Lekkoatletyka

Rozmowy na temat pozostałych dyscyplin sportowych.

Re: Lekkoatletyka

Postprzez Bocian » 13 Lip 2018 20:42

figaro56 napisał(a):Zgubiły pałeczkę. Piszę o tym w poprzednim poście.


A najlepszy czas w półfinale Niemki. W końcu posiadanie rekordu świata do czegoś zobowiązuje.
Awatar użytkownika
Bocian
Żywa legenda
 
Posty: 3309
Rejestracja: 02 Kwi 2014 20:27
Miejscowość: Bikini Dolne

Re: Lekkoatletyka

Postprzez Bocian » 14 Lip 2018 09:18

Jakaś taka drętwa atmosfera była na tej Diamentowej Lidze w Rabacie. Może Maroko, to nie najlepsze miejsce na organizację, takich mityngów?

Ale na zawodach padło kilka niespodzianek. Maria Lasitskene po raz pierwszy od ponad 30 konkursów, przegrała konkurs skoku wzwyż. Lavillenie też nie zabłysnął.

Cieszy się Holandia. Siffan Hassan pobiła rekord Europy na 5000 metrów. Może to i dobrze? W końcu odebrała rekord dopingowiczce Szobuchowej.

Pytanie, co się dzieje ze Schippers? Myślałem że pobiegnie na 200 metrów.
Awatar użytkownika
Bocian
Żywa legenda
 
Posty: 3309
Rejestracja: 02 Kwi 2014 20:27
Miejscowość: Bikini Dolne

Re: Lekkoatletyka

Postprzez figaro56 » 14 Lip 2018 12:42

A na MŚJ nasze sztafety 4x400 poległy w półfinale. Tego można było się spodziewać.
Ten chód to jednak komedia. Oglądając to momentami i sam finisz to chyba czas się pożegnać z tą dyscypliną, albo wprowadzić sędziom rejestrację wideo w zwolnionym tempie i wyrzucać tych biegnących. Może z początku wyleciałoby jakieś 99% zawodników ale można byłoby mówić o jakiejś uczciwości. Z czasem nauczyliby się chodzić prawidłowo. No ten Ekwadorczyk chyba, ten drugi na mecie, to leciał na finiszu jak wariat. Gołym okiem było widać obie nogi bez kontaktu z ziemią.
figaro56
Żywa legenda
 
Posty: 4104
Rejestracja: 19 Lis 2008 23:39

Re: Lekkoatletyka

Postprzez Bocian » 14 Lip 2018 14:58

figaro56 napisał(a):A na MŚJ nasze sztafety 4x400 poległy w półfinale. Tego można było się spodziewać.
Ten chód to jednak komedia. Oglądając to momentami i sam finisz to chyba czas się pożegnać z tą dyscypliną, albo wprowadzić sędziom rejestrację wideo w zwolnionym tempie i wyrzucać tych biegnących. Może z początku wyleciałoby jakieś 99% zawodników ale można byłoby mówić o jakiejś uczciwości. Z czasem nauczyliby się chodzić prawidłowo. No ten Ekwadorczyk chyba, ten drugi na mecie, to leciał na finiszu jak wariat. Gołym okiem było widać obie nogi bez kontaktu z ziemią.


Ogólnie obie sztafety dały 4 litery w tych kwalifikacjach. Nasze dziewczyny były niecałą sekundę szybsze od drużyny Indii....na małe usprawiedliwienie można dać fakt, że Hinduski biegły z aktualną złotą medalistką na 400 m, na ostatniej zmianie. Ale to że były tylko sekundę szybsze od Etiopek :shock: :? !? No to już jest mocne zdziwienie. :?

Polacy zostawili moim zdaniem jeszcze gorsze wrażenie. Byli wolniejsi od Japonii, Sri Lanki, Zimbabwe....i Turcji startującej w składzie, bez żadnych zawodników z importu. Z naszymi młodzieżowymi sprintami aż tak słabo?
Awatar użytkownika
Bocian
Żywa legenda
 
Posty: 3309
Rejestracja: 02 Kwi 2014 20:27
Miejscowość: Bikini Dolne

Re: Lekkoatletyka

Postprzez figaro56 » 14 Lip 2018 15:17

Jest i drugi medal dla Polski. Kotwiła brązową medalistką MŚJ na 200m. Brawo! Znów urwane kilka setnych z życiówki.
figaro56
Żywa legenda
 
Posty: 4104
Rejestracja: 19 Lis 2008 23:39

Re: Lekkoatletyka

Postprzez Bocian » 14 Lip 2018 20:56

A w tej chwili w Londynie trwa PŚ w lekkoatletyce. W pierwszej chwili się zdziwiłem, bo w 2010 PŚ został przemianowany na Puchar Interkontynentalny i miał się odbyć we wrześniu w Ostrawie. Ale jednak ten PŚ jest. Miała być jedna z ważniejszych imprez sezonu a nie koniecznie tak będzie. Bo z tego co widziałem po składzie poszczególnych konkurencji, to na poważnie tę imprezę potraktowaliśmy chyba tylko my i gospodarze.
Awatar użytkownika
Bocian
Żywa legenda
 
Posty: 3309
Rejestracja: 02 Kwi 2014 20:27
Miejscowość: Bikini Dolne

Re: Lekkoatletyka

Postprzez Nedops » 14 Lip 2018 22:28

Bocian napisał(a):A w tej chwili w Londynie trwa PŚ w lekkoatletyce. W pierwszej chwili się zdziwiłem, bo w 2010 PŚ został przemianowany na Puchar Interkontynentalny i miał się odbyć we wrześniu w Ostrawie. Ale jednak ten PŚ jest. Miała być jedna z ważniejszych imprez sezonu a nie koniecznie tak będzie. Bo z tego co widziałem po składzie poszczególnych konkurencji, to na poważnie tę imprezę potraktowaliśmy chyba tylko my i gospodarze.

To są inne (nowe) zawody. PŚ we wrześniu w Ostrawie, tak jak piszesz. Będzie :)
Nedops
Młodzieżowiec
 
Posty: 280
Rejestracja: 28 Sty 2011 17:59

Re: Lekkoatletyka

Postprzez Bocian » 14 Lip 2018 22:38

Nedops napisał(a):To są inne (nowe) zawody. PŚ we wrześniu w Ostrawie, tak jak piszesz. Będzie :)


Może obsada będzie trochę silniejsza?
Awatar użytkownika
Bocian
Żywa legenda
 
Posty: 3309
Rejestracja: 02 Kwi 2014 20:27
Miejscowość: Bikini Dolne

Re: Lekkoatletyka

Postprzez figaro56 » 15 Lip 2018 13:43

Ci Amerykanie nie przestają mnie zadziwiać. Znowu sztafeta gubi pałeczkę. Tym razem męska 4x400. No w tym wypadku udało się im chociaż drugie miejsce zdobyć.
figaro56
Żywa legenda
 
Posty: 4104
Rejestracja: 19 Lis 2008 23:39

Re: Lekkoatletyka

Postprzez Bocian » 15 Lip 2018 15:07

figaro56 napisał(a):Ci Amerykanie nie przestają mnie zadziwiać. Znowu sztafeta gubi pałeczkę. Tym razem męska 4x400. No w tym wypadku udało się im chociaż drugie miejsce zdobyć.


:lol: :lol: :lol: Faktycznie, gubienie pałeczki w tej konkurencji, to wyjątkowa rzadkość. Ale dzięki temu, złoto powędrowało do Europy :) Przypomina mi to nieco takie samo zdarzenie z MŚ w Edmonton. Tyle że wtedy, to Amerykanki zgubiły pałeczkę i skończyły na 4 miejscu.

Po tym co działo się w ostatnich latach w śród juniorek, finał 100 m przez płotki trochę rozczarował. Pierwszy raz od MŚJ 2012, złoto dał wynik powyżej 13 sekund. Dodatkowo na mistrzostwach nie wystartowała Chanel Brissett, której w maju zabrakło, tylko 1/100 sekundy do juniorskiego rekordu świata. Jednak mimo to medale przypadły najszybszym w sezonie, dla juniorek numer 2,3 i 5 na świecie. Nie oglądałem jednak tego finału i nie wiem co stało się z Francuzkom? Przyjechała na mistrzostwa z 4 wynikiem na świecie a w finale była ostatnia :? Co się stało? Kontuzja? Kosiła wszystkie płotki po drodze?

Jeszcze gorzej było na 4 krotnie dłuższym dystansie płotkarskim. Tegoroczna rekordzistka świata juniorek, nie przyjechała do Tampere. A złota medalistka, wygrała z rezultatem 2,5 sekundy gorszym od wyniku Sydney McLaughlin. Czyżby NCAA zabraniało jej startować, nawet w MŚJ? Bo słyszałem, że podobno nie może startować np, w Diamentowej Lidze. Tak stwierdził Partyka, komentując jeden z mityngów DL.
Awatar użytkownika
Bocian
Żywa legenda
 
Posty: 3309
Rejestracja: 02 Kwi 2014 20:27
Miejscowość: Bikini Dolne

Re: Lekkoatletyka

Postprzez san » 16 Lip 2018 22:45

Jednak juniorki zdobyły medale. Ta Kotwiła spadła nam z nieba. Musi być przedłużona do 400m i wzmocnić sztafetę, chyba, że chce iść w ślady Kiełbasińskiej. Przykładem dla niej może być rosyjska juniorka Miller, która teraz była tuż za nią, a która kilka tygodni temu już pobiegła 400m w 51.92. Zapowiada się ostra walka w Tokio.
san
Mistrz Świata
 
Posty: 1008
Rejestracja: 12 Kwi 2010 17:36

Re: Lekkoatletyka

Postprzez Bocian » 17 Lip 2018 02:49

san napisał(a):Jednak juniorki zdobyły medale. Ta Kotwiła spadła nam z nieba. Musi być przedłużona do 400m i wzmocnić sztafetę, chyba, że chce iść w ślady Kiełbasińskiej. Przykładem dla niej może być rosyjska juniorka Miller, która teraz była tuż za nią, a która kilka tygodni temu już pobiegła 400m w 51.92. Zapowiada się ostra walka w Tokio.


Faktycznie, ale te utalentowane dziewczyny to na razie nic w porównaniu z talentem z Bliskiego Wschodu. Za 2 lata może je ograć w tej chwili 20 letnia Salwa Eid Naser, z Bahrajnu. W XXI wieku, żadna juniorka, nie biegała 400 metrów tak szybko jak ona. Rok temu, srebro na 400 m w Londynie i Alysson Felix za plecami. W tym, wygrała 5 mityngów Diamentowej Ligi i pobiła rekord Azji. Dla porównania, świętej pamięci Irena Szewińska miała w swojej karierze, tylko dwa biegi szybsze od najlepszego, tegorocznego wyniku Naser (49,55). Także, uważaj bo za 2 lata olimpijskie złoto, na 400 m pań, może powędrować nad Zatokę Perską.
Awatar użytkownika
Bocian
Żywa legenda
 
Posty: 3309
Rejestracja: 02 Kwi 2014 20:27
Miejscowość: Bikini Dolne

Re: Lekkoatletyka

Postprzez san » 17 Lip 2018 21:39

Pisałem o sztafecie. Czyżbyś uważał, że za 2 lata Bahrajn ma szansę na medal w sztafecie :)
Ciekawe jak będzie z podziałem tego 1.5 mln zł z Londynu. Mi wychodzi około 800zł za punkt czyli np. Borys dostanie ponad 3000zł- pewnie pierwsze zarobione pieniądze w sporcie. Podobała mi się ta impreza, część naszych asów zobaczyła w jakiej jest formie.
san
Mistrz Świata
 
Posty: 1008
Rejestracja: 12 Kwi 2010 17:36

Re: Lekkoatletyka

Postprzez Nedops » 17 Lip 2018 21:44

san napisał(a):Pisałem o sztafecie. Czyżbyś uważał, że za 2 lata Bahrajn ma szansę na medal w sztafecie :)
Ciekawe jak będzie z podziałem tego 1.5 mln zł z Londynu. Mi wychodzi około 800zł za punkt czyli np. Borys dostanie ponad 3000zł- pewnie pierwsze zarobione pieniądze w sporcie. Podobała mi się ta impreza, część naszych asów zobaczyła w jakiej jest formie.

Za punkt wychodzi jakieś 5-6 tysięcy złotych :D
Dla niektórych z naszych to ogromne pieniądze.
Nedops
Młodzieżowiec
 
Posty: 280
Rejestracja: 28 Sty 2011 17:59

Re: Lekkoatletyka

Postprzez Bocian » 18 Lip 2018 16:24

san napisał(a):Pisałem o sztafecie. Czyżbyś uważał, że za 2 lata Bahrajn ma szansę na medal w sztafecie :)
Ciekawe jak będzie z podziałem tego 1.5 mln zł z Londynu. Mi wychodzi około 800zł za punkt czyli np. Borys dostanie ponad 3000zł- pewnie pierwsze zarobione pieniądze w sporcie. Podobała mi się ta impreza, część naszych asów zobaczyła w jakiej jest formie.


Chodziło mi o rywalizację indywidualną. Co do drużynowej to nawet nie ma o czym mówić. Rekord Bahrajnu w sztafecie 4 x 400 m kobiet jest o prawie 9 sekund gorszy od rekordu Polski.
Awatar użytkownika
Bocian
Żywa legenda
 
Posty: 3309
Rejestracja: 02 Kwi 2014 20:27
Miejscowość: Bikini Dolne

Re: Lekkoatletyka

Postprzez san » 18 Lip 2018 21:47

Nedops, to by znaczyło, że PZLA chce wziąć ponad 1/3 z tej sumy. Ciekawe, po co im taka kasa? Haratyk już się denerwuje :)
san
Mistrz Świata
 
Posty: 1008
Rejestracja: 12 Kwi 2010 17:36

Re: Lekkoatletyka

Postprzez Nedops » 18 Lip 2018 22:16

san napisał(a):Nedops, to by znaczyło, że PZLA chce wziąć ponad 1/3 z tej sumy. Ciekawe, po co im taka kasa? Haratyk już się denerwuje :)

Słyszałem, że bodaj 41% zabierze PZLA :P
Nedops
Młodzieżowiec
 
Posty: 280
Rejestracja: 28 Sty 2011 17:59

Re: Lekkoatletyka

Postprzez san » 19 Lip 2018 21:39

Od jutra MP seniorów. Zobaczymy, kto w tej chwili jest rzeczywiście najlepszy w Polsce. Ciekawe jakie będą wyniki w sprincie. Lubelska bieżnia nazywana jest sprężyną dlatego, że leży na dawnym bagnie (jak w Grudziądzu).
san
Mistrz Świata
 
Posty: 1008
Rejestracja: 12 Kwi 2010 17:36

Re: Lekkoatletyka

Postprzez Bocian » 20 Lip 2018 12:48

san napisał(a):Od jutra MP seniorów. Zobaczymy, kto w tej chwili jest rzeczywiście najlepszy w Polsce. Ciekawe jakie będą wyniki w sprincie. Lubelska bieżnia nazywana jest sprężyną dlatego, że leży na dawnym bagnie (jak w Grudziądzu).


W końcu to tam padł rekord Polski na 100 m kobiet. Ale w Lublinie nie spodziewaj się, aż tak szybkiego biegania.
Awatar użytkownika
Bocian
Żywa legenda
 
Posty: 3309
Rejestracja: 02 Kwi 2014 20:27
Miejscowość: Bikini Dolne

Re: Lekkoatletyka

Postprzez san » 20 Lip 2018 21:44

Drogi Bocianie. Akurat tak się składa, że jestem z Grudziądza i 32 lata temu widziałem ten bieg :)
Dzisiaj Kościów, jako 8. nasz zawodnik, rzucił ponad 78m. Mamy 8. zawodników w pierwszej setce, Niemcy 6. a reszta gorzej. Ciekawostką jest, że żaden Amerykanin nie rzucił 80m a naszych 4. Żeby to jeszcze się przełożyło na jakiś wybitny wynik.
san
Mistrz Świata
 
Posty: 1008
Rejestracja: 12 Kwi 2010 17:36

PoprzedniaNastępna

Wróć do Sport

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 21 gości

cron