Lekkoatletyka

Rozmowy na temat pozostałych dyscyplin sportowych.

Re: Lekkoatletyka

Postprzez figaro56 » 20 Lip 2018 22:16

A ja stadion w Grudziądzu budowałem. Niestety ale nie dobrowolnie. Kolegium do spraw wykroczeń dowaliło mi 30 godzin czynu społecznego za pewien młodzieńczy wybryk a że w tym czasie jeszcze się uczyłem to karę grzywny zamieniono na prace społeczne. Nie ma się czym chwalić ale jakąś cegiełkę do powstania stadionu dołożyłem.

A w Lublinie bardzo ciekawe zawody. Swobodzie potrzebne było to zwycięstwo bo psychicznie niewątpliwie odżyła. Zaskoczyła mnie formą na 100 m Kiełbasińska. Ciekaw jestem jak złożą sztafetę
Bardzo interesujący konkurs rzutu oszczepem. Czterech przekroczyło 80 m choć trzej niewiele. Niemniej najlepszy konkurs ponoć w historii. Tylko tyle razy się sparzyłem na oszczepie że za wiele w Berlinie nie oczekuję w tej konkurencji. Brakuje rzutu ponad 85 metrów.
Martwi mnie sytuacja w trójskoku bo jeśli odjąć Jagaciak i Hofmana to dalej jest przepaść. Mistrz Polski z najgorszym wynikiem od 1958 roku.
1500 m treningowo pobiegł Kszczot. Szuka wytrzymałości. Z wygraną większych problemów nie miał bo Lewandowski z kolei pobiegnie 800 m. Ten pewnie szuka szybkości.
Zośka też mistrzynią pod nieobecność Cichockiej łatwo i przyjemnie.
Bardzo interesująca walka na 3000 pprzesz wśród kobiet. Czasy może niezbyt tęgie ale sama walka pierwszorzędna.
figaro56
Żywa legenda
 
Posty: 4104
Rejestracja: 19 Lis 2008 23:39

Re: Lekkoatletyka

Postprzez Bocian » 21 Lip 2018 11:49

Tymczasem za nami Diamentowa Liga w Monako.

- News numer 1, to rekord świata na 3 kilometry z przeszkodami Kenijki Chepkoech. Dekadę temu kibicowaliśmy Wioli Frankiewicz. Jej rekord życiowy, dał by jej we wczorajszym biegu dopiero 11 miejsce. Ta konkurencja poszła do przodu, przez ostatnie 10 lat.

- Amerykanie mają nowy wielki sprinterski talent. Noah Layles. Ma 21 lat. I już jest w tym roku najszybszy na świecie i na 100 i na 200. 9,88 na 100 i 19,65 wczoraj w Monako. Nie unika się również porównań z tym najszybszym z najszybszych i okazuje się, że w wieku 21 lat, Bolt nie biegał tak szybko żadnego z tych dwóch dystansów.

- Na 110 m przez płotki szaleje Szubienkow. Rosjanin ma 5 najlepszych wyników w tym roku na świecie. A nie dawno, zabrakło mu tylko 1/100 sekundy, do rekordu Europy. Ciekawe, czy będzie mógł wystartować w Berlinie?

- Na 400 metrów pań pojedynek Shauny Miller z utalentowaną Salwą Nasser. Pierwszy raz od 2009 roku, mieliśmy bieg z czasem poniżej 49 sekund. Obie i Miller i Nasser pobiegły szybciej, niż wynik Ireny Szewińskiej.

- Na 800 m, dziewczyna z Jamajki biegnie prawie sekundę szybciej od rekordu Polski :shock:
Awatar użytkownika
Bocian
Żywa legenda
 
Posty: 3309
Rejestracja: 02 Kwi 2014 20:27
Miejscowość: Bikini Dolne

Re: Lekkoatletyka

Postprzez figaro56 » 21 Lip 2018 20:37

Dzień drugi MP za nami. Pierwsze może rozczarowania. Dysk kobiet i forma Zabawskiej która w którymś już starcie nie może uporać się z 55 metrami. Myślałem, że Daria będzie już regularnie rzucać powyżej 60 metrów ale widać muszę się uzbroić w cierpliwość.
Skok wzwyż kobiet. Wystarczyło, że jedna zawodniczka odniosła kontuzję a druga zaszła w ciążę i znów jesteśmy w czarnej dziurze.
Skok wzwyż mężczyzn. Wysokość 2m 21cm nikogo w Europie nie przestraszy.
Co się dzieje z Omelką. Strasznie puchnie na finiszowych metrach. Tak było wczoraj i tak dzisiaj. Komentatorzy podejrzewali nawet jakąś kontuzję.
Toż to ważny członek sztafety. Oprócz Zalewskiego żaden 400-metrowiec nie złamał 46 sek.
Natomiast u kobiet jest nadzieja na dobry występ sztafety. Trzy dziewczyny złamały 52 sek.
Bardzo dobry występ Andżeliki Cichockiej na 800 m. W samotnym biegu minimum na Londyn.
Dobrą formę potwierdza Kiełbasińska tym razem na 200 m rekord sezonu. Czekam niecierpliwie na finał.
Lepszą formę sygnalizuje Małachowski w dysku.
Na 400ppłot talent potwierdza młoda Wosztyl. Mogą z niej być ludzie.
figaro56
Żywa legenda
 
Posty: 4104
Rejestracja: 19 Lis 2008 23:39

Re: Lekkoatletyka

Postprzez Bocian » 21 Lip 2018 21:19

figaro56 napisał(a):Dzień drugi MP za nami. Pierwsze może rozczarowania. Dysk kobiet i forma Zabawskiej która w którymś już starcie nie może uporać się z 55 metrami. Myślałem, że Daria będzie już regularnie rzucać powyżej 60 metrów ale widać muszę się uzbroić w cierpliwość.
Skok wzwyż kobiet. Wystarczyło, że jedna zawodniczka odniosła kontuzję a druga zaszła w ciążę i znów jesteśmy w czarnej dziurze.
Skok wzwyż mężczyzn. Wysokość 2m 21cm nikogo w Europie nie przestraszy.
Co się dzieje z Omelką. Strasznie puchnie na finiszowych metrach. Tak było wczoraj i tak dzisiaj. Komentatorzy podejrzewali nawet jakąś kontuzję.
Toż to ważny członek sztafety. Oprócz Zalewskiego żaden 400-metrowiec nie złamał 46 sek.
Natomiast u kobiet jest nadzieja na dobry występ sztafety. Trzy dziewczyny złamały 52 sek.
Bardzo dobry występ Andżeliki Cichockiej na 800 m. W samotnym biegu minimum na Londyn.
Dobrą formę potwierdza Kiełbasińska tym razem na 200 m rekord sezonu. Czekam niecierpliwie na finał.
Lepszą formę sygnalizuje Małachowski w dysku.
Na 400ppłot talent potwierdza młoda Wosztyl. Mogą z niej być ludzie.


Jeśli chodzi o nasze panie na 400 m. To wydaje mi się, że większe szanse na medal mamy w sztafecie, niż indywidualnie.

Swoboda mnie wczoraj zaskoczyła, ale dla tego, że nie usłyszałem dokładnie co mówiono w wiadomościach i sądziłem, że miała inne warunki :? Nie ma się czym ekscytować. 11,12 z wiatrem prawie 3 metry na sekundę w plecy to przeciętny wynik. Gdyby osiągnęła to biegnąc pod wiatr....wtedy to była by inna sprawa 8-)
Awatar użytkownika
Bocian
Żywa legenda
 
Posty: 3309
Rejestracja: 02 Kwi 2014 20:27
Miejscowość: Bikini Dolne

Re: Lekkoatletyka

Postprzez san » 21 Lip 2018 23:51

Najciekawsze dzisiaj dla mnie:
-Hładuniuk awansował do finału 200m a jeszcze 3 lata temu biegał półmaraton w 1.36
-Omelko pisze doktorat
-Święty miała krwotok przed startem
-szkoda kontuzji Adamczyka, wg mnie pokonałby Dobka
-mistrzynią Rosji na 400m została ta juniorka, która była tuż za Kotwiłą- 51.8, reszta Rosjanek słabo -jak najszybciej trzeba przedłużyć Kotwiłę, nie mówiąc o Kiełbasińskiej.
san
Mistrz Świata
 
Posty: 1008
Rejestracja: 12 Kwi 2010 17:36

Re: Lekkoatletyka

Postprzez Bocian » 23 Lip 2018 02:55

Na Diamentowej Lidze w Londynie spore niespodzianki w biegu na 200 m. Dwukrotna mistrzyni świata Holenderka Schippers, zajęła dopiero 7 miejsce i była w tym biegu, najsłabszą z 3 Europejek. Przegrała z Brytyjką Asher-Smith i swoją mniej utytułowaną koleżanką z reprezentacji.
Awatar użytkownika
Bocian
Żywa legenda
 
Posty: 3309
Rejestracja: 02 Kwi 2014 20:27
Miejscowość: Bikini Dolne

Re: Lekkoatletyka

Postprzez san » 23 Lip 2018 21:48

Fantastyczny bieg Siciarz. Gdyby była dobrze poprowadzona to mamy medal w Tokio, oczywiście nie na 100m ppł gdzie drobi ale na 400mppł jak mówiły Rabsztyn i Sukniewicz.
Będą kłopoty z Kotwiłą. Nie pali się do 400m, chce pokazać, że białe kobiety też potrafią biegać 200m :) Gdybyśmy mieli taką aptekę jak Holandia to kto wie. Ciekawostką jest, że ta rosyjska juniorka o której pisałem, będzie startować w piątek w Sopocie na 400m z Kiełbasińską.
Dobra obsada tych zawodów. Mam nadzieję, że Krauze przestanie łapać czarnych na Bronxie, żeby udawali koszykarzy i coś zainwestuje w la. Ma najpiękniejszy stadion na świecie i bez zawodów.
san
Mistrz Świata
 
Posty: 1008
Rejestracja: 12 Kwi 2010 17:36

Re: Lekkoatletyka

Postprzez Bocian » 24 Lip 2018 12:28

san napisał(a):Fantastyczny bieg Siciarz. Gdyby była dobrze poprowadzona to mamy medal w Tokio, oczywiście nie na 100m ppł gdzie drobi ale na 400mppł jak mówiły Rabsztyn i Sukniewicz.
Będą kłopoty z Kotwiłą. Nie pali się do 400m, chce pokazać, że białe kobiety też potrafią biegać 200m :) Gdybyśmy mieli taką aptekę jak Holandia to kto wie. Ciekawostką jest, że ta rosyjska juniorka o której pisałem, będzie startować w piątek w Sopocie na 400m z Kiełbasińską.
Dobra obsada tych zawodów. Mam nadzieję, że Krauze przestanie łapać czarnych na Bronxie, żeby udawali koszykarzy i coś zainwestuje w la. Ma najpiękniejszy stadion na świecie i bez zawodów.


100 m ppł jest ostatnio mocno zdominowane, przez Amerykanki. Chociaż Sally Pearson pokazała, że można je zdominować.

Jak by Kotwiła była wieloboistką, to może by się jej udało. W końcu Holenderka....która zresztą wczoraj poniosła na 200 m klęskę na DL w Londynie ( 7 miejsce i przegrana z dwiema Europejkami), zaczynała od wieloboju.
Awatar użytkownika
Bocian
Żywa legenda
 
Posty: 3309
Rejestracja: 02 Kwi 2014 20:27
Miejscowość: Bikini Dolne

Re: Lekkoatletyka

Postprzez san » 25 Lip 2018 22:22

Pearson była wtedy jedną z najszybszych białych na świecie a Siciarz nigdy taka nie będzie. Tylko 400m.
Z rekordem Kotwiły jest pewien problem. W 1965r. Szewińska ustanowiła RŚ seniorek 22.7 (mając wtedy 19 lat). Jest to na pewno lepiej niż 22.99.
Zanosi się, że juniorki jednak pobiegną w Berlinie. Moim zdaniem najlepsza sztafeta to Stefanowicz- Kiełbasińska- Kotwiła- Swoboda. Absolutnie na finał.
san
Mistrz Świata
 
Posty: 1008
Rejestracja: 12 Kwi 2010 17:36

Re: Lekkoatletyka

Postprzez Bocian » 26 Lip 2018 11:51

san napisał(a):Pearson była wtedy jedną z najszybszych białych na świecie a Siciarz nigdy taka nie będzie. Tylko 400m.
Z rekordem Kotwiły jest pewien problem. W 1965r. Szewińska ustanowiła RŚ seniorek 22.7 (mając wtedy 19 lat). Jest to na pewno lepiej niż 22.99.
Zanosi się, że juniorki jednak pobiegną w Berlinie. Moim zdaniem najlepsza sztafeta to Stefanowicz- Kiełbasińska- Kotwiła- Swoboda. Absolutnie na finał.


Finał, może tak. Ale na miejsce wyżej niż w ogonie stawki bym nie liczył. 7 wynik w Europie mówi za siebie, chyba że na ostatniej zmianie mieli byśmy zawodniczkę pokroju Christine Arron z lat 1998-2005, kogoś kto potrafił na ostatniej prostej odrabiać niewiarygodne odległości.
Awatar użytkownika
Bocian
Żywa legenda
 
Posty: 3309
Rejestracja: 02 Kwi 2014 20:27
Miejscowość: Bikini Dolne

Re: Lekkoatletyka

Postprzez Nedops » 26 Lip 2018 13:05

Bocian napisał(a):
san napisał(a):Pearson była wtedy jedną z najszybszych białych na świecie a Siciarz nigdy taka nie będzie. Tylko 400m.
Z rekordem Kotwiły jest pewien problem. W 1965r. Szewińska ustanowiła RŚ seniorek 22.7 (mając wtedy 19 lat). Jest to na pewno lepiej niż 22.99.
Zanosi się, że juniorki jednak pobiegną w Berlinie. Moim zdaniem najlepsza sztafeta to Stefanowicz- Kiełbasińska- Kotwiła- Swoboda. Absolutnie na finał.


Finał, może tak. Ale na miejsce wyżej niż w ogonie stawki bym nie liczył. 7 wynik w Europie mówi za siebie, chyba że na ostatniej zmianie mieli byśmy zawodniczkę pokroju Christine Arron z lat 1998-2005, kogoś kto potrafił na ostatniej prostej odrabiać niewiarygodne odległości.

7. wynik w Europie wynika z tego, że juniorki przecież nie biegały jeszcze z razem seniorkami (czyli sztafeta biegła w półrezerwowym składzie). Mam wrażenie, że szanse obu sztafet 4 x 100 metrów są nieco niedoceniane, ale może to dobrze :)
Nedops
Młodzieżowiec
 
Posty: 280
Rejestracja: 28 Sty 2011 17:59

Re: Lekkoatletyka

Postprzez Bocian » 26 Lip 2018 13:49

Nedops napisał(a):7. wynik w Europie wynika z tego, że juniorki przecież nie biegały jeszcze z razem seniorkami (czyli sztafeta biegła w półrezerwowym składzie). Mam wrażenie, że szanse obu sztafet 4 x 100 metrów są nieco niedoceniane, ale może to dobrze :)


Czyli na Diamentowej Lidze w Lozannie w naszej sztafecie biegły juniorki? Bo według statystyki IAAF-u to właśnie tam padł najlepszy wynik naszej żeńskiej drużyny.

A tak poza tym....Uwielbiam takie hurra-optymistyczne, :lol: Trochę cię poniosły te twoje wrażenia 8-) Wiara, wiarą, ale bywają przypadki kiedy sucha statystyka jest niestety nieomylna. 4 x 100 m, to konkurencja w której najczęściej startują zawodniczki biegające na 100 i 200. Na tle Europy nasze najlepsze panie wypadają blado. Na 100 m: Ewa Swoboda - 23 miejsce w Europie. Na 200 metrów, Martyna Kotwiła - 19 miejsce w Europie. A gdzie jest reszta naszych dziewczyn? Poza tym Niemki, Szwajcarki, Brytyjki i Holenderki już teraz są szybsze od Polek o od 0,78 do 1,25 sekundy szybsze od naszej drużyny. Tu nasuwa się pytanie, jak wyobrażasz sobie szanse naszych dziewczyn? Jedyna możliwość, to że połowa sztafet pogubi pałeczki, albo zostanie zdyskwalifikowana za przekroczenie strefy zmian jak to było na ME w 2006. Innej szansy na medal nasze dziewczyny nie mają.
Awatar użytkownika
Bocian
Żywa legenda
 
Posty: 3309
Rejestracja: 02 Kwi 2014 20:27
Miejscowość: Bikini Dolne

Re: Lekkoatletyka

Postprzez Nedops » 26 Lip 2018 16:23

Bocian napisał(a):
Nedops napisał(a):7. wynik w Europie wynika z tego, że juniorki przecież nie biegały jeszcze z razem seniorkami (czyli sztafeta biegła w półrezerwowym składzie). Mam wrażenie, że szanse obu sztafet 4 x 100 metrów są nieco niedoceniane, ale może to dobrze :)


Czyli na Diamentowej Lidze w Lozannie w naszej sztafecie biegły juniorki? Bo według statystyki IAAF-u to właśnie tam padł najlepszy wynik naszej żeńskiej drużyny.

A tak poza tym....Uwielbiam takie hurra-optymistyczne, :lol: Trochę cię poniosły te twoje wrażenia 8-) Wiara, wiarą, ale bywają przypadki kiedy sucha statystyka jest niestety nieomylna. 4 x 100 m, to konkurencja w której najczęściej startują zawodniczki biegające na 100 i 200. Na tle Europy nasze najlepsze panie wypadają blado. Na 100 m: Ewa Swoboda - 23 miejsce w Europie. Na 200 metrów, Martyna Kotwiła - 19 miejsce w Europie. A gdzie jest reszta naszych dziewczyn? Poza tym Niemki, Szwajcarki, Brytyjki i Holenderki już teraz są szybsze od Polek o od 0,78 do 1,25 sekundy szybsze od naszej drużyny. Tu nasuwa się pytanie, jak wyobrażasz sobie szanse naszych dziewczyn? Jedyna możliwość, to że połowa sztafet pogubi pałeczki, albo zostanie zdyskwalifikowana za przekroczenie strefy zmian jak to było na ME w 2006. Innej szansy na medal nasze dziewczyny nie mają.

Przecież napisałem "juniorki NIE biegały jeszcze razem z seniorkami". Kotwiła i Stefanowicz są po prostu znacznie szybsze od Zagajewskiej i Ciby (czy tym bardziej Forkasiewicz).Czytajmy ze zrozumieniem ;)
Nedops
Młodzieżowiec
 
Posty: 280
Rejestracja: 28 Sty 2011 17:59

Re: Lekkoatletyka

Postprzez Bocian » 27 Lip 2018 13:25

Zobaczymy jak nasi młodzieżowcy poradzą sobie na innym kontynencie. IAAF zdecydował że następne MŚ U20 odbędą się w Kenii.
Awatar użytkownika
Bocian
Żywa legenda
 
Posty: 3309
Rejestracja: 02 Kwi 2014 20:27
Miejscowość: Bikini Dolne

Re: Lekkoatletyka

Postprzez figaro56 » 27 Lip 2018 20:00

Gwoli ścisłości U-20 to nie młodzieżowcy, to juniorzy. U-23 to młodzieżowcy. Z drugiej strony spotkałem się z określeniem młodzieży do 35 roku życia. Tyle, że nie w sporcie. :D
figaro56
Żywa legenda
 
Posty: 4104
Rejestracja: 19 Lis 2008 23:39

Re: Lekkoatletyka

Postprzez san » 31 Lip 2018 22:24

Ale awantura o Witek. Moim zdaniem, jeżeli chce, powinna startować zwłaszcza, że ostatnie konkursy rzucała pod wiatr. To się może odwrócić i nagle rzuci 60m.
Przypomina to sytuację z 1960r. Na IO w Rzymie nie chcieli wziąć skoczkini wzwyż Jóźwiakowskiej. Po zaciekłej walce dziennikarzy pojechała i została wicemistrzynią olimpijską.
san
Mistrz Świata
 
Posty: 1008
Rejestracja: 12 Kwi 2010 17:36

Re: Lekkoatletyka

Postprzez figaro56 » 31 Lip 2018 23:20

Po co cofać się tak daleko. Wszyscy pamiętamy sprawę Joanny Fiodorow w której zbłaźnił się ówczesny prezes PZLA Skucha, a Joanna wróciła z brązowym medalem. Każdą wypowiedzią Skucha kompromitował się coraz bardziej.
Tu sytuacja jest nieco inna, bo prawdę powiedziawszy ostatnie wyniki Witek naprawdę na kolana nie powalały. Niemniej jechać powinna bo sama chyba wie najlepiej na co ją stać i czy nie pogorszy ten start stanu kontuzjowanego barku.
Przez te cholerne kontuzje dwie utalentowane dziewczyny nie mogą pokazać na co je stać. Pomyśleć, że moglibyśmy spokojnie myśleć w damskim oszczepie o dwóch medalach.
figaro56
Żywa legenda
 
Posty: 4104
Rejestracja: 19 Lis 2008 23:39

Re: Lekkoatletyka

Postprzez Bocian » 02 Sie 2018 14:11

Od 1 sierpnia w nigeryjskiej Asabie trwają XXI mistrzostwa Afryki. Będziemy więc mieli porównanie czempionatów starego z czarnym lądem. Pierwsza konkurencja już za nimi. 10 kilometrów mężczyzn. Wygrał Etiopczyk Jemal Yimer z wynikiem 29:08.01, czyli zaledwie 9 sekund lepszym od rekordu świata kobiet, to najgorszy wynik złotego medalisty na MA od mistrzostw w 2002.
Awatar użytkownika
Bocian
Żywa legenda
 
Posty: 3309
Rejestracja: 02 Kwi 2014 20:27
Miejscowość: Bikini Dolne

Re: Lekkoatletyka

Postprzez figaro56 » 07 Sie 2018 06:10

W Berlinie ruszyły ME w lekkiej. Pierwszy dzień bez poważniejszych strat. Odpadł Szyszkowski w kuli, dwaj sprinterzy i płotkarz jak mu tam Mordyl? Bukowiecki technicznie kompletnie pogubiony ale na jego szczęście 19.89 wystarczyło do awansu.
Sprinterzy czasy wykręcili mocno przeciętne aby nie powiedzieć słabe i tylko pokazujący zresztą ostatnio najwyższą formę Kopeć awansował. Mam nadzieję, że w sztafecie pokażą się znacznie lepiej.
Nowicki i Fajdek bez większych problemów w finale. Czekamy na dzisiejszy finał.
Na koniec ten płotkarz. Jak się biega sekundę gorzej od życiówki to trudno awansować.
Byłbym zapomniał. Jaszczuk przecież w finale. Wyniki w eliminacjach na kolana nie powalały i 7.88 Jaszczuka jednym z najlepszych. Awansowała też Swoboda, raczej bezproblemowo.
figaro56
Żywa legenda
 
Posty: 4104
Rejestracja: 19 Lis 2008 23:39

Re: Lekkoatletyka

Postprzez figaro56 » 07 Sie 2018 21:29

Młociarze zrobili to czego od nich oczekiwano i chwała im. Natomiast kulomioci ponad normę i chodzi tu o srebrny medal Bukowieckiego. Potwierdza to ogromne możliwości Konrada jeśli tylko technicznie sobie to wszystko poukłada.
Wiesiołek zaczął dobrze i myślałem, że tym razem jakoś to dobrze pójdzie. Niestety ale późniejsze konkurencje były słabsze i szału na koniec nie będzie.
Swoboda nie awansowała do finału i szczerze mówiąc spodziewałem się tego.
Pozytywnie zaskoczył Dobek na 400ppłot.
figaro56
Żywa legenda
 
Posty: 4104
Rejestracja: 19 Lis 2008 23:39

PoprzedniaNastępna

Wróć do Sport

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 30 gości

cron