Kolarstwo

Rozmowy na temat pozostałych dyscyplin sportowych.

Re: Kolarstwo

Postprzez damian940915 » 31 Mar 2016 21:39

Wystarczy spolszczyć na Trzy Dni De Panne :D
Bodi się "odkuł" dzisiaj za ten pierwszy etap i uzyskał jeden z cenniejszych sukcesów w karierze. Widać, że Wiśniowski też w gazie, ale na Flandrię zabrakło miejsca w "dream teamie" Omegi, chociaż mam wrażenie, że zespół będzie mieć z niego dużą pociechę w przyszłości. Już się nie mogę doczekać niedzielnego monumentu, o powtórkę z E3 będzie ciężko Kwiatkowskiemu, bo to zupełnie inna para kaloszy, mimo, że część podjazdów ta sama, ale wierzę, że stać Michała na walkę z Cancellarą czy Saganem i że Michał przynajmniej pobije 5 miejsce Zbyszka Sprucha sprzed 17 lat.

Za nami cały marzec poważnego już ścigania i totalnie rozczarowuje mnie CCC. Po naprawdę obiecującym poprzednim sezonie, na razie wszystko jawi się jako dwa kroki w tył. Totalnie nieudane Tirreno-Adriatico i Dookoła Katalonii, wyścigi na brukach przemilczę, bo wiadomo było, że jadą tam po naukę. Jeżeli najlepszym kolarzem w ekipie, pod nieobecność kontuzjowanego Paterskiego, jest niemal 45-letni Rebellin zajmujący miejsca co najwyżej w drugiej "10", to ja nie mam pytań. Przeglądając różne fora wychodzi brak "team spiritu" w tej ekipie, braki organizacyjne itp., niby ten sezon ma być poświęcony na nadgonienie tego, ale przecież markę zdobywa się przede wszystkim przez zajmowanie wysokich miejsc na wyścigach! Po słabym występie w jednej czy drugiej etapówce, może po prostu nie być szansy na start w kolejnym roku, tym bardziej, że ekip pro-kontynentalnych w tym roku znacznie przybyło i też mają ambitne plany. Pozostaje mieć nadzieję, że to złe miłego początki i doczekamy się sukcesów na miarę ubiegłorocznego zwycięstwa Paterskiego na etapie Katalonii, czy 9 miejsca w Amstel Gold Race.
Narty były złe i strzelanie, strzelanie też było złe ...
Awatar użytkownika
damian940915
Mistrz Świata
 
Posty: 1257
Rejestracja: 13 Lut 2009 23:26

Re: Kolarstwo

Postprzez Duche » 31 Mar 2016 21:39

Wystarczyło napisać "3 dni w Panne" :mrgreen:
"Nie rozumiem, jak można mieszkać w pałacu ze złota, podczas gdy tylu ludzi umiera z głodu, a następnie jechać i całować ziemię biednych krajów"
Diego Armando Maradona

Dorothea Wierer :*
Awatar użytkownika
Duche
Żywa legenda
 
Posty: 2561
Rejestracja: 13 Sty 2007 11:13
Miejscowość: Lędziny / Лендзины

Re: Kolarstwo

Postprzez Snill Jenta » 31 Mar 2016 21:50

Bo skopiowanie i wklejenie (ewentualnie przepisanie) nazwy to nie lada wyczyn :P
There comes a point where it all becomes too much. When we get too tired to fight anymore so we give up. That's when the real work begins. To find hope where there seems to be absolutely none at all.
Awatar użytkownika
Snill Jenta
Kadra B
 
Posty: 634
Rejestracja: 30 Cze 2015 09:06

Re: Kolarstwo

Postprzez maksim » 31 Mar 2016 22:15

CCC standardowo szykują formę na Grody :D Bez Paterskiego słabo to wygląda. Zobaczymy na co będzie ich stać na wyścigach typu Tour od Turkey czy Chorwacji.
Brawa dla Bodnara!
I don't need you to worry for me cause I'm alright
I don't want you to tell me it's time to come home
I don't care what you say anymore, this is my life
Go ahead with your own life and leave me alone
Awatar użytkownika
maksim
Kadra A
 
Posty: 987
Rejestracja: 12 Gru 2008 11:52
Miejscowość: Szatander Bank/Korova Milky Bar - Częśtochowa

Re: Kolarstwo

Postprzez RakuNH » 31 Mar 2016 23:09

No ale tak na prawdę co wcześniej CCC osiągnęło jako drużyna? Jeszcze dwa lata temu Rutkiewicz miał swoje ostatnie podrygi międzynarodowej formy na TdP ale teraz się go pozbyli a on chociaż zawsze był waleczny i nawet bez formy się starał pokazać, Paterski nie startuje, Bole oddali a on chociaż próbował finiszować i a na Giro to nawet góralem został, jeszcze Hirt pod koniec sezonu robił jakieś wyniki, a Szmyd na początku. Rebellin jedzie swoje - bardzo szeroka czołówka w większości wyścigów w których startuje mimo że jest coraz starszy. Fakt, że teraz zawodzą ale ich sukcesy bazowały na 3-4 nazwiskach.
zygy napisał(a):Przy tym forum, to III RP i Okrągły stół, to mały pikuś. Kilku krzykaczy i napinaczy terroryzuje tu milcząca większość, która nie ma sił, żeby się babrać w tym bagnie
Awatar użytkownika
RakuNH
Forumowy bożek
 
Posty: 5454
Rejestracja: 13 Sty 2009 19:05

Re: Kolarstwo

Postprzez damian940915 » 01 Kwi 2016 00:33

Może i jechało 4 nazwiska (Rebellin, kontuzjowany teraz Paterski, Bole, który odszedł ze względu na brak profesjonalizmu w zespole i momentami Hirt), ale mieli 7 podiów do końca marca 2015, teraz nie ma żadnego, a de La Parte i Grosschartner są przynajmniej klasy Hirta, a Ponzi klasy Bolego. Mam nadzieję, że chociaż w Ardenach CCC się pokaże z dobrej strony, bo tego typu wyścigi zdecydowanie najbardziej im odpowiadają.
Narty były złe i strzelanie, strzelanie też było złe ...
Awatar użytkownika
damian940915
Mistrz Świata
 
Posty: 1257
Rejestracja: 13 Lut 2009 23:26

Re: Kolarstwo

Postprzez Przechodzimur » 04 Kwi 2016 21:18

Historia dzieje się na naszych oczach, pierwszy monument padł łupem Petera Sagana. Trzeba przyznać, ze Słowak wygrał "Ślicznotkę" w rewelacyjnym stylu(jakkolwiek dwuznacznie to zabrzmiało) :mrgreen: . Szkoda, że Michał Kwiatkowski nie dał rady utrzymać koła Sagana, albo goniącego go Cancellary . Wyraźnie schudł Kwiato przed tym sezonem i chyba to nie jest złudzenie po zamianie białej koszulki w tęczowe pasy, na czarną grupy Sky. Pytanie, jak na tak spory ubytek masy zareaguje "silnik", miejmy nadzieje, ze moc będzie w ardeńskich klasykach odpowiednia. W Paris-Roubaix stawiam na walke Petera z Fabianem. Może się wtrąci Stybar, może Terpstra, a może atak drugich noży :)? Już nawet nie napisze, ze Roubaix to trudne słowo, bo mi znowu każecie spolszczać i powiecie, ze mogłem wpisać Radom :D .
Przechodzimur
Młodzieżowiec
 
Posty: 252
Rejestracja: 08 Sty 2011 21:04

Re: Kolarstwo

Postprzez markos7207 » 04 Kwi 2016 21:59

Nie zapominaj o Kristoffie ;) . Rok temu się nie udało chociaż był w nieziemskiej formie wtedy, to może tym razem. W sumie teraz też nie jest w najgorszej formie, co pokazał ostatnio, ale przeziębiony był kilka dni. Na Sagana nie było mocnych, na bruku tez będzie chyba głównym faworytem, spodobało mu się wygrywanie w barwach tęczy, no i wiąże się to z możliwością klepnięcia/złapania jakiejś ładnej pani tu czy tam :mrgreen:

A Czesiu znowu ustawił metę TdP pod oknem Raku :P
Dopóki nie zajrzałem do internetu nie wiedziałem, że jest na świecie tylu idiotów - S.Lem

STOP szKODnikom!
Awatar użytkownika
markos7207
Forumowy bożek
 
Posty: 6357
Rejestracja: 18 Lut 2009 16:25

Re: Kolarstwo

Postprzez Przechodzimur » 04 Kwi 2016 22:06

Minie się wydaje, ze łapanie za tyłek jakiejś ładnej pani będąc w barwach tęczy jest niemożliwe :D , ewentualnie może szczypnąć stojącego piętro wyżej Kristoffa :D . Fakt zapomniałem o nim ;) .
Przechodzimur
Młodzieżowiec
 
Posty: 252
Rejestracja: 08 Sty 2011 21:04

Re: Kolarstwo

Postprzez Kisik94 » 04 Kwi 2016 23:29

markos7207 napisał(a):A Czesiu znowu ustawił metę TdP pod oknem Raku :P


Jeśli Konrad się nie obrazi, to napiszę, że ten Tour de Pologne będzie jednak bliżej mnie :D. Start jednego z etapów w Wieliczce, do środkowej części czasówki również mam tyle co rzut beretem. Jednak po tej prezentacji mam bardziej smutną niż radosną minę i to nawet nie chodzi o zamykanie ulic w Krk i "solnym mieście" :lol:. Przede wszystkim rozchodzi się o nudność tych samych miejsc od dobrych kilku lat. Druga część wyścigu idzie niemal tym samym schematem, nie licząc wypadu 2 lata wstecz na Słowację. Podjazdy pod Ząb, Gliczarów, Głodówkę i Bukowinę są już tak otrzaskane, że są coraz mniej ekscytujące, wyłączając oczywiście samą rywalizację sportową. Miały być w tym roku Bieszczady, a mamy Rzeszów :|. Rozumiem że to wszystko jest oparte na pieniądzach ale czy lista miast chcących organizacji wyścigu kończy się na liczbie 10-12 ? Z tego co widzimy przez ostatnie lata to chyba tak ale mam nadzieję, że tak nie jest. Dla mnie najlepiej by było, jakby dane miejsca organizowały przez 3-4 lata, a później całkiem inne i powrót do poprzednich za jakieś kilkanaście lat. Te rundy wokół miast to też jest coraz bardziej nużące. Z początku jak oglądałem TdP (od 2003 roku), to mi się to podobało ale teraz jestem zupełnie innego zdania. Na innych wyścigach etapowych zdarza się, że na jednym z nich pokonuje się rundy ale na ogół maksymalnie 2 razy, a nie tak jak tu gdy bywa 5, 7 czy nawet 9. W tym roku jedyną nowością jest ........ wyścig kobiet, w przyszłym liczę na całkowite zmiany, a i tak skończy się tak jest teraz :cry:.
Awatar użytkownika
Kisik94
Żywa legenda
 
Posty: 4256
Rejestracja: 10 Gru 2012 22:51

Re: Kolarstwo

Postprzez RakuNH » 04 Kwi 2016 23:46

Ja zasadniczo wielkim fanem wyścigu Langa nie jestem i też ciężko na żywo oglądać kolarstwo, ale byłem na kilku etapach (i start wspólny i czasówki) poszlajać się tu i tam z ciekawości i nawet znałem wynik :D No ale kolarstwo na żywo to jest bardziej taka biesiada/cyrk/wyprawa (chociaż bardziej się to tyczy górskich etapów w większych wyścigach) niż emocje sportowe.

Co do trasy to Lang po prostu idzie na łatwiznę i tak złej sławy w swoim kraju to chyba żaden wyścig nie miał. Powoli się chociaż transmisja a to rzecz jedna z ważniejszych, ale etapy są jak zawsze. Można by przecież zacząć kompletnie z zaskoczenia jakimś prologiem jak na delfinacie czyli czasówką pod górę - choćby jeden z bardziej znanych podjazdów w Krakowie pod zoo. Start wspólny może by tam był logistycznie ciężki ale przecież zorganizowanie tam prologu to chyba żaden problem. Ew. finałowej czasówki no ale wiadomo rynek marketingowo to inna liga - ludzi jest dużo choćby z przypadku. Ogólnie to pewnie można by znaleźć tysiące miejsc takich jak ta runda w Cieszynie (jeden z ciekawszych etapów TdP) jakby chcieć poszukać, już o górach w innej części niż "bukovina" nie mówię.
zygy napisał(a):Przy tym forum, to III RP i Okrągły stół, to mały pikuś. Kilku krzykaczy i napinaczy terroryzuje tu milcząca większość, która nie ma sił, żeby się babrać w tym bagnie
Awatar użytkownika
RakuNH
Forumowy bożek
 
Posty: 5454
Rejestracja: 13 Sty 2009 19:05

Re: Kolarstwo

Postprzez Duche » 06 Kwi 2016 22:16

Ja to nie wiem jakim cudem Tour de Pologne od tylu lat utrzymuje się w pierwszej lidze kolarskich wyścigów. Przecież to jest tak słaby i nudny wyścig, że taka Vuelta Colombia bije atrakcyjnością twór Langa na głowę pod niemal każdym względem. Nudne i długie etapy, rok w rok praktycznie te same rundy po płaskich miastach, brak prologu, brak emocji. Słaby jest to wyścig i dziwię się, że jeszcze czołowi kolarze tutaj przyjeżdżają. Tutaj naprawdę nie chodzi o brak Pirenejów czy tam Alp. W Eneco Tour pokazują, jak przy braku gór można rokrocznie robić świetny wyścig.
"Nie rozumiem, jak można mieszkać w pałacu ze złota, podczas gdy tylu ludzi umiera z głodu, a następnie jechać i całować ziemię biednych krajów"
Diego Armando Maradona

Dorothea Wierer :*
Awatar użytkownika
Duche
Żywa legenda
 
Posty: 2561
Rejestracja: 13 Sty 2007 11:13
Miejscowość: Lędziny / Лендзины

Re: Kolarstwo

Postprzez damian940915 » 07 Kwi 2016 01:11

Tak bliżej prawdy, to wiele wyścigów HC jest lepiej obsadzonych niż Tour de Pologne.
Organizacyjnie na pewno Tour de Pologne na World Tour zasługuje, w zasadzie jedynym minusem wciąż zdaje się być telewizja :evil: Mam nadzieję, że nic się nie zmieni i w obliczu planowanej reformy kalendarza, wyścig pozostanie tam gdzie jest, bo to świetna promocja polskiego kolarstwa i mam wrażenie, że bez tego mogłoby być ciężej oglądać tylu naszych zawodników w najważniejszych wyścigach.
Będę bronił rund, zwłaszcza po tym, jak miałem okazję stać w tamtym roku przy trasie w Warszawie. To, że spędzasz 5 czy 6 godzin na prezentacji, potem na rundach jest czymś wspaniałym i zupełnie innego kalibru niż samo oczekiwanie na jednorazowy przyjazd kolarzy. Z marketingowego punktu widzenia to jest zwycięstwo i naprawdę można z tego zrobić atut, niech to odróżnia Tour de Pologne od reszty wyścigów, bo czemu by nie.
Odnośnie Bukowiny, Gliczarowa itp, to nikt nie narzeka jak na wyścigi w Kraju Basków o zwycięstwie decydują niemal co roku te same podjazdy. Nie mam nic przeciwko tym podjazdom, selekcja zawodników jest dosyć skuteczna, trudno sobie wyobrazić, że wyścig rozgrywać się będzie na wielkie różnice.
Natomiast można zrobić tak ciekawe etapy w innej części Polski. Są fascynujące trasy w Górach Świętokrzyskich, pewnie jakość dróg wymagałaby poprawy, ale jest tam masa krótkich podjazdów, trochę kostki brukowej. Wąchock, Bodzentyn, Kielce, może Skarżysko-Kamienna i dałoby się zrobić fascynujący etap.
Bieszczady w połączeniu z Tatrami też na pewno wyjdą, Karkonosze już gorzej. Długie transfery to chyba najgorsze co można zrobić i jestem przeciwnikiem takich rozwiązań, jakie będzie w tym roku, że prosto z Warszawy wyścig trafia na głębokie południe. Jeśli doszłyby jeszcze Karkonosze, to klops już totalny.

Ja szczerze mówiąc liczę, że pora Tour de France w tym roku bardziej zwiększy, niż zmniejszy ilość wybitnych kolarzy w tym wyścigu ze względu na bliskość Rio. Ten sierpniowy, tradycyjny już termin jest niestety fatalny i przekonuje się do tego coraz bardziej, tylko chyba niewiele da się z tym zrobić.

Super, że Lang bierze się za kolarstwo kobiece, bardzo bym chciał, by ten wyścig za rok był już w World Tourze. Jest potencjał na zrobienie przynajmniej drugiej w hierarchii etapówki w kobiecym kalendarzu i jeżeli nagrody faktycznie będą tak wysokie, jak jest to zaplanowane, to o udział najlepszych bym się nie obawiał.
Natomiast trochę mnie boli, że Lang nie przejął przynajmniej 2-3 klasyków i nie podciągnął ich trochę wyżej w hierarchii UCI. Żal jest patrzeć na to, że poza World Tourowym Tour de Pologne, reszta wyścigów to w zasadzie półzawodowe wyścigi, a więc o kategorii .2
Narty były złe i strzelanie, strzelanie też było złe ...
Awatar użytkownika
damian940915
Mistrz Świata
 
Posty: 1257
Rejestracja: 13 Lut 2009 23:26

Re: Kolarstwo

Postprzez maksim » 07 Kwi 2016 06:43

Duche napisał(a):Ja to nie wiem jakim cudem Tour de Pologne od tylu lat utrzymuje się w pierwszej lidze kolarskich wyścigów. Przecież to jest tak słaby i nudny wyścig, że taka Vuelta Colombia bije atrakcyjnością twór Langa na głowę pod niemal każdym względem. Nudne i długie etapy, rok w rok praktycznie te same rundy po płaskich miastach, brak prologu, brak emocji. Słaby jest to wyścig i dziwię się, że jeszcze czołowi kolarze tutaj przyjeżdżają. Tutaj naprawdę nie chodzi o brak Pirenejów czy tam Alp. W Eneco Tour pokazują, jak przy braku gór można rokrocznie robić świetny wyścig.

Ale Czesław ma piniądze, a Janusze klaszczą i cyrk się kręci.
Ponoć za wygranie TdP kobiet dostaje się samochód, a są 3 etapy :lol: Więc chętni zawsze się znajdą do startu, choć zwykle wygrywają zawodnicy z 2 szeregu, ale w sumie trasa coś takiego determinuje.
I don't need you to worry for me cause I'm alright
I don't want you to tell me it's time to come home
I don't care what you say anymore, this is my life
Go ahead with your own life and leave me alone
Awatar użytkownika
maksim
Kadra A
 
Posty: 987
Rejestracja: 12 Gru 2008 11:52
Miejscowość: Szatander Bank/Korova Milky Bar - Częśtochowa

Re: Kolarstwo

Postprzez karlos » 20 Kwi 2016 10:11

Tymczasem w kolarstwie coraz więcej mówi się o dopingu mechanicznym. Różne silniczki można zamontować w bardzo wielu miejscach, więc walka z tego rodzaju dopingiem będzie trudna, a niestety zawrotne tempo peletonu w ostatnich latach, znacznie szybsze niż w epoce EPO wskazuje, że coś tu nie gra.
Wymagajcie od siebie choćby inni od was nie wymagali
Awatar użytkownika
karlos
Żywa legenda
 
Posty: 2898
Rejestracja: 12 Gru 2009 23:09
Miejscowość: Gdynia

Re: Kolarstwo

Postprzez damian940915 » 20 Kwi 2016 12:22

Cholernie i coraz bardziej boję się, że to prawda, chociaż myślałem, że wszelkie granice cynizmu w sporcie zostały już przekroczone.
Jeżeli jednak Sylwek Szmyd nie boi się pisać o tym, że coś jest na rzeczy, to trudno to bagatelizować.
Jak dla mnie UCI musi już w tej chwili ostro wypowiedzieć się na ten temat. Dla mnie to jest dożywotni ban dla zawodnika, wysoka kara dla druźyny z jej wyrzuceniem że struktur UCI włącznie.
Oni muszą dołożyć wszelkich starań, by ściganie oszustwa (nazwa moto-doping jest idiotyczna, bo z dopingiem nie ma nic wspólnego), było jak najlepiej uregulowane prawnie. I niech ścigają, najlepiej od dzisiaj, niech wykluczą tych wszystkich oszustów że sportu, albo że, afera, którą nakręcają sami kolarze, dziennikarze związani z tym sportem, jest "dzikim" wymysłem, bo wciąż wierzę, że to tylko chore insynuacje. A najlepszym dowodem niech będą wyniki Amstel Gold Race, gdzie główne role odegrały teamy "drugoligowe", dużo biednejsze od Sky, Tinkoffa czy Omegi. Trudno podejrzewać, by to one miały ten rodzaj oszustwa kreować.
Narty były złe i strzelanie, strzelanie też było złe ...
Awatar użytkownika
damian940915
Mistrz Świata
 
Posty: 1257
Rejestracja: 13 Lut 2009 23:26

Re: Kolarstwo

Postprzez karlos » 20 Kwi 2016 12:56

Na ten doping mechaniczny stać tylko najbogatszych i zapewne teraz jak się zrobiło o tym głośno, to nikt nie będzie ryzykował, ale kto wie czy nie był on stosowany w ostatnich latach, tego niestety nie da się wykluczyć i w żaden sposób sprawdzić. Ponadto będzie to zawsze wyścig, dziś rowery są skanowane smartfonami, ale te testy z pewnością da się obejść. Pierwszy raz się zrobiło o tym głośno 6 lat temu, a testy dopiero wprowadzono w tym roku jeśli się nie mylę, więc w tym okresie kolarze mogli sobie folgować, a dyskusja o niesamowitej mocy Froome'a na Mont Ventoux nabiera nowego wymiaru.
Wymagajcie od siebie choćby inni od was nie wymagali
Awatar użytkownika
karlos
Żywa legenda
 
Posty: 2898
Rejestracja: 12 Gru 2009 23:09
Miejscowość: Gdynia

Re: Kolarstwo

Postprzez Duche » 20 Kwi 2016 19:01

Froome to ulepszona wersja Armstronga, pod względem dopingu. Podobnie jak Sky to lepsza wersja US Postal. Amerykanie mieli swój actovegin i inne środki oraz mnóstwo układów, a teraz Sky poszło jeszcze dalej. Kombinują jak mogą. W Sky było już parę zbyt dziwnych przemian i jak dla mnie jest to zbyt piękne.
"Nie rozumiem, jak można mieszkać w pałacu ze złota, podczas gdy tylu ludzi umiera z głodu, a następnie jechać i całować ziemię biednych krajów"
Diego Armando Maradona

Dorothea Wierer :*
Awatar użytkownika
Duche
Żywa legenda
 
Posty: 2561
Rejestracja: 13 Sty 2007 11:13
Miejscowość: Lędziny / Лендзины

Re: Kolarstwo

Postprzez Przechodzimur » 21 Kwi 2016 21:21

Coś w tym jest, co piszesz Duche. Dowodzą tego ostatnie perypetie z paszportem biologicznym Sergio Henao. Wydawało mi się, (naiwnemu) że moja ulubiona dyscyplina pozbyła się, kłamstw i oszustw. A tu jeśli nie krew, to silniczek :twisted: :twisted:. Trochę się obudziłem, kiedy zauważyłem, że o mały figiel i kręcące się koło nie odcięło głowy Rydera Hesjedala. Chyba zacznę wrestling oglądać :twisted: , jako zaskakujący i idący z ideą sportu.
Przechodzimur
Młodzieżowiec
 
Posty: 252
Rejestracja: 08 Sty 2011 21:04

Re: Kolarstwo

Postprzez figaro56 » 22 Kwi 2016 13:24

Proponuję pływanie synchroniczne. Cóż za emocje!
Już w czasach mojego dzieciństwa były takie motorki do rowerów. Spalinowe zresztą. Słychać je było z odległości kilku kilometrów. :lol:
figaro56
Żywa legenda
 
Posty: 4104
Rejestracja: 19 Lis 2008 23:39

PoprzedniaNastępna

Wróć do Sport

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 30 gości

cron