Skoki narciarskie

Rozmowy na temat pozostałych dyscyplin sportowych.

Re: Skoki narciarskie

Postprzez Kisik94 » 30 Gru 2017 22:56

Takiego początku TCS polscy skoczkowie w historii jeszcze nie mieli. Drugi skok Stocha był bombowy, choć trzeba przyznać, że troszkę mu się poszczęściło z warunkami. Kubacki na podium PŚ, o które walczył od dobrych kilku lat. Hula z życiowym wynikiem i tylko szkoda pierwszego skoku Kota oraz kompletnej klapy w 2 serii Żyły. Wszystkiego mieć nie można, więc trzeba się cieszyć z tego co jest, a jest tego sporo.
Awatar użytkownika
Kisik94
Żywa legenda
 
Posty: 4256
Rejestracja: 10 Gru 2012 22:51

Re: Skoki narciarskie

Postprzez mareqna » 31 Gru 2017 09:57

Sensacyjny sukces Polaków.Takiego startu to ja sie nie spodziewałem........Karmią nas tymi skokami i karmią ale przynajmniej jakies sukcesy są.A co tam jakieś...to sukcesy ogromne.Skoczkowie to jednak chłopy z jajami a nie przebierańcy którzy udaja polskich biathlonistów.Jedni jada do Korei i drudzy jada i gdzie ta sprawoedliwość.
Dzień za dniem jak wartki potok czas,
Zacieśnia krąg istnienia mego.
Awatar użytkownika
mareqna
Mistrz Olimpijski
 
Posty: 1547
Rejestracja: 29 Lis 2012 17:30
Miejscowość: Chorzów Hajduki

Re: Skoki narciarskie

Postprzez Bocian » 01 Sty 2018 16:21

I Stoch znów na szczycie. Ale końcówka konkursu mocno denerwująca. Szaranowicz miał nieco racji, że ze sportowego punktu widzenia, zawody powinny zostać zakończone.

Pewnie pojawią się pewne, zresztą wcale nie tak, nieuzasadnione teorie o tym, że decyzja o nieprzerywaniu zawodów i czekanie na poprawę warunków było spowodowane, pewną presją ze strony gospodarzy, którzy nie chcieli, by Freitag stracił szansę, na walkę o końcowy triumf w T4S. Gdyby odwołano druga serię i liczono tylko wyniki z pierwszej. To Niemiec zajął by 6-7 miejsce.
Awatar użytkownika
Bocian
Żywa legenda
 
Posty: 3309
Rejestracja: 02 Kwi 2014 20:27
Miejscowość: Bikini Dolne

Re: Skoki narciarskie

Postprzez RychuGKM » 01 Sty 2018 16:37

Na szczęście poczekali na dobre warunki i one przyszły. Bo obawiałem się, że jak nie przyjdą to puszczą ich na stracenie, żeby na siłe dokończyć konkurs.
Dlaczego tam kur... jeszcze nie ma oświetlenia???
RychuGKM
Kadra B
 
Posty: 661
Rejestracja: 30 Gru 2008 13:54

Re: Skoki narciarskie

Postprzez Bocian » 01 Sty 2018 17:08

RychuGKM napisał(a):Na szczęście poczekali na dobre warunki i one przyszły. Bo obawiałem się, że jak nie przyjdą to puszczą ich na stracenie, żeby na siłe dokończyć konkurs.
Dlaczego tam kur... jeszcze nie ma oświetlenia???


Też sie nad tym zastanawiałem. Brak sztucznego oświetlenia na takim obiekcie? I to jeszcze w Niemczech?
Awatar użytkownika
Bocian
Żywa legenda
 
Posty: 3309
Rejestracja: 02 Kwi 2014 20:27
Miejscowość: Bikini Dolne

Re: Skoki narciarskie

Postprzez Kisik94 » 01 Sty 2018 17:23

Stoch znowu zwycięski i powiększył przewagę nad Freitagiem do prawie 12 punktów. Niemcy już myśleli przed turniejem, że będzie po 16 latach w końcu triumf, a tu Ryszard ma ciężki orzech do zgryzienia. Co do kończenia dzisiejszego konkursu, to gospodarze mieli nadzieję, że Kamil zawali, a tu nie dość, że nic nie stracił, to jeszcze mu dołożył prawie 1,5 punktu. Kubacki wydawało się, że może stracić miejsce na podium na półmetku TCS ale Kraft zawalił, a pozostali mieli za dużą stratę żeby go wypchnąć. Hula niestety słaby konkurs zaliczył, Kot w normie, a Żyła też nie najlepiej. Także mamy taką sytuację. Stoch i Freitag stoczą walczą o zwycięstwo w Turnieju, a o 3 miejsce zapowiada się ciekawa rywalizacja z udziałem kilku zawodników.
Awatar użytkownika
Kisik94
Żywa legenda
 
Posty: 4256
Rejestracja: 10 Gru 2012 22:51

Re: Skoki narciarskie

Postprzez Bocian » 08 Sty 2018 00:42

Ja natomiast jestem ciekaw, czy opowiadana przez Szaranowicza historia Primoza Ulagi z olimpiady w Sarajewie jest prawdziwa, czy mocno wyolbrzymiona? Pamiętam, że opowiadał ją już kilkukrotnie i chyba nawet podczas konkursu w Bischofshoffen, kiedy mówił o Słoweńcach. To szło jakoś tak : "Primoz Ulaga i jego wielki dramat, podczas igrzysk w Sarajewie. Miał pogodzic Jensa Weissfloga i Mattiego Nykkenena. Kiedy spadł na bule, kibice zgromadzeni pod skocznią w liczbie 20 tysięcy w tej samej chwili, odwrócili się i poszli do domu."

Pamięta może ktoś to dokładnie? Ile w tym prawdy.
Awatar użytkownika
Bocian
Żywa legenda
 
Posty: 3309
Rejestracja: 02 Kwi 2014 20:27
Miejscowość: Bikini Dolne

Re: Skoki narciarskie

Postprzez mark12 » 08 Sty 2018 13:58

Bocian napisał(a):Ja natomiast jestem ciekaw, czy opowiadana przez Szaranowicza historia Primoza Ulagi z olimpiady w Sarajewie jest prawdziwa, czy mocno wyolbrzymiona? Pamiętam, że opowiadał ją już kilkukrotnie i chyba nawet podczas konkursu w Bischofshoffen, kiedy mówił o Słoweńcach. To szło jakoś tak : "Primoz Ulaga i jego wielki dramat, podczas igrzysk w Sarajewie. Miał pogodzic Jensa Weissfloga i Mattiego Nykkenena. Kiedy spadł na bule, kibice zgromadzeni pod skocznią w liczbie 20 tysięcy w tej samej chwili, odwrócili się i poszli do domu."

Pamięta może ktoś to dokładnie? Ile w tym prawdy.

Pamiętam skok i pamiętam entuzjazm kibiców przed samym skokiem .Pękający balon był odczuwalny. Nie pamiętam czy 20 tyś ludzi wyszło , ale sądzę ,że Włodzimierz może mieć rację , komentował te zawody chyba .A może to był J.Mrzygłód ?
mark12
Młodzik młodszy
 
Posty: 16
Rejestracja: 12 Gru 2012 11:50

Re: Skoki narciarskie

Postprzez mark12 » 08 Sty 2018 13:59

Bocian napisał(a):Ja natomiast jestem ciekaw, czy opowiadana przez Szaranowicza historia Primoza Ulagi z olimpiady w Sarajewie jest prawdziwa, czy mocno wyolbrzymiona? Pamiętam, że opowiadał ją już kilkukrotnie i chyba nawet podczas konkursu w Bischofshoffen, kiedy mówił o Słoweńcach. To szło jakoś tak : "Primoz Ulaga i jego wielki dramat, podczas igrzysk w Sarajewie. Miał pogodzic Jensa Weissfloga i Mattiego Nykkenena. Kiedy spadł na bule, kibice zgromadzeni pod skocznią w liczbie 20 tysięcy w tej samej chwili, odwrócili się i poszli do domu."

Pamięta może ktoś to dokładnie? Ile w tym prawdy.

Pamiętam skok i pamiętam entuzjazm kibiców przed samym skokiem .Pękający balon był odczuwalny. Nie pamiętam czy 20 tyś ludzi wyszło , ale sądzę ,że Włodzimierz może mieć rację , komentował te zawody chyba .A może to był J.Mrzygłód ?
mark12
Młodzik młodszy
 
Posty: 16
Rejestracja: 12 Gru 2012 11:50

Re: Skoki narciarskie

Postprzez mark12 » 08 Sty 2018 14:00

Sorry za dubla.Brak doświadczenia.
mark12
Młodzik młodszy
 
Posty: 16
Rejestracja: 12 Gru 2012 11:50

Re: Skoki narciarskie

Postprzez damian940915 » 08 Sty 2018 14:17

Bocian napisał(a):Pamięta może ktoś to dokładnie? Ile w tym prawdy.

Ja nie pamiętam, ale gość miał wtedy dobry sezon. Wygrał zawody PŚ i był na podium w Lake Placid, był 3 w Bischofschofen, więc gospodarze mogli wtedy pompować balon. Potem jeszcze 7 w Cortinie d'Ampazzo. A tu pierwszy skok w konkursie na średniej skoczni - 59 metrów ... ostatnie miejsce w pierwszej serii. Na dużej skoczni trochę lepiej - był 13, ale z tego co widzę, to poza nieudanym totalnie konkursem TCS w Oberstdorfie - to były jego najgorsze wyniki w sezonie. PŚ skończył na 6 miejscu.
Wydaje się, że skoki były tam nr 1, a ponadto Jugosławia nie miała wówczas raczej faworytów do medali. Jedyny medal zdobył Franko w slalomie, a i to dość niespodziewany. Z tą presję na Uladze, to pewnie trochę tak jakby teraz Igrzyska miały odbyć się u nas, Stoch doznał kontuzji, a my mielibyśmy wywierać presję na Kubackim, by wygrał IO, bo miał przebłyski w TCS.
Narty były złe i strzelanie, strzelanie też było złe ...
Awatar użytkownika
damian940915
Mistrz Świata
 
Posty: 1257
Rejestracja: 13 Lut 2009 23:26

Re: Skoki narciarskie

Postprzez Bocian » 08 Sty 2018 21:40

damian940915 napisał(a):Ja nie pamiętam, ale gość miał wtedy dobry sezon. Wygrał zawody PŚ i był na podium w Lake Placid, był 3 w Bischofschofen, więc gospodarze mogli wtedy pompować balon. Potem jeszcze 7 w Cortinie d'Ampazzo. A tu pierwszy skok w konkursie na średniej skoczni - 59 metrów ... ostatnie miejsce w pierwszej serii. Na dużej skoczni trochę lepiej - był 13, ale z tego co widzę, to poza nieudanym totalnie konkursem TCS w Oberstdorfie - to były jego najgorsze wyniki w sezonie. PŚ skończył na 6 miejscu.
Wydaje się, że skoki były tam nr 1, a ponadto Jugosławia nie miała wówczas raczej faworytów do medali. Jedyny medal zdobył Franko w slalomie, a i to dość niespodziewany. Z tą presję na Uladze, to pewnie trochę tak jakby teraz Igrzyska miały odbyć się u nas, Stoch doznał kontuzji, a my mielibyśmy wywierać presję na Kubackim, by wygrał IO, bo miał przebłyski w TCS.


Z tego co wiem, skoki były w Sarajewie, sportem numer dwa. Więcej biletów sprzedano, tylko na turniej hokeja. Parcie Jugoli na podium było zrozumiałe. Chyba żaden kraj będący gospodarzem zimowej olimpiady, nie zaliczył tak słabego występu jak Jugosławia.
Awatar użytkownika
Bocian
Żywa legenda
 
Posty: 3309
Rejestracja: 02 Kwi 2014 20:27
Miejscowość: Bikini Dolne

Re: Skoki narciarskie

Postprzez Daniel » 09 Sty 2018 11:14

Mam ten skok Ulagi na DVD. Generalnie problem zaczął się od razu na rozbiegu. Ulaga zawsze był zawodnikiem strasznie nierównym, taki wcześniejszy odpowiednik Harady, łatwo spalał się psychicznie. Jak już jechał w dół to popełnił błąd, jedna narta poszła mu do przodu, droga została z tyłu, przez co musiał się ratować przed upadkiem jeszcze na rozbiegu. W końcu jakoś to ogarnął, ale przejechał przez próg i natychmiast wylądował. Po pierwszej serii był ostatni, w drugiej poprawił się o jedno miejsce. Nigdy w życiu nie słyszałem takich gwizdów na skokach narciarskich, jak tuż po skoku Ulagi. A czy ludzie wyszli? Hm, nie przesadzajmy, może ktoś wyszedł, ale jednak do końca było sporo widzów.
Daniel
Kadra A
 
Posty: 805
Rejestracja: 10 Lut 2007 15:37
Miejscowość: Toruń

Re: Skoki narciarskie

Postprzez Bocian » 27 Sty 2018 20:08

No i udało się. Pierwsze w historii drużynowe zwycięstwo polskiej drużyny w Polsce. :D

Słodko-gorzki triumf. Historyczne zwycięstwo i kolejny gwóźdź do trumny, dla reszty konkurencji narciarskich w naszym kraju. :?
Awatar użytkownika
Bocian
Żywa legenda
 
Posty: 3309
Rejestracja: 02 Kwi 2014 20:27
Miejscowość: Bikini Dolne

Re: Skoki narciarskie

Postprzez damian940915 » 27 Sty 2018 20:48

Naprawdę podziwiam, że rozpatrujesz to w ten sposób ... Nawet jeśli Tajner masę uwagi poświęca skoczkom i poprawił sytuację kombinatorów, bo na tym się zna, a zaniedbał resztę, to po prawdzie chyba wolę sytuację, gdzie na Igrzyska jedziemy z 3, a nawet 9 szansami medalowymi w skokach (Tak, przy odrobinie szczęścia cała 4 wystawionych do konkursów indywidualnych skoczków ma szanse na medal), niż szereg miejsc w drugich "10" we wszystkich dyscyplinach. A tak całkiem serio to w PZN nie ma po prostu tak silnej persony, która mogłaby się jakoś wstawić za biegaczami czy alpejczykami, a Tajner taką pozycję sobie wyrobił. Natomiast dopóki alpejczycy będą żreć się między sobą, o to przedstawiciel której z "frakcji" pojedzie na Igrzyska po 30 miejsce, dopóki Justyna Kowalczyk i jej trener nie zechcą współpracować z resztą kadrowiczek, by poznać chociaż część warsztatu, dopóty nikt z przedstawicieli tych dyscyplin silnej pozycji nie zdobędzie ... Ja trochę liczę na Justynę, że podobnie jak Małysz zechce działać w związku i jako autorytet mieć coś do powiedzenia w tym gremium. I nie uważam, by Tajner był dobrym prezesem, ale po prawdzie jakiegoś wybitnego następcy tam nie widać ...
Narty były złe i strzelanie, strzelanie też było złe ...
Awatar użytkownika
damian940915
Mistrz Świata
 
Posty: 1257
Rejestracja: 13 Lut 2009 23:26

Re: Skoki narciarskie

Postprzez Bocian » 28 Sty 2018 20:15

damian940915 napisał(a):" dopóki Justyna Kowalczyk i jej trener nie zechcą współpracować z resztą kadrowiczek, by poznać chociaż część warsztatu, dopóty nikt z przedstawicieli tych dyscyplin silnej pozycji nie zdobędzie ... "


Bardzo dwuznaczna opinia. I moja odpowiedź również będzie dwuznaczna. Bez urazy. Nie obraź się. Z jednej strony masz rację. Wystarczy popatrzeć na wyniki Jaśkowiec z sezonu 2014/15, by zrozumieć, że gdyby któraś z innych kadrowiczek dołączyła do tej maszynki, to też mogła by uczynić spore postępy. Ale z drugiej....nie można zapomnieć, że wyniki Jaśkowiec pod opieką Wieretielnego nie wzięły się znikąd. Jej wyniki z sezonu 2013/14 i późniejsze w 2014/15 i innych dziewczyn, w tym 5 miejsce naszej sztafety na MŚ w Falun, były owocem pracy męża Petry Majdić, Ivana Hudaca. Którego współpraca z nasza kadrą zakończyła się równie szybko jak się zaczęła. Twój wywód, jest, patrząc zatem z drugiej strony, niczym innym, niż zrzucaniem na team "Kowalczyk-Wieretielny" odpowiedzialności, za coś, co powinno leżeć przede wszystkim w gestii PZN-u. To jak postawa Piłata, który będąc tu w roli PZN-u umywa ręce i mówi "Przecież to nie nasza wina, że team Kowalczyk-Wieretielny, poza Jaśkowiec, nie chcieli dopuścić nikogo do swojej drużyny.".

Na koniec odrobina solidnego angielskiego sarkazmu. Bez urazy, ale...Idąc twoim tokiem myślenia, na pewno w przyszłości doczekamy się kadry wybitnych biegaczek narciarskich, pokroju Kowalczyk :roll: :lol: Szczere gratulacje :roll: :lol:
Awatar użytkownika
Bocian
Żywa legenda
 
Posty: 3309
Rejestracja: 02 Kwi 2014 20:27
Miejscowość: Bikini Dolne

Re: Skoki narciarskie

Postprzez damian940915 » 28 Sty 2018 22:26

Angielskiego humoru chyba nie zrozumiem ;)

Ja nie mówię, że Tajner jest bez winy, mówię tylko, że nie ma odpowiedniej stymulacji ze strony środowiska, by cokolwiek zrobił, jeśli wszyscy potulni jak baranki wpatrują się w dokonania Justyny i nie podnoszą żadnego larum na to, jak Team Kowalczyk traktuje resztę kadrowiczek. Były pomysły trenowania Marcisz i Kubińskiej wraz z kadrą, to nikt za nimi się nie wstawił, nie słyszałem nawet jednego takiego głosu ... To co przez wiele lat było dla Justyny błogosławieństwem, przynosi niestety złe skutki w całych naszych biegach.

Żeby nie było off-topu, to lepiej, żeby taki skok przytrafił się Kamilowi dzisiaj, a nie w Korei. Nie sądzę, by ten skok miał jakiś wpływ na jego psychikę.
Narty były złe i strzelanie, strzelanie też było złe ...
Awatar użytkownika
damian940915
Mistrz Świata
 
Posty: 1257
Rejestracja: 13 Lut 2009 23:26

Re: Skoki narciarskie

Postprzez Bocian » 28 Sty 2018 23:57

damian940915 napisał(a):Angielskiego humoru chyba nie zrozumiem ;)

Ja nie mówię, że Tajner jest bez winy, mówię tylko, że nie ma odpowiedniej stymulacji ze strony środowiska, by cokolwiek zrobił, jeśli wszyscy potulni jak baranki wpatrują się w dokonania Justyny i nie podnoszą żadnego larum na to, jak Team Kowalczyk traktuje resztę kadrowiczek. Były pomysły trenowania Marcisz i Kubińskiej wraz z kadrą, to nikt za nimi się nie wstawił, nie słyszałem nawet jednego takiego głosu ... To co przez wiele lat było dla Justyny błogosławieństwem, przynosi niestety złe skutki w całych naszych biegach.

Żeby nie było off-topu, to lepiej, żeby taki skok przytrafił się Kamilowi dzisiaj, a nie w Korei. Nie sądzę, by ten skok miał jakiś wpływ na jego psychikę.


Tu też bym trochę polemizował. Przypomnij sobie okres "Małyszomanii". Powstał caly program, nosił chyba nazwę "Szukamy następców mistrza", budowano skocznie, niekiedy bardzo malutkie, organizowano zawody w których startowały dzieci. Szukano talentów. To również dla tego, młodzi tak garną się do skoków. W przypadku okresu największych sukcesów Kowalczyk (2009-2014), czegoś takiego nie było. Było za to, dokładnie to samo co mamy teraz. Czyli całkowitą bierność i bezczynne czekanie na to, aż wielki talent pokroju Justyny pojawi się sam.

Co do Stocha, to ja aż taki spokojny bym nie był. Bo od Soczi, indywidualnie, kompletnie niczego nie ugrał na wielkich imprezach i wciąż pamiętam co stało się rok temu w Lahti. Kamil przyjechał na mistrzostwa, jako lider (czy może wicelider) klasyfikacji generalnej, oraz triumfator T4S, był jednym faworytów i........nie zdobył żadnego medalu. Wywalczył jedynie, tak na pocieszenie złoto drużynowe. Kamilowi jeszcze bardzo wiele brakuje do Małysza.
Awatar użytkownika
Bocian
Żywa legenda
 
Posty: 3309
Rejestracja: 02 Kwi 2014 20:27
Miejscowość: Bikini Dolne

Re: Skoki narciarskie

Postprzez damian940915 » 29 Sty 2018 01:03

Bocian napisał(a):Przypomnij sobie okres "Małyszomanii". Powstał caly program, nosił chyba nazwę "Szukamy następców mistrza", budowano skocznie, niekiedy bardzo malutkie, organizowano zawody w których startowały dzieci. Szukano talentów. To również dla tego, młodzi tak garną się do skoków. W przypadku okresu największych sukcesów Kowalczyk (2009-2014), czegoś takiego nie było. Było za to, dokładnie to samo co mamy teraz. Czyli całkowitą bierność i bezczynne czekanie na to, aż wielki talent pokroju Justyny pojawi się sam.

W latach 2010-2017 był realizowany program "Bieg na Igrzyska" we współpracy z grupą Azoty, teraz na trochę mniej medialną skalę sam PZN to organizuje i faktycznie wygląda to słabo, ale wcześniej z tego co wiem, w każdych zawodach objętych programem startowało ok. 300 osób

Niemniej jednak Stoch w Lahti cały czas był w czołówce, a takie pocieszenie jak złoto w drużynówce ... może nie jest to szczyt tego, co da się osiągnąć w Korei, ale na pewno te Igrzyska by rozliczyło ... Porównywanie Kamila i Adama? To nie ma większego sensu, obaj mają trwałe miejsce w historii skoków i polskiego sportu!
Narty były złe i strzelanie, strzelanie też było złe ...
Awatar użytkownika
damian940915
Mistrz Świata
 
Posty: 1257
Rejestracja: 13 Lut 2009 23:26

Re: Skoki narciarskie

Postprzez Bocian » 10 Paź 2018 10:54

Trochę za wcześnie na to, ale FiS ma już wstępny kalendarz na sezon 2019/20. Nic nadzwyczajnego, ale wynika z niego, że FiS nosi się z zamiarem przeprowadzenia zawodów w Turcji. Zobaczymy czy to dojdzie do skutku. Wiemy, jak skończyła się chęć organizacji PŚ w kombinacji w Erzurum, kilka sezonów temu.
Awatar użytkownika
Bocian
Żywa legenda
 
Posty: 3309
Rejestracja: 02 Kwi 2014 20:27
Miejscowość: Bikini Dolne

PoprzedniaNastępna

Wróć do Sport

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 12 gości

cron