Czy to koniec portalu?

Uwagi dotyczące serwisu Biathlon.pl i forum.

Czy to koniec portalu?

Postprzez damian940915 » 22 Cze 2017 11:20

Od dłuższego czasu widać, że forum umiera, postów jak na lekarstwo, a merytorycznych dyskusji jeszcze mniej. Czy jednak newsy też przestały być zamieszczane? Ostatni z końcówki kwietnia - 2 miesiące przerwy, a przecież nie jest tak, że w sezonie "ogórkowym" kompletnie nic się nie dzieje.
Narty były złe i strzelanie, strzelanie też było złe ...
Awatar użytkownika
damian940915
Mistrz Świata
 
Posty: 1257
Rejestracja: 13 Lut 2009 23:26

Re: Czy to koniec portalu?

Postprzez damian940915 » 01 Lip 2017 19:09

Oho, widzę, że prawie cały tydzień portalu w ogóle nie było, teraz wpisując główny adres od razu przekierowuje na forum.

Głupia jest ta cisza. Sebastian, nawet jak to mają być złe informacje, to niech będą. Na forum, na fanpage'u, gdziekolwiek. Ja wiem, że przez te 10 lat poświęcałeś temu portalowi mnóstwo czasu, że może nie jest on rentowny albo nie przynosi satysfakcji. Ale jednak jest stałe grono czytelników, komentujących, którym należy się z szacunku odrobina wyjaśnień.
Narty były złe i strzelanie, strzelanie też było złe ...
Awatar użytkownika
damian940915
Mistrz Świata
 
Posty: 1257
Rejestracja: 13 Lut 2009 23:26

Re: Czy to koniec portalu?

Postprzez karlos » 01 Lip 2017 20:26

Jesteśmy w środku sezonu ogórkowego, więc chyba nie ma powodów do dramatyzowania. Może potrzeba trochę świeżej krwi, ale z pewnością takie osoby nie jest łatwo znaleźć. Myślę, że jeśli jakieś decyzje zapadną to zostaną one podane przed początkiem sezonu, bo bez specjalnej szkody do jesieni strona i forum mogą sobie wegetować.
Wymagajcie od siebie choćby inni od was nie wymagali
Awatar użytkownika
karlos
Żywa legenda
 
Posty: 2898
Rejestracja: 12 Gru 2009 23:09
Miejscowość: Gdynia

Re: Czy to koniec portalu?

Postprzez damian940915 » 01 Lip 2017 21:53

Po pierwsze w sezonie ogórkowym nigdy nie było tak długich przerw w dostawie "newsów" na portalu. Na portalu, na fanpage'u strony na facebooku
Po drugie jak mam rozumieć taki podpis pod twitterem Sebastiana: "były redaktor naczelny Biathlon.pl, były komentator Polsat Sport, były rzecznik prasowy PZBiath"
Światełko w tunelu, że na twitterze biathlon.pl jest przynajmniej minimalny ruch i były wrzucane wyniki MP w crossie.
Narty były złe i strzelanie, strzelanie też było złe ...
Awatar użytkownika
damian940915
Mistrz Świata
 
Posty: 1257
Rejestracja: 13 Lut 2009 23:26

Re: Czy to koniec portalu?

Postprzez Kisik94 » 01 Lip 2017 22:20

No i trzeba było Damian pisać o końcu portalu ? ;) Przez kilka dni wydawało się, że to już nastąpiło niczym jak za dotknięciem czarodziejskiej różdżki (czyli napisaniem posta przez kogokolwiek). Wiadomo że jeśli forum dotyczy czegoś, co trwa maksymalnie pół roku, to jego druga część będzie prawie martwa. Na razie nie ma co dramatyzować ale jak się sezon zacznie i będzie podobny stan rzeczy, to faktycznie będzie nie najlepiej. No cóż, trzeba czekać jak to się dalej rozwinie albo nie.
Awatar użytkownika
Kisik94
Żywa legenda
 
Posty: 4256
Rejestracja: 10 Gru 2012 22:51

Re: Czy to koniec portalu?

Postprzez karlos » 01 Lip 2017 22:41

damian940915 napisał(a):Po drugie jak mam rozumieć taki podpis pod twitterem Sebastiana: "były redaktor naczelny Biathlon.pl, były komentator Polsat Sport, były rzecznik prasowy PZBiath"
Światełko w tunelu, że na twitterze biathlon.pl jest przynajmniej minimalny ruch i były wrzucane wyniki MP w crossie.

To rzeczywiście jest niepojące, ale po tylu latach pożegnać się bez słowa z serwisem, który się tworzyło :roll: .
Wymagajcie od siebie choćby inni od was nie wymagali
Awatar użytkownika
karlos
Żywa legenda
 
Posty: 2898
Rejestracja: 12 Gru 2009 23:09
Miejscowość: Gdynia

Re: Czy to koniec portalu?

Postprzez Laleczka Chucky » 02 Lip 2017 08:16

Według mnie idealny tytuł, żeby określić sytuację to "biathlon.pl lekko w dołku".
Laleczka Chucky
Żywa legenda
 
Posty: 3877
Rejestracja: 20 Lis 2006 17:39

Re: Czy to koniec portalu?

Postprzez Bocian » 02 Lip 2017 16:00

Kisik94 napisał(a):No i trzeba było Damian pisać o końcu portalu ? ;) Przez kilka dni wydawało się, że to już nastąpiło niczym jak za dotknięciem czarodziejskiej różdżki (czyli napisaniem posta przez kogokolwiek). Wiadomo że jeśli forum dotyczy czegoś, co trwa maksymalnie pół roku, to jego druga część będzie prawie martwa. Na razie nie ma co dramatyzować ale jak się sezon zacznie i będzie podobny stan rzeczy, to faktycznie będzie nie najlepiej. No cóż, trzeba czekać jak to się dalej rozwinie albo nie.


Masz rację, nie ma sensu aż tak dramatyzować. To strona poświęcona przede wszystkim sportom zimowym, biathlonowi i biegom. Sezon kończy się pod koniec marca. Przerwa między końcem jednego a początkiem drugiego sezonu trwa ponad 8 miesięcy, więc trudno o jakieś gorące newsy w tych sportach. Nawet szukając samemu w internecie ciężko znaleźć jakieś nowe informacje. Ja na miejscu damiana poczekał bym do przełomu października i listopada, kiedy wszystko zacznie na nowo ruszać. Wtedy przekonamy się, czy mamy słuszne powody do niepokoju.
Awatar użytkownika
Bocian
Żywa legenda
 
Posty: 3309
Rejestracja: 02 Kwi 2014 20:27
Miejscowość: Bikini Dolne

Re: Czy to koniec portalu?

Postprzez Sebastian Krystek » 02 Lip 2017 22:47

Pięć osób tutaj, dwie na Twitterze, jedna na Facebooku - strony nie ma tydzień a zauważyło to osiem osób. Z całym szacunkiem dla Was, ale nie mam już piętnastu lat, żeby prowadzić portal dla kilku osób. Pod tym względem doszliśmy do ściany.

Dzieje się to co miało się wydarzyć już w 2014 roku. Wtedy jednak szczęśliwym zbiegiem okoliczności przydarzył mi się Polsat i jakoś siłą rozpędu funkcjonowanie portalu się przedłużyło. Gdy z dnia na dzień zakończono ze mną współpracę, oczywistym było, że muszę poszukać innego źródła utrzymania. Teraz nie jestem w stanie łączyć aktualnej pracy z kosztownym i czasochłonnym hobby, jakim zawsze było prowadzenie portalu. Nikt inny się nie palił do tego, żeby uaktualniać stronę, więc uznałem, że lepiej zdjąć ją z sieci. Forum zostaje - może jak będzie bezpośrednie przekierowanie z głównego adresu to zawita tutaj więcej osób.
Działa?
Awatar użytkownika
Sebastian Krystek
Site Admin
 
Posty: 867
Rejestracja: 06 Lip 2006 22:17

Re: Czy to koniec portalu?

Postprzez Kisik94 » 03 Lip 2017 07:41

Sebastian, forum zostaje na stałe czy na określony czas (np. do momentu kolejnej zapłaty za serwer) ?
Awatar użytkownika
Kisik94
Żywa legenda
 
Posty: 4256
Rejestracja: 10 Gru 2012 22:51

Re: Czy to koniec portalu?

Postprzez Merron » 03 Lip 2017 09:32

Wielka szkoda, ale rozumiem w sumie co Tobą kieruje. W hobbystyczne prowadzenie forum/portalu można się bawić na studiach lub zaraz po. Szkoda, że współpraca z Polsatem zakończyła się w ten sposób, ja właśnie w tym sezonie przestawiłem się na oglądanie biathlonu na Polsacie wyłącznie ze względu na Twój komentarz. Fakt, że tak mało osób zauważyło zniknięcie strony jednak moim zdaniem wynika głównie z miesięcy wakacyjnych. Na pewno w pełni sezonu byłoby dużo większy odzew. Mam nadzieję, że uda się utrzymać to forum, bo przez ostatnie lata było dla mnie głównym źródłem informacji biathlonowych.
Merron
Junior
 
Posty: 174
Rejestracja: 19 Gru 2008 13:30

Re: Czy to koniec portalu?

Postprzez damian940915 » 03 Lip 2017 11:46

A więc jednak ...
Zupełnie nie rozumiem decyzji Polsatu o zakończeniu współpracy. W tym duecie to redaktor Muras był zdecydowanie słabszy i może to był główny problem ...
Natomiast Twoja decyzja - Sebastian jest jak najbardziej zrozumiała.

Pewnie dysponujesz jakimiś statystykami. Kiedyś ludzi czytających portal było więcej?

Ja mam nadzieję, że to forum będzie istnieć i że dalej będzie to miejsce wymiany informacji, także z osobami będącymi niemal na szczycie środowiska biathlonowego.
Narty były złe i strzelanie, strzelanie też było złe ...
Awatar użytkownika
damian940915
Mistrz Świata
 
Posty: 1257
Rejestracja: 13 Lut 2009 23:26

Re: Czy to koniec portalu?

Postprzez karlos » 03 Lip 2017 17:38

Myślę, że odnośnie forum to w razie czego można zrobić jakąś zrzutkę. Odnośnie portalu, to wielka szkoda, ale rozumiem decyzję. W szczególności, że w ostatnim czasie liczba osób wrzucających posty chyba się zmniejszyła. Moim zdaniem sama domena przedstawia pewną wartość może niefinansową, ale warto przekazać ją osobom, które w godny sposób potrafiłyby kontynuować tradycję portalu. A brak portalu może kogoś zmotywuje do podjęcia tego dzieła, bo co prawda na ogólnosportowych portalach można znaleźć informacje dotyczące biathlonu, jednak zdecydowanie nie jest to to samo co wiadomości ukazujące się do tej pory na biathlon.pl. Chociaż po nadchodzących igrzyskach mogą nastać chude lata, po tym jak nasze doświadczone zawodniczki skończą kariery i zostanie Monika z młodymi + biathloniści. Ostatnio zauważyłem, że na skipol.pl wiadomości z biathlonu wrzuca Natalia Surdyka.
Wymagajcie od siebie choćby inni od was nie wymagali
Awatar użytkownika
karlos
Żywa legenda
 
Posty: 2898
Rejestracja: 12 Gru 2009 23:09
Miejscowość: Gdynia

Re: Czy to koniec portalu?

Postprzez kasiab » 06 Lip 2017 21:27

Hej, ja powiem tak: wielka szkoda, ale rozumiem brak czasu
moze ktos mialby ochote to prowadzic
bo jednak stronki brak...
kasiab
Młodzieżowiec
 
Posty: 450
Rejestracja: 02 Lut 2017 09:11

Re: Czy to koniec portalu?

Postprzez Adrian Woźniak » 24 Lip 2017 14:10

Wielka szkoda, ale niestety są pewne rzeczy, których nie przeskoczymy...Może napiszę jak to było z mojej perspektywy...Dołączając do ekipy na początku 2009 roku byłem jeszcze studentem. Co prawda "na wylocie" (5 rok studiów), ale jednak czasu było zdecydowanie więcej. Później doszedł drugi kierunek studiów, praca, moje własne, regularne treningi. W ostatnich latach niestety musiałem pracować praktycznie na dwa etaty, często po 12h dziennie, a niekiedy więcej, więc czasu i sił na pisanie prawie w ogóle nie było. W weekendy tez nie lepiej: wyjazdy na zawody, zjazdy rodzinne czy inne okazje. Czasami trudno było znaleźć czas na napisanie jednej relacji z danego PŚ.

Niestety zestarzeliśmy się razem z portalem i Ole Einarem Bjoerndalenem ;) Dla większości z nas biathlon to hobby, a nie źródło utrzymania, więc niekiedy z bólem serca trzeba było dokonywać trudnego wyboru i oglądać zawody z odtworzenia w wolnej chwili. Wszystko się kiedyś kończy, ale jako kibice biathlonu musimy ten sport w dalszym ciągu rozpropagowywać, a kto wie, może kiedyś doczekamy się gwiazdy na miarę Tomasza Sikory, który przyciągnie tłumy przed telewizory jak obecnie Kamil Stoch czy Robert Lewandowski ;) Dziękuję za współpracę ;)
Przegrywa tylko ten, kto się poddaje.
Adrian Woźniak
Mistrz Świata
 
Posty: 1121
Rejestracja: 12 Lut 2009 23:05

Re: Czy to koniec portalu?

Postprzez Peeta » 02 Paź 2017 19:20

Sebastian Krystek napisał(a):Pięć osób tutaj, dwie na Twitterze, jedna na Facebooku - strony nie ma tydzień a zauważyło to osiem osób. Z całym szacunkiem dla Was, ale nie mam już piętnastu lat, żeby prowadzić portal dla kilku osób. Pod tym względem doszliśmy do ściany.

Dzieje się to co miało się wydarzyć już w 2014 roku. Wtedy jednak szczęśliwym zbiegiem okoliczności przydarzył mi się Polsat i jakoś siłą rozpędu funkcjonowanie portalu się przedłużyło. Gdy z dnia na dzień zakończono ze mną współpracę, oczywistym było, że muszę poszukać innego źródła utrzymania. Teraz nie jestem w stanie łączyć aktualnej pracy z kosztownym i czasochłonnym hobby, jakim zawsze było prowadzenie portalu. Nikt inny się nie palił do tego, żeby uaktualniać stronę, więc uznałem, że lepiej zdjąć ją z sieci. Forum zostaje - może jak będzie bezpośrednie przekierowanie z głównego adresu to zawita tutaj więcej osób.

Cóż...szkoda...ale jak najbardziej rozumiem powody. Swoją drogą naprawdę nie wiem czemu Polsat z Ciebie zrezygnował...co prawda ja i tak siłą przyzwyczajenia oglądem biathlon głownie na Eurosporcie , ale jak już oglądałem biathlon na sportowych kanałach Polsatu i komentowałeś to hmm nie mam Ci czego zarzucić w fachu komentatora: przygotowany do transmisji, wiedza oczywiście była, głos przyjemny do słuchania(co nie da się ukryć jest bardzo ważne w tym fachu)...cóż szkoda. Powodzenia życzę w nowej pracy. :)

Oby tylko forum nie zostało usunięte, bo szkoda by było... :cry:
Awatar użytkownika
Peeta
Junior
 
Posty: 135
Rejestracja: 30 Lis 2012 00:13

Re: Czy to koniec portalu?

Postprzez Merron » 17 Lis 2017 08:26

Portal chwilę temu wrócił co oczywiście cieszy. Dzięki Ci Sebastian, że nadal masz chęć poświęcać swój czas i środki dla naszej garstki fanatyków :D
Merron
Junior
 
Posty: 174
Rejestracja: 19 Gru 2008 13:30

Re: Czy to koniec portalu?

Postprzez karlos » 17 Lis 2017 12:49

To świetna wiadomość, również jestem pełen podziwu dla Sebastiana.
Wymagajcie od siebie choćby inni od was nie wymagali
Awatar użytkownika
karlos
Żywa legenda
 
Posty: 2898
Rejestracja: 12 Gru 2009 23:09
Miejscowość: Gdynia

Re: Czy to koniec portalu?

Postprzez Bedrzich » 17 Lis 2017 15:29

Chciałem napisać "Bogu niech będą dzięki", ale rozumiem, że podziękowania jednak komuś innemu sie należą?
Bedrzich
Mistrz Świata
 
Posty: 1232
Rejestracja: 11 Mar 2012 10:11
Miejscowość: Gduńsk

Re: Czy to koniec portalu?

Postprzez damian940915 » 17 Lis 2017 22:40

Też się bardzo cieszę, tym bardziej, że ruch na forum wraz z początkiem sezonu zimowego jednak wzrósł ;) Trzeba teraz życzyć sukcesów biathlonistkom, to będzie paliwo do pisania ;)
Narty były złe i strzelanie, strzelanie też było złe ...
Awatar użytkownika
damian940915
Mistrz Świata
 
Posty: 1257
Rejestracja: 13 Lut 2009 23:26

Następna

Wróć do Uwagi

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 15 gości