Plebiscyty

Rozmowy na temat pozostałych dyscyplin sportowych.

Re: Plebiscyty

Postprzez damian940915 » 29 Lis 2011 20:39

nicpoń napisał(a):Zresztąkibice pokazali gdzie maja sport olimpijski, jak Robert pokonał wszytskich, a to było chyba po Pekinie :lol:

Kubica wygrał tylko dlatego, że wprowadzono drugi etap - głosowanie sms-em. Sądzę, że gdyby liczyły się tylko punkty z kuponów nie miałby szans. Jeszcze tylko Facebooka brakuje :twisted:
nicpoń napisał(a):No i o forsie. Ile osób zdobyło medale z tych co byli finansowani. Z tego co słyszałem to nie wiele. Lepiej te pół bańki wydac na orlika, niż gościa co potem zawodzi.

Na pewno więcej niż piłkarzy. Wolę wydać pół miliona na przygotowania kadry kajakarzy niż na Orlik, chociaż uważam, że też są potrzebne.
Swoja drogą takie kajakarstwo to bardzo emocjonujący sport i przez 90 minut imprezy mistrzowskiej na pewno więcej się dzieje, niż podczas meczu naszej reprezentacji.
nicpoń napisał(a):A prawda jest taka przegląd sportowy jest gazetą przede wszystkim o piłce, a reszta sportów z drobnymi wyjątkami sa tam parę razy w roku.

I tak i nie, bo z jednej strony PS zawiera jakieś 60% informacji o piłce i tabele ligowe ukazują się nawet, gdy sezon jest "martwy", ale z drugiej co tydzień są całe strony poświęcone ligowym rozgrywkom żużlowym, siatkarskim czy piłkarzy ręcznych. Nie wspominając już o ogromie wyników zawodów różnego szczebla, o których można tylko pomarzyć nawet w niektórych czasopismach specjalistycznych. A pisanie o piłce wynika po prostu z mody i zainteresowania ta dyscypliną i powstaje takie błędne koło

A jeszcze co do polskiego sportu, to faktycznie bardzo słaby rok i nie ma co ukrywać. Pozostaje mieć nadzieję, że ten następny - olimpijski będzie lepszy.
Awatar użytkownika
damian940915
Mistrz Świata
 
Posty: 1257
Rejestracja: 13 Lut 2009 23:26

Re: Plebiscyty

Postprzez nicpoń » 30 Lis 2011 12:17

1) Skoro to plebiscyt, to czemu chcecie ograniczać możliwość wyboru. Chce ktoś z was glosować na kajakarza, wasza sprawa, ale czemu dziwi was obecnośc piłkarzy. Macie takie zapędy totalitarne, jak PRL – tak ułożyć listy, żeby wasz kandydat nie przegrał. Nie dorośliście cię do korzystania z demokracji.
2) To jest plebiscyt na najlepszego sportowca. Czy to jakiś olimpijczyk, czy nie, to nie ma definicji tego, że jak pływa z wiosłem, to jest super i jest to ważniejsze od kopania. Równie dobrze można jak, i mi wielu podobnych brać pod uwagę popularność, liczbę uprawiających sport, kibiców i to piłkarze są dla poza konkurencją większości nominowanych i wielu ich brakuje. Listy powinny być otwarte, tak żeby każdy mógł wybrac swojego kandydata. Tak samo, czemu ligowiec nei może byc sportowcem roku. Inni myslą inaczej.
3) Wygrana Roberta przez sms-y. Jak nie pasuje technika, to zróbcie sobie głosowanie przez pocztę. Im więcej głosujących, tym bardziej reprezentatywny wynik. A wam to się nie podoba. Skoro dla wiekszośc zdecydowała, to gdzie problem. Patrzcie ilu ludzi ogladało F1, czy chodzi na ligę.
4) Kacperro to dobrze że widziałeś kajakarza, a teraz zrób sobie sondę i spytaj 10 osób czy jarzą.
5) i znów ta kobieta. Nieprawda goni nieprawdę. Masz z tym jakiś problem, dobry lekarz mógłby może pomóc. Gdzie napisałem ze piłka to nie gra olimpijska. I ten plebiscyt wygrało dwóch piłkarzy, patrz pierwszy zwycięzca – dobra rady: zanim cos napiszesz sprawdź to, szanuj innych.
nicpoń
Junior młodszy
 
Posty: 86
Rejestracja: 10 Mar 2011 07:25

Re: Plebiscyty

Postprzez friducha » 30 Lis 2011 12:51

bye
Ostatnio edytowany przez friducha, 21 Sie 2016 23:39, edytowano w sumie 1 raz
friducha
Mistrz Olimpijski
 
Posty: 1782
Rejestracja: 18 Sty 2009 17:00

Re: Plebiscyty

Postprzez markos7207 » 28 Gru 2011 19:02

Marit Bjørgen i Novak Djokovic zostali uznani najlepszymi sportowcami roku 2011 w plebiscycie Międzynarodowego Stowarzyszenia Dziennikarzy Sportowych AIPS. Marit nieznacznie wyprzedziła Kenijkę Vivian Cheruiyot, złotą medalistkę MŚ w Daegu na 5 i 10 km, a Novak wygrał bardziej zdecydowanie, wyprzedzając Leo Messiego. Drużyna roku to Barca.
Tutaj ranking AIPS
Dopóki nie zajrzałem do internetu nie wiedziałem, że jest na świecie tylu idiotów - S.Lem

STOP szKODnikom!
Awatar użytkownika
markos7207
Forumowy bożek
 
Posty: 6357
Rejestracja: 18 Lut 2009 16:25

Re: Plebiscyty

Postprzez damian940915 » 07 Sty 2012 18:06

Moja 10 ubiegłego roku, na kilka godzin przed ogłoszeniem oficjalnej.
1. Paweł Wojciechowski - obronił honor lekkoatletyki, do tego fantastyczny wynik i równa forma przez cały sezon
2. Justyna Kowalczyk - Puchar Świata, Tour De Ski i multimedalistka z Oslo
3. Adam Małysz - medal w Oslo, 4 w PŚ, troszkę z sympatii za całokształt
4. Piotr Siemionowski - Mistrz Świata
5. Konrad Czerniak - Wicemistrz Świata na długim i multimedalista Mistrzostw Europy na krótkim basenie
6. Marta Walczykiewicz - 2 medale Mistrzostw Świata
7. Bartosz Kurek - filar najlepszej od lat reprezentacji siatkarskiej. Medal Mistrzostw Europy, Ligi Światowej i Pucharu Świata
8. Maja Włoszczowska - Wicemistrzostwo Świata
9. Grzegorz Fijałek/Mariusz Prudel - Liczne sukcesy w World Tourze, najlepsza polska para w historii i pierwsza osiągająca takie sukcesy.
10. Kamil Stoch - zwycięstwa w Pucharze Świata i LGP

Resztę ustawiłbym tak:
11. Agnieszka Radwańska - zwycięstwa w turniejach WTA i gra w Masters, jednak bardzo nierówna forma
12. Marek Twardowski - Mistrz Świata, ale w konkurencji nieolimpijskiej
13. Mateusz Polaczyk - Wicemistrz Świata
14. Damian Janikowski - Wicemistrz Świata
15. Adrian Zieliński - Brąz w Mistrzostwach Świata
16. Robert Lewandowski - świetna gra w Borusii
17. Jakub Błaszczykowski - dobra gra w Borusii :D
18. Jarosław Hampel - brąz w cyklu GP i złoto w DPŚ. Mimo tego, stać go na więcej
19. Kusznierewicz/Żyski - wicemistrzostwo Europy i 4 miejsce MŚ

nominacje nietrafione:
20. Jakub Giermaziak - udane starty w wyścigach Porsche, drugiej lidze wyścigów

Brakuje Fyrstenberga i Matkowskiego, którzy osiągali wyniki porównywalne do A.Radwańskiej.

Oficjalnie:
Drużyna roku - siatkarze
Trener Roku - Marek Cieślak

Jak najbardziej słuszne. Drużyną mogli zostać w mojej opinii siatkarze lub żużlowcy, trenerem Anastasi, Cieślak lub Wierietielny.
Narty były złe i strzelanie, strzelanie też było złe ...
Awatar użytkownika
damian940915
Mistrz Świata
 
Posty: 1257
Rejestracja: 13 Lut 2009 23:26

Re: Plebiscyty

Postprzez Laleczka Chucky » 07 Sty 2012 18:08

Na pozycji numer jeden oczywiście u mnie Justysia. Co do trenera roku dałbym Wieretelnego, albo tego od siatkarzy (zapomniałem jak się nazywa) :)
Laleczka Chucky
Żywa legenda
 
Posty: 3877
Rejestracja: 20 Lis 2006 17:39

Re: Plebiscyty

Postprzez harding » 13 Lut 2012 22:48

Cieszę się, że znów Justyna na czele. Pamiętam, jak byłem niemile zaskoczony, gdy nie uhonorowano jej miejscem w TOP 10 za pierwszy od ćwierćwiecza medal z zimowych IO.
harding
Młodzieżowiec
 
Posty: 394
Rejestracja: 14 Sty 2009 13:56

78. Plebiscyt Przeglądu Sportowego

Postprzez davioz » 16 Gru 2012 18:54

Rusza plebiscyt na najlepszego sportowca Polski w roku 2012. Oto nominowani:

1. Sylwia Bogacka (strzelectwo)
2. Bartłomiej Bonk (podnoszenie ciężarów)
3. Magdalena Fularczyk/Julia Michalska (wioślarstwo)
4. Marcin Gortat (koszykówka)
5. Damian Janikowski (zapasy)
6. Sebastian Kawa (szybownictwo)
7. Radosław Kawęcki (pływanie)
8. Justyna Kowalczyk (biegi narciarskie)
9. Bartosz Kurek (siatkówka)
10. Robert Lewandowski (piłka nożna)
11. Tomasz Majewski (lekkoatletyka)
12. Przemysław Miarczyński (żeglarstwo)
13. Karolina Naja/Beata Mikołajczyk (kajakarstwo)
14. Zofia Noceti-Klepacka (żeglarstwo)
15. Katarzyna Pawłowska (kolarstwo)
16. Agnieszka Radwańska (tenis)
17. Kamil Stoch (skoki narciarskie)
18. Anita Włodarczyk (lekkoatletyka)
19. Krzysztof Włodarczyk (boks)
20. Adrian Zieliński (podnoszenie ciężarów)

http://plebiscyt.przegladsportowy.pl/

Jesteśmy (już właściwie) po roku olimpijskim, tak więc, moim zdaniem, powinniśmy docenić przede wszystkim naszych medalistów z Londynu. Tym samym będę bardzo niepocieszony, gdy statuetkę dla najlepszego sportowca zgarnie panna Radwańska :P Uważam, że ten tytuł powinien otrzymać Tomasz Majewski, chociaż szansa na to jest niemalże minimalna, a o 1 miejsce bić się pewnie będą wymieniona już Radwańska i Justyna Kowalczyk. Na bardzo wysokie miejsce w pełni zasługują także Adrian Zieliński, Anita Włodarczyk, Sylwia Bogacka, Kamil Stoch oraz Robert Lewandowski. Chociaż myślę, że jakkolwiek ranking nie zostanie ułożony, to i tak nie będzie on do końca sprawiedliwy ;) Ciężko porównać srebro i (o ile mnie pamięć nie myli) 4 miejsce Sylwii Bogackiej na igrzyskach do licznych goli Roberta Lewandowskiego czy miejsc na podium PŚ Kamila Stocha.

A jakie jest Wasze zdanie nt tegorocznego plebiscytu?
Awatar użytkownika
davioz
Młodzieżowiec
 
Posty: 224
Rejestracja: 30 Lis 2006 15:19

Re: 78. Plebiscyt Przeglądu Sportowego

Postprzez Nedops » 16 Gru 2012 19:20

Nie sądzę, żeby Radwańska miała szanse na zwycięstwo, straciła trochę sympatii kibiców w czasie igrzysk ;)
Obiektywnie rzecz biorąc to w czołówce powinni się znaleźć medaliści z Londynu (Majewski ma szanse na wygraną, Kowalczyk jednak nie zdobyła pś), Kowalczyk, Radwańska i Kawęcki (który z pewnością nie zostanie doceniony, a szkoda).
Trzeba przyznać, że zestaw nominowanych budzi mniejsze kontrowersje niż w latach ubiegłych...
Nedops
Młodzieżowiec
 
Posty: 280
Rejestracja: 28 Sty 2011 17:59

Re: 78. Plebiscyt Przeglądu Sportowego

Postprzez mareqna » 16 Gru 2012 19:42

Jerzy Janowicz
Urszula Radwańska
Justyna Kowalczyk
Kamil Stoch
Bartosz Kurek
Marcin Gortat
Tomasz Majewski
Vacat
Vacat
Vacat
Dzień za dniem jak wartki potok czas,
Zacieśnia krąg istnienia mego.
Awatar użytkownika
mareqna
Mistrz Olimpijski
 
Posty: 1547
Rejestracja: 29 Lis 2012 17:30
Miejscowość: Chorzów Hajduki

Re: 78. Plebiscyt Przeglądu Sportowego

Postprzez mati862 » 16 Gru 2012 19:50

mareqna napisał(a):Jerzy Janowicz
Urszula Radwańska
Marcin Gortat


Za co? Janowicz.. 1 turniej, to za mało. UR, co ona takiego wielkiego osiągnęła? Gortat, parę dobrych meczy w kadrze i NBA nie robią z niego zawodnika na miano plebiscytu.

Majewski powinien to wygrać, Zieliński również na pudle a reszta jak leci tylko błagam nie Lewandowski... To że strzelił parę bramek za granicą, wygrał coś? Mistrzostwo Niemiec.. nic wielkiego, z kim oni tam walczyli Bayern, Schalke, Leverkusen... i to wszystko reszta się tam nie liczy więc według mnie Lewy na TOP 10 nie zasłużył.
Awatar użytkownika
mati862
Kadra B
 
Posty: 579
Rejestracja: 21 Sty 2009 18:06

Re: 78. Plebiscyt Przeglądu Sportowego

Postprzez Fan » 16 Gru 2012 19:57

Zdecydowanie Majewski za całokształt. Kolejne miejsca nie mam pojęcia.
Fan
Junior
 
Posty: 118
Rejestracja: 03 Gru 2008 19:36

Re: 78. Plebiscyt Przeglądu Sportowego

Postprzez kat. » 16 Gru 2012 20:03

łomatko, zaczyna się

1. Szpila
2. Pudzian
3. Ojgen
...to tylko wieczność pustką śpiewa
Awatar użytkownika
kat.
Forumowy bożek
 
Posty: 5122
Rejestracja: 14 Gru 2010 11:35
Miejscowość: Marcówka

Re: 78. Plebiscyt Przeglądu Sportowego

Postprzez mareqna » 16 Gru 2012 20:08

mati862 napisał(a):
mareqna napisał(a):Jerzy Janowicz
Urszula Radwańska
Marcin Gortat


Za co? Janowicz.. 1 turniej, to za mało. UR, co ona takiego wielkiego osiągnęła? Gortat, parę dobrych meczy w kadrze i NBA nie robią z niego zawodnika na miano plebiscytu.

Majewski powinien to wygrać, Zieliński również na pudle a reszta jak leci tylko błagam nie Lewandowski... To że strzelił parę bramek za granicą, wygrał coś? Mistrzostwo Niemiec.. nic wielkiego, z kim oni tam walczyli Bayern, Schalke, Leverkusen... i to wszystko reszta się tam nie liczy więc według mnie Lewy na TOP 10 nie zasłużył.

Sport sportowi nie równy.Dyscyplina dyscyplinie tez nie równa.Można wygrać dwa Wielkie Szlemy w tenisie lub wygrać Tour de France w kolarstwie i być ogłoszonym najlepszym sportowcem roku na świecie a można zdobyć 5 złotych medali olimpijskich w gimnastyce lub pływaniu i być niezauważonym.Ja brałem pod uwagę sukcesy i popularnaść Polaków na arenie międzynarodowej.Może jeszcze bym dodał Roberta Janikowskiego i Urszulę Radwańską i Marcina Wolskiego w hokeju.To prawdziwy sport :!:
Dzień za dniem jak wartki potok czas,
Zacieśnia krąg istnienia mego.
Awatar użytkownika
mareqna
Mistrz Olimpijski
 
Posty: 1547
Rejestracja: 29 Lis 2012 17:30
Miejscowość: Chorzów Hajduki

Re: 78. Plebiscyt Przeglądu Sportowego

Postprzez mareqna » 16 Gru 2012 20:14

kat. napisał(a):łomatko, zaczyna się

1. Szpila
2. Pudzian
3. Ojgen

o karwasz ...jeszcze nikt mnie tu tak nie rozśmieszył :) :) :) warto było się zapisać na forum...uha,uha
Dzień za dniem jak wartki potok czas,
Zacieśnia krąg istnienia mego.
Awatar użytkownika
mareqna
Mistrz Olimpijski
 
Posty: 1547
Rejestracja: 29 Lis 2012 17:30
Miejscowość: Chorzów Hajduki

Re: 78. Plebiscyt Przeglądu Sportowego

Postprzez leosiek » 16 Gru 2012 20:26

Pewnie niestety znowu wygra Kowalczyk, bo ludzie to zawsze tak głosują, że ręce opadają, a później się dziwią, że jakieś koko spoko wygrywa.
Obstawiam, że będzie to wyglądało tak:
1. Justyna Kowalczyk
2. Robert Lewandowski
3. Tomasz Majewski
4. Adrian Zieliński
5. Agnieszka Radwańska
6. Sylwia Bogacka
7. Anita Włodarczyk
8. Bartosz Kurek
9. Zofia Noceti-Klepacka
10. Kamil Stoch
choć może jeszcze się zmieszczą Janikowski lub wioślarki ale to chyba nie za Stocha

A jak ja bym to widział
1. Tomasz Majewski
2. Adrian Zieliński
3. Agnieszka Radwańska
4. Anita Włodarczyk
5. Sylwia Bogacka
6. Zofia Noceti-Klepacka
a reszta to mi już obojętne, ale najlepiej jakby się tam medaliści olimpijscy znaleźli ;)
leosiek
Młodzieżowiec
 
Posty: 376
Rejestracja: 20 Lut 2012 16:13

Re: 78. Plebiscyt Przeglądu Sportowego

Postprzez mati862 » 16 Gru 2012 20:31

Rozumiem, lecz jeśli cenicie jakiś wyskok w paru meczach itp wyżej od medalu Olimpijskiego to troszkę dziwne... Według mnie pierwszą 15 powinni obsadzić medaliści z olimpiady wraz z mistrzami świata + europy, ewentualnie Kowalczyk, Stoch czy Aga powinni się gdzieś tam zaplątać bo jednak ich sukcesy też były sporę. Moim zdaniem Lewy czy Gortat do pięt im nie dorastają w szczególności w roku olimpijskim.
Awatar użytkownika
mati862
Kadra B
 
Posty: 579
Rejestracja: 21 Sty 2009 18:06

Re: Plebiscyty

Postprzez Laleczka Chucky » 17 Gru 2012 16:44

Dla mnie to plebiscyt na najpopularniejszego, a nie najlepszego sportowca roku. Bo trudno ocenić czy bramki zdobywane przez Lewandowskie stoją wyżej niż medale olimpijskie.
Laleczka Chucky
Żywa legenda
 
Posty: 3877
Rejestracja: 20 Lis 2006 17:39

Re: Plebiscyty

Postprzez Fred » 17 Gru 2012 19:00

Zgadzam się w 100% z MATEUSZem. Ciężko porównać te dwa fakty.
Fred
Młodzik młodszy
 
Posty: 12
Rejestracja: 17 Gru 2012 12:58

Re: Plebiscyty

Postprzez zygy » 17 Gru 2012 19:29

Moim zdaniem walka powinna się rozegrać pomiędzy paniami- Justyną i Agnieszką, a także Majewskim. Wydaję mi się, że po raz kolejny wygra ta pierwsza, choć w poprzednim sezonie nie było żadnych wielkich imprez w narciarstwie klasycznym. Jeśli chodzi o Radwańską, to jej szanse pogrzebie pewnie fatalny występ na IO i cały smórd z tym związany. Lewandowski powinien być wysoko, ale raczej nie w pierwszej "trójce" z powodu kompromitacji naszych kopaczy na Euro 2012. Na czołową lokatę spore szanse ma też Tomek Majewski, który jest bardzo popularny, sympatyczny i na dodatek nie budzi żadnych skrajnych emocji, a to w takich plebiscytach zawsze ma spore znaczenie.


Gdybym mał typować czołową trójką ze względu na zasługi w tym roku, to wyglądałaby ona mniej więcej tak:

1.Agnieszka Radwańska,
2.Tomasz Majewski,
3.Justyna Kowalczyk.




W sumie mam jednak spory dymelat, bo obie nasze panie są wielkimi sportsmenkami, ale Justyna już kilka razy wygrała, więc trzeba w końcu dać szansę komuś innemu ;) Tym bardziej, że u Agi to nie jest tylko sama popularność, ale także kapitalne wyniki sportowe, zaś finału Wimbledonu nie trzeba chyba zbytnio komentować. Cóż, serce mówi Radwańska, rozum Majewski, a i tak pewnie wygra po raz kolejny Kowalczyk, bo gala jest w trakcie TDS, więc o naszej królowej zimy będzie wtedy bardzo głośno :)
zygy
Użytkownik zbanowany
 
Posty: 1230
Rejestracja: 24 Sie 2012 17:17

PoprzedniaNastępna

Wróć do Sport

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 149 gości