Piłka nożna

Rozmowy na temat pozostałych dyscyplin sportowych.

Piłka nożna

Postprzez davioz » 06 Gru 2007 20:16

Czy interesujecie się piłką nożną?

A czy może oglądaliściel osowanie grup na Euro 2008 oraz eMŚ 2010?

Uważam, że w eMŚ mieliśmy duużo szczęścia. Jeśli sie psotaramy to wyjdziemy nawet 1 z grupy. W rep. Czech nie będzie już Kollera, Nedveda, może nawet Barosa. Zostanie Cech i Rosicky. W Polsce rządzić wtedy będzie Błaszczykowski, który gra bardzo dobrze.
Awatar użytkownika
davioz
Młodzieżowiec
 
Posty: 224
Rejestracja: 30 Lis 2006 15:19

Postprzez Bartek » 06 Gru 2007 20:42

Nie można lekceważyć Czechów, którzy mają już w zanadrzu kolejną genialną generację piłkarzy, utalentowanych młodzieżowców, więc tak czy tak będzie bardzo ciężko. Podobnie choćby z tą Słowacją - Hamsik czy Mintal sroce spod ogona nie wypadli.

Zanosi się na 10 bardzo trudnych, raczej brzydkich meczów (coś jak ten z Belgią w Chorzowie), ale pozbawionych jakiegoś wielkiego ładunku emocjonalnego (jednak Czesi, choć ze światowego topu, to elektryzują mniej niż - powiedzmy - Anglicy).

Natomiast co do Euro - marzyłem o grupie z Holandią, Włochami i Niemcami, spragniony wielkich wydarzeń, a i też z wielu praktycznych względów (reprezentacja jechałaby na ME zupełnie pozbawiona presji, ale ze świadomością gier, na które patrzy cały świat - ciekawe jak by to na nich podziałało). Sprawdzili się tylko Niemcy. Chorwatów i nawet Austriaków nie wolno lekceważyć. Na papierze wszystko wygląda w miarę fajnie, ale papier to nie boisko.

Czy to było dobre czy niedobre losowanie okaże się dopiero w czerwcu.
Awatar użytkownika
Bartek
Biathlon.pl
 
Posty: 72
Rejestracja: 06 Lip 2006 22:12

Postprzez baranowskiadam » 07 Gru 2007 13:31

Co do grupy na Euro 2008 to powinniśmy się cieszyć. Szkoda tylko, że pierwszy mecz z Niemcami gramy, wiadomo, że fajnie by się zaczęło z Austriakami, którzy pewnie nie dość że nie prezentują się tak solidnie jak inne drużyny to na dodatek będą czuli presję gospodarza. Oby tylko sędziowie nie kombinowali. Myślę, że jest realna szansa na wyjście z grupy, a w fazie pucharowej wszystko zależy od dyspozycji dnia ... Don Leo nas przygotuję.

A co do grupy eliminacyjnej do MŚ 2010 to również nie ma co narzekać. Czesi mimo iż mają bardzo doświadczony skład to mają również zajebiście zdolną młodzież i pewnie bd ich powoli wprowadzać, będzie ciężko. Z innymi drużynami też nie będzie lekko. I zgodzę się z Bartkiem że na jakieś zabójcze widowiska nie mamy co liczyć.

Pozdrawiam.
baranowskiadam
Młodzik młodszy
 
Posty: 6
Rejestracja: 30 Lis 2007 22:26
Miejscowość: Gdańsk

Postprzez Bartek » 07 Gru 2007 13:51

A moim zdaniem pierwszy mecz z Niemcami jest rozwiązaniem genialnym - pierwszy mecz w historii polskiej piłki na mistrzostwach Europy i od razu taki hit! I w dodatku porażka nie przekreśla naszych szans na wyjście z grupy, co w przypadku przegranej z Austrią byłoby niemal pewne.

Ciekawi mnie Chorwacja, drużyna generalnie niedoceniana, ale kto wie, co w nich tak naprawdę drzemie... Nasz mecz z Chorwatami - coś mi się wydaje - będzie przypominał temperaturą spotkanie Australii z Chorwacją właśnie na ostatnim mundialu, wielką bitwę o wyjście z grupy. W Klagenfurcie będzie podobnie.
Awatar użytkownika
Bartek
Biathlon.pl
 
Posty: 72
Rejestracja: 06 Lip 2006 22:12

Postprzez Żaba » 08 Gru 2007 21:29

Ja uważam że Polacy mają uże szanse na wyjąscie z tej grupy. Z neimacmi polacy beda chcieli wygrac bo sa zadni rewanżu za FInały MŚ, Austria nie wygrała żadnego z 11 meczów tym roku ale nie statystyki grają. Może być równie ciakwy mecz. Chorwacja to według mnie fawory grupy ale z nie jest to drużyna z ktora nie mozna wygrac.
Awatar użytkownika
Żaba
Kapitan drużyny
 
Posty: 106
Rejestracja: 03 Gru 2006 16:58
Miejscowość: Oświęcim

Postprzez Bartek » 11 Gru 2007 23:16

Argument, że Polacy będą chcieli wygrać z Niemcami, żeby się z rewanżować za porażkę podczas MŚ jest wyjątkowo niedorzeczny.

Czyli, gdybyśmy wtedy zremisowali, to biało-czerwoni nie chcieliby wygrać? Co w takim razie będzie z Austrią - rewanżować się nie ma za co, czy więc Polacy będą chcieli wygrać ten mecz?
Awatar użytkownika
Bartek
Biathlon.pl
 
Posty: 72
Rejestracja: 06 Lip 2006 22:12

Postprzez Żaba » 12 Gru 2007 16:45

Z niemcami napewno chcieliby wygrać tak czy tak ale chęć reważu to dodatkowa motywacja.
Awatar użytkownika
Żaba
Kapitan drużyny
 
Posty: 106
Rejestracja: 03 Gru 2006 16:58
Miejscowość: Oświęcim

Postprzez Biathlon » 12 Sty 2008 09:47

I tak odpadniemy z ME ludzie zastanówcie się
Biathlon
Młodzik
 
Posty: 28
Rejestracja: 11 Sty 2008 21:59

Postprzez Kiri » 12 Sty 2008 11:31

Brak u ciebie optymizmu... Wszystko może się zdarzyć.
Kiri
Junior młodszy
 
Posty: 69
Rejestracja: 01 Gru 2006 18:32

Postprzez Biathlon » 12 Sty 2008 11:45

Ta wszytko np. Z naszej grupy wyjdzie austria i Chorwacja
Biathlon
Młodzik
 
Posty: 28
Rejestracja: 11 Sty 2008 21:59

Postprzez davioz » 12 Sty 2008 14:18

Wg. mnie z naszej grupy wyjdzie Chorwacja i Niemcy. Polska ekipa nie jest aż tak dobra jak koledzy z Bałkanów. Chorwacja wygrała przecież z Rosją, Izraelem i Anglią. Zobaczymy kogo trener powoła na ME. Może znowu będą jakieś niespodzianki, np. brak Matusiaka, Kuszczaka lub Żewłakowa? Mam nadzieję że trener nie popełni takiego błędu jak Janas.
Awatar użytkownika
davioz
Młodzieżowiec
 
Posty: 224
Rejestracja: 30 Lis 2006 15:19

Postprzez Slettemark » 12 Sty 2008 14:24

Przy odrobinie szczęścia mamy szanse na wyjście z grupy.Najlepiej byłoby wygrać z Austrią i zaliczyć co najmniej remis z Niemcami,a przy dobrych układach to może nawet mimo porażki z Chorwacją wystarczyć na wyjście z grupy.Jednak nie wolno lekceważyć Austriaków,którzy są w stanie sprawiać niespodzianki,chociaż ja bym wolał żeby te niespodzianki sprawiali Niemcom i Chorwatom,a z nami niech grają na poziomie,na którym grali mecze towarzyskie.
Slettemark
Młodzik
 
Posty: 33
Rejestracja: 23 Sty 2007 09:49

Postprzez Biathlon » 12 Sty 2008 14:56

Tabela:
1.Niemcy 9pkt
2.Chorwacja 4 pkt
3.Polska 4 pkt
4.Austria 0pkt.
Biathlon
Młodzik
 
Posty: 28
Rejestracja: 11 Sty 2008 21:59

Postprzez Gaucho » 13 Sty 2008 09:16

davioz napisał(a):Chorwacja wygrała przecież z Rosją
Nieprawda, z Chorwacja mielismy 2 remise :)
Ale tak uwazam ze jest to jeden z najsilniejszych zespolow na ME, przede wszystkim dlatego ze sa naprawde zespolem a nie 11 pilkarzami. I Polakam bedzie ciezko z nimi walczyc. Jak i z Niemcami oczywiscie.
Awatar użytkownika
Gaucho
Młodzieżowiec
 
Posty: 323
Rejestracja: 08 Lip 2006 07:47
Miejscowość: Rosja

Postprzez Biathlon » 13 Sty 2008 09:47

Skład Polski: boruc-Jop-Wasilewski-Żewłakow-Baszczyński-Krzynówek-Smolarek-Błaszczykowski-Jeleń-Żurawski-Matusiak
Biathlon
Młodzik
 
Posty: 28
Rejestracja: 11 Sty 2008 21:59

Postprzez davioz » 13 Sty 2008 10:39

Gaucho napisał(a):
davioz napisał(a):Chorwacja wygrała przecież z Rosją
Nieprawda, z Chorwacja mielismy 2 remise :)
Ale tak uwazam ze jest to jeden z najsilniejszych zespolow na ME, przede wszystkim dlatego ze sa naprawde zespolem a nie 11 pilkarzami. I Polakam bedzie ciezko z nimi walczyc. Jak i z Niemcami oczywiscie.



No fakt, lecz w tabeli wygrali :)
Awatar użytkownika
davioz
Młodzieżowiec
 
Posty: 224
Rejestracja: 30 Lis 2006 15:19

Postprzez Slettemark » 12 Lut 2008 18:45

To ja tak z innej beczki.Jak sądzicie kto zostanie Mistrzem Polski?Ja jestem pewien że Wisła,szczególnie po ostatnich wzmocnieniach...Właściwie to Wisła ma skład porównywalny z reprezentacją Polski...
Wypowiadajcie się!
Slettemark
Młodzik
 
Posty: 33
Rejestracja: 23 Sty 2007 09:49

Postprzez neuner fan » 02 Mar 2008 18:52

no. na wyjscie z grupy me 2008 mamy szanse bo nie bedzie eduardo da silvy bo dostał niezła kose ot taylora.

a co do klubowej piłki to tylko REAL,BAYERN,CRACOVIA.

a ja sam gram w hutniku ale rzadko bo mi sie nie chce na treningi chodzić
neuner is the best
neuner fan
Młodzik
 
Posty: 36
Rejestracja: 19 Sty 2008 22:47
Miejscowość: Krakau

Re: Piłka nożna

Postprzez Miłosz » 27 Lis 2008 20:45

Co powiecie o grze naszego jedynaka w pucharach? Dziś co prawda przegrali swój mecz, ale szanse na awans wciąż jak najbardziej realne.
Miłosz
Junior
 
Posty: 158
Rejestracja: 10 Gru 2007 20:18

Re: Piłka nożna

Postprzez Bartek » 02 Gru 2008 21:12

Kluczem do wyjścia z grupy jest zwycięstwo z Deportivo, to już tak oczywiste, jak fakt, że Ziemia krąży wokół Słońca, a nie odwrotnie. I wydaje mi się, że ta wygrana jest w zasięgu, chociaż głos serca miesza się z głosem rozumu.

Podstawą jest pewna gra w obronie, maksymalna koncentracja przez cały mecz. Jeśli udałoby się nie stracić żadnego gola, byłoby świetnie i byłoby... zwycięsko. Bo akurat o tym, że Lech ukłuje, jestem przekonany. I mam nadzieję, że nie będę musiał się nawracać.
Awatar użytkownika
Bartek
Biathlon.pl
 
Posty: 72
Rejestracja: 06 Lip 2006 22:12

Następna

Wróć do Sport

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 44 gości