Wokół Euro, czyli pikniki, modern football & Ojgen

Rozmowy na temat pozostałych dyscyplin sportowych.

Re: Piłka nożna

Postprzez friducha » 14 Cze 2012 14:34

bye
Ostatnio edytowany przez friducha, 22 Sie 2016 04:53, edytowano w sumie 1 raz
**UWOLNIĆ ŚWISTAKA***zostawiam na wieczną pamiątkę tego sympatycznego młodzieńca.
friducha
Mistrz Olimpijski
 
Posty: 1782
Rejestracja: 18 Sty 2009 17:00

Re: Wokół Euro, czyli pikniki, modern football & Ojgen

Postprzez RakuNH » 14 Cze 2012 16:00

Trudno nie poświęcać czasu Euro skoro na każdym kanale, w każdej stacji radiowej i wszędzie dookoła wciskają ten frazes "kibicujemy naszym" i ciągłe to gadanie o fantastycznym dopingu i inne frazesy. Ja po prostu jestem nastawiony do Euro neutralno-lekkopozytywnie, ale ta ta propaganda na każdym kroku mnie męczy.

Polański za wypowiedziane przez siebie słowa powinien mieć dożywotni zakaz gry w polskiej drużynie. Boenisch za słowa "podjąłem najlepszą decyzję dla swojej KARIERY" też raczej braw nie dostanie, a dwaj Francuzi potrafią w tym momencie tylko klnąć po Polsku i ruszać ustami podczas hymnu. Pomijam już fakt, że te nasze zagraniczne gwiazdy niekoniecznie są lepsze od Polaków. ;)
zygy napisał(a):Przy tym forum, to III RP i Okrągły stół, to mały pikuś. Kilku krzykaczy i napinaczy terroryzuje tu milcząca większość, która nie ma sił, żeby się babrać w tym bagnie
Awatar użytkownika
RakuNH
Forumowy bożek
 
Posty: 5454
Rejestracja: 13 Sty 2009 19:05

Re: Piłka nożna

Postprzez Janko10 » 15 Cze 2012 00:29

friducha napisał(a):...Co prawda się z Jankiem "nie odzywam", ale mam nadzieję, że tego cytatu nie odbierze jako naruszenia "zawieszenia broni", bo akuratnie napisał dokładnie to o co mnie się rozchodziło...

O kurde... Chyba idzie odwilż... ;)
figaro56 napisał(a):Otóż nie moi drodzy. Trzeba spełnić kilka warunków aby zasłużyć na miano prawdziwego kibica. Najważniejsze to być prawicowcem i nienawidzić lewaków. Przeciwników wyzywać od Żydów i wysyłać ich do Auschwitz a najlepiej przy wpuszczaniu na stadion kazać wszystkim ściągać portki i sprawdzać czy obrzezany. Pozwoli to na odsiew wrogiego i obcego elementu ze stadionów. Nienawidzić homoseksualistów i popierać stare, wypróbowane metody pana Hitlera w celu usunięcia ich. Jest ich więcej ale nie chce mi się o nich pisać. Wyobraźcie sobie ilu wśród tych pomalowanych cudaków Żydów, gejów i lesbijek. Już to powinno odstręczać prawdziwego kibica od bratania się z tym ludem.

Figaro, nie pij więcej tego co piłeś jak to pisałeś, proszę. ;)
kat. napisał(a):...I miło, że się "odezwałaś" do Janka. Obecnie, poza sezonem, mamy czas randek i miłostek na forum, więc nie ma co się foszyć. ;)

No miło, miło. Chyba Fridusze przeszło... Ja tam zawsze chciałem do Niej wrócić... :oops:

Co do kibicowania to rzeczywiście trudno się zorganizować przy tym trybie sprzedaży biletów, "nienaszym" łatwiej, bo dostają sektory i paradoksalnie łatwiej im się zgrać w mniejszej grupie. Ale jakoś inaczej nie widzę technicznej możliwości dystrybucji biletów (oczywiście poza odsetkiem biletów dla sponsorów i VIP-ów).

kat. napisał(a):...Takimi "hulsami' w pozytywnym znaczeniu, jak Daniel i Markos w stosunku do biegów albo Janko w stosunku do pływania synchronicznego...

No to przywaliłeś. :lol:
A bardziej serio to jakoś ten przykład do mnie nie trafia... Ale ok., może późna pora...

Czyli prawdziwi kibice się poobrażali. No jaka szkoda... ;)
Ciągnęło mnie do sportu, ze względu na miejsce zamieszkania narty były naturalnym wyborem. Mogłem pływać, ale woda w pobliskim potoku była za zimna... Kamil S.
Awatar użytkownika
Janko10
Mistrz Olimpijski
 
Posty: 1722
Rejestracja: 06 Gru 2008 18:30
Miejscowość: Brzeg Dolny

Re: Wokół Euro, czyli pikniki, modern football & Ojgen

Postprzez figaro56 » 15 Cze 2012 07:06

Poczekaj Janko aż opadnie kurz po Euro to zrozumiesz o czym piszę.
Odwieczny dylemat czy policja jest brutalna czy prawo za łagodne. Słucham dzisiaj radia i cały czas na okrągło oburzeni obywatele żądają surowych kar dla uczestników burd podczas piątkowego meczu naszej kadry. Według większości słuchaczy kara więzienia w zawiasach nie spełnia odstraszającej roli. Prawnicy tłumaczą, że w większości to małoletni i dotychczas niekarani sprawcy więc kary są jakie są. Obawiam się, że zacznie być tworzone prawo wymuszone potrzebą chwili a to nigdy nie było dobre.
figaro56
Żywa legenda
 
Posty: 4104
Rejestracja: 19 Lis 2008 23:39

Re: Wokół Euro, czyli pikniki, modern football & Ojgen

Postprzez kat. » 15 Cze 2012 10:00

Janko - ok, zostawmy reprezentację. Ale taki klub, choćby przypadek Żyliny w LM. Działacze wietrzą dobry interes i windują ceny biletów, trybuny wypełniają nadziani turyści z całej Słowacji i Polski, którzy chcą zobaczyć na żywca Czelsi (Zdzichu, byłeś? ;)), a miejscowi, wspierający od lat kopaczy w lidze słowackiej, która poziomem pewnie naszej nawet ustępuje, stoją w ten dzień święta dla ich klubu pod stadionem. Wtedy rzeczywiście żal może ściskać d... Ale nic to, klubowa kasa się zgadza, równy dostęp do usług. :roll:

Jeśli chodzi o doping, to masz rację, że obcym zawsze łatwiej się ogarnąć (przecież w takich Niemczech czy w Austrii też większą część polskich trybun stanowili "małyszowcy", a było zacnie). Zresztą, nawet gdy "fanatycy" chodzili na mecze, na dużych stadionach jak Śląski był wtedy jeden wielki chaos.

Jeszcze słówko o Irlandczykach. Rodzimi kibice też się od nich odcinają, że to klauny, turyści itd., ale naprawdę imponują wokalnie i nawet nasi true-ultrasi mogliby się od nich wiele w kwestii dopingu nauczyć.
...to tylko wieczność pustką śpiewa
Awatar użytkownika
kat.
Forumowy bożek
 
Posty: 5122
Rejestracja: 14 Gru 2010 11:35
Miejscowość: Marcówka

Re: Wokół Euro, czyli pikniki, modern football & Ojgen

Postprzez Janko10 » 16 Cze 2012 03:14

figaro56 napisał(a):...Wie ktoś ile kobiet będzie startować w IO? Tak mniej więcej.

Coś koło 5.000. ;)
figaro56 napisał(a):Poczekaj Janko aż opadnie kurz po Euro to zrozumiesz o czym piszę.
Odwieczny dylemat czy policja jest brutalna czy prawo za łagodne. Słucham dzisiaj radia i cały czas na okrągło oburzeni obywatele żądają surowych kar dla uczestników burd podczas piątkowego meczu naszej kadry. Według większości słuchaczy kara więzienia w zawiasach nie spełnia odstraszającej roli. Prawnicy tłumaczą, że w większości to małoletni i dotychczas niekarani sprawcy więc kary są jakie są. Obawiam się, że zacznie być tworzone prawo wymuszone potrzebą chwili a to nigdy nie było dobre.

Figaro, długo można dyskutować, prawo moim zdaniem jest ok. Generalnie wkurza mnie mieszanie sportu z polityką, ale duży już jestem i wiem, że to nieuniknione. Kurz opadnie, jak piszesz, i nikt prawa na potrzebę chwili tworzył wtedy nie będzie, bo po co jak nie będzie już w tym interesu medialnego, bo kurz opadł...
Jeszcze z innej beczki. Na Narodowy wszedłem z plecakiem i dopiero na trybunie zorientowałem się, że zostało mi w plecaku "trochę" alkoholu, kontrola była słaba, słabsza niż we Wrocku na POL-ITA. Trochę dziwne. Za to nie dziwne, że petardy wnoszą przy takiej kontroli. Tak sobie myślę, że jak bym się postarał to spory sektor mógłbym wysadzić w powietrze gdybym był takim talibem np. No ale nie jestem talibem to i EURO bezpieczne mamy. ;)
Ciągnęło mnie do sportu, ze względu na miejsce zamieszkania narty były naturalnym wyborem. Mogłem pływać, ale woda w pobliskim potoku była za zimna... Kamil S.
Awatar użytkownika
Janko10
Mistrz Olimpijski
 
Posty: 1722
Rejestracja: 06 Gru 2008 18:30
Miejscowość: Brzeg Dolny

Re: Wokół Euro, czyli pikniki, modern football & Ojgen

Postprzez kat. » 16 Cze 2012 09:54

A dajcie już spokój z tym zaostrzaniem prawa. Od x lat po każdych mniejszych lub większych zamieszkach jest ta sama gadka, wszyscy znawcy hoolsów, a efektem są niewypały jak pisowskie sądy 24 h.

Rząd wie, że z tymi jednostkami do końca nie wygra, więc lepiej za mordę łapać grupy - czytaj: lepiej będzie pod płaszczykiem walki z kibolami pomajstrować przy prawie o zgromadzeniach. Dwie pieczenie na jednym ruszcie czy jakoś tak.
...to tylko wieczność pustką śpiewa
Awatar użytkownika
kat.
Forumowy bożek
 
Posty: 5122
Rejestracja: 14 Gru 2010 11:35
Miejscowość: Marcówka

Re: Wokół Euro, czyli pikniki, modern football & Ojgen

Postprzez Domi » 20 Cze 2012 09:34

Wiem, że już trochę po czasie, ale również chciałam się wypowiedzieć.
Obserwuję to forum już dosyć długo i muszę się przyznać, że jestem bardzo zaskoczona postawą większości z Was.
Może nie jestem wielką fanką polskiej reprezentacji w piłce nożnej,ale interesuję się piłką samą w sobie; śledzę wybrane ligi, oglądam mecze itd. Gdy dowiedziałam się, że Euro będzie u nas skakałam ze szczęścia - na taką imprezę gdzieś za granicą zwyczajnie jako studenta nie stać mnie. Euro jest fantastyczną imprezą, świętem kibiców piłki nożnej. Cieszyłam się, że tylu obcokrajowców przyjedzie do nas dopingować swoje drużyny i odbędzie się tyle dobrych meczy. Później było jednak mniej optymizmu. Bardzo chciałam iść na jakieś spotkanie, niestety rejestrując się na całą rodzinę nie wylosowałam ŻADNEGO biletu. Później można było kupić, ale tylko pojedyncze ( ja potrzebowałam dwóch). Nie dziwne więc, że krew mnie zalewa, jak widzę niektórych kibiców na stadionach lub jak słyszę, że na mecz idą ludzie, którzy nie interesują się piłką, ot "wszyscy chcą iść, to czemu ja mam nie chcieć?". Ratowała mnie jeszcze strefa kibica. Moim zdaniem to super miejsce - prawie jak stadion. Jednak oglądałam tam tylko jeden mecz Polaków. I o jeden za dużo. Na wszystkich innych transmisjach bawiłam się bardzo dobrze; mogłam pokibicować z innymi sympatykami moich faworytów, porozmawiać z przyjezdnymi o ich odczuciach...A na meczu Polska- Czechy? Było tam 'milion' osób. I niby każdy ma prawo iść i dobrze się bawić, tylko nie rozumiem po co. Ilość pijanych do granic możliwości ludzi była serio ogromna - to chyba kiepskie kibicowanie. Wszyscy byli na biało-czerwono, ale nie przyszli tam na mecz. Przyszli, bo uważali że należy tam iść i wspierać drużynę. Niby zawsze tak jest, że jak jakiś Polak ma szansę coś osiągnąć, to nagle mamy 36 milionów znawców tego sportu i kibiców. Wkurza mnie to ogromnie, ale niech już będzie. Tylko po co ktoś idzie do strefy i przez cały mecz pyta się : a czemu sędzia zatrzymał akcję? a czemu tak? a czemu srak? Nie mówię tu o już oklepanym spalonym, bo to wszyscy 'kibice' sprawdzili przed Euro w googlach. Ludzie, którzy cieszą się z bramki, bo jakiś niewidomy w pierwszym rzędzie nie zauważył, że to boczna siatka, dla mnie są głupią gawiedzią. I z fantastycznego święta piłkarskiego, media i ludzie zrobili igrzyska dla mas.
Trzeba jeszcze dodać, może mało patriotycznie, że nasza drużyna narodowa nie zasługuje ani na taki doping ani na pieniądze, które są na nią przeznaczane. To co oni dostali na przygotowanie do Euro, siatkarze dostają na 10 lat. I dziwi mnie to bardzo, bo to w końcu siatkarze jadą na IO walczyć o medale.
Dlatego jestem zaskoczona waszą nagonką na Kata. On ma bardzo dużo racji.
Nikomu nie można zabronić kibicowania, ale warto odpowiedzieć sobie na pytanie, czy ci ludzie naprawdę idą kibicować drużynie, czy zwyczajnie chcą się pokazać i/lub nie wyróżniać z tłumu.
Awatar użytkownika
Domi
Młodzik młodszy
 
Posty: 24
Rejestracja: 12 Maj 2012 20:54

Re: Wokół Euro, czyli pikniki, modern football & Ojgen

Postprzez jacek89 » 20 Cze 2012 11:32

Domi, co by nie było masz u mnie duże piwo 8-) A z tą nagonką to chyba jednak lekka przesada. Trzeba umieć dyskutować mimo różnicy poglądów.
Tak to już jest, że Ci których problem nie dotyka osobiście, mają zupełnie inny punkt widzenia ;)
jacek89
Junior młodszy
 
Posty: 91
Rejestracja: 15 Gru 2009 23:29
Miejscowość: Legnica

Re: Wokół Euro, czyli pikniki, modern football & Ojgen

Postprzez Janko10 » 21 Cze 2012 00:39

Domi napisał(a):...
Nikomu nie można zabronić kibicowania, ale warto odpowiedzieć sobie na pytanie, czy ci ludzie naprawdę idą kibicować drużynie, czy zwyczajnie chcą się pokazać i/lub nie wyróżniać z tłumu.

Moim zdaniem idą się bawić. Każdy na swój sposób. I nie widzę nic w tym złego.
Domi napisał(a):...nie zasługuje ani na taki doping...

Na to akurat zasługuje. Za sam fakt, że to POLSKA. Popatrz na na kibiców Irlandii... Podobają się? ;)
Przechodzimur napisał(a):Mam propozycję, może wybierzmy najładniejsza polska reprezentantkę na Igrzyska ? Jak się uda, to pomyślimy co dalej :D

ZA. ;)
Ciągnęło mnie do sportu, ze względu na miejsce zamieszkania narty były naturalnym wyborem. Mogłem pływać, ale woda w pobliskim potoku była za zimna... Kamil S.
Awatar użytkownika
Janko10
Mistrz Olimpijski
 
Posty: 1722
Rejestracja: 06 Gru 2008 18:30
Miejscowość: Brzeg Dolny

Poprzednia

Wróć do Sport

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 36 gości

cron