Skoki narciarskie

Rozmowy na temat pozostałych dyscyplin sportowych.

Re: Skoki narciarskie

Postprzez RakuNH » 22 Mar 2009 19:27

nie ma co narzekać. Gdyby nie restart 1 serio to byłoby średnio z naszymi.

A tak pokazali w jakiej są formie w optymalnych warunkach bo takie były. Może nie idealne ale wygrali najlepsi. szkoda Kranca bo zasługiwał na zwycięstwo a jemu świetny skok zdarza się tylko raz dziennie. Później skaccze już tylko dobrze :wink:
zygy napisał(a):Przy tym forum, to III RP i Okrągły stół, to mały pikuś. Kilku krzykaczy i napinaczy terroryzuje tu milcząca większość, która nie ma sił, żeby się babrać w tym bagnie
Awatar użytkownika
RakuNH
Forumowy bożek
 
Posty: 5454
Rejestracja: 13 Sty 2009 19:05

Re: Skoki narciarskie

Postprzez Duche » 22 Mar 2009 20:22

Już się nie potrafię doczekać przyszłego sezonu.

Ahonen wraca, Happonen wraca po kontuzji, Funaki i Miyahira mają wrócić :) Oby tylko Austriacy przestali wygrywać, a w szczególności ten Szliri.

Jeśli Finowie w przyszłym sezonie będą w formie to nie będzie na nich mocnych - Ahonen, Happonen, Larinto, Olli, Kelturi i Hautameaki. Skład świetny, nawet Austria wg mnie takie nie będzie miała.
"Nie rozumiem, jak można mieszkać w pałacu ze złota, podczas gdy tylu ludzi umiera z głodu, a następnie jechać i całować ziemię biednych krajów"
Diego Armando Maradona

Dorothea Wierer :*
Awatar użytkownika
Duche
Żywa legenda
 
Posty: 2561
Rejestracja: 13 Sty 2007 11:13
Miejscowość: Lędziny / Лендзины

Re: Skoki narciarskie

Postprzez Janko10 » 22 Mar 2009 20:34

W Ahonena jakoś nie wierzę, ale fajne byłoby podium na IO:
normalna skocznia:
1. Małysz
2. Ahonen
3. Okabe
duża skocznia:
1. Małysz
2. Schmitt
3. Stoch (no bo jeden młody by się przydał :lol: )
I może sobie wtedy Adam iść na emeryturkę. :D
Ciągnęło mnie do sportu, ze względu na miejsce zamieszkania narty były naturalnym wyborem. Mogłem pływać, ale woda w pobliskim potoku była za zimna... Kamil S.
Awatar użytkownika
Janko10
Mistrz Olimpijski
 
Posty: 1722
Rejestracja: 06 Gru 2008 18:30
Miejscowość: Brzeg Dolny

Re: Skoki narciarskie

Postprzez Duche » 22 Mar 2009 20:37

Ja znowu w Ahonena wierzę i to bardzo. Dla mnie jest to najlepszy skoczek w historii i wierzył w niego będę zawsze.
"Nie rozumiem, jak można mieszkać w pałacu ze złota, podczas gdy tylu ludzi umiera z głodu, a następnie jechać i całować ziemię biednych krajów"
Diego Armando Maradona

Dorothea Wierer :*
Awatar użytkownika
Duche
Żywa legenda
 
Posty: 2561
Rejestracja: 13 Sty 2007 11:13
Miejscowość: Lędziny / Лендзины

Re: Skoki narciarskie

Postprzez figaro56 » 23 Mar 2009 10:50

Janko mówiłem ci już , że lubię twoje sny. Też się muszę pochwalić, że sroce spod ogona nie wypadłem i przyśniła mi się kryształowa kula dla Justyny Kowalczyk. Co prawda dopiero przed ostatnim biegiem w finale PŚ ale lepsze to niż nic. :D Jeżeli chodzi o skoczków to dobrze, że tak optymistycznie skończyli sezon bo da im to takiego pozytywnego kopa do pracy na przyszły olimpijski sezon. Tylko już żadnych błędów w przygotowaniach. Mam nadzieję, że Kruczek już frycowe zapłacił i wszyscy mocniej wejdą w przyszły sezon już od początku.
figaro56
Żywa legenda
 
Posty: 4104
Rejestracja: 19 Lis 2008 23:39

Re: Skoki narciarskie

Postprzez dan » 23 Mar 2009 16:52

Janko właśnie takie podium w obu przypadkach mogłoby być w Vancouver. Figaro faktycznie masz prorocze sny. Adam powrócił, a nasza drużyna na drugim miejscu. To chyba nikomu się nie śniło. No i fakt, że przeginali co chwilę przerywając konkurs. No ale dzięki temu Adam i Kamil mogli się poprawić i wykorzystali swoje szanse.
Awatar użytkownika
dan
Mistrz Olimpijski
 
Posty: 1766
Rejestracja: 28 Gru 2008 16:14
Miejscowość: Świętochłowice

Re: Skoki narciarskie

Postprzez Menson » 14 Lip 2009 16:19

Z tego powodu, że za nami pierwsze zawody w "2" i "3" lidze, można trochę skomentować wyniki, i mam nadzieję, że trochę osób się włączy w dyskusję :roll: .

W Pucharze Kontynentalnym najlepiej się spisuje Robert Kranjec, który w tym sezonie wygrał już 4 konkursy, a raz był piąty. Ale to zawodnik, który raczej powinien startować w PŚ, a nie w PK. Austria wprowadza oczywiście kolejnych młodych skoczków, i nie sposób nie zauważyć Thomasa Diethara - rocznik 92, który znalazł się na pojedynczym podium w Kranj, oraz zajmuje regularnie czołowe miejsca, co spowodowało, że jest na 3. miejscu w generalce. Debiutujący pod flagą Norwegii Akseli Kokkonen pokazuje, że przez 2 lata braku kontaktu z czołowymi skoczkami nie stracił formy. Wręcz przeciwnie - wg. mnie będzie powoływany do PŚ. 6. miejsce w klasyfikacji zajmuje Marcin Bachleda, który mam nadzieję, że wreszcie potwierdzi letnią formę w zimę. Warto zanotować fakt, że do skoków przeniósł się David Zauner. W swoim debiucie w oficjalnych zawodach - Pucharze Fisu w Villach zajął 17 miejsce. W Pucharze Kontynentalnym w Villach był 8. i 20.

W Fis Cup w Villach (podobno specjalnie odbył się ten konkurs na prośbę gospodarzy, aby Zauner mógł zdobyć punkty, i przebić się do PK, w przeciwnym razie musiał by czekać do połowy sierpnia) Zwyciężył Koreańczyk Choi Heung-Chul, przed Florianem Schabereiterem i Dejanem Judezem). Dawid Kowal zajął 24. miejsce, a Kamil Kowal zajął dalsze miejsce. Warto jednak zaznaczyć, że bracia Kowal znajdują się poza kadrą, a pojechali na zawody za swoje pieniądze.
Menson
Kadra B
 
Posty: 715
Rejestracja: 08 Gru 2007 11:54

Re: Skoki narciarskie

Postprzez dan » 15 Lip 2009 11:12

Austria ma wiele talentów w skokach od lat. Robert Kranjec powinien startować w PŚ. Jeżeli chodzi o PK to między nim a PŚ jest ogromna przepaść. Pamiętam jak w PK zwycięstwo odniósł niejaki Robert Mateja, który w tym samym sezonie w PŚ nawet nie mógł przebić się przez kwalifikacje. No i lato... Nieraz zdarzało się, że w tym okresie nasi zawodnicy nieźle skakali tak jak Krystian Długopolski czy Maciej Kot, a w zimie nawet punktu nie potrafili zdobyć. Kamil Stoch latem potrafił nawet wygrać z całą czołówką światową, a zimą miał pojedyńcze dobre występy, ale na podium nigdy nie stanął, nie był nawet blisko chyba poza jednym wyjątkiem na mistrzostwach świata więc letnie skoki nijak mają się do zimy, a przecież to skakanie na śniegu jest podstawą.
Awatar użytkownika
dan
Mistrz Olimpijski
 
Posty: 1766
Rejestracja: 28 Gru 2008 16:14
Miejscowość: Świętochłowice

Re: Skoki narciarskie

Postprzez figaro56 » 25 Paź 2009 13:08

Oświadczam wszem i wobec, że jeżeli te przeliczniki na wiatr przyklepią w przyszłym sezonie na stałe to ten sezon jest ostatnim w jakim oglądam skoki narciarskie. :evil:
figaro56
Żywa legenda
 
Posty: 4104
Rejestracja: 19 Lis 2008 23:39

Re: Skoki narciarskie

Postprzez markos7207 » 25 Paź 2009 14:04

Aż tak radykalny to nie będę ale też uważam że nowy system punktacji to jakieś nieporozumienie :roll: Mam tylko nadzieję że MKOl nie zgodzi się na nowe zasady podczas igrzysk.
A takie jest moje zdanie na ten temat wyrażone na skijumping.pl :
autor: markos7207 , 10 sierpnia 2009, 00:46
Czeski film, czyli nikt nic nie wie
No i co to za zawody gdzie kibice zamiast śledzić lot zawodnika muszą patrzeć w tabelki z przelicznikiem komu ile zabiorą/dodadzą, ile miał w plecy lub pod narty i jeszcze jakby tego było mało, te ganianie z belką wte i wewte. A ci co oglądają w telewizji to kompletnie nie mają orientacji kto jakie zajmie miejsce, póki nie wyświetli się rezultat bo nie ma żadnego podglądu na siłę i kierunek wiatru. Kompletny galimatias. Wolę już zagrać w totka. I jeszcze brana jest siła i kerunek wiatru w pierwszych 2 sek. lotu a wiadomo że decydujące znaczenie dla długości skoku oprócz właściwego wybicia z progu, ma druga część lotu i to czy i jak mocno wieje pod narty lub w plecy. tam zyskuje się/traci najwięcej.
Ale dla "kombinatora" Hofera mam lepszy pomysł na przyszłość aby wyniki były "sprawiedliwe". Wystarczy tylko wybudować kompleks kilku identycznych skoczni obok siebie i kazać zawodnikom skakać systemem pucharowym i niech się eliminują aż do finału. A tak na poważnie to najlepszym rozwiązaniem jest podziękować obecnemu szefostwu skoków z jego dyrektorem na czele, dać jakiś medal za "rozwój" skoków i nowatorskie pomysły na odchodne i kopa w d...!
Dopóki nie zajrzałem do internetu nie wiedziałem, że jest na świecie tylu idiotów - S.Lem

STOP szKODnikom!
Awatar użytkownika
markos7207
Forumowy bożek
 
Posty: 6357
Rejestracja: 18 Lut 2009 16:25

Re: Skoki narciarskie

Postprzez dan » 25 Paź 2009 15:03

Przecież wiatr zawsze był nieodłącznym elementem skoków. Można było liczyć na jakieś niespodzianki, a teraz dla zwykłych kibiców to będzie strasznie zagmatwane. Ale podobno międzynarodowe władze skoków po wybróbowaniu tego nowego systemu w Letniej GP są zachwycone więc nie ma co liczyć na to, że zrezygnują z niego.
Awatar użytkownika
dan
Mistrz Olimpijski
 
Posty: 1766
Rejestracja: 28 Gru 2008 16:14
Miejscowość: Świętochłowice

Re: Skoki narciarskie

Postprzez figaro56 » 26 Paź 2009 07:52

Panowie tu nie chodzi o żadną sprawiedliwość. Jak nie wiadomo o co chodzi to wiadomo, że chodzi o pieniądze. Po prostu stacje telewizyjne zaczęły sapać, że przedłużające się transmisje z zawodów zaczęły rozwalać im ramówki, więc Hofer i drużyna wymyślili ten gniot aby zawody sprawniej przeprowadzać. Telewizja to popularność i pieniądze i hier der Hund begraben. Teraz mogą do woli podnosić i obniżać belki bez konieczności powtarzania serii, więc transmisja tv się nie wydłuża a że, przy okazji wyprali dyscyplinę ze wszelkich emocji. Już nikt z kibiców nie skacze z radości po długim skoku tylko czeka na przeliczniki.
figaro56
Żywa legenda
 
Posty: 4104
Rejestracja: 19 Lis 2008 23:39

Re: Skoki narciarskie

Postprzez markos7207 » 26 Paź 2009 12:22

Tak, tylko że perfidia Hofera polega na tym że on wcale tego nie ukrywa, wręcz otwarcie mówi o tym że w ostatnim sezonie przeciągające się konkursy burzyły ramówki stacji telewizyjnych pokazujących skoki i coś z tym trzeba było zrobić.
I zrobili :? . Niech ich szlag trafi! :evil:
W zawodach PŚ w tym sezonie ten system będzie obowiązywał na pewno, z tym że jest ciągle modyfikowany(w trakcie sezonu też ma być "ulepszany") i ma być bardziej defensywny, tz. ma być dodawane i odejmowane mniej punktów za siłę wiatru niż w pierwotnej wersji. Ale MKOl nie podjął jeszcze decyzji czy konkursy w Whistler będą odbywały się według starych czy nowych zasad.
Mam nadzieję że tam są rozsądni ludzie i przynajmniej olimpijskie konkursy odbędą się na zasadach punktacji obowiązujących od ponad 100 lat :) .
Dopóki nie zajrzałem do internetu nie wiedziałem, że jest na świecie tylu idiotów - S.Lem

STOP szKODnikom!
Awatar użytkownika
markos7207
Forumowy bożek
 
Posty: 6357
Rejestracja: 18 Lut 2009 16:25

Re: Skoki narciarskie

Postprzez RakuNH » 26 Paź 2009 22:34

Syf i tyle. Co mi z tego że oni podadzą jaki był przelicznik... Jak oglądam sport to chce się oderwać od matematyki :lol: trzeba będzie notatki robić :roll:
zygy napisał(a):Przy tym forum, to III RP i Okrągły stół, to mały pikuś. Kilku krzykaczy i napinaczy terroryzuje tu milcząca większość, która nie ma sił, żeby się babrać w tym bagnie
Awatar użytkownika
RakuNH
Forumowy bożek
 
Posty: 5454
Rejestracja: 13 Sty 2009 19:05

Re: Skoki narciarskie

Postprzez markos7207 » 01 Lis 2009 12:25

Mam coś dla ciekawych co się dzieje na budowie skoczni Nye Holmenkollen, jak posuwają się prace itp.
Można sterować(lewo/prawo, góra/dół oraz przybliżenie) kamerą po kliknięciu "Start Control" przez 60 sekund a jeśli nie ma innych użytkowników, dopóki nie pojawi się kolejny chętny. Czasem trzeba poczekać w kolejce :wink: .
Swoją drogą jak tak poobserwowałem trochę te prace to mam małe(?) wątpliwości czy zdążą na czas, bo skocznia ma być gotowa w terminie koniec lutego/początek marca 2010, a 13-14 marca zaplanowane są zawody w ramach PŚ w skokach, biegach i kombinacji. Nie mają Norwegowie innego wyjścia, muszą zdążyć, bo inaczej będzie kompromitacja :oops: .
Dopóki nie zajrzałem do internetu nie wiedziałem, że jest na świecie tylu idiotów - S.Lem

STOP szKODnikom!
Awatar użytkownika
markos7207
Forumowy bożek
 
Posty: 6357
Rejestracja: 18 Lut 2009 16:25

Re: Skoki narciarskie

Postprzez komando77 » 01 Lis 2009 17:19

Szkoda, że w nocy tak mało widać.
Minuta nie wystarcza na obejrzenie prac w nocy.
No cóż, jutro spróbuję, jak będzie dzień.
"Cały czas do przodu, staramy się, cały czas do przodu."
Awatar użytkownika
komando77
Młodzieżowiec
 
Posty: 258
Rejestracja: 26 Mar 2009 10:25
Miejscowość: Warszawa

Re: Skoki narciarskie

Postprzez figaro56 » 01 Lis 2009 20:49

No nie. Ponad 30 lat pracy na budowach a ten mi proponuje oglądanie budowy w internecie. :roll: Być może gdzieś będą napisy "świeżo malowane" ale stawiam, że się wyrobią. :wink:
figaro56
Żywa legenda
 
Posty: 4104
Rejestracja: 19 Lis 2008 23:39

Re: Skoki narciarskie

Postprzez markos7207 » 15 Lis 2009 12:25

Rada FIS podjęła w sobotę w Zurychu niespodziewaną decyzję w sprawie wejścia w życie nowych reguł oceniania skoków narciarskich. Wbrew wcześniejszym zapowiedziom będą one obowiązywały tylko w siedmiu konkursach - w pozostałych będą stosowane stare reguły.Jeszcze niedawno wydawało się, że wejście w życie
nowych reguł to tylko formalność – były one popierane przez działaczy z Walterem Hoferem na czele. Niezbędne było jednak jeszcze zatwierdzenie ich przez Radę FIS, a ta w sobotę postanowiła, że w zdecydowanej większości konkursów Pucharu Świata obowiązywać będą dawne przepisy.

Nowe zasady
będą stosowane tylko w trakcie siedmiu konkursów Pucharu Świata – drużynowych w ramach FIS Team Tour na przełomie stycznia i lutego (zawody
w Oberstdorfie, Klingenthal i Willingen) oraz w trakcie Turnieju Nordyckiego w marcu (Lahti, Kuopio, Lillehammer, Oslo). Dotychczasowe reguły będą obowiązywały we wszystkich pozostałych zawodach, w tym w trakcie igrzysk mistrzostw świata w lotach.

Zmiana dotyczy za to kombinacji norweskiej - w tej dyscyplinie stosowany będzie już nowy system, za wyjątkiem konkursów olimpijskich w Vancouver

I chwała Bogu, szkoda tylko że kombinatorzy będą "królikami doświadczalnymi" ale choć w najważniejszych zawodach sezonu będzie po staremu.
Jeszcze tylko zdymisjonować Hofera i pełnia szczęścia :lol:
Figaro możesz śmiało oglądać skoki :wink:
Dopóki nie zajrzałem do internetu nie wiedziałem, że jest na świecie tylu idiotów - S.Lem

STOP szKODnikom!
Awatar użytkownika
markos7207
Forumowy bożek
 
Posty: 6357
Rejestracja: 18 Lut 2009 16:25

Re: Skoki narciarskie

Postprzez RakuNH » 15 Lis 2009 18:06

Mimo wszystko prawie cała druga połowa sezonu będzie się odbywała w nowym systemie :( Wystarczyłby Turniej Nordycki.
zygy napisał(a):Przy tym forum, to III RP i Okrągły stół, to mały pikuś. Kilku krzykaczy i napinaczy terroryzuje tu milcząca większość, która nie ma sił, żeby się babrać w tym bagnie
Awatar użytkownika
RakuNH
Forumowy bożek
 
Posty: 5454
Rejestracja: 13 Sty 2009 19:05

Re: Skoki narciarskie

Postprzez markos7207 » 19 Lis 2009 22:37

Znany jest już skład w jakim polscy skoczkowie zaczną sezon PŚ w Kuusamo.
W pierwszych konkursach tegorocznego Pucharu Świata, które zaplanowane są 27 i 28 listopada, wystąpią Adam Małysz, Łukasz Rutkowski, Kamil Stoch, Piotr Żyła, Marcin Bachleda i Krzysztof Miętus.
Dopóki nie zajrzałem do internetu nie wiedziałem, że jest na świecie tylu idiotów - S.Lem

STOP szKODnikom!
Awatar użytkownika
markos7207
Forumowy bożek
 
Posty: 6357
Rejestracja: 18 Lut 2009 16:25

PoprzedniaNastępna

Wróć do Sport

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 217 gości