Plebiscyty

Rozmowy na temat pozostałych dyscyplin sportowych.

Re: Plebiscyty

Postprzez Wybitny ekspert » 25 Lis 2015 15:03

Ten plebiscyt jest jeszcze bardziej absurdalny niż był kilka lat temu.
Wybitny ekspert
Kadra A
 
Posty: 858
Rejestracja: 24 Gru 2013 07:26

Re: Plebiscyty

Postprzez RakuNH » 25 Lis 2015 15:15

Albo nawet nie będę tym razem się bawił, bo jest zbyt ciasno jak dla mnie. W "20" nie ma brązowych medalistów MŚ w pływaniu i lekkiej, jest wiele sportów w których nie jestem ekspertem i które ciężko ze sobą porównywać. Dosyć bogaty rok polskich sportów.
zygy napisał(a):Przy tym forum, to III RP i Okrągły stół, to mały pikuś. Kilku krzykaczy i napinaczy terroryzuje tu milcząca większość, która nie ma sił, żeby się babrać w tym bagnie
Awatar użytkownika
RakuNH
Forumowy bożek
 
Posty: 5454
Rejestracja: 13 Sty 2009 19:05

Re: Plebiscyty

Postprzez RychuGKM » 26 Lis 2015 07:20

z ciężarami w plebiscycie zawsze jest problem, bo mś są w listopadzie albo w grudniu i bywa , że muszą kogoś dodać do nominowanych. Bonk już jest, miejmy nadzieję , że to dobra wróżba :D
RychuGKM
Kadra B
 
Posty: 661
Rejestracja: 30 Gru 2008 13:54

Re: Plebiscyty

Postprzez RakuNH » 26 Lis 2015 11:45

Zazwyczaj są w październiku ;)
zygy napisał(a):Przy tym forum, to III RP i Okrągły stół, to mały pikuś. Kilku krzykaczy i napinaczy terroryzuje tu milcząca większość, która nie ma sił, żeby się babrać w tym bagnie
Awatar użytkownika
RakuNH
Forumowy bożek
 
Posty: 5454
Rejestracja: 13 Sty 2009 19:05

Re: Plebiscyty

Postprzez MisiaBela » 17 Gru 2015 12:38

Myślicie, że Wera ma szansę na "dziesiątkę"? Drugie pytanie - zasłużyła?
MisiaBela
Młodzik młodszy
 
Posty: 4
Rejestracja: 17 Gru 2015 12:32

Re: Plebiscyty

Postprzez RakuNH » 17 Gru 2015 13:23

Większość nominowanych zasłużyła ;)
zygy napisał(a):Przy tym forum, to III RP i Okrągły stół, to mały pikuś. Kilku krzykaczy i napinaczy terroryzuje tu milcząca większość, która nie ma sił, żeby się babrać w tym bagnie
Awatar użytkownika
RakuNH
Forumowy bożek
 
Posty: 5454
Rejestracja: 13 Sty 2009 19:05

Re: Plebiscyty

Postprzez markos7207 » 09 Sty 2016 19:38

Niebawem rozstrzygnięcie to sobie zagłosuję;]

1. Anita Włodarczyk
2. Agnieszka Włodarczyk
3. Robert Lewandowski
4. Paweł Fajdek
5. Weronika Nowakowska
6. Piotr Małachowski
7. Rafał Majka
8. Justyna Kowalczyk/Sylwia Jaśkowiec
9. Adam Kszczot
10. Radosław Kawęcki
Dopóki nie zajrzałem do internetu nie wiedziałem, że jest na świecie tylu idiotów - S.Lem

STOP szKODnikom!
Awatar użytkownika
markos7207
Forumowy bożek
 
Posty: 6357
Rejestracja: 18 Lut 2009 16:25

Re: Plebiscyty

Postprzez damian940915 » 09 Sty 2016 20:29

markos7207 napisał(a):Niebawem rozstrzygnięcie to sobie zagłosuję;]
1. Anita Włodarczyk
2. Agnieszka Włodarczyk


Haha, Markos, czymże ta aktorka sobie na to zasłużyła? :P
Ostatnio edytowany przez damian940915, 09 Sty 2016 21:00, edytowano w sumie 1 raz
Narty były złe i strzelanie, strzelanie też było złe ...
Awatar użytkownika
damian940915
Mistrz Świata
 
Posty: 1257
Rejestracja: 13 Lut 2009 23:26

Re: Plebiscyty

Postprzez RakuNH » 09 Sty 2016 20:35

Markos za dużo seriali :twisted:
zygy napisał(a):Przy tym forum, to III RP i Okrągły stół, to mały pikuś. Kilku krzykaczy i napinaczy terroryzuje tu milcząca większość, która nie ma sił, żeby się babrać w tym bagnie
Awatar użytkownika
RakuNH
Forumowy bożek
 
Posty: 5454
Rejestracja: 13 Sty 2009 19:05

Re: Plebiscyty

Postprzez markos7207 » 09 Sty 2016 21:02

Eeeeeeee, noooooo...
Chciałem wzmocnić szanse Anity :mrgreen:
Chłopaki czujne, mysz się nie prześlizgnie :P
Dopóki nie zajrzałem do internetu nie wiedziałem, że jest na świecie tylu idiotów - S.Lem

STOP szKODnikom!
Awatar użytkownika
markos7207
Forumowy bożek
 
Posty: 6357
Rejestracja: 18 Lut 2009 16:25

Re: Plebiscyty

Postprzez RychuGKM » 10 Sty 2016 09:51

Akurat "Sara" leciała wczoraj na Canal + , pewnie oglądał :lol:
RychuGKM
Kadra B
 
Posty: 661
Rejestracja: 30 Gru 2008 13:54

Re: Plebiscyty

Postprzez Snill Jenta » 10 Sty 2016 10:34

Już się go tak nie czepiajcie, każdy się może pomylić... :roll:
Plus szkoda, że jednak nie Anita :(
Ostatnio edytowany przez Snill Jenta, 10 Sty 2016 21:15, edytowano w sumie 1 raz
There comes a point where it all becomes too much. When we get too tired to fight anymore so we give up. That's when the real work begins. To find hope where there seems to be absolutely none at all.
Awatar użytkownika
Snill Jenta
Kadra B
 
Posty: 634
Rejestracja: 30 Cze 2015 09:06

Re: Plebiscyty

Postprzez Bocian » 10 Sty 2016 13:02

Snill Jenta napisał(a):Już się tak nie czepiajcie, każdy się może pomylić... :roll:
Plus szkoda, że jednak nie Anita :(


Jak oglądałaś rozdanie nagród to sama słyszałaś. Lewy sprawił, że mamy renesans popularności polskich piłkarzy w naszym kraju. Dzięki niemu tyle samo dzieciaków w Polsce z dumą nosi koszulki Lewego tak samo jak Ronaldo i Messiego. I to nie tylko w Polsce, ale również za granicą. W porównaniu z tym rekord świata i złoto MŚ to jest nic ;)

Może to było faktycznie trochę ironiczne, ale oddaje mój stosunek do piłki nożnej.
Awatar użytkownika
Bocian
Żywa legenda
 
Posty: 3309
Rejestracja: 02 Kwi 2014 20:27
Miejscowość: Bikini Dolne

Re: Plebiscyty

Postprzez harding » 10 Sty 2016 21:12

Szkoda, że do dziesiątki nie załapała się Weronika, w końcu zdobyła 2 medale na jednych MŚ. Sam Tomek tego nie dokonał. Przypomnę, że w 2004 roku jego srebro dało mu 10 miejsce w plebiscycie.
harding
Młodzieżowiec
 
Posty: 394
Rejestracja: 14 Sty 2009 13:56

Re: Plebiscyty

Postprzez damian940915 » 10 Sty 2016 23:25

Przegląd Sportowy podał pełne wyniki wraz z ilością oddanych głosów http://plebiscyt.przegladsportowy.pl/wyniki Werka dopiero na 15 miejscu, przegrała nawet ze Stochem, co pozostawię bez komentarza ...

Przy takiej formule plebiscytu, to zwycięstwo Lewandowskiego było niestety do przewidzenia. Nic do niego nie mam, wręcz przeciwnie, uważam, że może faktycznie być autorytetem dla młodych ludzi, też się cieszę, że po tylu latach mamy w Polsce takiego piłkarza, który nie dość, że świetnie gra, to jeszcze prezentuje się w doskonały sposób poza boiskiem, do którego w żaden sposób nie można się przyczepić o jakieś ekscesy, co w świecie futbolu jest nierzadkie. Z tym, że zwycięstwo w takim plebiscycie musi się wiązać z jakimiś osiągnięciami. Nie podważam jego indywidualnych sukcesów, ale zupełnie inaczej wyglądałaby sytuacja, gdyby Lewy poprowadził swoją drużynę do zwycięstwa w Lidze Mistrzów czy reprezentację do sukcesu w Euro, nawet niekoniecznie triumfu w tych rozgrywkach.
Zupełnie inna sprawa, że Anita miała swoje pięć minut w mediach pewnie przez jakieś 2 miesiące, od końca czerwca do początku września, a Lewego wałkuje się i to na o wiele większą skalę przez resztę roku, nie zawsze w kontekście typowo sportowym, wynikowym. Nie wspomnę już o tym, że Przegląd Sportowy jest jednym z tych mediów, który w tym niestety bryluje, bo znaleźć tam dobry artykuł o lekkoatletyce, zaczyna graniczyć z cudem.
Zwycięstwo Anicie należało się jak psu zupa, podobnie jak w 2012 roku Tomaszowi Majewskiemu. Nie wiem czy przegrane tej dwójki nie wynikają po prostu z tego, że emocje lekkoatletyką to jeden tydzień w roku, a piłkę nożną, występy Stocha czy biegi Kowalczyk wałkuje się cały rok albo przynajmniej cały sezon (zimowy). Mi osobiście brakuje też w telewizji lekkoatletyki na światowym poziomie. Najważniejsze mitingi puszczane są w telewizjach kodowanych, często w retransmisjach, stąd też nie ma okazji, do zarażenia nimi większego grona odbiorców. Inna sprawa, że nie wiem, czy medale lekkoatletów, nie są dla nas po prostu zbyt powszechne i oczywiste. Boli, tym bardziej, że rekordzistka świata, choćby w jednej z bardziej niszowych konkurencji lekkoatletycznych, to jednak wydarzenie wielkie, od iluś lat w przypadku Polski niespotykane.
Narty były złe i strzelanie, strzelanie też było złe ...
Awatar użytkownika
damian940915
Mistrz Świata
 
Posty: 1257
Rejestracja: 13 Lut 2009 23:26

Re: Plebiscyty

Postprzez Bocian » 11 Sty 2016 04:30

damian940915 napisał(a):Przegląd Sportowy podał pełne wyniki wraz z ilością oddanych głosów http://plebiscyt.przegladsportowy.pl/wyniki Werka dopiero na 15 miejscu, przegrała nawet ze Stochem, co pozostawię bez komentarza ...

Przy takiej formule plebiscytu, to zwycięstwo Lewandowskiego było niestety do przewidzenia. Nic do niego nie mam, wręcz przeciwnie, uważam, że może faktycznie być autorytetem dla młodych ludzi, też się cieszę, że po tylu latach mamy w Polsce takiego piłkarza, który nie dość, że świetnie gra, to jeszcze prezentuje się w doskonały sposób poza boiskiem, do którego w żaden sposób nie można się przyczepić o jakieś ekscesy, co w świecie futbolu jest nierzadkie. Z tym, że zwycięstwo w takim plebiscycie musi się wiązać z jakimiś osiągnięciami. Nie podważam jego indywidualnych sukcesów, ale zupełnie inaczej wyglądałaby sytuacja, gdyby Lewy poprowadził swoją drużynę do zwycięstwa w Lidze Mistrzów czy reprezentację do sukcesu w Euro, nawet niekoniecznie triumfu w tych rozgrywkach.
Zupełnie inna sprawa, że Anita miała swoje pięć minut w mediach pewnie przez jakieś 2 miesiące, od końca czerwca do początku września, a Lewego wałkuje się i to na o wiele większą skalę przez resztę roku, nie zawsze w kontekście typowo sportowym, wynikowym. Nie wspomnę już o tym, że Przegląd Sportowy jest jednym z tych mediów, który w tym niestety bryluje, bo znaleźć tam dobry artykuł o lekkoatletyce, zaczyna graniczyć z cudem.
Zwycięstwo Anicie należało się jak psu zupa, podobnie jak w 2012 roku Tomaszowi Majewskiemu. Nie wiem czy przegrane tej dwójki nie wynikają po prostu z tego, że emocje lekkoatletyką to jeden tydzień w roku, a piłkę nożną, występy Stocha czy biegi Kowalczyk wałkuje się cały rok albo przynajmniej cały sezon (zimowy). Mi osobiście brakuje też w telewizji lekkoatletyki na światowym poziomie. Najważniejsze mitingi puszczane są w telewizjach kodowanych, często w retransmisjach, stąd też nie ma okazji, do zarażenia nimi większego grona odbiorców. Inna sprawa, że nie wiem, czy medale lekkoatletów, nie są dla nas po prostu zbyt powszechne i oczywiste. Boli, tym bardziej, że rekordzistka świata, choćby w jednej z bardziej niszowych konkurencji lekkoatletycznych, to jednak wydarzenie wielkie, od iluś lat w przypadku Polski niespotykane.


Myślę, że media na pewno przyczyniły się do jego zwycięstwa. W ostatnich latach doprowadziły do pewnego przewartościowania wartości. Dziennikarze sportowi, chodź by w sportowych wiadomościach prawie zawsze wyolbrzymiają osiągnięcia piłkarzy takich jak Messi, Ronaldo i właśnie Lewandowski. Często słuchając ich sprawozdań z meczu, ma się wrażenie, że ci piłkarze byli sami na boisku i wygrali spotkanie w pojedynkę....chodź to oczywiście nie prawda. Piłka nożna to moim zdaniem sport mocno przeceniony i przede wszystkim przepłacony a do sukcesów piłkarzy trzeba podchodzić z pewnym dystansem. Ci ludzie uprawiają sport drużynowy i nawet najlepszy piłkarz świata nie wygra meczu, jeśli gra w kiepskiej drużynie. A dziennikarze i prasa sportowa prawie zawsze o tym zapominają.
Awatar użytkownika
Bocian
Żywa legenda
 
Posty: 3309
Rejestracja: 02 Kwi 2014 20:27
Miejscowość: Bikini Dolne

Re: Plebiscyty

Postprzez mareqna » 11 Sty 2016 12:12

Nie przepadam za Lewandowskimi ale sukces w ,,rzucie czymś tam" według mnie ma sie nijak do być w minionym roku chyba najlepszą ,,9" na świecie w piłce nożnej!Czemu na przykład rekordzistka świata w rzucie młotem z całym szacunkiem ma być na uprzewilowanej pozycjii względem rekordzistki świata w rzucie beretem,talerzem,siekierą lub oponą?
Radwańska Agnieszka doceniona ale brak mi tu piłkarza umieszczonego według France Football w najlepszej ,,11" świata za ubiegły rok czyli Grzegorza Krychowiaka ;)
Dzień za dniem jak wartki potok czas,
Zacieśnia krąg istnienia mego.
Awatar użytkownika
mareqna
Mistrz Olimpijski
 
Posty: 1547
Rejestracja: 29 Lis 2012 17:30
Miejscowość: Chorzów Hajduki

Re: Plebiscyty

Postprzez Bocian » 11 Sty 2016 12:40

mareqna napisał(a):Nie przepadam za Lewandowskimi ale sukces w ,,rzucie czymś tam" według mnie ma sie nijak do być w minionym roku chyba najlepszą ,,9" na świecie w piłce nożnej!Czemu na przykład rekordzistka świata w rzucie młotem z całym szacunkiem ma być na uprzewilowanej pozycjii względem rekordzistki świata w rzucie beretem,talerzem,siekierą lub oponą?
Radwańska Agnieszka doceniona ale brak mi tu piłkarza umieszczonego według France Football w najlepszej ,,11" świata za ubiegły rok czyli Grzegorza Krychowiaka ;)


Dla tego, drogi kolego, że Lewandowski uprawia sport drużynowy i swoich sukcesów, nawet tej masy strzelonych bramek nie zawdzięcza wyłącznie sobie, pracy swojej i trenera, ale przede wszystkim kolegom z drużyny, którzy musieli mu tę piłkę np. wystawić Einsteinie! Pamietasz? W czasie meczu na boisku jest 11 zawodników w jednej drużynie i podają do siebie! Niech fani kopanej się cieszą póki mogą. Za pół roku EURO i wtedy zobaczymy, czy wysoka pozycja Lewandowskiego to tylko chwilowa euforia, jak z Kubicą. To w sumie podobne zwycięstwo jak te Kubicy z 2008. Szczerze to gdyby ten plebiscyt odbywał się za 2009, 2010 czy 2011 rok, to z całym szacunkiem, ale Lewandowski nie miał by żadnych szans na wygraną.
Awatar użytkownika
Bocian
Żywa legenda
 
Posty: 3309
Rejestracja: 02 Kwi 2014 20:27
Miejscowość: Bikini Dolne

Re: Plebiscyty

Postprzez Wybitny ekspert » 11 Sty 2016 13:38

mareqna napisał(a):Nie przepadam za Lewandowskimi ale sukces w ,,rzucie czymś tam" według mnie ma sie nijak do być w minionym roku chyba najlepszą ,,9" na świecie w piłce nożnej!Czemu na przykład rekordzistka świata w rzucie młotem z całym szacunkiem ma być na uprzewilowanej pozycjii względem rekordzistki świata w rzucie beretem,talerzem,siekierą lub oponą?


Równie dobrze można zapytać dlaczego ten od kopania piłki jest lepszy od tego od kopania dołków. :P
Ostatnio edytowany przez Wybitny ekspert, 11 Sty 2016 18:17, edytowano w sumie 1 raz
Wybitny ekspert
Kadra A
 
Posty: 858
Rejestracja: 24 Gru 2013 07:26

Re: Plebiscyty

Postprzez Bocian » 11 Sty 2016 14:02

Wybitny ekspert napisał(a):Równie dobrze można zapytać dlaczego ten od kopania piłki jest lepszy od kopania dołków. :P


Gratuluję. Świetnie dołożyłeś mu do pieca. Ale jego tekst odzwierciedla to o czym pisałem. Media wyolbrzymiają sukcesy piłkarzy i przy okazji robią niezłą sieczkę w głowach co niektórych osób.
Awatar użytkownika
Bocian
Żywa legenda
 
Posty: 3309
Rejestracja: 02 Kwi 2014 20:27
Miejscowość: Bikini Dolne

PoprzedniaNastępna

Wróć do Sport

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 21 gości