Zimowe Igrzyska w Polsce

Rozmowy na temat pozostałych dyscyplin sportowych.

Re: Igrzyska Olimpijskie - Kraków 2022

Postprzez Bocian » 03 Paź 2014 06:41

Szkoda. Szykuje się kolejna orientalna zimowa olimpiada. Kandydatura Chin jest dla mnie trochę dziwna. Spodziewałem się, że ich olimpiada odbędzie się w Mandżurii. W Harbinie albo Changchun. A tu konkurencje lodowe w Pekinie a śniegowe w jakimś mieście w prowincji Haibei. Na igrzyskach w 2008 Chińczycy zdobyli 100 medali w tym 55 złotych. Ciekawe ile medali zdobędą jeśli dostaną te igrzyska w 2022?


Ciekawe co wygra, Chińczycy, czy petrodolary prezydenta Nazarbajewa? Hmmm trudny wybór, jak bym ja miał wybierać to postawił bym na Kazachstan.
Awatar użytkownika
Bocian
Żywa legenda
 
Posty: 3309
Rejestracja: 02 Kwi 2014 20:27
Miejscowość: Bikini Dolne

Re: Igrzyska Olimpijskie - Kraków 2022

Postprzez zygy » 03 Paź 2014 13:59

Czyli, albo kolejne igrzyska będą na Dalekim Wschodzie po Pyeongchang 2018, albo też w Azji, ale w byłym kraju ZSRR, czyli 8 lat po Soczi i Rosji. Tak więc logika wskazywała by na Ałmaty, ale mimo wszystko bardziej stabilnie politycznie i gospodarczo wyglądają jednak Chiny, które mogło by organizować igrzyska właściwie co roku i, dla których była by to też pierwsza zimowa olimpiada. W przypadku wyboru Chin mielibyśmy też do czynienia z bardzo egzotycznymi zawodami PŚ w tym kraju, np., w skokach narciarskich, sankach, bobslejach, czy choćby w biegach narciarskich, które w normalnej sytuacji nigdy nie doszły by do skutku. Z tego też względu kibicuję teraz Pekinowi, choć nie mam złudzeń, że nagle Chińczycy zaczną osiągać jakieś niezłe wyniki w wyżej wymienionych przeze mnie sportach, nie posiadając praktycznie żadnej w nich tradycji. Może się odrodzić za to biathlonowa żeńska drużyna u Chinek, które tak z 10 lat temu osiągały przyzwoite rezultaty i to na pewno byłoby jakieś urozmaicenie dla tej dyscypliny sportu. Za wcześnie jednak na takie dywagacje, bo pewnie wygrają Ałamaty i będziemy mieć kolejne nudne igrzyska w byłej republice SRR :?
zygy
Użytkownik zbanowany
 
Posty: 1230
Rejestracja: 24 Sie 2012 17:17

Re: Igrzyska Olimpijskie - Kraków 2022

Postprzez Bocian » 03 Paź 2014 14:28

zygy napisał(a):Czyli, albo kolejne igrzyska będą na Dalekim Wschodzie po Pyeongchang 2018, albo też w Azji, ale w byłym kraju ZSRR, czyli 8 lat po Soczi i Rosji. Tak więc logika wskazywała by na Ałmaty, ale mimo wszystko bardziej stabilnie politycznie i gospodarczo wyglądają jednak Chiny, które mogło by organizować igrzyska właściwie co roku i, dla których była by to też pierwsza zimowa olimpiada. W przypadku wyboru Chin mielibyśmy też do czynienia z bardzo egzotycznymi zawodami PŚ w tym kraju, np., w skokach narciarskich, sankach, bobslejach, czy choćby w biegach narciarskich, które w normalnej sytuacji nigdy nie doszły by do skutku. Z tego też względu kibicuję teraz Pekinowi, choć nie mam złudzeń, że nagle Chińczycy zaczną osiągać jakieś niezłe wyniki w wyżej wymienionych przeze mnie sportach, nie posiadając praktycznie żadnej w nich tradycji. Może się odrodzić za to biathlonowa żeńska drużyna u Chinek, które tak z 10 lat temu osiągały przyzwoite rezultaty i to na pewno byłoby jakieś urozmaicenie dla tej dyscypliny sportu. Za wcześnie jednak na takie dywagacje, bo pewnie wygrają Ałamaty i będziemy mieć kolejne nudne igrzyska w byłej republice SRR :?


Doszły by, doszły. W 2006 i 2007 w Changchun odbyły się zawody PŚ w biegach narciarskich. Poza tym, w Chinach w 1996 (Harbin) i 2007 (Changchun) odbyły się Zimowe Igrzyska Azjatyckie a w 2009 w Harbinie odbyła się Zimowa Uniwersjada. A o biathlonistkach to zapomniałeś, że zdobyły 3 medale na MŚ.
Awatar użytkownika
Bocian
Żywa legenda
 
Posty: 3309
Rejestracja: 02 Kwi 2014 20:27
Miejscowość: Bikini Dolne

Re: Igrzyska Olimpijskie - Kraków 2022

Postprzez zygy » 03 Paź 2014 15:12

O biathlonistach przecież pisałem, że miały swego czasu silną drużynę. Zawodów PŚ w biegach w Chinach nie pamiętam, ale mniemam, że było to w przede dniu MŚ w Sapporo i podejrzewam, że obsada była nie najmocniejsza. Niestety, ale nijak nie przełożyło się to na wyniki Chińczyków w PŚ i pewnie przyznanie Pekinowi zimowych igrzysk niewiele w tej materii zmieni. Musisz też przyznać, że PŚ w skokach w Chinach, to byłby ewenement na światową skale, bo Uniwersjada to trochę inna para kaloszy. Też się zastanawiałem, że być może lepszym kandydatem z Chin byłby wyżej wspomniany Harbin, ale na pewno lepiej medialnie i propagandowo pasuje Pekin. Tym bardziej, że chińskie władze mają nieograniczone niczym środki i mają w planach wybudowania superszybkiej kolei, która połączy kilka planowanych wiosek olimpijskich oraz miejsca, gdzie będę rozgrywane poszczególne dyscypliny,
zygy
Użytkownik zbanowany
 
Posty: 1230
Rejestracja: 24 Sie 2012 17:17

Re: Igrzyska Olimpijskie - Kraków 2022

Postprzez Bocian » 03 Paź 2014 16:53

zygy napisał(a):O biathlonistach przecież pisałem, że miały swego czasu silną drużynę. Zawodów PŚ w biegach w Chinach nie pamiętam, ale mniemam, że było to w przede dniu MŚ w Sapporo i podejrzewam, że obsada była nie najmocniejsza. Niestety, ale nijak nie przełożyło się to na wyniki Chińczyków w PŚ i pewnie przyznanie Pekinowi zimowych igrzysk niewiele w tej materii zmieni. Musisz też przyznać, że PŚ w skokach w Chinach, to byłby ewenement na światową skale, bo Uniwersjada to trochę inna para kaloszy. Też się zastanawiałem, że być może lepszym kandydatem z Chin byłby wyżej wspomniany Harbin, ale na pewno lepiej medialnie i propagandowo pasuje Pekin. Tym bardziej, że chińskie władze mają nieograniczone niczym środki i mają w planach wybudowania superszybkiej kolei, która połączy kilka planowanych wiosek olimpijskich oraz miejsca, gdzie będę rozgrywane poszczególne dyscypliny,


W 2006 w Changchun odbyły sprinty łyżwą. U mężczyzn wygrał Szwed Tobias Fredriksson a u kobiet Marit Bjoergen. A Justyna Kowalczyk była 18.

W 2007 odbyły się sprinty klasykiem i biegi na 10 i 15 km klasykiem. Sprinty wygrali u meżczyzn Ola Vigen Hattestat a u kobiet Jewgienija Szapowałowa. Biegi klasykiem wygrała Czeszka Neumannova i Niemiec Tobias Angere. Także, te zawody wcale nie były tak słabo obsadzone jak sądzisz.

A Harbin chyba bardziej pasuje by propagandowo dokopać Japończykom.
Awatar użytkownika
Bocian
Żywa legenda
 
Posty: 3309
Rejestracja: 02 Kwi 2014 20:27
Miejscowość: Bikini Dolne

Re: Igrzyska Olimpijskie - Kraków 2022

Postprzez zygy » 05 Paź 2014 14:02

Kompletnie wyleciały mi z pamięci te zawody PŚ w Chinach sprzed lat. Jedynie coś mi świta, że przed MŚ w Sapporo 2007 odbywały się jakieś zawody w Azji, ale sądziłem, że obsada nie była jakaś rewelacyjna.

Wracając do tematu, to serce mówi Pekin, zaś rozum niestety Ałmaty. Naprawdę bardzo bym się zdziwił, żeby MKOL przyznał drugie- kolejne zimowe igrzyska, zaś trzecie w ogóle ( licząc Tokio 2020) Azji daleko- wschodniej. A szkoda, bo pamiętając Pekin 2008, to jestem pewien, że Chińczycy stanęli by na wysokości zadania. Tym bardziej, że dotąd żadne miasto nie organizowało igrzysk zarówno latem, jak i zimą. Szanse miało Monachium, ale ludzie się nie zgodzili, więc teraz został Pekin, ale jak już pisałem, że bardzo bym się zdziwił, gdyby nie wybrano Ałma- Aty.
zygy
Użytkownik zbanowany
 
Posty: 1230
Rejestracja: 24 Sie 2012 17:17

Re: Igrzyska Olimpijskie - Kraków 2022

Postprzez darooo91 » 06 Paź 2014 00:32

Serce mówi-trochę szkoda tej szansy jakie miał Kraków na organizacje tych Igrzysk, bo chyba łatwiejszej drogi i wiekszej szansy juz raczej na pewno nie bedzie, Rozum znowu mówi- ze moze lepiej byłoby gdyby cos drgneło w infrastrukturze i tej sportowej i tej publicznej, zeby szansy na przyznanie organizacji nie oceniac na podstawie słabosci kontrkandydatów tylko pod konktem siły własnej kandydatury
darooo91
Młodzik
 
Posty: 43
Rejestracja: 03 Gru 2012 12:47

Re: Igrzyska Olimpijskie - Kraków 2022

Postprzez Bocian » 06 Paź 2014 15:15

darooo91 napisał(a):Serce mówi-trochę szkoda tej szansy jakie miał Kraków na organizacje tych Igrzysk, bo chyba łatwiejszej drogi i wiekszej szansy juz raczej na pewno nie bedzie, Rozum znowu mówi- ze moze lepiej byłoby gdyby cos drgneło w infrastrukturze i tej sportowej i tej publicznej, zeby szansy na przyznanie organizacji nie oceniac na podstawie słabosci kontrkandydatów tylko pod konktem siły własnej kandydatury


Szanse na igrzyska w 2026 ja jakoś marnie widzę. Potencjalni kandydaci na te igrzyska to Trentino, Drezno, Barcelona, Lwów i jakieś miasto w USA najprawdopodobniej Denver lub Anchorage.

http://en.wikipedia.org/wiki/2026_Winter_Olympics
Awatar użytkownika
Bocian
Żywa legenda
 
Posty: 3309
Rejestracja: 02 Kwi 2014 20:27
Miejscowość: Bikini Dolne

Re: Igrzyska Olimpijskie - Kraków 2022

Postprzez markos7207 » 06 Paź 2014 16:10

W 2022 igrzysk w Norwegii nie będzie ale 4 lata później zimowi sportowcy mogą zawitać do Skandynawii ;) . Norweskie nie może oznaczać szwedzkie tak dla igrzysk w 2026 roku bo ponowne zainteresowanie ideą igrzysk wyraził szef szwedzkiego komitetu olimpijskiego Stefan Lindeberg. Uparte Szwedy może się wreszcie dochrapią zimowej olimpiady, mogli odwiedzić wróżkę wówczas na pewno nie wycofaliby swojej kandydatury o 22 rok :P
Dopóki nie zajrzałem do internetu nie wiedziałem, że jest na świecie tylu idiotów - S.Lem

STOP szKODnikom!
Awatar użytkownika
markos7207
Forumowy bożek
 
Posty: 6357
Rejestracja: 18 Lut 2009 16:25

Re: Igrzyska Olimpijskie - Kraków 2022

Postprzez Heidi » 06 Paź 2014 16:16

No, Olimpiada na Alasce to byloby cos. :D Choc realnie patrzac, czy to mozliwe? ;)
Awatar użytkownika
Heidi
Kadra B
 
Posty: 720
Rejestracja: 06 Sty 2013 19:10
Miejscowość: Ytre Enebakk

Re: Igrzyska Olimpijskie - Kraków 2022

Postprzez markos7207 » 06 Paź 2014 16:25

Wszystko kochana zależy od zbiegu okoliczności i po prostu szczęścia ;) . Wyobraź sobie że zostałby na placu boju Kraków i Azjaci, mało brakowało do takiego scenariusza :) . Chyba minęły czasy że kandydaci pchali się drzwiami i oknami i było kilka rund eliminacji, teraz wykruszają się sami nim dojdzie do finału
Dopóki nie zajrzałem do internetu nie wiedziałem, że jest na świecie tylu idiotów - S.Lem

STOP szKODnikom!
Awatar użytkownika
markos7207
Forumowy bożek
 
Posty: 6357
Rejestracja: 18 Lut 2009 16:25

Re: Igrzyska Olimpijskie - Kraków 2022

Postprzez Bocian » 06 Paź 2014 17:39

markos7207 napisał(a):Wszystko kochana zależy od zbiegu okoliczności i po prostu szczęścia ;) . Wyobraź sobie że zostałby na placu boju Kraków i Azjaci, mało brakowało do takiego scenariusza :) . Chyba minęły czasy że kandydaci pchali się drzwiami i oknami i było kilka rund eliminacji, teraz wykruszają się sami nim dojdzie do finału


Zwłaszcza, że jest wiele miast, które mogło by zorganizować zimowe igrzyska. Np. Sofia omal nie dostała zimowych igrzysk, ale przegrała w finałowej rundzie z Albertville. Zimowa olimpiada w Bułgarii? Czemu nie? Na pewno mają lepsze warunki niż my.
Awatar użytkownika
Bocian
Żywa legenda
 
Posty: 3309
Rejestracja: 02 Kwi 2014 20:27
Miejscowość: Bikini Dolne

Re: Igrzyska Olimpijskie - Kraków 2022

Postprzez RakuNH » 06 Paź 2014 18:46

Mnie ciekawi co by było jakby Ukraina się nie wycofała. Ta propozycja była sprzed "rewolucji" a jakby Janukowycz rządził, to chyba nikt nie oczekiwał jakiejś demokratycznej decyzji. Zapewne Ukraina nagle po wycofaniu Norwegii stałaby się nieoczekiwanym faworytem i byłby niezły popłoch.
zygy napisał(a):Przy tym forum, to III RP i Okrągły stół, to mały pikuś. Kilku krzykaczy i napinaczy terroryzuje tu milcząca większość, która nie ma sił, żeby się babrać w tym bagnie
Awatar użytkownika
RakuNH
Forumowy bożek
 
Posty: 5454
Rejestracja: 13 Sty 2009 19:05

Re: Igrzyska Olimpijskie - Kraków 2022

Postprzez Bocian » 09 Paź 2014 15:35

RakuNH napisał(a):Mnie ciekawi co by było jakby Ukraina się nie wycofała. Ta propozycja była sprzed "rewolucji" a jakby Janukowycz rządził, to chyba nikt nie oczekiwał jakiejś demokratycznej decyzji. Zapewne Ukraina nagle po wycofaniu Norwegii stałaby się nieoczekiwanym faworytem i byłby niezły popłoch.


To w takim układzie, to 24 Zimowe Igrzyska Olimpijskie 2022 odbyły by się we Lwowie. Wątpię by MKOL zrobił tak jak w latach 90-tych i zorganizował dwie olimpiady pod rząd na tym samym kontynencie tak jak w Albertville a później w Lillehammer. A teraz to nie ba wyboru. Jeśli wygra Kazachstan to będzie ciekawie. Pierwszy raz historii igrzyska odbędą się w islamskim państwie.
Awatar użytkownika
Bocian
Żywa legenda
 
Posty: 3309
Rejestracja: 02 Kwi 2014 20:27
Miejscowość: Bikini Dolne

Re: Igrzyska Olimpijskie - Kraków 2022

Postprzez zygy » 10 Paź 2014 15:23

Mi tam nigdy Kazachstan nie kojarzył się z islamem, już bardziej z Polską i zsyłkami naszych rodaków po wybuchu II WŚ. Z tego co kojarzę, to Wierietielny w młodości mieszkał kilka lat właśnie w tym kraju i tam zetknął się po raz pierwszy z biathlonem.
zygy
Użytkownik zbanowany
 
Posty: 1230
Rejestracja: 24 Sie 2012 17:17

Re: Igrzyska Olimpijskie - Kraków 2022

Postprzez Bocian » 10 Paź 2014 16:33

zygy napisał(a):Mi tam nigdy Kazachstan nie kojarzył się z islamem, już bardziej z Polską i zsyłkami naszych rodaków po wybuchu II WŚ. Z tego co kojarzę, to Wierietielny w młodości mieszkał kilka lat właśnie w tym kraju i tam zetknął się po raz pierwszy z biathlonem.


70% Kazachów to muzułmanie. A co do biathlonu to dziwne, bo mi Kazachstan w sportach zimowych kojarzył się tylko ze Smirnowem. W biathlonie Kazachstan też nie ma jakichś wielkich tradycji. Co jedynie Jelena Chrustalewa zdobyła w Vancouver srebro w biegu indywidualnym...ale to był raczej wypadek przy pracy. A Wieretielny jako Białorusin nie powinien pierwszy raz zetknąć się z biathlonem w Raubiczach?
Awatar użytkownika
Bocian
Żywa legenda
 
Posty: 3309
Rejestracja: 02 Kwi 2014 20:27
Miejscowość: Bikini Dolne

Re: Igrzyska Olimpijskie - Kraków 2022

Postprzez zygy » 10 Paź 2014 17:18

On urodził się chyba w Karelii, jeśli mnie pamięć nie myli, a póżniej jego rodzina przeniosła się do Kazachskiej SRR, gdzie Aleksander akurat dorastał i pewnie imał się różnych zajęć z biathlonem na czele. Tyle mniej więcej zrozumiałem czytając dość obszerny artykuł na jego temat po Turynie 2006, a którego nie mogę ostatnio znależć w sieci. Wynikało by z tego, że Wierietielny był co prawda Białorusinem, ale dorastał w zupełnie innej części ZSRR, niż Białoruś.
zygy
Użytkownik zbanowany
 
Posty: 1230
Rejestracja: 24 Sie 2012 17:17

Re: Igrzyska Olimpijskie - Kraków 2022

Postprzez Odyn » 10 Paź 2014 18:34

Dobrze,że Kraków się wycofał,bo po odpadnięciu Oslo stałby się murowanym faworytem.W tej sytuacji Kazachstan staje się raczej pewniakiem,Pekin raczej nie dostanie drugiej olimpiady Jednak IO w Kazachstanie też będą robione z ogromnym rozmachem.Co jak co,ale Nazarbajew też ma gest i jest raczej megalomanem.Kto był w Astanie ten widział.Te igrzyska mogą dorównać pod względem wydatkowym tym z Chin
Odyn
Młodzieżowiec
 
Posty: 350
Rejestracja: 30 Gru 2013 21:30

Re: Igrzyska Olimpijskie - Kraków 2022

Postprzez Bocian » 13 Paź 2014 12:01

Odyn napisał(a):Dobrze,że Kraków się wycofał,bo po odpadnięciu Oslo stałby się murowanym faworytem.W tej sytuacji Kazachstan staje się raczej pewniakiem,Pekin raczej nie dostanie drugiej olimpiady Jednak IO w Kazachstanie też będą robione z ogromnym rozmachem.Co jak co,ale Nazarbajew też ma gest i jest raczej megalomanem.Kto był w Astanie ten widział.Te igrzyska mogą dorównać pod względem wydatkowym tym z Chin


Może, ale to chyba Kazachom trudno będzie przebić:https://www.youtube.com/watch?v=ii-n_QSS0og
Awatar użytkownika
Bocian
Żywa legenda
 
Posty: 3309
Rejestracja: 02 Kwi 2014 20:27
Miejscowość: Bikini Dolne

Re: Igrzyska Olimpijskie - Kraków 2022

Postprzez damian940915 » 11 Sty 2017 13:45

Odświeżam wątek, chociaż nie dotyczy Krakowa ani Tatr, a drugiej strony Polski i drugiego południowego sąsiada.

Burmistrz Szklarskiej Poręby, którym jest jak się okazało prekursor stylu V w skokach narciarskich, a więc Mirosław Graf, jest inicjatorem pomysłu, wedle którego Szklarska, Karpacz i kilka innych miejscowości w Sudetach po obu stronach granicy miałyby organizować zimowe Igrzyska w 2030 roku.
http://www.przegladsportowy.pl/sporty-z ... 1,285.html
Od pomysłu do realizacji droga daleka, ale z tego, co napisał PS plany wyglądają na dość zaawansowane.

Żyjemy w szczęśliwym kraju, żadnych zmartwień, nic tylko organizować Igrzyska za Igrzyskami ;)
Narty były złe i strzelanie, strzelanie też było złe ...
Awatar użytkownika
damian940915
Mistrz Świata
 
Posty: 1257
Rejestracja: 13 Lut 2009 23:26

PoprzedniaNastępna

Wróć do Sport

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 46 gości