Podnoszenie ciężarów

Rozmowy na temat pozostałych dyscyplin sportowych.

Re: Podnoszenie ciężarów

Postprzez RakuNH » 30 Maj 2016 18:07

Wniosek jest taki, że na pewno wystartują Czen (69), Auchadow (85), Maligow (94), Nanijew (105) i Ałbiegow (+105). Jeśli Rosjanie jednak gdzieś zdublują zawodników to możliwe, że w 85 - wystartuje Okułow (85) a kosztem kogo? Chyba kosztem Gettsa (77) w wadze Zwarycza właśnie. Pierwsza piątka to na ten moment pewniaki a jakby nie wyskoczył ten Maligow to skład byłby taki nad jakim się zastanawiałem w poście 15 kwietnia. Tak czy siak w "polskich" wagach po dwóch Rosjan chyba nie będzie a możliwe, że Zwaryczowi zwolnią wagę a to byłby mały plusik dla jego startu. Ostatnio Zwarycz przyzwoicie nawet wystartował (155+190) a zrzucił już półtora kilo.

Wyeliminował się chyba Bedżanian bo widzę ze nie zgłosił się na ważenie, więc w jego wypadku jeszcze się lepiej wstrzymać ale z jakiegoś powodu się ukrywa ;)
zygy napisał(a):Przy tym forum, to III RP i Okrągły stół, to mały pikuś. Kilku krzykaczy i napinaczy terroryzuje tu milcząca większość, która nie ma sił, żeby się babrać w tym bagnie
Awatar użytkownika
RakuNH
Forumowy bożek
 
Posty: 5454
Rejestracja: 13 Sty 2009 19:05

Re: Podnoszenie ciężarów

Postprzez figaro56 » 30 Maj 2016 19:08

Chyba zaraz powinni podać skład na Rio. Kobiety już podali. Obstawiają podwójnie 63kg i pojedynczo 69 oraz oczywiście Kaszirina w plusie.
Co do Zwarycza to trzeba pamiętać, że waga 77 jest na wskroś azjatycka i rywali mu na pewno nie zabraknie.
figaro56
Żywa legenda
 
Posty: 4104
Rejestracja: 19 Lis 2008 23:39

Re: Podnoszenie ciężarów

Postprzez figaro56 » 06 Cze 2016 21:57

Coraz gorsze dla podnoszenia ciężarów nieoficjalnie wypływają wieści z badań ponownych próbek na okoliczność dopingu z Pekinu i Londynu. Na 54 zakwestionowane próbki A podobno 20 tyczy podnoszenia ciężarów. W tym jest 5 złotych medalistów. Podobno dobrze poinformowane źródła włoskie i chińskie podają nazwiska dwóch mistrzów z Kazachstanu Ilji Iljina i Zulfiji Czinszanlo którzy ponoć są wśród dopingowiczów.
figaro56
Żywa legenda
 
Posty: 4104
Rejestracja: 19 Lis 2008 23:39

Re: Podnoszenie ciężarów

Postprzez figaro56 » 14 Cze 2016 18:54

Gdyby ktoś wiedział czy będzie transmisja w internecie z MŚJ w Tbilisi to proszę bardzo o podanie linka.
Widać nie certoli się IWF i ukarała 5 Azerów złapanych na MŚ w USA 8 letnimi dyskwalifikacjami i jeszcze jeden załapał się na 4 letnią.
figaro56
Żywa legenda
 
Posty: 4104
Rejestracja: 19 Lis 2008 23:39

Re: Podnoszenie ciężarów

Postprzez Bocian » 16 Cze 2016 03:14

A więc jednak. Ponowne badania próbek z Londynu wykryły niedozwolone środki u Ilji Ilina. Mało tego! Pozytywny wynik wykazały badania próbek trzech kazachskich mistrzyń olimpijskich. Zulfija Czinszanło, Majia Meneza i Swietłana Podobiedowa były na dopingu!!! :shock:

http://www.rmf24.pl/sport/news-kazachsk ... Id,2219318
Awatar użytkownika
Bocian
Żywa legenda
 
Posty: 3309
Rejestracja: 02 Kwi 2014 20:27
Miejscowość: Bikini Dolne

Re: Podnoszenie ciężarów

Postprzez figaro56 » 16 Cze 2016 20:07

No niby każdy już o tym wiedział z różnych przecieków ale niemniej cios potężny w światowe ciężary. Pytanie co zrobić z takimi krajami jak Kazachstan czy Azerbejdżan. Jak na razie wpada tylko były CCCP. Podczas ME pisałem o tej ostrzegawczej kontrolce jaka u mnie paliła się na widok Bojanki Kostowej i za cholerę nie chciała zgasnąć. No to już wiemy oficjalnie co leżało u podstaw tego ogromnego postępu tej byłej Bułgarki w barwach Azerbejdżanu. Czinszanlo, Maneza i Podobiedowa to trzy złote medalistki z Londynu i kandydatki do złota w Rio i dodać to tego Iljina już nazywanego "Armstrongiem światowych ciężarów". Wróble ćwierkają, ze w Pekinie też miał Iljin być na dopingu. W takim wypadku nie pozostanie nic innego jak dożywotnia dyskwalifikacja. Sam jestem ciekaw jak IWF z tego wybrnie.. Póki co hitem Londynu stanazolol.
figaro56
Żywa legenda
 
Posty: 4104
Rejestracja: 19 Lis 2008 23:39

Re: Podnoszenie ciężarów

Postprzez figaro56 » 20 Cze 2016 12:14

Gdzie jesteś TomaszuB? Larum grają. MŚJ w Gruzji na dniach a ty co? Transmisji w internecie nie szukasz?
figaro56
Żywa legenda
 
Posty: 4104
Rejestracja: 19 Lis 2008 23:39

Re: Podnoszenie ciężarów

Postprzez figaro56 » 20 Cze 2016 21:59

Co tam się dzieje w kadrze? Tomasz Zieliński i Szramiak wywaleni z kadry na IO w Rio. Ze słów Prezesa wynika, że notorycznie nie stawiali się wzywani na zgrupowania kadry. Chcieli trenować w klubach. Ponoć decyzję taką podjęto aby uniknąć kompromitacji w wypadku ewentualnej wpadki dopingowej. PZPC woli mieć naszych zawodników pod kontrolą, Pamiętam kiedy poprzedni prezes Wasiela miał obiekcje co do indywidualnego treningu Adriana Zielińskiego w Osetii to Kołecki bronił zawodnika i jego prawa do indywidualnego treningu. No cóż punkt widzenia zależy jak widać od punktu siedzenia.
No więc Raku wychodzi na to, że będziesz miał swojego Zwarycza na IO.
To już pewne Iljin na dopingu także w Pekinie. Poza nim te same kraje. Mianowicie Rosja, Kazachstan, Azerbejdżan z nowych doszły Turcja i Armenia. Co też zaskoczeniem nie jest. Jak na razie podano 7 i nazwisk czekamy jeszcze na trzy. Ze znanych nazwisk oprócz Rosjanek o których pisałem wcześniej jest także Turczynka Nurcan Taylan. Akurat jeśli chodzi o nią to jak dla mnie żadne zaskoczenie. Niech się cieszy, że nie badano próbek z Aten bo jestem przekonany, że złoty medal poszedłby się gwizdać.
No to Kołecki może się szykować do odbioru złotego medalu.
figaro56
Żywa legenda
 
Posty: 4104
Rejestracja: 19 Lis 2008 23:39

Re: Podnoszenie ciężarów

Postprzez moorej » 21 Cze 2016 11:52

Nie wiadomo za co Kołecki ma dostać złoty medal-za sukces czy za to że nie został złapany ? :D
Ostatnio edytowany przez moorej, 21 Cze 2016 16:46, edytowano w sumie 1 raz
moorej
Junior
 
Posty: 176
Rejestracja: 29 Lis 2012 16:43

Re: Podnoszenie ciężarów

Postprzez darooo91 » 21 Cze 2016 15:08

To chyba jeszcze nie takie oczywiste że Kołecki dostanie złoto. Z tego co mi sie kojazy badano próbki zawodników którzy mieli szanse na wytęp w Rio, wiec moze tez byc tak ze medale przyznają dopiero po badaniu również reszty próbek (chyba ze jestem w błedzie i badano wszytkie próbki, jesli tak to prosze o sprotowanie mojej wiedzy ). A z czystościa Kołeckiego też moze byc różnie
darooo91
Młodzik
 
Posty: 43
Rejestracja: 03 Gru 2012 12:47

Re: Podnoszenie ciężarów

Postprzez figaro56 » 21 Cze 2016 19:36

Już chyba nie zdążą przebadać innych próbek z Pekinu. Za dobry miesiąc minie 8 lat i sprawa ulegnie przedawnieniu. Osobiście nie mama nic przeciwko temu aby ścigać tych oszustów do usr..ej śmierci ale takie są ponoć przepisy. Dlatego między innymi Dołęga nie dostał dożywotniej dyskwalifikacji bo między datami kiedy go łapano na dopingu była ponad 8-letnia przerwa.
figaro56
Żywa legenda
 
Posty: 4104
Rejestracja: 19 Lis 2008 23:39

Re: Podnoszenie ciężarów

Postprzez nicpoń » 21 Cze 2016 21:43

Do końca czerwca będą zbadane próbki od wszystkich medalistów z Pekinu. Poza tym, można karać po 8 latach, nie można dłużej przechowywać pobranych próbek. Jak otworzą próbkę A i B przed upływem 8 lat, to procedura może zostać zakończona później. A i jak są inne dowody na doping niż próbki, to można banować zawodników i po dłuższym czasie. Był taki murzyn z USA na 400 metrów co się sam przyznał do brania i zabrali medali sztafecie po ponad 10 latach, Armstrongowi zabrali po 12, czy 13 z Sydney.
nicpoń
Junior młodszy
 
Posty: 86
Rejestracja: 10 Mar 2011 07:25

Re: Podnoszenie ciężarów

Postprzez figaro56 » 27 Cze 2016 18:04

Nie da się uciec w podnoszeniu ciężarów od wszechobecnego w ostatnim czasie dopingu. Obradował Komitet Wykonawczy IWF który zastanawia się nad roczną dyskwalifikacją ekip Rosji, Kazachstanu i Białorusi co wiązałoby się z nieobecnością tych federacji na IO. Ponoć takie były ustalenia, że jeżeli trzech sportowców wpadnie z jednego kraju na dopingu w przebadanych powtórnie próbkach z Pekinu i Londynu to ten kraj nie weźmie udziału w IO w Rio a właśnie te trzy kraje wypełniły te kryteria. Ponad to jest jeszcze ekipa Azerbejdżanu którego sportowcy masowo ostatnio wpadli na MŚ. No i nie zapominajmy o już wcześniej zdyskwalifikowanej Bułgarii.
Na koniec ustalono, że będzie 8 kategoria wagowa u kobiet ale nie podano szczegółów. Podejrzewam, że coś wcisną miedzy 75 a +75 może wagę do 85 kg ale to tylko moje spekulacje.
figaro56
Żywa legenda
 
Posty: 4104
Rejestracja: 19 Lis 2008 23:39

Re: Podnoszenie ciężarów

Postprzez figaro56 » 28 Cze 2016 08:21

Ależ cyrk na naszym krajowym podwórku. Prezes Kołecki wyrzuca Zielińskiego i Szramiaka z kadry. Zarząd PZPC unieważnia decyzję swojego prezesa. Stosunkiem głosów 6 do 3 i przy jednym wstrzymującym się przywraca obu sztangistów do kadry. Czyżby bunt na pokładzie?
Czytałem oświadczenie Kołeckiego jak i wyjaśnienia klubu Zawiszy i trudno mi wyrobić sobie na tej podstawie jakieś zdanie w sprawie.
No nie wiem, ale Kołecki jako strażnik czystości naszych sztangistów jakoś mało przekonujący. Na tym stanowisku powinna być jednak osoba poza wszelkimi podejrzeniami jeśli chodzi o doping.
figaro56
Żywa legenda
 
Posty: 4104
Rejestracja: 19 Lis 2008 23:39

Re: Podnoszenie ciężarów

Postprzez figaro56 » 30 Cze 2016 20:01

Tak śledzę na bieżąco wyniki z MŚJ w Tbilisi i nie nastraja mnie ta lektura zbyt optymistycznie. Oczywiście trudno było oczekiwać coś nadzwyczajnego ale dystans jaki dzieli naszą młodzież od światowej czołówki to przepaść. Nawet dzisiaj w tej niby naszej kategorii 94 miejsca przyzwoite ale do medalu bez mała 30 kilogramów. Do tego jeszcze rywale spalonymi próbami pomogli. Do tego w innych ekipach trafiają się prawdziwe talenty i to z rocznika 1999 czy 2000 którzy już zdobywają medale i będą jeszcze parę lat juniorami. Doprawdy dziwię się, że nikt nie zadbał o internetową transmisję z MŚJ. A może i jest a ja nie wiem.
figaro56
Żywa legenda
 
Posty: 4104
Rejestracja: 19 Lis 2008 23:39

Re: Podnoszenie ciężarów

Postprzez figaro56 » 03 Lip 2016 12:03

Ależ dawkę ciężarów zaaplikowałem sobie wczoraj. Od 10 rano do wieczora i dzisiaj tak samo. Za chwilę coś co powinno zainteresować Raku bo jego ulubieniec Zwarycz. Czyli 85 mężczyzn. Wszystko ładnie na tych MP w Mroczy tylko zabierzcie na litość boską mikrofon temu wodzirejowi.
figaro56
Żywa legenda
 
Posty: 4104
Rejestracja: 19 Lis 2008 23:39

Re: Podnoszenie ciężarów

Postprzez RakuNH » 03 Lip 2016 22:50

Zwarycz bieda, ale za to Szramiak dobry wynik (191 w zasadzie był w górze, niedowidzący sędzia by zaliczył :D ) no ale i tak go zamiast Bonka nie dadzą.
zygy napisał(a):Przy tym forum, to III RP i Okrągły stół, to mały pikuś. Kilku krzykaczy i napinaczy terroryzuje tu milcząca większość, która nie ma sił, żeby się babrać w tym bagnie
Awatar użytkownika
RakuNH
Forumowy bożek
 
Posty: 5454
Rejestracja: 13 Sty 2009 19:05

Re: Podnoszenie ciężarów

Postprzez figaro56 » 04 Lip 2016 09:20

Już wiadomo na IO wystąpią ci na których stawialiśmy po ME. Bracia Zielińscy, Bonk i Michalski. Otwarta pozostaje posada dla rezerwowego.
figaro56
Żywa legenda
 
Posty: 4104
Rejestracja: 19 Lis 2008 23:39

Re: Podnoszenie ciężarów

Postprzez figaro56 » 25 Paź 2016 14:34

Martwi mnie sytuacja w PZPC. Niedługo wybory i brak kandydata który miałby moje bezwarunkowe poparcie. Byli wiceprezesi jako ci którzy mają odnowić polskie ciężary to kiepski żart. Afery dopingowe które wstrząsnęły polskimi ciężarami podkopały zaufanie do obecnej ekipy. Jest co prawda Zygmunt Smalcerz którego trudno identyfikować jako uwikłanego w miniony układ ale jedyny minus to wiek pana Zygmunta. Jest on w wieku w którym nawet księża idą na emeryturę. Pytanie czy podoła swoim obowiązkom, które nawet dla młodego człowieka mogą okazać się trudne. Jak odbudować zaufanie do dyscypliny kiedy po aferze z Zielińskim złoty medal z Londynu zaczął nagle parzyć i nieładnie pachnąć. Jak się cieszyć z przyznanych mu medali po dyskwalifikacjach jego rywali skoro wiemy, ze sam nie jest czysty. Dotyczy to jego brata, Dołęgi czy wreszcie samego Kołeckiego
figaro56
Żywa legenda
 
Posty: 4104
Rejestracja: 19 Lis 2008 23:39

Re: Podnoszenie ciężarów

Postprzez figaro56 » 10 Sty 2017 19:09

Mam pytanie do zorientowanych. Czy obecny prezes PZPC Mariusz Jędra był karany w czasie swojej kariery zawodniczej za doping?
figaro56
Żywa legenda
 
Posty: 4104
Rejestracja: 19 Lis 2008 23:39

PoprzedniaNastępna

Wróć do Sport

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 26 gości