Strzelectwo

Rozmowy na temat pozostałych dyscyplin sportowych.

Strzelectwo

Postprzez san » 15 Lip 2015 22:55

Przy ogólnej słabości tej dyscypliny pojawiło się małe światełko nadziei. Wicemistrzem Uniwersjady w karabinie dowolnym został Bartosz Jasiecki. Mało kto wie, że w czerwcu ubiegłego roku na AMP wyrównał on RŚ w tej broni 600/600. Może też coś będzie z Tomasza Bartnika, który niedawno poprawił 13-letni RP w trzech postawach (doskonałym wynikiem). Natomiast prawdziwą bolączką są pistoleciarki, które jeszcze niedawno dominowały w juniorskiej Europie. Ale może sytuacja się odwróci.
san
Mistrz Świata
 
Posty: 1008
Rejestracja: 12 Kwi 2010 17:36

Re: Strzelectwo

Postprzez Peeta » 29 Sie 2015 19:06

PŚ w Baku na szczęście nieco poprawił nasz wynik kwalifikacji na IO. Jarmolińska, która już była bliska awansu do Londynu, wtedy nie wyszło, ale teraz w końcu ma awans do IO. :) I naprawdę mam nadzieję, że tam będzie dobrze, w końcu strzelenie w eliminacjach skeetu 75/75 i wyrównanie RŚ to nie częsta sprawa. ;) No i Bogacka w końcu zdobywa kwalifikację(tak wiem, dla kraju). Największa szansa na jakieś dodatkowe miejsca(i ostatnia) to chyba przyszłoroczne ME w strzelaniu z 10 metrów.
Awatar użytkownika
Peeta
Junior
 
Posty: 135
Rejestracja: 30 Lis 2012 00:13

Re: Strzelectwo

Postprzez Laleczka Chucky » 29 Lut 2020 18:33

Polsat transmituje Mistrzostwa Europy w strzelaniu pneumatycznym, które odbywają się we Wrocławiu. Nie jestem, aż tak wielkim fanem tego sportu, ale co mnie bardzo zainteresowało, to komentarz dla telewizji Polsat naszej dwukrotnej mistrzyni olimpijskiej w specjalnościach, karabin pneumatyczny 10 m (Atlanta 1996 r) oraz karabin sportowy trzy postawy (Sydney 2000 r) Renaty Mauer - Różańskiej. Ostatnio wzięło mnie na wspomnienia. 10 lat od złota Justyny Kowalczyk z Wankuwer, a teraz nr 1 Renata Mauer. Pamiętam, że gdy nasza wyborna strzelczyni zdobyła złoty krążek w Atlancie, Polska dzięki niej objęła prowadzenie w klasyfikacji medalowej, ponieważ strzelectwo zostało rozegrane jako jedna z pierwszych (jak nie pierwsza. Nie pamiętam dokładnie) konkurencji w całym programie igrzysk. Nie zapomnę słów komentującego te zawody Przemysława Babiarza. Mauer bardzo się wzruszyła, gdzieś tam poleciała łezka, a Babiarz "Renia Mauer, jeszcze nie dowierza".
Laleczka Chucky
Żywa legenda
 
Posty: 3877
Rejestracja: 20 Lis 2006 17:39


Wróć do Sport

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 20 gości

cron