Polityka

O wszystkim.

Polityka

Postprzez matti » 24 Lip 2010 09:36

Za nami wybory prezydenckie. PO ma pełnię władzy i to od 10.04.2010r. A o czym się dzisiaj mówi? No cóż gazety i TV zajmują się krytyką opozycji czyli PiS.

1. Źle się stało, że powstała grupa poselska chcąca wyjaśnić smoleńską katastrofę (są w niej na razie wyłącznie posłowie PiS) no bo przecież "talibowie tj. Macierewicz, Brudziński" znów ruszyli do walki. Mając na uwadze fakt, że przez 3,5 m-ca nic nie wyjaśniono w tej sprawie nie dziwie się panom z PiS-u. A wczoraj kiedy z tymi posłami spotkały się rodziny ofiar można było dojść do jednego wniosku, a mianowicie- Polski rząd kłamie! Stwierdzają to rodziny ofiar (m.in małżonka wiceministra kultury T.Merty), które mówią coś zupełnie innego niż opowiadała pani Kopacz. Do tego jeszcze TVN atakuje każdego dnia nieżyjącego gen.Błasika winiąc go za katastrofę. A jak ktoś jeszcze zada pytanie typu- Jak to się stało, że Rząd oddał zbadanie przyczyn tragedii Rosjanom to już w ogóle politycy PiS są oskarżani o mówienie o zbrodni!!!

2. Emocje wywołuje krzyż pod Pałacem Prezydenckim. No cóż partia rządząca zamiast wziąć się do ratowania finansów, które są w tragicznym stanie, woli walczyć z krzyżem i tzw. moherami. Całą sprawę podłapała łobuzerka i tak doszło tylko wczoraj do pobicia starszej kobiety, która przystanęła pod krzyżem. I tak słyszeć możemy teksty ludzi popierających PO, że:
- Kotku, chodźmy stąd, nie będę słuchać prostackich k…a protestów
- Ty k...wo jedna
- Już jakiś moherek nas atakował gazem pieprzowym, jakoś przed chwilą to było. A my nic przecież nie robimy, jemy tylko makaron
No cóż przynajmniej od 20.06.2010r wiadomo, że PO ma 90% poparcie w zakładach karnych.

Czy krzyż powinien zostać? Moja odpowiedź brzmi NIE, ale jeżeli tam stoi (do 3.08) to niech ludzie popierający PO nie napadają starszych ludzi! Nie krzyczą do nich obraźliwymi hasłami! Palikot przecież nie powinien być idolem młodzieży!!!

3. Media. To, że TVN oraz POLSAT współpracują z PO wiadomo od wielu lat. Teraz nastaje również era rządów PO w TVP. Trzech z pięciu członków KRRiT już znamy (są to wyłącznie panowie z PO). Dwóch kolejnych poznamy za 2 tygodnie. I na 99% będą to SLD-owcy. Przy okazji PO rozwiązuje rady nadzorcze TVP (bo to przewiduje nowelizacja ustawy medialnej). Tak więc po wakacjach nie będzie już w tym kraju mediów, które kontrolować będą Rząd. Mamy już teraz do czynienia z reżimem.
http://www.olimpijskienewsy.pl/- serdecznie zapraszam!
matti
Kadra B
 
Posty: 572
Rejestracja: 24 Lis 2006 06:52

Re: Polityka

Postprzez Masha » 26 Lip 2010 14:48

http://i32.tinypic.com/11931vl.png

Heh wiadomo na kogo głosował pan Tomek :D Zaprosiłam Tomasza Sikorę do znajomych na facebooku, zobaczymy czy mnie przyjmie :lol: Mam już Michelle Larcher de Brito (tenis), więc pan Tomek też nie może mi się oprzeć :lol:

Markos coś dla Ciebie. Weronika Nowakowska na fejsie napisała "Lubię Real Madryt".
Zdecydowane NIE dla biathlonu bez Magdaleny Neuner!
Awatar użytkownika
Masha
Mistrz Olimpijski
 
Posty: 1648
Rejestracja: 12 Gru 2008 17:11
Miejscowość: okolice Słupska

Re: Polityka

Postprzez RakuNH » 26 Lip 2010 14:53

To taka podpucha. Pan Tomasz na pewno głosował na JKM :lol:
zygy napisał(a):Przy tym forum, to III RP i Okrągły stół, to mały pikuś. Kilku krzykaczy i napinaczy terroryzuje tu milcząca większość, która nie ma sił, żeby się babrać w tym bagnie
Awatar użytkownika
RakuNH
Forumowy bożek
 
Posty: 5454
Rejestracja: 13 Sty 2009 19:05

Re: Polityka

Postprzez Laleczka Chucky » 26 Lip 2010 14:54

Przyjmie Twoje zaproszenie, wszystkich przyjmuje :mrgreen:
Laleczka Chucky
Żywa legenda
 
Posty: 3877
Rejestracja: 20 Lis 2006 17:39

Re: Polityka

Postprzez Masha » 26 Lip 2010 14:57

Weronikę też zaprosiłam i Nojnerkę też (ale w tym wypadku czuję kosza) :lol:
Właśnie widziałam, że Pan Tomek Cię ma w znajomych. Ma ktoś oprócz mnie i Mateusza facebooka? Chętnie zaproszę :D

Żeby było w temacie Pan Tomek na prezydenta.
Zdecydowane NIE dla biathlonu bez Magdaleny Neuner!
Awatar użytkownika
Masha
Mistrz Olimpijski
 
Posty: 1648
Rejestracja: 12 Gru 2008 17:11
Miejscowość: okolice Słupska

Re: Polityka

Postprzez matti » 27 Lip 2010 14:22

Masha a czy ja komuś bronie głosować na Komorowskiego? Każdy głosuje tak jak uważa. Co innego gdy w sposób chamski odnosi się do przeciwnika (Bartoszewski, Wajda, Olbrychski, Jackowska...).

Tymczasem Michał Boni zapowiada:

1. Podwyżkę stawki VAT z 22% do 25%. Likwidację obniżonych (0,3 i 7)
2. Podwyżka podatku dochodowego
3. Podwyżka akcyzy
4. wzrost składki rentowej
5. obniżenie zasiłku pogrzebowego
6. zamrożenie płac budżetówki
7. likwidacja ulgi prorodzinnej
8. likwidacja becikowego

Wszystkie te plany mają wejść w życie z dniem 1.01.2011r. Czyżbym miał rację?

A Lech Wałęsa jest bezkarny! http://niezalezna.pl/article/show/id/37039 Oto obraz naszego kraju!
http://www.olimpijskienewsy.pl/- serdecznie zapraszam!
matti
Kadra B
 
Posty: 572
Rejestracja: 24 Lis 2006 06:52

Re: Polityka

Postprzez matti » 28 Lip 2010 16:51

Jeżeli ktoś miał jeszcze nadzieję, że Polska po wyborach to nadal normalny kraj to te nadzieje prysły! Właśnie szef MSZ towarzysz R.Sikorski poinformował, że po zaprzysiężeniu nowy prezydent B.Komorowski będzie miał swoje portrety w urzędach/ambasadach itp!!!!!!!! Powiedzmy sobie szczerze- reżim. Inaczej tego nie nazwę! Ciekawe dlaczego taka propozycja nie padła w lipcu 2009r?? Panowie z PO zaczynają mnie już bulwersować. A najlepsze jest to, że media zajmują się PiS-em a nie NIE-RZĄDEM Tuska, który doprowadzi do tego, że najbiedniejsi Polacy nie będą mieli za co żyć!!
http://www.olimpijskienewsy.pl/- serdecznie zapraszam!
matti
Kadra B
 
Posty: 572
Rejestracja: 24 Lis 2006 06:52

Re: Polityka

Postprzez damian940915 » 30 Lip 2010 21:23

Wczoraj słyszałem że podatek VAT idzie w górę o 1 % mimo sprzeciwu ekonomistów. Ucieszyłem się że w TVN ten pomysł też został i to dosłownie zjechany przez dziennikarza zajmującego się tematami biznesowymi..
Narty były złe i strzelanie, strzelanie też było złe ...
Awatar użytkownika
damian940915
Mistrz Świata
 
Posty: 1257
Rejestracja: 13 Lut 2009 23:26

Re: Polityka

Postprzez matti » 01 Sie 2010 15:17

No cóż z tego co powiedział Tusk to rząd nic nie zrobi. Oszukują ludzi, kłamią. Pytanie kto i kiedy przeprowadzi reformy uzdrawiające finanse publiczne? Ten Rząd leci w ch... na całego. Likwidacja przywilejów emerytalnych to powinna być reforma nr. 1, ale nie będzie!

Przy okazji PO nie chce już likwidacji abonamentu RTV czy ograniczać roli prezydenta. Co za parszywi oszuści. Oj Kukiz śpiewa "Za wszystko k...y zapłacicie..." i zapłacą jak zrobią z nas drugie Węgry!
http://www.olimpijskienewsy.pl/- serdecznie zapraszam!
matti
Kadra B
 
Posty: 572
Rejestracja: 24 Lis 2006 06:52

Re: Polityka

Postprzez Adrian Woźniak » 01 Sie 2010 22:04

Wszyscy obawiali się, że to PIS może prowadzić politykę rodem z PRLu, a tu się okazuje, że niby liberalna platforma po zdobyciu "pełni władzy" zaczyna coraz śmielej sobie poczynać. Mam nadzieje, że taki stan rzeczy skończy się najpóźniej za rok przy okazji wyborów parlamentarnych...
Przegrywa tylko ten, kto się poddaje.
Adrian Woźniak
Mistrz Świata
 
Posty: 1121
Rejestracja: 12 Lut 2009 23:05

Re: Polityka

Postprzez matti » 03 Sie 2010 10:56

Trwa cyrk z PO w roli głównej. Świetny czas sobie te gbury wybrały bo akurat na dzień 3.08 SN stwierdza ważność wyborów oraz usuwa się krzyż spod Pałacu Prezydenckiego. Jednak wbrew medialnym pozorom dziś wydarzy się coś o wiele ważniejszego! Mianowicie Rząd przedstawia "Wieloletni Plan Finansowy RP".

Okazuje się, że z dniem 1.01.2011r nie tylko wzroście VAT z 22% do 23%, ale także wzrosną stawki z 3% do 6% i z 7% do 8%. Cyrk się zapowiada straszny. Do tego jesienią wzrosną ceny gazu (może nawet o 20%), mąka ma podrożeć o 15/20% już w ciągu najbliższych tygodni! Ciekawe jak zareaguje ludność na politykę Tuska!?

A Pawlak boi się podpisać umowę gazową z Rosją (co nie dziwi, bo później na niego zwalą odpowiedzialność, jeżeli odkryją w RP gaz łupkowy, a my będziemy musieli do 2034r ciągnąć paliwo od Rosji). Ciekawe czy Sikorski lub Tusk podpiszą umowę. Oby tego nie robili!!!
http://www.olimpijskienewsy.pl/- serdecznie zapraszam!
matti
Kadra B
 
Posty: 572
Rejestracja: 24 Lis 2006 06:52

Re: Polityka

Postprzez matti » 03 Sie 2010 12:47

Tymczasem pod Pałacem dzieje się to, czego się można było spodziewać. Komorowski z cała swoją bandą (czyt. WSI) doprowadził do walk o krzyż. Co za chamskie bydlaki nie mające poszanowania dla nikogo i niczego. Niech sobie ten krzyż tam stoi, komu przeszkadza?? Niech sobie pomnik tzw. mohery wybudują i wtedy go przeniesiecie.

Ciekawe jak będzie reagowała Platforma jak wynosić będą portrety Komorowskiego, gdy już nie będzie Prezydentem?
http://www.olimpijskienewsy.pl/- serdecznie zapraszam!
matti
Kadra B
 
Posty: 572
Rejestracja: 24 Lis 2006 06:52

Re: Polityka

Postprzez ssonicsl » 03 Sie 2010 13:24

matti napisał(a):Tymczasem pod Pałacem dzieje się to, czego się można było spodziewać.

Tak. Banda oszołomów łamiących prawo triumfuje.

matti napisał(a):Niech sobie ten krzyż tam stoi, komu przeszkadza??

A słyszał Pan o takim dziwacznym pojęciu zwanym prawem? To co matti może jutro ja Tobie przed drzwiami do domu postawię olbrzymi krzyż który ci zarygluje wejście? I go nie usuniesz :)
Większość osób jest za usunięciem. Demokracja? W ogóle co on tam robi? Czy po mojej śmierci ktoś postawi krzyż w miejscu gdzie pracowałem czy mieszkałem? NIE. Nawet bym sobie tego nie życzył.

matti napisał(a):Niech sobie pomnik tzw. mohery wybudują i wtedy go przeniesiecie.

Jak otrzymają zezwolenie budowlane. Chyba że to prawo też masz w głębokim poważaniu. W każdym razie byleby mi nie przesłaniał pomnika księcia Poniatowskiego. On sobie zasłużył na pomnik życiem, tym co w tym życiu zrobił.


Dzisiaj stała się rzecz bardzo zła. Bezprawie triumfuje. Ci ludzie, ta garstka 18 osób sparaliżowała służby państwowe, które nijak sobie nie mogą z nimi poradzić. Co z tego że łamią prawo, wielokrotnie łamią prawo? Dla nich to nie ma znaczenia. Wiarą wycierają sobie ... . Należałoby ich usunąć, nawet siłą, jeśli po dobroci by nie chcieli, a później dowalić takie kary żeby im polityczne demonstracje zbrzydły raz na zawsze.

Władza okazała się słaba. Ja na taką władzę nie zagłosuje.

A to może i ja sobie zbiorę grupkę 100 osób, postawimy krzyż na terenie budowy autostrady i powiemy że się nie ruszymy stąd nigdzie w końcu to świętość ten krzyż (to znaczy subtelnie dam znać że za określoną kwotę krzyż możemy przenieść :lol: ). Zresztą z tego co wiem już się takie rzeczy w tym kraju działy...
ssonicsl
Kadra A
 
Posty: 866
Rejestracja: 20 Lut 2010 15:04

Re: Polityka

Postprzez RakuNH » 03 Sie 2010 13:38

ssonicsl napisał(a):A słyszał Pan o takim dziwacznym pojęciu zwanym prawem? To co matti może jutro ja Tobie przed drzwiami do domu postawię olbrzymi krzyż który ci zarygluje wejście? I go nie usuniesz :)
Większość osób jest za usunięciem. Demokracja? W ogóle co on tam robi? Czy po mojej śmierci ktoś postawi krzyż w miejscu gdzie pracowałem czy mieszkałem? NIE. Nawet bym sobie tego nie życzył.


Dobre porównanie tylko trzeba zaznaczyć że Mattiemu ten krzyż kilka miesięcy nie przeszkadza i wychodzi przez te kilka miesięcy oknem a dopiero później chciałby sobie wyjść drzwiami. Po czym wnioskujesz że większość jest za usunięciem? Mamy super ustrój - demokrację to zróbmy referendum :lol:
zygy napisał(a):Przy tym forum, to III RP i Okrągły stół, to mały pikuś. Kilku krzykaczy i napinaczy terroryzuje tu milcząca większość, która nie ma sił, żeby się babrać w tym bagnie
Awatar użytkownika
RakuNH
Forumowy bożek
 
Posty: 5454
Rejestracja: 13 Sty 2009 19:05

Re: Polityka

Postprzez Kacpero221 » 03 Sie 2010 13:51

Ci "obrońcy praw człowieka" zachowują się jak pseudokibice (kibice przynajmniej śpiewać umieją :lol: ). Burdy o krzyż. Wyzywanie księży od...Żydów. Bez komentarza. Tacy wielcy "uduchowieni", a jednak okazują kompletny brak szacunku do ofiar i księży. Przecież ten krzyż jest i będzie symbolem tej tragedii, bez względu, gdzie stoi.
Awatar użytkownika
Kacpero221
Kadra A
 
Posty: 951
Rejestracja: 30 Lis 2009 19:04

Re: Polityka

Postprzez karlos » 03 Sie 2010 16:53

Dzisiejszą sytuację obserwowałem z niesmakiem, żeby ci rzekomi katolicy obrażali księży i byli gotowi wszcząć burdy, tylko aby PiS-owi słupki skoczyły w notowaniach, to już przesada. Do mnie zupełnie nie przemawia argument, że skoro znalazła się grupka ludzi, typu którzy swego czasu czarownice palili na stosach, to z tego powodu ma być łamane prawo i skandal na cały świat.
Po tych wydarzeniach wielu będzie się bało przyzwolić na stawianie krzyży tymczasowych w pobliżu swojego terenu, bo a nuż z tego będzie jakaś afera. Moim zdaniem na pewno ta afera nie służy krzyżowi w życiu publicznym i ponadto podważa autorytet Kościoła oraz państwa.
Wymagajcie od siebie choćby inni od was nie wymagali
Awatar użytkownika
karlos
Żywa legenda
 
Posty: 2898
Rejestracja: 12 Gru 2009 23:09
Miejscowość: Gdynia

Re: Polityka

Postprzez matti » 03 Sie 2010 18:29

Bezprawnie? To zamknąć harcerzy, którzy tam go postawili! Co za problem? Chyba każdy się spodziewał, że fanatycy wykorzystają okazję i się im nie dziwie. Media zrobiły z tego aferę, dołożyli politycy obrażający tych ludzi (Palikot i Niesiołowski) i efekt mamy. Teraz już nic nie pozostaje innego jak zbudować pomnik, a o tym pisałem jeszcze przed burdami, ale panowie z PO są mądrzejsi!!

PO wiedziało, że tak będzie i stąd akurat na dziś wyznaczyli rozmowy o Wieloletnim Planie Finansowym RP!
http://www.olimpijskienewsy.pl/- serdecznie zapraszam!
matti
Kadra B
 
Posty: 572
Rejestracja: 24 Lis 2006 06:52

Re: Polityka

Postprzez Masha » 03 Sie 2010 23:01

Jeden krzyż już stoi, dostawią z kilkanaście kolejnych i zrobi nam się cmentarz przed Pałacem Prezydenckim. To nie miejsce pielgrzymek. Niech przeniosą krzyż w miejsce gdzie powinien stać i w miejsce które wyznaczą mu księża. Nie ma krzyży w szkole, to czemu ma stać tam, przecież nawet to nie miejsce tragedii :? Nie rozumiem tych wszystkich burd :?
Zdecydowane NIE dla biathlonu bez Magdaleny Neuner!
Awatar użytkownika
Masha
Mistrz Olimpijski
 
Posty: 1648
Rejestracja: 12 Gru 2008 17:11
Miejscowość: okolice Słupska

Re: Polityka

Postprzez matti » 04 Sie 2010 07:23

Oczywiście Masha zgadzam się z Tobą w 100%. Krzyż musi zostać przeniesiony tyle, że nie można z tego wydarzenia robić takiej afery jak robiła przez ostatni miesiąc telewizja TVN. Podczas różnych programów ludzie byli wyzywani od moherów, ciemnogród, średniowiecze. A do tego obrażania doszli politycy. PiS powiedział, że jest za pomnikiem, PO też tak mogło powiedzieć i byłby totalny spokój. A tak urządzono to całe przedstawienie, żeby przeciętny Kowalski nie zwrócił uwagi na wzrost kosztów życia jaki go czeka od 1.01.2011.

Nie wiem jak u Ciebie Masha, ale ja będąc na hospitacjach w Rzeszowie (Marzec, Kwiecień 2010) krzyże w klasach widziałem. W mojej miejscowości też są? Co teraz pozdejmowali, żeby zawiesić portret Komorowskiego??

Ale są ważniejsze sprawy niż krzyż pod Pałacem, a mianowicie finanse państwa. Oto co po mojej analizie będzie zmienione od 1.01.2011r i czy będą to zmiany korzystne?

Wygląda na to, że zmieni się tylko kilka stawek VAT tj. będzie 5,8 i 23%. Co to oznacza dla ludzi? Dla osób z tzw. POLSKI B jest to przede wszystkim zagrożenie godnego życia. Przy okazji cały czas rosną ceny poszczególnych towarów (np. mąki, jabłek). Rośnie cena paliwa. Wzrośnie inflacja, co również jest już przesądzone. Podwyżki czekają nas więc kolejne już z nowym rokiem. Przyniosą one tylko 5mld zł zysku dla budżetu (czyli praktycznie nic patrząc na stan finansowy państwa). Co gorsza rząd nie przeprowadził reform Polsce naprawdę potrzebnych tj. zmniejszenie liczby urzędników (dziś wydajemy na nich 1,8mld zl więcej niż w 2007r). Kolejna sprawa to likwidacja przywilejów emerytalnych (m.in dla mundurowych). Ale najlepiej postawić bat nad zwykłymi ludźmi, oni utrzymają rząd darmozjadów z PO i PSL! Tak się kończy nic nie robienie!
http://www.olimpijskienewsy.pl/- serdecznie zapraszam!
matti
Kadra B
 
Posty: 572
Rejestracja: 24 Lis 2006 06:52

Re: Polityka

Postprzez markos7207 » 04 Sie 2010 10:15

Żle się stało że doszło wczoraj do tej awantury ale wieszanie psów tylko na osobach które w swoim mniemaniu uważały że to co robią jest słuszne, jest mocno jednostronne i niesprawiedliwe. Każdy kto ma choć trochę wyobrażni mógł przewidzieć że to się musi tak skończyć, do tego cały tabun policjantów i strażników miejskich miał uspokoić i przekonać tych ludzi by dobrowolnie oddali krzyż ? Nie usprawiedliwiam tych osób ale staram się je zrozumieć.
Krzyż jest wykorzystywany przez różnych polityków(i nie mam na myśli tego konkretnego krzyża) Karlos i zwalanie winy na PiS jest nieuczciwe bo nikt z tej partii tym ludziom nie kazał koczować dzień i noc przed Pałacem. Raptem Komorowskiemu zaczął ten krzyż tak bardzo przeszkadzać i cała kumulacja tych wszystkich emocji zaczęła się od jego nieszczęsnej wypowiedzi, i to on w największej mierze ponosi odpowiedzialnośc za zaistniałą sytuację bo zabrakło mu wyczucia i wyobrażni, ale także co muszę przyznać ze smutkiem, warszawskiej Kurii. W takich kwestiach nie wolno pozostawiać niedomówień i umywać rąk.
W ogóle wydaje mi się że problem jest sztucznie rozdmuchany, zwłaszcza przez przeciwników tego krzyza. Krzyz mogl stać na miejscu, do momentu ustawienia pomnika, tablicy itp. Nie wiem dlaczego pewnym osobom tak bardzo ten krzyż przeszkadza, ja nie widzę problemu by postał tam jeszcze trochę skoro stał tyle czasu. A tak wyszła z tego farsa i totalna kompromitacja. Czy to była tak ważna i niecierpiąca zwłoki sprawa dla funkcjonowania państwa żeby angażować tak duże siły Policji i Straży Miejskiej ? Pewnie akcja niemało kosztowała ale co tam, lepiej dawać ludziom tematy zastępcze i szukać pieniędzy w ich kieszeniach...
Jeśli władzy zależy na prawdziwym i szybkim rozwiązaniu sprawy a nie pozorowanym jak dotychczas, należy jak najszybciej ogłosić konkurs z krótkim terminem na tablicę, pomnik czy co tam miałoby stanąć w miejscu krzyża i wszyscy będą zadowoleni a obrońcy krzyża sami odniosą go do kościoła gdy zobacza że coś naprawdę zacznie sie dziać w tym kierunku.
A jeśli ktoś widzi problem w sfinansowaniu tego projektu to myślę że ludzie którym zależy na upamiętnieniu miejsca w którym gromadzili sie w tak dużej liczbie po katastrofie składajć kwiaty i znicze, sami wpłacaliby pieniądze na taki pomnik lub tablicę. Sam bym z checią tak zrobił.
Wystarczy dobra wola i nic więcej.
Dopóki nie zajrzałem do internetu nie wiedziałem, że jest na świecie tylu idiotów - S.Lem

STOP szKODnikom!
Awatar użytkownika
markos7207
Forumowy bożek
 
Posty: 6357
Rejestracja: 18 Lut 2009 16:25

Następna

Wróć do Hyde Park

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 20 gości