IO - Tokio 2020(1)

Rozmowy na temat pozostałych dyscyplin sportowych.

Re: IO - Tokio 2020(1)

Postprzez figaro56 » 02 Sie 2021 04:27

Fajdek w finale rzutu młotem! Chociaż nie obyło się bez nerwówki, bo minimum nie osiągnął. Nowicki za to rzut prawie 80 metrowy. Odetchnąłem z ulgą po tych eliminacjach i chyba sam Fajdek również. Wszyscy mieliśmy w pamięci zarówno Londyn jak i Rio.
figaro56
Żywa legenda
 
Posty: 4104
Rejestracja: 19 Lis 2008 23:39

Re: IO - Tokio 2020(1)

Postprzez Bocian » 03 Sie 2021 05:56

To co zrobili mężczyźni, na 400 m przez płotki, to prawdziwy kosmos. Jak się patrzy, na wyniki które nie dały medalu, to aż nie chce się wierzyć :? 47,81 dało ledwie 6 miejsce, nie mówiąc już o wynikach gości z 4 i 5 miejsca. Podium jeszcze lepsze, 3 zawodników pobiegło szybciej, od dawnego rekordu Kevina Younga. Wyniku, który jeszcze 3 lata temu wydawał się być, jeszcze długo nie do ruszenia. W Norwegii pewnie szaleństwo ;) Zobaczymy co pokażą panie ;)

Nie chce rzucać tutaj oskarżeniami o stosowanie niedozwolonych środków, ale mocno zastanawia mnie ta dziewczyna z Namibii, Christine Mboma, która za hiperandrogenizm nie mogła startować na 400 metrów. Dziewczyna, która jeszcze rok temu biegała 400 metrów, powyżej 51,50 w kolejnym sezonie z dnia na dzień, poprawia się na 7 wynik w historii, grubo poniżej 49 sekund...i jeszcze te wyniki, jakie osiągnęła w Tokio na 200 metrów. Przypomniała mi się pewna płotkarka z Grecji, która swego czasu, zrobiła furorę na igrzyskach w Atenach, wiecie o kogo mi chodzi ;)
Awatar użytkownika
Bocian
Żywa legenda
 
Posty: 3309
Rejestracja: 02 Kwi 2014 20:27
Miejscowość: Bikini Dolne

Re: IO - Tokio 2020(1)

Postprzez figaro56 » 03 Sie 2021 19:04

Siatkarska klątwa ćwierćfinału trwa. No ale powiedzmy sobie szczerze, nie da się wygrać meczu dwoma skrzydłowymi. Tylko Leon i Kurek zagrali na poziomie światowym reszta.....szkoda strzępić klawiaturę. Czekaliśmy 41 lat na strefę medalową w siatkówce i poczekamy jeszcze przynajmniej 3 lata.
Kajakarki - wspaniałe srebrne dziewczyny. Świetnie od startu i utrzymały wysoką pozycję do mety.
Szkoda Walczykiewicz ale w sprincie na 200 m nie można zawalać tak startu jak nasza kajakarka. Sprint takiego błędu nie wybacza.
Ściągam czapkę z głowy i pochylam się nisko przed Anitą Włodarczyk. W tak szczęśliwe zakończenie tej jej pogoni za formą niewielu wierzyło. Muszę się przyznać, że mnie też ogarniało zwątpienie. Trzecie mistrzostwo olimpijskie z rzędu.....brak słów aby to opisać. Oczywiście nie można zapomnieć o Malwinie Kopron naszej brązowej medalistce.
Podziękowanie za walkę również dla Joanny Fiodorow. O ile Anicie ta pogoń za formą się udała to Joannie nie do końca.
Zapomniałbym o naszym zapaśniku. Brązowy medal uratował honor naszych sportów walki/
figaro56
Żywa legenda
 
Posty: 4104
Rejestracja: 19 Lis 2008 23:39

Re: IO - Tokio 2020(1)

Postprzez Bocian » 04 Sie 2021 17:25

I mamy złoto-brązowy dublet w młocie. Wojciechowski wypalił aż miło, czapki z głów :D Pamiętam, jak 5 lat temu robił sobie wyrzuty, że nie udało mu się godniej zastąpić w finale, swojego bardziej utytułowanego kolegi, zobaczymy co powie tym razem?

Fajdek kolejny raz pokazał, że igrzyska olimpijskie, to za wysokie progi na jego mentalność. Do Rio, przyjechał jako lider światowych tabel i wiemy jak to się skończyło. Do Tokio, przyjechał jako lider światowych tabel i znowu przegrał. Na szczęście, tym razem udało mu się przełamać na tyle, że w końcu zdobył medal.
Awatar użytkownika
Bocian
Żywa legenda
 
Posty: 3309
Rejestracja: 02 Kwi 2014 20:27
Miejscowość: Bikini Dolne

Re: IO - Tokio 2020(1)

Postprzez Laleczka Chucky » 04 Sie 2021 17:42

Brąz, brązem, ale pocieszające może być to, że do srebra stracił bardzo mało, chociaż ja wiem czy to zadowala samego Fajdka? Jest trzecie, a nie drugie miejsce, za kilka lat nikt nie będzie pamiętał, że Paweł przegrał ledwie kilka centymetrów olimpijskie srebro. Nowicki poza konkurencją.
Laleczka Chucky
Żywa legenda
 
Posty: 3877
Rejestracja: 20 Lis 2006 17:39

Re: IO - Tokio 2020(1)

Postprzez figaro56 » 06 Sie 2021 03:32

No wreszcie jakaś niespodzianka a nawet można powiedzieć pozytywna sensacja. O ile medal złoty mikst sztafety był jakąś niespodzianką ale na pewno nie tego kalibru co medal złoty naszego chodziarza Tomali. Gratulacje! W mieszańcu chociaż pół sztafety widzieliśmy na podium.Tutaj najbardziej optymistyczne prognozy nie dawały medalowych szans naszym chodziarzom.
Czwarty złoty medal i jedenasty w ogóle. Norma wykonana a teraz może coś z nadwyżką.
Słuchałem dyskusji czy Amerykanie wystawią te dwie fantastyczne płociarki do sztafety 4x400. Moim zdaniem zbyt wiele medalowych szans Amerykanom uciekło aby ryzykowali z kimś innym. Plus Felix i naprawdę wygrać z nimi to misja z gatunku piekielnie trudnych. Z drugiej strony ta Holenderka Bol biegła z Justyną na zmianie w mieszańcu i wcale jej tak nie odsadziła. Na samą myśl o tej sztafecie czuję takie dreszcze. Oj będą emocje. Jakikolwiek medal sukcesem.
figaro56
Żywa legenda
 
Posty: 4104
Rejestracja: 19 Lis 2008 23:39

Re: IO - Tokio 2020(1)

Postprzez figaro56 » 08 Sie 2021 09:54

Co by tu nie mówić a właściwie pisać to lekka uratowała nam IO. 9 medali lekkoatletów w tym 4 złote o tym przyznam szczerze nawet nie marzyłem. W ostatni dzień jeszcze piękną klamrą spięły to wszystko nasze Aniołki. Mało tego i chłopaki generowali nasze emocje i nadzieje. 5 miejsce i świetny czas i daje nadzieję na przyszłość, że nie tylko sztafeta kobiet ale i ta męska da nam wiele radości i satysfakcji. Reszta medali z tak zwanej wody czyli wiosła, kajaki i żagle. Samo pływanie niestety nadal w czarnej dziurze i nie zmienią tego jakieś pojedyncze miejsca w finałach.
Zawód to także kolarze torowi. Zbyt wiele szans medalowych tam co prawda nie było ale występ na pewno poniżej możliwości.
Sporty walki- jeden brąz to jednak stanowczo za mało. Było kilka szans ale te medale uciekały w ostatniej chwili.
No i siatkarze. Wielu do dzisiaj w wielkim szoku.
figaro56
Żywa legenda
 
Posty: 4104
Rejestracja: 19 Lis 2008 23:39

Re: IO - Tokio 2020(1)

Postprzez Bocian » 08 Sie 2021 11:13

Wygląda, że Amerykanie rzutem na taśmę, zabiorą Chińczykom wygraną w klasyfikacji medalowej.
Awatar użytkownika
Bocian
Żywa legenda
 
Posty: 3309
Rejestracja: 02 Kwi 2014 20:27
Miejscowość: Bikini Dolne

Re: IO - Tokio 2020(1)

Postprzez figaro56 » 14 Sie 2021 21:00

Pamiętam czasy kiedy na tym forum trzeba się było spieszyć aby zdążyć z komentarzem przed innymi. Smutne to, że nikt z tych kilku osób na czacie nawet z okazji IO nie znajdzie czasu aby znaleźć tę chwilę z okazji sportowego święta by napisać chociaż kilka słów. No trudno, może te dyskusje na czacie przebijają merytorycznie to co można napisać na forum. Być może moja wina, bo przyznam , że nie śledzę waszych uwag zbyt uważnie ale kiedy w czasie IO, czytam jakąś dyskusję o meczu kopanej to nie zdzierżyłem. Dobra, dziękuję Bocianowi, że podjął jakąś polemikę. Z Bocianem jest jednak ten problem, że głównie dyskutuje sam ze sobą.. Zaczął również kolega Mati niestety ale po obiecującym początku znikł. Dobra, bawcie się dalej Panowie....na czacie.
figaro56
Żywa legenda
 
Posty: 4104
Rejestracja: 19 Lis 2008 23:39

Re: IO - Tokio 2020(1)

Postprzez mati862 » 17 Sie 2021 17:29

U mnie niestety założyłem sobie zbyt ambitny plan na pierwszy tydzień z hakiem by oglądać praktycznie wszystko mimo pracy i wyszło tak że po paru szalonych dniach typu 3 godziny snu i 30 godzin bez, na wolnym w ostatnim tygodniu Igrzysk się regenerowałem. Mniejsza o to, w ramach podsumowania chciałbym chciałbym napomknąć skąd wiara w 20 medali, a może i więcej. Mianowicie przed igrzyskami postawiłem za cel wioślarzom, lekkoatletom oraz kajakarzom 14 medali (3-8-3 wydawało się jak najbardziej realne, ewentualnie 4-8-2, 4-7-3 - wiadomo zależnie co i jak komu wyjście). Do tego dorobku zapisywałem "z automatu" medal szpadzistek, medal z koszykówki 3x3 oraz medal siatkarzy, co za tym idzie liczyłem że pozostała część kadry te minimum 3 medale dowiezie bo i okazji wydawało się że jest sporo - w żeglarstwie, w kolarstwie w obu formach i na torze i drogach, w szeroko-pojętych sportach walki z naciskiem na zapasy, judo, taekwondo, do tego grona dochodziło z mistrzem świata z tego 5-lecia olimpijskiego i z liderką tabel światowych no i na koniec ten nieszczęsny tenis. Więc jak widać szans by wypełnić te 3 medale i ewentualną lukę po porażce w innych dyscyplinach było sporo, niestety w większości czegoś zabrakło. I tutaj ogromne brawa dla lekkoatletów którzy spisali się rewelacyjnie i chociaż w ostatnim tygodniu sprawili że uśmiech na ustach kibiców mógł zagościć. Mam nadzieje że z mocnym wsparciem Orlenu, innych w tym prywatnych sponsorów to nie będzie jednorazowy wystrzał tylko stabilizacja na tym powiedzmy +6 medalowym poziomie, czasu na wyszkolenie nowego pokolenia trochę jest, bo z tego co się orientuje żaden z medalistów ba, chyba żaden z finalistów (poza Lićwinko) nie kończy kariery i zamierza do Paryża dociągnąć, więc ciut świeżej krwi w Paryżu + weterani = wynik na miarę Tokijskiego, a o LA będziemy się martwić ale to już raczej z totalnie nowym pokoleniem lekkoatletów.

Mam nadzieje że ogromny sukces lekkoatletów nie przyćmi fatalnych igrzysk w innych dyscyplinach, jakaś reakcja musi być, lecz sądząc po tym co się dzieje w związku kolarskim przez ostatnie naście lat, wątpliwym jest że ktoś się przejmie pozostałą częścią kadry podczas gdy wszystko można przykryć lekkoatletycznym cudem i "potęgą" ;) ... A co przykrywać jest, wspomniany katastrofalny związek kolarski z fatalną dyspozycją naszych torowców (Pruszkowski tor z komornikiem, brak nowych rowerów), kompromitacja w związku pływackim (2 IO z rzędu z problemami ze zgłoszeniami zawodników, brak odpowiedniego basenu na miejscu, w Japonii do przygotowań) czy też najnowsza afera w polskim związku judo - nie widziałem by ta afera była jakoś mocno rozdmuchana przez media więc łapcie linka jakby ktoś nie słyszał: https://www.facebook.com/beatapacutjudoka/posts/496197055024854. Zapewne jeszcze wiele, wiele innych mniejszych bądź większych afer i problemów, tutaj potrzebna jest ostra dyskusja, analiza i reakcja i to zapewne systemowa w całym sporcie skoro takie problemy dotykają większość, i tu większość a nie wszystkie napisane jest z ostrożności związki sportowe w Polsce. Na koniec wątku Polskiego chciałbym pozostawić was z pewną informacją zasłyszaną w Internecie, która pokazuje że mimo wszystko, rekordowego dorobku medalowego, mamy problem: Ostatni raz nie-lekkoatletyczna część reprezentacji Polski nie wywalczyła złota na IO w Melbourne w 1956 roku. Ostatni raz nie-lekkoatletyczna cześć reprezentacji Polski wywalczyła mniej medali niż w Tokio (5 medali) w Helsinkach w 1952 roku (4 medale).

Przeglądając Internet znalazłem dość fajne podsumowanie funduszy jakie poświęcono na przygotowania olimpijskie w Wielkiej Brytanii:
Image

Jak pokazuje powyższa tabelka środki jakie idą na sport w UK są imponujące, ciężko z taką potęgom się porównywać a co dopiero walczyć, lecz mam pytanie czy u nas wiadomo jak to jest ze środkami? Czy jest chociaż jeden uczciwy związek który nie boi się opublikować takich danych? Bo obawiam się że jakby w Polsce opublikować rzetelny raport finansowania sportu to by nastąpiła jakaś eksplozja i rewolucja jakby ludzie zobaczyli ile środków jest przepijanych i marnowanych... Jakby ktoś byłby ciekawym odnośnie tego ile wyspiarze planują wydać na przygotowania do igrzysk w Paryżu, a są to środki równie imponujące, ba nawet bardziej patrząc na to że to tylko 3 letnie przygotowania to podsyłam linka: https://www.bbc.co.uk/sport/olympics/58112331.
Awatar użytkownika
mati862
Kadra B
 
Posty: 578
Rejestracja: 21 Sty 2009 18:06

Poprzednia

Wróć do Sport

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości