Pogoda - Zima w Polsce ;]

O wszystkim.

Pogoda - Zima w Polsce ;]

Postprzez Duche » 26 Lis 2008 17:48

Taki błahy temat, ale mam nadzieję, że nie zostanie usunięty.

Otóż, jestem mocno zdenerwowany tym, że w Polsce od ok. 2 lat brakuje prawdziwej zimy - mroźnej z dużą ilością śniegu. Coś tam spadnie, za chwilę stopnieje, później zaś spadnie i tak do połowy marca, a później wiosna :( Ja bardzo lubię zimę (moja ulubiona pora roku) jeśli oczywiście jest dużo śniegu i mróz. Pytam się więc ludzi bardziej zorientowanych ode mnie - czy w tym roku w Polsce będzie taka prawdziwa zima? Nie chodzi mi tutaj, żebyście coś przepowiadali, ale czy słyszeliście w radiu, TV, od znajomych, wyczytaliście w internecie coś o tegorocznej zimie w Polsce. Będzie ona? Ja szukałem jakiś info. i nic nie znalazłem, a informacje w TV rzadko oglądam, więc nie wiem :P

Tak poza tym, czy Wy lubicie zimę?
"Nie rozumiem, jak można mieszkać w pałacu ze złota, podczas gdy tylu ludzi umiera z głodu, a następnie jechać i całować ziemię biednych krajów"
Diego Armando Maradona

Dorothea Wierer :*
Awatar użytkownika
Duche
Żywa legenda
 
Posty: 2561
Rejestracja: 13 Sty 2007 11:13
Miejscowość: Lędziny / Лендзины

Re: Pogoda - Zima w Polsce ;]

Postprzez Żaba » 26 Lis 2008 17:52

Ja zimę lubie szczególnie jak jest ona na Święta Bożego Narodzenia, tylko że to musi być taka prawdziwa Zima ze sniegiem i temperaturą poniżej 0. Zawsze snieg dodaje takiego klimatu tam Świętą.

A co do tego roku to ja słyszałem że pod koniec grudnia ma być +10 więc jak narazie na zime nie ma co liczyć.
Awatar użytkownika
Żaba
Kapitan drużyny
 
Posty: 106
Rejestracja: 03 Gru 2006 16:58
Miejscowość: Oświęcim

Re: Pogoda - Zima w Polsce ;]

Postprzez Duche » 26 Lis 2008 17:54

Żaba napisał(a):A co do tego roku to ja słyszałem że pod koniec grudnia ma być +10 więc jak narazie na zime nie ma co liczyć.


Jeśli tak będzie to chyba się pochlastam :/ Gdzie ja żyje, w Hiszpanii? Nie, w Polsce i chce ZIMĘ :)
"Nie rozumiem, jak można mieszkać w pałacu ze złota, podczas gdy tylu ludzi umiera z głodu, a następnie jechać i całować ziemię biednych krajów"
Diego Armando Maradona

Dorothea Wierer :*
Awatar użytkownika
Duche
Żywa legenda
 
Posty: 2561
Rejestracja: 13 Sty 2007 11:13
Miejscowość: Lędziny / Лендзины

Re: Pogoda - Zima w Polsce ;]

Postprzez Sebastian Krystek » 26 Lis 2008 20:13

Zamarzające włosy w nosie przy temperaturze -20C - bezcenne :)
Działa?
Awatar użytkownika
Sebastian Krystek
Site Admin
 
Posty: 867
Rejestracja: 06 Lip 2006 22:17

Re: Pogoda - Zima w Polsce ;]

Postprzez slawuch17 » 20 Sty 2009 23:06

Zgadzam się z pzredmówcą, a ta fala mroźnego powietrza wlewajaca się do pokoju po otwarciu drzwi balkonowych....
slawuch17
Młodzik młodszy
 
Posty: 14
Rejestracja: 06 Gru 2008 17:05

Re: Pogoda - Zima w Polsce ;]

Postprzez habes » 14 Lut 2009 16:42

U mnie pada 2 dni bez przerwy i jest już ponad pół metra śniegu :lol:
A jescze w niedziele było widać trawę na polach :D
Niema to jak 2 metrowe góry śniegowe przed domem 8)
Awatar użytkownika
habes
Młodzik
 
Posty: 44
Rejestracja: 23 Sty 2009 20:36

Re: Pogoda - Zima w Polsce ;]

Postprzez Mundzioł » 16 Lut 2009 14:09

Śnieg pada ale co z tego jak od razu topnieje! :cry:
Awatar użytkownika
Mundzioł
Junior
 
Posty: 100
Rejestracja: 20 Gru 2008 22:05
Miejscowość: Gostyń!

Re: Pogoda - Zima w Polsce ;]

Postprzez Janko10 » 17 Lut 2009 01:52

A u mnie się z lekka ściął... :D
Ciągnęło mnie do sportu, ze względu na miejsce zamieszkania narty były naturalnym wyborem. Mogłem pływać, ale woda w pobliskim potoku była za zimna... Kamil S.
Awatar użytkownika
Janko10
Mistrz Olimpijski
 
Posty: 1722
Rejestracja: 06 Gru 2008 18:30
Miejscowość: Brzeg Dolny

Re: Pogoda - Zima w Polsce ;]

Postprzez Duche » 17 Lut 2009 14:01

Piękna zima wreszcie w Polsce - kocham takie krajobrazy. Dzisiaj znów na narty :)
"Nie rozumiem, jak można mieszkać w pałacu ze złota, podczas gdy tylu ludzi umiera z głodu, a następnie jechać i całować ziemię biednych krajów"
Diego Armando Maradona

Dorothea Wierer :*
Awatar użytkownika
Duche
Żywa legenda
 
Posty: 2561
Rejestracja: 13 Sty 2007 11:13
Miejscowość: Lędziny / Лендзины

Re: Pogoda - Zima w Polsce ;]

Postprzez Janko10 » 18 Lut 2009 00:12

Kurcze a ja jeszcze w tym roku nie jeździłem... :(
Ale zima zrobiła się idealna, może jescze trochę na mnie poczeka... :)
Nie ma to jak pogadać o pogodzie! :lol:
Ciągnęło mnie do sportu, ze względu na miejsce zamieszkania narty były naturalnym wyborem. Mogłem pływać, ale woda w pobliskim potoku była za zimna... Kamil S.
Awatar użytkownika
Janko10
Mistrz Olimpijski
 
Posty: 1722
Rejestracja: 06 Gru 2008 18:30
Miejscowość: Brzeg Dolny

Re: Pogoda - Zima w Polsce ;]

Postprzez Adrian Woźniak » 18 Lut 2009 19:36

tak naprawde sam nie wiem :wink: gdyby nie było biathlonu to bym zimy nienawidził :lol:

jedno mi w zimie przeszkadza : śnieg, który utrudnia treningi biegowe :P przez to często musze rezygnować z leśnych ścieżek na rzecz dróg asfaltowych, co nie jest dobre dla moich ścięgien i stawów :wink:

w tym roku biegałem przy -15 stopniach, nie powiem ciekawe przeżycie :)
najgorsze było dojechać na trening rowerem (jakieś 5km) i tym samym środkiem transportu z niego wrócić :D Jak wszedłem do mieszkania poczułem niebywała ulgę, a zarazem strach, że palce nadawać się będą już tylko do amputacji :P
Przegrywa tylko ten, kto się poddaje.
Adrian Woźniak
Mistrz Świata
 
Posty: 1121
Rejestracja: 12 Lut 2009 23:05

Zima

Postprzez Janko10 » 13 Gru 2009 00:59

friducha napisał(a):a czy ktos mi w ogóle jest w stanie wytłumaczyć czemu w kraju, w którym przez 5 miesięcy jest praktycznie zima nie ma przyzwoitych biegaczy???
...

Jakie 5 miesięcy? Chyba w lodówce. I może jeszcze w Tatrach... :D
U mnie się jeszcze zima nie zaczęła chociaż mam 100km do najbliższego stoku, 3 razy padał śnieg, raz utrzymał się powyżej 24 godzin (chyba 25)...
Oczywiście to nie znaczy, że nie może być lepiej.
Ciągnęło mnie do sportu, ze względu na miejsce zamieszkania narty były naturalnym wyborem. Mogłem pływać, ale woda w pobliskim potoku była za zimna... Kamil S.
Awatar użytkownika
Janko10
Mistrz Olimpijski
 
Posty: 1722
Rejestracja: 06 Gru 2008 18:30
Miejscowość: Brzeg Dolny


Wróć do Hyde Park

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 18 gości