Łyżwiarstwo szybkie

Rozmowy na temat pozostałych dyscyplin sportowych.

Re: Łyżwiarstwo szybkie

Postprzez damian940915 » 31 Gru 2014 16:11

Sama idea biegu masowego nie jest taka głupia, chociaż na pewno nie jest zgodna z tradycją. Ja bym tu widział salomonowe rozwiązanie i wcale nie żartuję. Po prostu bieg na 10 km można by rozgrywać jako bieg masowy. Gdzieś rysuje mi się pewna analogia do lekkoatletyki, gdzie krótkie dystanse każdy biega na swoim torze, średnie i długie już jako bieg bez torów. Myślę, że 10 km rozgrywane w tej formie mogłoby zostać takim "rarytasem" zawodów.
Narty były złe i strzelanie, strzelanie też było złe ...
Awatar użytkownika
damian940915
Mistrz Świata
 
Posty: 1257
Rejestracja: 13 Lut 2009 23:26

Re: Łyżwiarstwo szybkie

Postprzez damian940915 » 25 Sty 2015 19:44

Duży sukces odniosła w holenderskim Dordrecht nasza najlepsza specjalistka od short tracku - Patrycja Maliszewska. Podczas Mistrzostw Europy nasza zawodniczka po raz trzeci w karierze sięgnęła po medal na 500 metrów, zajmując wczoraj 3 miejsce. Poza tym wygrała dzisiaj wielobojowy super-finał na 3000m - dystansie, który zdecydowanie jej nie leży, i dzięki temu sięgnęła również po brąz w całej wielobojowej rywalizacji. Poza nią niezły występ zanotował powracający po dwóch latach Bartosz Konopko, zajmując 8 miejsce na 500m. Sztafeta kobiet, brązowa przed dwoma laty, tym razem mimo sporych oczekiwań nie dała rady wejść do finału "A", kończąc rywalizację na 5 miejscu, co jest chyba realnym wyznacznikiem jej siły.
Narty były złe i strzelanie, strzelanie też było złe ...
Awatar użytkownika
damian940915
Mistrz Świata
 
Posty: 1257
Rejestracja: 13 Lut 2009 23:26

Re: Łyżwiarstwo szybkie

Postprzez zygy » 02 Lut 2015 14:26

Wczoraj Denis Juskov nieżle dołożył rywalom na 1500 metrów na PŚ w Hamar, dystansując drugiego zawodnika o prawie 1 sekundę :o Dodam, że na tym dystansie, to przepaść. Wcześniej wygrał także analogiczny bieg na ME w wieloboju w Czelabińsku. Wygląda na to, że Rosjanin ma wielką ochotę na obronę tytułu MŚ sprzed 2 lat z Soczi i wydaje się, że tylko Koen Vorwieji w super formie może mu w tym przeszkodzić. We wspomnianym już Czelabińsku obydwu panów dzieliło zaledwie 0.04 sekundy na mecie, więc zapowiada się pasnojująca walka. W przypadku Polaków, to jakoś nie widzę ani Bródki, ani Niedżwiedzkiego na podium. Ten pierwszy robi co prawda postępy z każdym startem, ale strata do rywali jest wciąż zbyt duża i może zabraknąć mu czasu, zaś Konrad jest powtarzalny, jeśli chodzi o miejsca w "10", ale brakuje mu jakiegoś wystrzału, którego potrzeba do medalu na dużej imprezie. Zagadką jest Szymański- zwycięzca 2 biegów w PŚ, który został wczoraj zdyskwalifikowany. Patrząc jednak po tym, jak wolno zaczął i na jego występy w ostatnich kilku tygodniach, to można sądzić, że forma nie jest już taka wysoka, jak podczas grudniowych zawodów. Moim zdaniem na zbliżających się MŚ w Herenveen największe szanse na medale mamy w obydwu biegach drużynowych, tym razem z większym naciskiem na panów, zaś indywidualnie największe nadzieje możemu wiązać chyba z Wasiem na 500 metrów+ ew., wspmnianym wyżej Szymańskim na 1500, choć na pewno będzie miał bardzo trudne zadanie.






ps., wczoraj oglądałem relację w NRK w necie i muszę przyznać, że Njatun to całkiem fajna babeczka ;) Ciekawe, czy jest wolna, ale sądząc po innych Norweżkach, to pewnie niestety już zajęta :?
zygy
Użytkownik zbanowany
 
Posty: 1230
Rejestracja: 24 Sie 2012 17:17

Re: Łyżwiarstwo szybkie

Postprzez markos7207 » 10 Lut 2015 19:03

No i Kramer tak jak zapowiadał ostatecznie zrezygnował ze startu na 10 km w MŚ na dystansach. Teraz czekać na ruch ze strony FIS, 50 km na początek mistrzostw :P , ale tutaj działacze nie gapy i wcześniej zadbali by bieg "uatrakcyjnić" puszczając wszystkich razem.
Dopóki nie zajrzałem do internetu nie wiedziałem, że jest na świecie tylu idiotów - S.Lem

STOP szKODnikom!
Awatar użytkownika
markos7207
Forumowy bożek
 
Posty: 6357
Rejestracja: 18 Lut 2009 16:25

Re: Łyżwiarstwo szybkie

Postprzez zygy » 10 Lut 2015 19:18

Sverre Lunde Pedersen wystartuje na 10 km, czy skupi się na 1500?
zygy
Użytkownik zbanowany
 
Posty: 1230
Rejestracja: 24 Sie 2012 17:17

Re: Łyżwiarstwo szybkie

Postprzez markos7207 » 10 Lut 2015 19:20

Startuje ale odpuszcza drużynowy. Ma duże szanse na medal na 10 km po absencji Kramera.
Dopóki nie zajrzałem do internetu nie wiedziałem, że jest na świecie tylu idiotów - S.Lem

STOP szKODnikom!
Awatar użytkownika
markos7207
Forumowy bożek
 
Posty: 6357
Rejestracja: 18 Lut 2009 16:25

Re: Łyżwiarstwo szybkie

Postprzez zygy » 10 Lut 2015 19:23

Dla mnie bez sensu, rezygnuje z dwóch szans medalowych, kosztem jednego :? Bez niego Norwegowie, to w zasadzie mogą sobie darować udział, podobnie jak koleżanki po fachu. Niestety, ale jeśli coś nie ruszy w tych norweskich panczenach w najbliższym czasie, to czarno to widzę. Tym bardziej żałuję tej starty szasny z ZIO 2022 w Oslo, ponieważ była szansa na nowym impuls dla norweskiego sportu.
zygy
Użytkownik zbanowany
 
Posty: 1230
Rejestracja: 24 Sie 2012 17:17

Re: Łyżwiarstwo szybkie

Postprzez markos7207 » 10 Lut 2015 19:26

Myślisz że dycha na początek to dobra rozgrzewka?. Nie sadzę, dla tego Kramer dał sobie spokój, ISU zaczyna robic cyrk z panczenów.
Dopóki nie zajrzałem do internetu nie wiedziałem, że jest na świecie tylu idiotów - S.Lem

STOP szKODnikom!
Awatar użytkownika
markos7207
Forumowy bożek
 
Posty: 6357
Rejestracja: 18 Lut 2009 16:25

Re: Łyżwiarstwo szybkie

Postprzez zygy » 10 Lut 2015 19:34

Jestem pewien, że startują na 10 km, nie da się nazajutrz walczyć o medale na 1500. A Kramer gdzie zamierza startować, na 1500?
zygy
Użytkownik zbanowany
 
Posty: 1230
Rejestracja: 24 Sie 2012 17:17

Re: Łyżwiarstwo szybkie

Postprzez RychuGKM » 12 Lut 2015 10:10

Kramer w drużynie i na 5000 , przez durną zmianę terminarza musiał zrezygnować z dychy . W Soczi przegrał z Bergsmą , więc wydaje się to logiczne
RychuGKM
Kadra B
 
Posty: 661
Rejestracja: 30 Gru 2008 13:54

Re: Łyżwiarstwo szybkie

Postprzez zygy » 12 Lut 2015 21:49

Pedersen dziś położył całe mistrzostwa sobie i Norwegii, która z 3 wielkiej imprezy pod rząd wróci bez medalu :( Wydawało się, że brąz spokojnie zdobędzie, gdyby nie fatalne ostatnie 2 okrążenia i strata ponad 4 sekund do Beckerta. Oczywiście Holendrzy musieli jakiegoś królika z kapelusza wyciągnąć i nawet pod nieobecność Kramera zgarnąć złoto i srebro. Wracając do Pedersena, to sam jest sobie winien, gdyż moim zdaniem powiniem skupić się na jutrzejszych konkurencjach: 1500m i biegu drużynowym, a nie w ostatniej chwili zmieniac priorytety i kombinować coś z najdłuższm dystansem. Mamy pierwszy dzień mistrzostw, a Norwegowie już starcili prawdopodobnie największą szanse na medal, a taka Polska będzie ich jeszcze miała od groma. Nie rozumiem, jak można kolejny raz przegrywać z nacją, która nawet jednego krytego toru nie potrafi wybudować. Ale obciach...
zygy
Użytkownik zbanowany
 
Posty: 1230
Rejestracja: 24 Sie 2012 17:17

Re: Łyżwiarstwo szybkie

Postprzez san » 12 Lut 2015 23:43

Bardzo dobry start Złotkowskiej- najlepszy wynik indywidualny w karierze.
Niedawno oglądałem migawki z MP w Warszawie. Śnieg, wiatr- tak startuje jedna z potęg łyżwiarskich :(
san
Mistrz Świata
 
Posty: 1008
Rejestracja: 12 Kwi 2010 17:36

Re: Łyżwiarstwo szybkie

Postprzez zygy » 12 Lut 2015 23:55

Gdyby nie życzliwość Niemców, to ta potęga nigdy by nie powstała. Jeszcze Wasia przyjęli do Akademii w Inzell, która miała z założenia kształcić i promować łyżwiarzy z krajów, gdzie ten sport jest mało popularny. Gdzie tu logika? Generalnie PZŁS to niezłe cwaniaki są- Wasia w Niemczach upchnęli, wcześniej Niedżwiedzkiego na kilka lat do Holandii, a ostatnio Maliszewską do Rosji. Aż dziw bierze, że inne kraje sie na to godzą. Jestem ciekaw, czemu taki Kmiecik nie trenuje dodatkowo jakiś Niemców, czy Rosjan, bo skoro od lat nadużywają gościnności innych, to powinni przynajmniej od czasu do czasu jakoś się zrewanżować. Zamiast dążyć do budowania toru w Polsce, to oni tylko kombinują, jak innych wykorzystać do swoich celów :?
zygy
Użytkownik zbanowany
 
Posty: 1230
Rejestracja: 24 Sie 2012 17:17

Re: Łyżwiarstwo szybkie

Postprzez karlos » 13 Lut 2015 14:43

Zygy, ale z Ciebie maruda :lol: . Kraje, w których trenują Polscy zawodnicy/-czki też zyskują na tym, bo możliwość treningu z dobrymi polskimi łyżwiarzami zwiększa rywalizację i przyczynia się w ten sposób do poprawy wyników łyżwiarzy w danym kraju.
Wymagajcie od siebie choćby inni od was nie wymagali
Awatar użytkownika
karlos
Żywa legenda
 
Posty: 2898
Rejestracja: 12 Gru 2009 23:09
Miejscowość: Gdynia

Re: Łyżwiarstwo szybkie

Postprzez zygy » 13 Lut 2015 15:05

Po ME w short- tracku czytałem wywiad z prezesem Kowalczykiem, a ten z rozbrajającą szczeroscią oświadczył, że cytuję- " muszę porozmawiać z trenerem Rosjanek, żeby Maliszewska przed MŚ w Moskwie mogła jeszcze raz potrenować z jego podopiecznymi". Ręcę opadają. Oczywiście są takie przypadki, że np., w saneczkarstwie potęgi, typu Niemcy biorą pod swoje skrzydła podopiecznych z krajów, gdzie ten sport jest znacznie mniej popularny, żeby w jakimś tam stopniu zwiększać jego rozwój. Tutaj jest jednak zupełnie inna sytuacja, gdyż Polska to jedna z potęg łyżwiarskich i to bardziej ona powinna brać pod swoje skrzydła innych zawodników i pomagać im w treningach.

Odnośnie Rosjan, to oni poszli trochę inną drogą, czyli ściągnęli przed Soczi masę zagranicznych fachowców do łyżwiarstwo i short- tracku- m.in.: Abratkiewicza, Włocha Marchettiego?- tego byłego trenera w Fabrisa, czy Kanadyjczyka w short- tracku. Juz widać wymierne efekty, choć moim zdaniem w Soczi gospodarze mogli osiągnąć znacznie lepszy wyniki, choćiażby w obydwu biegach drużynowych. Teraz przez MŚ w jednym z wywiadów Abratkiewicz twierdzi, że jego podopieczny- Kulużnikov ma szasnę nawet na 2 złota na 500 i 1000 metrów. Biorąc pod uwagę, że na 500 są aż dwa biegi i przewagę Rosjanina w PŚ, to rzeczywiście będzie go trudno pokonać, ale na 1000 ma on godnego przeciwnika w postaci Kjelda Niujsa. Ich szanse oceniam 50/50. Kulużnikov będzie też murowanym faworytem sprinterskich MŚ, które odbędą się kilka tygodni po MŚ na dystansach, a nie zapominajmy, że Rosjanin ma też spory potencjał, żeby w przyszłości jeżdzić z sukcesami także na 1500 metrów. Szkoda, że w Norwegii się taka perła nie trafiła :cry:
zygy
Użytkownik zbanowany
 
Posty: 1230
Rejestracja: 24 Sie 2012 17:17

Re: Łyżwiarstwo szybkie

Postprzez markos7207 » 13 Lut 2015 15:49

Dziękuje za perełkę który ma wpadkę już jako 18-latek ;)

Zygy ty ciągle swoje ;) . Nikt nie robi nam przysługi za piękne oczy albo że nas tak bardzo lubią. Biorą za to kasę, czysty biznes który opłaca się obu stronom. Miejsce w Inzell sporo kosztuje, coś koło 25-30 tysiaków euro a ISU dokłada tylko trochę tej sumy. Teraz pozostaje czekać kiedy u nas wreszcie zostanie oddany do użytku, obiecany już wiele razy zadaszony tor.
Potęga w sporcie jest wtedy gdy ktoś dominuje przez lata, ma infrastrukturę i jakiś system szkolenia, odpowiednią rekrutację następców. U nas trafiły się w zbliżonym czasie talenty Bródki, Wasia czy Szymańskiego ale do potęgi to lata świetlne. Ich sukcesy to swoisty paradoks zestawiając to z warunkami i trudnościami jakie maja z treningiem i baza do niego w kraju.

Sverre przegrał medal bo nie po raz pierwszy nie wytrzymał ostatnich rund. Talent z niego duzy ale nie ma takiego wrodzonego drygu do tego dystansu jaki miał Håvard. A szansa była wielka bo przez te cyrki z przemeblowaniem do góry kopytami programu, obsada najsłabsza od lat. A i tak po raz kolejny podwójny sukces Tulipanów, tym razem facet znikąd Kooiman zakasował wszystkich prócz Bergsmy. Pomarańczowi zgarnęli wszystkie 16 dotychczasowych tytułów na 10 km od początku rozgrywania MŚ na dystansach i to się nazywa potęga, wręcz supremacja totalna ;) . Jak nie Romme to de Jong, jak nie Uytdehaage to Verheijen, dominator Kramer albo inny Bergsma. Na 5 km to samo, jedynie Hedrick się jako tako stawiał.
U Norwegów mimo infrastruktury licho bo rekrutacja słaba, przespali okres tłustych lat Karlstada, Kossa czy Søndråla. Hale sa ale wiatr tam hula zamiast następców mistrzów. Upadli już tak nisko że nie stać związku na lekarza dla zawodników podczas mistrzostw.
Dopóki nie zajrzałem do internetu nie wiedziałem, że jest na świecie tylu idiotów - S.Lem

STOP szKODnikom!
Awatar użytkownika
markos7207
Forumowy bożek
 
Posty: 6357
Rejestracja: 18 Lut 2009 16:25

Re: Łyżwiarstwo szybkie

Postprzez zygy » 13 Lut 2015 16:41

Niestety, ale Sverre Lunde wygląda mi na takiego gościa, który owszem jest w czołówce, czasem stanie na pucharowym podium, może nawet coś tam wygra, ale kiedy dochodzi do wielkiej imprezy, to i tak zajmie te max., 5-6 miejsce. Wiem, że jest młody i może się jeszcze rozwinąć, ale nie sprawia on wrażenia kogoś, kto by miał taką mentalność do wygrywania na igrzyskach, czy MŚ. Wczoraj najepszy przykład. Lepszej okazji na medal Norweg mieć już chyba nie będzie- tzn., brak Kramera, słaba stawka, prócz dwóch Tulipanów, wreszcie wymarzona wręcz sytacja w samym biegu. Wystarczyło tylko być przed Beckertem i brąz spokojnie by był... A tak, niedojże frajersko stracił medal, to przekreślił swoje szanse na medal dziś na 1500 metrów, a także pozbawił jakichkolwiej szans norweskiej sztafety, choćby na przyzwoity wynik. Warto było? Chyba nie...

Zagłębiając się już w same szczegóły biegu, to komentatorzy PSN zwrócili uwagę już na początkowych okrążeniach, że Pedersen jedzie strasznie nierówno, tzn., jedna rundę pokonuje w 31.0/1, zas następną 31,6. Być może tu należało by szukać przyczyn tego nagłego kryzysu na ostatnich 800 metrach? Z tego, co też czytałem na portalu VG, to wynikało, że całe przygowania Pedersena szły pod 1500 i dopiero po ME w Czelabińsku w styczniu tego roku zaczął się zastanawiać nad 10-tką. Nie wygląda to zbyt profesjonalnie, jeśli zawodnik praktycznie z dnia na dzień zmienia swoje priorytety i tu należy szukać kolejnej przyczyny wczorajszej porażki Norwega. Gdyby przez cały okres przygotowawczy szykował się tylko pod 10-tkę, to pewnie by nie osłabł i zdobył medal.

Kolejna sprawa, to co napisałeś Markos, Dominacja Holendrów na długich dystansach jest tak wielka, że nie opłaca się zwyczajnie startować na tych dystansach, jeśli się marzy o medalu. Dlatego też mądrze zrobił taki Szymański, że się przestawił na 1500, czyli na dystans, gdzie supremacja Pomarańczowych nie jest aż tak wielka i spokojnie można z nimi walczyć o medale. W przeciwnym razie biegał by sobie na 5000 i maksymalnie mógł liczyć na 5-6 miejsce, nawet będąc w szczytowej formie.




ps., jeśli to co piszesz o sytuacji w norweskiej kadrze jest prawdą, to zakrawa już o mały skandal. Skoro nie potrafią pozyskać sponsorów w tak bogatym kraju z takim tradycjami w sporcie zimowym, a także odpowiednio zachęcić młodych ludzi do uprawiania łyżwiarstwa, to związek do dymisji i dajemy szanse komuś innemu, kto będzie bardziej skuteczny. Już po Soczi się mówiło, że w panczenach norweskich szykują się spore zmiany i chyba jest tu nieunikniony proces, żeby powrócić na szczyt. Tym bardziej boli rezygnacja ze starań o igrzyska w Oslo 2022, gdyż to mogło być antiditum na większość problemów norweskich sportów zimowych w najblliższym czasie, podobnie, jak przed 20 laty takim impulsem było Lillehammer.
zygy
Użytkownik zbanowany
 
Posty: 1230
Rejestracja: 24 Sie 2012 17:17

Re: Łyżwiarstwo szybkie

Postprzez markos7207 » 13 Lut 2015 19:47

Juskow w tym sezonie przechodzi sam siebie, wykręca w Europie takie czasy jak za Oceanem. Dzisiaj czysty nokaut bo dobrze ponad półtorej sekundy nad Morrisonem tak trzeba nazwać. Nuis próbował przez 2 okrążenia dotrzymywać mu kroku ale spuchł strasznie. Nasi bez medalu, Bródka po jego perypetiach w normie i najlepszy z Polaków, Jasiu formę miał na początku sezonu, Niedźwiedzki wiadomo jeździ aby dotrwać do końca sezonu. Honor Pomarańczy uratował Verveij.
Dopóki nie zajrzałem do internetu nie wiedziałem, że jest na świecie tylu idiotów - S.Lem

STOP szKODnikom!
Awatar użytkownika
markos7207
Forumowy bożek
 
Posty: 6357
Rejestracja: 18 Lut 2009 16:25

Re: Łyżwiarstwo szybkie

Postprzez zygy » 13 Lut 2015 20:07

Morrison też przez 2 kółka jechał na równi z Rosjaninem, ale wiadomo było, że musi osłabnąć. Już po pierwszych kilkuset metrach było jasne, że Juskov ma złoto w kieszeni, jeżeli dramatycznie nie osłabnie, choć miał taki moment, że w pewnym momencie się lekko zachwiał. Mi się wydaję, że pierwsza trójka była poza zasięgiem kogokolwiek innego, no może Davis sprzed kilku lat mógłby jeszcze coś zamieszać. Polacy równo, ale bez błysku. Zobaczymy teraz, czy ten występ nie przełoży się negatywnie na występ drużyny, która już dziś wieczorem. Tutaj The Netherlands z Kramerem i skośnoocy raczej poza zasięgiem, natomiast brąz pozostaje w zasięgu, zwłaszcza, że u Rosjan brak Juskova, zaś u Norwegów- Pedersena.
zygy
Użytkownik zbanowany
 
Posty: 1230
Rejestracja: 24 Sie 2012 17:17

Re: Łyżwiarstwo szybkie

Postprzez muszti » 13 Lut 2015 20:27

Z występu Bródki jestem względnie zadowolony, bo zrobił tyle ile go było w tym sezonie stać. Rozczarował mnie Szymański bo liczyłem że jednak będzie wyżej. Program MŚ tragiczny. W ogóle niech może rozegrają wszystkie konkurencje jednego dnia. Czas na drużynowy ale czuje że w tym układzie będzie Polakom ciężko cokolwiek dziś zdziałać.
Król jest tylko jeden! OLE EINAR BJOERNDALEN
Awatar użytkownika
muszti
Mistrz Świata
 
Posty: 1091
Rejestracja: 18 Gru 2009 18:06

PoprzedniaNastępna

Wróć do Sport

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 44 gości

cron