Igrzyska Olimpijskie Rio de Janeiro 2016

Rozmowy na temat pozostałych dyscyplin sportowych.

Ile polscy sportowcy zdobędą medali na IO w Rio de Janeiro?

0
2
5%
1-4
0
Brak głosów
5-7
2
5%
8-10
6
16%
11-13
14
37%
14-16
6
16%
17-19
0
Brak głosów
20 lub więcej
8
21%
 
Razem głosów : 38

Re: Igrzyska Olimpijskie Rio de Janeiro 2016

Postprzez miskam » 06 Sie 2016 17:15

Terminatorzy Dominatorzy, pozdrawiam Przemysława Babiarza.

Mamy 1 sukcesik w tenisie - męski debel gra dalej, wieczorem gra Radwańska
nejmar dżunior gol
Awatar użytkownika
miskam
Junior
 
Posty: 146
Rejestracja: 23 Kwi 2016 21:57
Miejscowość: Terminatorzy Dominatorzy - Bekele/CP3

Re: Igrzyska Olimpijskie Rio de Janeiro 2016

Postprzez Bocian » 06 Sie 2016 19:42

Mamy medal :D :mrgreen: :lol: Jeszcze 10 do zdobycia :)
Awatar użytkownika
Bocian
Żywa legenda
 
Posty: 3309
Rejestracja: 02 Kwi 2014 20:27
Miejscowość: Bikini Dolne

Re: Igrzyska Olimpijskie Rio de Janeiro 2016

Postprzez friducha » 06 Sie 2016 19:43

@ssonicsl
Zaliczyłeś zawał? Szkoda złota, ale brąz Majki też dobry.
**UWOLNIĆ ŚWISTAKA***zostawiam na wieczną pamiątkę tego sympatycznego młodzieńca.
friducha
Mistrz Olimpijski
 
Posty: 1782
Rejestracja: 18 Sty 2009 17:00

Re: Igrzyska Olimpijskie Rio de Janeiro 2016

Postprzez damian940915 » 06 Sie 2016 19:52

Nie tylko on :D

Znowu niewiarygodna siła zespołu, podobnie jak w Ponferradzie. To, co zrobił Kwiatkowski będzie nierozłącznie związane z tym medalem Rafała. Jeden z najlepszych wyścigów obejrzanych w życiu!
Narty były złe i strzelanie, strzelanie też było złe ...
Awatar użytkownika
damian940915
Mistrz Świata
 
Posty: 1257
Rejestracja: 13 Lut 2009 23:26

Re: Igrzyska Olimpijskie Rio de Janeiro 2016

Postprzez ssonicsl » 06 Sie 2016 19:57

Jeszcze jestem wśród Was :lol:

Chyba byłem jadną z nielicznych osób które po upadku Henao i Rekina z Messyny głośno zaklnęły. Wolałem tamtą trójkę, no i bałem się że większa grupa dopadnie Rafała i medalu nie będzie. Bo u układzie Henao, Nibali, Majka właśnie taka była by kolejność.

A więc pierwszy medal na pierwszy dzień zaliczony. Jutro drugi :D


A tymczasem niejaka Agnieszka Radwańska już za chwilę będzie mogła iść na ZAKUPY!!! Huraaa :?

I poszła!
Ostatnio edytowany przez ssonicsl, 06 Sie 2016 19:59, edytowano w sumie 1 raz
ssonicsl
Kadra A
 
Posty: 866
Rejestracja: 20 Lut 2010 15:04

Re: Igrzyska Olimpijskie Rio de Janeiro 2016

Postprzez friducha » 06 Sie 2016 19:58

Niestety tylko wyrywkowo oglądałam. Nie widziałam kiedy zlikwidowano tę ucieczkę szóstki z Kwiatkowskim w składzie :( Za to kraksę w końcówce i owszem.
Chyba za słabo "pchaliśmy" Majkę :oops:

I koniec. Chinka przetrzepała skórę naszej gwieździe :roll:
**UWOLNIĆ ŚWISTAKA***zostawiam na wieczną pamiątkę tego sympatycznego młodzieńca.
friducha
Mistrz Olimpijski
 
Posty: 1782
Rejestracja: 18 Sty 2009 17:00

Re: Igrzyska Olimpijskie Rio de Janeiro 2016

Postprzez Bocian » 06 Sie 2016 20:02

friducha napisał(a):Niestety tylko wyrywkowo oglądałam. Nie widziałam kiedy zlikwidowano tę ucieczkę szóstki z Kwiatkowskim w składzie :( Za to kraksę w końcówce i owszem.
Chyba za słabo "pchaliśmy" Majkę :oops:

I koniec. Chinka przetrzepała skórę naszej gwieździe :roll:


Z ucieczki zawodnicy stopniowo się wyłamywali aż został sam Kwiatkowski którego połknęli ok. 45 kilometrów przed metą.
Awatar użytkownika
Bocian
Żywa legenda
 
Posty: 3309
Rejestracja: 02 Kwi 2014 20:27
Miejscowość: Bikini Dolne

Re: Igrzyska Olimpijskie Rio de Janeiro 2016

Postprzez friducha » 06 Sie 2016 20:06

O! To pociągnęli jednak ładnych kilometrów. Dzięki.
**UWOLNIĆ ŚWISTAKA***zostawiam na wieczną pamiątkę tego sympatycznego młodzieńca.
friducha
Mistrz Olimpijski
 
Posty: 1782
Rejestracja: 18 Sty 2009 17:00

Re: Igrzyska Olimpijskie Rio de Janeiro 2016

Postprzez Bocian » 06 Sie 2016 20:22

Do grona państw które dziś zdobyły złoto dołączył Wietnam. Hoang Xuan Vinh, wygrał zawody strzeleckie z pistoletu pneumatycznego (10 m). W tej samej konkurencji, pierwszy medal zdobyli też gospodarze igrzysk Felipe Wu zdobył srebro. Co ciekawe Chińczycy dzisiaj bez złota. A była konkurencja w której dominowali na kilku ostatnich olimpiadach czyli strzelanie.
Awatar użytkownika
Bocian
Żywa legenda
 
Posty: 3309
Rejestracja: 02 Kwi 2014 20:27
Miejscowość: Bikini Dolne

Re: Igrzyska Olimpijskie Rio de Janeiro 2016

Postprzez karlos » 06 Sie 2016 20:46

Bardzo emocjonująca końcówka, szkoda, że Majka nie jest mocniejszy w jeździe na czas, ale ciężko być świetnym góralem i czasowcem. W trakcie wyścigu nie spodziewałem się, że będę trochę zawiedziony brązowym medalem 8-) .
Wymagajcie od siebie choćby inni od was nie wymagali
Awatar użytkownika
karlos
Żywa legenda
 
Posty: 2898
Rejestracja: 12 Gru 2009 23:09
Miejscowość: Gdynia

Re: Igrzyska Olimpijskie Rio de Janeiro 2016

Postprzez shunrey » 06 Sie 2016 21:19

Majka z brązem to super sprawa ^^ Nie ma co gdybać, bo trochę brakło i Polak leżałby na zjeździe jak Nibali i Sergio, ale tu zapunktował umiejętnościami i małą dozą szczęścia :D Radwańska.... ja nie wiem jakim usprawiedliwieniem teraz walnie, bo tym co w Londynie, że ważniejsze cele już w sezonie osiągnęła to raczej tu nie spasują, bo w tym roku grała bardzo małą ilość turniejów, rzekomo przygotowując się na IO. Usprawiedliwienie się, że zmęczenie po tej sławnej, wielogodzinnej i niespodziewanej podróży też słabe, bo jak można na najważniejszą imprezę sezonu lecieć last minute ;x Już od Wimbledonu zauważyłem, że Jej forma odfrunęła w siną dal i szybko nie wróci, no niestety ;/
shunrey
Młodzieżowiec
 
Posty: 443
Rejestracja: 07 Lis 2013 18:08

Re: Igrzyska Olimpijskie Rio de Janeiro 2016

Postprzez Kisik94 » 06 Sie 2016 23:50

Rafał pojechał znacznie lepiej niż się większość spodziewała ale jak się miało taką pomoc głównie w osobie Kwiatkowskiego, to żal było z tego nie skorzystać. Wyścig potoczył się tak jak myślałem, ucieczka przez pierwszą część trasy, a później harce drugich noży i liderów. Michałowi któremu zarzucało się brak formy, w tym gronie również i ja, dostała odpowiedź, że jak trzeba pojechać na 100 %, to da się i nawet na 110 %. Kwiato jako ostatni dał się dogonić z ucieczki i to dopiero po około 180 km. Później znakomite wyczucie sytuacji (atak Włochów), pomoc na zjeździe i kawałku płaskiego Rafałowi aby trzymał się w tej dziesiątce kolarzy. Przy okazji widząc pierwszy raz te zjazdy z Vista Chinesa czułem, że tu nie jeden się położy. W sumie to chyba przeszło 15 kolarzy leżało na dzisiejszej trasie: Porte, Thomas, Alaphillippe, no i przede wszystkim Nibali z Henao. Ogólnie działo się bardzo dużo na tych ostatnich 50 kilometrach. Czytałem na innych stronach, że zarzucają Majce kunktatorstwo robiąc z niego drugiego Valverde ale Rafał już taki jest i tego nie zmienimy, a mam nadzieję, że i tak wygra nie jedną dużą imprezę. Ważne że doskoczył do Włocha oraz Kolumbijczyka na podjeździe i jakimś cudem nie wyłożył się jak oni na zjeździe. Na końcu Van Avermet i Fuglsang go dogonili i wyprzedzili ale jest brąz i z tego się cieszmy, bo jednak nie tak wielu było, że obstawiało podium czy choćby pierwszą ósemkę. Sukces Majki oraz całej drużyny i wielkie brawa im za to. Mamy medal już pierwszego dnia igrzysk.

Mieliśmy go także w Londynie za sprawą Bogackiej która też dziś startowała. Jednak występ jej może nie tyle, że rozczarował ale na pewno nie ucieszył. Cztery lata temu sezon też nie miała jakiś genialny po za jednymi zawodami w których zajęła bodaj 2 miejsce, więc niektórzy upatrywali jakąś szansę na ponowną niespodziankę ale się nie udało. Ostatecznie eliminacje skończyła na 40 miejscu, a jej koleżanka Agnieszka Nagay zajęła 29 lokatę, która w studiu TVP nie była wspominana ani przed rywalizacją, ani w trakcie, ani tuż po niej. Dopiero po dłuższym czasie usłyszałem jej wynik. U mężczyzn Piotr Daniluk zajął 41 miejsce.

W tenisie stołowym Kasia Grzybowska poradziła sobie z Hinduską Batra w 1 rundzie i w 2 zmierzy się z Koreanką z Północy Kim Song.

W ziemnym natomiast jedna informacja dobra, druga zła. Pierwsza to wygrana debla Matkowski/Kubot również z Hindusami Paes/Bopanna w 2 setach (w 2 rundzie rywalami Hiszpanie Ferrer/Bautista Agut), a zła to przegrana Radwańskiej z Chinką Zheng Saisai też po dwóch setach. Znowu Aga odpada po pierwszej rundzie na igrzyskach, nie ma formy i chyba motywacji na taki olimpijski turniej, gdzie kasa za medal jest nieporównywalnie inna niż w turniejach nawet nieco niższej rangi. Miała dobrą drabinkę turniejową, a odpada już na samym początku ehhh....

W wiosłach ogólnie dobre występy: w jedynce awans do 1/4 Węgrzyckiego-Szymczyka, do 1/2 w dwójce podwójnej Fularczyk/Madaj, do repasaży o finał czwórka podwójna kobieca, a do samego finału męska.

Na koniec tam gdzie najsłabiej do tej pory czyli pływanie i boks. W tej pierwszej dyscyplinie żadnego awansu: na 400 dowolnym Wojdaka, 100 klasykiem Stolarskiego i kobiecej sztafety 4x100 dowolnym. W boksie w pierwszej rundzie odpadł Igor Jakubowski z Brytyjczykiem Okolie.
Awatar użytkownika
Kisik94
Żywa legenda
 
Posty: 4256
Rejestracja: 10 Gru 2012 22:51

Re: Igrzyska Olimpijskie Rio de Janeiro 2016

Postprzez figaro56 » 07 Sie 2016 01:15

Jest medal na początek. Wyścig oglądałem z doskoku. Na szczęście samą końcówkę już bez przeszkód. Wielkie gratulacje dla Majki i drużyny.
Kolejny niewypał Radwańskiej na IO. No cóż, pozostaje żywić nadzieję, że tym razem powstrzyma się od głupich wypowiedzi jak to było w Londynie. Wierzcie mi, nie jestem człowiekiem zapiekłym ale tego nie mogę jej zapomnieć. Jakoś od tamtego czasu nie może ona zjednać sobie mojej sympatii.
figaro56
Żywa legenda
 
Posty: 4104
Rejestracja: 19 Lis 2008 23:39

Re: Igrzyska Olimpijskie Rio de Janeiro 2016

Postprzez mareqna » 07 Sie 2016 07:04

W sumie to był zły dzień dla Polkaków i słabe starty naszych sportowców.Sylwia Bogacka a potem Agnieszka Radwańska odpadły w kompromitujący sposób i dwie szanse medalowe odpłynęły w siną dal.Pasjonujący wyscig kolarzy i brąz mnie nie cieszy bo byłem pewny złota Majki a jeśli już brąz to w towarzystwie Nibalego i Henao.Szkoda chłopów i Rafała też.....tak niewiele brakło a cały wyscig dzieki świetnej postawie Kwiatkowskiego i Majki przeszedłby do historii jak Wembley albo złoty finał siatkarzy w Montrealu.
Piękny mecz w ręcznej pań Brazylia-Norwegia i złota lekarz medycyny z Argentyny to rodzynki dnia wczorajszego.Madziarzy podwójnie złoci?
Dzień za dniem jak wartki potok czas,
Zacieśnia krąg istnienia mego.
Awatar użytkownika
mareqna
Mistrz Olimpijski
 
Posty: 1547
Rejestracja: 29 Lis 2012 17:30
Miejscowość: Chorzów Hajduki

Re: Igrzyska Olimpijskie Rio de Janeiro 2016

Postprzez Bocian » 07 Sie 2016 08:58

Sebastian Parfjanowicz wrócił na dziennikarskie salony i jest w Rio. Widzę go chyba pierwszy raz od Soczi. :roll:
Awatar użytkownika
Bocian
Żywa legenda
 
Posty: 3309
Rejestracja: 02 Kwi 2014 20:27
Miejscowość: Bikini Dolne

Re: Igrzyska Olimpijskie Rio de Janeiro 2016

Postprzez Bocian » 07 Sie 2016 09:03

W pływaniu ciekawe rzeczy się dzieją. Katinka Hosszu w końcu zabrała, zdaniem wielu, podejrzany rekord świata na 400 m zmiennym Chince Ye. Australijki też uzyskały najlepszy wynik w historii w sztafecie. Niespodzianką jest brąz Kanadyjek i brak medalu Holenderek. Pomarańczowe, pierwszy raz od Atlanty poza podium w sztafecie 4 x 100 m dowolnym. To wręcz sensacja, jak na razie chyba największa w pływaniu w Rio.
Awatar użytkownika
Bocian
Żywa legenda
 
Posty: 3309
Rejestracja: 02 Kwi 2014 20:27
Miejscowość: Bikini Dolne

Re: Igrzyska Olimpijskie Rio de Janeiro 2016

Postprzez Bocian » 07 Sie 2016 09:33

I kolejna sensacja. Tym razem w tenisie. Venus Williams odpadła z turnieju olimpijskiego :o Uległa Kirsten Flipkens z Belgii, która zajmuje obecnie 62 miejsce w rankingu WTA.
Awatar użytkownika
Bocian
Żywa legenda
 
Posty: 3309
Rejestracja: 02 Kwi 2014 20:27
Miejscowość: Bikini Dolne

Re: Igrzyska Olimpijskie Rio de Janeiro 2016

Postprzez miskam » 07 Sie 2016 09:50

nejmar dżunior gol
Awatar użytkownika
miskam
Junior
 
Posty: 146
Rejestracja: 23 Kwi 2016 21:57
Miejscowość: Terminatorzy Dominatorzy - Bekele/CP3

Re: Igrzyska Olimpijskie Rio de Janeiro 2016

Postprzez Nedops » 07 Sie 2016 10:53

mareqna napisał(a):W sumie to był zły dzień dla Polkaków i słabe starty naszych sportowców.Sylwia Bogacka a potem Agnieszka Radwańska odpadły w kompromitujący sposób i dwie szanse medalowe odpłynęły w siną dal.

Oby więcej takich słabych dni :D Radwańska większe szanse miała (i ma) w mikście, porażka w pierwszej rundzie jest wpadką, ale szanse na medal były tu raczej teoretyczne - nic nie wskazywało, że miałaby przejść w Rio ćwierćfinał. Bogacka tak startuje w ostatnich latach, więc o jakiej szansie medalowej piszesz? W kolarstwie Polacy naprawdę nie należeli do faworytów wyścigu (buki płaciły 34:1 za medal Majki, żałuję, że nie postawiłem :( ), w wioślarstwie początek obiecujący. Jedyne co przeszkadza, to te transmisje w TVP :P
Nedops
Młodzieżowiec
 
Posty: 280
Rejestracja: 28 Sty 2011 17:59

Re: Igrzyska Olimpijskie Rio de Janeiro 2016

Postprzez ssonicsl » 07 Sie 2016 11:13

Na szybko, ale nie krótko ;) :

Piotr Daniluk - rozczarowanie, może nawet nie miejscem, nie brakiem awansu, ale tym jak się facet posypał w trakcie eliminacji. Jeszcze w połowie drugiej serii mieścił się na 7 miejscu. Skończył na 41, w szóstej serii nie notując nawet 90 pkt... Fatalna końcówka, widać głowa nie wytrzymała kiedy marzenia o finale zaczęły odjeżdżać.

Li Qian - rozczarowanie nr 2, a w zasadzie nr 1. Niby każdy z setów przegrany dopiero po zaciętej końcówce, ale powinna była rywalkę wyeliminować. Różnica w rankingu prawie 30 miejsce, to się nie powinno zdarzyć.

Agnieszka Radwańska - no cóż turniej jak turniej zaraz pewnie będzie następny, cenniejszy, z pulą nagród 500 tys dolarów, co nie? A mogła wykpić się Ziką jak kilka innych koleżanek i kolegów z bogatej części sportowców i w ogóle nie przyjeżdżać. Mieć taką wymówkę i z niej nie skorzystać...

A teraz plusy :)

Kubot/Matkowski - bez dwóch zdań: spodziewałem się porażki. Grali z nie byle jaką parą. Powinni byli przegrać, ale walczyli zacięcie, niesamowicie. Po przełamaniu natychmiast odbierali rywalom serwis. Kto wie gdzie dotrą, kto wie...

Rafał Majka i cała drużyna kolarska - a to chyba wiadomo za co ;)

Kantor/Łosiak - nie dali żadnych szans Niemcom. Prowadzili od samego początku do samego końca. Świetne wejście w turniej.

Wioślarze - w zasadzie to plan minimum zrealizowany i to nawet z małym plusem, bo chyba bezpośredni awans czwórki nie był przewidywany.

Neutralnie:

Magda Linette - miała przegrać, przegrała
Jakubowski Igor - trafił na rywala o podobnej klasie. Szkoda że nie atakował mocniej w pierwszych dwóch rundach, nawet trochę chaotycznie jak jego rywal, wrażenie by zostało i może to on by wygrał 29:28.
Katarzyna Grzybowska/Jakub Dyjas - wyeliminowali kogo mieli wyeliminować i odpadli/odpadną z kim mają odpaść.
pływacy - w sumie to awans do finałów wczoraj był poza zasięgiem naszych. Niespodzianek nie było, no może troszkę lepszych czasów można było oczekiwać, ale...
Bogacka/Nagay - jeden wystrzał 4 lata temu nie może powodować od razu nie wiadomo jakich oczekiwań. Poza tym podczas transmisji była mowa o jakimś kłopocie z kolanem u Pani Sylwii, no a w strzelectwie jest to problem:/ Nagay przyzwoicie. Obie jeszcze zobaczymy w jednym starcie, może tam pójdzie nieco lepiej.


Co do pozostałych startów.
3 rekordy świata na pływalni, w tym dwa europejskie. To może nie jest aż tak źle z tą Europą, nie? ;)
Zauważony już mecz Venus z Flipkens. Super poziom i niespodzianka na koniec.
Francuskie piłkarki znów lepsze optycznie w meczu z hey hey hey USA i znów przegrywają :/
Gładka w sumie porażka koszykarzy Francji z Australią. Dla mnie niespodzianka (może bardziej rozmiary, choć i tak stawiałem na Francuzów).
Nibali i Henao i Porte i Thomas i Alaphillipe i inni - nie lubię jak kolarze w taki sposób tracą szansę na życiowy sukces. Swoją drogą patrzcie. Kolarze też potrafią nieźle zarobić a jaka była w nich determinacja aby powalczyć w Rio o medal, dla siebie i dla kraju. I ryzykowali więcej niż niewygodną podróż :P
Koreańscy łucznicy wracają tam gdzie ich miejsce.
19 latka ze Stanów wygrywa pierwszy złoty medal w Rio.


I ostatnia rzecz. Zerknąłem sobie na wyniki z Londynu w podnoszeniu ciężarów. To już jest groteska. Na 21 medalistek 10 złapanych na dopingu + są jeszcze dwie Koreanki z Północy (i tu prędzej uwierzę że w Korei w rzekach zamiast wody płynie mleko niż w to że ich autorytarna władza nie szprycuje czym się da). Z kolei u mężczyzn w kategorii 94 kg brązowy medal PÓKI CO da 8 miejsce... Nie wiem czy nie nadchodzi pora aby podnoszenie ciężarów wyprowadzić z programu Igrzysk. Serio mówię.


EDIT: zapomniałem o TVP :D I uwajaj uwajaj. TVP zasłużyła zarówno na plusa jak i minusa. Plus to oczywiście równoczesne transmisje na trzech kanałach w porze nocnej. TVP1, TVP2 i TVP Sport. Minusy to strona Rio, dla mnie niewygodna no i jak zwykle studio z gadającymi głowami. Około 20.30-22 miałem tak. Co jakiś czas przełączałem sprawdzić co jest na kanałach TVP (nie liczę TVP Sport) a tam ciągle albo reklama albo gadająca głowa... no nie wiem może po prostu miałem pecha ;) A i jeszcze komentarz Sobczyński/Szczęsny. Jakież oni głupoty wygadywali, a nie rozpoznać z twarzy Richiego Porte, czy po sylwetce bardzo charakterystycznego Geschke czy nawet Frooma! to już skandal. Dziś orzeł Jóźwik, ciekawe czy się przez te cztery lata czegoś o kajakarstwie górskim dowiedział? :P
ssonicsl
Kadra A
 
Posty: 866
Rejestracja: 20 Lut 2010 15:04

PoprzedniaNastępna

Wróć do Sport

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 38 gości

cron