Zimowe Igrzyska w Polsce

Rozmowy na temat pozostałych dyscyplin sportowych.

Zimowe Igrzyska w Polsce

Postprzez Sebastian Krystek » 13 Cze 2009 14:26

tvp.info napisał(a):Na początku przyszłego roku Zakopane i Poprad mają zamiar oficjalnie ogłosić swoją kandydaturę do organizacji zimowych igrzysk olimpijskich – dowiedział się serwis internetowy tvp.info. To będzie drugie podejście do organizacji Igrzysk przez oba miasta.

- Wiem od włodarzy Zakopanego i Tatrzańskiego Parku Narodowego, że z ideą zorganizowania imprezy chcą wystąpić w lutym 2010 roku, podczas Zimowych Igrzysk Polonijnych. W grę wchodzą dwie daty: 2018 i 2022 rok. Bardziej prawdopodobna wydaje się ta pierwsza – mówi w rozmowie z serwisem internetowy tvp.info Andrzej Person, zasłużony działacz olimpijski i senator PO. – Trwają już zaawansowane rozmowy na ten temat ze stroną słowacką – dodaje.

Zakopane już raz chciało zorganizować igrzyska. Pod koniec dwudziestego wieku roku zgłosiło swoją kandydaturę do organizacji imprezy w 2006 roku. Równolegle o igrzyska starał się słowacki Poprad. Ta rywalizacja osłabiła obydwie kandydatury. Tym razem Zakopane i Poprad nie chcą popełnić tego samego błędu. O organizację imprezy zamierzają ubiegać się wspólnie.

Według Persona wszystkie dyscypliny alpejskie mogą przejąć Słowacy. W Polsce wykorzystane by były Wielka Krokiew, trasy biegowe i piękny, choć wymagający remontu ośrodek biatlonowy w Kirach. Oba kraje miałyby się podzielić dyscyplinami lodowymi.


Podejście numer dwa. Widzicie jakieś szanse?
Działa?
Awatar użytkownika
Sebastian Krystek
Site Admin
 
Posty: 867
Rejestracja: 06 Lip 2006 22:17

Re: Zakopane/Poprad 2018

Postprzez Ptaq » 13 Cze 2009 20:27

jeśli Euro 2012 zostanie pozytywnie zaaprobowane przez społeczność międzynarodową to może tak, ale największym problemem będzie dokończenie budowy Zakopianki, bo bez tego to ani rusz.
Ptaq
Młodzik
 
Posty: 42
Rejestracja: 29 Lis 2008 19:20
Miejscowość: Mogielnica - dom; Toruń - studia

Re: Zakopane/Poprad 2018

Postprzez arek » 14 Cze 2009 20:20

Nie ma szans! Zakopianki nie skończą budować do 2020, a poza tym trzeba mieć co najmniej dwa tory kolejowe, obecny jest w strasznym stanie. Rozbudować Balice. Właśnie infrastruktura byłaby największym problemem. Oczywiście byłby też problem z hotelami---> brak hoteli!
A czy MKOL zaakceptowałby IO organizowane przez dwa kraje?
Pozdrawiam!
arek
Młodzieżowiec
 
Posty: 220
Rejestracja: 23 Gru 2008 13:15
Miejscowość: Radom

Re: Zakopane/Poprad 2018

Postprzez Janko10 » 07 Lis 2009 20:39

Realnie bez szans. Ale czy ktoś na początku wierzył w EURO 2012???
A co do zakopianki: gdyby była decyzja na tak to spokojnie da się migiem wybudować, to nie jest długi odcinek.
Ciągnęło mnie do sportu, ze względu na miejsce zamieszkania narty były naturalnym wyborem. Mogłem pływać, ale woda w pobliskim potoku była za zimna... Kamil S.
Awatar użytkownika
Janko10
Mistrz Olimpijski
 
Posty: 1722
Rejestracja: 06 Gru 2008 18:30
Miejscowość: Brzeg Dolny

Re: Zakopane/Poprad 2018

Postprzez figaro56 » 07 Lis 2009 21:49

Już widzę te ceny jakie wywalają pazerni na dutki tubylcy.
mały oscypek- 20 euro
drewniana ciupaga, średniej wielkości- 100 euro
Zdjęcie na Krupówkach z pijanym i brudnym białym misiem- bezcenne :lol:
A tak na poważnie to jestem do tego pomysłu sceptycznie póki co nastawiony. Olimpiada to nie MŚ ani uniwersjada to naprawdę wielkie logistyczne przedsięwzięcie. Infrastruktura i jeszcze raz to samo. To nie tylko ta legendarna Zakopianka ale rzesze turystów z całego świata którzy będą chcieli się przemieszczać transportem publicznym od jednej areny sportowej do drugiej a więc inne drogi a także linie kolejowe.
Zresztą co mi tam jest nadzieja, że tego nie dożyję i ewentualny obciach pozostawię wam. :D
figaro56
Żywa legenda
 
Posty: 4104
Rejestracja: 19 Lis 2008 23:39

Re: Zakopane/Poprad 2018

Postprzez Mundzioł » 08 Lis 2009 12:05

Kto nie startuje ten nie wygrywa. Jeśli jest choć cień szansy warto próbować. Tak myślę.
Awatar użytkownika
Mundzioł
Junior
 
Posty: 100
Rejestracja: 20 Gru 2008 22:05
Miejscowość: Gostyń!

Re: Zakopane/Poprad 2018

Postprzez figaro56 » 08 Lis 2009 12:55

Teraz Ameryka Północna, w 2014 Europa to w 2018 nie ma szans aby dwa razy z rzędu dostała Europa. Ponad wszelką wątpliwość igrzyska w Azji. Masha szykuj się na twoje ulubione Ping Pong. :D Nam pozostaje walka o 2022 do tego czasu zdążą i Zakopiankę pobudować i tory położyć i wyprać białego misia.
figaro56
Żywa legenda
 
Posty: 4104
Rejestracja: 19 Lis 2008 23:39

Re: Zakopane/Poprad 2018

Postprzez Masha » 08 Lis 2009 23:47

O nie!!! Tylko nie tam. Litości.

Myślę, że nie dostaniemy tych igrzysk, ale Ruhpolding ma olbrzymie szanse.
- po pierwsze Rosja (Soczi) to taka europoazja
- po drugie Niemcy zdobywają mnóstwo medali na igrzyskach zimowych, nie to co Koreańczycy :lol:
- po trzecie fanów zimowego szaleństwa w Niemczech jest od groma
- po czwarte kiedy nasi zachodni sąsiedzi mieli ostatnio jakąś olimpiadę? dawno :D
Jak nie Zakopane to Ruhpolding!
Zdecydowane NIE dla biathlonu bez Magdaleny Neuner!
Awatar użytkownika
Masha
Mistrz Olimpijski
 
Posty: 1648
Rejestracja: 12 Gru 2008 17:11
Miejscowość: okolice Słupska

Re: Zakopane/Poprad 2018

Postprzez markos7207 » 09 Lis 2009 13:19

Masha co Ty z tym Ruhpolding ? :o Niemiecka kandydatura na ZIO 2018 to Monachium :) .
No chyba że masz zamiar "okroić" olimpiadę jedynie do biathlonu :wink: , wtedy może być Ruhpolding.
A mówiąc poważnie nie mogę odżałować wycofania kandydatury norweskiego Tromsø które wygrało wewnętrzną rywalizację z Oslo I Trondheim lecz brak rządowych gwarancji(chytrus Stoltenberg :evil: ) spowodował wycofanie kandydatury przez Norweską Konfederacje Sportu.
A mając w pamięci zimową olmpiadę wszechczasów w Lillehammer(tak figaro, kudy Calgary do Lillehammer :wink: ) powtórzenie podobnej możliwe jest tylko w Norwegii.
A u nas ? Nawet we wspólpracy ze Słowakami trzeba by naprawdę bardzo różowych okularów żeby dostrzec jakieś malutkie szanse. Nawet nie wiadomo od czego zacząć... :(
Dopóki nie zajrzałem do internetu nie wiedziałem, że jest na świecie tylu idiotów - S.Lem

STOP szKODnikom!
Awatar użytkownika
markos7207
Forumowy bożek
 
Posty: 6357
Rejestracja: 18 Lut 2009 16:25

Re: Zakopane/Poprad 2018

Postprzez figaro56 » 09 Lis 2009 21:57

Jeszcze raz powtarzam, że ze wszystkich zimowych igrzysk najpiękniejsze były te w Calgary a później Lillehammer i traktuj to Markos jak kościelny dogmat z którym się nie dyskutuje.
Wiele miast stara się o organizację ale na końcu zwycięży Ping Pong.(Masha wybacz) :D
Ps. Nie chce mi się sprawdzać ale czy Koreańczycy nas nie wyprzedzają w klasyfikacji medalowej? Masha oni są dobrzy w jednej z tych jak dla mnie dyscyplin kategorii "B" czyli short tracku.
figaro56
Żywa legenda
 
Posty: 4104
Rejestracja: 19 Lis 2008 23:39

Re: Zakopane/Poprad 2018

Postprzez Masha » 12 Lis 2009 00:39

Myślę Monachium piszę Ruhpolidng :D No ale biathlon będzie w tym drugim miejscu i to najważniejsze. Liczę, że wygrają, no chyba, że my będziemy mieli ofertę nie do przebicia :shock:
Igrzyska w Zakopanem...pomarzyć... :wink:
Zdecydowane NIE dla biathlonu bez Magdaleny Neuner!
Awatar użytkownika
Masha
Mistrz Olimpijski
 
Posty: 1648
Rejestracja: 12 Gru 2008 17:11
Miejscowość: okolice Słupska

Re: Zakopane/Poprad 2018

Postprzez harding » 29 Lis 2009 19:47

owszem zakopane ma "spore" szanse przy tradycyjnej aspołecznej postawie jego mieszkańców:
http://z-ne.pl/s,docid,pol,narty,39236.html
harding
Młodzieżowiec
 
Posty: 394
Rejestracja: 14 Sty 2009 13:56

Re: Zakopane/Poprad 2018

Postprzez Kacpero221 » 07 Gru 2009 20:13

Skoro na Igrzyska są małe szanse, to może na MŚ w narciarstwie klasycznym w 2015 są większe. W walce o poprzednie przegrali z Falun i Val Di Fiemme (które wygrało). Powodem podobno: "brak zapewnionych funduszy na zmiany w trasach biegowych." Teraz fundusze są, skocznia jest, kibice są, tylko te trasy. Pozostali kandydaci: Falun, Oberstdorf i Lahti (ci sami co 2 lata wcześniej). Decyzja zapadnie 3 czerwca 2010 w Antalyi.
Awatar użytkownika
Kacpero221
Kadra A
 
Posty: 951
Rejestracja: 30 Lis 2009 19:04

Re: Zakopane/Poprad 2018

Postprzez arek » 07 Gru 2009 20:24

[quote="harding"]owszem zakopane ma "spore" szanse przy tradycyjnej aspołecznej postawie jego mieszkańców:
Zamknięto Nosal!
HAHAHA to mi harding poprawiłeś humor :D a myślałem, że dziś nic dobrego się nie wydarzy :lol:

A na MŚ w narciarstwie klasycznym mamy duże szanse, myślę. My od dawna już nie mieliśmy, a rywale mieli. Tylko, żeby Apoloniusz nic nie popsuł.
Szkoda, że Małysz już nie będzie skakał, ale Justyna Kowalczyk jest młoda to dotrwa. Jeszcze trasy bym zrobił pod nią, ciężkie, to byśmy mieli worek medali.
Pozdrawiam!
arek
Młodzieżowiec
 
Posty: 220
Rejestracja: 23 Gru 2008 13:15
Miejscowość: Radom

Re: Zakopane/Poprad 2018

Postprzez swistak » 07 Gru 2009 20:29

harding napisał(a):owszem zakopane ma "spore" szanse przy tradycyjnej aspołecznej postawie jego mieszkańców:
http://z-ne.pl/s,docid,pol,narty,39236.html

Czy Nosal to trasa biegowa lub skocznia narciarska?
Nie, a wprztycoczonym cytacie u góry (w temacie) pisze, że alpejczycy będą startować w Popradzie ( stawiam 100złotych, ze na Łomnicy
18 Grudnia 2009r
3 rano stworzono temat o mnie
6 rano Dostałem ostrzeżenie ze robienie syfu
8 rano Usunięcie 10 mocih postów
10 Rano Usunięcie 8 moich postów
16 po południu Wywiadówka szkolna
20 wieczorem ZAMKNIĘTO TEMAT O MNIE.
NIENAWIDZE 18 Grudnia
swistak
Junior
 
Posty: 159
Rejestracja: 03 Gru 2009 16:45

Re: Zakopane/Poprad 2018

Postprzez forrest » 07 Gru 2009 20:41

moim zdaniem nie ma najmniejszej szansy żeby Zakopane dostało olimpiade :lol:
argumenty: zaczynając od braku trasy biathlonowej przynajmniej klasy średniej kończąc na braku infrastrukturze drogowej kolejowej i braku hoteli na razie to ten pomysł jest raczej totalną klapą
Awatar użytkownika
forrest
Junior
 
Posty: 105
Rejestracja: 05 Kwi 2009 15:36

Re: Zakopane/Poprad 2018

Postprzez swistak » 07 Gru 2009 21:06

forrest napisał(a):braku hoteli na razie to ten pomysł jest raczej totalną klapą


W Zakpoanem(-ym?) i okolicach jest masa pensjonatów i górski chat do wynajęcia.
W dodatku w obrębie 150 kilometrów są takie spore bazy hotelowe jak : Wisła(m.in. Hetel Gołębiewski) Nowy Sącz, Białka i Bukowina Tatrańska.
Na Słowacji ( Nie ma żadnego problemu - Schengener Abkommen): Liptowski Milulasz(sorki z spolszczone nazwy), Keżmarok.
Do listy dodałbym Szczawnice, ale tam coraz mniej turystów bywa.

Za Zakopanem(-ym?) Przemawia również ta ogramna ilość turystów z zagranicy ( w lato też) w ostatnim roku
18 Grudnia 2009r
3 rano stworzono temat o mnie
6 rano Dostałem ostrzeżenie ze robienie syfu
8 rano Usunięcie 10 mocih postów
10 Rano Usunięcie 8 moich postów
16 po południu Wywiadówka szkolna
20 wieczorem ZAMKNIĘTO TEMAT O MNIE.
NIENAWIDZE 18 Grudnia
swistak
Junior
 
Posty: 159
Rejestracja: 03 Gru 2009 16:45

Re: Zakopane/Poprad 2018

Postprzez forrest » 08 Gru 2009 18:01

to teraz popatrz jak tam jest w sezonie:/ brak miejsc... tłoczno miasto praktycznie nie do przejazdu a dojazd...
nie mówię że bym nie chciał ale jedyna rzecz która moze sie klasyfikować do startów to skocznia nic więcej nie mamy :?
Awatar użytkownika
forrest
Junior
 
Posty: 105
Rejestracja: 05 Kwi 2009 15:36

Re: Zakopane/Poprad 2018

Postprzez swistak » 08 Gru 2009 18:07

A Euro 2012 (wiem, że to impreza na mniejsza skalę) NIE MIELIŚMY NIC a zostaliśmy wybrani
18 Grudnia 2009r
3 rano stworzono temat o mnie
6 rano Dostałem ostrzeżenie ze robienie syfu
8 rano Usunięcie 10 mocih postów
10 Rano Usunięcie 8 moich postów
16 po południu Wywiadówka szkolna
20 wieczorem ZAMKNIĘTO TEMAT O MNIE.
NIENAWIDZE 18 Grudnia
swistak
Junior
 
Posty: 159
Rejestracja: 03 Gru 2009 16:45

Re: Zakopane/Poprad 2018

Postprzez damian940915 » 19 Gru 2009 21:56

ja nie wyobrażam sobie igrzysk w dwóch miastach i to w dodatku w różnych krajach. W ógóle z tego co wiem to te miasta nie zgłosiły kandydatury
Narty były złe i strzelanie, strzelanie też było złe ...
Awatar użytkownika
damian940915
Mistrz Świata
 
Posty: 1257
Rejestracja: 13 Lut 2009 23:26

Następna

Wróć do Sport

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 32 gości

cron