Podnoszenie ciężarów

Rozmowy na temat pozostałych dyscyplin sportowych.

Re: Podnoszenie ciężarów

Postprzez karlos » 05 Gru 2017 15:55

https://sport.onet.pl/podnoszenie-cieza ... ta/5hmndgq
Ciężary to się chyba nigdy nie podźwigną z afer, sponiewierane aferami dopingowymi teraz jeszcze coś takiego.
Wymagajcie od siebie choćby inni od was nie wymagali
Awatar użytkownika
karlos
Żywa legenda
 
Posty: 2898
Rejestracja: 12 Gru 2009 23:09
Miejscowość: Gdynia

Re: Podnoszenie ciężarów

Postprzez figaro56 » 06 Gru 2017 16:13

To już przesada delikatnie mówiąc. Facet w wieku 35 lat obciął sobie fiuta i został kobietą. W zasadzie gdyby nie sport to nic mi do tego. Skoro chce być tą kobietą to niech sobie będzie. Z jednym wszak wyjątkiem, żeby od sportu trzymał(a) się z daleka. A tak to mogę jego(ją) przepuszczać pierwszą w drzwiach o ile rozpoznam, że to kobieta.
Trzeba coś z tym zrobić bo za chwilę kobiecy sport zaleje fala transseksualistów wszelkiej maści.
figaro56
Żywa legenda
 
Posty: 4104
Rejestracja: 19 Lis 2008 23:39

Re: Podnoszenie ciężarów

Postprzez Bocian » 06 Gru 2017 19:45

Atmosfera na trybunach, pod całkowite dyktando kibiców z Iranu.....sorki.....Islamiqe Republick of Iran :lol: .....Kiedy sędziowie nie zaliczyli Salimi-Kordasyabiemu jednej z prób w podrzucie, gwizdali i buczeli tak długo, że trwało to podczas prób 3-4 kolejnych zawodników.
Awatar użytkownika
Bocian
Żywa legenda
 
Posty: 3309
Rejestracja: 02 Kwi 2014 20:27
Miejscowość: Bikini Dolne

Re: Podnoszenie ciężarów

Postprzez san » 30 Mar 2018 21:46

Śmieszne te ME. 40 lat temu ojciec Dody by im pokazał jak się podnosi (a zwłaszcza podrzuca) w tej wadze.
san
Mistrz Świata
 
Posty: 1008
Rejestracja: 12 Kwi 2010 17:36

Re: Podnoszenie ciężarów

Postprzez moorej » 02 Kwi 2018 07:33

Po tej całej fali straciłem ostatnio zapał do oglądania ciężarów,ale patrząc na tegoroczne wyniki na ME to ten poziom musi być dramatycznie niski,skoro tyle Polaków pozdobywało medale :D
moorej
Junior
 
Posty: 176
Rejestracja: 29 Lis 2012 16:43

Re: Podnoszenie ciężarów

Postprzez Nedops » 02 Kwi 2018 19:26

moorej napisał(a):Po tej całej fali straciłem ostatnio zapał do oglądania ciężarów,ale patrząc na tegoroczne wyniki na ME to ten poziom musi być dramatycznie niski,skoro tyle Polaków pozdobywało medale :D


Czołowe reprezentacje są zawieszone za doping, jakby ktoś nie wiedział :)
Nie zmienia to faktu, że występ Polaków świetny (najlepszy w historii), wg list zgłoszeniowych aż tyle medali nie wychodziło.
Nedops
Młodzieżowiec
 
Posty: 280
Rejestracja: 28 Sty 2011 17:59

Re: Podnoszenie ciężarów

Postprzez san » 03 Kwi 2018 21:53

Ale jednak ubiegłoroczny start na MŚ był lepszy. W trzech wagach byliśmy najlepsi w Europie a Michalski był drugi ale Litwin, który go wyprzedził został złapany na dopingu. Powinny być 4 złota ale nawalił Zwarycz.
san
Mistrz Świata
 
Posty: 1008
Rejestracja: 12 Kwi 2010 17:36

Re: Podnoszenie ciężarów

Postprzez figaro56 » 20 Kwi 2018 08:38

Przeglądałem wyniki zakończonych ostatnio mistrzostw kobiet Chin. Nasza Łochowska z tym wynikiem z ME ledwo zmieściłaby się w dziesiątce najlepszych. O pozostałych Polkach szkoda słów. Odwiecznie pytanie. Na ile te wyniki są uczciwe. Według Polskiej Sztangi władze ciężarowe szykują dopingową wojnę. Wystarczą trzy dopingowe wpadki w okresie 18 miesięcy kwalifikacji do IO w Tokio aby federacja te igrzyska obejrzała w telewizorze. Ponadto przewidziano zmiejszenie limitu dla państw które od IO w Pekinie miały ponad 10 wpadek dopingowych i tak na przykład rekordzistka Rosja(ponad 20 wpadek) na IO reprezentowana byłaby maksymalnie przez 2 zawodników(jedna kobieta plus jeden mężczyzna). Szczegóły na Polskiej sztandze. Moim zdaniem ruch we właściwym kierunku.
figaro56
Żywa legenda
 
Posty: 4104
Rejestracja: 19 Lis 2008 23:39

Re: Podnoszenie ciężarów

Postprzez figaro56 » 10 Lip 2018 10:36

Mam pytanie do zorientowanych. Na czym polega jakość transmisji internetowej live? W jakim procencie odpowiedzialność ponosi nadawca a w jakim uwarunkowania od niego niezależne? No to co dają z Taszkientu to powiedzieć, że kiepska to nic nie powiedzieć. Myślałem, że może odległość powoduje takie perturbacje ale do USA też nie było blisko a transmisja całkiem dobra. I z Ameryki Południowej była całkiem znośna Mógłby ktoś laika Figaro co nieco w tej materii oświecić? Już myślałem,że to moja wina bo internet opłacam za wolny albo mój laptop nie spełnia wymogów technicznych ale z tego co słyszę wszyscy narzekają.
Do cholery przecież nic łatwiejszego do realizacji niż ciężary chyba nie ma. Wystarczy jedna kamera właściwie ustawiona.
figaro56
Żywa legenda
 
Posty: 4104
Rejestracja: 19 Lis 2008 23:39

Re: Podnoszenie ciężarów

Postprzez figaro56 » 12 Lip 2018 23:26

Na całe szczęście trochę się poprawiła internetowa relacja z MŚJ w Taszkiencie. Dwa czwarte miejsca jak na razie to dorobek Polaków.(jeden mały brązowy medal Adamusa) Teraz jestem zmuszony skakać po transmisjach z Taszkientu i Tampere. Kto to zrobił w jednym czasie?
San nie wiesz co się stało z Polską Sztangą. Jakoś znikła.Szkoda bo tam można było poczytać wiadomości niezależne od PZPC. Na stronie związku propaganda sukcesu jak za Gierka. I to denerwujące wchodzenie do tyłka Ministerstwu Sportu. Wiem, że są zależni od kasy ministerialnej ale można to robić nieco subtelniej.
figaro56
Żywa legenda
 
Posty: 4104
Rejestracja: 19 Lis 2008 23:39

Re: Podnoszenie ciężarów

Postprzez TomaszB » 13 Lip 2018 13:10

Sama strona Polska Sztanga już dłuższy czas ciężko funkcjonowała. Szkoda że aktualnie nie istnieje, bo to było najlepsze źródło wiadomości i wyników z podnoszenia ciężarów z każdej części świata. I nawet to, że samo podnoszenie ciężarów przez te wszystkie afery dopingowe mi nieco zbrzydło i trochę zainteresowanie spadło, to ta strona była odwiedzana przeze mnie cały czas. Już nieraz ten główny administrator pisał, że on jest tylko hobbystą, że nie zawsze ma czas i nawet i środki na prowadzenie tej strony, więc może w tym tkwi sedno? Ale szkoda, że też nie było żadnej oficjalnej informacji, czy to tylko chwilowe zawieszenie strony, czy na stałe, czy jak. Natomiast nie licząc aktualnie trwających wspomnianych już MŚJ, gruchnęła wiadomość o nowych kategoriach wagowych, oraz o wybranych kategoriach na Igrzyska Olimpijskie. Jak dla mnie to będzie trochę denne... Jedna kategoria będzie bardziej prestiżowa i ważniejsza od drugiej, trzeba będzie pamiętać która to właśnie jest taka, a która taka. Planowane jest także rozgrywanie MŚ w latach olimpijskich, ale będą to MŚ tylko w kategoriach nieolimpijskich :D.
TomaszB
Kadra A
 
Posty: 987
Rejestracja: 11 Sty 2013 19:19

Re: Podnoszenie ciężarów

Postprzez figaro56 » 13 Lip 2018 21:24

Mnie najbardziej żal, że zniknął niezależny portal który między innymi spotykały reperkusje z strony PZPC za atakowanie związku wobec tolerowania dopingu. Nie dostawali dziennikarze Polskiej Sztangi zaproszeń na konferencje związkowe. Odmawiano im informacji o wynikach zawodów itp. No szkoda.
W Taszkiencie na niektóre starty naszych aż trudno patrzeć. Nie chcę ganić imiennie ale zawodnik startuje w grupie A i wyprzedza go 4 zawodników z grupy B. Pytanie jak on się tam znalazł w tej grupie A?. Poza dwoma wyjątkami reszta mocno odstaje od czołówki. Te roczniki w polskich ciężarach nie są zbyt perspektywiczne poza tymi dwoma chłopakami którzy potwierdzają regułę.Oczywiście świat a Europa to dwie zupełnie różne bajki. I ciągle gdzieś tam z tyłu głowy pytania na ile federacje podeszły do walki z dopingiem na serio. Na ten przykład szaleje na tych MŚ gospodarz czyli Uzbekistan a mnie się kontrolka znów świeci. Zabijcie mnie ale nie mam za grosz zaufania do tych autorytarnych postradzieckich republik.
figaro56
Żywa legenda
 
Posty: 4104
Rejestracja: 19 Lis 2008 23:39

Re: Podnoszenie ciężarów

Postprzez figaro56 » 23 Lip 2018 20:17

Znowu tę relację live ciężko oglądać. Obraz się zacina a do tego ten komentator Makaroniarz cały czas miele ryjem skutecznie zagłuszając Mokranowskiego. Ciężar potrafię rozpoznać po sztandze ale tych młodych zawodników już nie kojarzę a tablicę wynikową nie pokazują. W Taszkiencie też początkowo były problemy ale później się poprawiło.
Tu z kolei wczoraj było znośnie a dzisiaj na niektórych wagach kicha.
figaro56
Żywa legenda
 
Posty: 4104
Rejestracja: 19 Lis 2008 23:39

Re: Podnoszenie ciężarów

Postprzez TomaszB » 24 Lip 2018 16:05

figaro, tabelkę live masz tutaj: http://www.iwf.net/scoreboard/scoreboard3.php , ale może wiesz o tym, a chodzi Tobie o to, że tutaj jest pewnie trochę szybciej niż obraz.
TomaszB
Kadra A
 
Posty: 987
Rejestracja: 11 Sty 2013 19:19

Re: Podnoszenie ciężarów

Postprzez figaro56 » 24 Lip 2018 18:25

Dzisiaj już relacja w porządku z jednym ale. Po skończonych zawodach wysiada dźwięk i nie posłuchałem naszego hymnu a była okazja go wysłuchać dwukrotnie.
Nasze młode dziewczyny z U-15 zaszalały w Mediolanie. Pięć ich pojechało i pięć wróci z medalami. Dorobek to 2 złote, jeden srebrny i 2 brązowe. I tak w wadze 48 kg brąz Małgosi Myjak, w 53 kg srebro Marysi Połki, w 58 kg złoto Moniki Marach i w kategorii 63 kg złoto Karoliny Kulik i brąz Roksany Bukarz. Brawo i jeszcze raz brawo. Dodać jeden srebrny chłopaków to nasz dorobek medalowy w U-15 to 2 2 2.
Mało tego. Trzeba zwrócić uwagę, że tylko Marysia Połka jest z rocznika 2003 i w przyszłym roku przechodzi do kategorii U-17. Pozostałe to rocznik 2004, a więc jeszcze za rok młodziczki, nie mówiąc już o Roksanie Bukarz z rocznika 2005.
figaro56
Żywa legenda
 
Posty: 4104
Rejestracja: 19 Lis 2008 23:39

Re: Podnoszenie ciężarów

Postprzez figaro56 » 08 Lis 2018 18:44

A na mistrzostwach w Aszchabadzie pryska sen o potędze polskiej sztangi. Jak tylko wróciły reprezentacje dziewięciu banitów to do medali daleko jak na księżyc i z powrotem. Pomijając to, że Łochowską ewidentnie skrzywdzili sędziowie to występy polskich reprezentantów słabiusieńkie. Każdy występ poniżej możliwości. Podobno zatrucie pokarmowe jest tego przyczyną. Przynajmniej tak tłumaczono Jolantę Wiór. Poczekamy co powiedzą po MŚ.
figaro56
Żywa legenda
 
Posty: 4104
Rejestracja: 19 Lis 2008 23:39

Re: Podnoszenie ciężarów

Postprzez Bocian » 09 Lis 2018 21:49

figaro56 napisał(a):A na mistrzostwach w Aszchabadzie pryska sen o potędze polskiej sztangi. Jak tylko wróciły reprezentacje dziewięciu banitów to do medali daleko jak na księżyc i z powrotem. Pomijając to, że Łochowską ewidentnie skrzywdzili sędziowie to występy polskich reprezentantów słabiusieńkie. Każdy występ poniżej możliwości. Podobno zatrucie pokarmowe jest tego przyczyną. Przynajmniej tak tłumaczono Jolantę Wiór. Poczekamy co powiedzą po MŚ.



Gospodarze za to cieszą się z medalu....chyba pierwszego w historii 8-)
Awatar użytkownika
Bocian
Żywa legenda
 
Posty: 3309
Rejestracja: 02 Kwi 2014 20:27
Miejscowość: Bikini Dolne

Re: Podnoszenie ciężarów

Postprzez Kisik94 » 09 Lis 2018 22:44

Skoro już Bocian nawiązujesz do postu figaro, który opowiada o naszej reprezentacji, to aż wypadałoby wspomnieć o tym, że mamy brązowy medal Michalskiego ;).
Awatar użytkownika
Kisik94
Żywa legenda
 
Posty: 4256
Rejestracja: 10 Gru 2012 22:51

Re: Podnoszenie ciężarów

Postprzez Bocian » 11 Lis 2018 23:35

Kisik94 napisał(a):Skoro już Bocian nawiązujesz do postu figaro, który opowiada o naszej reprezentacji, to aż wypadałoby wspomnieć o tym, że mamy brązowy medal Michalskiego ;).


A w najcięższej kategorii pań, wróciła Kaszyrina i zgarnęła złoto. :lol:
Awatar użytkownika
Bocian
Żywa legenda
 
Posty: 3309
Rejestracja: 02 Kwi 2014 20:27
Miejscowość: Bikini Dolne

Re: Podnoszenie ciężarów

Postprzez san » 13 Lis 2018 22:27

Kiedy oglądałem podrzut Michalskiego przypomniały się stare czasy naszej sztangi. Jak to szybko się zawaliło. Może w Tokio jakimś cudem zdobędziemy jakiś brąz.
san
Mistrz Świata
 
Posty: 1008
Rejestracja: 12 Kwi 2010 17:36

PoprzedniaNastępna

Wróć do Sport

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 23 gości