Powrót dawnych czasów...

O wszystkim.

Powrót dawnych czasów...

Postprzez Duche » 09 Lis 2018 18:19

Joł wszystkim.

Zbliża się zima, sezon sportów zimowych etc. Więc ruch na forum powinien siłą rzeczy się zwiększyć. Nie byłem w ostatnich miesiącach (latach?) już tutaj tak aktywny jak kiedyś, ale ostatnio jakoś zatęskniło mi się za tym forum i różnorakimi dyskusjami, więc postanowiłem zebrać się w sobie i częściej tutaj się udzielać. No ale... Czy jest mi ktoś w stanie wytłumaczyć, gdzie podziali się Ci wszyscy ludzie, z którymi spędziłem tutaj wiele, wiele godzin? Markos? Masza? Raku? Karlos? Firducha? Janko? czy Dan? (wiadomo, o kimś, kto kiedyś tutaj pisał, a już nie pisze to mogłem zapomnieć :cry: ).

Może da radę, jakoś sprawić, by cała "stara gwardia" tutaj wróciła? :mrgreen:
"Nie rozumiem, jak można mieszkać w pałacu ze złota, podczas gdy tylu ludzi umiera z głodu, a następnie jechać i całować ziemię biednych krajów"
Diego Armando Maradona

Dorothea Wierer :*
Awatar użytkownika
Duche
Żywa legenda
 
Posty: 2561
Rejestracja: 13 Sty 2007 11:13
Miejscowość: Lędziny / Лендзины

Re: Powrót dawnych czasów...

Postprzez Kisik94 » 09 Lis 2018 19:04

To w takim razie Ci odpowiem, bo akurat w przeciwieństwie do Ciebie ostatnie 3-4 lata spędzałem tutaj dość aktywnie. Otóż tak:
- Markos - jak dwa lata temu w niewyjaśnionych okolicznościach zanikł, tak do dzisiaj chyba nikt nie wie co się z nim stało
- Raku - zawiesił swoją aktywność tutaj też dwa lata temu http://forum.biathlon.pl/viewtopic.php?f=3&t=1131&start=40#p76334
- Karlos - dalej tu bywa więc z pewnością będzie tu wpadał częściej już niedługo
- Friducha - pokłóciła się 2 lata temu z inną "koleżanką" Snill Jentą (Theresą) i mimo, że tu wpada to nic nie pisze, a dodatkowo pousuwała treści ze swoich postów
- Janko i Dan nie wpadają tu już od 3-4 lat więc trudno powiedzieć co z nimi

Duche napisał(a):Może da radę, jakoś sprawić, by cała "stara gwardia" tutaj wróciła? :mrgreen:


Nie chcę być brutalny ale są na to sięgające nie więcej niż 1 % szanse, że wróci.
Awatar użytkownika
Kisik94
Żywa legenda
 
Posty: 4256
Rejestracja: 10 Gru 2012 22:51

Re: Powrót dawnych czasów...

Postprzez Duche » 09 Lis 2018 19:36

O widzisz, zawsze już coś wiem. Dziękówa ;) ;)

Hmm, wydaje mi się, że mimo wszystko jakieś tam szanse są, by owe towarzystwo wróciło do gry :mrgreen:

Tyle wspomnień, heh. Zima za oknem (oby była), zima w Eurosporcie, to może i zachęci to co poniektórych do powrotu. Na pewno forum by na tym skorzystało, bo obecnie chyba nie ma za wielu tak regularnie udzielających się użytkowników.
"Nie rozumiem, jak można mieszkać w pałacu ze złota, podczas gdy tylu ludzi umiera z głodu, a następnie jechać i całować ziemię biednych krajów"
Diego Armando Maradona

Dorothea Wierer :*
Awatar użytkownika
Duche
Żywa legenda
 
Posty: 2561
Rejestracja: 13 Sty 2007 11:13
Miejscowość: Lędziny / Лендзины

Re: Powrót dawnych czasów...

Postprzez kat. » 10 Lis 2018 18:49

Każdy idealizuje swoje dobre stare czasy. Niewątpliwie takimi złotymi czasami forum jest okres po sezonie 11/12, kiedy forum "kwitło" towarzysko, był Raku, Markos, do tego Jacek, Zdzichu, nieśmiertelny Menson :D no i silna sekcja kobieca z Seductorą, Caro i Moonlight + pełniąca funkcję przyzwoitki Fridka. :P

Pozdrowienia dla starej gwardii, aż dziwne, że już 6 lat minęło od tych czasów (w sumie z punktu widzenia forum wcale nie super starych).

Ale to se ne vrati. "Moja" Dadocha już emerytka, Emil emeryt, czas na nowe objawienia, także na forum, jeśli ma nadal funkcjonować.
...to tylko wieczność pustką śpiewa
Awatar użytkownika
kat.
Forumowy bożek
 
Posty: 5122
Rejestracja: 14 Gru 2010 11:35
Miejscowość: Marcówka

Re: Powrót dawnych czasów...

Postprzez Daniel » 11 Lis 2018 21:09

Forum niegdyś było faktycznie na doskonałym poziomie, a wiedza użytkowników potrafiła robić wrażenie - pamiętam to doskonale, bo rejestrowałem się tu w 2007 roku. Tak to już jednak bywa, że często ktoś się prędzej czy później wykrusza, a tu akurat wykruszyła się niemal cała stara gwardia. W utrzymaniu poziomu nie pomogły też liczne wpisy o Justysi, Beni, Panu Mareczku,malutkiej Emmie itp. itd, których się namnożyło w wielu wątkach, a które były na zerowym poziomie merytorycznym - taki spam też zniechęcał do dalszego udzielania się w dyskusjach. Mimo wszystko forum jednak żyje - i niech tak będzie dalej :)
Daniel
Kadra A
 
Posty: 805
Rejestracja: 10 Lut 2007 15:37
Miejscowość: Toruń

Re: Powrót dawnych czasów...

Postprzez Kisik94 » 12 Lis 2018 14:49

Daniel napisał(a):W utrzymaniu poziomu nie pomogły też liczne wpisy o Justysi, Beni, Panu Mareczku,malutkiej Emmie itp. itd, których się namnożyło w wielu wątkach, a które były na zerowym poziomie merytorycznym - taki spam też zniechęcał do dalszego udzielania się w dyskusjach.


Czyżby to był jeden z głównych powodów, dla których przestałeś tu tyle pisać co jeszcze 3-4 lata temu ?
Awatar użytkownika
Kisik94
Żywa legenda
 
Posty: 4256
Rejestracja: 10 Gru 2012 22:51

Re: Powrót dawnych czasów...

Postprzez Daniel » 13 Lis 2018 00:24

Nie :) nigdy nie udzielałem się aż tak bardzo, postów niby mam prawie 800, ale jednak przez 11 lat to nie tak wiele. W sumie koło się zamyka, bo kiedyś było więcej dyskusji to i ja pisałem częściej, potem dyskusji było mniej to i ja się mniej udzielałem. Choć fakt, można powiedzieć, że gdyby każdy wychodził z takiego założenia to byłoby albo super na forum, albo też beznadziejnie :P Niemniej, postaram się poprawić ;)
Daniel
Kadra A
 
Posty: 805
Rejestracja: 10 Lut 2007 15:37
Miejscowość: Toruń

Re: Powrót dawnych czasów...

Postprzez kat. » 13 Lis 2018 09:43

Najstarsi użytkownicy (ja jeszcze się nie udzielałem) pamiętają okres ostrego zamordyzmu na forum, kiedy posty leciały z byle powodu, potem był okres "demokracji totalnej", ale w sumie nikt nie przeginał pały i moderatorzy stali się zbędni. Była taka przyjemna kawiarenka, gdzie wszyscy się "wirtualnie" znali i szanowali. Później bywało z tym rozmaicie.

Tak a propos poziomu forum. Zakładając, że zimą forum się ożywi, a w niedalekiej przyszłości czeka je zatrzęsienie nowych użytkowników, myślę, że kolega Kisik powinien otrzymać "zabawki" na całe forum. Jest często obecny i wystarczająco zrównoważony :D

p.s. Temat o "malutkiej Emmie" jakiś czas temu zamknąłem. ;)
...to tylko wieczność pustką śpiewa
Awatar użytkownika
kat.
Forumowy bożek
 
Posty: 5122
Rejestracja: 14 Gru 2010 11:35
Miejscowość: Marcówka

Re: Powrót dawnych czasów...

Postprzez Duche » 16 Lis 2018 11:01

A jakby tak wysłać do wszystkich prywatne wiadomości? Zawsze takie powiadomienie o otrzymaniu wiadomości pojawia się także na e-mailu, więc może jakimś cudem dałoby to pożądany efekt ;)
"Nie rozumiem, jak można mieszkać w pałacu ze złota, podczas gdy tylu ludzi umiera z głodu, a następnie jechać i całować ziemię biednych krajów"
Diego Armando Maradona

Dorothea Wierer :*
Awatar użytkownika
Duche
Żywa legenda
 
Posty: 2561
Rejestracja: 13 Sty 2007 11:13
Miejscowość: Lędziny / Лендзины

Re: Powrót dawnych czasów...

Postprzez Daniel » 16 Lis 2018 21:08

Dobry pomysł :) Jak tak sobie myślę to mam też wrażenie, że wpływ na forum miała rezygnacja z typera na stronie. To jednak przyciągało, bo w typerze brało udział naprawdę wiele osób i przynajmniej jeden gracz na iluś w końcu skuszony trafiał także tutaj. Typera nie ma to i grono potencjalnych nowych forumowiczów też się jednak zmniejszyło.
Daniel
Kadra A
 
Posty: 805
Rejestracja: 10 Lut 2007 15:37
Miejscowość: Toruń

Re: Powrót dawnych czasów...

Postprzez Kisik94 » 16 Lis 2018 21:20

Ja mam na ten temat nieco inne zdanie. Owszem typer na pewno przyciągał, a może inaczej, pozostawiał te osoby, które odwiedziły tę stronę. Zwłaszcza, że co sezon kilka czy kilkanaście osób coś wygrywało. Natomiast ja uważam iż te w większości młode osoby, które pokończyły studia, poszły do pracy, założyły rodzinę to przez coraz mniejszy brak czasu odpuściły to forum. Problemem większym jest to, że tych nowych osób nie przybywa aż tyle żeby załatać te "dziury". Można spróbować wysłać e-maila do każdej z osób, które naskrobały tu co najmniej ze 100 postów i poczekać ale wielkich szans temu nie daję.
Awatar użytkownika
Kisik94
Żywa legenda
 
Posty: 4256
Rejestracja: 10 Gru 2012 22:51

Re: Powrót dawnych czasów...

Postprzez biathlonfan94 » 16 Lis 2018 21:25

No na pewno Kisik trochę ma racje, ale na swoim przykładzie mogę powiedzieć, że na samym początku właśnie odwiedzałem tę stronę/forum dla typerka, w którym brało udział ponad 100 osób, a na samym forum pisałem może z 5 postów rocznie, generalnie nie udzielając się za bardzo. Dopiero po jakimś tam czasie właśnie jak ta 'stara gwardia' odeszła zacząłem coś więcej pisać.
biathlonfan94
Kadra B
 
Posty: 599
Rejestracja: 03 Gru 2014 23:36
Miejscowość: Gdańsk/Elbląg

Re: Powrót dawnych czasów...

Postprzez Duche » 21 Lis 2018 23:02

Czyli co? Wysyłamy?

Tylko ma ktoś jakiś ogólny zarys, jakby mogła wyglądać taka wiadomość? Ja postaram się coś wymyślić, ale może ktoś już coś ma w głowie.
"Nie rozumiem, jak można mieszkać w pałacu ze złota, podczas gdy tylu ludzi umiera z głodu, a następnie jechać i całować ziemię biednych krajów"
Diego Armando Maradona

Dorothea Wierer :*
Awatar użytkownika
Duche
Żywa legenda
 
Posty: 2561
Rejestracja: 13 Sty 2007 11:13
Miejscowość: Lędziny / Лендзины

Re: Powrót dawnych czasów...

Postprzez Merron » 23 Lis 2018 09:16

Dobry pomysł, może choć kilka osób zatęskni za naszą społecznością. Nowych osób zbyt wiele raczej nie przybędzie, bo zwykle pojawiają się przy jakichś sukcesach naszych a to chyba nie jest sezon zapowiadający się optymistycznie ;)
Merron
Junior
 
Posty: 174
Rejestracja: 19 Gru 2008 13:30

Re: Powrót dawnych czasów...

Postprzez karlos » 01 Gru 2018 19:33

Ja ostatnio jestem mniej aktywny ze względów osobistych, bo u mnie się tak dużo dzieje, że nie mam za bardzo czasu sportu oglądać, to tym bardziej udzielać się specjalnie na forum. Odnośnie zmian w aktywności na forum to też czasy się zmieniają i dla młodego pokolenia powoli emaile czy fora odchodzą do lamusa, więc napływ nowych użytkowników jest mniejszy niż kiedyś. A jednak jak się założy rodzinę, to już się ma mniej czasu niż za czasów szkolnych czy studenckich.
Wymagajcie od siebie choćby inni od was nie wymagali
Awatar użytkownika
karlos
Żywa legenda
 
Posty: 2898
Rejestracja: 12 Gru 2009 23:09
Miejscowość: Gdynia

Re: Powrót dawnych czasów...

Postprzez strawberrygirl » 08 Lip 2022 12:01

niestety nic dwa razy się nie zdarza i zapewne nie powinno, często nie zdajemy sobie sprawy, jak poszczególne wydarzenia wpływają na nasze życie
Wiesz, Prosiaczku...miłość jest wtedy...kiedy kogoś lubimy...za bardzo.

Alan Alexander Milne, Kubuś Puchatek
strawberrygirl
Młodzik młodszy
 
Posty: 3
Rejestracja: 08 Lip 2022 11:55
Miejscowość: Nowy Sącz

Re: Powrót dawnych czasów...

Postprzez jacyzun » 16 Sie 2022 09:36

Ja co prawda na forum jestem nowy, ale zaciekawił mnie temat, bo sam też zauważam, że fora powoli "wymierają" (mówię na podstawie innych for, do których należę). A szkoda, bo kiedyś to było naprawdę fajne miejsce do zdobycia wielu mega ciekawych informacji, bez zbędnych fake newsów
jacyzun
Młodzik młodszy
 
Posty: 3
Rejestracja: 16 Sie 2022 08:21
Miejscowość: Krynica

Re: Powrót dawnych czasów...

Postprzez jacek_999 » 19 Wrz 2022 12:38

jacyzun napisał(a):Ja co prawda na forum jestem nowy, ale zaciekawił mnie temat, bo sam też zauważam, że fora powoli "wymierają" (mówię na podstawie innych for, do których należę). A szkoda, bo kiedyś to było naprawdę fajne miejsce do zdobycia wielu mega ciekawych informacji, bez zbędnych fake newsów

teraz te funkcje przejęły serwisy społecznościowe... no cóż, znak czasów...
jacek_999
Młodzik młodszy
 
Posty: 3
Rejestracja: 19 Wrz 2022 12:21
Miejscowość: Kraków

Re: Powrót dawnych czasów...

Postprzez Komisza10 » 14 Kwi 2023 10:10

Swoją drogą strasznie jestem ciekawa co będzie dominowało tak za 10-20 lat...
Komisza10
Młodzik młodszy
 
Posty: 3
Rejestracja: 14 Kwi 2023 09:57
Miejscowość: Kraków


Wróć do Hyde Park

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 32 gości