Lekkoatletyka

Rozmowy na temat pozostałych dyscyplin sportowych.

Re: Lekkoatletyka

Postprzez Bocian » 08 Sie 2018 06:34

Swobodzie było za gorąco :roll: Dla mnie zaskoczenie to 3 miejsce Holenderki. Jeszcze rok temu nie miała sobie równych w Europie, dzisiaj przegrywa i na 100 i na 200 metrów. Złoto dla Brytyjki, która wykręciła 4 najlepszy wynik w historii mistrzostw i rekord kraju za jednym zamachem. Po finale 100 m myślę, że widać, jakie kraje będą liczyć cię w walce o medale. Wielka Brytania, Niemcy, Holandia i ewentualnie Szwajcaria.
Awatar użytkownika
Bocian
Żywa legenda
 
Posty: 3309
Rejestracja: 02 Kwi 2014 20:27
Miejscowość: Bikini Dolne

Re: Lekkoatletyka

Postprzez Bocian » 09 Sie 2018 07:17

Złoto na 10 km pań, dla reprezentantki Izraela a właściwie Kenijki w barwach Izraela. To w sumie nie dziwi. Bardziej niesamowite jest to, że na ME startuje kraj, który nie graniczy z żadnym europejskim krajem.
Awatar użytkownika
Bocian
Żywa legenda
 
Posty: 3309
Rejestracja: 02 Kwi 2014 20:27
Miejscowość: Bikini Dolne

Re: Lekkoatletyka

Postprzez esbek » 12 Sie 2018 10:38

Bocian napisał(a):Złoto na 10 km pań, dla reprezentantki Izraela a właściwie Kenijki w barwach Izraela. To w sumie nie dziwi. Bardziej niesamowite jest to, że na ME startuje kraj, który nie graniczy z żadnym europejskim krajem.

Bo oni są wszędzie :mrgreen:
esbek
Młodzieżowiec
 
Posty: 446
Rejestracja: 15 Gru 2012 20:25

Re: Lekkoatletyka

Postprzez san » 14 Sie 2018 21:55

Ładny start naszych zawodników. Wyprzedziła nas W.Brytania, która z 7. złotych 6 zdobyła w sprincie (czarni). Właściwie zawiedli tylko dyskobole. Urbanek w wywiadzie mówił, że w styczniu rzucał 64m, w kwietniu 67m a teraz jest wykończony. Fatalny rok trenera Suskiego (Stój!).
Z powodu kontuzji nie startowali nasi wybitni zawodnicy: Gadomska, Jóźwik, Lićwinko (ciąża), Andrejczyk, Witek, Krzewina, Adamczyk, Kobielski, Andrzejczak, Hoffmann, Stój. Będzie kim wzmocnić reprezentację a to daleko nie wszyscy.
san
Mistrz Świata
 
Posty: 1008
Rejestracja: 12 Kwi 2010 17:36

Re: Lekkoatletyka

Postprzez damian940915 » 15 Sie 2018 11:42

Czyli tak, z 8 medalistów z MŚ z Amsterdamu, 5 potwierdziła klasę na ME: Fajdek, Nowicki, Włodarczyk, sztafeta kobiet, Kszczot. A więc bez wątpienia są to szanse na Doha i na Tokio. 3 pierwsze bezapelacyjnie, nie ma co się rozpisywać. Bycie najlepszą sztafetą z Europy zawsze medal na wielkiej imprezie dawało, największa obawa o Kszczota, bo pewnie znowu Afrykanie w sezonie olimpijskim będą biegać bardzo szybko. Stanu posiadania z Amsterdamu nie obroniła Kopron. I Fiodorow w tym wypadku to nie jest zastępstwo, bo taki wynik po prostu nie da medalu światowej imprezy. Nie obronił też Lisek, ale akurat jego 5.90 możemy rozpatrywać w kategoriach szans medalowych. Nie obroniła też rzecz jasna Lićwinko, za którą wszyscy trzymamy kciuki, by wróciła, bo poziom skoku wzwyż na tych mistrzostwach był raczej przeciętny.
Teraz o pozostałych medalistach. Haratyk i Bukowiecki. Wyniki bardzo solidne, raczej powinny dać jeden medal na świecie, natomiast liczenie na 2 to już trochę hurraoptymizm.
Paulina Guba - myślę, że do medalu na świecie trzeba pobić rekord polski, chociaż w Rio nawet on nie gwarantował podium.
Lewandowski i Zośka - sytuacja podobna - to nie są wyniki, z którymi można zdziałać coś więcej niż finał światowej imprezy
Justyna Święty - najszybszy od 2015 wynik Europejki, ale to wciąż daje maksymalnie finał na światowej imprezie.
z 4-5 miejsc poza Liskiem i Kopron jako jakieś tam szanse możemy rozpatrywać jeszcze Wojciechowskiego i Krukowskiego, być może sztafetę 4x400 mężczyzn oraz z nadzieją spoglądać na Kardasz i 800 metrowców.
Mimo nieudanego występu nie przekreślałbym też dyskoboli oraz trzymał kciuki za powrót do zdrowia oszczepniczek (poziom na tych ME bardzo mizerny).
Ważne jest również to, że w Doha jak i w Tokio dochodzi sztafeta mieszana 4x400 i trzeba, by dobrze określić priorytety w zależności od kalendarza.
W każdym razie równanie do 8 medali z Amsterdamu to musi być cel na Doha i Tokio, przy czym oceniając realnie, że poza Europą ogólnie Europejczykom trudniej się startuje, to 5-6 medali przyjąłbym z zadowoleniem zwłaszcza w Tokio.
Narty były złe i strzelanie, strzelanie też było złe ...
Awatar użytkownika
damian940915
Mistrz Świata
 
Posty: 1257
Rejestracja: 13 Lut 2009 23:26

Re: Lekkoatletyka

Postprzez san » 15 Sie 2018 21:44

Oczywiście Gaworska nie Gadomska, chociaż kto wie :) . Tu trzeba wspomnieć o Cichockiej, która w normalnej formie wygrałaby łatwo 800m. Gdyby ktoś zmusił Kiełbasińską i Siciarz na 400m ppł pewnie mielibyśmy medal w Tokio.
san
Mistrz Świata
 
Posty: 1008
Rejestracja: 12 Kwi 2010 17:36

Re: Lekkoatletyka

Postprzez damian940915 » 15 Sie 2018 22:34

O Cichockiej to i ja po prawdzie zapomniałem, chociaż pod słowa o 800-metrowcach można i dziewczyny podciągnąć, bo i Jóźwik i Sabat i Cichocka to są nadzieje przynajmniej na finał.
Co do Kiełbasińskiej, to jak tak sobie myślę o tej sztafecie mieszanej, to może ona upatruje w tym szansy, a i szkoleniowcy raczej jej nie zniechęcą, bo wychodzi mi, że będzie nam trzeba na Igrzyska 7-8 kobiet biegających 400m najlepiej poniżej 52 sekund, a myślę, że u niej przy pełnym przestawieniu się na ten dystans jakieś 51.5 jest realne.
Narty były złe i strzelanie, strzelanie też było złe ...
Awatar użytkownika
damian940915
Mistrz Świata
 
Posty: 1257
Rejestracja: 13 Lut 2009 23:26

Re: Lekkoatletyka

Postprzez Bocian » 16 Sie 2018 12:25

damian940915 napisał(a):O Cichockiej to i ja po prawdzie zapomniałem, chociaż pod słowa o 800-metrowcach można i dziewczyny podciągnąć, bo i Jóźwik i Sabat i Cichocka to są nadzieje przynajmniej na finał.
Co do Kiełbasińskiej, to jak tak sobie myślę o tej sztafecie mieszanej, to może ona upatruje w tym szansy, a i szkoleniowcy raczej jej nie zniechęcą, bo wychodzi mi, że będzie nam trzeba na Igrzyska 7-8 kobiet biegających 400m najlepiej poniżej 52 sekund, a myślę, że u niej przy pełnym przestawieniu się na ten dystans jakieś 51.5 jest realne.


4 x 400 m mieszane wchodzi do programu olimpijskiego w Japonii? No to wiemy jaka będzie historia tej konkurencji. Miejsca 1-2 USA i Jamajka a reszta świata będzie się zabijała o brąz.
Awatar użytkownika
Bocian
Żywa legenda
 
Posty: 3309
Rejestracja: 02 Kwi 2014 20:27
Miejscowość: Bikini Dolne

Re: Lekkoatletyka

Postprzez san » 23 Sie 2018 22:02

Nedops, wspomniałeś o Turawej. W zasadzie jej wszystkie rekordy powinny być wymazane. To jest ten sam przypadek co Semenya tyle, że federacja dyskretnie poprosiła ją żeby przestała biegać. I tak w wieku 27 lat przestała startować ale zostawiono jej medale i rekordy. Ponieważ jest białą kobietą nikt jej nie bronił.
san
Mistrz Świata
 
Posty: 1008
Rejestracja: 12 Kwi 2010 17:36

Re: Lekkoatletyka

Postprzez san » 27 Sie 2018 22:39

Przeczytałem wywiad z Herman, tą Białorusinką, która wygrała płotki na ME. Typowa wschodnia rodzina. Ojciec zwiał kiedy miała 3 lata. Samotna matka wychowywała dwie córki. Bieda. Głównym pożywieniem był chleb z solą. A jak utrzymała się przy sporcie? Już w wieku 15 lat dostawała spore stypendium. Płotków nie lubiła ale z tych pieniędzy nie mogła zrezygnować. I tak mają doskonałą zawodniczkę.
san
Mistrz Świata
 
Posty: 1008
Rejestracja: 12 Kwi 2010 17:36

Re: Lekkoatletyka

Postprzez san » 03 Wrz 2018 21:25

Dziwna historia ze Skrzyszowską. Jest w słabej formie, pierwszy bieg na płotkach od ponad 3. miesięcy i RP17. Gdyby cały sezon biegała płotki to byłaby najlepsza na świecie.
san
Mistrz Świata
 
Posty: 1008
Rejestracja: 12 Kwi 2010 17:36

Re: Lekkoatletyka

Postprzez figaro56 » 09 Wrz 2018 19:48

Dwie sprawy po tym pucharze kontynentalnym. Trzeba jak najszybciej znaleźć jakieś zajęcie dla tych działaczy z IAAF-u, bo najwyraźniej z nudów głupoty im do łbów przychodzą. Nie wiem niech papierki zbierają wokół siedziby IAAF albo bo ja wiem? Może okna tam umyją. No bo to co wymyślili z punktacją na tych zawodach lepiej przemilczę bo musiałbym użyć nieparlamentarnych słów.
Druga sprawa to katastrofalny występ niektórych polskich lekkoatletów w ramach reprezentacji Europy. Rozumiem, ze koniec sezonu ale jeśli się czuje a tak było przynajmniej w wypadku Włodarczyk(sama to mówiła Dzięciołowskiemu), że forma siadła to po co brać udział w tych zawodach.
figaro56
Żywa legenda
 
Posty: 4104
Rejestracja: 19 Lis 2008 23:39

Re: Lekkoatletyka

Postprzez Bocian » 10 Wrz 2018 05:40

figaro56 napisał(a):Dwie sprawy po tym pucharze kontynentalnym. Trzeba jak najszybciej znaleźć jakieś zajęcie dla tych działaczy z IAAF-u, bo najwyraźniej z nudów głupoty im do łbów przychodzą. Nie wiem niech papierki zbierają wokół siedziby IAAF albo bo ja wiem? Może okna tam umyją. No bo to co wymyślili z punktacją na tych zawodach lepiej przemilczę bo musiałbym użyć nieparlamentarnych słów.
Druga sprawa to katastrofalny występ niektórych polskich lekkoatletów w ramach reprezentacji Europy. Rozumiem, ze koniec sezonu ale jeśli się czuje a tak było przynajmniej w wypadku Włodarczyk(sama to mówiła Dzięciołowskiemu), że forma siadła to po co brać udział w tych zawodach.


Katastrofa Nowickiego. Do tego kolejny słaby występ Justyny Święty, na mitygnu w Zagrzebiu poszło jej jeszcze gorzej. Rozumiem że końcówka sezonu, ale jak się wygrywa ME a potem natychmiast wraca do biegania półtorej do dwóch sekund wolniej, niż w Berlinie to nie ma żadnego sensu pokazywać się na żadnych zawodach, poza Polską.
Awatar użytkownika
Bocian
Żywa legenda
 
Posty: 3309
Rejestracja: 02 Kwi 2014 20:27
Miejscowość: Bikini Dolne

Re: Lekkoatletyka

Postprzez damian940915 » 11 Wrz 2018 22:24

figaro56 napisał(a):to po co brać udział w tych zawodach.

Może po prostu dla pieniędzy. 30 tys USD za 1 miejsce, 10 tys za 3 to jak na lekkoatletykę duże pieniądze. Pozostałe lokaty też więcej warte, niż w podstawowych mityngach Diamentowej Ligi. Ja nie wiem, czy i na ile mogą liczyć lekkoatleci w ramach tzw. "startowego" na mityngach, ale ani rzut młotem jako konkurencja, ani nazwisko Justyny Święty wrażenia na organizatorach poza Polską raczej nie robią niestety.
Narty były złe i strzelanie, strzelanie też było złe ...
Awatar użytkownika
damian940915
Mistrz Świata
 
Posty: 1257
Rejestracja: 13 Lut 2009 23:26

Re: Lekkoatletyka

Postprzez san » 13 Wrz 2018 22:08

W kwietniu pisałem o 12-letnim tyczkarzu Michale Gawendzie. Miał 2 miesiące na skoczenie 4m i poprawienie RŚ12 należącego do tego niesamowitego Szweda(?) Duplantisa. Nie udało się ale dziś się udało.
san
Mistrz Świata
 
Posty: 1008
Rejestracja: 12 Kwi 2010 17:36

Re: Lekkoatletyka

Postprzez san » 14 Wrz 2018 21:34

Postawiłem znak zapytania przy słowie Szwed dlatego, że ma on niewiele wspólnego ze Szwecją, właściwie tylko mamę. Mieszka w USA, trenuje go ojciec, kiedyś świetny amerykański tyczkarz, nie potrafi powiedzieć zdania po szwedzku. Amerykańscy fani la twierdzą, że przyjął takie obywatelstwo tylko dlatego żeby łatwiej przechodzić eliminacje krajowe, podobnie jak to zrobił Barber.
san
Mistrz Świata
 
Posty: 1008
Rejestracja: 12 Kwi 2010 17:36

Re: Lekkoatletyka

Postprzez san » 15 Wrz 2018 21:53

Świetna wiadomość. Po dwóch latach kontuzję wyleczył Bartosz Siudek, doskonale biegający 2 lata temu junior-płotkarz. Dzisiaj, z minimalnie niedozwolonym wiatrem uzyskał 10.56 i 10.61 na 100m. A myślałem, że zrezygnował. Teraz czekamy jeszcze na Zabłockiego, Kwaszcz i Tofila.
san
Mistrz Świata
 
Posty: 1008
Rejestracja: 12 Kwi 2010 17:36

Re: Lekkoatletyka

Postprzez damian940915 » 16 Wrz 2018 22:35

Ogarnijcie sobie zasady rankingu kwalifikacyjnego do MŚ, a w przyszłości do Igrzysk: https://worldrankings-staging.aws.iaaf. ... les/basics i ogólne zasady kwalifikacji na MŚ w Doha https://media.aws.iaaf.org/competitioni ... 4d000c.pdf Algorytmy wkraczają do akcji ...
Narty były złe i strzelanie, strzelanie też było złe ...
Awatar użytkownika
damian940915
Mistrz Świata
 
Posty: 1257
Rejestracja: 13 Lut 2009 23:26

Re: Lekkoatletyka

Postprzez san » 20 Wrz 2018 22:13

Zanosi się, że Rosja wróci na stadiony lekkoatletyczne. Nie ma jednak sprawiedliwości na tym świecie. Za te złodziejstwa wobec naszych zawodników (a zwłaszcza naszych biegaczek na średnich dystansach) powinni cierpieć przynajmniej 10 lat.
san
Mistrz Świata
 
Posty: 1008
Rejestracja: 12 Kwi 2010 17:36

Re: Lekkoatletyka

Postprzez karlos » 22 Wrz 2018 12:11

W sumie i tak długo nie startowali, ważniejsze jest to, żeby po ich powrocie lepiej pilnować czystości ich sportowców.
Wymagajcie od siebie choćby inni od was nie wymagali
Awatar użytkownika
karlos
Żywa legenda
 
Posty: 2898
Rejestracja: 12 Gru 2009 23:09
Miejscowość: Gdynia

PoprzedniaNastępna

Wróć do Sport

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 34 gości