Kolarstwo

Rozmowy na temat pozostałych dyscyplin sportowych.

Re: Kolarstwo

Postprzez damian940915 » 18 Mar 2017 21:57

Kwiato jest wielki i na zawsze zapisze się w historii polskiego sportu. Trzeba było dużej dawki optymizmu, by wierzyć, że wyjdzie z koła Saganowi na finiszu, niesamowita była ta walka na kresce. Dzisiejsze podium wyścigu zdaje się być grupą kolarzy, którzy przez lata walczyć mogą ze sobą na trasie klasyków.
Narty były złe i strzelanie, strzelanie też było złe ...
Awatar użytkownika
damian940915
Mistrz Świata
 
Posty: 1257
Rejestracja: 13 Lut 2009 23:26

Re: Kolarstwo

Postprzez karlos » 18 Mar 2017 23:52

Kwiatkowski ma jeszcze czas na wielkie Toury (ma dopiero 26 lat), chociaż mam spore wątpliwości czy można z niego zrobić tak dobrego górala, aby zajmował miejsca na podium Giro, TDF czy Vuelty.
Wymagajcie od siebie choćby inni od was nie wymagali
Awatar użytkownika
karlos
Żywa legenda
 
Posty: 2898
Rejestracja: 12 Gru 2009 23:09
Miejscowość: Gdynia

Re: Kolarstwo

Postprzez Kisik94 » 19 Mar 2017 01:10

Michał Kwiatkowski wygrywa wyścig monument Mediolan - San Remo. Naprawdę niesamowity wyścig, choć do ostatnich 10 km było dość nudnawo. Peter Sagan w jednym z wywiadów przed wyścigiem powiedział, że jest mocny ale jeśli nie wygra to zdecyduje kto wygra. No i faktycznie tak się stało, gdyby nie jego atak, to Kwiato mógł tego nie wygrać. Zabrali się w trójkę razem z Alaphilippem i rozegrali to koncertowo. Z każdym metrem podjazdu i zjazdu powiększali swoją przewagę. Nie od dziś wiadomo, że gdy Michał jest w formie, to potrafi znakomicie czytać wyścig i znowu ograł pozostałą dwójkę prawie jak dzieci. Oczywiście z Saganem wygrał o cząstki przedniego koła ale to już 3 raz kiedy Słowaka ogrywa na finiszu ważnego wyścigu. Można powiedzieć, że zwycięstwo w Strade Bianche przy dzisiejszej wiktorii to pikuś ale tak nie jest. To może być, a w sumie jest już znakomity sezon Michała. Teraz czekamy 4 tygodnie, bo wtedy pierwszy z klasyków ardeńskich: Amstel Gold Race. Wcześniej Wyścig Dookoła Flandrii i Paryż - Roubaix ale są to brukowane wyścigi i nawet jeśli Michał pojedzie w nich, to raczej nie ma większych szans na miejsce w czołówce.

karlos napisał(a):Kwiatkowski ma jeszcze czas na wielkie Toury (ma dopiero 26 lat), chociaż mam spore wątpliwości czy można z niego zrobić tak dobrego górala, aby zajmował miejsca na podium Giro, TDF czy Vuelty.


Ma czas ale chyba doszedł do wniosku, że to jednak w klasykach czuje się jak ryba w wodzie i może być jednym z najlepszych kolarzy specjalizujących się w klasykach.
Awatar użytkownika
Kisik94
Żywa legenda
 
Posty: 4256
Rejestracja: 10 Gru 2012 22:51

Re: Kolarstwo

Postprzez damian940915 » 19 Mar 2017 23:31

Tak jak pisałem, wszystko wskazuje na to, że Michał pojedzie wyścig Dookoła Kraju Basków, a potem Ardeny. Nie będzie brukowych epizodów, tak jak w tamtym roku. Osobiście uważam, że szansę na wygraną we Flandrii jakieś tam by były, ale nie takie jak w Liege-Bastogne-Liege i wyścigach poprzedzających. Ten kalendarz startów był sprawdzony w latach 2014-15 i sprawiał, że Michał kończył ardeńskie wyścigi na podium.
Co do Flandrii wracając, to przecież Michał wygrał wyścig E3, który częściowo odbywa się po tych samych podjazdach co Flandria, chociaż jest nieco mniej najeżony trudnościami. Po bruku Michał jeździć potrafi, może nie tak jak Boonen czy Sagan, ale udowadniał to już podczas wspomnianego E3, czy brukowych odcinków Tour de France. Pewnie pomogłoby mu kilka kilogramów więcej, ale to z kolei może niwelować atuty na podjazdach. Myślę, że może być taki czas, że Michał uprze się i na ten wyścig, ale dla kogoś, kto już kilka razy stawał na podium wyścigów ardeńskich, L-B-L musi być celem samym w sobie, to byłoby ukoronowanie tych ardeńskich startów. Natomiast z Paryż-Roubaix byłoby pewnie o wiele trudniej. Tamten wyścig jest płaski, bruku jest jeszcze więcej, a zawodnicy go wygrywający należą do najmasywniejszych w peletonie.
Poza Paryż-Roubaix i tym typowo sprinterskim wyścigu w Hamburgu, no może jeszcze Gent-Wevelgem, Michał zdaje się mieć szansę wygranej w każdym klasyku z cyklu World Tour, łącznie z Lombardią i San Sebastian, kwestia oczywiście odpowiedniego przygotowania fizycznego i taktyki. Myślę, że jest w stanie wygrywać po 3-4 takie wyścigi w ciągu sezonu, jak Boonen czy Gilbert za najlepszych lat kariery. Nie wiem, co dokładnie planuje Michał oraz jego kierownictwo po Ardenach, ale w tym sezonie pewnie zechce jeszcze powalczyć w MŚ, trasa wyścigu w Bergen nie sprzyja typowym sprinterom, a zdaje się być idealna dla zawodników pokroju Michała czy Sagana. Michał w formie zdaje się też być pewniakiem do składu w TdF, gdzie być może mógłby liczyć na wolną rękę w pierwszym tygodniu wyścigu, powalczyć o etap lub żółtą koszulkę.
Narty były złe i strzelanie, strzelanie też było złe ...
Awatar użytkownika
damian940915
Mistrz Świata
 
Posty: 1257
Rejestracja: 13 Lut 2009 23:26

Re: Kolarstwo

Postprzez Kisik94 » 16 Kwi 2017 09:24

Dzisiaj rozpoczyna się Tryptyk Ardeński i na przystawkę Amstel Gold Race. To najważniejsze dla Kwiatkowskiego wyścigi tej części sezonu, a może i nawet całego roku. Holenderski wyścig pasuje Michałowi, bo wygrał go w 2015 roku i plasował się w czołówce w innych latach. Innych faworytów, a zarazem jego rywali jest multum. Gilbert, który wygrał Flandrię, Van Avermaet zwycięski w Paryż - Roubaix, czy Valverde wygrywający tygodniówki hiszpańskie jedną po drugiej. Groźni będą jeszcze z pewnością Kreuziger, Matthews, Wellens oraz Fuglsang. Do pomocy Kwiatek ma Gołasia i Wiśniowskiego, a poza tym w Lotto jedzie Marczyński i drużyna CCC z Maćkiem Paterskim na czele, który był 9 w 2015 roku.
Awatar użytkownika
Kisik94
Żywa legenda
 
Posty: 4256
Rejestracja: 10 Gru 2012 22:51

Re: Kolarstwo

Postprzez damian940915 » 16 Kwi 2017 22:43

Kolejny fenomenalny wyścig Kwiata, 50 m później zaczęty finisz i wynik byłby jeszcze lepszy. Brawa za to, że potrafił przejść do czołowej grupy i zapoczątkować decydujący atak.
Tak czysto spekulacyjnie, bo w kolarstwie wiele jest możliwe, to Gilbert i Valverde wydają się być nieco silniejsi na podjazdach, więc w środę to pewnie między tą dwójką i może Danielem Martinem rozegra się walka na Mur de Huy, ale w niedzielę, gdzie ta moc może przegrać z taktyką i techniką, Flowerman znowu powinien dać nam mnóstwo radości.
Narty były złe i strzelanie, strzelanie też było złe ...
Awatar użytkownika
damian940915
Mistrz Świata
 
Posty: 1257
Rejestracja: 13 Lut 2009 23:26

Re: Kolarstwo

Postprzez Kisik94 » 17 Kwi 2017 18:32

Niewiele brakowało do zwycięstwa Michała ale Gilbert wykorzystał nadarzającą się okazję do wygrania. Kwiato miał kolejny świetny wyścig, w którym wiedział co robić w danym momencie. Co prawda nie zabrał się od razu do tej grupki z mistrzem Belgii, Henao, Benootem, Izaguirre, Rojasem, Haasem i Albasinim ale gdy oni nieco zwolnili, a w międzyczasie Michał poszedł za atakiem grupki na czele z Valverde i Van Avermaeta, przeskoczył bez większego trudu do liderujących. Później na ostatnim podjeździe zaatakował, skontrował go Gilbert i razem uciekli pozostałym. Popracowali do ostatniego kilometra i sprinterski pojedynek zdecydował kto będzie lepszy. Kwiatkowski wzorem Mediolan-San Remo zostawił Belgowi kilka metrów przewagi i gdy przestał się oglądać na Polaka, to Kwiato zaczął sprint i wydawało się, że jest pozamiatane ale wiejący wiatr w twarz przeszkadza temu, który jedzie z przodu i Gilbert dogonił, a później wyprzedził Michała zgarniając 4 raz ten wyścig. Zmieniona trasa i przesunięcie Caubergu, który był ostatnim razem pokonywany prawie 20 km przed metą, spowodował mega ciekawy wyścig i oglądało się go z wielka przyjemnością.

Teraz używając ponownie kulinarnej terminologii przed nami deser, a dokładniej tort z dużą wiśnią na nim ustawioną, czyli Strzała Walońska z kończącą ją ścianką zwaną Muur de Huy. Wymieniona przez Ciebie Damian trójka ma największe szanse na triumf ale mimo to nie skreślam Michała w walce z nimi. Pokazał wczoraj moc na tych krótkich hopkach i nawet na tym mega stromym podjeździe może dać w miarę radę. Był w tym wyścigu 3 w 2014 i 5 w 2013 roku. Jestem pełen wiary, że ten środowy wyścig Kwiato skończy co najmniej w pierwszej 5. Będzie mu nieco łatwiej, bo nie będzie jego pogromcy z wczoraj i zabraknie Belga również w niedzielę, ponieważ cierpi na bolącą nerkę. Jedynie mam wątpliwość z tyłu głowy, że niekoniecznie Kwiato będzie liderem swojej drużyny w tym wyścigu, bo widząc będącego w dobrej formie Henao, który lubi takie bardzo strome ścianki, to on może być liderem Sky, a Michał jego ostatnim i najważniejszym pomocnikiem.
Awatar użytkownika
Kisik94
Żywa legenda
 
Posty: 4256
Rejestracja: 10 Gru 2012 22:51

Re: Kolarstwo

Postprzez Kisik94 » 23 Kwi 2017 12:34

To jeden z najważniejszych dni i wyścigów dla Michała Kwiatkowskiego w 2017 roku. Kolarze już ruszyli ze startu ale do końcowych rozstrzygnięć jeszcze daleko, więc można troszkę opowiedzieć o przedstartowych rozważaniach. Kwiato pokazał w środę z dobrej strony, co prawda był 7 ale do 5 miejsca brakowało mu bardzo niewiele i dopóki nie zaatakował Gaudu, a później zwycięski jak co roku Valverde, to Michał trzymał się samego czoła grupy. Sam Kwiatkowski od miesiąca nie ukrywał, że dzisiejszy Liege-Bastogne-Liege jest najważniejszym celem (oprócz MŚ) w tym sezonie. Jego rywale to nie jest cała śmietanka najlepszych kolarzy ale nie brakuje tu świetnych cyklistów w postaci Valverde, Gerransa, Albasiniego, Costy, Van Avermaeta, Barguila, Dumoulina, Bardet, Urana, Wellensa, Martina i Fuglsanga z Astany. Specjalnie wymieniłem kazachski zespół, ponieważ on jak i cały światek kolarski jest w żałobie po śmierci Michele Scarponiego. Został on potrącony wczoraj rano w swojej rodzinnej miejscowości przez kierowcę furgonetki. Straszna tragedia i niestety to kolejny kolarz, który ginie na drodze w trakcie swojej kariery. Wracając do wyścigu to oprócz Kwiatka, z Polaków jedzie jeszcze jego pomocnik Gołaś, Majka i Poljański w Borze oraz Marczyński w Lotto Soudal. Rafał pokazał się z ładnej strony na przedostatniej górce w Walońskiej Strzale ale na ostatnim podjeździe spadł na dalsze miejsce. Tutaj liczę na jego lepszy występ i może zakręcenie się w pierwszej 20.
Awatar użytkownika
Kisik94
Żywa legenda
 
Posty: 4256
Rejestracja: 10 Gru 2012 22:51

Re: Kolarstwo

Postprzez damian940915 » 23 Kwi 2017 22:41

Hmm ... sam nie wiem co sądzić o dzisiejszym wyścigu. Wydawało się, że Michał ma problemy, że zaraz zostanie poza grupą, a na finiszu objeżdża prawie wszystkich i finiszuje 3. Jeszcze ciekawsze są jego wypowiedzi, że czuł się dobrze i kontrolował sytuację, jednocześnie serdecznie dziękując kolegom za pracę. Chyba próbował maksymalnie oszczędzać siły na końcówkę, stąd ciągnięcie grupy przez Moscona, przez Henao, nawet gdy Michał jechał w jej końcu. A na samej końcówce mimo wszystko Michał dał się trochę zamknąć, może minimalnie się przygapił. Kurcze, dwa miejsca na podium ardeńskich klasyków stają się niedosytem, choć 5 lat temu nikt sobie tego nie wyobrażał. Brawa dla Michała za tą wiosnę, bo całościowo to najlepsza wiosna w jego karierze. A Liege - Bastogne - Liege do poprawki za rok
Sam wyścig wiał niestety nudą i był bardzo defensywny. Tym większe brawa również dla Rafała Majki, który w tym dość licznym pelotonie potrafił finiszować na 10 miejscu. To tylko świadczy o tym, że do kompletności kolarza mającego być liderem na TdF jest mu coraz bliżej.
Narty były złe i strzelanie, strzelanie też było złe ...
Awatar użytkownika
damian940915
Mistrz Świata
 
Posty: 1257
Rejestracja: 13 Lut 2009 23:26

Re: Kolarstwo

Postprzez Kisik94 » 01 Lip 2017 23:30

Dzisiaj wystartował z Dusseldorfu Tour de France. To jest w tym roku najważniejszy wyścig etapowy z polskiego punktu widzenia (nie licząc TdP). Jedzie w nim w sumie 4 naszych zawodników (Majka, Kwiatkowski, Bodnar i Poljański). Trzymamy kciuki przede wszystkim za Rafała, bo jedzie tu po jak najlepszy wynik w generalce. I dzisiaj pojechał bardzo dobrze jak na siebie i jego potencjalnych rywali. Jedynie Froome mu uciekł na pół minuty ale to było do przewidzenia. Richie Porte, który jest w bardzo dobrej formie i w czasówkach jeździ nieraz na poziomie Anglika ze Sky, tym razem pojechał słabiej i on również ma stratę w okolicach 30 sekund. Oglądałem etap w dużym skrócie ale miałem wrażenie, że Majce pomogła nieco pogoda, bo gdy Rafał kończył przejazd to zaczęło mocniej padać i później nie było już chyba aż tak dobrych warunków ale to tylko moje spojrzenie. Być może było inaczej i to jego rywale pojechali słabiej.

Dla porządku trzeba wspomnieć, że etap wygrał Walijczyk Thomas, który miał pechowe dni na Giro ale dzisiejszy jest chyba jego najszczęśliwszym. Kwiato w czołówce (skończył 8) i to cieszy, bo może dostanie szansę na zwycięstwo etapowe. Idealny etap dla niego to ten 3 pojutrze, który kończy się 1,5 kilometrowym sztywnym podjazdem w Longwy.

Wszyscy liczyli na to, że ten pierwszy tydzień nie spowoduje żadnych braków kadrowych w drużynach ale już wiadomo, że wyścigu nie ukończą Valverde oraz Izagirre, którzy na pewno liczyli na miejsce w 10 na koniec wyścigu.
Awatar użytkownika
Kisik94
Żywa legenda
 
Posty: 4256
Rejestracja: 10 Gru 2012 22:51

Re: Kolarstwo

Postprzez damian940915 » 02 Lip 2017 00:27

Kisik94 napisał(a):To jest w tym roku najważniejszy wyścig etapowy z polskiego punktu widzenia (nie licząc TdP).

Wiadomo, że na polskim rynku promowany przez TVP Tour de Pologne cieszy się o wiele większą popularnością, ale jakby tegoroczne Tour de France miało być pokazane przez tą samą stację, to mam wrażenie, że wyniki oglądalności byłyby podobne. Tylko trzeba podjąć ryzyko. Ja chyba jednak wolę swoistą niszowość i oglądalność na poziomie kilkuset tysięcy z fachowym komentarzem, bo im więcej wiem o tym sporcie, tym dyletanctwo TVP mnie denerwuje. Z drugiej strony promocja ogólnopolska musi być, chcąc przyciągnąć sponsorów i tym samym rozwinąć ten sport wśród młodzieży.
Nie oszukujmy się jednak, Tour de Pologne to podrzędny wyścig. Mało kto traktuje go poważnie, dla naszych asów (Majki, Kwiata) to też może dopiero 3-4 cel w sezonie i to przy sprzyjających okolicznościach. Obecny charakter trasy (pseudo-górski) na tym etapie sezonu też chyba nie pomaga.

Kisik94 napisał(a):Oglądałem etap w dużym skrócie ale miałem wrażenie, że Majce pomogła nieco pogoda, bo gdy Rafał kończył przejazd to zaczęło mocniej padać i później nie było już chyba aż tak dobrych warunków ale to tylko moje spojrzenie. Być może było inaczej i to jego rywale pojechali słabiej.

Pytanie na ile to kwestia szczęścia, a na ile ryzyka i taktyki. Drużyny same rozstawiają w takich czasówkach zawodników do poszczególnych grup startowych, trochę jak w biathlonie. Zauważ, że Rafał jako jedyny z faworytów wyścigu (no może poza Pinot) wystartował we wcześniejszej fazie, podobnie jak drugi z liderów ekipy Peter Sagan. Wydaje mi się, że Bora podjęła takie decyzje na podstawie prognoz pogody, chociaż wyjaśnienie jakie podawana, to, że po prostu Rafał chciał wcześniej być w hotelu.

Kisik94 napisał(a):Kwiato w czołówce (skończył 8) i to cieszy, bo może dostanie szansę na zwycięstwo etapowe. Idealny etap dla niego to ten 3 pojutrze, który kończy się 1,5 kilometrowym sztywnym podjazdem w Longwy.

Też o tym pomyślałem, chociaż ta końcowa hopka daje wiele możliwości rozwoju wypadków. Poza tym Sky może zechcieć bronić koszulki Thomasa (jutro nie powinno być większych przetasowań), może też chcieć zdobyć dla Froome'a (i nie oddać do końca) ;) W zasadzie jedyna szansa to taki bardziej masowy finisz w stylu końcówki Strzały Walońskiej pod Mur de Huy. W dalszej części wyścigu takie zwycięstwo może wynikać już chyba tylko z pełnienia roli stacji przekaźnikowej i na tyle odpuszczonej przez peleton ucieczki, że czekanie na Froome'a nie będzie miało sensu. Ale to bardziej szansa dla Landy czy Nieve w wysokich górach, chociaż jednej czy dwóch ucieczek w wykonaniu Michała też nie da się wykluczyć.

Kisik94 napisał(a):Wszyscy liczyli na to, że ten pierwszy tydzień nie spowoduje żadnych braków kadrowych w drużynach ale już wiadomo, że wyścigu nie ukończą Valverde oraz Izagirre, którzy na pewno liczyli na miejsce w 10 na koniec wyścigu.

Strasznie szkoda zwłaszcza Valverde, ja nawet po cichu liczyłem, że to Quintana zgubi się gdzieś na wiatrach, a wtedy to on dostanie szansę na trasie, która zdaje się być pod niego (mało górskich finiszy, mało czasówek). Natomiast to, że wszyscy faworyci przebrną przez pierwsze dni nie mając głupich strat to chyba pobożne życzenia. Niemal co roku ktoś z faworytów odpada zaraz na początku. Zgodnie z porzekadłem, że w pierwszym tygodniu wyścigu wygrać się nie da, ale można go przegrać. Ważne, by Rafał jechał czujnie i nie tracił głupio sekund, wydaje się, że znacznie poprawił się w tym aspekcie.
Narty były złe i strzelanie, strzelanie też było złe ...
Awatar użytkownika
damian940915
Mistrz Świata
 
Posty: 1257
Rejestracja: 13 Lut 2009 23:26

Re: Kolarstwo

Postprzez Kisik94 » 05 Lip 2017 08:16

Dzieje się na TdF, bo Peter Sagan został wczoraj wyrzucony z wyścigu. Na początku myślałem, że trochę organizatorzy przesadzili ale po dłuższej chwili stwierdziłem, że dobrze zrobili, bo trzeba tępić takie zachowania. W sumie niewiele brakowało, by podobny los spotkał zwycięzcę etapu, bo Demare omal nie skosił Bouhaniego. Kraks, upadków i różnych innych wydarzeń co nie miara.

Dzisiaj na szczęście nie powinno być takich incydentów, bo pierwsza meta na większym podjeździe i zobaczymy namiastkę formy poszczególnych górali, którzy myślą o jak najlepszym wyniku końcowym. Wcale bym się nie zdziwił gdyby etap wygrał ktoś z ucieczki mający już większą stratę. Jeśli chodzi o Rafała, to jestem dobrej myśli, bo na 3 etapie pokazał się z dobrej strony. Co prawda nie była to wielka góra ale była widoczna moc.
Awatar użytkownika
Kisik94
Żywa legenda
 
Posty: 4256
Rejestracja: 10 Gru 2012 22:51

Re: Kolarstwo

Postprzez damian940915 » 05 Lip 2017 10:40

To co powiesz na to? https://streamable.com/j7gqb Wygląda jakby Cavendish miał upaść jeszcze przed ruchem łokcia Piotrka
Nie znalazłem w zasadzie żadnej wypowiedzi, która popierałaby decyzję sędziów. Nawet Greipel, który po etapie "strzelił focha" na Sagana, przyznał, że po obejrzeniu powtórek zmienił zdanie. Tutaj należała się kara dla Sagana (ta początkowa była moim zdaniem adekwatna) za ruch ręką, ale na pewno nie dyskwalifikacja. To nie było polowanie na Cavendisha, raczej przypadkowy ruch w ułamku sekundy. Już pomijam fakt, że Cavendish pchał się w miejsce, gdzie nie miał szans się zmieścić, trochę jak Kszczot ostatnio na lekkoatletycznych DME :D

Pytanie czy na wykluczeniu Sagana, Rafał zyska czy straci. W zasadzie Bora będzie miała już tylko jeden cel (no może jeszcze Buchman o najlepszego młodzieżowca), ale Piotrek byłby w stanie pomóc na takich średnio trudnych etapach, np. dzisiaj po stosunkowo wcześnie rozgrywanej lotnej premii. Poza tym atmosfera w zespole na pewno nie jest najlepsza, nawet pomimo tego, że etap został już wygrany.

Widzę, że nie ma mowy by na Wielkich Tourach nie obyło się bez kontrowersji. Jak nie protokoły pogodowe i nieudolne neutralizacje, to motocykl kogoś potrąci, to dyskwalifikacja "od czapy". Sędziowie kolarscy chyba chcą być równie "sławni" jak piłkarscy.
Narty były złe i strzelanie, strzelanie też było złe ...
Awatar użytkownika
damian940915
Mistrz Świata
 
Posty: 1257
Rejestracja: 13 Lut 2009 23:26

Re: Kolarstwo

Postprzez Kisik94 » 05 Lip 2017 15:39

No faktycznie po obejrzeniu tych powtórek slow motion, również zmieniam zdanie. Cavendish ruszył głową lekko w lewo, a Sagan zareagował prawym barkiem. Dopiero gdy zaczął upadać Brytyjczyk, to Sagan ruszył łokciem. Dałem się nieco ponieść emocjom i okazuje się, że ta pierwsza kara była ok. Może ta sytuacja, to był pretekst jak wyeliminować Sagana z walki o zieloną koszulkę ? Wygrywał ją rok po roku tak jak Froome generalkę i organizatorów być może to znudziło ?
Awatar użytkownika
Kisik94
Żywa legenda
 
Posty: 4256
Rejestracja: 10 Gru 2012 22:51

Re: Kolarstwo

Postprzez damian940915 » 05 Lip 2017 17:36

Kisik94 napisał(a):Może ta sytuacja, to był pretekst jak wyeliminować Sagana z walki o zieloną koszulkę ? Wygrywał ją rok po roku tak jak Froome generalkę i organizatorów być może to znudziło ?

Z wyścigu wykluczają sędziowie, nie organizatorzy. Nawet jeśli zwiększa to szansę Demare'a na "zieleń", to Sagan jest takim produktem marketingowym, że jego brak w Tourze zwłaszcza w takich okolicznościach będzie powodować straty wizerunkowe i pewnie też oglądalności. Nawet nie chcę myśleć, o ile spadnie oglądalność w Słowackiej TV, gdzie zmagania puszcza stacja publiczna.

Tak sobie ten nasz Rafał dzisiaj. Chciałoby się, by przyjeżdżał z Contadorem i Quintaną a nie za nimi i przy ich obecnej formie, to powinien być cel Rafała, co rzeczywiście otworzy drogę do TOP 5. Zobaczymy, co będzie w weekend. Wyklarowała się czołówka, a atak Aru sprawił, że wyścig robi się ciekawszy. Tylko czy Włoch ma szansę z machinerią Sky, gdzie tempo będzie w stanie rozkręcać 5-6 pomocników. Miło się patrzyło na pracę Kwiata w tym trybiku, jest naprawdę w świetnej dyspozycji Polak.
Narty były złe i strzelanie, strzelanie też było złe ...
Awatar użytkownika
damian940915
Mistrz Świata
 
Posty: 1257
Rejestracja: 13 Lut 2009 23:26

Re: Kolarstwo

Postprzez karlos » 05 Lip 2017 21:57

Majka nie zachwycił, ale mu zawsze brakowało dynamiki, więc na dłuższych podjazdach powinien sobie radzić lepiej.
Wymagajcie od siebie choćby inni od was nie wymagali
Awatar użytkownika
karlos
Żywa legenda
 
Posty: 2898
Rejestracja: 12 Gru 2009 23:09
Miejscowość: Gdynia

Re: Kolarstwo

Postprzez Kisik94 » 29 Lip 2017 08:20

Byłem wczoraj na prezentacji TdP na krakowskim rynku. Obejrzałem wszystkim kolarzy z bliska, a wśród nich gwiazdy. Najlepsze było jak pod scenę zbliżała się drużyna Bory. Wyszło 5 zawodników i dalej nic. Później przeszły drużyny Cannondale i Emirates. I dopiero po nich zrobił się szał wśród ludzi, bo zbliżali się Majka i Sagan. Co ciekawe Nibali nie miał aż takiego wzięcia wśród kibiców jeśli chodzi o autografy i zdjęcia.

Obsada jest jedna z lepszych ale widać już na pierwszy rzut oka, że brakuje sprinterów. Z tej najwyższej półki są jedynie wspomniany Słowak i Caleb Ewan. Są jeszcze Modolo, Ferrari czy Sbaragli ale to już półka niżej. Znacznie lepiej to wygląda jeśli chodzi o rywalizację w górach. Jest ww Rekin z Mesyny i Rafał, Zakarin, Pozzovivo, Van Garderen, Dennis, Jungels, A.Yates, Kelderman, Poels, czy Lulu Sanchez. Oczekuję przede wszystkim ciekawego wyścigu.

Co do trasy to już wspominałem o tym w zeszłym roku. W tym roku jedyną nowością jest ta ścianka w Szczyrku, która powinna ułożyć dość znacznie generalkę. Ja się wcale nie zdziwię jak zwycięzca tego etapu zostanie ostatecznie zwycięzcą całego wyścigu. Zwłaszcza że nie ma na koniec czasówki, która mogła by coś zmienić.
Awatar użytkownika
Kisik94
Żywa legenda
 
Posty: 4256
Rejestracja: 10 Gru 2012 22:51

Re: Kolarstwo

Postprzez Kisik94 » 31 Lip 2017 20:15

Kwiato wygrał w sobotę w pięknym stylu klasyk w San Sebastian i tuż po wyścigu można było powiedzieć, że zapewnił Polsce 9 miejsc na wyścig wspólny na MŚ. Niestety na złość naszych kolarzy dzień później wygrał wyścig w Londynie Kristoff i tym samym Norwegowie znów zbliżyli się do nas w rankingu UCI. Polacy są na 10 miejscu, które jest ostatnim dzięki któremu można wysłać na wyścig 9 kolarzy. Na 11 są Norwegowie, którzy tracą około 200 punktów. Termin zbierania punktów to 15 sierpień i zostało jeszcze kilka wyścigów do rozegrania i będzie ciężko utrzymać tę przewagę na Wikingami. Zwłaszcza że gospodarze czempionatu są na pewno bardzo zmobilizowani aby wystąpić w jak najliczniejszym składzie. Wracając do Michała, to na ten moment jest jednym z głównych faworytów do złota MŚ. Patrząc na to jak śmigał po górach w Tour de France i San Sebastian nawet trochę szkoda, że trasa nie jest troszkę trudniejsza jeśli chodzi o pagórki ale organizatorzy zrobili trasę pod swoje największe gwiazdy czyli Kristoffa i Boassona Hagena, więc jest tak, a nie inaczej.

A w Tour de Pologne najpierw na 1 etapie w Krakowie spodziewana wygrana Sagana przed Ewanem. Na 2 etapie w Katowicach obaj się zagubili i wygrał Modolo przed Van Poppelem, który został kolejnym liderem. I to co miało miejsce kilka godzin czyli ciekawy etap do Szczyrku. Wygrał Teuns, który jest ostatnio w świetnej formie i uwielbia takie strome krótkie ścianki. Drugi Sagan, którego nie spodziewałem się na tak wysokim miejscu i tuż za nim Majka oraz Kelderman. Rafał jest w bardzo dobrej sytuacji w generalce. Stracili kilka sekund Pozzovivo i A. Yates, kilkanaście sekund Poels i Nibali, a nieco więcej Jungels i Zakarin. W kontekście MŚ i tej walki o ilość miejsc, dobrze by było żeby Rafał wygrał wyścig i był na tych 2 ostatnich etapach dość wysoko.
Awatar użytkownika
Kisik94
Żywa legenda
 
Posty: 4256
Rejestracja: 10 Gru 2012 22:51

Re: Kolarstwo

Postprzez Duche » 13 Gru 2017 08:52

Pobrane z tegorocznej Vuelty próbki Froome'a wykazały obecności salbutamolu. "Oazie czystości" grozi odebranie zwycięstwa w hiszpańskim wyścgu :mrgreen: :mrgreen:
"Nie rozumiem, jak można mieszkać w pałacu ze złota, podczas gdy tylu ludzi umiera z głodu, a następnie jechać i całować ziemię biednych krajów"
Diego Armando Maradona

Dorothea Wierer :*
Awatar użytkownika
Duche
Żywa legenda
 
Posty: 2561
Rejestracja: 13 Sty 2007 11:13
Miejscowość: Lędziny / Лендзины

Re: Kolarstwo

Postprzez Bedrzich » 13 Gru 2017 10:14

Skoro miał pozwolenie na stosowanie leków na astmę, to pewnie potraktują go jak brodacza, bo tylko przekroczył dawkę. Nie przepadam za Froomem, ale chyba powinno się tak to skończyć...
Bedrzich
Mistrz Świata
 
Posty: 1232
Rejestracja: 11 Mar 2012 10:11
Miejscowość: Gduńsk

PoprzedniaNastępna

Wróć do Sport

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 34 gości