Kombinacja Norweska

Rozmowy na temat pozostałych dyscyplin sportowych.

Re: Kombinacja Norweska

Postprzez RychuGKM » 21 Lut 2016 15:12

Podobno chory, szkoda, bo pewne punkty by dziś były. Brawo dla Kupczaka, dziś już tak tragicznie nie wyglądało. Miejmy nadzieję, że z każdym startem będzie lepiej.
A Riiber nie przejdzie do skoków, bo na taki krok decydują się człapony które świetnie skaczą. Norweg biega na tyle dobrze, że jest w czołówce kombinacji i byłby głupi gdyby zamienił to na 3 dziesiątkę w skokach
RychuGKM
Kadra B
 
Posty: 661
Rejestracja: 30 Gru 2008 13:54

Re: Kombinacja Norweska

Postprzez markos7207 » 21 Lut 2016 15:19

Głupi nie głupi. Tu nie chodzi o to czy on chce, bo nie chce ale czy nie będzie musiał, jeśli będzie chciał uprawiać sport wyczynowo. A jak będzie mu ramię wyskakiwało z zawiasów to samymi nogami nie pobiega i podpierając się jedną ręką. A skoczkiem jest na tyle dobrym że przy tylko specjalistycznym treningu skoków dałby sobie radę.
Dopóki nie zajrzałem do internetu nie wiedziałem, że jest na świecie tylu idiotów - S.Lem

STOP szKODnikom!
Awatar użytkownika
markos7207
Forumowy bożek
 
Posty: 6357
Rejestracja: 18 Lut 2009 16:25

Re: Kombinacja Norweska

Postprzez RakuNH » 22 Lut 2016 00:07

Koivuranta człaponem nie był i przeszedł do skoków z przymysu ;)
zygy napisał(a):Przy tym forum, to III RP i Okrągły stół, to mały pikuś. Kilku krzykaczy i napinaczy terroryzuje tu milcząca większość, która nie ma sił, żeby się babrać w tym bagnie
Awatar użytkownika
RakuNH
Forumowy bożek
 
Posty: 5454
Rejestracja: 13 Sty 2009 19:05

Re: Kombinacja Norweska

Postprzez RychuGKM » 22 Lut 2016 05:45

markos7207 napisał(a):Głupi nie głupi. Tu nie chodzi o to czy on chce, bo nie chce ale czy nie będzie musiał, jeśli będzie chciał uprawiać sport wyczynowo. A jak będzie mu ramię wyskakiwało z zawiasów to samymi nogami nie pobiega i podpierając się jedną ręką. A skoczkiem jest na tyle dobrym że przy tylko specjalistycznym treningu skoków dałby sobie radę.

A po co od razu to czarnowidztwo? Ja pisałem o normalnej karierze, a nie o jakimś losowym przypadku a'la Koivuranta. Po za tym jak się tak spojrzy na tych co przeszli do skoków to żaden kariery nie zrobił. Zauner miał 2 średnio udane sezony bez miejsca na podium, a potem znikł, Koivuranta wygrał fartem 1 loteryjne zawody , a Asikainen i Klimov klepią bulę, więc wcale nie jest powiedziane, że dałby sobie radę
RychuGKM
Kadra B
 
Posty: 661
Rejestracja: 30 Gru 2008 13:54

Re: Kombinacja Norweska

Postprzez markos7207 » 22 Lut 2016 11:02

To nie czarnowidztwo, bo mam nadzieję że nie będzie zmuszony do takich wyborów i rezygnacji z kombinacji. On jest potrzebny kombinacji a nie skokom.
Niemcy jak to Niemcy, mają obstawioną trasę swoimi kamerami na każdych zawodach, w Lahti też mieli. I na tym wideo widać co się Riiberowi stało, był już na plecach Niemca i trach, koniec biegu... Zresztą norweski komentator z kabiny widział z daleka i myślał że coś z kijkiem a to niestety dużo poważniejsza sprawa. ---> http://www.sportschau.de/wintersport/no ... ne100.html
Dopóki nie zajrzałem do internetu nie wiedziałem, że jest na świecie tylu idiotów - S.Lem

STOP szKODnikom!
Awatar użytkownika
markos7207
Forumowy bożek
 
Posty: 6357
Rejestracja: 18 Lut 2009 16:25

Re: Kombinacja Norweska

Postprzez RakuNH » 22 Lut 2016 11:40

No ale przecież Riiber już powiedział, że nie pójdzie do skoków więc ja i Markos piszemy o przypadku wymuszonym właśnie takim jak Koivuranta bo innego nie będzie. Z takich przejść chociaż częściowo udanych jest jeszcze Shimizu - medal olimpijski piechotą nie chodzi ;) A on był wtedy w mega gazie i się do tego bardzo przyczynił.

A Kuopio to tak jak myślałem kopalnia punktów - całych 42 zawodników. Najgłupsza możliwa decyzja tradycyjnie należy do Norwegów, którzy odesłali już do domu Andersena w nagrodę za to że pokonał wczoraj Koksliena.
zygy napisał(a):Przy tym forum, to III RP i Okrągły stół, to mały pikuś. Kilku krzykaczy i napinaczy terroryzuje tu milcząca większość, która nie ma sił, żeby się babrać w tym bagnie
Awatar użytkownika
RakuNH
Forumowy bożek
 
Posty: 5454
Rejestracja: 13 Sty 2009 19:05

Re: Kombinacja Norweska

Postprzez markos7207 » 23 Lut 2016 15:51

Jak tam Raku, który Akito dzisiaj? :mrgreen: . Ciekawe jak jest drugi po japońsku, może powinien nazwisko zmienić ;) W Lahti się wyłamał.
Dopóki nie zajrzałem do internetu nie wiedziałem, że jest na świecie tylu idiotów - S.Lem

STOP szKODnikom!
Awatar użytkownika
markos7207
Forumowy bożek
 
Posty: 6357
Rejestracja: 18 Lut 2009 16:25

Re: Kombinacja Norweska

Postprzez RakuNH » 23 Lut 2016 20:11

Dzisiaj akurat bieg bardzo na plus :mrgreen: To że z Rydzekiem nie ma żadnych szans to było wiadome - Niemiec by go odstawił od razu jak go doszedł ale po co skoro ścigał ich szalony Willi więc mógł sobie odpocząć. Ale groźny wydawał się Faisst, który spuchł, o Havardzie nie mówiąc a dodatkowo Frenzel tradycyjnie jak jest gdzieś bardziej w środku to już tak chętnie nie szaleje na trasie i mistrzowie finiszu - Graabak i Riessle a nawet Herola ma sporo punktów zabrali. Niby sytuacja jest jasna ale warto gonić :mrgreen:
zygy napisał(a):Przy tym forum, to III RP i Okrągły stół, to mały pikuś. Kilku krzykaczy i napinaczy terroryzuje tu milcząca większość, która nie ma sił, żeby się babrać w tym bagnie
Awatar użytkownika
RakuNH
Forumowy bożek
 
Posty: 5454
Rejestracja: 13 Sty 2009 19:05

Re: Kombinacja Norweska

Postprzez markos7207 » 25 Lut 2016 12:12

Jeszcze kilka biegów zostało, może Akito wreszcie wyczepi na skoczni Niemców na tyle że go nie dogonią, ale bardziej prawdopodobne że przekroczy 10 drugich miejsc w sezonie ;) .
Riiber prawdopodobnie będzie musiał przejść operację, chociaż ma trochę pietra, no ale jak mus to mus. Tyle że nie traci nadziei i humoru, chce wystartować w Schonach, jak mówi, zawsze może biec bez kijków :D . Ale raczej lekarze mu nie pozwolą.
Dopóki nie zajrzałem do internetu nie wiedziałem, że jest na świecie tylu idiotów - S.Lem

STOP szKODnikom!
Awatar użytkownika
markos7207
Forumowy bożek
 
Posty: 6357
Rejestracja: 18 Lut 2009 16:25

Re: Kombinacja Norweska

Postprzez RakuNH » 25 Lut 2016 21:48

Wiesław Dygoń nie żyje :(
zygy napisał(a):Przy tym forum, to III RP i Okrągły stół, to mały pikuś. Kilku krzykaczy i napinaczy terroryzuje tu milcząca większość, która nie ma sił, żeby się babrać w tym bagnie
Awatar użytkownika
RakuNH
Forumowy bożek
 
Posty: 5454
Rejestracja: 13 Sty 2009 19:05

Re: Kombinacja Norweska

Postprzez Wybitny ekspert » 25 Lut 2016 22:15

W Val di Fiemme pojawili się nawet Koreańczycy ale obaj przepadli w kwalifikacjach.
Wybitny ekspert
Kadra A
 
Posty: 858
Rejestracja: 24 Gru 2013 07:26

Re: Kombinacja Norweska

Postprzez RakuNH » 25 Lut 2016 23:04

Niestety Je Un Park zawiódł a prezentował już fajną formę na PK - tzn. na punkty w pełnej kontynentalnej 60 osobowej obsadzie. Kim wielkiej kariery nie zrobi ale Park to chyba jedyna nadzieja na walką o "30" na IO w Korei.

Warto odnotować, że wreszcie Cieślar zaczął lepiej skakać, ale problem polega na tym że na tej skoczni wszyscy szybkobiegacze poza Fletcherami dobrze skaczą. Nie wiem z czego to wynika - może z dobrych warunkach wiatrowych które były idealne ale mimo dobrych skoków o sukces czyli miejsce w "20" będzie ciężko natomiast "30" powinna być.
zygy napisał(a):Przy tym forum, to III RP i Okrągły stół, to mały pikuś. Kilku krzykaczy i napinaczy terroryzuje tu milcząca większość, która nie ma sił, żeby się babrać w tym bagnie
Awatar użytkownika
RakuNH
Forumowy bożek
 
Posty: 5454
Rejestracja: 13 Sty 2009 19:05

Re: Kombinacja Norweska

Postprzez Wybitny ekspert » 27 Lut 2016 15:47

Brawo, brawo Adam Cieślar. 19 miejsce i świetna końcówka.
Porównajmy sobie to jakich warunkach trenują skoczkowie i kombinatorzy, którzy zdobyli dziś 12 razy więcej punktów. Także tak... ;)

W ogóle to dziwny ten bieg, Austriacy musieli rewelacyjnie posmarować a Niemcy tragicznie.
Szkoda tylko że w pierwszej dziesiątce tylko 3 państwa... :(
Wybitny ekspert
Kadra A
 
Posty: 858
Rejestracja: 24 Gru 2013 07:26

Re: Kombinacja Norweska

Postprzez RakuNH » 27 Lut 2016 16:39

Już nie przesadzajmy z tymi warunkami. Co konkretnie masz do zarzucenia warunkom kadry A kombinatorów? Proszę o jakieś konkrety dotyczące przygotowań a nie to że nie mają reklamodawców. To raczej taki typowy populizm często używany w takiej sytuacji, kiedy skoczkom nie pójdzie. Kadra A ma przyzwoite warunki w stosunku do wyników - Kacper Kupczak jest tyle lat a kadrach i co rok jest słabszy.

A co do Cieślara to brawa. To był zdecydowanie największy polski talent (i dalej jest i to nie w mojej opinii a trochę większych autorytetów jak chociażby Ustupski) i powoli wreszcie zaczyna się plasować na miejscach coraz bliższych jego potencjałowi, bo nie ma co ukrywać że jeśli chodzi o wiek to on już jest "środkowym" zawodnikiem, może jeszcze ciut młodszym niż środkowy ale na pewno nie jest "juniorem".

Natomiast nie ma co ukrywać pod płaszczykiem dobrych wyników Cieślara że PZN zmarnował fajną koniunkturę na kombinacje w okolicach 2010 roku. Dobre wyniki w juniorach, niespodziewane przejście Pochwały i nawet punktowanie w PŚ - to medialnie było zauważone i to był pewien ewenement żeby przejść do KN ze skoków i stać się po jakimś czasie lepszym biegaczem. Byli też przynajmniej przeciętni seniorzy jak chociażby Mąka, który teraz by się spokojnie łapał do drużyny i byłby sporym wzmocnieniem. No ale to wszystko zniszczyli Tajner i Michalczuk - wszyscy uciekli do skoków (Biela, Gąsienica, Wolny, Jarząbek) bo wiedzieli co ich czeka w kombinacji i na MŚJ wysłaliśmy dwóch zawodników, którzy deklasują całą resztę w kraju i wypadli tak jak każdy sobie może sprawdzić - tzn. nie jakoś kompromitująco ale bardzo przeciętnie i dużo gorzej niż Ukrainiec.

Także bardzo fajnie że się Cieślar rozwija, ale oby to się nie skończyło jak w Słowenii gdzie była przyzwoita drużyna, jakoś to wyglądało, Jelenko zrobił wynik 200+ w PŚ i teraz też za bardzo nie widać przyszłości. A jak można zrobić drużynę przy wielkiej zapaści juniorskiej? Wystarczy zobaczyć wyniki juniorów z Czech.
zygy napisał(a):Przy tym forum, to III RP i Okrągły stół, to mały pikuś. Kilku krzykaczy i napinaczy terroryzuje tu milcząca większość, która nie ma sił, żeby się babrać w tym bagnie
Awatar użytkownika
RakuNH
Forumowy bożek
 
Posty: 5454
Rejestracja: 13 Sty 2009 19:05

Re: Kombinacja Norweska

Postprzez Wybitny ekspert » 27 Lut 2016 17:05

Pisałem wyraźnie że porównuję warunki skoczków i kombinatorów.
Naprawdę nie widzisz różnicy?

No to kilka z nich:
1 Skoczkowie mają regularne obozy przygotowawcze za granicą, kombinatorzy prawie wcale.
2 Za skoczkami jeździ cała gromada trenerów, asystentów i serwisantów. Z tego co wiem to z kombinatorami w Skandynawii byli tylko Wantulok i Szturc.
3 Skoczkowie latają wszędzie samolotami, kombinatorzy praktycznie nie latają w ogóle, wszędzie jeżdżą samochodami.

O tym że skoczkowie mieli takie atrakcje jak obozy w Turcji czy Egipcie nie muszę chyba wspominać. Brak porządnych tras w Polsce to też chyba przeszkoda dla kombinacji a nie skoków.
Wybitny ekspert
Kadra A
 
Posty: 858
Rejestracja: 24 Gru 2013 07:26

Re: Kombinacja Norweska

Postprzez RakuNH » 27 Lut 2016 17:45

Widzę różnicę, ale wcale nie tak dużą. Przecież Polacy kombinatorzy zawsze przed sezonem siedzą w Rovaniemi a skoczkowie nie (choć nie ze względu na koszta), teraz z Finalndii pojechali od razu do Val di Fiemme (i kilka innych ekip też ominęło Kuopio ze względów logistycznych). Startowali w PK w Norwegii czy Finlandii a to na pewno nie są tanie wypady. Z tego co pamiętam to bardzo często jeździli też na lodowce, do niemieckich tuneli śnieżnych itd. Oczywiście, że kombinatorzy mają gorzej niż skoczkowie i muszą mieć gorzej ale to nie jest trenowanie "po kanałach" jak to się zwykło lansować, a porównywanie najlepszego indywidualnego wyniku kombinatorów do najgorszego skoczków jest co najmniej lekką hipokryzją.

Ja oczywiście w 2010 roku uważałem, że Ci chłopacy wtedy powinni mieć warunki do rozwoju bo można z nich było zrobić super drużynę (CIeślar, Słowiok, Gąsienica, Biela, Kupczak) na poziomie powiedzmy obecnej Japonii pomijając oczywiście Akito ale cała reszta powiedzmy startowała by tak jak teraz Japończycy.

No ale w obecnej sytuacji chcesz mi powiedzieć, że podatnicy mają łożyć wielkie pieniądze na przygotowanie Guta i Kacpra Kupczaka i to nagle spowoduje że osiągną poziom Pucharu Świata? Aktualnie mamy jednego zawodnika na poziomie światowym i Kupczaka który przy swoim biegu i szybkiej trasie byłby w stanie spadać do trzeciej dziesiątki. Słowiok jest rozsypany całkiem, juniorzy na świecie nie istnieją - jak w takiej sytuacji chcesz uzasadnić wielkie finansowanie i warunki na poziomie skokowych? Jak chcesz zachować ciągłość po Cieślarze?

W kombinacji wszystko się sypło jakieś 3 lata temu, młodzi przestali tam widzieć perspektywy skoro nikomu tam nie szło i teraz mamy w kraju jednego juniora A bo kombinacji się nie opłaca trenować. Tego się nie da załatwić biletami na samolot. Rozwalono chęci młodych do kombinacji, dobrą juniorską drużynę i przy chęciach PZNu tego się chyba już nie da odwrócić.

Pozostaje chyba liczyć na wybitność Cieślara, który zacznie wchodzić do "10" i pokaże innym że można i odbuduje trochę marketingowo kombinacje bo punktowanie w drugiej połowie stawki i tak nic nie da. Tutaj trzeba jakiś większych sukcesów. Moim zdaniem kombinatorzy mają warunki finansowe przyzwoite jak na wyniki i Cieślar pokazuje że można. A perspektywy dobrze się raczej nie rysują.
zygy napisał(a):Przy tym forum, to III RP i Okrągły stół, to mały pikuś. Kilku krzykaczy i napinaczy terroryzuje tu milcząca większość, która nie ma sił, żeby się babrać w tym bagnie
Awatar użytkownika
RakuNH
Forumowy bożek
 
Posty: 5454
Rejestracja: 13 Sty 2009 19:05

Re: Kombinacja Norweska

Postprzez Wybitny ekspert » 27 Lut 2016 18:01

RakuNH napisał(a): Oczywiście, że kombinatorzy mają gorzej niż skoczkowie.


Właśnie to napisałem wcześniej. ;)
Wybitny ekspert
Kadra A
 
Posty: 858
Rejestracja: 24 Gru 2013 07:26

Re: Kombinacja Norweska

Postprzez RakuNH » 27 Lut 2016 18:14

Wybitny ekspert napisał(a):Porównajmy sobie to jakich warunkach trenują skoczkowie i kombinatorzy, którzy zdobyli dziś 12 razy więcej punktów. Także tak... ;)


Nieprawda. Napisałeś to co powyżej czyli z jakimś wyrzutem że przykładowy Maciej Kot ma lepsze warunki niż Kacper Kupczak. A ja Ci odpisałem, że mają dużo lepsze warunki niż by mogli mieć patrząc na różnice poziomów i potencjału między kadrami.

Więc ponawiam pytanie które pominąłeś - jakie miejsca zajmowaliby Kacper Kupczak i Gut latając samolotem a nie jeżdżąc samochodem i czy wtedy nie byłby to skandal? Czy Twoim zdaniem tylko finanse ograniczają ich ukryty talent? Z jakich zawodniów chcesz stworzyć dobrze finansowaną kadrę B (jak w skokach) i kadrę juniorów? Proszę o nazwiska. Problem obecnie leży zupełnie gdzie indziej niż w finansowaniu "od góry" a mianowicie w tym że idąc od dołu NIE MA KOGO FINANSOWAĆ i pocieszymy się parę lat wynikami Cieślara i finito.

No chyba że źle interpretuje więc może rozwinąć myśl "Także tak..." ;)

A może policzmy ile kosztował jeden punkt w skokach a ile jeden punkty w kombinacji jakbyśmy mieli takie dane - jesteś pewien że ten skokowy by kosztował X razy więcej?
zygy napisał(a):Przy tym forum, to III RP i Okrągły stół, to mały pikuś. Kilku krzykaczy i napinaczy terroryzuje tu milcząca większość, która nie ma sił, żeby się babrać w tym bagnie
Awatar użytkownika
RakuNH
Forumowy bożek
 
Posty: 5454
Rejestracja: 13 Sty 2009 19:05

Re: Kombinacja Norweska

Postprzez Wybitny ekspert » 27 Lut 2016 18:30

RakuNH napisał(a):
Wybitny ekspert napisał(a):Porównajmy sobie to jakich warunkach trenują skoczkowie i kombinatorzy, którzy zdobyli dziś 12 razy więcej punktów. Także tak... ;)


Nieprawda. Napisałeś to co powyżej czyli z jakimś wyrzutem że przykładowy Maciej Kot ma lepsze warunki niż Kacper Kupczak.


Niczego takiego nie widzę. Chyba coś ci się przewidziało. :P
Wybitny ekspert
Kadra A
 
Posty: 858
Rejestracja: 24 Gru 2013 07:26

Re: Kombinacja Norweska

Postprzez RakuNH » 27 Lut 2016 20:24

Tak przewidziało mi się, a niewinny żarcik był świetny. Każdy wpisy niezwiązane z tematem wątku teraz będą wylatywać. Dyskusję z grubsza jeszcze związaną ze sportem zostaje. Także tak...


A żeby było merytorycznie to tradycyjnie robota Rafała - co by było gdyby biegli jutro z PCR: http://pl.tinypic.com/view.php?pic=352k ... tH3mEDepBU

Chociaż jutro ma być jeszcze ciężej więc 15 miejsce by mogło być ;)
zygy napisał(a):Przy tym forum, to III RP i Okrągły stół, to mały pikuś. Kilku krzykaczy i napinaczy terroryzuje tu milcząca większość, która nie ma sił, żeby się babrać w tym bagnie
Awatar użytkownika
RakuNH
Forumowy bożek
 
Posty: 5454
Rejestracja: 13 Sty 2009 19:05

PoprzedniaNastępna

Wróć do Sport

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 38 gości