Skoki narciarskie

Rozmowy na temat pozostałych dyscyplin sportowych.

Skoki narciarskie

Postprzez Bartek » 14 Gru 2007 16:31

Jakoś kiedyś bardziej się jarałem skokami. Pamiętam dawne czasy, kiedy Jaroslavowi Sakali podczas skoku powiewały długie włosy, dziwne czasy, gdy najlepszym z Polaków był Robert Mateja, a na skoczniach brylowali Funaki, Thoma, Goldberger i wielu, wielu innych.

Teraz jakoś do oglądania skoków ciągnie mnie mniej i zastanawiam się dlaczego. Może to wszystko się już opatrzyło, może zniechęca loteryjność tego sportu, a może długie przerwy przy większym podmuchu wiatru. A może to ja się po prostu zestarzałem?

Ale śledzę, oglądam, choć nie - powtarzam po raz kolejny - z taką pasją jak kiedyś.

Aha - nie lubię Morgensterna.
Awatar użytkownika
Bartek
Biathlon.pl
 
Posty: 72
Rejestracja: 06 Lip 2006 22:12

Postprzez Kiri » 15 Gru 2007 13:17

Interesuję się skokami narciarskimi. Jestem wiernym kibicem Małysza i reszty polaków. :)
Kiri
Junior młodszy
 
Posty: 69
Rejestracja: 01 Gru 2006 18:32

Postprzez Sebastian Krystek » 04 Sty 2008 16:22

Już po samej frekwencji w tym temacie można wywnioskować, że popularność skoków narciarskich nie jest już tak 'spontaniczna' jak kiedyś.

Ja odpuściłem sobie pierwszą część sezonu i do oglądania skoków powróciłem dopiero na TCS, gdzie Morgenstern nie dominuje już tak wyraźnie, Polacy skaczą lepiej, a do gry o najwyższe cele wraca również Janne Ahonen. Jest ciekawie, a wierzę, że Małysz rozpocznie w drugiej części sezonu marsz w górę klasyfikacji.
Działa?
Awatar użytkownika
Sebastian Krystek
Site Admin
 
Posty: 867
Rejestracja: 06 Lip 2006 22:17

Re: Skoki narciarskie

Postprzez Bartek » 02 Gru 2008 21:04

Śledzicie?

Szczerze mówiąc, to po inauguracji sezonu zacząłem się zastanawiać, czy kiedyś też wiatr tak przeszkadzał w skakaniu, czy to domena ostatnich dwóch-trzech sezonów. Może mam bardzo selektywną pamięć, ale nie pamiętam, żeby dawniej - jeszcze w erze przedmałyszowej - konkursy były tak rwane, co chwilę przerywane, przekładane, odkładane, restartowane, rozbiegi zmieniane... A tak przy okazji tego wiatru - ciekawe czy kiedyś skoki staną się dyscypliną letnią - nie ma tej otoczki, ale pogoda, mimo kiepskich doświadczeń z tego roku, wydaje się bardziej pewna.
Awatar użytkownika
Bartek
Biathlon.pl
 
Posty: 72
Rejestracja: 06 Lip 2006 22:12

Re: Skoki narciarskie

Postprzez Sebastian Krystek » 02 Gru 2008 21:19

Śledzę, ale raczej tylko wyniki. Od T4S włącze się na dobre.

Oglądanie skoków to powoli robi się straszny złodziej czasu. Przerywanie konkursów, odkładanie ich na późniejsze godziny, a ostatecznie anulowanie całkowicie rujnuje nie tylko harmonogram programu telewizyjnego, ale przede wszystkim plan dnia kibica. Ileż można siedzieć bezczynie przez telewizorem emocjonując się czy będą dzisiaj skakac czy nie? Powoli do tego zmierzamy. Bukmacherzy nie będą przyjmować zakładów na zwycięstwo tylko na to czy zawody zostaną rozegrane...
Działa?
Awatar użytkownika
Sebastian Krystek
Site Admin
 
Posty: 867
Rejestracja: 06 Lip 2006 22:17

Re: Skoki narciarskie

Postprzez Bartek » 02 Gru 2008 21:26

No tak, złodziej czasu. A jak jeszcze w kradzieży pomaga Stanisław Snopek, to robi się masochistycznie. :twisted:
Awatar użytkownika
Bartek
Biathlon.pl
 
Posty: 72
Rejestracja: 06 Lip 2006 22:12

Re: Skoki narciarskie

Postprzez Menson » 02 Gru 2008 21:35

Kiedyś skoki były rzadziej przerywane, bo po prostu pozwalano skakać przy większym wietrze, nawet najlepsi mogli skakać pod wiatr około 4 metrów, teraz gdy mają około 2 metry, są już zatrzymywani...
Menson
Kadra B
 
Posty: 715
Rejestracja: 08 Gru 2007 11:54

Re: Skoki narciarskie

Postprzez Sebastian Krystek » 02 Gru 2008 21:36

Menson napisał(a):Kiedyś skoki były rzadziej przerywane, bo po prostu pozwalano skakać przy większym wietrze, nawet najlepsi mogli skakać pod wiatr około 4 metrów, teraz gdy mają około 2 metry, są już zatrzymywani...

Na potwierdzenie twych słów: Małysz bijąc rekord skoczni w Trondheim (138,5m, sezon 00/01) miał 4,0m/s pod narty.
Działa?
Awatar użytkownika
Sebastian Krystek
Site Admin
 
Posty: 867
Rejestracja: 06 Lip 2006 22:17

Re: Skoki narciarskie

Postprzez Bartek » 02 Gru 2008 21:43

Czyli zaostrzając przepisy bezpieczeństwa, zniszczono w dużym stopniu zabawę. A w dodatku Ahonen już nie skacze, ehhh... Coś się skończyło.
Awatar użytkownika
Bartek
Biathlon.pl
 
Posty: 72
Rejestracja: 06 Lip 2006 22:12

Re: Skoki narciarskie

Postprzez Żaba » 03 Gru 2008 07:55

Te wszytkie przedłużania konkursów to wszytko przez to że p.Hofer jest nie zdecydowany, boi się podjąc decyzji o odwołaniu konkursu i dlatego to tak wszytsko długo trwa.
Awatar użytkownika
Żaba
Kapitan drużyny
 
Posty: 106
Rejestracja: 03 Gru 2006 16:58
Miejscowość: Oświęcim

Re: Skoki narciarskie

Postprzez Sebastian Krystek » 07 Gru 2008 14:50

Kruczek trenerem skoczków - obawiałem się, że z tej mąki chleba nie będzie i moje przeczucia póki co zaczynają się spełniać. Poziomem wracamy do ciemnych lat 90-tych.
Działa?
Awatar użytkownika
Sebastian Krystek
Site Admin
 
Posty: 867
Rejestracja: 06 Lip 2006 22:17

Re: Skoki narciarskie

Postprzez konradtsw » 07 Gru 2008 23:31

Sebastian Krystek napisał(a):Kruczek trenerem skoczków - obawiałem się, że z tej mąki chleba nie będzie i moje przeczucia póki co zaczynają się spełniać. Poziomem wracamy do ciemnych lat 90-tych.


No właśnie też coś czuję że z tym trenerem to Adam już nic nie wygra. A co najgorsze nie widac następców Małysza (Stoch jest strasznie chimeryczny i raczej nie zagości w czołówce) i teraz wszyscy przerzucą się na biatlon :D
konradtsw
Młodzik młodszy
 
Posty: 17
Rejestracja: 02 Gru 2008 16:46
Miejscowość: Starachowice

Re: Skoki narciarskie

Postprzez figaro56 » 08 Gru 2008 10:01

Kruczek to figurant. Wszystkim rządzi Tajner.
figaro56
Żywa legenda
 
Posty: 4104
Rejestracja: 19 Lis 2008 23:39

Re: Skoki narciarskie

Postprzez Slettemark » 12 Gru 2008 17:48

Wracając do tematu Waltera Hofera to mam taką propozycję:Jak oglądacie kombinacje norweską to popatrzcie jak dobrze decyzje podejmuje Ulrich Wenning....On nie przekłada itd.tylko po 1 pozwala skakać przy wietrze 2,5-3,0(a to przecież nie są skoczkowie ale kombinatorzy),a po 2 jak widzi że nie ma warunków to zwyczajnie odwołuje konkurs....
Slettemark
Młodzik
 
Posty: 33
Rejestracja: 23 Sty 2007 09:49

Re: Skoki narciarskie

Postprzez Duche » 24 Gru 2008 16:12

Zbliża się Turniej Czterech Skoczni, są święta więc naszła mnie jakaś taka ochota na wspomnienia ;)

Pamiętacie jeszcze tego Pana - KLIK ?

Skoczek niesamowity, wspaniały stylista, szkoda tylko, że przez słabą psychikę tak wcześnie zakończył karierę. Ach, te jego pojedynki z Małyszem. To były czasy :)

Image
"Nie rozumiem, jak można mieszkać w pałacu ze złota, podczas gdy tylu ludzi umiera z głodu, a następnie jechać i całować ziemię biednych krajów"
Diego Armando Maradona

Dorothea Wierer :*
Awatar użytkownika
Duche
Żywa legenda
 
Posty: 2561
Rejestracja: 13 Sty 2007 11:13
Miejscowość: Lędziny / Лендзины

Re: Skoki narciarskie

Postprzez Tomi » 26 Gru 2008 17:20

Skoków w tym sezonie nie oglądałem, ale turniej 4 skoczni chętnie będę śledził...
Tomi
Junior młodszy
 
Posty: 62
Rejestracja: 19 Gru 2008 12:42

Re: Skoki narciarskie

Postprzez lukizc » 26 Gru 2008 18:06

Skoki - kiedyś bardzo lubiłem (za czasów Hannawalda), teraz są dla mnie nudne jak flaki z olejem :P Sporadycznie tylko oglądam...
Awatar użytkownika
lukizc
Junior młodszy
 
Posty: 52
Rejestracja: 13 Gru 2008 17:58

Re: Skoki narciarskie

Postprzez Mundzioł » 29 Gru 2008 20:28

Zal patrzec na Małysza! Nie zrozumcie mnie zle, uwielbiam go, ale jak ma dalej skakac tak slabo to niech lepiej konczy kariere.

Kruczek won!
Awatar użytkownika
Mundzioł
Junior
 
Posty: 100
Rejestracja: 20 Gru 2008 22:05
Miejscowość: Gostyń!

Re: Skoki narciarskie

Postprzez Duche » 29 Gru 2008 23:35

Ja bym raczej powiedział: Tajner won, won, won.

Może podczas zakopiańskich konkursów kibice nie zrobią pikniku tylko zrobią atmosferę jak na polskich stadionach piłkarskich w stylu - Tajner! Co? Ty ku*wo... Ja już mam dość tego buca. Psuje polskie skoki, psuje Kruczka, psuje Małysza i psuje nasze wszystkie talenty.
"Nie rozumiem, jak można mieszkać w pałacu ze złota, podczas gdy tylu ludzi umiera z głodu, a następnie jechać i całować ziemię biednych krajów"
Diego Armando Maradona

Dorothea Wierer :*
Awatar użytkownika
Duche
Żywa legenda
 
Posty: 2561
Rejestracja: 13 Sty 2007 11:13
Miejscowość: Lędziny / Лендзины

Re: Skoki narciarskie

Postprzez figaro56 » 29 Gru 2008 23:47

Już to pisałem, że Kruczek to marionetka w rękach Tajnera i pierwszy do odstrzału w razie czego. Trochę mi go żal , bo trudno winić go za to bagno jakim jest Polski Związek Narciarski. To dopiero relikt komunizmu. Dopóki tam nie nastąpią jakieś drastyczne zmiany to będziemy mieli poziom narciarstwa klasycznego na poziomie jaki mamy. Niech Adam czy Justyna nie zaciemniają tego obrazu bo oprócz teraz już tylko Justyny to tragedia. Te barany nie zauważyli, że na MŚ w Libercu kobiety już w skokach walczą o medale a szukać Polki to ze świecą. Jest tylko kwestią czasu kiedy skoki kobiet będą na olimpiadzie a te leśne dziadki zdają się nie zauważać, że ponad połowa populacji na tej planecie to kobiety.
figaro56
Żywa legenda
 
Posty: 4104
Rejestracja: 19 Lis 2008 23:39

Następna

Wróć do Sport

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 29 gości