Co tam panie w polityce?*

O wszystkim.

Co tam panie w polityce?*

Postprzez Bartek » 14 Gru 2007 16:36

No właśnie. Interesujecie się polityką, analizujecie co się dzieje, chodzicie na wybory, czy kompletnie Was to nie interesuje, nie za bardzo wiecie, kto jest premierem, a tak w ogóle wywieźlibyście wszystkich polityków gdzieś na Madagaskar?

A jeśli się interesujecie - to co o tym wszystkim sądzicie?

OT:

* - jeśli nikogo to nie zajmuje, to chociaż możecie się podzielić wiedzą o literaturze - z jakiego utworu to cytat, kto je wypowiedział? ;)
Awatar użytkownika
Bartek
Biathlon.pl
 
Posty: 72
Rejestracja: 06 Lip 2006 22:12

Postprzez Kiri » 15 Gru 2007 13:10

Nie interesuję się polityką w ogóle, ale wiedziec kto jest premierem czy prezydentem to wiem :)
Kiri
Junior młodszy
 
Posty: 69
Rejestracja: 01 Gru 2006 18:32

Postprzez pigwa » 15 Gru 2007 18:40

Polityka oczywiście, że się interesuję. Co myślę na jej temat :?: Od kiedy zmieniła się opcja rządząca wreszcie jest spokój choć nie całkiem. O rany musiałabym pisać dużo. Lubię oglądać "Szkło Kontaktowe" to takie milsze przyswajanie wydarzeń z dnia codziennego.
Niestety sporo z naszych polityków wysłałabym nie na Madagaskar ale na Księżyc albo i dalej.
Awatar użytkownika
pigwa
Młodzik
 
Posty: 31
Rejestracja: 17 Lis 2006 12:18
Miejscowość: Warszawa

Postprzez davioz » 15 Gru 2007 21:40

Jeśli chodzi o politykę to nie żebym się interesował, ale lubie sobie pooglądać co tam się dzieje. Ludzi typu Dorn czy Lepper powinno się wysłać na Komete Halleya z suchym chlebem i wodą. Podczas wyborów głosowałem na PO.
Awatar użytkownika
davioz
Młodzieżowiec
 
Posty: 224
Rejestracja: 30 Lis 2006 15:19

Postprzez matti » 23 Sty 2008 18:25

Wady i Zalety PO

Polityka liberalna polegająca na prywatyzacji po pierwsze. Wyobrażacie sobie prywatne szpitale za które pacjęci musieliby płacić i to wcale nie mało. To samo tyczy się szkół. Dwa- wiele obiecanek na których spełnienie nie ma szans (z podwyżkami na czele). Pogorszenie się stosunków z USA co jest wielkim błędem.
Ale są też plusy- polepszenie się sytuacji z Rosją, czy właśnie profesjonalizacja wojska co już dawno powinno się stać.
matti
Kadra B
 
Posty: 572
Rejestracja: 24 Lis 2006 06:52

Postprzez Bartek » 24 Sty 2008 15:45

O ludzie. Nie wiedziałem, że w tak krótkim poście, jak ten powyżej, można zmieścić aż tyle bzdur.

Wyobrażacie sobie prywatne szpitale za które pacjęci musieliby płacić i to wcale nie mało.


Sporo szpitali zostało już sprywatyzowanych za rządów PiS - mało kto o tym teraz mówi, powtarzane są jakieś farmazony o "liberałach". Prywatne szpitale i przychodnie już istnieją i za wizyty oraz jakieś tam zabiegi pacjent bezpośrednio nie płaci. Wszystko finansuje NFZ, czyli tak jak w przypadku szpitali publicznych. Coś o tym wiem jako pacjent, który calkiem niedawno zaliczył spory rajd po szpitalach i różnej maści lekarzach.

Nie rozumiem tego lęku: prywatyzacja to przecież w głównej mierze tylko zmiana właściciela - czy pacjenta powinno interesować, to do kogo szpital należy i kto nim zarządza, czy to kto płaci za leczenie? Zresztą firmy prywatne są lepiej zarządzane niż państwowe molochy. To fakt powszechnie znany - zarządy firm prywatnych mają większą motywację do maksymalizowania zysków i sprawnego organizowania prac swojej instytucji niż ma to miejsce w przypadku firm państwowych ("czy się stoi, czy się leży...").

Ach, jedna jeszcze sprawa: coś nie słyszałem, by lekarze z prywatnych szpitali oraz przychodni chcieli strajkować. Przypadek?

To samo tyczy się szkół.


Jakieś brednie.

Podwyżki? Nauczyciele mają je obiecane. A że chcą więcej? No cóż.
Awatar użytkownika
Bartek
Biathlon.pl
 
Posty: 72
Rejestracja: 06 Lip 2006 22:12

Postprzez neuner fan » 02 Mar 2008 19:02

a ja głosowałem do senatu na pis i po a do sejmu po

bo mam dosc tej polityki strachu i teczek ale policja ,cba ,abw mi sie podoba
neuner is the best
neuner fan
Młodzik
 
Posty: 36
Rejestracja: 19 Sty 2008 22:47
Miejscowość: Krakau

Re: Co tam panie w polityce?*

Postprzez Miłosz » 26 Lis 2008 16:13

Rok rządów PO za nami. Jakie Wasze odczucia?

Wedle mnie za dużo gadają, a za mało robią... No i ten Palikot...
Miłosz
Junior
 
Posty: 158
Rejestracja: 10 Gru 2007 20:18

Re: Co tam panie w polityce?*

Postprzez figaro56 » 26 Lis 2008 18:14

Zachwycony tymi rządami nie jestem ale mamy jakąś sensowną alternatywę? Porównał bym to do sytuacji w sporcie. PO to taki Tomek Sikora czy Adam Małysz jak są bez formy ale i tak są o niebo lepsi niż cała pozostała reszta zawodników.
figaro56
Żywa legenda
 
Posty: 4104
Rejestracja: 19 Lis 2008 23:39

Re: Co tam panie w polityce?*

Postprzez matti » 27 Lis 2008 07:22

Panowie najwiekszy sukces rzadu PO to koniec przymusowej służby w wojsku! 2-4.12 to ostatnie przymusowe wcielenie!
http://www.olimpijskienewsy.pl/- serdecznie zapraszam!
matti
Kadra B
 
Posty: 572
Rejestracja: 24 Lis 2006 06:52

Re: Co tam panie w polityce?*

Postprzez pigwa » 04 Gru 2008 16:17

figaro56 napisał(a):Zachwycony tymi rządami nie jestem ale mamy jakąś sensowną alternatywę? Porównał bym to do sytuacji w sporcie. PO to taki Tomek Sikora czy Adam Małysz jak są bez formy ale i tak są o niebo lepsi niż cała pozostała reszta zawodników.

Zgadzam się w 100%, prawdę mówiąc jak nadejdą wybory to nie ma na kogo głosować. Dobrze, że mamy jeszcze trochę czasu. Bliżej są wybory prezydenckie, bardzo jestem ciekawa kto w nich wystartuje oprócz dwóch wiadomych panów.
Awatar użytkownika
pigwa
Młodzik
 
Posty: 31
Rejestracja: 17 Lis 2006 12:18
Miejscowość: Warszawa

Re: Co tam panie w polityce?*

Postprzez figaro56 » 13 Gru 2008 20:21

Co do wyborów prezydenckich, to nie wiem na kogo będę głosował ale wiem na kogo nie będę głosował. :D
figaro56
Żywa legenda
 
Posty: 4104
Rejestracja: 19 Lis 2008 23:39

Re: Co tam panie w polityce?*

Postprzez Masha » 13 Gru 2008 22:23

Ja zagłosuję na Radosława Sikorskiego-Jak wystartuje. Mam nadzieję, że PO go wystawi. Ma większe szanse niż Donald. Ale jak nie na niego to i tak zagłosuję na kandydata PO.
Zdecydowane NIE dla biathlonu bez Magdaleny Neuner!
Awatar użytkownika
Masha
Mistrz Olimpijski
 
Posty: 1648
Rejestracja: 12 Gru 2008 17:11
Miejscowość: okolice Słupska

Re: Co tam panie w polityce?*

Postprzez Janko10 » 13 Gru 2008 22:28

Masha Neuner fan napisał(a):Ja zagłosuję na Radosława Sikorskiego-Jak wystartuje. Mam nadzieję, że PO go wystawi. Ma większe szanse niż Donald. Ale jak nie na niego to i tak zagłosuję na kandydata PO.

Why???
Why Sikorski???
Why PO???
Nie żebym miał coś przeciw (mimo, że mam) ale uzasadnij.
Ciągnęło mnie do sportu, ze względu na miejsce zamieszkania narty były naturalnym wyborem. Mogłem pływać, ale woda w pobliskim potoku była za zimna... Kamil S.
Awatar użytkownika
Janko10
Mistrz Olimpijski
 
Posty: 1722
Rejestracja: 06 Gru 2008 18:30
Miejscowość: Brzeg Dolny

Re: Co tam panie w polityce?*

Postprzez Masha » 13 Gru 2008 22:39

Po pierwsze nie lubię PiS
Po drugie jestem młoda i słowa PO do mnie docierają (nie aż tak młoda mogę głosować)
Po trzecie a na kogo miałabym głosować?
Po czwarte bardzo lubię pana Sikorskiego za wszystko i uważam, że jest dobrym ministrem spraw zagranicznych
Zdecydowane NIE dla biathlonu bez Magdaleny Neuner!
Awatar użytkownika
Masha
Mistrz Olimpijski
 
Posty: 1648
Rejestracja: 12 Gru 2008 17:11
Miejscowość: okolice Słupska

Re: Co tam panie w polityce?*

Postprzez Janko10 » 13 Gru 2008 22:54

"Po pierwsze nie lubię PiS" - Dlaczego? Ja też nie lubię ale wiele mi się podoba mimo wszystko.
"Po drugie jestem młoda i słowa PO do mnie docierają (nie aż tak młoda mogę głosować)" - ja też nie taki stary, ale to nie argument, do PO z istotnych ugrupowań jest mi najbliżej ale niestety przykre jest to, że liberalni to oni niestety nie są... ale to długo by gadać na ten temat...
"Po trzecie a na kogo miałabym głosować?" - a bo ja wiem??? :D :D :D Też mam ten problrm.
"Po czwarte bardzo lubię pana Sikorskiego za wszystko i uważam, że jest dobrym ministrem spraw zagranicznych" - a dlaczego? bo się z Prezydentem dogaduje? bo przystojny jest?...
Ciągnęło mnie do sportu, ze względu na miejsce zamieszkania narty były naturalnym wyborem. Mogłem pływać, ale woda w pobliskim potoku była za zimna... Kamil S.
Awatar użytkownika
Janko10
Mistrz Olimpijski
 
Posty: 1722
Rejestracja: 06 Gru 2008 18:30
Miejscowość: Brzeg Dolny

Re: Co tam panie w polityce?*

Postprzez Masha » 13 Gru 2008 23:38

Właśnie ja mam ten problem: nie mam innej alternatywy.U naszych polityków ciężko szukać plusów. U Radosława Sikory widzę poczucie humoru, dystans do siebie, utrzymuje dobre stosunki z zagranicą, prostuje wszystko to co zrobi nasz ,,ukochany" prezydent- a gaf to on miał. To niby takie błachostki, ale cóż dobre i to.
Zdecydowane NIE dla biathlonu bez Magdaleny Neuner!
Awatar użytkownika
Masha
Mistrz Olimpijski
 
Posty: 1648
Rejestracja: 12 Gru 2008 17:11
Miejscowość: okolice Słupska

Re: Co tam panie w polityce?*

Postprzez figaro56 » 15 Gru 2008 14:44

Muszę poczekać kto wystartuje do tych wyborów i wtedy będę decydował komu oddać głos. Jedno wiem, że na pewno nie będzie to dotychczasowy lokator Pałacu Prezydenckiego. Ten facet pasuje do tego urzędu jak wół do karety. Kwaśniewski co by o nim nie mówić nawet na miękkich nogach wygląda przy nim jak mąż stanu przy kierowniku PGR-u. Dość kompromitowania mojego kraju przez tego pożal się Boże prezydenta. Jak sobie jeszcze przypomnę tę jego elokwentną minister Fotygę, to temu towarzystwu już dziękujemy. Z tej radości, że już nie będę musiał go na tym stanowisku oglądać deklaruję zafundować mu wizytę w gabinecie dentystycznym i niech mu na mój koszt zrobią porządek z tymi czarnymi pieńkami które pokazuje w uśmiechu.
figaro56
Żywa legenda
 
Posty: 4104
Rejestracja: 19 Lis 2008 23:39

Re: Co tam panie w polityce?*

Postprzez slawuch17 » 20 Sty 2009 23:33

Moim skromnym zdaniem nowym prezydentem Polski może zostać ktoś kogo się w ogóle w pałacu nie spodziewamy, obecny pseudo prezydent na reelekcję szans nie ma żadnych a i koalicja rządząca z panem Tuskiem na czele będzie zyskiwać coraz większą niepopularność :D Tak więc kto...? Może jakieś chytrę zwierzątko? :)
slawuch17
Młodzik młodszy
 
Posty: 14
Rejestracja: 06 Gru 2008 17:05

Re: Co tam panie w polityce?*

Postprzez Janko10 » 22 Sty 2009 00:50

slawuch17 napisał(a):Moim skromnym zdaniem nowym prezydentem Polski może zostać ktoś kogo się w ogóle w pałacu nie spodziewamy, obecny pseudo prezydent na reelekcję szans nie ma żadnych a i koalicja rządząca z panem Tuskiem na czele będzie zyskiwać coraz większą niepopularność :D Tak więc kto...? Może jakieś chytrę zwierzątko? :)

Mam takiego. Relanego. Lokalego. Ale na dzisiaj nie da rady... :D POCZEKAJ... :D
Ciągnęło mnie do sportu, ze względu na miejsce zamieszkania narty były naturalnym wyborem. Mogłem pływać, ale woda w pobliskim potoku była za zimna... Kamil S.
Awatar użytkownika
Janko10
Mistrz Olimpijski
 
Posty: 1722
Rejestracja: 06 Gru 2008 18:30
Miejscowość: Brzeg Dolny

Następna

Wróć do Hyde Park

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 18 gości

cron