Zimowe Igrzyska w Polsce

Rozmowy na temat pozostałych dyscyplin sportowych.

Re: Zakopane/Poprad 2018

Postprzez RakuNH » 19 Gru 2009 21:57

damian940915 napisał(a):ja nie wyobrażam sobie igrzysk w dwóch miastach i to w dodatku w różnych krajach.


Te co nasz czekają w lutym w jednym mieście nie są... :roll:
zygy napisał(a):Przy tym forum, to III RP i Okrągły stół, to mały pikuś. Kilku krzykaczy i napinaczy terroryzuje tu milcząca większość, która nie ma sił, żeby się babrać w tym bagnie
Awatar użytkownika
RakuNH
Forumowy bożek
 
Posty: 5454
Rejestracja: 13 Sty 2009 19:05

Re: Zakopane/Poprad 2018

Postprzez damian940915 » 19 Gru 2009 22:05

Ale powiedz mi sobie wyobrażasz chociażby ceromonię otwarcia?
Narty były złe i strzelanie, strzelanie też było złe ...
Awatar użytkownika
damian940915
Mistrz Świata
 
Posty: 1257
Rejestracja: 13 Lut 2009 23:26

Re: Zakopane/Poprad 2018

Postprzez góral'ka » 01 Lut 2010 17:55

brać nie tylko to co łatwe, lekkie i przyjemne
Awatar użytkownika
góral'ka
Młodzieżowiec
 
Posty: 202
Rejestracja: 06 Gru 2009 09:22
Miejscowość: okolice Zakopanego

Re: Zimowe Igrzyska w Polsce

Postprzez Sebastian Krystek » 29 Lis 2012 19:57

Temat wraca, ale na forum jakoś nikt nie poruszył tego wątku.

Fajnie byłoby się wybrać na biegi o medale igrzysk olimpijskich do Kościeliska, co nie? :)
Działa?
Awatar użytkownika
Sebastian Krystek
Site Admin
 
Posty: 867
Rejestracja: 06 Lip 2006 22:17

Re: Zimowe Igrzyska w Polsce

Postprzez friducha » 29 Lis 2012 20:27

bye
Ostatnio edytowany przez friducha, 22 Sie 2016 06:21, edytowano w sumie 1 raz
**UWOLNIĆ ŚWISTAKA***zostawiam na wieczną pamiątkę tego sympatycznego młodzieńca.
friducha
Mistrz Olimpijski
 
Posty: 1782
Rejestracja: 18 Sty 2009 17:00

Re: Zimowe Igrzyska w Polsce

Postprzez arek » 30 Lis 2012 13:04

w zeszłym sezonie odwołali zawody pucharu świata w kombinacji norweskiej bo nie było pieniędzy, a teraz chcą robić igrzyska. Najpierw niech skończą zakopiankę (chodź dwupasmówka to może być za mało na IO) i wybudują drugi tor kolejowy na trasie Kraków-Zakopane, bo obecnie pociągi są zatrzymywane na stacjach by przepuścić inny.
Ciekawe ile mielibyśmy medali heh? W 1928 roku reprezentacja Szwajcarii w Sankt Moritz zdobyła tylko jeden medal - brązowy, Włosi w 1956 w Cortina d'Ampezzo trzy medale - złoty i 2 srebrne, Japonia w Sapporo 1972 roku zdobyła trzy medale - złoty, srebrny i brązowy. Tylko należy pamiętać, że wówczas było o wiele mniej kompletów do rozdania.
arek
Młodzieżowiec
 
Posty: 220
Rejestracja: 23 Gru 2008 13:15
Miejscowość: Radom

Re: Zimowe Igrzyska w Polsce

Postprzez RakuNH » 30 Lis 2012 13:12

Pozwoliłem sobie skomentować tą zabawę w organizację MŚ/IO przed kilkunastoma dniami. To jest przecież oczywiste, że chodzi TYLKO o pieniądze z ministerstwa dla komitetu organizacyjnego. Tak na prawdę nikt nie chce dostać ani MŚ, ani IO. Czym się będą zajmować jak już by dostali? Lepiej się starać cały czas ;)
zygy napisał(a):Przy tym forum, to III RP i Okrągły stół, to mały pikuś. Kilku krzykaczy i napinaczy terroryzuje tu milcząca większość, która nie ma sił, żeby się babrać w tym bagnie
Awatar użytkownika
RakuNH
Forumowy bożek
 
Posty: 5454
Rejestracja: 13 Sty 2009 19:05

Re: Zimowe Igrzyska w Polsce

Postprzez zygy » 30 Lis 2012 14:45

Kompletna utopia jak dla mnie... Igrzyska dostanie albo St. Moritz, albo Oslo i tyle w tym temacie. Żadne Zakopane z Krakowem, ani Barcelony nie mają tutaj szans. Odnośnie Zakopanego, to niech najpierw przygotują porządną ofertę na MŚ w narciarstwie klasycznym i zorganizują takie zawody, co jest dużo łatwiejsze z punktu logistycznego i dużo bardziej prawdopodobne do spełnienia. Na dodatek można by zdobyć jakiś doświadczenie w organizacji tego typu imprezy i nabić dodatkowe punkty w MKOL-u. Ale to jest melodia dalekiej przeszłości ;)

Pamiętam, że w 1999r., na kongresie MKOL-u, bodajże w czerwcu/lipcu też Zakopane ubiegało się o organizację ZIO-wtedy w 2006r., który ostatecznie odbyły się w Turynie. Wówczas całość imprezy miała odbyć się w Polsce, formalnym miastem-gospodarzem igrzysk- Zakopane, ale też konkurencje na lodzie planowane były w Krakowie. Ostatecznie nic z tego nie wyszło i może wówczas trzeba było zacząć stale ulepszać infrastrukturę i ponawiać kandydatury w kolejnych latach, to może miałoby jakiś sens. W 2007r., dostaliśmy jednak piłkarskie Euro i wszystkie uwagi zostały skierowane właśnie na tę imprezę. A tak btw., to na drugi taki fuks w tym stuleciu raczej nam nie grozi, bo w 2014r., Zimowe Igrzyska będą w Europie Wschodniej, więc nie sądzę, żeby w 2022r., po raz kolejny wybrano tę stronę świata. Jak już pisałem wcześniej największe szansę mają Szwajcarzy, którzy nie organizowali już Olimpiady od dość dawna, tudzież Oslo, gdyż od Lillehammer 1994 też już minęło sporo czasu. Bo jeśli chodzi o kwestie merytoryczne, to o wyższości tych 2kandydatur raczej nie trzeba nikogo przekonywać ;)
zygy
Użytkownik zbanowany
 
Posty: 1230
Rejestracja: 24 Sie 2012 17:17

Re: Zimowe Igrzyska w Polsce

Postprzez san » 30 Lis 2012 16:28

Jak to nie mamy szans? Małe przypomnienie red. Andrzeja Persona jak niewiele brakowało w walce z Turynem o IO 2006:
- "Ciągle odzywają się bardzo nieprawdziwe oceny startu Zakopanego w walce o zimowe igrzyska w 2006 roku. Z uporem godnym lepszej sprawy pisze się o klęsce w Seulu. To nieprawda! Zakopane przegrało w półfinale z Turynem osiem do siedmiu. Gdyby polskie miasto weszło do ostatecznej rozgrywki, to jestem pewien, że pokonałoby w niej Sion, tak samo jak Włosi. Wszystko dlatego, że Szwajcarów napiętnowano wówczas za rozdmuchanie afery korupcyjnej i zaskoczony Turyn wygrał bardzo łatwo. Identycznie byłoby z nami"
san
Mistrz Świata
 
Posty: 1008
Rejestracja: 12 Kwi 2010 17:36

Re: Zimowe Igrzyska w Polsce

Postprzez muszti » 06 Gru 2012 16:19

Zimowe igrzyska w Polsce byłyby czyms niesamowitym, ale jesli Zakopane przez tyle lat przegrywa walke o orgnizacje MŚ (juz by im dali za sam upór startowania :roll: ale na to sie nie zanosi) to dlaczego nagle oferta Krakowa+Zakopanego+Słowaków+nie wiem jeszcze kogo miałaby wypalić. A szkoda bo jak pokazało euro2012 Polak jak chce to potrafi.
Król jest tylko jeden! OLE EINAR BJOERNDALEN
Awatar użytkownika
muszti
Mistrz Świata
 
Posty: 1091
Rejestracja: 18 Gru 2009 18:06

Re: Zimowe Igrzyska w Polsce

Postprzez Asdfghjkl » 10 Gru 2012 21:36

Polsce za dużo brakuje jeszcze, aby mogła nawet myśleć o ZIO. Prócz przyzwoitych obiektów narciarskich(skoki, biegi) nie ma nic.
Asdfghjkl
Młodzik młodszy
 
Posty: 12
Rejestracja: 25 Lis 2012 17:05

Re: Zimowe Igrzyska w Polsce

Postprzez Janko10 » 10 Gru 2012 22:44

Na Gubałówce zrobi się supergiganta jak górale pozwolą. :lol:
Ciągnęło mnie do sportu, ze względu na miejsce zamieszkania narty były naturalnym wyborem. Mogłem pływać, ale woda w pobliskim potoku była za zimna... Kamil S.
Awatar użytkownika
Janko10
Mistrz Olimpijski
 
Posty: 1722
Rejestracja: 06 Gru 2008 18:30
Miejscowość: Brzeg Dolny

Re: Zimowe Igrzyska w Polsce

Postprzez zygy » 11 Gru 2012 13:29

Na kongresie MKOL-u w Seulu w czerwcu 1999r., gdzie wybierano gospodarza ZIO w 2006r., zastosowano specyficzny sposób głosowania- tzn., nie odpadała po każdym głosowaniu najsłabsza kandydatura, tylko od razu ustalono 2-najlepsze (Turyn i Sion) i spośród nich wybrany został gospodarz tamtych igrzysk. W internecie można więc tylko znależć zapis, jak wyglądało finałowe głosowanie, gdzie stosunkowo pewnie wygrał Turyn, natomiast brak jest jakichkolwiek informacji na temat rozkładu głosów w tej- 1turze. Patrząc jednak na ówczesnych kontrkandydatów Zakopanego- tj., oprócz Turynu i Sionu, m.in. też Helsinki i Klagenfurt, to jakoś nie chcę mi się wierzyć, żeby Polacy jakoby mieli przegrać finałową fazę zaledwie o 1głos z miastem Fiata :o Wówczas wydawało mi się, że oferty Zakopanego i Popradu były kompletnymi outsiderami z iluzorycznymi szansami na wybór. Na dodatek pod koniec lat 90-tych Polska była raczej kopciuszkiem w sportach zimowych i nikt nawet nie marzył o póżniejszych sukcesach Małysza, czy Kowalczyk, co też musiało mieć spory wpływ na wybór MKOL-u. Zresztą, jeśli nawet i słowa Persona odpowiadały by prawdzie, to wcale jeszcze nie oznacza, że jeśli Zakopane weszłoby do tej finałowej rundy, to by pokonało Szwajcarów i zorganizowało igrzyska w 2006r... Śmiem twierdzić, że tak by się jednak nie stało, zaś ówczesna wygrana Zakopanego byłaby jeszcze większą sensacją, aniżeli przyznanie nam i Ukraińcom Euro 2012 :shock:

Śmiem twierdzić, że obecnie nasze szanse są o niebo wyższe, choć dalej uważam je za raczej niewielkie. Nie można jednak nie brać pod uwagę faktu, że zarówno Polska, jak i Słowacja dokonały przez te kilkanaście sporego skoku cywilizacyjnego, jak i infrastrukturalnego w głównej mierze dzięki wstąpieniu i dotacjom z UE. Niedawny sukces organizacyjny przy okazji Euro 2012, też może mieć pozytywny wpływ, bo to oznacza, że jako kraj mamy już jakieś doświadczenia w organizacji dużych i międzynarodowych imprez. No i wreszcie ostatnie nasze sukcesy w sportach zimowych w postaci Małysza i Kowalczyk też nie mogą pozostać bez echa, zaś te nasze gwiazdy, pomimo tego, że w 2022r., nie będę już czynnymi sportowcami, to mogą z powodzeniem stać się ambasadorami naszej kandydatury za granicą. Szkoda tylko, że nie mamy za bardzo warunków do rozgrywania u siebie konkurencji alpejskich, bo chyba tylko z tego powodu musimy się teraz ugadywać ze Słowakami ;) No, może jeszcze z uwagi na hokej, który u nas w ostatnim czasie leży i kwiczy, zaś na Słowacji jest od zawsze sportem narodowym, choć myślę, że dzięki takim igrzyskom można by nieco zmienić taki stan rzeczy (przypominam, że zatrudnienie tego rosyjskiego szkoleniowca- Zacharkina jest już pierwszym światełkiem w tunelu, co w połączeniu z organizacją ZIO w 2022r., mogłoby wreszcie przynieść jakiś pożądany efekt).
zygy
Użytkownik zbanowany
 
Posty: 1230
Rejestracja: 24 Sie 2012 17:17

Re: Zimowe Igrzyska w Polsce

Postprzez Przechodzimur » 12 Gru 2012 23:04

Ja myślę, że to utopia. Euro się udało, fakt, jednak to inny kaliber. Oczywiście chce ZIO w Polsce, ale chcieć to sobie mogę. Mniej więcej to oddaje gotowość Naszego państwa do takiej imprezy. Jest mi bardzo przykro, ale jednak.
Przechodzimur
Młodzieżowiec
 
Posty: 252
Rejestracja: 08 Sty 2011 21:04

Re: Zimowe Igrzyska w Polsce

Postprzez Ukassiu20 » 14 Gru 2012 17:02

Pomysł z IO w Polsce świetny, wydaje się, że jest to robione wszystko na poważnie, inaczej niż Zakopane 2006. Koszty organizacji nie są duże, a korzyści ogromne, a dla polskiego sportu zimowego wręcz kolosalne.
Tylko igrzyska wracają po awarii. Najlepsze forum o sportach olimpijskich
http://forum.tylko-igrzyska.pl/
Ukassiu20
Junior młodszy
 
Posty: 97
Rejestracja: 14 Gru 2012 16:42

Re: Zimowe Igrzyska w Polsce

Postprzez matti » 14 Gru 2012 20:16

Korzyści to my już mamy z EURO. Opłaty w górę!!! Pensje w dół!!!
http://www.olimpijskienewsy.pl/- serdecznie zapraszam!
matti
Kadra B
 
Posty: 572
Rejestracja: 24 Lis 2006 06:52

Re: Zimowe Igrzyska w Polsce

Postprzez Ukassiu20 » 14 Gru 2012 22:43

matti napisał(a):Korzyści to my już mamy z EURO. Opłaty w górę!!! Pensje w dół!!!



:roll:
Tylko igrzyska wracają po awarii. Najlepsze forum o sportach olimpijskich
http://forum.tylko-igrzyska.pl/
Ukassiu20
Junior młodszy
 
Posty: 97
Rejestracja: 14 Gru 2012 16:42

Re: Zimowe Igrzyska w Polsce

Postprzez Janko10 » 14 Gru 2012 23:51

Ukassiu20 napisał(a):Pomysł z IO w Polsce świetny, wydaje się, że jest to robione wszystko na poważnie, inaczej niż Zakopane 2006. Koszty organizacji nie są duże, a korzyści ogromne, a dla polskiego sportu zimowego wręcz kolosalne.

Jaja sobie robisz? :roll:
Ciągnęło mnie do sportu, ze względu na miejsce zamieszkania narty były naturalnym wyborem. Mogłem pływać, ale woda w pobliskim potoku była za zimna... Kamil S.
Awatar użytkownika
Janko10
Mistrz Olimpijski
 
Posty: 1722
Rejestracja: 06 Gru 2008 18:30
Miejscowość: Brzeg Dolny

Re: Zimowe Igrzyska w Polsce

Postprzez markos7207 » 15 Gru 2012 00:05

No co, grunt to optymizm :P . Prezes mówił że w zasadzie to my już obiekty mamy. Skocznia w Zakopcu jest ? Jest. Polana w Jakuszycach jest ? Jest. A o resztę niech się martwią Słowacy :lol:
zygy napisał(a):No i wreszcie ostatnie nasze sukcesy w sportach zimowych w postaci Małysza i Kowalczyk też nie mogą pozostać bez echa, zaś te nasze gwiazdy, pomimo tego, że w 2022r., nie będę już czynnymi sportowcami, to mogą z powodzeniem stać się ambasadorami naszej kandydatury za granicą.

Pewnie że nie pozostają bez echa. Doceniają nas. Zakopane nie dostało ani jednego głosu w wiosennym głosowaniu podczas wyborów organizatora MŚ w 2017 roku. Małysz nie został wybrany w skład Komitetu Wykonawczego FIS.
Sukcesy Justyny i Adama nijak mają się do siły przebicia polskich kandydatur.
Dopóki nie zajrzałem do internetu nie wiedziałem, że jest na świecie tylu idiotów - S.Lem

STOP szKODnikom!
Awatar użytkownika
markos7207
Forumowy bożek
 
Posty: 6357
Rejestracja: 18 Lut 2009 16:25

Re: Zimowe Igrzyska w Polsce

Postprzez Janko10 » 15 Gru 2012 02:56

No tak... Zapomniałem, że Jakuszyce to dzielnica Zakopca... ;)
A Adam teraz w Dakarze to będzie szybciej... Wyższy bieg i takie tam... 8-)
Ciągnęło mnie do sportu, ze względu na miejsce zamieszkania narty były naturalnym wyborem. Mogłem pływać, ale woda w pobliskim potoku była za zimna... Kamil S.
Awatar użytkownika
Janko10
Mistrz Olimpijski
 
Posty: 1722
Rejestracja: 06 Gru 2008 18:30
Miejscowość: Brzeg Dolny

PoprzedniaNastępna

Wróć do Sport

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 31 gości

cron