Narciarstwo Alpejskie

Rozmowy na temat pozostałych dyscyplin sportowych.

Re: Narciarstwo Alpejskie

Postprzez Gerhardt » 05 Lut 2019 20:25

Dwa lata temu jeden duży błąd w supergigancie i było po medalu, teraz nawet nie trzeba było wielkiego babola żeby medal uciekł :D . Rebensburg i Mowinckel dokładnie te same pozycje co wtedy. Weirather, Gut i Austriaczki do zapomnienia. W zjeździe AUT-y są mocniejsze niż w SG, jeżeli nie zdobędą w niedzielę choćby jednego medalu to będzie największy zawód tej imprezy.
Corinne Suter to dla mnie jednak spore zaskoczenie. Upatrywałem w niej czarnego konia, ale w zjeździe a nie w supergigancie.
Shiffrin po raz kolejny udowadnia że jest unikatem i najlepszym zawodnikiem tej dyscypliny. Źle skoczyła, jechała w bramkę i nie dość że się zmieściła to w momencie odzyskała równowagę i nie straciła na prędkości.
Bedrzich z lekka się uśmiechnąłem :) . Pamiętam jak w początku sezonu 15/16 pojawiły się głosy, że wraz z absencją Maze nie ma już wszechstronnych zawodniczek..no to teraz jest ;) .
Awatar użytkownika
Gerhardt
Młodzieżowiec
 
Posty: 273
Rejestracja: 20 Mar 2015 14:53

Re: Narciarstwo Alpejskie

Postprzez Bedrzich » 05 Lut 2019 21:03

Ale ostatnio różne się robią coraz bardziej wszechstronne. Holdener, Brignone tez starają się robić to samo, tylko nie tak spektakularnie jak Schiffrin. No i jest jeszcze Michelle Gisin.
Podobały mi się trasy, bo są trudne. Tu nie będzie fuksów, choc pewnie będą niespodzianki. Ale każdy kto na takiej trasie wywalczy medal, może powiedzieć, że go wyszarpał, a nie, że mu wpadło...
Schiffrin zapowiedziała, że chce zdobyć 4 złote medale. Nie wiem tylko czy liczy w ramach tego medal drużynowy, czy medal w kombinacji...
Jutro supergigant mężczyzn. Faworyci - Austriacy Kriechmayr, Mayer, Norwedzy - Kilde, Jansrud, Svindal, do tego chyba Paris i może Ferstl. Jak ktoś inny się wmiesza, to chyba będzie niespodzianka, bo Mauro Caviezel wygląda jakby zgubił formę z początku sezonu...
Bedrzich
Mistrz Świata
 
Posty: 1232
Rejestracja: 11 Mar 2012 10:11
Miejscowość: Gduńsk

Re: Narciarstwo Alpejskie

Postprzez Gerhardt » 05 Lut 2019 21:52

No tak to jest ta różnica, że zazwyczaj te uniwersalne rzadko kiedy stać na coś więcej w słabszej konkurencji niż na pierwszą dziesiątkę. Dużo szkody wyrządziło też zmarginalizowanie kombinacji. Jestem pewien, że gdyby dali przynajmniej 4 zawody w sezonie to już konkurencja byłaby większa.
Czyli Shiffrin chce zmałpować Kostelic z Salt Lake City :D . Ale nie sądzę by miała na myśli drużynówkę, w pojedynkę nie da się tego wygrać ;) .
A, właśnie sprawdziłem, że nie startuje w kombinacji więc Holdener po złoto :) . USA wygrywające drużynówkę, no w taki cud to nie uwierzę. Jeszcze gdyby Ligety był w przyzwoitej formie...
Awatar użytkownika
Gerhardt
Młodzieżowiec
 
Posty: 273
Rejestracja: 20 Mar 2015 14:53

Re: Narciarstwo Alpejskie

Postprzez gargus85 » 05 Lut 2019 23:20

hmm akurat w tej superkombinacji chyba by Shiffrin bylo najlatwiej zdobyc zloto, porownujac do slalomu czy giganta, tam jednak jest grozna Vlhova, a w kombinacji autostrada do zlota :))). Ale najwyrazniej nie chca przeginac jak po drodze jest ta druzynowka i na koniec dopiero techniczne.
gargus85
Młodzik
 
Posty: 45
Rejestracja: 01 Gru 2016 16:44

Re: Narciarstwo Alpejskie

Postprzez Bedrzich » 06 Lut 2019 18:06

Wiecie chłopacy - może myślenie Schiffrin o drużynówce jest takie bardzo amerykańskie - "musimy cały czas mówić, ze jesteśmy najlepsi na świecie, bo wtedy ma szansę się to stać" :lol:

Supergigant był ciekawy, bo już wspominałem, ze trasy w Åre są świetne - trudne i selektywne. W zasadzie nie ma za bardzo niespodzianek. Kiedy wczoraj myślałem o faworytach, to już prawie w palcach mi drgało, że Clarey, bo on jest w tym sezonie najlepszy z Francuzów, ale potem pomyślałem "Clarey - nieee. On tyle razy zawodził, gdy Francuzi na niego stawiali i w sumie nigdy niczego poważnego nie wygrał". No to facet postanowił na koniec już prawie kariery (ma 38 lat) zapewnić sobie sławę (bo Francuzi nie mają tylu mistrzów w narciarstwie alpejskim co Austriacy, Szwajcarzy czy Włosi i u nich każdy medal się liczy). Reszta to tacy, którzy znaleźli się tam, gdzie mieli się znaleźć. Paris potwierdził, ze jest w superformie, a Kriechmayr uratował honor Austrii.
Przy okazji relacji wysłyszałem jak panowie komentatorzy strzelili niezłego babola (przynajmniej według mnie). Jedzie po trasie akurat Francuz Nils Allegre, a komentarz jest taki: "No nie no, Francuzi już nie mają kogo wystawić, żeby wypuszczać takiego Allegre?". Otóż od 20 lat co drugą relację słyszę jak ważne w konkurencjach szybkościowych jest doświadczenie. Mało tego, przy okazji mistrzostw słyszę dodatkowe opowiadanie, że to nie jest tak jak w PŚ, nie masz następnej szansy za tydzień czy za 2. Musisz więc przygotować formę na mistrzostwa, musisz umieć się spiąć, aby w jednej chwili pokazać wszystko co najlepsze tego dnia i musisz mieć... doświadczenie (a jakże!!!). To gdzie i w jakich okolicznościach przyrody według panów komentatorów młodzi Francuzi mają je zdobywać??? Clarey ma 38 lat, Theaux ma 35. Są niewielkie szanse, że wystartują za 2 lata, ale za następne mistrzostwa są za 4 lata we Francji i oni prawie na 1000 % tam nie wystartują. Roger będzie wtedy w optymalnym wieku (nie wiem w jakiej formie, ale wiek będzie miał optymalny) o sile Francji będą więc pewnie stanowić Roger, Muzaton, Allegre, Baillet czy Griezedanner. Gdzie i kiedy mają to doświadczenie zdobyć???
Bedrzich
Mistrz Świata
 
Posty: 1232
Rejestracja: 11 Mar 2012 10:11
Miejscowość: Gduńsk

Re: Narciarstwo Alpejskie

Postprzez gargus85 » 06 Lut 2019 20:20

No to dzis Paris dal szanse konkurentom tym bledem na dole ale nikt nie skorzystal xd, w zasadzie z tej pierwszej 30 co ogladalem to wiekszosc odrabiała po 0,2 a nawet 0,5s, jeden z nielicznych co chyba stracil byl.... Clarey chociaz nie bylo widac, zeby cos tam zle zrobil, coz srebro tez dobre :)).
gargus85
Młodzik
 
Posty: 45
Rejestracja: 01 Gru 2016 16:44

Re: Narciarstwo Alpejskie

Postprzez Gerhardt » 06 Lut 2019 20:49

A ja się głowię co to takiego jest "agresywny" śnieg. 20 lat jeżdżę na nartach i ani razu nie spotkałem się z takim określeniem. Śnieg to może być "noszący" ale że agresywny to pierwsze słyszę. Wiecie chłopaki gdzie się tak mówi?
Awatar użytkownika
Gerhardt
Młodzieżowiec
 
Posty: 273
Rejestracja: 20 Mar 2015 14:53

Re: Narciarstwo Alpejskie

Postprzez Gerhardt » 07 Lut 2019 21:23

No i jutro ostatnia (czy może przedostatnia) kombinacja pań na mistrzostwach świata. Przy braku Gisin i Shiffrin faworytką numer jeden jest zdecydowanie Wendy Holdener. O podium może powalczyć wcale niemało zawodniczek - Brignone, Bassino, Vlhova, Mowinckel, Haaser, może jeszcze Siebenhofer. Każda z nich odstaje nieco od Wendy. Brignone mało jeździ slalomów, ale możliwości spore, Bassino dość słabo dziś w treningu zjazdowym, Vlhova w zjeździe wciąż bez szału (łagodnie mówiąc), chociaż dzisiaj wyjątkowo dobrze. Haaser jakby się poprawiła w zjeździe, ale slalomy całkiem odpuściła. Jeszcze Mowinckel, która jak pisał już Bedrzich bez błysku oraz Siebenhofer, która rok temu w kombinacji w Lenzerheide slalom przejechała lepiej niż przyzwoicie. Vonn, Stuhec, Goggia i Gut mają raczej niewielkie szanse.
Awatar użytkownika
Gerhardt
Młodzieżowiec
 
Posty: 273
Rejestracja: 20 Mar 2015 14:53

Re: Narciarstwo Alpejskie

Postprzez gargus85 » 07 Lut 2019 23:29

to moze jakies szybkie typowanie, ja stawiam takie podium:
1. P. Vlhova 2. W. Holdener 3. F. Brignone i na 4. Stuhec :)
gargus85
Młodzik
 
Posty: 45
Rejestracja: 01 Gru 2016 16:44

Re: Narciarstwo Alpejskie

Postprzez Gerhardt » 07 Lut 2019 23:45

1. Holdener
2. Vlhova
3. Brignone
4. Haaser
Awatar użytkownika
Gerhardt
Młodzieżowiec
 
Posty: 273
Rejestracja: 20 Mar 2015 14:53

Re: Narciarstwo Alpejskie

Postprzez Gerhardt » 08 Lut 2019 20:26

Dwa pierwsze miejsca trafione, ale spodziewałem się pewniejszego zwycięstwa Wendy, ostatnia ścianka zadecydowała o zwycięstwie Szwajcarki :) . Mowinckel z brązem, żadna niespodzianka, w końcu na igrzyskach była czwarta z niewielką stratą do medalu. Jednak zestawiając jej nieszczególne wyniki w tegorocznych zjazdach i niewiadomą formę slalomową z naprawdę przyzwoitymi zjazdami w wykonaniu Brignone i solidną jazdą na krótkich nartach w żaden sposób nie wychodziło mi, że to Norweżka ma większe szanse. Siebenhofer drugą cześć pojechała dobrze, na poziomie Norweżki i czwarte miejsce to skutek wypracowania nikłej przewagi w zjeździe. Druga Norweżka Vickhoff Lie równie poprawnie pojechała slalom. Mogłaby coś wywalczyć w kombi, szkoda że zdejmują tą konkurencję. Szykuje się solidna partnerka dla Mowinckel w szybkościowych :) .
Awatar użytkownika
Gerhardt
Młodzieżowiec
 
Posty: 273
Rejestracja: 20 Mar 2015 14:53

Re: Narciarstwo Alpejskie

Postprzez Bedrzich » 09 Lut 2019 00:14

To mimo wszystko jest trochę granda. Konkurencja, która była w narciarstwie alpejskim prawie od początku i znika zupełnie. Jednak szkoda, ja nie jestem wcale tak do końca przekonany do slalomów równoległych, mimo ich widowiskowości.
Bedrzich
Mistrz Świata
 
Posty: 1232
Rejestracja: 11 Mar 2012 10:11
Miejscowość: Gduńsk

Re: Narciarstwo Alpejskie

Postprzez Bedrzich » 09 Lut 2019 16:48

No ładnie sie to skończyło. Aksel w swoim ostatnim starcie zdobył srebro MŚ, a że wygrał jego najlepszy kolega, to myślę, że taki nieszczęśliwy nie jest :)
Bedrzich
Mistrz Świata
 
Posty: 1232
Rejestracja: 11 Mar 2012 10:11
Miejscowość: Gduńsk

Re: Narciarstwo Alpejskie

Postprzez Bedrzich » 10 Lut 2019 14:05

No znowu sie skończyło Ładnie, tak trochę telenowelowo - Vonn w swoim ostatnim starcie tez zdobyła medal, podobnie jak wczoraj Svindal. J a w myślałem, ze jest bez szans na tych mistrzostwach, ale jednak wraca z tarczą. Štuhec na swoim miejscu, a Coriine Suter odpaliła na tych mistrzostwach tak, jak 2 lata temu Michelle Gisin (teraz niestety kontuzjowana). Gerhardt miał racje, ze ją tak wysoko widział. Asutriaczki zawiodły - niby wszystkie blisko, ale ostatecznie bez medalu. Na razie Austriakom ratuje trochę mistrzostwa Kriechmayer i muszę teraz czekać na Hirschera...
Bedrzich
Mistrz Świata
 
Posty: 1232
Rejestracja: 11 Mar 2012 10:11
Miejscowość: Gduńsk

Re: Narciarstwo Alpejskie

Postprzez Gerhardt » 11 Lut 2019 00:09

Fakt, Suter trafiłem, ale wyraźnie było widać jak stabilnie i pewnie jeździła w tym sezonie. Teraz by pasowało zaliczyć podium w Pucharze Świata :) . Co do Austriaczek w ogóle nie trafiłem ;) . Bez medalu w SG i zjeździe. W gigancie mogą liczyć maksymalnie na pierwszą dziesiątkę, w slalomie pewne szanse są, choć pieniędzy bym nie postawił. Szykuje się klapa.
Awatar użytkownika
Gerhardt
Młodzieżowiec
 
Posty: 273
Rejestracja: 20 Mar 2015 14:53

Re: Narciarstwo Alpejskie

Postprzez Bedrzich » 12 Lut 2019 10:12

Wśród kobiet. Mężczyźni chociaż ratują twarz, bo są trzy medale w trzech startach, a jeszcze Hirscher... Ale Austriaczki w zjeździe i supergigancie i ja sam uważałem za faworytki.
Bedrzich
Mistrz Świata
 
Posty: 1232
Rejestracja: 11 Mar 2012 10:11
Miejscowość: Gduńsk

Re: Narciarstwo Alpejskie

Postprzez gargus85 » 13 Lut 2019 21:59

5 dni teraz bylem troche sam sobie pojezdzic i cus na forum z telefonu nie specjalnie sie dalo wejsc xdd, ogladalem tez tak srednio i tez tylko na telefonie ale slalom do kombinacji M troche widzialem i tak powiem, ze nie dosc, ze slalomowcy jechali akurat na poczatku bo slabe czasy w zjezdzie to jeszcze trasa nie wytrzymala i jako tako sie obronil chyba tylko Paris, reszta pogromiona. Noi jesli Hadalin z 30 miejsca z latwoscia wlazi na podium , to chyba sprawiedliwiej by bylo puscic slalom jako pierwszy i zjazd pozniej.. :)
gargus85
Młodzik
 
Posty: 45
Rejestracja: 01 Gru 2016 16:44

Re: Narciarstwo Alpejskie

Postprzez Bedrzich » 14 Lut 2019 11:26

No tak niby niesprawiedliwie trochę, trasa slalomu zbyt miękka i skrócony zjazd (jak zwykle na tych mistrzostwach), ale w sumie wygrał ten, który był głównym faworytem, na 3 miejscu inny z faworytów - Marco Schwartz i tylko ten Hadalin jest niespodzianką - pewnie zamiast niego powinien być Paris, Kriechmayer czy Innerhofer. No ale niespodzianek też oczekujemy, przecież jak wszystko jest pod kreskę, to czekamy na niespodzianki...
Pierwsze złoto Pintirault - medali już ma w sumie całkiem sporo, ale na jego złoto Francuzi musieli jednak trochę poczekać.
Ja niestety na razie jeździć nie mogę - wysłałem na narty córkę w zastępstwie :D
Bedrzich
Mistrz Świata
 
Posty: 1232
Rejestracja: 11 Mar 2012 10:11
Miejscowość: Gduńsk

Re: Narciarstwo Alpejskie

Postprzez Gerhardt » 14 Lut 2019 19:24

Przed startem stawiałem na Rebensburg. Cały sezon jeździła na najwyższym poziomie, ale przez spore błędy nie kończyła. No i znowu błąd na 4 bramki przed metą, ale jest przynajmniej drugie miejsce. W zeszłym sezonie wydawało mi się, że spośród slalomistek, które ostro wzięły się za gigant pierwsza na podium stanie Holdener a tu Vlhova już dwa razy wygrała i dziś dokłada złoto. Coś mi się zdaje, że to tytan pracy tak jak Shiffrin. Amerykanka na typowym dla siebie poziomie zdobyła brąz, myślę że będzie zadowolona. Ważne żeby wystarczyło pary na pierwszy PŚ za GS.

Slalom pań szykuje się równie ciekawy. W sumie Are jest dość specjalnym miejscem dla kilku zawodniczek. Shiffrin wygrała tu pierwsze zawody w 2012, Vlhova w 2015, Swenn-Larsson pierwsze podium zaliczyła tu w 2014. Z kolei Hansdotter była w 2012 druga za Shiffrin i de facto od tego czasu weszła do ścisłej czołówki slalomowej. Myślę, że to właśnie między nimi i Holdener rozegra się walka o medale.

Za to jutro Hirscher miażdży, Pinturault bierze srebro a Kristoffersen znowu spuchnie, względnie strzeli focha :D .
Awatar użytkownika
Gerhardt
Młodzieżowiec
 
Posty: 273
Rejestracja: 20 Mar 2015 14:53

Re: Narciarstwo Alpejskie

Postprzez Bedrzich » 14 Lut 2019 21:46

No nie, Henrik w tamtym roku strzelał fochy, bo liczył, że jeszcze zdoła powalczyć z Hirscherem. Teraz chyba już stracił wiarę...
Bedrzich
Mistrz Świata
 
Posty: 1232
Rejestracja: 11 Mar 2012 10:11
Miejscowość: Gduńsk

PoprzedniaNastępna

Wróć do Sport

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 26 gości