Sport w TV

Rozmowy na temat pozostałych dyscyplin sportowych.

Re: Sport w TV

Postprzez Bocian » 19 Paź 2015 13:07

Podobna historia była jakiś czas temu, kiedy doszło do derusyfikacji imion i nazwisk białoruskich i ukraińskich zawodników. Z Nadieżdy Skardino zrobiono Nadzieję Skardzinę....chociaż Wyrzy i Jaroń wciąż wymawiają jej imie i nazwisko po staremu. Pisownia i wymowa Daszy jakoś się nie zmieniła. Zamieniono po jednej literze w imieniu i nazwisku, zamiast Darii Domraczewej jest Darja Domraczawa. Ale w przypadku Wity i Walji robią to poprawnie zamiast rosyjskiego "Siemierenko" mówią ukraińskie "Semerenko".

A co do Kaisy to pamiętam, że kiedy pierwszy raz wygrywała PŚ. To porozmawiali z fińskim komentatorem i dowiedzieli się że są różne określenia obywateli Finlandii. Jest tam trochę osób pochodzenia szwedzkiego i podobno takich ludzi nazywa się Finlandczykami a pozostałych Finami. I stwierdzili, że z takim nazwiskiem Kaisa musi być Finką.
Awatar użytkownika
Bocian
Żywa legenda
 
Posty: 3309
Rejestracja: 02 Kwi 2014 20:27
Miejscowość: Bikini Dolne

Re: Sport w TV

Postprzez kat. » 19 Paź 2015 13:46

Bo to zależy od zawodniczki. Skardzina :) urodziła się w Petersburgu i uważa się jednocześnie za Rosjankę. Daszka urodziła się wprawdzie w Mińsku, ale młodość spędziła w Rosji i jest rosyjskojęzyczna. Ale już taka Dubarezawa jest na panelach białoruską Dubarezawą, a nie Duboriezową. Podobnie Kryuko (nie po rosyjsku Kriwko).

Siostry też są rosyjskojęzyczne i chyba takie mają nazwiska. W każdym razie jeśli Semerenko, to Wałentyna, nie Walentyna, a tego ani razu nie słyszałem w transmisji. Jeśli Wala / Walentyna, to - fonetycznie - Siemierienko. ;)
...to tylko wieczność pustką śpiewa
Awatar użytkownika
kat.
Forumowy bożek
 
Posty: 5122
Rejestracja: 14 Gru 2010 11:35
Miejscowość: Marcówka

Re: Sport w TV

Postprzez Bocian » 19 Paź 2015 14:24

kat. napisał(a):Bo to zależy od zawodniczki. Skardzina :) urodziła się w Petersburgu i uważa się jednocześnie za Rosjankę. Daszka urodziła się wprawdzie w Mińsku, ale młodość spędziła w Rosji i jest rosyjskojęzyczna. Ale już taka Dubarezawa jest na panelach białoruską Dubarezawą, a nie Duboriezową. Podobnie Kryuko (nie po rosyjsku Kriwko).


Skardino z Leningradu. A gdzie dokładnie dorastała Dasza? Zapomniałem w jakim mieście, ale pamietam że gdzieś na Syberii. Czasami nie w Krasnojarsku?

kat. napisał(a):Siostry też są rosyjskojęzyczne i chyba takie mają nazwiska. W każdym razie jeśli Semerenko, to Wałentyna, nie Walentyna, a tego ani razu nie słyszałem w transmisji. Jeśli Wala / Walentyna, to - fonetycznie - Siemierienko. ;)


Ja słyszałem. Wyrzy i Jaroński mówili że po ukraińsku to się wymawia bardziej twardo niż po rosyjsku i tłumaczyli to na przykładzie innej Ukrainki.....Chwostenko.
Awatar użytkownika
Bocian
Żywa legenda
 
Posty: 3309
Rejestracja: 02 Kwi 2014 20:27
Miejscowość: Bikini Dolne

Re: Sport w TV

Postprzez kat. » 19 Paź 2015 15:01

Daszka dorastała w Niaganiu, rodzinnym mieście Szarapowej ;)

Nie słyszałem nigdy WaŁentyny Semerenko, a jeśli po ukraińsku, to właśnie tak.
...to tylko wieczność pustką śpiewa
Awatar użytkownika
kat.
Forumowy bożek
 
Posty: 5122
Rejestracja: 14 Gru 2010 11:35
Miejscowość: Marcówka

Re: Sport w TV

Postprzez Bocian » 19 Paź 2015 16:21

Najpierw mówili Siemierenko, ale jak dowiedzieli się o derusyfikacji imion i nazwisk zaczęli wymawiać nazwisko inaczej i tak aż do dzisiaj.
Awatar użytkownika
Bocian
Żywa legenda
 
Posty: 3309
Rejestracja: 02 Kwi 2014 20:27
Miejscowość: Bikini Dolne

Re: Sport w TV

Postprzez damian940915 » 06 Lis 2015 13:54

Nie wiem, czy lepiej pasuje tutaj, czy w wątku o osobie, której pytanie dotyczy,
Jak być może niektórym wiadomo, nasz ulubiony :o redaktor Patryk Mirosławski, jest szefem telewizji Eleven Sports, która od kilku tygodni działa już z pełnym rozmachem. Pytanie więc, czy ktoś orientuje się, co z biathlonową, w sensie dziennikarskim, karierą pana Patryka? ;) A może sam redaktor to przeczyta ;)

Co do samego kanału Eleven, to fani piłki nożnej na pewno są szczęśliwi. Kanał wszedł z dużym rozmachem i ma znaczną część ligowych rozgrywek piłkarskich, pokazywanych, jak w przypadku La Ligi, niemal w pełnym wymiarze. Natomiast szczerze mówiąc, byłem nastawiony na nieco więcej, w przypadku innych sportów, Dla mnie osobiście jedynym łakomym kąskiem poza meczami Barcy, są rozgrywki Ligi Mistrzów w piłce ręcznej.
Natomiast dobre jest to, że Eleven Sports, nie chce być na siłę ekskluzywny, tylko dla posiadaczy najwyższych pakietów w satelitach. Co prawda brakuje mi tego, że póki co nie współpracują z Polsatem (nie wiem czyja wina), ale tak jak płacę za możliwość oglądania Polsatów Sport i Eurosportów w Ipli, tak dla mnie bardzo dobrym rozwiązaniem jest to, że Eleven oferuje swoje usługi w player.pl, z możliwością wykupienia dostępu właśnie tylko do tych 2 kanałów, za rozsądną cenę i na krótki czas, co może wiązać się z danym, konkretnym wydarzeniem sportowym, który mogą mieć w swojej ofercie i które szczególnie by mnie zainteresowało.
Narty były złe i strzelanie, strzelanie też było złe ...
Awatar użytkownika
damian940915
Mistrz Świata
 
Posty: 1257
Rejestracja: 13 Lut 2009 23:26

Re: Sport w TV

Postprzez Kisik94 » 13 Lis 2015 13:43

Dzisiaj stacja Eurosport zmieniła swoją nazwę dokładając cyfrę "1". Jest również nowe logo tego kanału jak i Eurosportu 2. W planach mają kupno kolejnych ciekawych praw, ale na razie nie zdradzają szczegółów. W przyszłym roku mogą pojawić się na głównym kanale programy studyjne. Z kolei "dwójka" ma być bardziej dostosowana pod polski rynek, i w związku z tym umożliwią na swojej antenie sprzedaż reklam. Od czerwca w internetowym "playerze" jest możliwość przewijania transmisji, wyboru np. kortów podczas zawodów tenisowych i wzbogacono archiwum usługi. Obecnie można oglądać mecze Bundesligi które nie mieszczą się w tv.
Awatar użytkownika
Kisik94
Żywa legenda
 
Posty: 4256
Rejestracja: 10 Gru 2012 22:51

Re: Sport w TV

Postprzez RychuGKM » 10 Mar 2016 12:59

Skandaliczne było dla mnie zachowanie eurosportu! Zawodniczka Gwizdoń walczy o medal, jest jedyną która ten medal może zdobyć a oni jak gdyby nigdy nić na 3 i 4 strzelaniu naszej najstarszej zawodniczki puszczają sobie reklamy. Gdyby to tvp tak postąpiło, sypałyby się gromy w ich stronę. A tymczasem cisza
RychuGKM
Kadra B
 
Posty: 661
Rejestracja: 30 Gru 2008 13:54

Re: Sport w TV

Postprzez Bocian » 10 Mar 2016 13:04

RychuGKM napisał(a):Skandaliczne było dla mnie zachowanie eurosportu! Zawodniczka Gwizdoń walczy o medal, jest jedyną która ten medal może zdobyć a oni jak gdyby nigdy nić na 3 i 4 strzelaniu naszej najstarszej zawodniczki puszczają sobie reklamy. Gdyby to tvp tak postąpiło, sypałyby się gromy w ich stronę. A tymczasem cisza


To samo było rok temu w Kontiolahti, podczas sprintu. Realizator, zamiast pokazywać strzelanie i bieg Nowakowskiej, która po drugim strzelaniu była najlepsza i walczyła o złoto. Wolał pokazać finisz Eckhoff, która biegała 3 karne rundy i nie było jej nawet w pierwszej 10-tce.
Awatar użytkownika
Bocian
Żywa legenda
 
Posty: 3309
Rejestracja: 02 Kwi 2014 20:27
Miejscowość: Bikini Dolne

Re: Sport w TV

Postprzez antylewak » 10 Mar 2016 17:26

Eurosport jest telewizją prywatną,nie ma obowiązku pokazywania występów polaków, na TVP taki obowiązek ciąży lub powinien ciążyć. Pies jest od szczekania ,dupa od s...a a TVP od pokazywania polskich sportowców.
antylewak
Młodzik młodszy
 
Posty: 4
Rejestracja: 19 Sty 2016 19:17

Re: Sport w TV

Postprzez friducha » 10 Mar 2016 18:12

@ Bocian
Mylisz realizację z transmisją. Co ma ES do tego kogo pokazywali w sprincie?
**UWOLNIĆ ŚWISTAKA***zostawiam na wieczną pamiątkę tego sympatycznego młodzieńca.
friducha
Mistrz Olimpijski
 
Posty: 1782
Rejestracja: 18 Sty 2009 17:00

Re: Sport w TV

Postprzez RychuGKM » 10 Mar 2016 19:08

antylewak napisał(a):Eurosport jest telewizją prywatną,nie ma obowiązku pokazywania występów polaków, na TVP taki obowiązek ciąży lub powinien ciążyć. Pies jest od szczekania ,dupa od s...a a TVP od pokazywania polskich sportowców.

Nie zrozumiałeś mnie. Skandalem jest dla mnie to , że nie pokazali strzelania zawodniczki która walczyła o medal! Przecież te reklamy mogli dać minute później jak strzelała jakaś zawodniczka z 4 pudłami. Pomijam już to , że była to Polka bo nie o to mi chodzi.
RychuGKM
Kadra B
 
Posty: 661
Rejestracja: 30 Gru 2008 13:54

Re: Sport w TV

Postprzez Bocian » 15 Sie 2016 00:58

Myślę że ten post pasuje do tego wątku. A tyczy się pana Szaranowicza i półfinału biegu na 400 metrów. Jamajka Sherica Jackson pobiegła 49,83. Szaranowicz był pod wrażeniem i powiedział wtedy, mniej więcej coś takiego : "Ciekawe, co powiedziała by na to Marie-Jose Perec? Tak pobiec w półfinale wymaga odwagi." Cóż :roll: kiedy 20 lat temu Marie-Jose Perec zdobywała złoto na 400 metrów w Atlancie, pobiegła w półfinale 49,19. Wynik Jamajki jest bardzo dobry, ale na utytułowanej Francuzce pewnie nie zrobił by wielkiego wrażenia. Wydawało się, że taki stary komentatorski wyjadacz powinien wiedzieć takie rzeczy.
Awatar użytkownika
Bocian
Żywa legenda
 
Posty: 3309
Rejestracja: 02 Kwi 2014 20:27
Miejscowość: Bikini Dolne

Re: Sport w TV

Postprzez miskam » 20 Sie 2016 15:30

nejmar dżunior gol
Awatar użytkownika
miskam
Junior
 
Posty: 146
Rejestracja: 23 Kwi 2016 21:57
Miejscowość: Terminatorzy Dominatorzy - Bekele/CP3

Re: Sport w TV

Postprzez ssonicsl » 23 Sie 2016 20:02

W sumie to nie w TV tylko w internetach, ale nie będę tworzył niczego nowego ;)

Olympic Channel.

Zerknąłem sobie przed chwilą na stronę olympicchannel i widzę że w zapowiedziach (coming soon) są turnieje kwalifikacyjne do IO w Pyeongchang w hokeju na lodzie. Wiecie coś więcej na ten temat? Oprócz tego też puchar świata w kajakarstwie górskim, triathlon, badminton, łucznictwo, jakieś zawody juniorskie. Faktycznie będą transmisje? Jeśli tak to natychmiast dodaje stronę do zakładek :D
ssonicsl
Kadra A
 
Posty: 866
Rejestracja: 20 Lut 2010 15:04

Re: Sport w TV

Postprzez ssonicsl » 01 Wrz 2016 17:10

Ponieważ nie można już edytować postów po kilku dniach, więc muszę napisać post pod postem.

I transmisje są :D Z wszystkich trzech turniejów, z angielskim komentarzem, w bardzo dobrej jakości. Strona olympicchannel.com dodana do zakładek (wiem wiem brzmi jak marna reklama MKOLu no ale nic nie poradzę, jestem zadowolony i to bardzo :D )
ssonicsl
Kadra A
 
Posty: 866
Rejestracja: 20 Lut 2010 15:04

Re: Sport w TV

Postprzez damian940915 » 01 Wrz 2016 20:29

Tak, jak sobie poczytałem o tym projekcie, to mają spore aspiracje. Im więcej transmisji z mniej popularnych dyscyplin i rozgrywek, tym lepiej dla nich.
Narty były złe i strzelanie, strzelanie też było złe ...
Awatar użytkownika
damian940915
Mistrz Świata
 
Posty: 1257
Rejestracja: 13 Lut 2009 23:26

Re: Sport w TV

Postprzez kat. » 02 Wrz 2016 18:41

Nie wiem, jakie sprzęty macie, ale po aktualizacji flasha w żadnej przeglądarce toto nie śmiga. Error occured i tyla.
...to tylko wieczność pustką śpiewa
Awatar użytkownika
kat.
Forumowy bożek
 
Posty: 5122
Rejestracja: 14 Gru 2010 11:35
Miejscowość: Marcówka

Re: Sport w TV

Postprzez ssonicsl » 02 Wrz 2016 19:27

Hmm mi też chwilę błąd wyskakiwał, ale teraz oglądam końcówkę meczu Japonia-Łotwa i wszystko śmiga na Firefoxie :D
ssonicsl
Kadra A
 
Posty: 866
Rejestracja: 20 Lut 2010 15:04

Re: Sport w TV

Postprzez damian940915 » 01 Lut 2017 17:35

Takie 2 dość istotne kwestie jeśli chodzi o TV.

1) TVP wykupiło sublicencję od Discovery na pokazywanie IO 2018 i 2020 na kanałach otwartych i w internecie. Także wracamy do statusu sprzed kilku lat, gdzie IO transmitowały i Eurosport i TVP. Z punktu widzenia oglądania polskich występów - to lepiej, bo Eurosport nie skupia się tylko na Polakach. Widz będzie miał więc lepiej, a Discovery odzyska część kosmicznych pieniędzy wyłożonych na prawa

2) Pisałem na sb, ale tutaj też napiszę. Marek Rudziński od dzisiaj wraca do Eurosportu i o 19 skomentuje już mityng lekkoatletyczny w Dusseldorfie. Liczę na szerokie wykorzystanie tego Pana w komentarzu nie tylko z lekkiej, ale i z dyscyplin zimowych, a może i w kolarstwie będzie łatał dziury, bo w Eurosporcie sezon jeszcze bogatszy niż był do tej pory. Jeżeli TVP zapcha skoki Snopkiem to pół biedy, ale jak zostanie sam Szczęsny, to szykuje się jednak odwrót do Eurosportu.

To jeszcze jedno odnośnie TV. Dla mnie skandalem jest, że mecze ligowe kobiet w tak popularnej dyscyplinie jak piłka ręczna nie są nigdzie transmitowane (kluby mają wolną rękę i np. transmitują na YT, ale nie jest to promocja tej dyscypliny).
Narty były złe i strzelanie, strzelanie też było złe ...
Awatar użytkownika
damian940915
Mistrz Świata
 
Posty: 1257
Rejestracja: 13 Lut 2009 23:26

PoprzedniaNastępna

Wróć do Sport

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 31 gości