Szermierka

Rozmowy na temat pozostałych dyscyplin sportowych.

Re: Szermierka

Postprzez Kacpero221 » 21 Lip 2010 11:08

dan napisał(a):Korzystam z tego, ale tam są tylko końcowe wyniki. Jeżeli korzystamy z tego samego tym bardziej nie jestem w stanie zrozumieć skąd znasz wyniki walk, które toczą się. Kombinuję i nic.


A widzisz taki pasek na samej górze (competition, formula of..., itd.)? Ja sprawdzam wyniki walk pod "In progress".
Awatar użytkownika
Kacpero221
Kadra A
 
Posty: 951
Rejestracja: 30 Lis 2009 19:04

Re: Szermierka

Postprzez Kacpero221 » 21 Lip 2010 11:13

Polki wygrały z Niemkami 27:26 :D , po dogrywce.
Awatar użytkownika
Kacpero221
Kadra A
 
Posty: 951
Rejestracja: 30 Lis 2009 19:04

Re: Szermierka

Postprzez dan » 21 Lip 2010 11:16

Brawo. Zajarzyłem, trochę późno, ale zawsze. Jestem trochę zakręcony, bo w sobotę mam egzamin na aplikację i siedzę z książką przed kompem. Ale finał już sobie w telewizji obejrzę. Jedno jest pewne. Mamy trzeci medal.
Awatar użytkownika
dan
Mistrz Olimpijski
 
Posty: 1766
Rejestracja: 28 Gru 2008 16:14
Miejscowość: Świętochłowice

Re: Szermierka

Postprzez Kacpero221 » 21 Lip 2010 11:35

Polki w finale (który odbędzie się o 15:00) spotkają się z Włoszkami.
Floreciści dostają baty od Włochów - jest 6:16.
Awatar użytkownika
Kacpero221
Kadra A
 
Posty: 951
Rejestracja: 30 Lis 2009 19:04

Re: Szermierka

Postprzez dan » 21 Lip 2010 11:51

Floreciści chyba mają pozamiatane, już jest 10-26. Raczej o brązowy medal walka ich czeka i chyba z Brytyjczykami, którzy dostają baty w podobnym stylu jak nasi, tyle że od Rosjan.

No i skończyło się klęską 22-44. O brąz nasi powalczą z Wielką Brytanią o godz. 14.00.
Awatar użytkownika
dan
Mistrz Olimpijski
 
Posty: 1766
Rejestracja: 28 Gru 2008 16:14
Miejscowość: Świętochłowice

Re: Szermierka

Postprzez Kacpero221 » 21 Lip 2010 15:11

Nareszcie złoto! Polki pokonała Włoszki 35-30 i zdobyły pierwszy złoty medal dla Polski na ME od 2008r.
Awatar użytkownika
Kacpero221
Kadra A
 
Posty: 951
Rejestracja: 30 Lis 2009 19:04

Re: Szermierka

Postprzez Masha » 21 Lip 2010 16:23

Godne podziwu. Włoszki są jedną z najlepszych ekip na świecie. Brawo dla naszych pań :D
Zdecydowane NIE dla biathlonu bez Magdaleny Neuner!
Awatar użytkownika
Masha
Mistrz Olimpijski
 
Posty: 1648
Rejestracja: 12 Gru 2008 17:11
Miejscowość: okolice Słupska

Re: Szermierka

Postprzez dan » 22 Lip 2010 08:38

Floreciści tak jak florecistki przegrali walkę o brąz.

Za to niesamowite emocje były w pojedynku szpadzistek. Świetnie pierwszą swoją walkę rozegrała Ewa Nelip wygrywając ją 6-1, ale później Włoszki odrabiały i w pewnym momencie wyszły nawet na prowadzenie. Przed ostatnią walką na tablicy wyników widniał remis 25-25. W polskiej ekipie kończyła nasza wicemistrzyni Europy już stąd, z Lipska - Magdalena Piekarska. Walczyła z Włoszką punkt za punkt, ale kiedy tamta wyrównywała nasza znowu obejmowała prowadzenie. Ale pod koniec to Polka zdobyła dwa punkty przewagi, co zmusiło Jej rywalkę do ryzyka i ostrego ataku - w ten sposób Włoszka nadziała się na kontry, a Polki zostały pierwszy raz w historii drużynowymi mistrzyniami Europy w szpadzie!
Awatar użytkownika
dan
Mistrz Olimpijski
 
Posty: 1766
Rejestracja: 28 Gru 2008 16:14
Miejscowość: Świętochłowice

Re: Szermierka

Postprzez dan » 22 Lip 2010 08:51

Szablistki już straciły szanse na medal po porażce w ćwierćfinale z Włoszkami 31-45.
Szpadziści w 1/8 finału wygrali z Białorusią 45-37. W ćwierćfinale rywalem biało-czerwonych będą Niemcy.
Ostatnio edytowany przez dan, 22 Lip 2010 09:16, edytowano w sumie 1 raz
Awatar użytkownika
dan
Mistrz Olimpijski
 
Posty: 1766
Rejestracja: 28 Gru 2008 16:14
Miejscowość: Świętochłowice

Re: Szermierka

Postprzez ssonicsl » 22 Lip 2010 09:12

To jest ten jeden z nielicznych sportów o które byłem, jestem i będę spokojny. Zawsze mamy grono utalentowanych zawodników którzy są w stanie choćby jeden medal z wielkich imprez przywieźć. Brawa dla szpadzistek. Walka był ... emocjonująca. Najpierw 0:0 za pasywna walkę, po chwili 8:3 dla nas, później Włoszki odrabiające stratę i wychodzące na 2 punktowe prowadzenia. No i świetny finisz Polek.

Dla Piekarskiej nominacja do tytułu sportowca roku obowiązkowa. Dla drużyny szpadzistek do drużyny roku.
ssonicsl
Kadra A
 
Posty: 866
Rejestracja: 20 Lut 2010 15:04

Re: Szermierka

Postprzez dan » 22 Lip 2010 09:23

Szablistki pokonały Hiszpanię i o 5 miejsce powalczą z Francją. Wygrały 45-39. Przegrały tylko jedną walkę w turnieju, ale był to pojedynek ćwierćfinałowy i w efekcie zajęły 5 miejsce.

Szpadziści przegrali z Niemcami 45-34 w ćwierćfinale.

Kończymy te mistrzostwa z trzema medalami - złotem szpadzistek, srebrem Magdaleny Piekarskiej (zdobyła dwa medale w efekcie) i brązem Radosława Zawrotniaka. Na podium była tylko nasza szpada, bez medalu wrócą do Polski floreciści (dwie 4 miejsca drużyn) i szabliści.
Awatar użytkownika
dan
Mistrz Olimpijski
 
Posty: 1766
Rejestracja: 28 Gru 2008 16:14
Miejscowość: Świętochłowice

Re: Szermierka

Postprzez Kacpero221 » 22 Lip 2010 12:09

ssonicsl napisał(a):To jest ten jeden z nielicznych sportów o które byłem, jestem i będę spokojny. Zawsze mamy grono utalentowanych zawodników którzy są w stanie choćby jeden medal z wielkich imprez przywieźć. Brawa dla szpadzistek.



Warto zauważyć, że turniej drużynowy szpadzistek, po raz pierwszy od 2004r., będzie rozgrywany podczas Igrzysk Olimpijskich. Zastąpił drużynówkę szpadzistów, w której w Pekinie zdobyliśmy srebro.

W szermierce, od IO w Moskwie w 1980 roku, zawsze przywozimy przynajmniej po jednym medalu. Dłużej przywozimy medale tylko w podnoszeniu ciężarów - od 1952 roku.
Awatar użytkownika
Kacpero221
Kadra A
 
Posty: 951
Rejestracja: 30 Lis 2009 19:04

Re: Szermierka

Postprzez dan » 22 Lip 2010 13:50

Na igrzyskach olimpijskich zawsze jest 10 konkurencji szermierczych, co igrzyska dwie drużynowe wypadają, a w ich miejsce wchodzą dwie inne drużynowe. Moim zdaniem nic by się nie stało, gdyby mogły na olimpiadach być rozgrywane wszystkie 12 konkurencje. Na przykład w 2004 roku nie było floretu drużynowego Pań, a wtedy nasze florecistki były zdecydowanie najlepsze na świecie. Tym razem nie będzie drużynówki w szpadzie mężczyzn i szabli kobiet.
Awatar użytkownika
dan
Mistrz Olimpijski
 
Posty: 1766
Rejestracja: 28 Gru 2008 16:14
Miejscowość: Świętochłowice

Re: Szermierka

Postprzez Kacpero221 » 22 Lip 2010 17:59

MKOL-owi chodzi chyba o zmieszczenie się w grafiku, nie przedłużając trwania Igrzysk. Dlatego niektóre konkurencje wycofują z Igrzysk, aby włączyć nowe. Np.:Boks kobiet (trzy kategorie) i tenisowy mikst zastąpił wyścigi na 1km, punktowe i madison w kolarstwie torowym. Mnie najbardziej ucieszyłby powrót do programu IO turnieju drużynowego (lub sztafety) w pięcioboju nowoczesnym. Tam od wielu lat jesteśmy w czołówce :p
Awatar użytkownika
Kacpero221
Kadra A
 
Posty: 951
Rejestracja: 30 Lis 2009 19:04

Re: Szermierka

Postprzez dan » 23 Lip 2010 09:22

Niektóre dyscypliny spokojnie można tak ułożyć, by zmieścić się w tych 16 dniach trwania igrzysk. Na przykład teraz mistrzostwa Europy w szermierce trwały 6 dni. Też chciałbym by mogły startować na olimpiadzie sztafety w pięcioboju nowoczesnym.. Śmiało mogliby dodać też na przykład maraton w kolarstwie górskim (świetnie czuje się w tej konkurencji Maja Włoszczowska), dlatego że obecnie mamy tylko cross, który w Pekinie był rozgrywany w przypadku kobiet pod sam koniec. Debel w tenisie stołowym też bym przywrócił jednocześnie zostawiając już tą drużynówkę (chociaż tutaj i tak Chińczycy większość zgarniają). No i można pokombinować, by było więcej konkurencji w kajakarstwie.

Nieporozumieniem natomiast dla mnie jest włączenie do programu golfa.
Awatar użytkownika
dan
Mistrz Olimpijski
 
Posty: 1766
Rejestracja: 28 Gru 2008 16:14
Miejscowość: Świętochłowice

Re: Szermierka

Postprzez Kacpero221 » 23 Lip 2010 12:28

dan napisał(a):Nieporozumieniem natomiast dla mnie jest włączenie do programu golfa.


Włączenie golfa jest rzeczywiście wielkim nieporozumieniem, ale przynajmniej wiadomo co zaważyło na jego wyborze (pieniądze, naciski ze strony USA). Przecież budowa pola golfowego jest drogim przedsięwzięciem, nie tak jak proponowany squash, bądź karate.
Awatar użytkownika
Kacpero221
Kadra A
 
Posty: 951
Rejestracja: 30 Lis 2009 19:04

Re: Szermierka

Postprzez albatros » 23 Lip 2010 16:19

Image
Ostatnio edytowany przez albatros, 30 Kwi 2011 18:41, edytowano w sumie 1 raz
albatros
Młodzieżowiec
 
Posty: 471
Rejestracja: 10 Lut 2010 23:05

Re: Szermierka

Postprzez karlos » 23 Lip 2010 18:03

Kompletnie się nie zgadzam z albatrosem, igrzyska to w dużej mierze tradycja i to, że popularność danej dyscypliny się zmniejszyła nie powinno mieć wpływu na wykreślanie jej z programu igrzysk. Oczywiście jestem za zmianami np. w piłce nożnej czy boksie, zawsze zmiany na lepsze mile widziane. Trochę mnie też dziwi umieszczenie na tej liście tylu konkurencji, w których Polska ma bogate tradycje olimpijskie. Moim zdaniem Igrzyska to coś więcej nic masowa popkultura z USA i jestem przeciwny dodawaniu do programu igrzysk konkurencji dla bogaczy albo niezgodnych z duchem igrzysk. Niedługo dojdzie do tego, że będą rozważać włączenie do progamu igrzysk jedzenia hot-dogów na czas, bo ten sport jest popularny :lol: .
Apropo szermierki oczywiście jestem za zwiększeniem listy konkurencji drużynowych.
Wymagajcie od siebie choćby inni od was nie wymagali
Awatar użytkownika
karlos
Żywa legenda
 
Posty: 2898
Rejestracja: 12 Gru 2009 23:09
Miejscowość: Gdynia

Re: Szermierka

Postprzez Kacpero221 » 23 Lip 2010 18:11

albatros napisał(a):A ja jestem za golfem. Uprawiają go na całym świecie. Jest co prawda drogi, ale żeglarstwo też. Natomiast nie widzę powodu aby utrzymywać w programie IO mało popularne dyscypliny, których swietność dawno minęła. Kilka dyscyplin i konkurencji do odstrzału wg mnie:
- boks amatorski. Obecnie walki są tak nudne, rywale się tylko muskają. I wątpliwy system punktacji, wynaturzający rywalizację.
- pięciobój nowoczesny powinien być całkowicie usunięty. Uprawia go coraz mniej zawodników.
- podnoszenie ciężarów, sport niszczący ludzi, głownie przez doping. Nie ma nic ciekawego w oglądaniu sterydów.
- rzut młotem, chód sportowy. Te konkurencji lekkoatletyczne są peryferiami w tej dyscyplinie. Zainteresowanie znikome, zarówno wśród startujących, jak i widowni
- jest jeszcze RUGBY olimpijskie. Na IO reprezentowane jest to niszowe, w które gra parę reprezentacji, a nie słynne, popularne na Wyspach, w RPA, czy na Antypodach.
- piłka nożna panów, ograniczona wiekowo. Albo graja najlepsi, albo przestać rozgrywać ten turniej.

Wg mnie dyscypliny i konkurencje powinny podlegać zmianą. Nie wszystko co było ciekawe sto lat temu, jest takie dziś.


Wg takim kryteriom można też wyrzucić:
* koszykówkę - i tak wiadomo, że wygra USA;
* piłkę wodną - na świecie liczy się 5-6 drużyn;
* hokej na trawie - jw;
* gimnastyka, skoki do wody, judo, łucznictwo, badminton - od wielu lat 90% złotych medali zdobywają Azjaci
* w lekkoatletyce: skok wzwyż, skok o tyczce (o medale walczy zawsze ok. 6 zawodniczek/zawodników), biegi długodystansowe (liczą się tylko reprezentacji Afryki)
* w pływaniu: sztafety, 1500m, długodystansowe (za długo trwają i nikt się nimi nie interesuje)
* pływanie synchroniczne - o medale walczą tylko Rosjanki, Hiszpanki i Azjatki;
* strzelectwo - niektórzy zawodnicy startują nawet na 5 Igrzyskach;
* jeździectwo - konie też są na dopingu;
* piłka ręczna - liczy się tylko Europa;
* tenis stołowy - na ostatnich IO, reprezentanci Azji zdobyli 11 na 12 medali;
Zostają: lekkoatletyka, kajakarstwo, kolarstwo, szermierka, triathlon, siatkówka, zapasy, wioślarstwo i żeglarstwo.

karlos napisał(a):(...) Moim zdaniem Igrzyska to coś więcej nic masowa popkultura z USA i jestem przeciwny dodawaniu do programu igrzysk konkurencji dla bogaczy albo niezgodnych z duchem igrzysk. Niedługo dojdzie do tego, że będą rozważać włączenie do progamu igrzysk jedzenia hot-dogów na czas, bo ten sport jest popularny :lol: (...)


Ja już czekam na debiut na IO żużla (dobrze dla nas ;) ), F1 i wyścigów samochodowych.
Awatar użytkownika
Kacpero221
Kadra A
 
Posty: 951
Rejestracja: 30 Lis 2009 19:04

Re: Szermierka

Postprzez komando77 » 23 Lip 2010 18:38

Z tego, co się orientuję, w Pekinie nie było rugby. Wiem, że MKOl chciał wprowadzić rugby 7, ale czy będzie w Londynie, nie wiem. Zupełnie niepotrzebne dyscypliny to baseball i softball. Najlepsi baseballiści USA nie chcieli startować na IO. Softball to odmiana baseballu (jakby ktoś nie wiedział), wprowadzony pewnie za prośbą USA. Obydwie dyscypliny popularnie w Ameryce Północnej, może Azji.
MKOl powinien szukać dyscyplin znanych i uprawianych przez większą ilość państw, nie tylko jednego kontynentu.
A co do piłki nożnej, nie zamęczajmy piłkarzy. Granie dwóch wielkich turniejów co 2 lata jest dosyć męczące, a państwa europejskie po zakończeniu Euro zaraz udawałyby się na areny olimpijskie. A Igrzyska to szansa na pojawienie się młodych talentów.
"Cały czas do przodu, staramy się, cały czas do przodu."
Awatar użytkownika
komando77
Młodzieżowiec
 
Posty: 258
Rejestracja: 26 Mar 2009 10:25
Miejscowość: Warszawa

PoprzedniaNastępna

Wróć do Sport

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 24 gości