Skoki narciarskie

Rozmowy na temat pozostałych dyscyplin sportowych.

Re: Skoki narciarskie

Postprzez dan » 19 Sty 2009 17:42

Pamiętajmy, że to jest Zakopane i tutaj zawsze nasi lepiej skaczą niż na innych skoczniach. O postępach możemy mówić kiedy podobnie będzie na innych obiektach.
Awatar użytkownika
dan
Mistrz Olimpijski
 
Posty: 1766
Rejestracja: 28 Gru 2008 16:14
Miejscowość: Świętochłowice

Re: Skoki narciarskie

Postprzez Janko10 » 25 Sty 2009 21:32

Piękny drugi konkurs w Kanadzie. O 7 metrów pobity rekord skoczni!!! Larinto o mało się nie zabił, ale Schili to ustał! Nie wiem jakim cudem... :shock:
No i Małysz wraca (mam nadzieję)! :D
Mistrzostwa Świata już niedługo...
Ciągnęło mnie do sportu, ze względu na miejsce zamieszkania narty były naturalnym wyborem. Mogłem pływać, ale woda w pobliskim potoku była za zimna... Kamil S.
Awatar użytkownika
Janko10
Mistrz Olimpijski
 
Posty: 1722
Rejestracja: 06 Gru 2008 18:30
Miejscowość: Brzeg Dolny

Re: Skoki narciarskie

Postprzez dan » 26 Sty 2009 01:06

Nie widziałem dzisiejszego konkursu, ale 4 miejsce Adama to dobry prognostyk, choć do czołowej trójki jednak miał sporą stratę. A Sliż wygrał Puchar Kontynentalny. Szkoda jednak, że nadal nie mamy drużyny.
Awatar użytkownika
dan
Mistrz Olimpijski
 
Posty: 1766
Rejestracja: 28 Gru 2008 16:14
Miejscowość: Świętochłowice

Re: Skoki narciarskie

Postprzez figaro56 » 27 Sty 2009 11:14

Patrząc na ro wszystko co się dzieje w skokach to dziękować Bogu, że biathlon nie podlega pod PZN i Tajnera.
figaro56
Żywa legenda
 
Posty: 4104
Rejestracja: 19 Lis 2008 23:39

Re: Skoki narciarskie

Postprzez Duche » 27 Sty 2009 12:17

Najlepsze to to, że wielki Apollo uważa, że poprawa wyników Małysza nie jest zasługą Lepistoe :roll:
"Nie rozumiem, jak można mieszkać w pałacu ze złota, podczas gdy tylu ludzi umiera z głodu, a następnie jechać i całować ziemię biednych krajów"
Diego Armando Maradona

Dorothea Wierer :*
Awatar użytkownika
Duche
Żywa legenda
 
Posty: 2561
Rejestracja: 13 Sty 2007 11:13
Miejscowość: Lędziny / Лендзины

Re: Skoki narciarskie

Postprzez Janko10 » 27 Sty 2009 22:08

Nie jestem fanem Tajnera ale myślę, że coś w tym jest. Jeśli wystarczyłoby kilkanaście dni to po co trenować cały rok?... A rok Małysz pracował z kim innym. Przy okazji - uważam, że Kruczek zrobił sobie krzywdę, to był materiał na trenera kadry ale za 3-4 lata.
Ciągnęło mnie do sportu, ze względu na miejsce zamieszkania narty były naturalnym wyborem. Mogłem pływać, ale woda w pobliskim potoku była za zimna... Kamil S.
Awatar użytkownika
Janko10
Mistrz Olimpijski
 
Posty: 1722
Rejestracja: 06 Gru 2008 18:30
Miejscowość: Brzeg Dolny

Re: Skoki narciarskie

Postprzez figaro56 » 28 Sty 2009 09:40

Tu nie chodzi o to, że nic nie zrobiono w okresie przygotowawczym do sezonu ale popełniono błąd który znalazł Lepisto i usiłuje korygować. Tymczasem duet Tajner- Kruczek nie chce się do tego przyznać. Sami bezradnie rozkładali ręce i nie wiedzieli dlaczego Adam skacze tak słabo. Co do Kruczka to się zgadzam. To może w przyszłości być niezły szkoleniowiec. Żeby być dobrym trenerem wcale nie musi się być wybitnym zawodnikiem. To trochę tak jak z nauczycielem matematyki. Geniusz matematyczny nigdy nie będzie dobrym nauczycielem bo nie potrafi zrozumieć tego że ktoś inny może mieć kłopoty ze zrozumieniem oczywistych dla niego kwestii.
figaro56
Żywa legenda
 
Posty: 4104
Rejestracja: 19 Lis 2008 23:39

Re: Skoki narciarskie

Postprzez Janko10 » 28 Sty 2009 21:35

Zgoda w 100%, chciałem tylko zaznaczyć, że nie można zapominać, że jednak coś "zrobiono w okresie przygotowawczym", bez dobrej bazy Lepisto nie dał by rady.
Co do Kruczka to obawiam się, że wziął za szybko na siebie zbyt dużo i teraz wtopi a drugiej szansy może już nie dostać.
Małysz dla Kruczka jest większym autorytetem niż Kruczek dla Małysza i to jest oczywiste. Moim zdaniem nie powinien trenować Małysza.
Jasne, że trener nie musi być wcześniej wybitnym zawodnikiem, prosty przykład, nieodżałowany Kazimierz Górski był piłkarzem na poziomie skoczka Kruczka.
Ciągnęło mnie do sportu, ze względu na miejsce zamieszkania narty były naturalnym wyborem. Mogłem pływać, ale woda w pobliskim potoku była za zimna... Kamil S.
Awatar użytkownika
Janko10
Mistrz Olimpijski
 
Posty: 1722
Rejestracja: 06 Gru 2008 18:30
Miejscowość: Brzeg Dolny

Re: Skoki narciarskie

Postprzez figaro56 » 29 Sty 2009 11:19

Też 100% zgoda tylko zauważ w jakim wieku Górski objął kadrę narodową. W tym zawodzie trzeba nabrać doświadczenia bez tego się nie da. Tajnera winię za to, że dał się ponieść fali krytyki jaka spadła na Lepisto po jednym nieudanym sezonie i rozwiązał z Finem kontrakt(w bardzo nieładny zresztą sposób). Pozbyliśmy się jednego z najlepszych fachowców w branży bo część kibiców i media żądały dalekich skoków Adama. W miejsce Lepisto wstawił żółtodzioba całkowicie od siebie zależnego oddając temu niedźwiedzią przysługę bo ten kadrowy epizod może ciągnąć się za Kruczkiem przez lata.
figaro56
Żywa legenda
 
Posty: 4104
Rejestracja: 19 Lis 2008 23:39

Re: Skoki narciarskie

Postprzez Krzychu » 05 Lut 2009 16:19

Srebrny medal mistrzostw świata juniorów zdobył Maciek Kot :D
Krzychu
Młodzik
 
Posty: 42
Rejestracja: 28 Sty 2009 12:34

Re: Skoki narciarskie

Postprzez Janko10 » 05 Lut 2009 21:12

Miłe zaskoczenie. Tym bardziej, że pokonał Larinto! :D
Nie wiem na ile znaczenie miały warunki (podobno mgła i wiatr) ale na treningach było dobrze więc to nie przypadek.
W drużynówce chłopaki też mają szansę na medal...
Ciągnęło mnie do sportu, ze względu na miejsce zamieszkania narty były naturalnym wyborem. Mogłem pływać, ale woda w pobliskim potoku była za zimna... Kamil S.
Awatar użytkownika
Janko10
Mistrz Olimpijski
 
Posty: 1722
Rejestracja: 06 Gru 2008 18:30
Miejscowość: Brzeg Dolny

Re: Skoki narciarskie

Postprzez dan » 06 Lut 2009 12:40

Przypomina mi się jak w mistrzostwach świata juniorów złoty medal zdobył Mateusz Rutkowski. Wygrał on wówczas z Morgensternem, który już wtedy należał do czołówki światowej. Dziwne było to, że w pucharze świata Polak się nie liczył, a Thomas Morgenstern walczył z najlepszymi. To dla mnie nie było zrozumiałe. Choć Larinto to jeszcze nie ten poziom, który już wtedy prezentował Austriak, mimo tego, że potrafił w tym sezonie młody Fin stanąć na podium w pucharze świata. Gratulacje dla Maćka za to srebro. Chciałbym by ten wynik przełożył się na skuteczniejszą walkę z najlepszymi.
Awatar użytkownika
dan
Mistrz Olimpijski
 
Posty: 1766
Rejestracja: 28 Gru 2008 16:14
Miejscowość: Świętochłowice

Re: Skoki narciarskie

Postprzez Janko10 » 06 Lut 2009 19:32

No i mamy drugi medal w drużynówce. :D
Lepiej było tylko za czasów Rutkowskiego. Oby tym razem się tak samo nie skończyło...
Ciągnęło mnie do sportu, ze względu na miejsce zamieszkania narty były naturalnym wyborem. Mogłem pływać, ale woda w pobliskim potoku była za zimna... Kamil S.
Awatar użytkownika
Janko10
Mistrz Olimpijski
 
Posty: 1722
Rejestracja: 06 Gru 2008 18:30
Miejscowość: Brzeg Dolny

Re: Skoki narciarskie

Postprzez midel » 06 Lut 2009 20:07

Janko10 napisał(a):No i mamy drugi medal w drużynówce. :D
Lepiej było tylko za czasów Rutkowskiego. Oby tym razem się tak samo nie skończyło...

Kot "na takiego" nie wygląda, oby mu się poszczęściło :D
midel
Młodzik
 
Posty: 47
Rejestracja: 29 Gru 2008 12:40

Re: Skoki narciarskie

Postprzez dan » 06 Lut 2009 20:18

Gratulacje za ten brąz!!!
Awatar użytkownika
dan
Mistrz Olimpijski
 
Posty: 1766
Rejestracja: 28 Gru 2008 16:14
Miejscowość: Świętochłowice

Re: Skoki narciarskie

Postprzez arek » 07 Lut 2009 13:49

Super chłopaki, mamy jakieś perspektywy. Tylko by nie zmarnować talentów.
Pozdrawiam!
arek
Młodzieżowiec
 
Posty: 220
Rejestracja: 23 Gru 2008 13:15
Miejscowość: Radom

Re: Skoki narciarskie

Postprzez Tomek389 » 07 Lut 2009 22:45

Dzisiaj nasza drużyna (Śliż, Stoch, Hula, Małysz) zajęła 8 miejsce.
Niepokoi trochę forma Małysza, ale jak sam przyznał nie leży mu ta skocznia.
Tomek389
Junior młodszy
 
Posty: 79
Rejestracja: 22 Gru 2008 13:28

Re: Skoki narciarskie

Postprzez figaro56 » 08 Lut 2009 00:02

Jak Adam był w formie to każda skocznia mu leżała. To w końcu w Willingen pofrunął na tę pamiętną odległość 151,5 metra. Zresztą wysuwanie jakiś wniosków po tym konkursie mija się z celem widać, że pogoda rozdawała tam karty. Zobaczymy jak to będzie dzisiaj. Cudów raczej się nie spodziewam.
figaro56
Żywa legenda
 
Posty: 4104
Rejestracja: 19 Lis 2008 23:39

Re: Skoki narciarskie

Postprzez pylarz » 08 Lut 2009 18:57

Cudów nie było, bo i warunki były różne, ale przynajmniej Śliż potrafił wykorzystać swoją szansę.
pylarz
Młodzik
 
Posty: 33
Rejestracja: 15 Sty 2009 18:55

Re: Skoki narciarskie

Postprzez Janko10 » 15 Lut 2009 00:23

Warunki warunkami ale 5 miejsce Małysza na MP to nie jest dobra nowina przed MŚ... Obym nie miał racji.
Ciągnęło mnie do sportu, ze względu na miejsce zamieszkania narty były naturalnym wyborem. Mogłem pływać, ale woda w pobliskim potoku była za zimna... Kamil S.
Awatar użytkownika
Janko10
Mistrz Olimpijski
 
Posty: 1722
Rejestracja: 06 Gru 2008 18:30
Miejscowość: Brzeg Dolny

PoprzedniaNastępna

Wróć do Sport

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 20 gości

cron