Siatkówka

Rozmowy na temat pozostałych dyscyplin sportowych.

Re: Siatkówka

Postprzez dan » 11 Cze 2012 16:44

Właściwie o tym mogłem napisać również w miejscu poświęconym samym igrzyskom.
Rozlosowano właśnie grupy turnieju olimpijskiego w siatkówce:
grupa A: Wielka Brytania, Włochy, Polska, Argentyna, Bułgaria, Australia
grupa B: Brazylia, Rosja, Stany Zjednoczone, Serbia, Niemcy, Tunezja.

Gdy zobaczyłem tytuł :Trudni rywale polskich siatkarzy" zastanawiałem się do jakiej to grupy mogli trafić. Tymczasem gołym okiem widać, że "polska" grupa jest zdecydowanie słabsza. Przecież poza Tunezją każda drużyna z grupy B będzie chciała walczyć o medal. W naszej natomiast groźnymi rywalami przede wszystkim będą Włosi i Bułgarzy. Będzie trzeba uważać na Argentynę i Australię, ale śmiem twierdzić, że z tymi rywalami nasi powinni poradzić sobie jeśli ich nie zlekceważą.
Awatar użytkownika
dan
Mistrz Olimpijski
 
Posty: 1766
Rejestracja: 28 Gru 2008 16:14
Miejscowość: Świętochłowice

Re: Siatkówka

Postprzez dan » 16 Cze 2012 11:17

Niestety, nasze dziewczyny nie pojadą na igrzyska, dlatego też pocieszam się patrząc na ich grę w World Grand Prix. Wczoraj zwycięstwo 3-0 z Koreą Południową, a dzisiaj takim samym stosunkiem z Tajwanem. Jutro naszą reprezentację czeka jednak znacznie cięższe zadanie, bo zmierzą się z Chinkami. Mam nadzieję, że dziewczyny jak już nie jadą do Londynu to przynajmniej zakwalifikują się do finałowego turnieju WGP.
Awatar użytkownika
dan
Mistrz Olimpijski
 
Posty: 1766
Rejestracja: 28 Gru 2008 16:14
Miejscowość: Świętochłowice

Re: Siatkówka

Postprzez zdzichu » 17 Cze 2012 17:03

A nasi siatkarze po raz trzeci w ostatnich czterech meczach pokonali Brazylię i awansowali do Final Six Ligi Światowej.Brazylijczycy też mają szanse na awans jako najlepszy zespół z drugiego miejsca , maja 26 pkt ,pozostałe grupy są bardziej wyrównane niż ta nasza , i myślę że jednak uda im się awansować. Niby Brazylijczycy dalecy są od swojej optymalnej formy ,ale te zwycięstwa pozwalają nam budować przewagę psychiczną nad nimi , bo zawsze już przed wyjściem na parkiet przegrywaliśmy te mecze z nimi w głowach ,a teraz jest już inaczej , gramy jak równy z równym i co najważniejsze wygrywamy.
A co do tych grup na igrzyska to mieliśmy chyba jednak trochę pecha , bo po wyjściu z grupy od razu trafimy na bardzo mocnego rywala.
zdzichu
Mistrz Świata
 
Posty: 1316
Rejestracja: 27 Lut 2010 10:29

Re: Siatkówka

Postprzez Janko10 » 17 Cze 2012 22:54

Z tym pechem to nie wiadomo... Łatwiej będzie awansować z 1-2 miejsca (i wogóle awansować, co niby wydaje się oczywiste ale w tej mocnej grupie różnie może być) a wychodząc z tej drugiej grupy z 3-4 i tak jest silny przeciwnik... Oczywiście w tej dyspozycji można wygrać tę silną grupę i wtedy droga do półfinału łatwa ale matematykę zostawmy, trzeba grać i wygrywać. Jakoś mam dobre przeczucia. :)
Ciągnęło mnie do sportu, ze względu na miejsce zamieszkania narty były naturalnym wyborem. Mogłem pływać, ale woda w pobliskim potoku była za zimna... Kamil S.
Awatar użytkownika
Janko10
Mistrz Olimpijski
 
Posty: 1722
Rejestracja: 06 Gru 2008 18:30
Miejscowość: Brzeg Dolny

Re: Siatkówka

Postprzez ssonicsl » 18 Cze 2012 13:23

O przepraszam, ale czasy kiedy musieliśmy kombinować, aby nie trafić na silnego rywala minęły. Teraz to my jesteśmy tymi silnymi i to nas powinni się bać inni. NAS. Kto nie chce odpaść w ćwierćfinale niech nas omija szerokim łukiem.
ssonicsl
Kadra A
 
Posty: 866
Rejestracja: 20 Lut 2010 15:04

Re: Siatkówka

Postprzez Janko10 » 19 Cze 2012 22:47

No jak nie jak tak!!! Pełna zgoda. :D
W tej siatce to różnie bywa... Ale kiedy jak nie teraz medal IO???
Ciągnęło mnie do sportu, ze względu na miejsce zamieszkania narty były naturalnym wyborem. Mogłem pływać, ale woda w pobliskim potoku była za zimna... Kamil S.
Awatar użytkownika
Janko10
Mistrz Olimpijski
 
Posty: 1722
Rejestracja: 06 Gru 2008 18:30
Miejscowość: Brzeg Dolny

Re: Siatkówka

Postprzez zdzichu » 04 Lip 2012 18:29

Dzisiaj w Sofii rozpoczął się turniej finałowy Ligi Światowej , w pierwszym meczu Kuba bez trudu pokonała Brazylie 3:0 ,jutro my gramy z Canarinhos ,którzy dzisiaj zagrali słabiutenko , Kubańczycy też nic wielkiego nie pokazali ,ale na taką Brazylie bez trudu to wystarczyło .Jeśli jutro Brazylijczycy nie poprawią swojej gry , a my zagramy na odpowiednim poziomie ,to powinno się skończyć 3-0 lub 3-1 dla naszego zespołu. W tym roku większość ekip traktuje ten finał przejściowo , jako punkt przygotowań do Londynu . Dlatego też myślę że jesteśmy cichym faworytem turnieju , zwłaszcza że nie ma Rosjan.
Ostatnio edytowany przez zdzichu, 09 Lip 2012 12:25, edytowano w sumie 1 raz
zdzichu
Mistrz Świata
 
Posty: 1316
Rejestracja: 27 Lut 2010 10:29

Re: Siatkówka

Postprzez dan » 05 Lip 2012 18:27

Wygraliśmy 3-2 ale to wystarczyło by wyrzucić Brazylię z turnieju. Jutro gramy z Kubą, która podobnie jak my już jest pewna gry w półfinale.
Awatar użytkownika
dan
Mistrz Olimpijski
 
Posty: 1766
Rejestracja: 28 Gru 2008 16:14
Miejscowość: Świętochłowice

Re: Siatkówka

Postprzez zdzichu » 05 Lip 2012 18:28

No dobra miało być 3-0 lub 3-1 ,jest 3-2 i też jest fajnie :D. Chociaż ten mecz dzisiejszy był w naszym wykonaniu taki różny ,różne fragmenty były ,ale widocznie te wejścia w turniej po 2 tygodniach przerwy są ciężkie ,wczoraj Brazylijczycy dzisiaj My.Ale w tych dwóch setach ostatnich już Brazylia bez szans , i dlatego mamy półfinał.Jutro trzeba zlać Kubańczyków ,potwierdzić role faworyta i wygrać grupe ;)
zdzichu
Mistrz Świata
 
Posty: 1316
Rejestracja: 27 Lut 2010 10:29

Re: Siatkówka

Postprzez dan » 08 Lip 2012 09:05

Po zwycięstwie nad Bułgarią po raz pierwszy w historii polska reprezentacja awansowała do finału Ligi Światowej. Dzisiaj wieczorem walka o zwycięstwo z USA.
Awatar użytkownika
dan
Mistrz Olimpijski
 
Posty: 1766
Rejestracja: 28 Gru 2008 16:14
Miejscowość: Świętochłowice

Re: Siatkówka

Postprzez figaro56 » 08 Lip 2012 10:19

Świetni kibice bułgarscy. :lol: A mieli chodzić na siatkówkę ci mądrzejsi. :roll: Polska faworytem do olimpijskiego medalu. Piszę medalu skromnie żeby nie zapeszyć bo gdzieś po głowie chodzi złoto. :D
figaro56
Żywa legenda
 
Posty: 4104
Rejestracja: 19 Lis 2008 23:39

Re: Siatkówka

Postprzez kat. » 08 Lip 2012 16:42

figaro56 napisał(a):A mieli chodzić na siatkówkę ci mądrzejsi.


Świat nie jest czarno-biały, jak chcą go widzieć niektórzy. Bułgarzy niby biali, ale też taką ciemniejszą karnację miewają :lol:
...to tylko wieczność pustką śpiewa
Awatar użytkownika
kat.
Forumowy bożek
 
Posty: 5122
Rejestracja: 14 Gru 2010 11:35
Miejscowość: Marcówka

Re: Siatkówka

Postprzez friducha » 08 Lip 2012 20:28

bye
Ostatnio edytowany przez friducha, 22 Sie 2016 05:04, edytowano w sumie 1 raz
**UWOLNIĆ ŚWISTAKA***zostawiam na wieczną pamiątkę tego sympatycznego młodzieńca.
friducha
Mistrz Olimpijski
 
Posty: 1782
Rejestracja: 18 Sty 2009 17:00

Re: Siatkówka

Postprzez zdzichu » 08 Lip 2012 20:39

Też byłem pewien wygranej , po tym co Polacy pokazywali , w tej Sofii innego scenariusza niż nasza wygrana nie przyjmowałem do wiadomości.
Dzisiaj jak zwykle ukazała się wielka siła naszej ławki ,taki Kossok wchodzi za Możdzonka i gra kapitalnie.Amerykanie byli bezradni kompletnie ,i dobrze zemsta za Agnieszka się udała ;) .
Teraz Londyn , podobnie jak Figaro wole nastawiać się na to , ze jedziemy po medal ,ale medal to miniumum.
zdzichu
Mistrz Świata
 
Posty: 1316
Rejestracja: 27 Lut 2010 10:29

Re: Siatkówka

Postprzez kat. » 08 Lip 2012 20:40

No, pozamiatali. Miło, że po niezakwalifikowaniu się na IO piłkarzy ręcznych mamy jeszcze piekielnie silną reprę w innym zespołowym sporcie. Szkoda, że "złotka" nieco wyblakły, bo jednak siatkę kobiecą ogląda mi się, siatkarskiemu pikolowi, dużo milej. ;)

Jeszcze wracając do tych mądrzejszych kibiców:


Tym razem jego flaga z napisem "Polska. Płock" wisiała nad wejściem na sektor. - Pięć minut przed zakończeniem meczu jeszcze tam była. Obserwowałem ją cały czas, bo już wcześniej były problemy z drugą flagą. Jak się spotkanie skończyło, momentalnie jej nie było, a ochrona tylko wzruszała ramionami. Jedyną szansą było złożenie zawiadomienia na policję, ale po rozmowach z nimi okazało się, że muszę się przemieścić do innego komisariatu. W końcu zrezygnowałem - podkreślił kibic.


:D

Rzeczywiście kibicowanie siatkarzom nie zawsze idzie w parze z wysokim IQ i ogólnym "rozgarnięciem".
...to tylko wieczność pustką śpiewa
Awatar użytkownika
kat.
Forumowy bożek
 
Posty: 5122
Rejestracja: 14 Gru 2010 11:35
Miejscowość: Marcówka

Re: Siatkówka

Postprzez figaro56 » 09 Lip 2012 06:36

A to bułgarskie łobuzy. Nas Polaków wygwizdać? :evil: Koksiarze jedni. A ja głosowałem na taką jedną Bułgarkę w naszym plebiscycie mimo iż wcale mi się nie podobała Cyganka. Bądź tu dobry dla Bułgarów. :D Gwizdać to powinni jak wybierano tych ich dwóch patałachów do najlepszych zawodników turnieju. Śmiechu warte. :roll:
figaro56
Żywa legenda
 
Posty: 4104
Rejestracja: 19 Lis 2008 23:39

Re: Siatkówka

Postprzez ssonicsl » 09 Lip 2012 12:14

Czyli to dziwne uczucie spokoju nie tylko mi towarzyszyło? :D

Naprawdę dziwnie się czuje widząc polską drużynę walczącą o złoto w czymkolwiek i nie ekscytując się meczem, bo wiem że są tak mocni, że na pewno wygrają. Strasznie dziwne uczucie...

Pojechaliśmy po swoje, wzięliśmy to jak na mistrzów przystało, teraz IO. Będzie 5-6 drużyn walczyło o złoto i nie ma faworyta. Nikt się nie wybija ponad innych, jak Brazylia przez ostatnie lata, czy Rosja. Wierze w medal, liczę na medal, jaki? Obojętne. Choć oczywiście złotem nie pogardzę.

Zachowanie Bułgarów. Rzucanie czymkolwiek w jakiegokolwiek sportowca jest skandalem. To że sobie w finale na Nas gwizdali? OK. Nie musieli nam kibicować. Ale rzucanie zapalniczkami to dzicz, dzicz i jeszcze raz Bułgaria.
ssonicsl
Kadra A
 
Posty: 866
Rejestracja: 20 Lut 2010 15:04

Re: Siatkówka

Postprzez Janko10 » 11 Lip 2012 00:18

No to dziwne uczucie nie tylko Tobie towarzyszyło. :D
Ale teraz mamy IO i trochę mnie martwi ta euforia w mediach i nie tylko. Wrócimy z medalem nie złotym i będzie lekkie rozczarowanie. A gdybyśmy tę LŚ wtopili i z brązem z IO wrócili to byłoby piękne pianie...
Oczywiste oczywistości:
1. medal na IO = wielki sukces.
2. wszystko wyżej to patrz pkt. 1 do kolejnej potęgi.
Ciągnęło mnie do sportu, ze względu na miejsce zamieszkania narty były naturalnym wyborem. Mogłem pływać, ale woda w pobliskim potoku była za zimna... Kamil S.
Awatar użytkownika
Janko10
Mistrz Olimpijski
 
Posty: 1722
Rejestracja: 06 Gru 2008 18:30
Miejscowość: Brzeg Dolny

Re: Siatkówka

Postprzez karlos » 11 Lip 2012 08:49

Mnie na igrzyskach ucieszy jakikolwiek medal, a media faktycznie trochę za bardzo zaczynają pompować ciśnienie.
W sumie szkoda, że sprawa powrotu Wlazłego skończyła się fiaskiem, bo może zabraknąć jego klasy podczas igrzysk w Londynie. Pomimo bardzo dobrego występu podczas Ligi Światowej Bartman to jednak nie klasyczny atakujący. Mam nadzieję jednak, że nasi siatkarze będą dalej pokazywali, że Wlazły w kadrze jest niepotrzebny 8-) .
Wymagajcie od siebie choćby inni od was nie wymagali
Awatar użytkownika
karlos
Żywa legenda
 
Posty: 2898
Rejestracja: 12 Gru 2009 23:09
Miejscowość: Gdynia

Re: Siatkówka

Postprzez zdzichu » 11 Lip 2012 09:35

Było wiadome że media zaczną pompować ciśnienie ,oby tylko chłopaki to utrzymali , bo Oni doskonale zdają sobie sprawe że są wielkimi faworytami do medalu , że wszyscy na nich liczą.A wiadomo że po ostatnich występach brak medalu będzie rozczarowniem.Ale myśle że tworzą na tyle silną grupę,że sobie poradzą z presją.A co do Wlazłego ,moim zdaniem ,On niepotrzebny ,fakt atakujący świetny ,ale Bartman w duecie z Jaroszem wcale nie gorsi ,gdy jeden gra słabo to drugi wchodzi i gra lepiej, i to jest ta potężna siła naszego zespołu ,kilkunastu zawodników na podobnym poziomie.Chociaż oczywiście Wlazły ma już doświadzczenia z poprzednich igrzysk ,ale i tak myślę że Bartman sobie poradzi.
zdzichu
Mistrz Świata
 
Posty: 1316
Rejestracja: 27 Lut 2010 10:29

PoprzedniaNastępna

Wróć do Sport

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 20 gości

cron