Plebiscyty

Rozmowy na temat pozostałych dyscyplin sportowych.

Re: Plebiscyty

Postprzez harding » 15 Sty 2011 15:31

W 10 zabrakło moim zdaniem:
11 Marcina Dołęgi - to jego 3 złoty medal MS, co najlepiej świadczy o klasie sportowca,
12 Jarosława Hampela - w 1999 T. Gollob za identyczne indywidualne (ale bez podium drużynowego) osiągnięcie wygrał plebiscyt
13 Marcina Lewandowskiego - ostatnio brakowało sukcesów w lekkoatletycznych konkurencjach biegowych

Nieco zaskoczyła mnie obecność panczenistek w najlepszej 10, pamiętam bowiem, że brąz z turyńskich igrzysk Justyny nie został tak doceniony, mimo że był 1 z 8 polskich medali "wszech czasów". Tym bardziej cieszę się, że wygrała ponownie i życzę jej trzeciej Kryształowej Kuli oraz kolejnego zwycięstwa w plebiscycie.
harding
Młodzieżowiec
 
Posty: 394
Rejestracja: 14 Sty 2009 13:56

Re: Plebiscyty

Postprzez Laleczka Chucky » 27 Lis 2011 19:37

77. plebiscyt 10 najlepszych sportowców Polski 2011

Nominowani:

Jakub Błaszczykowski (piłka nożna)
Konrad Czerniak (pływanie)
Grzegorz Fijałek/Mariusz Prudel (siatkówka plażowa)
Jakub Giermaziak (sporty samochodowe)
Jarosław Hampel (żużel)
Damian Janikowski (zapasy)
Justyna Kowalczyk (biegi narciarskie)
Bartosz Kurek (siatkówka)
Mateusz Kusznierewicz/Dominik Życki (żeglarstwo)
Robert Lewandowski (piłka nożna)
Adam Małysz (skoki narciarskie)
Mateusz Polaczyk (kajakarstwo górskie)
Agnieszka Radwańska (tenis)
Piotr Siemionowski (kajakarstwo)
Kamil Stoch (skoki narciarskie)
Marek Twardowski (kajakarstwo)
Marta Walczykiewicz (kajakarstwo)
Maja Włoszczowska (kolarstwo górskie)
Paweł Wojciechowski (lekkoatletyka)
Adrian Zieliński (podnoszenie ciężarów)

Moim zdaniem powinni dojść jeszcze nasi debliści Fyrstenberg/Matkowski. Finały na Us Open i turnieju mistrzów mówią wiele, zasługują na bycie w 20 nominowanych.
Laleczka Chucky
Żywa legenda
 
Posty: 3877
Rejestracja: 20 Lis 2006 17:39

Re: Plebiscyty

Postprzez damian940915 » 27 Lis 2011 23:04

Mateusz napisał(a):Moim zdaniem powinni dojść jeszcze nasi debliści Fyrstenberg/Matkowski. Finały na Us Open i turnieju mistrzów mówią wiele, zasługują na bycie w 20 nominowanych.


Uważam identycznie. Tylko ta nominacja dla Giermaziaka strasznie zaskakująca i dziwna, bo jak dla mnie SuperPuchar Porsche to 3 liga sportów motorowych. Prędzej widziałbym za niego Przygońskiego w tym gronie, albo Michała Kościuszkę. I jakiś żal na sercu, że znowu aż dwóch piłkarzy i tylko jeden siatkarz. A siatkarze zdobyli medal, mimo tylu trudności, natomiast Błaszczykowski obecnie tylko grzeje ławę w klubie, a kilka dobrych meczów towarzyskich w reprezentacji moim zdaniem to mało do nominacji.
Awatar użytkownika
damian940915
Mistrz Świata
 
Posty: 1257
Rejestracja: 13 Lut 2009 23:26

Re: Plebiscyty

Postprzez Masha » 28 Lis 2011 15:56

Słaby rok w polskim sporcie...Justyna i długo nic. Pewnie wyróżnią Wojciechowskiego i Radwańską. Aga ma realne szanse na top5.
Awatar użytkownika
Masha
Mistrz Olimpijski
 
Posty: 1648
Rejestracja: 12 Gru 2008 17:11
Miejscowość: okolice Słupska

Re: Plebiscyty

Postprzez Laleczka Chucky » 28 Lis 2011 15:58

Pewnie wierni fani Małysza będą na niego głosować, bo być może po raz ostatni jest nominowany w tym plebiscycie.
Laleczka Chucky
Żywa legenda
 
Posty: 3877
Rejestracja: 20 Lis 2006 17:39

Re: Plebiscyty

Postprzez Masha » 28 Lis 2011 16:00

No coś Ty, Małysz wygra Rajd Dakar i zajmie pierwsze miejsce w rankingu za rok :D
Awatar użytkownika
Masha
Mistrz Olimpijski
 
Posty: 1648
Rejestracja: 12 Gru 2008 17:11
Miejscowość: okolice Słupska

Re: Plebiscyty

Postprzez Laleczka Chucky » 28 Lis 2011 16:02

Niech wygra, życzę mu tego z całego serca :lol: Sukcesem będzie jak wystartuje (może tak się stanie, nie wiem nie interesuję się tym) i dojedzie do mety.
Laleczka Chucky
Żywa legenda
 
Posty: 3877
Rejestracja: 20 Lis 2006 17:39

Re: Plebiscyty

Postprzez kat. » 28 Lis 2011 16:17

Gdzie jest Pudzian się pytam, no gdzie jest Pudzian?!
Awatar użytkownika
kat.
Forumowy bożek
 
Posty: 5122
Rejestracja: 14 Gru 2010 11:35
Miejscowość: Marcówka

Re: Plebiscyty

Postprzez Laleczka Chucky » 28 Lis 2011 16:21

To co on robi nie jest sportem :ugeek:
Laleczka Chucky
Żywa legenda
 
Posty: 3877
Rejestracja: 20 Lis 2006 17:39

Re: Plebiscyty

Postprzez nicpoń » 28 Lis 2011 16:37

Piłkarzy jest właśnie mało. To nasz sport narodowy i powinni być bardziej reprezentowani. Taki Szczęsny, czy Frankowski osiągnęli więcej niż kajakarze, czy żeglarze. Tymi sportami interesuje się garstka ludzi, a kto jest bramkarzem Arsenalu wie nawet mało czający sport. No i gra w takim klubie, czy mistrzostwo Niemiec jak wywalczyli chłopaki (czemu nie ma tez Piszczka?????) to o wiele więcej niż jakiś medal z wiosłem w łapie. Podobnie Gortat chłopak z NBA, a na liście go tez nie ma. Po prostu w tym plebiscycie siedzi sitwa proolimpijska i wmawia ludziom, że te sporty są najważniejsze, a w większości to niszowe badziewia. Do tego ważne dla mnie, że piłkarze, czy Gortat nie wyciągają łap po państwowe pieniądze, a ci olimpijscy dostają po pół miliona.
nicpoń
Junior młodszy
 
Posty: 86
Rejestracja: 10 Mar 2011 07:25

Re: Plebiscyty

Postprzez Masha » 28 Lis 2011 16:48

kat. napisał(a):Gdzie jest Pudzian się pytam, no gdzie jest Pudzian?!


A wygrał choć jedną walkę w tym roku? O ile wiem ostatnia potyczka się nie udała :lol: (anulowano wynik :lol: )
Awatar użytkownika
Masha
Mistrz Olimpijski
 
Posty: 1648
Rejestracja: 12 Gru 2008 17:11
Miejscowość: okolice Słupska

Re: Plebiscyty

Postprzez kat. » 28 Lis 2011 17:21

Czepiasz się, Masha. Tanio skóry nie sprzedał!
Awatar użytkownika
kat.
Forumowy bożek
 
Posty: 5122
Rejestracja: 14 Gru 2010 11:35
Miejscowość: Marcówka

Re: Plebiscyty

Postprzez Kacpero221 » 28 Lis 2011 18:29

nicpoń napisał(a):Piłkarzy jest właśnie mało. To nasz sport narodowy i powinni być bardziej reprezentowani. Taki Szczęsny, czy Frankowski osiągnęli więcej niż kajakarze, czy żeglarze. Tymi sportami interesuje się garstka ludzi, a kto jest bramkarzem Arsenalu wie nawet mało czający sport. No i gra w takim klubie, czy mistrzostwo Niemiec jak wywalczyli chłopaki (czemu nie ma tez Piszczka?????) to o wiele więcej niż jakiś medal z wiosłem w łapie. Podobnie Gortat chłopak z NBA, a na liście go tez nie ma. Po prostu w tym plebiscycie siedzi sitwa proolimpijska i wmawia ludziom, że te sporty są najważniejsze, a w większości to niszowe badziewia. Do tego ważne dla mnie, że piłkarze, czy Gortat nie wyciągają łap po państwowe pieniądze, a ci olimpijscy dostają po pół miliona.


Od kiedy to o byciu nominowanym ma decydować popularność sportu? W takim wypadku powinno być 20 piłkarzy z wieeelkimi sukcesami, takimi jak pokonanie światowej potęgi lat 50. XX Wieku, Węgrów, czy trzeciej reprezentacji Argentyny.
A powiedz mi, co taki Frankowski osiągnął ostatnio? Czy Twoim zdaniem bycie królem strzelców Ekstraklasy (23. ligi europejskiej wg rankingu UEFA) jest większym sukcesem od mistrzostwa świata w kajakarskim sprincie, czy w żeglarstwie.
Poza tym, nikt z nominowanych nie mówił, że "ich sport jest najważniejszy". Dla mnie medale MŚ nawet w taekwondo są ważniejsze od "wyczynów" reprezentacji, czy indywidualnie piłkarzy. Medal Siemionowskiego, przez Ciebie nazwany "jakimś", jest dla wielu fanów SPORTU (nie tylko piłki nożnej) czymś bardzo ważnym i prestiżowym.
A te "pół miliona" ma im starczyć na cały rok, wszelkie wyjazdy, zakwaterowania. Zresztą na dofinansowanie z PKOL-u trzeba zasłużyć - zdobyć medal igrzysk lub MŚ. A piłkarze nawet drugoligowi mają te pieniądze od sponsorów :roll:
Awatar użytkownika
Kacpero221
Kadra A
 
Posty: 951
Rejestracja: 30 Lis 2009 19:04

Re: Plebiscyty

Postprzez kat. » 28 Lis 2011 19:17

Dla mnie nominacje mają właśnie nieco ograniczyć groźbę przeistoczenie plebiscytu w ranking popularności, ale jednak jak widać są ukłony pod szerszą publiczność.

Ewentualne zwycięstwo jest kombinacją osiągnięć i popularności dyscypliny (zresztą, w wielu dyscyplinach np. biegach czy skokach, istnieje współzmienność zjawisk, piłka popularna będzie zawsze i wszędzie). A porównywanie osiągnięć piłkarzy, żużlowców, kajakarzy czy reprezentantów bierek podwodnych, jest bez sensu. Zresztą, nie sądzę, żeby sportowcy specjalnie spinali się na tego typu wyróżnienia i traktowali je jakoś poważnie. Wygrają to miło, nie to nie. Prawdziwe sukcesy odnosi się nie na galach, ale na bieżniach, torach, boiskach, halach, etc.
Awatar użytkownika
kat.
Forumowy bożek
 
Posty: 5122
Rejestracja: 14 Gru 2010 11:35
Miejscowość: Marcówka

Re: Plebiscyty

Postprzez friducha » 29 Lis 2011 13:43

bye
Ostatnio edytowany przez friducha, 21 Sie 2016 23:38, edytowano w sumie 1 raz
friducha
Mistrz Olimpijski
 
Posty: 1782
Rejestracja: 18 Sty 2009 17:00

Re: Plebiscyty

Postprzez nicpoń » 29 Lis 2011 15:14

Spokojnie kobieto, potem będą problemy z serduchem i zmarszczkami. To ze ktoś inaczej widzi pewne sprawy niż ty, to nie powód żeby wymachiwac banem. Z PO się urwałaś, czy co. A prawda jest taka przegląd sportowy jest gazetą przede wszystkim o piłce, a reszta sportów z drobnymi wyjątkami sa tam parę razy w roku. I choćby przez to, szacunku dla czytelników, piłkarze powinni być bardziej reprezentowani.
A co do popularności, ci wasi kajakarze są tak popularni, że 99% ludzi w kraju nie wie jak wygląda ten sprinter ze złotym medalem. Przyznajcie sami, pewnie tez nie wiecie, tak samo jacy sa jego rywale itd. Idziecie za modą kreowaną przez panów z krawatami, że jak olimpijskie to lepsze. Piłka rządzi. Nagrodzenie tego kajakarza, to jak Nobel za badania nad lewitowaniem żab. Też pewnie gościu się starał, ciężko pracował, ale komu to potrzebne. Zresztąkibice pokazali gdzie maja sport olimpijski, jak Robert pokonał wszytskich, a to było chyba po Pekinie :lol:
No i o forsie. Ile osób zdobyło medale z tych co byli finansowani. Z tego co słyszałem to nie wiele. Lepiej te pół bańki wydac na orlika, niż gościa co potem zawodzi.
nicpoń
Junior młodszy
 
Posty: 86
Rejestracja: 10 Mar 2011 07:25

Re: Plebiscyty

Postprzez friducha » 29 Lis 2011 16:44

bye
Ostatnio edytowany przez friducha, 21 Sie 2016 23:38, edytowano w sumie 1 raz
friducha
Mistrz Olimpijski
 
Posty: 1782
Rejestracja: 18 Sty 2009 17:00

Re: Plebiscyty

Postprzez figaro56 » 29 Lis 2011 17:12

Friducha- był jeszcze niejaki Citko. Wsławił się strzeleniem bramki Anglikom w przegranym zresztą meczu. :roll:
Osobiście nie mam nic przeciwko obecności piłkarzy pod warunkiem osiągnięcia jakiś sukcesów czy to z reprezentacją czy też z klubem ale na arenie międzynarodowej. Mistrzostwo Niemiec do mnie nie przemawia(niech Niemcy na niego głosują). Tym bardziej, że ten Dortmund może nie wejść nawet do LE.
figaro56
Żywa legenda
 
Posty: 4104
Rejestracja: 19 Lis 2008 23:39

Re: Plebiscyty

Postprzez Kacpero221 » 29 Lis 2011 17:23

figaro56 napisał(a):Friducha- był jeszcze niejaki Citko. Wsławił się strzeleniem bramki Anglikom w przegranym zresztą meczu. :roll:
Osobiście nie mam nic przeciwko obecności piłkarzy pod warunkiem osiągnięcia jakiś sukcesów czy to z reprezentacją czy też z klubem ale na arenie międzynarodowej. Mistrzostwo Niemiec do mnie nie przemawia(niech Niemcy na niego głosują). Tym bardziej, że ten Dortmund może nie wejść nawet do LE.


Nie, Citko wygrał plebiscyt samej TVP, a plebiscyt Przeglądu Sportowego wygrała zasłużenie Renata Mauer.

nicpoń napisał(a):Spokojnie kobieto, potem będą problemy z serduchem i zmarszczkami. To ze ktoś inaczej widzi pewne sprawy niż ty, to nie powód żeby wymachiwac banem. Z PO się urwałaś, czy co. A prawda jest taka przegląd sportowy jest gazetą przede wszystkim o piłce, a reszta sportów z drobnymi wyjątkami sa tam parę razy w roku. I choćby przez to, szacunku dla czytelników, piłkarze powinni być bardziej reprezentowani.
A co do popularności, ci wasi kajakarze są tak popularni, że 99% ludzi w kraju nie wie jak wygląda ten sprinter ze złotym medalem. Przyznajcie sami, pewnie tez nie wiecie, tak samo jacy sa jego rywale itd. Idziecie za modą kreowaną przez panów z krawatami, że jak olimpijskie to lepsze. Piłka rządzi. Nagrodzenie tego kajakarza, to jak Nobel za badania nad lewitowaniem żab. Też pewnie gościu się starał, ciężko pracował, ale komu to potrzebne. Zresztąkibice pokazali gdzie maja sport olimpijski, jak Robert pokonał wszytskich, a to było chyba po Pekinie :lol:
No i o forsie. Ile osób zdobyło medale z tych co byli finansowani. Z tego co słyszałem to nie wiele. Lepiej te pół bańki wydac na orlika, niż gościa co potem zawodzi.

I właśnie to, że PS jest gazetą przede wszystkim piłkarską, jest jego największym problemem.

A nagrodzenie piłkarza byłoby czymś normalnym? Docenieniem jego "sukcesów"?

Siemionowskiego widziałem (Walczykiewicz - wicemistrzynię MŚ też), zresztą jak cały jego wyścig finałowy na MŚ. Ale nie wiem jak wygląda ten "mistrz Niemiec" Piszczek. I nie interesuje mnie to, jak wygląda :roll:

Mały off-topic, Stadion Narodowy po Euro 2012 będzie stał nieużyteczny. Dlaczego? Bo koszty ewentualnej gry tam reprezentacji będą zbyt wielkie. Gdyby była tam bieżnia lekkoatletyczna, przeciwko której kibice piłki nożnej przeprowadzili kampanię (głównym argumentem było to, że kibice byliby niby dalej boiska), można byłoby rozegrać tam MŚ, ME, mityngi :roll:
Awatar użytkownika
Kacpero221
Kadra A
 
Posty: 951
Rejestracja: 30 Lis 2009 19:04

Re: Plebiscyty

Postprzez kat. » 29 Lis 2011 18:12

W ogóle powinien być podział na sportowca roku i drużynę roku, jak w niektórych innych krajach (chyba w Niemczech coś takiego jest). Tam ewentualnie łapaliby się piłkarze, choć oczywiście nie w tym roku. Ale byłoby miejsce dla siatkarzy, żużlowców, deblistów też bym pod to podciągnął.

Mistrzostwo Niemiec czy sukcesy w LM są na konto niemieckiej piłki. To już lepiej nominujmy Rado.
Awatar użytkownika
kat.
Forumowy bożek
 
Posty: 5122
Rejestracja: 14 Gru 2010 11:35
Miejscowość: Marcówka

PoprzedniaNastępna

Wróć do Sport

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 160 gości