Kolarstwo

Rozmowy na temat pozostałych dyscyplin sportowych.

Re: Kolarstwo

Postprzez damian940915 » 29 Maj 2016 20:53

Dopingowe dywagacje pozostawiam bez komentarza, to jest facet, który wygrywał Giro, wygrywał Tour de France, moim zdaniem po prostu pokazał charakter, pokazał, że jest wielkim mistrzem. Przecież nie zrobił on pogromu zostawiając rywali daleko w tyle. Tak na 19 jak i na 20 etapie przewaga nad największymi rywalami to było ledwie kilka sekund.
Obawiam się, że "brak drużyny" miał wpływ na jazdę Rafała. Miał znacznie bardziej ograniczone pole manewru od Nibalego, który był non-stop chroniony i prowadzony najpierw przez Fuglsanga, potem Kangerta i Scarponiego. Gdyby nie oni, Nibali nie miałby z czego atakować w trzecim tygodniu, tyle razy ratowali mu skórę minimalizując straty. Na pewno w sporym stopniu wymusiło to pasywną jazdę Rafała, chociaż mam wrażenie, że dało się pokazać więcej. Rafał nie przegrał tego wyścigu na czasówkach, stracił tyle, ile dało się spodziewać. Oczywiście, że pracować nad tym musi, ale nie było to decydujące. To cały czas jest dość młoda osoba jak na kolarza, ma jeszcze przynajmniej 2 sezony, by dojść do szczytu. Trudno mi jakoś mieć pretensje o najlepszy wynik polskiego kolarza w historii Giro.

Za rok setne Giro, prawdopodobnie o wiele trudniejsze jeśli chodzi o górskie podjazdy. Może ono bardziej podpasuje Rafałowi, o ile wystartuje kolejny raz w tym wyścigu.

99 edycja była bardzo ciekawa. Dużo zwrotów akcji, kilka niespodziewanych rozstrzygnięć. Moimi cichymi bohaterami są Amador, człowiek, który w Wielkich Tourach jeszcze sporo osiągnie, Jungels, który jest takim drugim Tomem Dumoulinem i Brambilla, który tak dla siebie, jak i dla Jungelsa wykonywał tytaniczną wręcz pracę. Etap 18, gdzie razem z Trentinem "rozpykali" Mosera, chyba długo będę miał przed oczyma.
Narty były złe i strzelanie, strzelanie też było złe ...
Awatar użytkownika
damian940915
Mistrz Świata
 
Posty: 1257
Rejestracja: 13 Lut 2009 23:26

Re: Kolarstwo

Postprzez karlos » 29 Maj 2016 22:08

Rafał jak sam przyznał nie miał w tym Giro formy, aby przyspieszyć/zaatakować, mógł jechać równym tempem w czołówce ale jak było widać nic więcej. Wydaje się, że nie był to jego szczyt formy, więc mam nadzieję, że na Tour de France pokaże się z bardzo dobrej strony. Odnośnie Nibalego, to podobnie jak w przypadku Valverde jego wiek i doświadczenie dało efekt w ostatnim tygodniu. Kruijswijk gdyby nie ten upadek, to zapewne wygrałby Giro, a natomiast Chavez nie dał rady na ostatnim etapie, co nie było bardzo zaskakujące. W sumie Nibali nie dokonał wielkich rzeczy, dzięki pomocy drużyny udało mu się po prostu wykorzystać swoją szansę. Jak dla mnie Kolumbijczycy są równie podejrzani co Astana, a czy Tinkoff, Movistar, Sky, Katiusza też nie są podejrzane? Niestety oglądając kolarstwo trzeba się z tym liczyć, że coś kiedyś może wypłynąć.
Wymagajcie od siebie choćby inni od was nie wymagali
Awatar użytkownika
karlos
Żywa legenda
 
Posty: 2898
Rejestracja: 12 Gru 2009 23:09
Miejscowość: Gdynia

Re: Kolarstwo

Postprzez RakuNH » 30 Maj 2016 13:43

Nibali paradoksalnie rzecz ujmując był najrówniejszy poza tym jednym strzałem bodaj we wtorek i defektem na czasówce. Po prostu rywale się zmienili. Taki Uran jakby był czwarty tydzień ścigania to by może i na podium wszedł ;) W sobotę prawie go doszli z Valverde więc nie była to jakaś akcja która od razu powinna świadczyć o wspomaganiu, a dobrze że wygrał bo był najaktywniejszy i nawet jak nie miał formy to atakował. Majka wypadał zazwyczaj w takiej sytuacji, że ekipy nie potrzebował bo inne ekipy robiły robotę za niego, więc to moim zdaniem zbyt duża nadinterpretacja. Jedynie na etapie gdzie został w grupce z Zakarinem i Uranem przydał by mu się ktoś do pomocy bo Amador bardzo mocno wtedy pomógł Valverde uratować klasyfikacje ale w pozostałych przypadkach odawalano robotę za Majkę. Nie miał jakiegoś pechowego defektu (poza jednym ale w bezpiecznej sytuacji), upadku i ekipa nie była bardzo potrzebna. Zawsze zostawał w grupce z kimś kto gonił za nich.
zygy napisał(a):Przy tym forum, to III RP i Okrągły stół, to mały pikuś. Kilku krzykaczy i napinaczy terroryzuje tu milcząca większość, która nie ma sił, żeby się babrać w tym bagnie
Awatar użytkownika
RakuNH
Forumowy bożek
 
Posty: 5454
Rejestracja: 13 Sty 2009 19:05

Re: Kolarstwo

Postprzez ssonicsl » 14 Lip 2016 17:26

Przez chwilę pomyślałem "idioto w żółtej koszulce zejdź z trasy, kolarze jadą, a dopiero co była kraksa". Ale przyjrzałem się bliżej i oczom nie wierzę! Toć to sam Froome biegnie! A gdzie rower? A gdzie rower? Widziałem już wiele na trasach, naprawdę wiele, ale coś takiego pierwszy raz.

Nie ma dobrego rozwiązania. Zostawienie wyniku. Źle. Będzie absmak, przecież to wina motocykla, czyli organizatorów (choć czekam na relację, co tam się naprawdę stało, dlaczego motocykl się zatrzymał). Korekta dla Porta i Frumiego też źle! Bo i dlaczego? To nie pierwsza kraksa czy przebita opona w historii, a neutralizacji dotąd nie było (chodzi o taki górski etap). Był ponad kilometr do mety...

Na forum rowerowym Grzdylu napisał że Froome i Porte jednak z czasem Mollemy... OK, OK, ale ! ta kraksa zatrzymała również drugą grupę. No i tworzymy precedens. A jak następnym razem jeden z faworytów przebije opone bo jakiś kibic-matoł-kretyn-idiota rozsypie pinezki (przykład wzięty z życia)? Też neutralizujemy? A jeśli nie to dlaczego?

Co do mocy Kenijczyka. Wcale dziś tak dobrze nie wyglądał. Wprawdzie w końcu rozkręcił ten swój młynek, ale chyba pierwszy raz widzę aby później ktoś był wstanie do niego dojechać (Mollema) gdy ten się ze swoim rywalem nie czaruje (bo takie numery już się zdarzały). Indianin słaby dziś, a jego ataki... no chyba że wiatr znowu na tej górze nie pozwalał walczyć.
ssonicsl
Kadra A
 
Posty: 866
Rejestracja: 20 Lut 2010 15:04

Re: Kolarstwo

Postprzez Nedops » 14 Lip 2016 17:51

Mollema stracił na kraksie więcej niż grupa z Quintaną, więc w sumie to Froome, Porte i Mollema i tak wyszli na tym gorzej (ten ostatni byłby wiceliderem Touru).
Ale oczywiście sytuacja tak ekstremalna, że dobrej decyzji nie było.
Nedops
Młodzieżowiec
 
Posty: 280
Rejestracja: 28 Sty 2011 17:59

Re: Kolarstwo

Postprzez RakuNH » 14 Lip 2016 18:04

Trzeba powiedzieć wprost, że organizatorzy się kompromitują. Najpierw zabójczy balon, teraz padający motor. Kolejny to już chyba zamach przy tej ich organizacji.

Chociaż wrzuta w drut kolczasty chyba jest ciężka do pobicia: https://www.youtube.com/watch?v=64dIi7DOiCg
zygy napisał(a):Przy tym forum, to III RP i Okrągły stół, to mały pikuś. Kilku krzykaczy i napinaczy terroryzuje tu milcząca większość, która nie ma sił, żeby się babrać w tym bagnie
Awatar użytkownika
RakuNH
Forumowy bożek
 
Posty: 5454
Rejestracja: 13 Sty 2009 19:05

Re: Kolarstwo

Postprzez ssonicsl » 14 Lip 2016 18:16

Tak tamtego nic nie przebije. Do dziś nie mogę zrozumieć zachowania kierowcy... jak mógł tak wybrać? a miał do wyboru albo (być może) wjechać do rowu i lekko uszkodzić samochodu albo potrącić kolarza. Wybrał to drugie... NIESŁYCHANE.

Cyrków ciąg dalszy. Że niby neutralizacja na kilometr przed metą?! To dlaczego strata do De Genta Mollemy wynosi 5:05? Przecież kilometr wcześniej była inna?! A jeśli przyjmujemy że liczą się czasy z mety za wyjątkiem tych co upadli, czyli kolarza BMC i Sky, to dlaczego Quintana ma stratę taką jak Yates, Bardet czy Aru? Coś tu się kupy nie trzyma... Quintana też miał defekt?
ssonicsl
Kadra A
 
Posty: 866
Rejestracja: 20 Lut 2010 15:04

Re: Kolarstwo

Postprzez damian940915 » 14 Lip 2016 18:34

Przecież przy neutralizacji z powodu kraksy na etapie sprinterskim działałoby to w ten sam sposób. A co do Quintany, to on podobnie, jak cała ta grupa też musiał mijać stojące motocykle. Nie jestem pewien jak postąpionoby na płaskim etapie.
Moim zdaniem słuszna decyzja, znacznie bardziej sprawiedliwa od "realnych" rezultatów. Moim zdaniem w ten sposób powinny być rozstrzygane podobne przypadki.
Narty były złe i strzelanie, strzelanie też było złe ...
Awatar użytkownika
damian940915
Mistrz Świata
 
Posty: 1257
Rejestracja: 13 Lut 2009 23:26

Re: Kolarstwo

Postprzez ssonicsl » 14 Lip 2016 18:53

Moment chwila, ale Quintana jechał w tej grupce kiedy omijali motocykl. On został później, na tym ostatnim kilometrze. To czemu niby ma ten sam czas co Aru, Bardet i Yates? No chyba że KAŻDY kolarz który odpadł od jakiejkolwiek grupki na ostatnim kilometrze będzie miał zaliczony czas tej grupki w której jechał. Ale coś mi się wydaje, że zrobili specjalny wyjątek dla Quintany/Valverde/Van Garderena, aby starty w generalce były mniejsze i wyścig "ciekawszy".
ssonicsl
Kadra A
 
Posty: 866
Rejestracja: 20 Lut 2010 15:04

Re: Kolarstwo

Postprzez RakuNH » 14 Lip 2016 20:08

A mi się wydaje że sami nie wiedzieli co zrobić i "tak o" wykombinowali to co wyszło. ;)
zygy napisał(a):Przy tym forum, to III RP i Okrągły stół, to mały pikuś. Kilku krzykaczy i napinaczy terroryzuje tu milcząca większość, która nie ma sił, żeby się babrać w tym bagnie
Awatar użytkownika
RakuNH
Forumowy bożek
 
Posty: 5454
Rejestracja: 13 Sty 2009 19:05

Re: Kolarstwo

Postprzez ssonicsl » 15 Lip 2016 15:00

Ooooo Panie Quintana bardzo nieładnie, bardzo :roll: Żeby się tak pod górę wozić na kole (dosłownie na kole, a wręcz za koło)... Nibali na Vuelcie dostał DSQ, a co dostanie Indianin?

Dobrze że kolarze jednak jadą. Uważam że nie można ... odwołanie etapu/ów, czy całego wyścigu byłoby zwycięstwem fanatyków/zwykłych morderców/terrorystów. Show must go on.
ssonicsl
Kadra A
 
Posty: 866
Rejestracja: 20 Lut 2010 15:04

Re: Kolarstwo

Postprzez miskam » 19 Lip 2016 15:45

A dziś startuje kobiecy TdP. Miała być realcja w tv, a nie ma nic :roll:
nejmar dżunior gol
Awatar użytkownika
miskam
Junior
 
Posty: 146
Rejestracja: 23 Kwi 2016 21:57
Miejscowość: Terminatorzy Dominatorzy - Bekele/CP3

Re: Kolarstwo

Postprzez damian940915 » 20 Lip 2016 14:26

miskam napisał(a):A dziś startuje kobiecy TdP. Miała być realcja w tv, a nie ma nic :roll:

Miały być też najlepsze zawodniczki świata, a jest raptem kilka znaczących nazwisk. Pozostaje mieć nadzieję, że jednak poziom będzie rósł z roku na rok. Jedyny plus jest taki, że podobno zwyciężczyni też ma dostać Hyundaia, a nagród w takiej wysokości nie przyznaje się nawet w Giro Rosa.
Narty były złe i strzelanie, strzelanie też było złe ...
Awatar użytkownika
damian940915
Mistrz Świata
 
Posty: 1257
Rejestracja: 13 Lut 2009 23:26

Re: Kolarstwo

Postprzez ssonicsl » 04 Wrz 2016 17:49

Dwie uwagi. Po pierwsze to uwielbiam takie krótkie, górskie etapy jak ten dzisiejszy na Vuelcie. Zawsze się dużo dzieje i oby jak najczęściej pojawiały się one w planach organizatorów. Po drugie Alberto Contador. Tak doper. ALE. Facet ma serce do walki jakiego chyba nikt inny nie ma. On zawsze walczy, on się nigdy nie poddaje. Dziś fantastycznie rozkręcił zabawę. Dzięki Alberto.
ssonicsl
Kadra A
 
Posty: 866
Rejestracja: 20 Lut 2010 15:04

Re: Kolarstwo

Postprzez damian940915 » 16 Paź 2016 15:36

Niesamowity jest ten Peter Sagan. Mając ledwie dwóch pomocników broni tęczowej koszulki. To co zrobili Belgowie w końcówce woła jednak o pomstę do nieba. Czy oni naprawdę liczyli, że w sprincie z małej grupy Boonen będzie lepszy od Sagana i Cavendisha?
Szkoda, że Kwiato nie wystartował, bo z pomocą Bodnara dało się tu powalczyć o wysokie miejsce, a tak nawet ciężko napisać, że byliśmy tłem.

Jest już kalendarz kobiecego World Touru na przyszły rok. Kobiecego Tour de Pologne nadal tam brak, podobnie jak dobrych transferów w CCC i Vervie. Do kamnienia milowego zatem daleko.
Narty były złe i strzelanie, strzelanie też było złe ...
Awatar użytkownika
damian940915
Mistrz Świata
 
Posty: 1257
Rejestracja: 13 Lut 2009 23:26

Re: Kolarstwo

Postprzez Bedrzich » 19 Paź 2016 11:08

Myślę, że dobrze że Kwiatkowski nie wystartował - sam mówił, że od tygodni był bez formy, poza tym przecież nawet nie przygotowywał się na mistrzostwa. To po co miał tam pojechać - żeby przyjechać na 90 miejscu??? Niech już trenuje i przygotowuje formę na przyszły sezon.
Ale mam do Ciebie pytanie Damian, gdzie ten kalendarz na przyszły sezon sprawdzałeś - masz jakąś stronę o kolarstwie, którą polecasz???
Bedrzich
Mistrz Świata
 
Posty: 1232
Rejestracja: 11 Mar 2012 10:11
Miejscowość: Gduńsk

Re: Kolarstwo

Postprzez damian940915 » 19 Paź 2016 21:30

Myślę, że można było próbować przygotować formę pod ten wyścig, zwłaszcza, że Michał miałby dużą świeżość z racji na małą liczbę dni wyścigowych, ale to tylko gdybanie. Sądzę też jednak, że Michał o tym sezonie chce jak najszybciej zapomnieć, bo nawet wygrana w prestiżowym E3 i pomoc w zdobyciu medalu Rafała Majki to zaledwie dwa jasne punkty w sezonie pełnym ciemności i goryczy.

News o Tour de Pologne kobiet i kalendarzu był tutaj : http://rowery.org/2016/10/15/kalendarz- ... biet-2017/ Nie wiem czy to jakoś szczególnie odkrywcze, ale myślę, że to jeden z dwóch polskich portali obok naszosie.pl, który daje naprawdę dużą wiedzę na bieżące tematy, poza tym ma dobrze rozwinięte forum, na którym widać, że siedzą osoby znające się na tym sporcie, niekiedy mające dojścia od kulis. Z zagranicznych cyclingnews.com jest chyba najlepsze. Ponadto do statystyk i list startowych a także ogarniania transferów polecam procyclingstats.com, myślę, że wszyscy komentatorzy z tego korzystają, ale szybki dostęp do list startowych ma też cyclingfever.com. Z publicystyki, jeśli tak to można nazwać, polecam blogi ReflektorBossa.pl i Xouted.com, myślę, że poszerzają horyzonty.
Narty były złe i strzelanie, strzelanie też było złe ...
Awatar użytkownika
damian940915
Mistrz Świata
 
Posty: 1257
Rejestracja: 13 Lut 2009 23:26

Re: Kolarstwo

Postprzez Peeta » 04 Mar 2017 16:08

Kwiatkowski drugi raz w karierze wygrywa Strade Bianche! Oby to zwiastowało dobry sezon w wykonaniu Kwiatka w klasykach.
Awatar użytkownika
Peeta
Junior
 
Posty: 135
Rejestracja: 30 Lis 2012 00:13

Re: Kolarstwo

Postprzez damian940915 » 04 Mar 2017 20:08

W jakiejś wypowiedzi czytałem, że Kwiato trochę wybił sobie z głowy wielkie toury i chce się skupić na klasykach, czy wręcz monumentach. Główny cel to Liege-Bastogne-Liege. Po sukcesie na "białych drogach" Kwiato planuje start w Tirreno, potem Milan San-Remo, wyścig Dookoła Kraju Basków i cały tryptyk ardeński, czyli kalendarz jak w czasach Omegi - z lat 2014 i 2015.
Narty były złe i strzelanie, strzelanie też było złe ...
Awatar użytkownika
damian940915
Mistrz Świata
 
Posty: 1257
Rejestracja: 13 Lut 2009 23:26

Re: Kolarstwo

Postprzez Peeta » 18 Mar 2017 20:38

No chyba faktycznie chwilowo wybił sobie z głowy wielkie toury(w sensie pozycji w klasyfikacji generalnej), a skupił się na tym w czym jest dobry czyli na klasykach. :) Kwiatkowski przechodzi do historii jako pierwszy Polak, który wygrał jeden z monumentów kolarstwa: Mediolan - San Remo. :)
Awatar użytkownika
Peeta
Junior
 
Posty: 135
Rejestracja: 30 Lis 2012 00:13

PoprzedniaNastępna

Wróć do Sport

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 27 gości