Piłka nożna

Rozmowy na temat pozostałych dyscyplin sportowych.

Re: Piłka nożna

Postprzez Gerhardt » 07 Lip 2018 22:07

Dlatego właśnie wolę sporty zimowe. Żadnych drabinek, łatwiejszych połówek itd. 3/4 angielskiej kadry w połowie lat 90-tych i początkach XXI wieku nie załapała by się nawet na ławkę a tu grają w wyjściowej 11. Osobiście liczę na łomot w 1/2 i w meczu o trzecie miejsce. Po pierwsze dlatego że nie zasłużyli z taka grą by zajść tak daleko. Poza tym pozwoli im to nie łudzić się, że był to sukces i nie będą siebie oszukiwać jacy to są dobrzy jak Polacy 2 lata temu.
Rosjanie najlepszy mecz turnieju, ale Chorwaci najwyraźniej wszystko co najlepsze pokazali już w grupie. Szykuje się spacerek Francuzów po tytuł.
Awatar użytkownika
Gerhardt
Młodzieżowiec
 
Posty: 273
Rejestracja: 20 Mar 2015 14:53

Re: Piłka nożna

Postprzez kat. » 08 Lip 2018 08:29

Męcząca ta Hrvatska i mało "ognista" jak Portugalia przed dwoma laty. Ale ma chyba łatwiejszą drabinkę :)

Tak poważnie - Chorwatom wyszedł na razie jeden dobry mecz, z Argentyną (bo Nigeria i Islandia były słabiutkie), ale on też do momentu pierwszej bramki mógł się potoczyć w różnych kierunkach. Teraz, w PO, Chorwaci pierwsi tracą bramkę, z łatwością wyrównują i... przestają grać, czekając na dogrywkę.

Półfinał z podtekstami. Chorwaci byli autorami chyba największego upokorzenia Angoli w ostatnich latach, kiedy to na ich stadionie ograli ich 3-2, przez co Anglia nie zakwalifikowała się do Euro 2008. Potem w eliminacjach MŚ Anglia mocno się zemściła (i to nie tylko sportowo, bo wyeliminowała Chorwatów z baraży oddając Ukrainie 3 punkty).
...to tylko wieczność pustką śpiewa
Awatar użytkownika
kat.
Forumowy bożek
 
Posty: 5122
Rejestracja: 14 Gru 2010 11:35
Miejscowość: Marcówka

Re: Piłka nożna

Postprzez Bocian » 11 Lip 2018 07:15

No i trójkolorowi w finale. Zupełnie jak 20 lat temu :) Jednak te francuskie porównania i podobieństwa do roku '98 są trafne. A było ich trochę. Najdziwniejszym było to, że tak jak 20 lat temu w tym roku Eurowizję również wygrał Izrael. :lol:
Awatar użytkownika
Bocian
Żywa legenda
 
Posty: 3309
Rejestracja: 02 Kwi 2014 20:27
Miejscowość: Bikini Dolne

Re: Piłka nożna

Postprzez Bocian » 11 Lip 2018 21:56

I mamy czarnego konia tych mistrzostw. Nie Kolumbia, czy inna ekipa a Chorwacja :D Drużyna która dostała się bocznymi drzwiami, przez baraże. :lol: Mała poobijana chorwacka kuna, pogryzła angielskiego lwa. I to mocno go pogryzła. Chorwaci pokazali, jak walczyć do końca. Bez względu na to, czy wygrają, czy przegrają finał z Francuzami, ich drużyna jest wielka.

A Anglicy, od wielu lat nie mieli tak dobrej drużyny. Ale....no właśnie, czegoś tu zabrakło. Myślę, że tak jak w naszym wypadku, tak samo na wyspach angielski balonik, został za mocno nadmuchany. Ci kibice masowo przychodzący na spotkania z atrapami Pucharu Świata i całujący go. Wypowiadający się że futbol wróci do domu. To co działo się w Anglii, filmiki z samolotami, przelatującymi nad miastami w sformowany napis "It's coming home", "Football coming home". Filmiki na YT z piosenką "It's coming home":

https://www.youtube.com/watch?v=4gB8xfGC9MU

Balon został napompowany tak, że w końcu pękł. :roll: Świetnie wszystko skwitował chorwacki kibic którego wypowiedź pokazano tuż przed meczem. Stwierdził, że Anglicy mają fantastyczną drużynę, ale są zbyt pewni siebie i Chorwacja wygra. Podpisuję pod tym obiema rękoma. Zresztą to było widać podczas meczu w pierwszej połowie. Chodź by niektórymi podaniami Anglików do własnego bramkarza. Chorwaci rzucili się w drugiej połowie do walki i Anglicy jednocześnie niemal stanęli na jakiś czas. Jak by to była, zupełnie inna drużyna, niż ta z pierwszej połowy. Grali z drużyną, która zaliczyła dwie dogrywki i serię rzutów karnych, która zaczęła nagle stawiać im taki opór. Młodzi Anglicy przestraszyli się, że nie pójdzie im łatwo. Nie wiele zabrakło, ale pozostaje jedynie mecz o brąz. Przydało by się zwycięstwo. Bo jedyne angielskie podium na Mundialu, to złoto u siebie w 1966.
Awatar użytkownika
Bocian
Żywa legenda
 
Posty: 3309
Rejestracja: 02 Kwi 2014 20:27
Miejscowość: Bikini Dolne

Re: Piłka nożna

Postprzez mareqna » 11 Lip 2018 23:00

Anglia miała najsłabszą drużynę chyba od 30 lat.Kogo oni pokonali? Panamę,Tunezję,osłabioną brakiem Jamesa Kolumbię i słabą Szwecję i fuksem będą grać o trzecią lokatę.Francja też nie ma składu na Mistrza Świata z słabym Pavardem i najsłabszym piłkarzem tych Mistrzostw Olivierem Giroud,a czy Chorwaci z trzema dogrywkami mogą zdobyć tytuł? Ktoś to wygrać musi ;)
Dzień za dniem jak wartki potok czas,
Zacieśnia krąg istnienia mego.
Awatar użytkownika
mareqna
Mistrz Olimpijski
 
Posty: 1547
Rejestracja: 29 Lis 2012 17:30
Miejscowość: Chorzów Hajduki

Re: Piłka nożna

Postprzez kat. » 12 Lip 2018 07:21

I tak są lepsi od Portugalii, bo wygrali na turnieju 3 mecze w 90 minutach :D

Czarnym koniem? Bez przesady, Chorwaci byli w szerokim gronie 7-8 faworytów do medalu. Czarnym koniem to mógłby być Senegal po tym jak upokorzył jednego z nich. ;)
...to tylko wieczność pustką śpiewa
Awatar użytkownika
kat.
Forumowy bożek
 
Posty: 5122
Rejestracja: 14 Gru 2010 11:35
Miejscowość: Marcówka

Re: Piłka nożna

Postprzez mareqna » 12 Lip 2018 11:42

Przeznaczeniem Portugali było Mistrzostwo Europy więc przeznaczeniem Chorwacji może być Mistrzostwo Świata.W finale jedni z faworytów obok Niemiec,Brazyli,Hiszpani i Belgi no i Lewandowskich oczywiście ;) Umarł król niech żyje król Kylian,ja sie nie zdziwię jak ten piłkarz zostanie kupiony za miliard dolarów przez jakiś Real albi innego bogacza:shock: :shock: :shock:
Dzień za dniem jak wartki potok czas,
Zacieśnia krąg istnienia mego.
Awatar użytkownika
mareqna
Mistrz Olimpijski
 
Posty: 1547
Rejestracja: 29 Lis 2012 17:30
Miejscowość: Chorzów Hajduki

Re: Piłka nożna

Postprzez Gerhardt » 12 Lip 2018 14:50

Ufff, drwale z Anglii pokonani. Jeszcze porażka 2 lub 3 do zera z Belgami i będzie jasne ile jest wart ich obecny skład. Od pierwszych oglądanych mistrzostw w 2002 nie pamiętam żeby reprezentacja Anglii była tak naćkana noł nejmami, z których robi się zawodników światowej klasy, np. z Harrego Maguirea. Podejrzewam, że trzeba by się cofnąć o około 40 lat żeby znaleźć mniej wartościową angielską drużynę. Pewnie za 4 lata znów będę kibicował swoim ulubieńcom (mam nadzieję że już za 2 choć cienko to widzę w tym momencie), ale na ten czas to 80 procent tej kadry godna jest co najwyżej koszulki Islandii. Mam nadzieję, że do tego czasu pozbierają się Adam Lallana czy Oxlade-Chamberlain. To prawda, że kilku młodziaków dobrze rokuje, ale reszta do odstrzału. Symbolem obecnego średniactwa jest oczywiście nie kto inny jak Jordan Henderson...środek pola u Anglików ma organizować gość o 3 klasy gorszy od Scholesa czy Gerrarda...ręce opadają. Southgate też do wymiany. Jedyne co do tej pory osiągnął w trenerce to rozwalenie solidnego Middlesbrough, mając niemały budżet.

Jest jeszcze kwestia snajpera. Od czasu gdy Owen przestał być powoływany do kadry, nie mają de facto zawodnika od kończenia piłek w polu karym. Rooney co prawda jest czołowym strzelcem, ale większość goli nabił w eliminacjach i meczach towarzyskich a jedyny turniej jaki mu wyszedł to Euro 2004.

Inna sprawa, że poziom mistrzostw wyjątkowo niski, chyba nawet gorszy niż ME w 2016. I nie ma sobie tego człowiek nawet jak odbić. ME na stałe zrobili z 24 drużynami więc będą nas katować przedłużonymi eliminacjami na głównej imprezie. W 2022 mistrzostwa organizują w środku sezonu i można mieć nadzieję na wysoki poziom tylko co potem? Znowu 24 drużyny na ME, w 2026 48 drużyn na MŚ i tak w kółko. Żeby oglądnąć futbol na wysokim poziomie trzeba będzie przerzucić się na piłkę klubową...coś strasznego.

W finale za Chorwatami, ale myślę że jest to mało prawdopodobne. Francja gra jak ekipa turniejowa. Przemęczyli się w grupie, ale w fazie pucharowej nikomu nie dali szans, choć wydaje mi się, że i tak nie grają na 100 procent swoich możliwości. Trzy do zera z Chorwacją bardzo realne moim zdaniem.
Awatar użytkownika
Gerhardt
Młodzieżowiec
 
Posty: 273
Rejestracja: 20 Mar 2015 14:53

Re: Piłka nożna

Postprzez kat. » 12 Lip 2018 15:05

Francja murowanym faworytem, ale... cuda się zdarzają. Znamienne, że Chorwaci doturlali się do finału tracąc pierwszą bramkę w każdym meczu PO. Jeśli stracą pierwszą bramkę z Francją, to rzeczywiście może skończyć się jednostronnie. Muszą jak Belgia - zaskoczyć France od początku meczu. Belgom nie pykło.

Czy słaby poziom? Dwa sensacyjne mecze (Rosja - Hiszpania i Niemcy - Korea) sprawiły, że po tej stronie drabinki z realnych kandydatów do czwórki została tylko męcząca się i tak Chorwacja.
...to tylko wieczność pustką śpiewa
Awatar użytkownika
kat.
Forumowy bożek
 
Posty: 5122
Rejestracja: 14 Gru 2010 11:35
Miejscowość: Marcówka

Re: Piłka nożna

Postprzez Gerhardt » 12 Lip 2018 16:26

Zgadza się, z jednym ale. Jest różnica kiedy ten słabszy pokonuje czołową drużynę, która gra bardzo dobrze (Grecja 2004, Rosja - Holandia 2008) a między sytuacją, kiedy drużyna poniżej średniej pokonuje klasowa ekipę niegrająca zupełnie nic. Niestety we wspomnianych przez Ciebie meczach mieliśmy do czynienia z drugim wariantem. Może Niemcy by się przeczołgali do finału (jak w 2002), ale poziomu mistrzostw raczej by to nie podniosło.
Awatar użytkownika
Gerhardt
Młodzieżowiec
 
Posty: 273
Rejestracja: 20 Mar 2015 14:53

Re: Piłka nożna

Postprzez Bocian » 12 Lip 2018 18:12

Gerhardt napisał(a):Ufff, drwale z Anglii pokonani. Jeszcze porażka 2 lub 3 do zera z Belgami i będzie jasne ile jest wart ich obecny skład. Od pierwszych oglądanych mistrzostw w 2002 nie pamiętam żeby reprezentacja Anglii była tak naćkana noł nejmami, z których robi się zawodników światowej klasy, np. z Harrego Maguirea. Podejrzewam, że trzeba by się cofnąć o około 40 lat żeby znaleźć mniej wartościową angielską drużynę. Pewnie za 4 lata znów będę kibicował swoim ulubieńcom (mam nadzieję że już za 2 choć cienko to widzę w tym momencie), ale na ten czas to 80 procent tej kadry godna jest co najwyżej koszulki Islandii. Mam nadzieję, że do tego czasu pozbierają się Adam Lallana czy Oxlade-Chamberlain. To prawda, że kilku młodziaków dobrze rokuje, ale reszta do odstrzału. Symbolem obecnego średniactwa jest oczywiście nie kto inny jak Jordan Henderson...środek pola u Anglików ma organizować gość o 3 klasy gorszy od Scholesa czy Gerrarda...ręce opadają. Southgate też do wymiany. Jedyne co do tej pory osiągnął w trenerce to rozwalenie solidnego Middlesbrough, mając niemały budżet.

Jest jeszcze kwestia snajpera. Od czasu gdy Owen przestał być powoływany do kadry, nie mają de facto zawodnika od kończenia piłek w polu karym. Rooney co prawda jest czołowym strzelcem, ale większość goli nabił w eliminacjach i meczach towarzyskich a jedyny turniej jaki mu wyszedł to Euro 2004.

Inna sprawa, że poziom mistrzostw wyjątkowo niski, chyba nawet gorszy niż ME w 2016. I nie ma sobie tego człowiek nawet jak odbić. ME na stałe zrobili z 24 drużynami więc będą nas katować przedłużonymi eliminacjami na głównej imprezie. W 2022 mistrzostwa organizują w środku sezonu i można mieć nadzieję na wysoki poziom tylko co potem? Znowu 24 drużyny na ME, w 2026 48 drużyn na MŚ i tak w kółko. Żeby oglądnąć futbol na wysokim poziomie trzeba będzie przerzucić się na piłkę klubową...coś strasznego.

W finale za Chorwatami, ale myślę że jest to mało prawdopodobne. Francja gra jak ekipa turniejowa. Przemęczyli się w grupie, ale w fazie pucharowej nikomu nie dali szans, choć wydaje mi się, że i tak nie grają na 100 procent swoich możliwości. Trzy do zera z Chorwacją bardzo realne moim zdaniem.



Ale musisz przyznać, że angielski balonik nadmuchano do granicy możliwości. I młodziki sądziły, że czeka ich spacerek.

Jeśli chcesz piłkę na poziomie, poczekaj rok, kiedy we Francji zaczną się MŚ kobiet. Panie radzą sobie nie gorzej od panów a i mecze są świetne.
Awatar użytkownika
Bocian
Żywa legenda
 
Posty: 3309
Rejestracja: 02 Kwi 2014 20:27
Miejscowość: Bikini Dolne

Re: Piłka nożna

Postprzez Gerhardt » 12 Lip 2018 19:35

Zgadza się, ale z tego co słuchałem większość takich korzystnych przewidywań brała się głównie z dobrze ułożonej drabinki. To wiele mówi co było "siłą" Anglików na tym turnieju. Notabene w taki szał wpadło wielu byłych świetnych piłkarzy jak np. Shearer czy Ferdinand.

Co do kobiecej piłki to od zeszłorocznego Euro nie jest mi obca :). Obejrzałem fazę pucharową i kilka meczów grupowych i faktycznie są to atrakcyjne mecze. A finał Dania - Holandia? Naprawdę nie pamiętam tak emocjonującego i obfitującego w bramki finału u mężczyzn.
Chociaż kobiecym drużynom europejskim dużo trudniej jest się dostać do MŚ niż ME. Gdyby strefie azjatyckiej i karaibskiej odebrać po jednym miejscu i dać Europie poziom byłby na pewno wyższy. A tak o jedno miejsce z baraży powalczą cztery bardzo dobre drużyny. Mi na Euro bardzo spodobała się gra Austriaczek, ale o mundial będą pewnie bić się w barażach i obawiam się że mogą nie podołać.
Awatar użytkownika
Gerhardt
Młodzieżowiec
 
Posty: 273
Rejestracja: 20 Mar 2015 14:53

Re: Piłka nożna

Postprzez Bocian » 12 Lip 2018 21:37

Gerhardt napisał(a):Zgadza się, ale z tego co słuchałem większość takich korzystnych przewidywań brała się głównie z dobrze ułożonej drabinki. To wiele mówi co było "siłą" Anglików na tym turnieju. Notabene w taki szał wpadło wielu byłych świetnych piłkarzy jak np. Shearer czy Ferdinand.

Co do kobiecej piłki to od zeszłorocznego Euro nie jest mi obca :). Obejrzałem fazę pucharową i kilka meczów grupowych i faktycznie są to atrakcyjne mecze. A finał Dania - Holandia? Naprawdę nie pamiętam tak emocjonującego i obfitującego w bramki finału u mężczyzn.
Chociaż kobiecym drużynom europejskim dużo trudniej jest się dostać do MŚ niż ME. Gdyby strefie azjatyckiej i karaibskiej odebrać po jednym miejscu i dać Europie poziom byłby na pewno wyższy. A tak o jedno miejsce z baraży powalczą cztery bardzo dobre drużyny. Mi na Euro bardzo spodobała się gra Austriaczek, ale o mundial będą pewnie bić się w barażach i obawiam się że mogą nie podołać.


Jeśli chodzi o panie. To faktycznie. 8 drużyn z Europy, tylko 3 z Afryki. 5 (jeśli doliczymy Australię) z Azji. Twoje rozwiązanie jest niezłe, ale mogli by np. kobiecy Mundial powiększyć do 32 drużyn. To takie maksimum w granicy zdrowego rozsądku. 48 jak ma być w 2026 to już przesada. Ale o tym może podyskutujemy kiedy indziej.
Awatar użytkownika
Bocian
Żywa legenda
 
Posty: 3309
Rejestracja: 02 Kwi 2014 20:27
Miejscowość: Bikini Dolne

Re: Piłka nożna

Postprzez kat. » 15 Lip 2018 18:06

No i Francja.

Chorwaci zagrali chyba najlepszy mecz na tych mistrzostwach, ale limit szczęścia zdecydowanie wykorzystali w fazie PO. Mistrzowie wyrachowani i defensywni, czyli tacy jak ostatnio mistrzowie być muszą. Myślę jednak, że gdyby mecz zaczął się przy stanie 0-3, to i tak Francja by to wygrała. Skuteczność zabójcza.
...to tylko wieczność pustką śpiewa
Awatar użytkownika
kat.
Forumowy bożek
 
Posty: 5122
Rejestracja: 14 Gru 2010 11:35
Miejscowość: Marcówka

Re: Piłka nożna

Postprzez figaro56 » 24 Lip 2018 18:57

A na stronie Sport.pl jest artykuł o dupie Lewandowskiej i że Lewandowski to szczęściarz. Nie czytałem tego ale domyślam się, że to szczęście posiadać żonę o takiej części ciała chyba. Co to ma ze sportem wspólnego? Bij, zabij nie wiem.
figaro56
Żywa legenda
 
Posty: 4104
Rejestracja: 19 Lis 2008 23:39

Re: Piłka nożna

Postprzez Bocian » 25 Lip 2018 02:43

Co tam żona Lewandowskiego. Mistrz Polski przegrał w eliminacjach LM z mistrzem Słowacji :shock: !....Ale co tam. Celtic Glasgow przegrał z innym mistrzem Słowacji i to jeszcze wyżej. Jak wiadomo słowacka liga potęgą jest 8-)
Awatar użytkownika
Bocian
Żywa legenda
 
Posty: 3309
Rejestracja: 02 Kwi 2014 20:27
Miejscowość: Bikini Dolne

Re: Piłka nożna

Postprzez pangeralt » 21 Lut 2019 15:42

Ale z Liverpoolem był remis :) Oglądałem na https://lvbet.pl
pangeralt
Młodzik młodszy
 
Posty: 3
Rejestracja: 12 Maj 2017 10:56

Re: Piłka nożna

Postprzez Bocian » 25 Mar 2019 08:05

Nasi wygrali z Łotyszami. Mamy kolejne 3 punkty. Wynik nie zmieni jednak faktu, że ten mecz był po prostu tragiczny. Wymęczone zwycięstwo, chaotyczna gra, bez ładu i składu....nasi piłkarze to patałachy :roll:
Awatar użytkownika
Bocian
Żywa legenda
 
Posty: 3309
Rejestracja: 02 Kwi 2014 20:27
Miejscowość: Bikini Dolne

Re: Piłka nożna

Postprzez Wesoly » 25 Mar 2019 13:26

Gramy straszny piach, niby wygrywamy, ale z Łotyszami i to u siebie tak się męczyć to wstyd. W naszej grupie dużo się może wydarzyć, Austria zaliczyła drugą porażkę, tym razem z Izraelem. Nie wiem, może wyjdziemy z niej, ale po co w sumie? Tylko narobimy sobie nadziei :lol:
Wesoly
Młodzik
 
Posty: 38
Rejestracja: 28 Lis 2013 21:50

Re: Piłka nożna

Postprzez Kisik94 » 25 Mar 2019 14:37

Zarówno mecz z Austrią i z Łotwą były słabymi meczami. Cieszą zwycięstwa, martwi styl ich osiągania. O ile w Austrii można było się spodziewać męczarni w naszym wykonaniu, o tyle z najsłabszą rankingowo drużyną w grupie nie wyglądało to dobrze. Wiem że ten ranking nic nie mówi ale skoro Łotwa była z ostatniego koszyka, to nie wzięło się to z niczego. Awans nawet przy takiej grze jest bardzo możliwy, bo jak nie potracą za bardzo punktów na wyjeździe, to na 2 mecze do końca już będzie można świętować wyjazd na Euro. Zresztą w dwóch ostatnich zwycięskich eliminacjach przytrafiały nam się wpadki jak ze Szkocją czy Kazachstanem. Nie oczekuję cudów po tej reprezentacji ale wolę oglądać mecze, gdzie mamy przez większość spotkania kontrolę nad grą z rywalami z potencjalnie niższej półki.
Awatar użytkownika
Kisik94
Żywa legenda
 
Posty: 4256
Rejestracja: 10 Gru 2012 22:51

PoprzedniaNastępna

Wróć do Sport

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 42 gości

cron