Curling

Rozmowy na temat pozostałych dyscyplin sportowych.

Curling

Postprzez Kacpero221 » 04 Gru 2010 12:12

Dzisiaj w szwajcarskim Champery rozpoczęły się mistrzostwa Europy.
Polska w nich nie startuje, bowiem prezes PZC, niejaki Marek J., nie dopilnował uiszczenia składek (w wysokości 6,5 tys. złotych) do europejskiej federacji. Tłumaczy się brakiem pieniędzy - związek stracił sponsora, a ministerstwo odmówiło kolejnego dofinansowania (na początku roku dostali 450 tys. złotych). W przyszłym roku (jeśli zapłacą składkę) Polacy i Polki wystartują w grupie C.
Artykuł o tym co się dzieje w PZC: http://www.emetro.pl/emetro/1,85649,8269127,Curling_zostal_na_lodzie.html
Awatar użytkownika
Kacpero221
Kadra A
 
Posty: 951
Rejestracja: 30 Lis 2009 19:04

Re: Curling

Postprzez lukizc » 04 Gru 2010 13:30

Dzisiaj podczas relacji usłyszałem o tym, ale nawet nie pomyślałem że chodzi o TEGO Marka Jóźwika :shock: Cóż, jako komentator też za nim nie przepadam.

Co do ME, to c'mon c'mon Szkotki :) Z Eve Muirhead oczywiście.
Awatar użytkownika
lukizc
Junior młodszy
 
Posty: 52
Rejestracja: 13 Gru 2008 17:58

Re: Curling

Postprzez arek » 04 Gru 2010 17:23

Widać, że w związku curlinogwym działa układ, bo w październiku Jóźwik znów został wybrany. Źle się dzieje u nas w związkach sportowych, nawet jak jest mierny prezes to ma poparcie delegatów. Podobnie jest w innych związkach np. w snowboardzie, pamiętamy aferę z IO 2008r. gdy pewien działacz pijany spał na trawniku czy protest szermierzy, a jak jest w PZPN-ie to też każdy wie. Siedzą leśne dziadki na posadkach i nic nie robią!
W takiej sytuacji minister powinien przejąć inicjatywę.
arek
Młodzieżowiec
 
Posty: 220
Rejestracja: 23 Gru 2008 13:15
Miejscowość: Radom

Re: Curling

Postprzez damian940915 » 04 Gru 2010 21:54

Wiedziałem że prezesem związku jest ten pan Jóźwik, bo gdzieś już o tym czytałem, i chyba nawet napisałem tutaj na forum. To co zrobił ten człowiek to więcej niż skandal. Miałem nadzieję że reprezentacja kobiet powalczy o awans do grupy A, a na wikipedii widzę że obydwie reprezentacje będą musiały zaczynać od nowo utworzonej grupy C w przyszłym roku, jeżeli nic się nie zmieni będą to kwalifikacje do grupy B. Czyli w przyszłym roku by awansować do elity Polki będą musiały rozegrać prawdopodobnie, a raczej miejmy nadzieję dwa turnieje.

Reprezetacja Szwecji to nie drużyna Anette Norberg, której wszystkie koleżanki z ekipy zakończyły karierę, a ona sama stworzyła nowy team. Tak więc w tym roku moja sympatia zwrócona będzie ku Ludmile Privivkowej i jej drużyny Rosyjskiej a także ku Szwajcarii kierowanej przez Miriam Ott, a u mężczyzn ku Norwegii. Ktoś wie dlaczego w składzie reprezentacji Niemiec kobiet (skip Andrea Schepp) nie ma Melanie Robillard?

Faworytami rozgrywek są w mojej opinii Norwegia i Szkocja u mężczyzn oraz Rosja, Dania i Szwajcaria u kobiet.
Jak na razie w mistrzostwach bez niespodzianek może poza bardzo wysoką porażką Szwajcarów
Narty były złe i strzelanie, strzelanie też było złe ...
Awatar użytkownika
damian940915
Mistrz Świata
 
Posty: 1257
Rejestracja: 13 Lut 2009 23:26

Re: Curling

Postprzez damian940915 » 09 Gru 2010 23:39

Najświeższe info:
Szkotki wygrały 9:4 z Rosją w wysokim play-offie i są w finale
Szwedki wygrały 5:3 ze Szwajcarią w niskim play-offie. Szwajcaria walczyć będzie tylko o 3 miejsce
Jutro półfinał Rosja-Szwecja. Finał i mecz o 3 miejsce w sobotę. Z transmisjami raczej cienko. Miłą niespodzianką jest utrzymanie się w Grupie A Łotwy. Będzie ona walczyć o udział w Mistrzostwach Świata

U mężczyzn w finale są już faworyci - Norwegowie, Szwajcaria zagra z Danią półfinał, a Niemcy tylko o 3 miejsce.
Narty były złe i strzelanie, strzelanie też było złe ...
Awatar użytkownika
damian940915
Mistrz Świata
 
Posty: 1257
Rejestracja: 13 Lut 2009 23:26

Re: Curling

Postprzez damian940915 » 12 Gru 2010 00:14

Szwedki i Norwegowie mistrzami Europy.

Klasyfikacja końcowa kobiet: 1.Szwecja 2.Szkocja 3.Rosja 4.Szwajcaria 5. Dania 6. Norwegia 7. Niemcy 8. Łotwa 9. Finlandia (Spadek) 10.Holandia (Spadek). Awans z grupy B wywalczyły Czeszki i Włoszki. Pierwsze 7 drużyn i Czeszki zwyciężczynie Challengu awans do Mistrzostw Świata.

Klasyfikacja Mężczyzn: 1.Norwegia 2.Dania 3.Szwajcaria 4.Niemcy 5.Szkocja 6.Szwecja 7.Czechy 8.Francja 9.Rosja (Spadek) 10.Francja (Spadek). Awans z grupy B Włochy i Łotwa. Pierwsze 8 drużyn awans do Mistrzostw Świata.

W Mistrzostwach świata zagrają oprócz drużyn Europejskich: Kanada, USA, Korea, Chiny zarówno u kobiet jak i u mężczyzn. mistrzostwa kobiet w dniach 19-27 Marzec w Danii a mężczyzn 2-10 kwiecień w Kanadzie.
Narty były złe i strzelanie, strzelanie też było złe ...
Awatar użytkownika
damian940915
Mistrz Świata
 
Posty: 1257
Rejestracja: 13 Lut 2009 23:26

Re: Curling

Postprzez damian940915 » 22 Mar 2011 00:11

Trwają MŚ kobiet. Po 5 kolejkach spotkań prowadzą Szwedki z 4 wygranymi, a aż 6 drużyn ma po 3 wygrane. Mistrzostwa bardzo wyrównane, ze sporą ilością nowych twarzy i zmianami w kadrach. Każdy zespół oprócz Korei Południowej ma jeszcze duże szanse awansować do fazy play-off, co tylko zwiększa atrakcyjność pojedynków. Transmisje na Eurosporcie.
Awatar użytkownika
damian940915
Mistrz Świata
 
Posty: 1257
Rejestracja: 13 Lut 2009 23:26

Re: Curling

Postprzez augustedynburski » 05 Gru 2011 19:25

Trwają ME w Moskwie. Polacy po karnej degradacji wrócili do gr B. Niestety dzisiaj przegrali z Irlandią i niestety mają już tylku iluzoryczne szanse na awans. Natomiast Panie zachwycają. Wiecie gdzie można śledzić relacje live?
NorweskiKiosk.blog.pl
augustedynburski
Junior
 
Posty: 199
Rejestracja: 17 Lis 2011 11:16

Re: Curling

Postprzez Janko10 » 05 Gru 2011 22:32

Ciągnęło mnie do sportu, ze względu na miejsce zamieszkania narty były naturalnym wyborem. Mogłem pływać, ale woda w pobliskim potoku była za zimna... Kamil S.
Awatar użytkownika
Janko10
Mistrz Olimpijski
 
Posty: 1722
Rejestracja: 06 Gru 2008 18:30
Miejscowość: Brzeg Dolny

Re: Curling

Postprzez damian940915 » 06 Gru 2011 23:08

Nasze panie grają jak z nut. Jutro bardzo ważny, a nawet kluczowy mecz z Finlandią kończący round robin. Zwycięstwo da awans do górnego page play-off, a to daje dwa mecze o awans do grupy A, z których wystarczy wygrać tylko jeden, by awansować. Porażka z Finlandia trochę skomplikuje sprawę, bo Polki będą prawdopodobnie (jeżeli nie przegrają również węgierki) musiały grać niski page play-off i wtedy potrzebne będą 2 zwycięstwa do awansu do grupy A, a każda pozbawi nas tej szansy. Szansa na awans ogromna. Przypomnę jeszcze, że zwycięstwo w grupie B (a więc wygrana w zależności od sytuacji 2 lub 3 meczy w play off), daje grę w barażu z 8 drużyną grupy A o udział w mistrzostwach świata 2012. Dwa lata temu udało się to Łotyszkom. Mistrzostwa świata 2012 wraz z mistrzostwami świata 2013 są jedynymi kwalifikacjami olimpijskimi.

Polacy są na razie na miejscach 3-5 w swojej podgrupie, do rozegrania został mecz z Holandią, ale o niczym szczególnym nie będzie decydował.

Tutaj wytłumaczona jest sytuacja Polek: http://www.eurosport.pl/curling/trzy-wa ... tory.shtml

Edit: Polki niestety przegrały i teraz czekają na rywalki. Będą to albo Austriaczki albo Słowaczki. Polacy wygrali z Holandią i zostali sklasyfikowani na 4 miejscu w swojej podgrupie i na miejscach 7-8 w grupie B,co jest wyrównaniem najlepszego wyniku w historii startów.

Edit 2 :) Polki wygrały ze Słowacją i jutro o 8:00 znowu grają z Finlandią. Zwycięzca zagra w przyszłym roku w grupie A i mecz o pierwsze miejsce w grupie B z Węgierkami o prawo gry w challange'u z Czeszkami o udział w Mistrzostwach Świata :)
Narty były złe i strzelanie, strzelanie też było złe ...
Awatar użytkownika
damian940915
Mistrz Świata
 
Posty: 1257
Rejestracja: 13 Lut 2009 23:26

Re: Curling

Postprzez Janko10 » 09 Gru 2011 23:14

7:8 z Finkami i po zawodach. Wielka szkoda... :(
Swoją drogą to regulamin dziwaczny ale oczywiście nie ma co marudzić, dla wszystkich taki sam.
Ciągnęło mnie do sportu, ze względu na miejsce zamieszkania narty były naturalnym wyborem. Mogłem pływać, ale woda w pobliskim potoku była za zimna... Kamil S.
Awatar użytkownika
Janko10
Mistrz Olimpijski
 
Posty: 1722
Rejestracja: 06 Gru 2008 18:30
Miejscowość: Brzeg Dolny

Re: Curling

Postprzez damian940915 » 10 Gru 2011 19:33

Taki system obowiązuje ładnych kilka lat, a page-play-off jest częścią curlingu :) i chyba tylko w tej dyscyplinie stosowany. Zadecydowały dwa mecze z Finkami i być może ta porażka z Estonią pod koniec Round Robin, ale to zdarza się każdemu. Martwi mnie jednak porażka ze Słowaczkami w meczu o brąz grupy B, gdzie Polki przegrały wygrane mecz. A mianowicie na 3 partie przed końcem prowadziły 6:3 przegrywając ostatecznie 7:6. Mi się wydaje, że te wszystkie porażki to jest jakaś kwestia psychiki, bo w tych dwóch meczach z finkami Polki też były na prowadzeniu. Mimo to wielkie brawa dla nich, bo przy takiej organizacji w polskim związku i konieczności gry w grupie C, to i tak duży sukces.
Narty były złe i strzelanie, strzelanie też było złe ...
Awatar użytkownika
damian940915
Mistrz Świata
 
Posty: 1257
Rejestracja: 13 Lut 2009 23:26

Re: Curling

Postprzez damian940915 » 03 Kwi 2013 21:26

Trwają Mistrzostwa Świata mężczyzn, u kobiet Mistrzyniami Swiata zostąły kilka dni temu Szkotki.
Jednak równie ważną, jeżeli nie ważniejszą informacją jest zakończenie kariery przez ikonę tego sportu - Szwedkę Anette Norberg i to jeszcze przed Igrzyskami w Soczi. http://www.brandonsun.com/sports/curlin ... html?thx=y
Narty były złe i strzelanie, strzelanie też było złe ...
Awatar użytkownika
damian940915
Mistrz Świata
 
Posty: 1257
Rejestracja: 13 Lut 2009 23:26

Re: Curling

Postprzez esbek » 07 Kwi 2013 20:15

Czy w necie są gdzieś transmisje z "czajników"? Niestety nie mam Eurosportu, a z chęci bym pooglądał.
esbek
Młodzieżowiec
 
Posty: 446
Rejestracja: 15 Gru 2012 20:25

Re: Curling

Postprzez Aro1234 » 08 Kwi 2013 20:38

Tutaj masz całodobowy stream z angielskiego EUROSPORTU.

http://www.stream2watch.me/live-tv/euro ... ive-stream
BIATHLON: Miriam Gössner, Monika Hojnisz i Kinga Mitoraj
Awatar użytkownika
Aro1234
Junior młodszy
 
Posty: 64
Rejestracja: 17 Lut 2013 23:43
Miejscowość: Dukla

Re: Curling

Postprzez esbek » 09 Kwi 2013 07:56

Aro1234 napisał(a):Tutaj masz całodobowy stream z angielskiego EUROSPORTU.

http://www.stream2watch.me/live-tv/euro ... ive-stream

Dziękuję bardzo. Chociaż wczoraj będąc u matki udało mi się obejrzeć mecz finałowy Szwecja-Kanada. Padła tam ciekawa informacja, że podczas ostatnich zimowych IO curling był najchętniej oglądaną dyscypliną w Brazylii.
esbek
Młodzieżowiec
 
Posty: 446
Rejestracja: 15 Gru 2012 20:25

Re: Curling

Postprzez markos7207 » 26 Lis 2013 11:35

Na ME w Stavanger Ulsrud i jego banda idą jak burza :) . Wymiatają na razie wszystkich na własnych śmieciach, właśnie zrobili to po raz szósty, ofiarą padli Finowie. Po południu pojedynek z także niepokonanymi Duńczykami.
Na przeciwległym biegunie panie z Norwegii, po rozgromieniu na inaugurację Włoszek, same porażki, Dordi wróć :( . Ale sądzę że już wkrótce Pia Trulsen zastąpi Marianne Rørvik i pójdzie w ślady taty i starszych koleżanek :)
Dopóki nie zajrzałem do internetu nie wiedziałem, że jest na świecie tylu idiotów - S.Lem

STOP szKODnikom!
Awatar użytkownika
markos7207
Forumowy bożek
 
Posty: 6357
Rejestracja: 18 Lut 2009 16:25

Re: Curling

Postprzez RakuNH » 26 Lis 2013 12:05

A jak tam naszym idzie i na co liczono przed ME? Wie ktoś? Polki przegrywają wszystko jak leci, a Polacy coś tam wygrywają, ale trudno mi powiedzieć czego oczekiwano przed ME i czy to jakieś niespodzianki. Zważywszy, że zawodnicy sobie bodaj sami musieli organizować kasę na wyjazd, to trudno chyba wymagać cudów :roll:
zygy napisał(a):Przy tym forum, to III RP i Okrągły stół, to mały pikuś. Kilku krzykaczy i napinaczy terroryzuje tu milcząca większość, która nie ma sił, żeby się babrać w tym bagnie
Awatar użytkownika
RakuNH
Forumowy bożek
 
Posty: 5454
Rejestracja: 13 Sty 2009 19:05

Re: Curling

Postprzez Laleczka Chucky » 26 Lis 2013 16:40

Podobają mi się spodnie Norwegów Markos. Są oryginalne :D
Laleczka Chucky
Żywa legenda
 
Posty: 3877
Rejestracja: 20 Lis 2006 17:39

Re: Curling

Postprzez damian940915 » 26 Lis 2013 23:36

RakuNH napisał(a):A jak tam naszym idzie i na co liczono przed ME? Wie ktoś? Polki przegrywają wszystko jak leci, a Polacy coś tam wygrywają, ale trudno mi powiedzieć czego oczekiwano przed ME i czy to jakieś niespodzianki. Zważywszy, że zawodnicy sobie bodaj sami musieli organizować kasę na wyjazd, to trudnyo chyba wymagać cudów :roll:


Dokładnie tak było. Z tego co mi wiadomo, związek z prezesem Markiem Jóźwikiem na czele nie dołożył ani złotówki, więc i o oczekiwaniach nie może być mowy.
Reprezentacja kobiet, ze skipem Elżbietą Ran, gra znacznie poniżej oczekiwań. Po 4 miejscu w grupie B 2 lata temu i sporych wówczas szansach na awans do grupy A, grająca w tym samym składzie drużyna notuje regres. W tamtym roku była w środku 10-osobowej stawki, w tym czeka ją decydujący mecz o utrzymanie, ze Słowenią. Do tego przegrać musi również Hiszpania, mająca identyczny bilans, bo inaczej w grę wchodzą jeszcze dogrywki. Dotychczasowy bilans Polek po 8 z 9 meczów to 2 zwycięstwa i 6 porażek.
Reprezentacja mężczyzn, ze skipem Tomaszem Zioło gra za to dobry turniej, wręcz powiedziałbym, że powyżej oczekiwań. Przed ostatnim meczem mają 4 zwycięstwa i 2 porażki i jeżeli pokonają jutro Holandię, to zagrają baraż z ... Holandią o prawo gry w dolnym play-off
W ostatnich latach to kobiety przyzwyczaiły do lepszych występów, w tym roku jest na odwrót. Nawet w przypadku dwukrotnego pokonania Holendrów, awans do grupy A, a więc wygrana 2 kolejnych meczów raczej nam nie grozi, to jednak pokazuje, że warto zainwestować w ten sport. Taką inwestycję byłoby wybudowanie profesjonalnej hali do curlingu, że o pieniążkach na wyjazdy nie wspomnę.

Trzeba przyznać, że Ulsrud wydaje się murowanym kandydatem do złota. Jedynie Szwedzi i Szwajcarzy stawiali na razie opór tej doświadczonej drużynie. Zobaczymy jeszcze co w ostatniej kolejce pokażą w bezpośrednim starciu Szkoci, bo David Murdoch to przecież nie byle kto i to w osobie jego i jego drużyny upatrywałbym główne zagrożenie do norwegów.
U kobiet zaś Szkotki i Szwajcarki mają już zapewnioną grę w górnej części drabinki i nie wydaje mi się, by ktoś zaczynający z dolnej części (Rosja, Szwecja, Dania ewentualnie Czeszki) prezentował na tyle stabilną grę, by wygrać 3 mecze w play-offach. Stawiam mimo wszystko na doświadczenie Mirjam Ott, która największe problemy miała do tej pory, z grającą jeszcze nie dawno na naszym poziomie, Łotwą.

Jeżeli ktoś ma ochotę zobaczyć kilka spotkań, a nie ma Eurosportu, to tutaj: http://www.youtube.com/user/WorldCurlingTV transmitowane jest wybrane spotkanie z niemal każdej sesji, a poza tym można obejrzeć w całości mecze, które już się odbyły.
Narty były złe i strzelanie, strzelanie też było złe ...
Awatar użytkownika
damian940915
Mistrz Świata
 
Posty: 1257
Rejestracja: 13 Lut 2009 23:26

Następna

Wróć do Sport

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 15 gości