Tenis

Rozmowy na temat pozostałych dyscyplin sportowych.

Re: Tenis

Postprzez weiner » 22 Mar 2014 10:31

W Miami tytułu broni Serena Williams. Sporo punktów do obrony ma tu Sharapova (finał), Radwańska i Jankovic (półfinały). Serbka straci więc sporo punktów gdyż dzisiejszej nocy pożegnała się z Florydą i to chyba największa niespodzianka dnia.

Mecze trzeciej rundy już za nami. Poza porażką Jankovic bez większych niespodzianek - no może poza przegraną Bouchard i Vinci, choć porażki Roberty w tym sezonie są normą. Eugenie przegrała z utalentowaną Ukrainką Svitoliną - od pewnego czasu ta dziewczyna oraz Czeszka Jana Cepelova pojawiają się coraz częściej w dużych turniejach i grają coraz lepiej.

W czwartej rundzie jest Agnieszka - teraz musi pokonać Rosjankę Vesninę :) Kilka ciekawych pojedynków się szykuję w 4 rundzie:
1. Sharapova vs. Safarova
2. Ivanovic vs. Penneta
3. V. Williams vs. Dellacqua
4. Cornet vs. Cibulkova
5. Stephens vs. Wozniacki
Awatar użytkownika
weiner
Młodzieżowiec
 
Posty: 225
Rejestracja: 06 Sty 2014 11:56
Miejscowość: Wrocław

Re: Tenis

Postprzez Guarded » 22 Mar 2014 11:18

weiner napisał(a):W czwartej rundzie jest Agnieszka - teraz musi pokonać Rosjankę Vesninę :) Kilka ciekawych pojedynków się szykuję w 4 rundzie:
1. Sharapova vs. Safarova
2. Ivanovic vs. Penneta
3. V. Williams vs. Dellacqua
4. Cornet vs. Cibulkova
5. Stephens vs. Wozniacki


Moze i ciekawe, ale czesc z nich nie da sie obejrzec. To jakies nieporozumienie, ze mecz Ivanovic i Pennetty nie jest transmitowany. Beznadziejna organizacja. Za to mozna sobie obejrzec spotkanie Williams z Garcia i Vandeweghe ze Stosur. hahaha zarty

Poza tym Delpo moze nie grac az do 12 miesiecy.
Awatar użytkownika
Guarded
Kadra B
 
Posty: 520
Rejestracja: 01 Mar 2013 21:39

Re: Tenis

Postprzez mareqna » 26 Mar 2014 08:24

Juan Martin del Potro już po operacji lewego nadgarstka. Największy mój sportowy idolu nie ma Cię nie ma i mnie,będziesz Ty będę i ja. :cry: :cry: :cry:
Dzień za dniem jak wartki potok czas,
Zacieśnia krąg istnienia mego.
Awatar użytkownika
mareqna
Mistrz Olimpijski
 
Posty: 1547
Rejestracja: 29 Lis 2012 17:30
Miejscowość: Chorzów Hajduki

Re: Tenis

Postprzez mariusz_pol » 27 Mar 2014 14:45

Aga :roll: to było żałosne, 3 piłki meczowe, potem prowadzenie 5:2 w tie-breaku... gdyby to była Venus, to nawet bym się cieszył, ale nie Cebula. Kurcze, jaka ona jest irytująca, wrzaski, zaciskanie pięści po błędach przeciwniczki, po prostych błędach przeciwniczki robiła te swoje groźne minki w jej stronę i pięść zaciśnięta jakby normalnie wygrała akcję jakimś niesamowitym uderzeniem :twisted: Mam nadzieję, że na długo nie zagrzeje miejsca w top10, bo to najbardziej odpychająca zawodniczka z czołówki.

Z Agnieszką dzieje się coś niedobrego w tym roku, przegrała 2 razy z Cebulą, 2 razy z Pennettą i po razie z Mattek-Sands i Halep, z którymi nigdy nie miewała kłopotów. Z Halep można jeszcze zrozumieć, ale reszta to... Mam nadzieję, że zmieni swoje nastawienie.
mariusz_pol
Młodzik
 
Posty: 46
Rejestracja: 22 Sty 2013 17:55

Re: Tenis

Postprzez Guarded » 11 Kwi 2014 14:25

Po dwóch tysięcznikach na hardzie rozpoczyna się sezon na mączce.
Najważniejsze imprezy ATP:
13.04 - Monte-Carlo Rolex Masters (Monte Carlo) ranga: 1000
21.04 - Barcelona Open BancSabadell (Barcelona ranga: 500
04.05 - Mutua Madrid Open (Madryt) ranga: 1000
11.05 - Internazionali BNL d’Italia (Rzym) ranga: 1000
25.05 - Roland Garros (Paryż) ranga: Wielki Szlem


Monte Carlo
Image

Tytułu broni: Novak Djokovic

Losowanie drabinki głównej odbędzie się jutro o 12:00, a tej do kwalifikacji o 21:00 dzisiaj.

Lista zgłoszonych tenisistów: Nadal, Djokovic, Wawrinka, Ferrer, Berdych, Gasquet, Tsonga, Raonic, Fognini, Youzhny, Dimitrov, Robredo, Anderson, Almagro, Janowicz, Gulbis, Dolgopolov, Monfils, Kohlschreiber, Cilic, Simon, Pospisil, Verdasco, Tursunov, Paire, Seppi, Andujar, Granollers, Dodig, Rosol, Mahut, Nieminen, Sousa, Roger-Vasselin, Delbonis, Haase, Bautista Agut, Chardy, Stepanek, Lu, Melzer, Benneteau, Karlovic + z WC Federer i Thiem, z kwalifikacji wejdzie 7 tenisistów :)
W kwalifikacjach zagrają m.in.: Kubot i Przysiężny.


Turniej w Monte Carlo zapowiada się bardzo emocjonująco! Od początku roku trwa mentalna walka Novaka z Rafaelem, a sezon na mączce to miejsce, w którym najlepszą grę prezentuje Hiszpan, za to Serb nie chce się pogodzić z rolą tego drugiego, tego finalisty.

Jego głównym celem jest oczywiście paryski turniej i zwycięstwo na korcie im. Philippe'a Chatrier, ale rywalizacja tych dwóch tenisistów zacznie się już w Monte Carlo. Do tej pory Rafa nie grał dobrze. Co prawda ma dwa turnieje na koncie, ale jakich on tam zawodników pokonał? Nikogo wielkiego. Z drugiej strony Novak prezentował się w tym roku fatalnie i do przyjazdu Mariana był cieniem samego siebie - ani charakterem, ani grą nie przypominał nawet Novaka z 2013r. Vajda jak tylko wrócił do teamu, to Serb jeszcze nie przegrał żadnego spotkania, a kilka ciężkich ma już za sobą. Wygrał, podobnie jak Nadal, 2 turnieje, ale o ile cenniejsze - Indian Wells i Miami, turnieje rangi 1000. Pokonał w nich takich tenisistów jak Federer, Isner, Murray czy właśnie Nadal i na ten moment ma pewną psychiczną przewagę nad tenisistą z Majorki.

Mączka to jest jednak królestwo Nadala i zawsze jest to popis jego sił. Djokovic w każdym sezonie próbuje go ugryźć, wygrał z nim w każdym najważniejszym turnieju na cegle poza tym najcenniejszym - Roland Garrosem.

Monte Carlo zapowiada się dlatego bardzo interesująco, bo będzie to początek walki między Rafaelem a Novakiem. Zobaczymy, czy będzie to walka mentalna czy też spotkają się w finale. A może ktoś wyskoczy zza pleców i wszystkich zadziwi?

W tamtym roku pomimo kontuzji lepszy był Novak Djokovic. W tym roku faworytem mimo wszystko będzie Rafael Nadal, ale Novak wie, że od początku sezonu na mączce musi atakować, bo gra nie jest tylko o wygrane turnieje, ale też o numer 1 przy nazwisku.

Ilość punktów Nadala do obrony na cegle: 600 -> 500 -> 1000 -> 1000 -> 2000 = 5100
Ilość punktów Djokovica do obrony na cegle: 1000 -> - -> 10 - > 180 -> 720 = 1910
Różnica punktów na ten moment: 2050
Awatar użytkownika
Guarded
Kadra B
 
Posty: 520
Rejestracja: 01 Mar 2013 21:39

Re: Tenis

Postprzez markos7207 » 11 Kwi 2014 21:42

Widzisz jakie to proste, szast prast i po krzyku ;) . Teraz czekam na numerek/ki, ale żeby nie było niezdrowych domysłów sprecyzuję, chodzi o cyfry :P .
Dla Króla Rogera żadnych szans nie dajesz ? Nie udawało mu się jak był u szczytu formy to może pofarci mu się pod koniec kariery, życzę mu tego. A jak znów nie wyjdzie to liczę na Serba, niech odbije ceglane królestwo Hiszpanowi :)
Ciekawe jaką formę zaprezentuje nasz bohater "ostatniej konferencji", ale on chyba nigdy za dobrze nie wypadał na mączce, nie mylę się ?
Dopóki nie zajrzałem do internetu nie wiedziałem, że jest na świecie tylu idiotów - S.Lem

STOP szKODnikom!
Awatar użytkownika
markos7207
Forumowy bożek
 
Posty: 6357
Rejestracja: 18 Lut 2009 16:25

Re: Tenis

Postprzez Guarded » 12 Kwi 2014 00:40

W tamtym roku Jerzy dobrze sobie poradził w Rzymie :)

Roger gra, ponieważ lada moment Mirka urodzi mu kolejne dziecko i będzie musial opuścić innego mastersa .na mączce.
Awatar użytkownika
Guarded
Kadra B
 
Posty: 520
Rejestracja: 01 Mar 2013 21:39

Re: Tenis

Postprzez markos7207 » 12 Kwi 2014 15:25

Radwańska, Radwańska... i po Radwańskiej. Reszta zbędna. Niech chociaż ta Giorgi dojdzie do finału.
Dopóki nie zajrzałem do internetu nie wiedziałem, że jest na świecie tylu idiotów - S.Lem

STOP szKODnikom!
Awatar użytkownika
markos7207
Forumowy bożek
 
Posty: 6357
Rejestracja: 18 Lut 2009 16:25

Re: Tenis

Postprzez Guarded » 12 Kwi 2014 16:06

Radwańska grała słabo, a wiecznie zdychająca i walcząca Cornet nie poddała się i tym razem. Można być pod wrażeniem jej walki, pokazała znowu wielkie serce do gry. Francuzka miała świetne czucie i denerwowała tym Polkę. Całe spotkanie było pełne fajnych wymian.
Największym błędem tego meczu był komentarz Jońcy. Jednak zmieniam zdanie i tytuł najgorszego polskiego komentatora wędruje do tego pana. Nie wiem, może powinien posłuchać innych i zobaczyć, jak się powinno komentować, ale pewnych rzeczy się nie przeskoczy ;)
Awatar użytkownika
Guarded
Kadra B
 
Posty: 520
Rejestracja: 01 Mar 2013 21:39

Re: Tenis

Postprzez Guarded » 12 Kwi 2014 16:15

Tymczasem Kubot wygrał swoje spotkanie w trzech setsch z Gimeno- Traverem i jest w drugiej rundzie kwalifikacji. Niestety Przysiężny nie poszedł w jego ślady i przegrał w dwóch setach z Llodrą.
Dzisiaj o 12:00 została z Novakiem wylosowana drabinka turnieju głównego. Niestety przyniósł sobie raczej pecha a nie szczęście. Drabinka: www.atpworldtour.com/posting/2014/410/mds.pdf
Awatar użytkownika
Guarded
Kadra B
 
Posty: 520
Rejestracja: 01 Mar 2013 21:39

Re: Tenis

Postprzez leosiek » 13 Kwi 2014 16:39

Guarded napisał(a):Największym błędem tego meczu był komentarz Jońcy. Jednak zmieniam zdanie i tytuł najgorszego polskiego komentatora wędruje do tego pana. Nie wiem, może powinien posłuchać innych i zobaczyć, jak się powinno komentować, ale pewnych rzeczy się nie przeskoczy ;)

Hahaha właśnie miałem napisać to samo. Meczu nie obejrzałem do końca, bo po prostu nie mogłem go już słuchać i chyba zdarzyło mi się to po raz pierwszy życiu Takie rzeczy to nawet nie u Marka Jóźwika.
leosiek
Młodzieżowiec
 
Posty: 376
Rejestracja: 20 Lut 2012 16:13

Re: Tenis

Postprzez mariusz_pol » 13 Kwi 2014 21:33

leosiek napisał(a):
Guarded napisał(a):Największym błędem tego meczu był komentarz Jońcy. Jednak zmieniam zdanie i tytuł najgorszego polskiego komentatora wędruje do tego pana. Nie wiem, może powinien posłuchać innych i zobaczyć, jak się powinno komentować, ale pewnych rzeczy się nie przeskoczy ;)

Hahaha właśnie miałem napisać to samo. Meczu nie obejrzałem do końca, bo po prostu nie mogłem go już słuchać i chyba zdarzyło mi się to po raz pierwszy życiu Takie rzeczy to nawet nie u Marka Jóźwika.


Aż się cieszę, że mi się akurat głośniki zepsuły :D Mnie on już od dawna odtrąca od oglądania tenisa w TVP :roll:
mariusz_pol
Młodzik
 
Posty: 46
Rejestracja: 22 Sty 2013 17:55

Re: Tenis

Postprzez san » 13 Kwi 2014 22:36

Najbardziej zabawne było jak Jońca przepraszał, że nie jest obiektywny i trzyma stronę Polki. Co za bałwan.
san
Mistrz Świata
 
Posty: 1008
Rejestracja: 12 Kwi 2010 17:36

Re: Tenis

Postprzez Guarded » 13 Kwi 2014 22:58

Od kogo innego jak nie od komentatora/dziennikarza mamy wymagać obiektywizmu? Można się było załamać poziomem komentarza. Każdy wie, że jest za Polką, ale mnie to nie obchodzi. Ja jako widz oczekuję od komentatora bycia obiektywnym i posiadania wiedzy. Cieszenie się, gdy Cornet zepsuła zagranie lub piłka po taśmie przeszła na stronę Francuzki to jest nieporozumienie. Mogliśmy porównać komentarze Sidora (Davis Cup) i Jońcy. Niebo a ziemia. Ten pierwszy wytłumaczy zagrania, wyjaśni czysto techniczne kwestie, a drugi chyba nie wie co to.
Ostatnio Jońca poprawił się i zamiast Biszar mówi Buszar. Postęp jest, ale nadal źle wymawia nazwisko tenisistki. Imię też oczywiście sprawia mu ogromną trudność.
Awatar użytkownika
Guarded
Kadra B
 
Posty: 520
Rejestracja: 01 Mar 2013 21:39

Re: Tenis

Postprzez markos7207 » 14 Kwi 2014 11:03

Obiektywizm obiektywizmem ale za to że jest Polakiem i bliżej mu do Polki, przepraszać nie musi. Przez takich asiorów jak Jóźwik, mam awersję do komentatorów na TVP, więc unikam ich jak ognia ;) . Zatem nie wiem co plótł Jońca ale ten facet od zawsze był zapchajdziurą i pierniczył trzy po trzy. Widać po 20 latach w firmie dochrapał się czegoś, ale żeby dawać mu tenis, on ledwie kopaną ogarniał.
Z opisów finał był bardzo emocjonujący, konkretny maraton sobie dziewczyny urządziły i szkoda że Włoszka nie wykorzystała swojej szansy. Od spotkania z Radwańską podczas Wimbledonu sprzed 2 lat, polubiłem dziewczynę 8-)
Dopóki nie zajrzałem do internetu nie wiedziałem, że jest na świecie tylu idiotów - S.Lem

STOP szKODnikom!
Awatar użytkownika
markos7207
Forumowy bożek
 
Posty: 6357
Rejestracja: 18 Lut 2009 16:25

Re: Tenis

Postprzez Olma » 14 Kwi 2014 11:59

Jeżeli pan Jońca wymawia nazwisko Eugenie jako "Buszar", to dobrze je wymawia. Kanadyjka urodziła się w Montrealu, mieszka gdzieś w prowincji Quebec, więc ma francuskie nazwisko, czyli "d" na końcu jest nieme, a reszta się zgadza. Nie mam pojęcia, jak wymawia jej imię, bo jego komentarz jest dla moich uszu nie do przejścia, ale powinien być konsekwentny, zatem jakakolwiek "Judżini" odpada ;).
Szkoda Giorgi, ale Francuzka była w Katowicach nie do zamęczenia.
Olma
Junior
 
Posty: 141
Rejestracja: 30 Lis 2012 10:21

Re: Tenis

Postprzez Guarded » 14 Kwi 2014 13:40

Sama Genie przedstawia się Dżini Buszard, więc raczej ta forma jest oficjalna. Jest to wersja angielska, a francuska brzmi tak - Żini Buszar. Przynajmniej tak jest logicznie ;)
Awatar użytkownika
Guarded
Kadra B
 
Posty: 520
Rejestracja: 01 Mar 2013 21:39

Re: Tenis

Postprzez san » 14 Kwi 2014 22:18

Guarded napisał(a): Cieszenie się, gdy Cornet zepsuła zagranie lub piłka po taśmie przeszła na stronę Francuzki to jest nieporozumienie.

??? To tak jakby komentator miał się nie cieszyć, że przeciwnik nie trafił w naszą bramkę albo że zdobyliśmy gola ze strzału samobójczego.
Guarded napisał(a):Ja jako widz oczekuję od komentatora bycia obiektywnym

Jońca był obiektywny tylko pod koniec transmisji przeraził się, że za mało ;)
san
Mistrz Świata
 
Posty: 1008
Rejestracja: 12 Kwi 2010 17:36

Re: Tenis

Postprzez markos7207 » 18 Kwi 2014 17:14

Uhu, Król Monte Carlo zatrzymany i to w 1/4 ;) , po cichu liczyłem że może Ferrer wywinie mu jakiś numer, ale to tak po cichutku :) .

Gdzieś się nam zadziała korespondentka bo relacji ani widu ani słychu ;)
Dopóki nie zajrzałem do internetu nie wiedziałem, że jest na świecie tylu idiotów - S.Lem

STOP szKODnikom!
Awatar użytkownika
markos7207
Forumowy bożek
 
Posty: 6357
Rejestracja: 18 Lut 2009 16:25

Re: Tenis

Postprzez zygy » 18 Kwi 2014 19:28

Król już w zeszłym roku abdykował w finale :D Teraz czas na Paryż, a jeszcze przed finałem w Australii wydawało się, że rekord Rogera w Szlemach, to tylko kwestia czasu dla Hiszpana.
zygy
Użytkownik zbanowany
 
Posty: 1230
Rejestracja: 24 Sie 2012 17:17

PoprzedniaNastępna

Wróć do Sport

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 14 gości

cron