Sport w TV

Rozmowy na temat pozostałych dyscyplin sportowych.

Re: Sport w TV

Postprzez Kisik94 » 01 Lut 2017 17:54

damian940915 napisał(a):1) TVP wykupiło sublicencję od Discovery na pokazywanie IO 2018 i 2020 na kanałach otwartych i w internecie. Także wracamy do statusu sprzed kilku lat, gdzie IO transmitowały i Eurosport i TVP. Z punktu widzenia oglądania polskich występów - to lepiej, bo Eurosport nie skupia się tylko na Polakach. Widz będzie miał więc lepiej, a Discovery odzyska część kosmicznych pieniędzy wyłożonych na prawa.


Powiem szczerze, że TVP mnie lekko zaskoczyła. O ile kwestią czasu było wykupienie przez nich sublicencji od Eurosportu (bo ktoś to musiał zrobić, a byli jedynymi kandydatami do tego), to ilość pokazywanych godzin wywołała u mnie uśmiech na twarzy. Z tego co wiem w polskim prawie pokazywania imprez sportowych jest zapisane, że w ogólnodostępnej stacji musi być pokazane co najmniej 100 godzin ZIO i 200 godzin LIO. Oni pokażą 200 godzin z Korei i 350 godzin z Japonii. Oczywiście jedna i druga strona zaraz po podpisaniu wszystkich dokumentów robiła w internecie ochy i achy. W związku z tym może by się dogadali i w niektórych sytuacjach nie transmitowali tego samego na swoich antenach. Wtedy kibic miał by wybór, czy oglądać występ Polaka, który walczy o jakieś 30 miejsce w mało ciekawej dla niego dyscyplinie, czy jakąś inną dyscyplinę co prawda bez Polaka ale którą się bardziej interesuje. Co do tego, że Eurosport nie skupia się wyłącznie na Polakach, to była to prawda. Teraz gdy Eurosport w każdym kraju ma swoje "okienka", to może się to troszeczkę zmienić.
Awatar użytkownika
Kisik94
Żywa legenda
 
Posty: 4256
Rejestracja: 10 Gru 2012 22:51

Poprzednia

Wróć do Sport

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 15 gości

cron