Zakaz sprzedaży piwa na stadionach

O wszystkim.

Zakaz sprzedaży piwa na stadionach

Postprzez figaro56 » 23 Mar 2009 19:45

Nasi "ukochani" politycy smażą nam przepis o zakazie sprzedaży i spożycia alkoholu niskoprocentowego na imprezach masowych. Propozycję senatu poparł już sejm a więc sprawa już załatwiona. Chciałbym abyście wypowiedzieli się co o tym sądzicie. Moim zdaniem to skrajny kretynizm. Byłem już na paru imprezach sportowych w Europie i nigdzie się z takim czymś nie spotkałem. U nas zdaje się, że normy wyznaczają kibole piłkarscy bo innego wytłumaczenia dla tak debilnej decyzji nie ma. Jeżeli ktoś myśli, że wraz z piwem znikną burdy i chamstwo z naszych stadionów to chyba jeszcze tak naprawdę na żadnym meczu nie był. Denerwuje mnie ta ustawa bo politycy chyba wszystkich nas kibiców wsadzili do jednego wora. Nie chodzi mi o to piwo ale o zasadę. Nie walczą z chuliganami stadionowymi tylko poniżają nas normalnych kibiców, żeby była jasność nie jestem amatorem chmielowego napoju. Preferuję raczej mocniejsze trunki i na żadnej imprezie zimowej jakoś nie miałem problemu z kupnem grzanego wina na rozgrzewkę czy nawet sznapsa oczywiście za granicą. Dlaczego u nas nie można normalnie kulturalnie wypić i kulturalnie kibicować. Normalny człowiek jak wypije nawet te kilka piw to nie będzie z bejsbolem ganiał po stadionie czy z brzytwą na sznurku albo z toporkiem. U mnie jest stadion żużlowy i od 1990 roku sprzedają tam piwo podczas zawodów i jakoś nigdy nie byłem świadkiem ani nie słyszałem o żadnych burdach czy ekscesach na stadionie a i na mocniejsze trunki porządkowi przymykali oczy. Pytanie komu to przeszkadzało? Chyba jednak to nie alkohol na stadionach jest przyczyną tego co mamy w piłce nożnej.
figaro56
Żywa legenda
 
Posty: 4104
Rejestracja: 19 Lis 2008 23:39

Re: Zakaz sprzedaży piwa na stadionach

Postprzez Zann » 26 Mar 2009 12:00

n
Ostatnio edytowany przez Zann, 18 Wrz 2010 16:58, edytowano w sumie 1 raz
http://www.tylkoigrzyska.pl/
Zann
Młodzieżowiec
 
Posty: 261
Rejestracja: 12 Gru 2008 01:06

Re: Zakaz sprzedaży piwa na stadionach

Postprzez Predator » 26 Mar 2009 12:37

Z pewnością alkohol sprzyja jednak chuligańskim zachowaniom więc ja osobiście nie będę rozdzierał szat. Najlepiej smakuje mi piwko przed telewizorem....
Daszka ruuuuleeez!
Marek Kolejarz
Awatar użytkownika
Predator
Kadra B
 
Posty: 658
Rejestracja: 17 Gru 2008 19:39
Miejscowość: Małopolska

Re: Zakaz sprzedaży piwa na stadionach

Postprzez markos7207 » 26 Mar 2009 13:03

Cięzko w tym temacie zająć jednoznaczne stanowisko.Chyba najlepiej powiedzieć jak swego czasu Wałęsa: jestem za a nawet przeciw. A mówiąc poważnie to rozumiem argumenty obu stron. Normalnemu kibicowi nie grozi że jak wypije sobie podczas imprezy sportowej parę piw, to mu "palma odbije", ale co zrobią ci debile co przychodzą na stadion(mowa o meczu piłkarskim) nie z rodziną a z kastetem,siekierą i Bóg wie z czym jeszcze jak będa mieli piwo na stadionie w nieograniczonej ilości? Sam na "imprezie masowej" ostatnio byłem kilkanaście lat temu, więc po zakazie szczególnie płakał nie będę, także wolę wypić sobie browara w domu. Słuszność decyzji oceniam na 55/45, ale więcej do powiedzenia mają zapewne ci, którzy często chodza na takie imprezy.
Dopóki nie zajrzałem do internetu nie wiedziałem, że jest na świecie tylu idiotów - S.Lem

STOP szKODnikom!
Awatar użytkownika
markos7207
Forumowy bożek
 
Posty: 6357
Rejestracja: 18 Lut 2009 16:25

Re: Zakaz sprzedaży piwa na stadionach

Postprzez figaro56 » 26 Mar 2009 18:11

Pytanie tylko dlaczego to ci debile mają wyznaczać standarty jak ma wyglądać sportowe widowisko? Mam wrażenie, że to poniekąd "zwycięstwo" właśnie tych kibiców specjalnej troski. To oni powinni się dostosować do nas a nie na odwrót a jeżeli ktoś nie potrafi to won ze stadionu. Idąc tokiem rozumowania polityków następnym krokiem powinien być zakaz sprzedaży piwa w całym mieście w którym ma się odbyć impreza sportowa albo powiecie, województwie. Najlepiej w całym kraju w dniu kiedy jest ligowa kolejka.
figaro56
Żywa legenda
 
Posty: 4104
Rejestracja: 19 Lis 2008 23:39

Re: Zakaz sprzedaży piwa na stadionach

Postprzez RakuNH » 26 Mar 2009 20:36

Zann napisał(a):Zgadzam się z Twoim poglądem w tej sprawie.Ja też podczas imprezy sportowej chciałbym dla rozgrzewki wypić sznapsa lub dla ochłody zimne piwo.Przyjemnie jest w gronie przyjaciół i znajomych delektować się trunkiem i widowiskiem sportowym Jednakże patrząc na naszą polską rzeczywistość i na rodaków to mam wątpliwości czy jako społeczeństwo dorośliśmy kulturowo do takiego "przywileju".Jeszcze jedno.Gdyby władza naprawdę chciała rozwiązać problem debili na stadionach to ma po temu wszelkie środki począwszy od tzw. szybkiej ścieżki legislacyjnej a skończywszy na gumowych pałkach i kulach.Wystarczy chcieć tak jak chciano w Anglii.



a mi tak naprawde was żal. Wypowiadacie się na temat osób o których GÓWNO wiecie. Mnie też byście pewnie uznali za 'debila' bo chodze w szaliku na mecze i jeżeli by było trzeba to bym go bronił a wy byście płakali i uciekali bez wzgledu na wasz wiek. ja reprezentuje swój klub a wsadzanie ZAGORZAŁYCH kibiców do jednego worka świadczy o waszym skromyn intelekcie. Życze Ci żebyś bez przyczyny dostał taką gumową kulką w bruch. Mam i będe miał blizne do końća życia ale co to Cie obchodzi. W końcu jestem debilem a wy jesteście kulturalnymi fanami którzy chodzą od święta na mecze i nigdy nie byli na meczu wyjazdowym...

Nie pozdrawiam.
zygy napisał(a):Przy tym forum, to III RP i Okrągły stół, to mały pikuś. Kilku krzykaczy i napinaczy terroryzuje tu milcząca większość, która nie ma sił, żeby się babrać w tym bagnie
Awatar użytkownika
RakuNH
Forumowy bożek
 
Posty: 5454
Rejestracja: 13 Sty 2009 19:05

Re: Zakaz sprzedaży piwa na stadionach

Postprzez markos7207 » 26 Mar 2009 23:22

RakuNH i po cholerę się tak napinasz ? Sam napisałeś ze chodzisz na mecz z szalikiem a to chyba duża różnica niż z siekierą i bejsbolem, i chyba podczas meczu kibicujesz swoim barwom a nie wyrywasz krzesła i rzucasz w fanów przyjezdnych. Zapewniam Cię że potrafię odróżnić szalikowców którzy jeśli trzeba są gotowi bronić barw swojej ukochanej drużyny od zwykłych bandziorów którzy przyszli tylko po to żeby wyzywać przeciwników od najgorszych i jak się uda porachować im kości. Mam nadzieję że należysz do tych pierwszych. Ja jednak pozdrawiam !
Dopóki nie zajrzałem do internetu nie wiedziałem, że jest na świecie tylu idiotów - S.Lem

STOP szKODnikom!
Awatar użytkownika
markos7207
Forumowy bożek
 
Posty: 6357
Rejestracja: 18 Lut 2009 16:25

Re: Zakaz sprzedaży piwa na stadionach

Postprzez RakuNH » 27 Mar 2009 07:35

Nie mówiłem głównie do Ciebie a do tego kogoś kogo cytowałem. a napiąłem się bo jak słysze o Angli gumowych pałkach itp to dostaje kur****. Poporstu 90% ludzi nie zdaje sobie sprawy że policja u nas jest za głupia żeby zniszczyć chuligaństwo. I zazwyczaj wychodzi z założenia "a trudno zawieniemy wszytskich" :roll:

Pamiętam jak była afera z kibicami GKSU Katowice. Jak w Krakowie na Dworcu w mydlnikach zostali wszyscy (800 ośób) przetrzepani i powyzywani przez reprezentatów prawa. A jak ktoś wierzy że wszyscy byli winni to gratuluje. pamietam wtedy te komenatarze (dobrze im tak, tępić to bydło)...
zygy napisał(a):Przy tym forum, to III RP i Okrągły stół, to mały pikuś. Kilku krzykaczy i napinaczy terroryzuje tu milcząca większość, która nie ma sił, żeby się babrać w tym bagnie
Awatar użytkownika
RakuNH
Forumowy bożek
 
Posty: 5454
Rejestracja: 13 Sty 2009 19:05

Re: Zakaz sprzedaży piwa na stadionach

Postprzez figaro56 » 27 Mar 2009 11:29

Do kogo masz pretensje, że społeczeństwo tak odbiera kibiców w szalikach? Miej pretensje do tych którzy demolują stadiony i ulice. To wam powinno zależeć aby takich chorych pacjentów wyrugować ze swoich szeregów. Latami ciężko pracowano aby kibic w szaliku stał się synonimem stadionowego chamstwa i chuligaństwa. Zgadzam się to niesprawiedliwe i krzywdzące uogólnienie ale jak mają inni oceniać widząc popisy na przykład kibiców Legii na Litwie czy zadymę na Pucharze Polski. Jaki zdanie o kibicach piłkarskich może mieć człowiek który czekając na dworcu kolejowym widzi pociąg widmo którym wracali kibice z meczu. Wiem, że odnoszenie tego do ciebie może być krzywdzące ale piłka jest cały czas na waszej połowie i tylko wy normalni szalikowcy możecie to zmienić.
figaro56
Żywa legenda
 
Posty: 4104
Rejestracja: 19 Lis 2008 23:39

Re: Zakaz sprzedaży piwa na stadionach

Postprzez Zann » 27 Mar 2009 14:20

n
Ostatnio edytowany przez Zann, 18 Wrz 2010 16:59, edytowano w sumie 1 raz
http://www.tylkoigrzyska.pl/
Zann
Młodzieżowiec
 
Posty: 261
Rejestracja: 12 Gru 2008 01:06

Re: Zakaz sprzedaży piwa na stadionach

Postprzez Adrian Woźniak » 27 Mar 2009 16:49

Moim zdaniem alkohol powinien zniknąć ze stadionów. Dlaczego?
Nie u wszystkich, ale u wielu wywołuje niekontrolowaną agresję. Rozumiem Figaro, że chciałbyś napić się piwa w trakcie zawodów, ja równiez nie stronie od tego trunku, ale trzeba spojrzeć na to w szerszym ujęciu. Wiele osób nawet po wypiciu piwa czy dwóch traci kontrolę nad sobą, zachowuje się w chamski, niekulturalny sposób co stanowi dobrą pożywkę do utarczek pomiędzy kibicami. To, że Ty jesteś odpowiedzialny, Twoi znajomi, 90% innych kibiców, to nie znaczy, że wszyscy tacy będą :wink: Zgodze się też z Rachu, że czasami człowiek chcąc nie chcąc zostaje wciągnięty w wir wydarzeń, czasami wbrew sobie.

A co do samego kibicowania. Od prawie piętnastu lat jestem fanem Realu Madryt. Wielu moich kolegów, znajomych kibicuje Barcelonie, czyli jak wiadomo największemu rywalowi "Królewskich". Nie przeszkadza mi to jednak w żadnym stopniu w utrzymaniu bardzo dobrych relacji z nimi, wyjściu na piwo, impreze itp. Co najwyżej zdarzają się żartobliwe docinki. Jak np po ostatnich meczach LM: "Real 1/8 Madryt" albo "Real...Co?...4:0!!! " itp :P
Oczywiście, że przeżywam porażki swojej ukochanej drużyny, ale nie widze powodu, żebym wyładowywał swoje emocje na innych osobach :shock:
Nie rozumiem tej nienawiści, która siedzi w ludziach. Byłem na kilku meczach pierwszoligowych i niestety zamiast prawdziwego dopingu zdarzały się pełne nienawiści wyzwiska w kierunku przeciwnej drużyny. Czy na tym polega kibicowanie swojej drużynie?
Nie, te chamskie zachowania, agresywne reakcje świadczą raczej o niedojrzałości.
Przegrywa tylko ten, kto się poddaje.
Adrian Woźniak
Mistrz Świata
 
Posty: 1121
Rejestracja: 12 Lut 2009 23:05

Re: Zakaz sprzedaży piwa na stadionach

Postprzez RakuNH » 27 Mar 2009 19:47

Zann napisał(a):
RakuNH napisał(a):
Zann napisał(a):Zgadzam się z Twoim poglądem w tej sprawie.Ja też podczas imprezy sportowej chciałbym dla rozgrzewki wypić sznapsa lub dla ochłody zimne piwo.Przyjemnie jest w gronie przyjaciół i znajomych delektować się trunkiem i widowiskiem sportowym Jednakże patrząc na naszą polską rzeczywistość i na rodaków to mam wątpliwości czy jako społeczeństwo dorośliśmy kulturowo do takiego "przywileju".Jeszcze jedno.Gdyby władza naprawdę chciała rozwiązać problem debili na stadionach to ma po temu wszelkie środki począwszy od tzw. szybkiej ścieżki legislacyjnej a skończywszy na gumowych pałkach i kulach.Wystarczy chcieć tak jak chciano w Anglii.



a mi tak naprawde was żal. Wypowiadacie się na temat osób o których GÓWNO wiecie. Mnie też byście pewnie uznali za 'debila' bo chodze w szaliku na mecze i jeżeli by było trzeba to bym go bronił a wy byście płakali i uciekali bez wzgledu na wasz wiek. ja reprezentuje swój klub a wsadzanie ZAGORZAŁYCH kibiców do jednego worka świadczy o waszym skromyn intelekcie. Życze Ci żebyś bez przyczyny dostał taką gumową kulką w bruch. Mam i będe miał blizne do końća życia ale co to Cie obchodzi. W końcu jestem debilem a wy jesteście kulturalnymi fanami którzy chodzą od święta na mecze i nigdy nie byli na meczu wyjazdowym...

Nie pozdrawiam.

Nie mam w zwyczaju reagować na tego typu posty.Ponieważ dwa razy zostałem wywołany do tablicy a inni uczestnicy forum moim zdaniem nie potrzebnie odpowiedzieli ,złamie zasadę i zripostuję. W mojej wypowiedzi postąpiłem bardzo delikatnie używając słowa debile.Informuję że debilizm to termin medyczny określający wrodzony stan upośledzenia umysłowego, który powoduje nieprzystosowanie społeczne lekkiego stopnia.By nie owijać w bawełnę i nazwać rzeczy po imieniu powinienem użyć słowa kretyni .Kretyn to osobnik oznaczający się niedorozwojem umysłowym ciężkiego stopnia. Sorry ,że podaję te medyczne definicje przecież Ty, osoba o bogatym intelekcie znasz je.Innym uczestnikom forum o "skromnym intelekcie" mogą być one obce więc to dla nich.Ponieważ jesteś bardzo bystry czego dowodem jest fakt ,że znasz takie trudne słowa jak "GÓWNO" więc zapewne nie będzie to stanowiło dla Ciebie większego problemu i wskażesz w którym miejscu swojej wypowiedzi porównałem zagorzałych kibiców czyt.szalikowców do stadionowych debili,w którym miejscu Ciebie i tobie podobnych zaszufladkowałem z nimi. Jeżeli moje określenie tak cię zbulwersowało i poczułeś sie nim dotknięty to wybacz,ale "GÓWNO "mnie to obchodzi ,to Twój problem a nie mój.Uderz w stół a nożyce się odezwą,czyżby to przysłowie w tym przypadku się sprawdziło ? Tak samo "GÓWNO" " mnie obchodzi,że dostałeś gumową kulą,że jeździsz na mecze wyjazdowe ,że policja Cię pałuje że, z tego powodu masz lęki i fobie.Poskarż się mamusi ale nie dawaj im upustu na forum atakując neutralne i pozbawione personifikacji wypowiedzi.Zapamiętaj mężczyzną nie jest ten kto staje w obronie idiotycznej sprawy jaką jest klubowy szalik tylko ten kto w razie potrzeby stanie w Twojej obronie.Pora zacząć dorastać dzieciaku. Złamałem zasadę i odpowiedziałem na atak trolla . .Pierwszy i ostatni raz na tym forum a dyskusję między nami uważam za zakończoną .Żywię nadzieję ,że w przyszłości nie będziesz się odnosił do moich wypowiedzi .Gwarantuję ,że z mojej strony tak będzie.



Tobie się przypadkiem coś nie pomyliło? Ja rozumiem że jesteś bardzo inteligentny i tą swoją inteligencją tuszujesz wady fizyczne które nie pozwalaja Ci zabić muchy. To że Ciebie pewnie nawet nie stać na mecz wyjazdowy to już nie mój problem ale nie martw się mama może pożyczy. Powiadasz mój problem? Życze Ci żebyś dostał kose w serce od takiego nożownika i wtedy lekarze powiedzą że to TWÓJ i tylko TWÓJ problem:) no ale przecież tak inteligentny człowiek nie powoli sobie na złapanie kosy. No tak zgadza się że mężczyzna nie broni tylko szala ale Ty pewnie nie broniłbyś własnej żony świętoszku bo Ciebie brzydzą takie osiłki. A będe się odnosiło do Twoich wypowiedzi tak jak mi się podoba bo nie użylem żadnego wulgaryzmu (chyba że sie boisz takiego słowa jak gówno). Nie masz bladego pojęcia o kibicowaniu. Nie masz bladego pojęcia o kibicach. NIE MASZ BLADEGO POJĘCIA jak alkohol wpływa na zachowanie kibiców bo tak naprawde nie ma on zadnego znaczenia. Jeżeli ma być jakaś awantura to będzie i nikt nie podejmuje tej decyzji pod wpływem %. Nie mam żadnych lęków czy fobi ale jak takie osoby jak Ty sobie do nas za duzo pozwalają to kończą jak kończą i tyle w temacie. Mnie nie interesuje ile masz lat. Jeżeli ubliżasz prawdziwym kibicom a nie takim jak TY (używając Twojego ulubionego słowa 'gównianym kibicom"!) to nie zasługują na szacunek.

z Figaro się zgadzam. Weź pod uwage że ja jako bardziej normalny kibic mam niewiele do powiedzenia. Jak ma być awantura to będzie... To jest poporstu jak sport a osoby 'bijące się' to poporstu jest dla nich trening. Zazwyczaj odbywa się to w zaciszu i mogą sie powyzywac. Na meczach awantury robią tylko wykłe młokosy zazwyczaj nie majace nic wspolnego z klubem i sportami walki. wiem że społeczeństwo nie akceptuje tego typu rozładowania agresji ale naprawde ŻADEN KIBIC nie bije nikogo starszego czy zbyt młodego.

a ja się spytam czemu kibicujesz Realowi? Czy jakby był w 4 lidze też byś mu kibicował? :wink: Zapewne nie. Dlatego też zazwyczaj kibiców zagranicznych drużyn nie traktuje poważnie bo 90% z nich na meczu nigdy nie było.

odrazu dziekuje adminom za ostrzeżenie no ale niestety nie mogłem nie odpowiedzieć tak wielce inteligentnej osobie porównującej mnie do siebie czyli do kretyna/debila jak to ujął po naukowemu.
zygy napisał(a):Przy tym forum, to III RP i Okrągły stół, to mały pikuś. Kilku krzykaczy i napinaczy terroryzuje tu milcząca większość, która nie ma sił, żeby się babrać w tym bagnie
Awatar użytkownika
RakuNH
Forumowy bożek
 
Posty: 5454
Rejestracja: 13 Sty 2009 19:05

Re: Zakaz sprzedaży piwa na stadionach

Postprzez Adrian Woźniak » 27 Mar 2009 21:00

Być może dobrym pomysłem byłoby wprowadzenie pewnych ograniczeń, np jednego, czy dwóch piw na osobę...


RakuNH napisał(a):a ja się spytam czemu kibicujesz Realowi?


A dlaczego Ty kibicujesz zespołowi "X" ?

Czy jakby był w 4 lidze też byś mu kibicował? :wink: Zapewne nie.

Zastanów się, czy jakikolwiek zespół przez 15 lat odnosił same zwycięstwa i wygrywał wszystko po drodze :? ? Gdybyś pofatygował się sprawdzić, to wiedziałbyś że Realowi zdarzało się kończyć ligę na czwartym, a nawet piątym miejscu w ostatnich piętnastu latach. Nie porównuj mnie proszę do sezonowców, bo ja do takowych się nie należę.

Dlatego też zazwyczaj kibiców zagranicznych drużyn nie traktuje poważnie bo 90% z nich na meczu nigdy nie było.

To później nie dziw się jeżeli Ciebie też nie traktują poważnie... :wink: Byłeś na jakimkolwiek Pucharze Świata w biathlonie 8) ? jeżeli nie, to idąc Twoim tokiem myślenia...

Nie każdy ma niestety możliwości, żeby być na meczu swojej ulubionej drużyny, przede wszystkim ze względów finansowych.
Przegrywa tylko ten, kto się poddaje.
Adrian Woźniak
Mistrz Świata
 
Posty: 1121
Rejestracja: 12 Lut 2009 23:05

Re: Zakaz sprzedaży piwa na stadionach

Postprzez Janko10 » 27 Mar 2009 21:12

Alkohol jest dla ludzi. Jedno czy dwa piwa na stadionie nie są problemem. Jeśli ktoś dostaje potem "małpiego rozumu" to niech nie pije. Dorosły to nie dziecko, żeby przed nim zabawki chować. A jeśli nabroi to karać surowo, drugi raz nie powtórzy. Prohibicja zazwyczaj prowadzi do wzrostu spożycia i patologii, nie wypijesz piwa legalnie to wypijesz ćwiartkę przemyconą pod kurtką, jak ktoś chce się napić to się napije. Wiem coś o tym, pamiętam siebie sprzed 20 lat i mecz Polska-Anglia na Śląskim.
Zann napisał(a):...Gdyby władza naprawdę chciała rozwiązać problem ... na stadionach to ma po temu wszelkie środki począwszy od tzw. szybkiej ścieżki legislacyjnej a skończywszy na gumowych pałkach i kulach. Wystarczy chcieć tak jak chciano w Anglii.

Dokładnie. Narzędzia są tylko się ich nie stosuje. I nie chodzi mi tutaj o pałki i kule (podkreślenie dla RakuNH).
Znam klika osób które przestały chodzić na mecze ze strachu. Sport powinien być przede wszystkim dla ludzi normalnych, strach przed pójściem na stadion to coś niedopuszczalnego. Uważam, że można to zmienić, ale alkohol jest tutaj tylko tematem zastępczym.
Ciągnęło mnie do sportu, ze względu na miejsce zamieszkania narty były naturalnym wyborem. Mogłem pływać, ale woda w pobliskim potoku była za zimna... Kamil S.
Awatar użytkownika
Janko10
Mistrz Olimpijski
 
Posty: 1722
Rejestracja: 06 Gru 2008 18:30
Miejscowość: Brzeg Dolny

Re: Zakaz sprzedaży piwa na stadionach

Postprzez RakuNH » 27 Mar 2009 21:37

Adrian Woźniak napisał(a):Być może dobrym pomysłem byłoby wprowadzenie pewnych ograniczeń, np jednego, czy dwóch piw na osobę...


RakuNH napisał(a):a ja się spytam czemu kibicujesz Realowi?


A dlaczego Ty kibicujesz zespołowi "X" ?

Czy jakby był w 4 lidze też byś mu kibicował? :wink: Zapewne nie.

Zastanów się, czy jakikolwiek zespół przez 15 lat odnosił same zwycięstwa i wygrywał wszystko po drodze :? ? Gdybyś pofatygował się sprawdzić, to wiedziałbyś że Realowi zdarzało się kończyć ligę na czwartym, a nawet piątym miejscu w ostatnich piętnastu latach. Nie porównuj mnie proszę do sezonowców, bo ja do takowych się nie należę.

Dlatego też zazwyczaj kibiców zagranicznych drużyn nie traktuje poważnie bo 90% z nich na meczu nigdy nie było.

To później nie dziw się jeżeli Ciebie też nie traktują poważnie... :wink: Byłeś na jakimkolwiek Pucharze Świata w biathlonie 8) ? jeżeli nie, to idąc Twoim tokiem myślenia...

Nie każdy ma niestety możliwości, żeby być na meczu swojej ulubionej drużyny, przede wszystkim ze względów finansowych.




Mi nie chodzi o 4 miejsce w lidze ale o 4 LIDZE (czwartym szczeblu rozgrywkowym). Dlaczego kibicuje zespołowi X? Bo chodze na mecze z ojcem od dziecka. I mimo dwóch klubów z ekstraklasy Wisła i Cracovia kibicuje Hutnikowi który za mojej kadencji tylko się stacza (obecnie III liga - 4 szczebel rozgrywkowy). wiekszość z was nie zna nawet tej drużyny.

To wytłumacz mi co skłoniło Cie do kibicowania Realowi? oglądanie telewizji, koszulki Raula na bazarze, moda czy coś jeszcze innego?

zgadza się. Nie jestesm kibicem biathlonym. Lubie sobie obejrzeć zawody w wolnym czasie ale nie uważam się za kibica. Na zawodach nigdy nie byłem.
zygy napisał(a):Przy tym forum, to III RP i Okrągły stół, to mały pikuś. Kilku krzykaczy i napinaczy terroryzuje tu milcząca większość, która nie ma sił, żeby się babrać w tym bagnie
Awatar użytkownika
RakuNH
Forumowy bożek
 
Posty: 5454
Rejestracja: 13 Sty 2009 19:05

Re: Zakaz sprzedaży piwa na stadionach

Postprzez RakuNH » 27 Mar 2009 21:42

Janko10 napisał(a):
Zann napisał(a):...Gdyby władza naprawdę chciała rozwiązać problem ... na stadionach to ma po temu wszelkie środki począwszy od tzw. szybkiej ścieżki legislacyjnej a skończywszy na gumowych pałkach i kulach. Wystarczy chcieć tak jak chciano w Anglii.

Dokładnie. Narzędzia są tylko się ich nie stosuje. I nie chodzi mi tutaj o pałki i kule (podkreślenie dla RakuNH).
Znam klika osób które przestały chodzić na mecze ze strachu. Sport powinien być przede wszystkim dla ludzi normalnych, strach przed pójściem na stadion to coś niedopuszczalnego. Uważam, że można to zmienić, ale alkohol jest tutaj tylko tematem zastępczym.


Dobrze. Masz swoje zdanie. OK.

Powiedz mi tylko czego Ty sie boisz? za dużo Uwagi i Interwencji chyba ogladasz bo na Polskich stadionach nic się nie dzieje. Czasem jakąs awantura ale kto nie chce to nie bierze w niej udziały. a to że w anglii udało się wytresować publiczność jak psy to nie znaczy że na osiedlach panuje spokój a wręcz przeciwnie... uważasz to za dobre postępowanie?

Wystarczy kara 10 000 za wbiegnięcie na boisko i dokładne przeszukiwanie przed wejściem ale to przerasta półgłówków pracujących w policji. :wink:
zygy napisał(a):Przy tym forum, to III RP i Okrągły stół, to mały pikuś. Kilku krzykaczy i napinaczy terroryzuje tu milcząca większość, która nie ma sił, żeby się babrać w tym bagnie
Awatar użytkownika
RakuNH
Forumowy bożek
 
Posty: 5454
Rejestracja: 13 Sty 2009 19:05

Re: Zakaz sprzedaży piwa na stadionach

Postprzez Adrian Woźniak » 28 Mar 2009 01:06

RakuNH napisał(a):Mi nie chodzi o 4 miejsce w lidze ale o 4 LIDZE (czwartym szczeblu rozgrywkowym).

Przepraszam, źle przeczytałem :wink: a co do odpowiedzi na pytanie: nawet hipotetycznie ta sytuacja jest nieprawdopodobna :D Mimo wszystko, gdyby Real spadł do 4 ligi, to i tak bym im kibicował. Wiem, że to są tylko słowa, ale przecież udowodnić tego nie jestem w stanie. Wystarczy chyba to, że od 15 lat wiernie kibicuje drużynie, mimo wielu naprawde trudnych i czasami bolesnych momentów :wink:


Dlaczego kibicuje zespołowi X? Bo chodze na mecze z ojcem od dziecka. I mimo dwóch klubów z ekstraklasy Wisła i Cracovia kibicuje Hutnikowi który za mojej kadencji tylko się stacza (obecnie III liga - 4 szczebel rozgrywkowy). wiekszość z was nie zna nawet tej drużyny.

Pamiętam, że Hutnik jeszcze kilkanaście lat temu grał w pierwszej lidze :wink: Z tego co sobie przypominam nawet zajął trzecie miejsce :wink:

To wytłumacz mi co skłoniło Cie do kibicowania Realowi? oglądanie telewizji, koszulki Raula na bazarze, moda czy coś jeszcze innego?

jak zaczynałem kibicować Realowi to wtedy o Raulu "nikt" nie słyszał :wink: to był impuls, ciężko to wytłumaczyć. Byłem zafascynowany Laudrupem, Zamorano, Redondo, Hierro, Michelem - myśle, że to jeden z powodów :wink:
Przegrywa tylko ten, kto się poddaje.
Adrian Woźniak
Mistrz Świata
 
Posty: 1121
Rejestracja: 12 Lut 2009 23:05

Re: Zakaz sprzedaży piwa na stadionach

Postprzez RakuNH » 28 Mar 2009 08:41

ehhh. Dobra niech Ci będzie bo i tak nikt z nas nie wygra. Ja poporstu nie bardzo roumiem kibicowanie zagranicznej druzyniekiedy na powdwórku ma się swoją. A co do Hutnika. Grał w Pucharze Uefa ale ja miałem wtedy 6 lat a mój pierwszy mecze juz był w 3 lidze, później 4 sezony w 3 lidze i spadek do 4..... :(
zygy napisał(a):Przy tym forum, to III RP i Okrągły stół, to mały pikuś. Kilku krzykaczy i napinaczy terroryzuje tu milcząca większość, która nie ma sił, żeby się babrać w tym bagnie
Awatar użytkownika
RakuNH
Forumowy bożek
 
Posty: 5454
Rejestracja: 13 Sty 2009 19:05

Re: Zakaz sprzedaży piwa na stadionach

Postprzez Adrian Woźniak » 28 Mar 2009 09:12

RakuNH napisał(a):ehhh. Dobra niech Ci będzie bo i tak nikt z nas nie wygra. Ja poporstu nie bardzo roumiem kibicowanie zagranicznej druzyniekiedy na powdwórku ma się swoją. A co do Hutnika. Grał w Pucharze Uefa ale ja miałem wtedy 6 lat a mój pierwszy mecze juz był w 3 lidze, później 4 sezony w 3 lidze i spadek do 4..... :(


Miejscowej drużynie też kibicuje, na kilku może kilkunastu meczach byłem, a też bywali już w 5 lidze :wink:
a co do Realu to staram się oglądać wszystkie mecze w internecie :wink:
Przegrywa tylko ten, kto się poddaje.
Adrian Woźniak
Mistrz Świata
 
Posty: 1121
Rejestracja: 12 Lut 2009 23:05

Re: Zakaz sprzedaży piwa na stadionach

Postprzez Janko10 » 28 Mar 2009 14:42

RakuNH napisał(a):
Powiedz mi tylko czego Ty sie boisz? za dużo Uwagi i Interwencji chyba ogladasz bo na Polskich stadionach nic się nie dzieje. Czasem jakąs awantura ale kto nie chce to nie bierze w niej udziały. a to że w anglii udało się wytresować publiczność jak psy to nie znaczy że na osiedlach panuje spokój a wręcz przeciwnie... uważasz to za dobre postępowanie?

Wystarczy kara 10 000 za wbiegnięcie na boisko i dokładne przeszukiwanie przed wejściem ale to przerasta półgłówków pracujących w policji. :wink:

Nie napisałem, że ja się boję tylko, że znam takich ludzi. Jak sam piszesz czasem awantury się zdarzają, ale nie jest prawdą, że jak ktoś nie chce to nie uczestniczy. Po pierwsze można "oberwać rykoszetem" a po drugie można nie mieć ochoty na to patrzeć. Jak w parku bije się grupka ludzi to nikt nie siada na ławce obok. Dlatego rozumiem, że niektórzy ludzie z tego powodu nie chodzą na stadiony.
Spokój na osiedlach nie ma nic wspólnego ze spokojem na stadionach. Pewnie, że jak ktoś chce rozróby to sobie miejsce znajdzie. Ale to nie znaczy, że ma je sobie znaleźć na stadionie. Nie wiem co widzisz złego w tym angielskim "wytresowaniu".
Co do kar i kontroli pełna zgoda. Dodał bym jeszcze srogie kary za wandalizm i drakońskie (zawsze odsiadka) za naruszenie nietykalności.
Ciągnęło mnie do sportu, ze względu na miejsce zamieszkania narty były naturalnym wyborem. Mogłem pływać, ale woda w pobliskim potoku była za zimna... Kamil S.
Awatar użytkownika
Janko10
Mistrz Olimpijski
 
Posty: 1722
Rejestracja: 06 Gru 2008 18:30
Miejscowość: Brzeg Dolny

Następna

Wróć do Hyde Park

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 34 gości

cron