Mistrzostwa Świata Juniorów Erzurum 2012

Rozmowy na temat pozostałych dyscyplin sportowych.

Mistrzostwa Świata Juniorów Erzurum 2012

Postprzez RychuGKM » 14 Lut 2012 06:14

Już tylko kilka dni pozostało do rozpoczynających się 19 lutego zawodów. Naszymi największymi nadziejami na medale są oczywiście skoczkowie. Brak medalu w drużynie byłby ogromnym rozczarowaniem , a ja po cichu liczę na pierwsze w historii złoto. Także indywidualnie nasi zawodnicy nie są bez szans na medale . W pozostałych dyscyplinach każdy medal będzie ogromną niespodzianką .
Niestety Eurosport nie ma w planach transmisji z mistrzostw :cry: . Być może jakaś inna stacja będzie przeprowadzać transmisję. Jeżeli ktoś ma taką informację niech się nią z nami podzieli ;)
RychuGKM
Kadra B
 
Posty: 661
Rejestracja: 30 Gru 2008 13:54

Re: Mistrzostwa Świata Juniorów Erzurum 2012

Postprzez RakuNH » 14 Lut 2012 11:31

RychuGKM napisał(a):W pozostałych dyscyplinach każdy medal będzie ogromną niespodzianką .


Medal w drużynie w KN będzie niespodzianką? ;) Powiem inaczej - brak medalu będzie ogromną kompromitacją i katastrofą Polskiego Związku Narciarskiego. 2 lata temu ta drużyna w takim samym składzie (czyli niemal dziecięcym składzie) zajęła piąte miejsce. Nawet w obecnej formie są w szerokim gronie kandydatów do medalu, bo poza Norwegia, Niemcami i Austrią nikt nie ma wielce mocarnej drużyny. Czwarte miejsce, to jest po prostu minimum, a i tak uznam to za porażkę. Za 2-3 lata w kombinacji będziemy mogli co najwyżej walczyć o dziesiątkę z Białorusinami.
zygy napisał(a):Przy tym forum, to III RP i Okrągły stół, to mały pikuś. Kilku krzykaczy i napinaczy terroryzuje tu milcząca większość, która nie ma sił, żeby się babrać w tym bagnie
Awatar użytkownika
RakuNH
Forumowy bożek
 
Posty: 5454
Rejestracja: 13 Sty 2009 19:05

Re: Mistrzostwa Świata Juniorów Erzurum 2012

Postprzez markos7207 » 14 Lut 2012 11:33

Raczej ciężko będzie coś znależć, bo Turcja niespecjalnie kojarzy się z tradycjami narciarskimi więc wątpię by jakiś turecki kanał miał zawody w programie. Poprzednie MŚJ były w krajach gdzie narty klasyczne coś znaczą, w ubiegłym roku estońska publiczna tv dawała niemal wszystkie zawody "live". Ale trzeba poszperać, może coś się znajdzie ;) .
Dopóki nie zajrzałem do internetu nie wiedziałem, że jest na świecie tylu idiotów - S.Lem

STOP szKODnikom!
Awatar użytkownika
markos7207
Forumowy bożek
 
Posty: 6357
Rejestracja: 18 Lut 2009 16:25

Re: Mistrzostwa Świata Juniorów Erzurum 2012

Postprzez Daniel » 14 Lut 2012 12:38

Rok temu były transmisje z biegów na uniwersjadzie w Erzurum. Niestety, realizacja była fatalna. Przykład: biegnie zawodnik z numerem 60, obok niego zawodnik z numerem 55, który startował 2,5 minuty wcześniej. Realizator i tak pokazywał jednak wyłącznie czas tego z 55 ...
Daniel
Kadra A
 
Posty: 805
Rejestracja: 10 Lut 2007 15:37
Miejscowość: Toruń

Re: Mistrzostwa Świata Juniorów Erzurum 2012

Postprzez zur555 » 14 Lut 2012 17:28

Na TRT powinna być transmisja.
U Polaków to ja liczę na :
-zloty medal w konkursie drużynowym skoków( pod nieobecność Prevca to jest jak najbardziej realne)
-minimum jeden medal w konkursie ind. skoków i 3 Polaków w 10. ( to tez mi się wydaje realne)
a teraz mniej realne:
-medal w drużynówce kombinatorów
- medal ind. Cieslara
a po za tym :
- dobry start Klisza i Staręgi w sprincie - obydwóch stać na top 10.
zur555
Junior młodszy
 
Posty: 50
Rejestracja: 19 Sty 2012 07:19

Re: Mistrzostwa Świata Juniorów Erzurum 2012

Postprzez markos7207 » 20 Lut 2012 13:29

W rozegranych dzisiaj na MŚJ sprintach łyżwą, triumfowali Rosjanin Siergiej Ustiugow i Szwedka Stina Nilsson. Ustiugow wyprzedził dwóch Norwegów, Sindre Bjørnestad Skar był drugi a Sondre Turvoll Fossli trzeci. Szwedka natomiast wyprzedziła swoją rodaczkę Eveline Settlin i Szwajcarkę Christę Jäger.
Żadna z Polek nie awansowała do "30"-ki ale ta sztuka udała się Konradowi Motorowi który nie zdołał jednak awansować do 1/2 finału i zakończył zawody na 24. miejscu.
Sprint juniorek
Sprint juniorów
Dopóki nie zajrzałem do internetu nie wiedziałem, że jest na świecie tylu idiotów - S.Lem

STOP szKODnikom!
Awatar użytkownika
markos7207
Forumowy bożek
 
Posty: 6357
Rejestracja: 18 Lut 2009 16:25

Re: Mistrzostwa Świata Juniorów Erzurum 2012

Postprzez RakuNH » 22 Lut 2012 20:34

JAKUB MICHALCZUK SHOW!

Nie wymaga to to dłuższego komentarza. Planowałem od pewnego czasu wybrać się na Mistrzostwa Polski w marcu i z naszej dwójki wróci chyba tylko jedna osoba :lol:
zygy napisał(a):Przy tym forum, to III RP i Okrągły stół, to mały pikuś. Kilku krzykaczy i napinaczy terroryzuje tu milcząca większość, która nie ma sił, żeby się babrać w tym bagnie
Awatar użytkownika
RakuNH
Forumowy bożek
 
Posty: 5454
Rejestracja: 13 Sty 2009 19:05

Re: Mistrzostwa Świata Juniorów Erzurum 2012

Postprzez RychuGKM » 23 Lut 2012 07:28

Nie wiem dlaczego miałeś nadzieję na jakiś medal . Ja nie miałem żadnych złudzeń , forma naszych juniorów idzie na dno szybciej niż siekiera ,więc skoro w 2010 nie było medalu to teraz tym bardziej , i oby nie skończyło się to miejscem poza 8 :?
W 2010 na MŚ Słowiok i Cieślar zajęli 6 i 7 miejsce , na metę wpadli tuż za Niemcami ... Johannesem Rydzykiem i Fabienem Riessle , a w pokonanym polu pozostawili m. in. takich zawodników jak :Manuel Faisst , Gundmund Storlien , Akito Watabe czy Taylor Fletcher , z tym ostatnim wygrał nawet Gąsienica!!!!
To jest efekt szkolenia trenera Michalczuka
RychuGKM
Kadra B
 
Posty: 661
Rejestracja: 30 Gru 2008 13:54

Re: Mistrzostwa Świata Juniorów Erzurum 2012

Postprzez RakuNH » 23 Lut 2012 10:09

Przecież jakby Cieślar pobiegł tak jak już biegał w tym sezonie w PK (druga dziesiątka), to byłby wczoraj CO NAJMNIEJ czwarty, a myślę, że powinien się utrzymać za Runggaldierem, bo z całym szacunkiem dla Włocha, ale nie jest to jeszcze juniorski Pittin czy Wendel.
zygy napisał(a):Przy tym forum, to III RP i Okrągły stół, to mały pikuś. Kilku krzykaczy i napinaczy terroryzuje tu milcząca większość, która nie ma sił, żeby się babrać w tym bagnie
Awatar użytkownika
RakuNH
Forumowy bożek
 
Posty: 5454
Rejestracja: 13 Sty 2009 19:05

Re: Mistrzostwa Świata Juniorów Erzurum 2012

Postprzez zur555 » 25 Lut 2012 09:46

Cieslar to do tych mistrzostw był jedynym Polakiem który biegał przynajmniej tak samo jak rok temu. Niestety teraz to wygląda juz gorzej. Gdyby Kuba miał honor to by się poddał do dymisji. Bo Tajner rodziny nie zwolni.
zur555
Junior młodszy
 
Posty: 50
Rejestracja: 19 Sty 2012 07:19

Re: Mistrzostwa Świata Juniorów Erzurum 2012

Postprzez karlos » 26 Lut 2012 13:14

Mistrzostwa dobiegają końca, więc pokuszę się o ich podsumowanie ;) .

W biegach narciarskich niekwestionowaną gwiazdą mistrzostw był Siergiej Ustiugow, który zdobył 4 złote medale :D . Tak wszechstronnego zawodnika Rosjanie chyba jeszcze nie mieli i jeśli będzie dobrze prowadzony to już za 2 sezony może śmiało nawiązać walkę z Cologną i Northugiem o zwycięstwo w generalce Pucharu Świata. Ogólnie Rosjanie mają chyba najbardziej utalentowanych juniorów, bo Wokujew, Malcew i Rostowcew również spisali się bardzo dobrze. A w kategorii wiekowej wyżej klasę potwierdzili Biełow, Retiwych i Szakirzianow, zawiódł natomiast Siedow. W zasadzie teraz Rosjanie mają około 30 zawodników, którzy mają potencjał zdobywania punktów w zawodach Pucharu Świata na dystansach. W tej sytuacji bardzo możliwe, że któryś z Rosjan zdecyduje się na zmianę obywatelstwa, więc może warto byłoby poszukać jakiegoś o polskich korzeniach 8-) , bo przecież na Syberii było wielu Polaków.
Z pozostałych nacji wśród juniorów bardzo dobrze spisał się Norweg Skar, który również wydaje się być zawodnikiem uniwersalnym. Dobrze w sztafecie spisali się Kazachowie, więc powinni mieć już niedługo bardzo silną sztafetę w seniorach. O reszcie nie będę wspominał, bo wszystkie indywidualne medale padły łupem wspomnianych Rosjan oraz Skara, tylko jeszcze Fossli zdobył brąz w sprincie. Z naszych biegaczy na pochwałę zasługuje Paweł Klisz, który na dystansach zajął przyzwoite 13 i 17 miejsce. W kategorii U-23 Niemcy potwierdzili, że w tej kategorii mają bardzo silną ekipę, która powinna z powodzeniem zastąpić starą gwardię.
Wymagajcie od siebie choćby inni od was nie wymagali
Awatar użytkownika
karlos
Żywa legenda
 
Posty: 2898
Rejestracja: 12 Gru 2009 23:09
Miejscowość: Gdynia

Re: Mistrzostwa Świata Juniorów Erzurum 2012

Postprzez Duche » 26 Lut 2012 14:38

Rosjanie bardzo ładnie spisali się na tych mistrzostwach, a dziewczyny to już w ogóle mnie zaskoczyły bardzo pozytywnie. Cóż, może jednak Rosjanki zdobędą jakieś medale na trasach biegowych w Soczi... O panów jestem spokojny, bo nie dość, że obecni liderzy to światowa czołówka czy to na dystansach czy w sprincie, to zaplecze mają najmocniejsze na świecie. Karlos, znasz może powody słabych wyników Siedowa?

Coś słabo Norweżki wypadły w biegach. Te najlepsze juniorki nie pojechały do Turcji, czy może po prostu coś nie wyszło?

No ale jest bardzo fajnie. Rosja wygrywa klasyfikacje medalową. Zdobywając medale w samych biegach Rosja wywalczyła aż o 8 medali więcej niż druga Norwegia. To cieszy :)
"Nie rozumiem, jak można mieszkać w pałacu ze złota, podczas gdy tylu ludzi umiera z głodu, a następnie jechać i całować ziemię biednych krajów"
Diego Armando Maradona

Dorothea Wierer :*
Awatar użytkownika
Duche
Żywa legenda
 
Posty: 2561
Rejestracja: 13 Sty 2007 11:13
Miejscowość: Lędziny / Лендзины

Re: Mistrzostwa Świata Juniorów Erzurum 2012

Postprzez karlos » 26 Lut 2012 14:51

Ciąg dalszy ;).
W rywalizacji juniorek świetny występ Szwedek w sprincie. Natomiast na dystansach znakomity występ Rosjanek oraz Słowenek. Już dawno Rosjanki w kategorii juniorek nie spisały się tak dobrze, może to jakiś zwiastun lepszych czasów :) . Tym bardziej, że nie startowała Siedowa, która moim zdaniem już teraz mogła zdobyć kilka medali, ale będzie miała jeszcze ku temu okazje prawdopodobnie w 3 kolejnych latach. Jednak biorąc pod uwagę to, że Słowenki miały jedną z najmłodszych ekip na tych mistrzostwach, to im te mistrzostwa głównie zwiastują wspaniałe czasy. Widać efekty sukcesów Majdic, szkoda że nie można tego na razie napisać o Polkach, gdyż najlepsza Lętocha zajmowała miejsca poza 30-tką :cry: . Norweżki wśród juniorek wydaje się w najmocniejszym składzie stanowiły tylko tło dla rywalek :lol: , ale Norwedzy mają obecnie tyle wspaniałych zawodniczek, że kolejne im są niepotrzebne 8-) . Ogólnie wyniki wśród juniorek dają podstawy do nadzieji, że skandynawska dominacja w kobiecych biegach może zostać w najbliższych latach przełamana.
W kategorii U-23 Norweżki startowały w składzie rezerwowym i brakowało kilku czołowych zawodniczek bardzo dobrze spisująch się już na zawodach PŚ, więc na wyniki w tej kategorii wiekowej trzeba spojrzeć z przymrużeniem oka. Medale zdobyły Guszczina, Miedwiediewa, Hagen, Agreiter, Wiken, Kolb, czyli w większości zawodniczki startujące już w Pucharze Świata, ale jak dotąd bez większych sukcesów. W tej obsadzie miejsca Marcisz w okolicach dwudziestego i dosyś spore straty, trochę mnie zawiodły, ale to wszystko pewnie zasługa Cempy :mrgreen: .

W skokach narciarskich dobry występ naszych, chociaż do pełni szczęścia brakowało tego złota 8-) . Słoweńcy potwierdzili, że świetnie szkolą młodych skoczków, natomiast Norwegowie i Austriacy też mają zdolnych skoczków, ale na razie bez gwiazd. Pozytywnie zaskoczył mnie na tych mistrzostwach Murańka, który jakby powoli zaczynał spełniać pokładane w nim nadzieje.
Mam nadzieję, że tym razem wykorzystamy kolejne pokolenie zdolnych juniorów, bo jak dotąd sukcesy wśród juniorów zwykle się niestety nie przekładały na wyniki w seniorach.
Wymagajcie od siebie choćby inni od was nie wymagali
Awatar użytkownika
karlos
Żywa legenda
 
Posty: 2898
Rejestracja: 12 Gru 2009 23:09
Miejscowość: Gdynia

Re: Mistrzostwa Świata Juniorów Erzurum 2012

Postprzez karlos » 26 Lut 2012 14:56

Duche napisał(a):Rosjanie bardzo ładnie spisali się na tych mistrzostwach, a dziewczyny to już w ogóle mnie zaskoczyły bardzo pozytywnie. Cóż, może jednak Rosjanki zdobędą jakieś medale na trasach biegowych w Soczi... O panów jestem spokojny, bo nie dość, że obecni liderzy to światowa czołówka czy to na dystansach czy w sprincie, to zaplecze mają najmocniejsze na świecie. Karlos, znasz może powody słabych wyników Siedowa?

Coś słabo Norweżki wypadły w biegach. Te najlepsze juniorki nie pojechały do Turcji, czy może po prostu coś nie wyszło?

No ale jest bardzo fajnie. Rosja wygrywa klasyfikacje medalową. Zdobywając medale w samych biegach Rosja wywalczyła aż o 8 medali więcej niż druga Norwegia. To cieszy :)


Witam Duche na forum ponownie po dłuższej nieobecności 8-) . Na większość odpowiedziałem już w poprzednim poście. Co do Siedowa, to wydaje mi się, że po prostu miał lekką zniżkę formy, bo raczej nie traktował tych zawodów szczególnie priorytetowo, a w biegu łączonym po raz kolejny pokazał, że finisz to nie jego mocna strona. W sumie też po Brytyjczyku Musgrave też oczekiwałem lepszych wyników.
Wymagajcie od siebie choćby inni od was nie wymagali
Awatar użytkownika
karlos
Żywa legenda
 
Posty: 2898
Rejestracja: 12 Gru 2009 23:09
Miejscowość: Gdynia

Re: Mistrzostwa Świata Juniorów Erzurum 2012

Postprzez markos7207 » 26 Lut 2012 16:06

Cieszę się Duche że jednak znalazłeś trochę czasu :) . Ogólnie rzecz ujmując dominacja Norwegów w juniorach, zwłaszcza wśród dziewczyn trwała już ładnych parę lat, więc czas na zmiany bo w norweskiej kadrze miejsca dla wszystkich nie starczy ;) .
W tym roku także skład(juniorki) był najsłabszy od lat i wzbudził sporo kontrowersji. Miejsca zabrakło dla Silje Theodorsen, 17-latki z Tromsø uważanej za jeden z największych talentów od czasu pojawienia sie Therese Johaug. Notabene, Silje jest równie piękną dziewczyną jak Therese 8-) . U juniorów Sindre Bjørnestad Skar zdobył podobnie jak Siergiej Ustjugow 4 medale, no ale Rosjanin wszystkie złote i pytany kiedy pokona Northuga, mówi że najszybciej jak to możliwe ;) . Zobaczymy ale 3 lata temu Siedow także zdominował rywalizację a wśród seniorów jak na razie, z małymi wyjątkami, idzie mu nienajlepiej. W ostatnich 20 latach z juniora hurtowo wygrywającego w swojej kategorii, jedynie Alsgaard, Elofsson i Northug potrafili zrobić wielkie kariery wśród seniorów, taki Dæhlie jako junior niczym szczególnym się niewyróżniał ;) .
Karlos, Martine Ek Hagen to oprócz Heidi Weng najmocniejsza biegaczka norweska na styku juniorsko-seniorskim i spoza kadrowiczek jest zdecydowanie najlepsza, co udowadnia w tym sezonie.
Dopóki nie zajrzałem do internetu nie wiedziałem, że jest na świecie tylu idiotów - S.Lem

STOP szKODnikom!
Awatar użytkownika
markos7207
Forumowy bożek
 
Posty: 6357
Rejestracja: 18 Lut 2009 16:25

Re: Mistrzostwa Świata Juniorów Erzurum 2012

Postprzez karlos » 26 Lut 2012 16:37

markos7207 napisał(a):Zobaczymy ale 3 lata temu Siedow także zdominował rywalizację a wśród seniorów jak na razie, z małymi wyjątkami, idzie mu nienajlepiej.

Tylko, że Siedow nie zdobył na jednych mistrzostwach wszystkich możliwych złotych medali i już w kategorii juniorów był kiepskim sprinterem, co w dzisiejszych biegach jest bardzo dużą wadą. Ponadto Siedow miał jeszcze w zeszłym roku te kłopoty zdrowotne, które z pewnością nie pozostały bez wpływu na rozwój jego kariery. Podczas gdy Ustiugow jest głównie sprinterem, który jednak równie dobrze potrafi się spisywać na dystansach ;) .
markos7207 napisał(a):Karlos, Martine Ek Hagen to oprócz Heidi Weng najmocniejsza biegaczka norweska na styku juniorsko-seniorskim i spoza kadrowiczek jest zdecydowanie najlepsza, co udowadnia w tym sezonie.

Faktycznie Hagen to jedyna z dobrych Norweżek, która wystartowała w zawodach U-23, ale gdyby Norweżki miały wystawić podstawowy skład to startowałyby: Kristoffersen, Oestberg, Falla, Weng i właśnie Hagen.
Wymagajcie od siebie choćby inni od was nie wymagali
Awatar użytkownika
karlos
Żywa legenda
 
Posty: 2898
Rejestracja: 12 Gru 2009 23:09
Miejscowość: Gdynia

Re: Mistrzostwa Świata Juniorów Erzurum 2012

Postprzez RakuNH » 26 Lut 2012 19:42

MŚJ w wykonaniu Polaków:
biegi - klęska (przyzwoicie tylko Klisz)
kombinacja - klęska (przyzwoicie Cieślar, ale gorzej niż 2 lata temu :roll: )
skoki - nieźle, aczkolwiek na treningach się wyskakali i o pełnym sukcesie chyba mówić nie można

To taki krótki przegląd. Kończymy z dwoma srebrnymi medalami i po jednym miejscu w dziesiątce Murańki i Cieślara. Miejsca w '10' kombinatorów nie liczę, bo startowało 11 drużyn, także już bez jaj ;)
zygy napisał(a):Przy tym forum, to III RP i Okrągły stół, to mały pikuś. Kilku krzykaczy i napinaczy terroryzuje tu milcząca większość, która nie ma sił, żeby się babrać w tym bagnie
Awatar użytkownika
RakuNH
Forumowy bożek
 
Posty: 5454
Rejestracja: 13 Sty 2009 19:05

Re: Mistrzostwa Świata Juniorów Erzurum 2012

Postprzez Duche » 26 Lut 2012 20:40

Co do Ustjugowa, to własnie coś mi się wydawało, że on głównie sprinterem jest. Chyb rok temu w Otepaa zdobył jakiś medal w sprincie, ale pewien nie jestem. W każdym razie zapowiada się Sergiej na świetnego biegacza. Byłoby super, gdyby jego talent nie został zmarnowany.

U Rosjanek jednak od dłuższego czasu najbardziej liczę na Jelenę Soboliewą. Choć właściwie to przy obecnej sytuacji kobiecych biegach w Rosji, nie będę kierował się jakimiś większymi lub mniejszymi sympatiami. Po prostu będę bardzo szczęśliwy jak chociaż jedna z młodych Rosjanek dołączy w niedługim czasie do światowej czołówki.
"Nie rozumiem, jak można mieszkać w pałacu ze złota, podczas gdy tylu ludzi umiera z głodu, a następnie jechać i całować ziemię biednych krajów"
Diego Armando Maradona

Dorothea Wierer :*
Awatar użytkownika
Duche
Żywa legenda
 
Posty: 2561
Rejestracja: 13 Sty 2007 11:13
Miejscowość: Lędziny / Лендзины


Wróć do Sport

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 33 gości