Skoki narciarskie

Rozmowy na temat pozostałych dyscyplin sportowych.

Re: Skoki narciarskie

Postprzez Laleczka Chucky » 15 Mar 2009 13:26

A ja nie cierpię dopingowiczów, oszustów, złodziei.
Laleczka Chucky
Żywa legenda
 
Posty: 3877
Rejestracja: 20 Lis 2006 17:39

Re: Skoki narciarskie

Postprzez Duche » 15 Mar 2009 13:35

No to fajnie, ale się nie dogadamy.

Tyle z mojej strony ;) Pozdrawiam :)
"Nie rozumiem, jak można mieszkać w pałacu ze złota, podczas gdy tylu ludzi umiera z głodu, a następnie jechać i całować ziemię biednych krajów"
Diego Armando Maradona

Dorothea Wierer :*
Awatar użytkownika
Duche
Żywa legenda
 
Posty: 2561
Rejestracja: 13 Sty 2007 11:13
Miejscowość: Lędziny / Лендзины

Re: Skoki narciarskie

Postprzez RakuNH » 15 Mar 2009 15:35

ja jestem po środku. Jury źle ustawiło belke ale nikt mu tam skakać nie kazał a można to było spokojnie ustać...
zygy napisał(a):Przy tym forum, to III RP i Okrągły stół, to mały pikuś. Kilku krzykaczy i napinaczy terroryzuje tu milcząca większość, która nie ma sił, żeby się babrać w tym bagnie
Awatar użytkownika
RakuNH
Forumowy bożek
 
Posty: 5454
Rejestracja: 13 Sty 2009 19:05

Re: Skoki narciarskie

Postprzez Duche » 18 Mar 2009 23:08

Podobno w Planicy tak usypano zeskok, że możliwe będą skoki w granicach 250 metrów. Jak dla mnie bomba - może powtórka z 2005 roku, gdzie bito rekord za rekordem? Ja nie mam nic przeciwko, nawet jakby nowy rekord świata miał ustanowić Szliri. Ja osobiście życzę tego Olliemu, bo pod nieobecność Ahonena jemu kibicuję najbardziej.

Zapowiadają się wspaniałe trzy dni w Planicy :)

Aha, Koivuranta i Lammy Chapuis będą podobno brać udział w treningach i możliwe, że obaj wystąpią w drużynówce. W indywidualnych konkursach wystąpić niestety nie mogą bo nie mają FIS punktów. Szkoda, bo Ansi mógłby ostro namieszać w stawce. W końcu mistrz Finlandii w skokach ;)
"Nie rozumiem, jak można mieszkać w pałacu ze złota, podczas gdy tylu ludzi umiera z głodu, a następnie jechać i całować ziemię biednych krajów"
Diego Armando Maradona

Dorothea Wierer :*
Awatar użytkownika
Duche
Żywa legenda
 
Posty: 2561
Rejestracja: 13 Sty 2007 11:13
Miejscowość: Lędziny / Лендзины

Re: Skoki narciarskie

Postprzez RakuNH » 19 Mar 2009 10:03

Duche napisał(a):Podobno w Planicy tak usypano zeskok, że możliwe będą skoki w granicach 250 metrów. Jak dla mnie bomba - może powtórka z 2005 roku, gdzie bito rekord za rekordem? Ja nie mam nic przeciwko, nawet jakby nowy rekord świata miał ustanowić Szliri. Ja osobiście życzę tego Olliemu, bo pod nieobecność Ahonena jemu kibicuję najbardziej.

Zapowiadają się wspaniałe trzy dni w Planicy :)

Aha, Koivuranta i Lammy Chapuis będą podobno brać udział w treningach i możliwe, że obaj wystąpią w drużynówce. W indywidualnych konkursach wystąpić niestety nie mogą bo nie mają FIS punktów. Szkoda, bo Ansi mógłby ostro namieszać w stawce. W końcu mistrz Finlandii w skokach ;)



Ansi w pierwszym treningu 190 ale w drugim 214!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
zygy napisał(a):Przy tym forum, to III RP i Okrągły stół, to mały pikuś. Kilku krzykaczy i napinaczy terroryzuje tu milcząca większość, która nie ma sił, żeby się babrać w tym bagnie
Awatar użytkownika
RakuNH
Forumowy bożek
 
Posty: 5454
Rejestracja: 13 Sty 2009 19:05

Re: Skoki narciarskie

Postprzez dan » 20 Mar 2009 16:52

Adam Małysz 2 w Planicy. Ale mnie zdenerwował Shlierenzauer. Swoją drogą ciekawe jakie obaj mieli warunki. Pewnie nie dowiemy się tego. Kamil Stoch 10, Łukasz Rutkowski 18. Szkoda Stefana Huli, który skoczył tak daleko jak Łukasz, ale został zdyskwalifikowany. Interesująco z naszego punktu widzenia zapowiada się konkurs drużynowy.
Awatar użytkownika
dan
Mistrz Olimpijski
 
Posty: 1766
Rejestracja: 28 Gru 2008 16:14
Miejscowość: Świętochłowice

Re: Skoki narciarskie

Postprzez markos7207 » 20 Mar 2009 17:07

dan napisał(a):Adam Małysz 2 w Planicy. Ale mnie zdenerwował Shlierenzauer. Swoją drogą ciekawe jakie obaj mieli warunki. Pewnie nie dowiemy się tego. Kamil Stoch 10, Łukasz Rutkowski 18. Szkoda Stefana Huli, który skoczył tak daleko jak Łukasz, ale został zdyskwalifikowany. Interesująco z naszego punktu widzenia zapowiada się konkurs drużynowy.

I porównaj pokraczne lądowanie Wasiliewa za które zyskał więcej od Adama(nawet 19,5 !!!!!!) i właśnie Małysza. Adam spokojnie powinien dostać 18,5 i nawet ze dwie 19 ! A wtedy by wygrał.
Dopóki nie zajrzałem do internetu nie wiedziałem, że jest na świecie tylu idiotów - S.Lem

STOP szKODnikom!
Awatar użytkownika
markos7207
Forumowy bożek
 
Posty: 6357
Rejestracja: 18 Lut 2009 16:25

Re: Skoki narciarskie

Postprzez RakuNH » 20 Mar 2009 18:51

i dzieki 10 miejscu Stoch wystąpi w niedziele. 11 miejsce by pozbawiło go występu. Gratulacje :wink:
zygy napisał(a):Przy tym forum, to III RP i Okrągły stół, to mały pikuś. Kilku krzykaczy i napinaczy terroryzuje tu milcząca większość, która nie ma sił, żeby się babrać w tym bagnie
Awatar użytkownika
RakuNH
Forumowy bożek
 
Posty: 5454
Rejestracja: 13 Sty 2009 19:05

Re: Skoki narciarskie

Postprzez KIBICKA11 » 20 Mar 2009 20:34

RakuNH napisał(a):i dzieki 10 miejscu Stoch wystąpi w niedziele. 11 miejsce by pozbawiło go występu. Gratulacje :wink:

I to wielkie gratulacje!To już chyba trzeci sezon z rzędu kiedy Kamil na zakończenie sezonu jest w 30 i razem z Adamem występuje w ostatnim konkursie :D
KIBICKA11
Młodzik młodszy
 
Posty: 2
Rejestracja: 20 Mar 2009 19:50

Re: Skoki narciarskie

Postprzez Janko10 » 20 Mar 2009 21:23

Czy ktoś pamięta takie skoki 4 (nie takie znowu ważne, że jeden zdyskwalifikowany, zdarza się) Polaków w konkursie na mamucie??? Jestem pod wrażeniem. :shock: :D
Ciągnęło mnie do sportu, ze względu na miejsce zamieszkania narty były naturalnym wyborem. Mogłem pływać, ale woda w pobliskim potoku była za zimna... Kamil S.
Awatar użytkownika
Janko10
Mistrz Olimpijski
 
Posty: 1722
Rejestracja: 06 Gru 2008 18:30
Miejscowość: Brzeg Dolny

Re: Skoki narciarskie

Postprzez Adrian Woźniak » 21 Mar 2009 10:20

Gdyby nie zdyskwalifikowali Huli, wówczas mielibyśmy 4 skoczków w czołowej 20-stce :wink:
i dobrze, widać że coś ruszyło do przodu. Nie tylko w skokach, ale i biathlonie, biegach narciarskich, a nawet kombinacji norweskiej :wink:
Przegrywa tylko ten, kto się poddaje.
Adrian Woźniak
Mistrz Świata
 
Posty: 1121
Rejestracja: 12 Lut 2009 23:05

Re: Skoki narciarskie

Postprzez Masha » 21 Mar 2009 13:29

Wczorajsze skoki nie były przypadkiem i dzisiaj Polacy to udowodnili w starcie drużynowym. Super miejsce. Tomek 3, Skoczkowie 2, Justyna.....?
Zdecydowane NIE dla biathlonu bez Magdaleny Neuner!
Awatar użytkownika
Masha
Mistrz Olimpijski
 
Posty: 1648
Rejestracja: 12 Gru 2008 17:11
Miejscowość: okolice Słupska

Re: Skoki narciarskie

Postprzez habes » 21 Mar 2009 13:32

...1 !!!!! :D
Awatar użytkownika
habes
Młodzik
 
Posty: 44
Rejestracja: 23 Sty 2009 20:36

Re: Skoki narciarskie

Postprzez Janko10 » 21 Mar 2009 17:57

Piękne zakończenie sezonu! Gratulacje dla wszystkich chłopaków! :D
KIBICKA11 napisał(a):
RakuNH napisał(a):i dzieki 10 miejscu Stoch wystąpi w niedziele. 11 miejsce by pozbawiło go występu. Gratulacje :wink:

I to wielkie gratulacje!To już chyba trzeci sezon z rzędu kiedy Kamil na zakończenie sezonu jest w 30 i razem z Adamem występuje w ostatnim konkursie :D

Stoch nie jest w 30-tce, jest 33:
28 KRANJEC Robert Słowenia 216
29 ITO Daiki Japonia 182
30 HOCKE Stephan Niemcy 143
31 WATASE Yuta Japonia 142
32 KORNILOV Denis Rosja 132
33 STOCH Kamil Polska 114
ale, że w finale nie wszyscy startują to może się w 30-tce znajdzie, wyżej to już raczej nie.
Ciągnęło mnie do sportu, ze względu na miejsce zamieszkania narty były naturalnym wyborem. Mogłem pływać, ale woda w pobliskim potoku była za zimna... Kamil S.
Awatar użytkownika
Janko10
Mistrz Olimpijski
 
Posty: 1722
Rejestracja: 06 Gru 2008 18:30
Miejscowość: Brzeg Dolny

Re: Skoki narciarskie

Postprzez RakuNH » 21 Mar 2009 19:14

Janko10 napisał(a):Piękne zakończenie sezonu! Gratulacje dla wszystkich chłopaków! :D
KIBICKA11 napisał(a):
RakuNH napisał(a):i dzieki 10 miejscu Stoch wystąpi w niedziele. 11 miejsce by pozbawiło go występu. Gratulacje :wink:

I to wielkie gratulacje!To już chyba trzeci sezon z rzędu kiedy Kamil na zakończenie sezonu jest w 30 i razem z Adamem występuje w ostatnim konkursie :D

Stoch nie jest w 30-tce, jest 33:
28 KRANJEC Robert Słowenia 216
29 ITO Daiki Japonia 182
30 HOCKE Stephan Niemcy 143
31 WATASE Yuta Japonia 142
32 KORNILOV Denis Rosja 132
33 STOCH Kamil Polska 114
ale, że w finale nie wszyscy startują to może się w 30-tce znajdzie, wyżej to już raczej nie.



znajdzie się w 30. To już było przed konkursem wiadome że Jeżeli wyprzedzi roomorena to wystartuje bo nie ma Jandy Okabe i jeszcze jednego zawodnika wiec jutro Kamil na 100% w konkursie i zajmie pewnie niezłe miejsce wiec może do 30 sie przesunie. Trzeba wziąć pod uwage że będą skakać zawodnicy którzy nie skaczą dobrze na mamutach a dobrze skakali niektórzy spoza 30 :twisted:
zygy napisał(a):Przy tym forum, to III RP i Okrągły stół, to mały pikuś. Kilku krzykaczy i napinaczy terroryzuje tu milcząca większość, która nie ma sił, żeby się babrać w tym bagnie
Awatar użytkownika
RakuNH
Forumowy bożek
 
Posty: 5454
Rejestracja: 13 Sty 2009 19:05

Re: Skoki narciarskie

Postprzez figaro56 » 21 Mar 2009 20:22

Recepta na sukces to skakać równo swoje a rywale pomogą :D Co za dzień dla polskiego sportu. Polska potęgą w zimowych sportach i basta
figaro56
Żywa legenda
 
Posty: 4104
Rejestracja: 19 Lis 2008 23:39

Re: Skoki narciarskie

Postprzez Mundzioł » 22 Mar 2009 00:13

Fajnie sie oglada zawody, w ktorych nasi sie licza :) Mialem powazny dylemat ogladac konkurs lotow czy bieg biathlonowy :)
Awatar użytkownika
Mundzioł
Junior
 
Posty: 100
Rejestracja: 20 Gru 2008 22:05
Miejscowość: Gostyń!

Re: Skoki narciarskie

Postprzez Duche » 22 Mar 2009 11:34

Śmiech na sali co robią z tych skoków. To ja nie wiedziałem, że już w Planicy 225 metrów skakać nie można. W sumie fajnie, teraz będziemy się zachwycać się skokami do 215 metrów bo później już Hofer będzie płakał :/ :]

Rekord 239 metrów, organizatorzy zapewniali że spokojnie można skakać 245 metrów, a ci takie jaja odwalają. Ammann skoczył 233 i znów obniżyli... Nie od dziś wiadomo, że Simi mistrzem lądowania nie jest i on pewnie nawet jakby skoczył 10 metrów bliżej to i tak by lądował na dwie nogi.

Kiedy są wybory nowego prezesa skoków? Hofer mnie już od paru sezonów mocno drażni.
"Nie rozumiem, jak można mieszkać w pałacu ze złota, podczas gdy tylu ludzi umiera z głodu, a następnie jechać i całować ziemię biednych krajów"
Diego Armando Maradona

Dorothea Wierer :*
Awatar użytkownika
Duche
Żywa legenda
 
Posty: 2561
Rejestracja: 13 Sty 2007 11:13
Miejscowość: Lędziny / Лендзины

Re: Skoki narciarskie

Postprzez figaro56 » 22 Mar 2009 18:21

Zgadzam się, że to już zaczyna być denerwujące. Ile może trwać konkurs skoków. Jeszcze trochę i Justyny byśmy nie obejrzeli.
figaro56
Żywa legenda
 
Posty: 4104
Rejestracja: 19 Lis 2008 23:39

Re: Skoki narciarskie

Postprzez pawel.wkk » 22 Mar 2009 18:39

Beż żartów, tam dziś zupełnie nie było termiki na dalekie latanie, chwilami wiało na całej długości pod narty, a były momenty, że na buli wiatr się odwracał. W 2005 roku było o wiele cieplej i powietrze lepiej trzymało, obejrzyj jeszcze raz rekordowe skoki, parabole lotu były zupełnie inne. Dziś zawodnicy spadali z dużej wysokości, np. Amman, ledwo co ustał.

A Hofer faktycznie powinien odejść;)
pawel.wkk
Młodzik
 
Posty: 32
Rejestracja: 12 Gru 2008 20:28

PoprzedniaNastępna

Wróć do Sport

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 175 gości