Siatkówka

Rozmowy na temat pozostałych dyscyplin sportowych.

Re: Siatkówka

Postprzez leosiek » 18 Mar 2012 20:53

Nie spodziewałem się, że kiedyś w meczu, gdzie gra polska drużyna/reprezentacja będę kibicował jej przeciwnikowi. Całe szczęście Skra przegrała w finale, który miała załatwiony u Mira na kanapie, jakby wygrali to byłoby to wręcz obleśne. Mecz stał nawet na dość wysokim poziomie, ale pierdzielenie wszechwiedzącego Drzyzgi i spazmy Swędrowskiego, sprawiły, że naprawdę ciężko mi się to oglądał. Mam nadzieje, że kiedyś polska drużyną wygra LM w czysto sportowej walce bez pomocy opalonego Mira.
leosiek
Młodzieżowiec
 
Posty: 376
Rejestracja: 20 Lut 2012 16:13

Re: Siatkówka

Postprzez damian940915 » 18 Mar 2012 22:43

Sezon dla klubów męskich rewelacyjny. Co do Skry, to nie wiem kiedy powtórzy się taka szansa na zwycięstwo w Final Four. Pewnie znowu, jak będzie w Łodzi. :D Zawodnicy Skry końcówki dwóch ostatnich setów spieprzyl*, pokazując, jak głęboko w dupi* mają trenera Nawrockiego. Końcówka 4 seta to była totalna olewka jego wskazówek.
Patrząc na kibiców zgromadzonych w hali, to chciałoby się napisać, że organizowanie Final Four, jest dla nich piękną nagrodą. Z tym, że jest jeden mały mankament. Skra jeszcze nigdy nie awansowała do Final Four bez pomocy prezesa Przedpełskiego. Dlatego, ja również byłem okropnie zły, jak dowiedziałem się, że F4 znowu będzie w Atlas Arenie. Skra szła jak burza w tym sezonie i myślę, że awans w końcu by wywalczyła bez układów. Nie zmienia to faktu, że kibicowałem jej dzisiaj z całego serca, bo właśnie dzięki wygraniu turnieju mogli zamknąć usta tym wszystkim, którzy uważają tak jak ja, co do Final Four.
A tak sobie po cichu myślałem, że może Polacy zgarną w tym sezonie wszystkie puchary. To byłoby chyba jednak za piękne, bo przecież do tej pory jedynym zdobytym był ten przez Płomień Milowice w 1978. Resovia w finale gra z Dynamo Moskwa i nie będzie to łatwe zadanie, zwłaszcza grając rewanż na wyjeździe, co przy idiotycznej zasadzie "złotego seta" jest bardzo niekorzystne.
Narty były złe i strzelanie, strzelanie też było złe ...
Awatar użytkownika
damian940915
Mistrz Świata
 
Posty: 1257
Rejestracja: 13 Lut 2009 23:26

Re: Siatkówka

Postprzez zur555 » 20 Mar 2012 15:36

Mam nadzieje ze kolejnym razem to inny Polski klub(Resovia) dostanie szanse zagrania w Final Four bez walki, a Skra będzie musiała sama powalczyć.

Jeśli chodzi o pojedynczych graczy to dobrze wypadli Zatorski i Kurek. A Wlazły to nie wiem za co dostałatmosfere by psuł. MVP, jak dla mnie to dobrze ze nie ma go w reprezentacji bo tylko atmosferę by psuł gwiazdorek. Bartman jest lepszy.
zur555
Junior młodszy
 
Posty: 50
Rejestracja: 19 Sty 2012 07:19

Re: Siatkówka

Postprzez dan » 20 Mar 2012 15:56

Nie tak do końca bez walki. Skra nie grała w playofach, ale należy pamiętać, że najpierw zdobyła mistrzostwo Polski, a później wyszła z grupy Ligi Mistrzów - tak więc polska drużyna grała w tych rozgrywkach i wyszła z grupy.
Awatar użytkownika
dan
Mistrz Olimpijski
 
Posty: 1766
Rejestracja: 28 Gru 2008 16:14
Miejscowość: Świętochłowice

Re: Siatkówka

Postprzez dan » 29 Mar 2012 17:13

Wczoraj się odbył pierwszy mecz finałowy Pucharu CEV. Resovia niestety przegrała z Dynamem Moskwa 2-3. Trochę było to na własne życzenie, bo polska drużyna prowadziła już 12-8 w tiebreaku, a przegrała go 13-15. Rewanż już w niedzielę o 16 (naszego czasu) w Moskwie. W dalszym ciągu jest szansa na zdobycie tego Pucharu.
Awatar użytkownika
dan
Mistrz Olimpijski
 
Posty: 1766
Rejestracja: 28 Gru 2008 16:14
Miejscowość: Świętochłowice

Re: Siatkówka

Postprzez dan » 02 Kwi 2012 17:23

Resovia niestety przegrała walkę o Puchar CEV, ale pokazała grę na najwyższym poziomie i za to należą się brawa.
A tymczasem Puchar Challange zdobył Tyatan z Częstochowy w finale pokonując warszawską Politechnikę po naprawdę emocjonującym dwumeczu.
Awatar użytkownika
dan
Mistrz Olimpijski
 
Posty: 1766
Rejestracja: 28 Gru 2008 16:14
Miejscowość: Świętochłowice

Re: Siatkówka

Postprzez kat. » 02 Kwi 2012 17:39

Większość siatkarskich drużyn to jakieś komercyjne wynalazki, dlatego też mało mnie rozgrywki klubowe obchodzą, ale mieszkałem jakiś czas na Tysiącleciu, rzut kamieniem od hali Polonia zresztą i tyle, co wiem, to to, że częstochowski klub zwie się AZS, a nie żaden tytan itd. I jako jeden z niewielu klubów siatkarskich w PL posiada nieliczne grono kibiców, którym nie da się wcisnąć dowolnej komercyjnej nazwy, więc choćby przez szacunek dla nich sugeruję używanie nazwy AZS na naszym "chuligańskim" forum. :)
...to tylko wieczność pustką śpiewa
Awatar użytkownika
kat.
Forumowy bożek
 
Posty: 5122
Rejestracja: 14 Gru 2010 11:35
Miejscowość: Marcówka

Re: Siatkówka

Postprzez zdzichu » 02 Kwi 2012 18:35

Pamiętam że jak zaczynałem się tak mniej więcej orientować, co to jest ta cała siatkówka,to wspomniany przez ciebie AZS nazywał się Galaxia Częstochowa potem,Pamapol .A obecna Zaksa Kędzierzyn nazywała sie Mostostal,Jastrzębski Węgiel -Ivett Jastrzębie Boryna.A wracając do aspektu sportowego,to udany sezon Polskiej siatkówki klubowej 3 finały Europejskich rozgrywek,z których dla mnie najmniejszą wartość miał ten Skry.Teraz czekam na sukces w Londynie.
zdzichu
Mistrz Świata
 
Posty: 1316
Rejestracja: 27 Lut 2010 10:29

Re: Siatkówka

Postprzez kat. » 02 Kwi 2012 19:14

Dlatego właśnie mam alergię na sponsorskie nazwy. Wyobrażacie sobie, żeby taka poniewierano nazwami Barcelony, Realu czy innego Arsenalu? No tak, one są firmami same w sobie ;)

W piłce i tak jest ok (choć nawet Legia miała dodany onegdaj drugi człon), w siatce i żużlu natomiast masakra, no ale trudno się dziwić, jak 99 % kibiców przychodzi na piknik i klub, któremu kibicują, mógłby się dla nich nawet nazywać Pupcia Marysi i byłoby git.

Albo np. Cyc Larisy. Cyc Larisy Tiumeń :twisted:
...to tylko wieczność pustką śpiewa
Awatar użytkownika
kat.
Forumowy bożek
 
Posty: 5122
Rejestracja: 14 Gru 2010 11:35
Miejscowość: Marcówka

Re: Siatkówka

Postprzez figaro56 » 25 Kwi 2012 19:01

Post mocno spóźniony ale trzeba pogratulować Sopociankom i Rzeszowianom tytułów MP. Na obydwa kluby nikt nie stawiał a jednak osiągnęły wielki sukces. Spełniło się marzenie Małgorzaty Kożuch o zostaniu mistrzynią Polski. U mężczyzn każda seria musi mieć swój koniec i Skra dostała zadyszki w najmniej spodziewanym momencie. Inna sprawa, że Resovia zagrała naprawdę świetne mecze w tym finale.
figaro56
Żywa legenda
 
Posty: 4104
Rejestracja: 19 Lis 2008 23:39

Re: Siatkówka

Postprzez dan » 01 Maj 2012 09:42

Dzisiaj rozpoczyna się turniej kwalifikacyjny siatkarek do IO w Londynie. Wydawało się, że żadna polska stacja go nie pokaże, ale wczoraj pojawiła się informacja, że wszystkie mecze będzie transmitował Polsat Sport.
Plan transmisji na dziś:
13.00 Chorwacja - Niemcy
15.30 Polska - Holandia
18.00 Turcja - Bułgaria
W turnieju jeszcze biorą udział drużyny Rosji i Serbii, ale akurat dzisiaj nie grają. Na olimpiadę awans uzyska tylko zwycięzca całej imprezy.
Awatar użytkownika
dan
Mistrz Olimpijski
 
Posty: 1766
Rejestracja: 28 Gru 2008 16:14
Miejscowość: Świętochłowice

Re: Siatkówka

Postprzez figaro56 » 01 Maj 2012 13:06

Piekielnie trudne zadanie przed naszymi siatkarkami. To nic innego jak nieoficjalne ME i jedna drużyna awansuje do IO. :roll: Będę mocno zdziwiony jak nasze to wygrają chociaż w tej żeńskiej siatkówce jak uczy życie wszystko możliwe.
figaro56
Żywa legenda
 
Posty: 4104
Rejestracja: 19 Lis 2008 23:39

Re: Siatkówka

Postprzez Janko10 » 01 Maj 2012 14:25

Mission impossible...
Ciągnęło mnie do sportu, ze względu na miejsce zamieszkania narty były naturalnym wyborem. Mogłem pływać, ale woda w pobliskim potoku była za zimna... Kamil S.
Awatar użytkownika
Janko10
Mistrz Olimpijski
 
Posty: 1722
Rejestracja: 06 Gru 2008 18:30
Miejscowość: Brzeg Dolny

Re: Siatkówka

Postprzez karlos » 01 Maj 2012 15:31

Tak z ciekawości spytam, kto ma już zapewniony start z siatkarskich żeńskich drużyn z Europy w igrzyskach ?
Bo faktycznie stawka bardzo mocna, a tu tylko jedna drużyna ma awansować :shock: .
Wymagajcie od siebie choćby inni od was nie wymagali
Awatar użytkownika
karlos
Żywa legenda
 
Posty: 2898
Rejestracja: 12 Gru 2009 23:09
Miejscowość: Gdynia

Re: Siatkówka

Postprzez zdzichu » 01 Maj 2012 16:52

I fajny początek Polek wygrana z Holenderkami 3-1 ,choć powinno być 3-0 .Gra była całkiem niezła , inna sprawa że Holenderki nie są obecnie tak mocne jak choćby na Mistrzostwach Europy w Polsce ,więc na weryfikacje naszego zespołu trzeba poczekać do jutra.Dzisiaj udało nam się zniszczyć Holenderki blokiem , ten element był najmocniejszy. .I tylko irytowały mnie serwisy Werblińskiej ,może przesadzam , ale wydaje mi się że zepsuła z 70 % swoich serwisów ,Skowrońska też serwowała mocno ,ale tylu pomyłek nie miała. W drugiej grupie Niemki bez problemu pokonały Chorwatki 3-0.

A z Europejskich drużyn jak na razie tylko Włoszki mają zapewniony start w Londynie ,i oczywiście gospodynie turnieju Brytyjki.
zdzichu
Mistrz Świata
 
Posty: 1316
Rejestracja: 27 Lut 2010 10:29

Re: Siatkówka

Postprzez figaro56 » 01 Maj 2012 18:44

Nie ma Matlaka i okazuje się, że Skowrońska i Werblińska mogą grać razem i krew się nie leje na parkiecie. Kto wie co by było gdyby Matlak Kasi nie skreślił pochopnie. Jak można zawodniczce tej klasy nie dać szansy na odbudowę formy na 3 miesiące przed docelową imprezą. Teraz to rzeczywiście ten awans byłby wielkim zaskoczeniem.
figaro56
Żywa legenda
 
Posty: 4104
Rejestracja: 19 Lis 2008 23:39

Re: Siatkówka

Postprzez dan » 02 Maj 2012 09:11

Niezły mecz Polek, a nawet naprawdę dobry. I to (co by tu nie mówić o formie Holenderek) z klasową drużyną.
W pozostałych dwóch spotkaniach bez niespodzianek. Niemki gładko ograły Chorwatki, a Turczynki nie miały problemów z Bułgarkami.
Co do awansu do igrzysk - z tego turnieju tylko jedna drużyna uzyska kwalifikacje, ale zapewniony udział w Londynie mają Włoszki i Brytyjki. Pamiętajmy też, że odbędzie się jeszcze turniej interkontynentalny, w którym zagrają 2 drużyny z Europy, a 3 z całej imprezy awansują. Niestety, już teraz wiadomo, że na turniej interkontynentalny z naszego kontynentu będą miały szanse pojechać tylko Serbki, Rosjanki i Niemki. Z tego wynika, że dla takich reprezentacji jak Polska czy Turcja turniej w Ankarze jest ostatnią szansą na walkę o igrzyska.
Dzisiejsze mecze:
13.00 Holandia - Serbia
15.30 Polska - Rosja
18.00 Turcja - Chorwacja
Awatar użytkownika
dan
Mistrz Olimpijski
 
Posty: 1766
Rejestracja: 28 Gru 2008 16:14
Miejscowość: Świętochłowice

Re: Siatkówka

Postprzez zdzichu » 02 Maj 2012 17:42

Zaczyna się robić interesująco w turnieju ,dzisiejsza wygrana nad Rosjankami bardzo przybliżyła Polki do półfinału .Mecz fajny gra Polek dobra , były różne momenty , ale generalnie mecz bardzo udany w naszym wykonaniu.Całe szczęście że Skowrońska gra na odpowiednim poziomie , to ona w niektórych momentach trzymała naszą grę . A w pierwszym meczu naszej grupy Holenderki po przedziwnym meczu pokonały Serbki 3:2 w czwartym secie było już 16:7 dla Serbek , a mimo to Holenderki wygrały tego seta ,i dobrze bo Serbek jakoś nie lubię ;) W tie breaku już bałem się że Serbki dojdą Holenderki , ale na szczęście nie dały rady , i przegrały.
zdzichu
Mistrz Świata
 
Posty: 1316
Rejestracja: 27 Lut 2010 10:29

Re: Siatkówka

Postprzez kat. » 02 Maj 2012 19:09

Jutro Serbki grają z Rosjankami i jeśli dobrze wszystko układam w głowie i przy tej samej liczbie dużych punktów, liczą się bezpośrednie mecze (?), to każdy inny wynik niż wygrana Rosji w 5 setach daje nam już awans do czwórki. Jeśli się mylę, to niech mnie ktoś poprawi, nie siedzę bardzo w temacie, więc mogłem coś pokręcić.

Serbia - Holandia - dobry materiał dla tych, którzy chcą zrozumieć kobiety albo bronić twierdzenia, że kobiet zrozumieć się nie da. Czwarty set dziwny, ale dziwny i trzeci, i drugi (który Holenderki miały już na tacy, ale przegrały).

Mecz Polek widziałem tylko we fragmentach, i tyle co mogę powiedzieć, że były to różne fragmenty, ale wygrywajmy te nieparzyste sety do końca.

Aha, ostentacyjne sprzyjanie Holenderkom przez komentatorów bardzo irytujące. Rozumiem, gdyby losy Polek ważyły się bezpośrednio już teraz, ale to na boga pierwsza/druga runda. pal licho, że akurat moja sympatia była oczywiście po stronie Serbek, ale wkurza mnie to wieczne liczenie na korzystne wyniki w innych meczach, nawet jeśli turniej dopiero się zaczął i nasze dziewczyny wszystko mają w swoich rekach.
...to tylko wieczność pustką śpiewa
Awatar użytkownika
kat.
Forumowy bożek
 
Posty: 5122
Rejestracja: 14 Gru 2010 11:35
Miejscowość: Marcówka

Re: Siatkówka

Postprzez Janko10 » 02 Maj 2012 19:44

...ale wygrywajmy te nieparzyste sety do końca.

Nie mam również nic przeciw. ;)
Co by nie było dalej, złego słowa na dziewczyny nie powiem. Na rozkładzie Holenderki i Rosjanki! Czapki z głów. 8-)
Teraz Serbki... Każdy wynik możliwy.
A tak swoją drogą to oglądanie damskiej siatkówki kiedyś mnie do zawału doprowadzi... Przykład, V set: 14:11, 15:16, 18:16. :shock:
Ciągnęło mnie do sportu, ze względu na miejsce zamieszkania narty były naturalnym wyborem. Mogłem pływać, ale woda w pobliskim potoku była za zimna... Kamil S.
Awatar użytkownika
Janko10
Mistrz Olimpijski
 
Posty: 1722
Rejestracja: 06 Gru 2008 18:30
Miejscowość: Brzeg Dolny

PoprzedniaNastępna

Wróć do Sport

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 17 gości

cron