Muzyka

O wszystkim.

Re: Muzyka

Postprzez RakuNH » 08 Kwi 2010 23:10

dobrze że dodałeś lub jakiś dissów :lol: Będziemy kontynuować jutro :D
zygy napisał(a):Przy tym forum, to III RP i Okrągły stół, to mały pikuś. Kilku krzykaczy i napinaczy terroryzuje tu milcząca większość, która nie ma sił, żeby się babrać w tym bagnie
Awatar użytkownika
RakuNH
Forumowy bożek
 
Posty: 5454
Rejestracja: 13 Sty 2009 19:05

Re: Muzyka

Postprzez Duche » 09 Kwi 2010 11:10

A to Peja nie ma życiowych kawałków? Po mojemu kilka takich ma, ale nie mówię tutaj tylko o Poznaniaku. Płomień 81 ma fajne kawałki, Pezet podobnie, więc jest czego posłuchać. Kibicowskie niektóre są fajne, ale ogólnie średnio do mnie przemawiają. Takie stronnicze są :P Każdy chwali swój team.

Co do dissów, to od Tedego najbardziej podobają mi się 3 Korony.
"Nie rozumiem, jak można mieszkać w pałacu ze złota, podczas gdy tylu ludzi umiera z głodu, a następnie jechać i całować ziemię biednych krajów"
Diego Armando Maradona

Dorothea Wierer :*
Awatar użytkownika
Duche
Żywa legenda
 
Posty: 2561
Rejestracja: 13 Sty 2007 11:13
Miejscowość: Lędziny / Лендзины

Re: Muzyka

Postprzez RakuNH » 09 Kwi 2010 15:00

cloner napisał(a):"Wierzę w radość, wierzę w miłość, wierzę w szczerość. Wierzę w dobroć, wierzę w przyjaźń a nie w pieniądz."

RakuNH napisał(a):Cloner myślałem że z tym JP to żart a Ty serio traktujesz ich jakieś żałosne przesłania.

Czyli mam rozumieć, że dla Ciebie kasa to jedna z głównych wartości, dla których warto żyć?
Jeśli tak to pomyliłem fora, nie chcę mieć do czynienia z pazernymi świniami.


Przenoszę tu. Być może pomyliłeś fora :wink: Nie mnie oceniać ale jeśli teksty firmy są dla Ciebie przesłaniem to jestem załamany. Goście w furach po 100 000 zł śpiewają że nie liczy się tylko kasa. I jeszcze wrzucają oświadczenia żeby nie kupować podróbek ich ciuchów bo im ktoś kaskę podkrada. :lol:

A i wytłumacz mi jeszcze co znaczy Twoim zdaniem JP 100%.
zygy napisał(a):Przy tym forum, to III RP i Okrągły stół, to mały pikuś. Kilku krzykaczy i napinaczy terroryzuje tu milcząca większość, która nie ma sił, żeby się babrać w tym bagnie
Awatar użytkownika
RakuNH
Forumowy bożek
 
Posty: 5454
Rejestracja: 13 Sty 2009 19:05

Re: Muzyka

Postprzez cloner » 09 Kwi 2010 15:04

Jak nie chcesz oceniać to się nie udzielaj. A co do JP to im się nie dziwię. Chłopaki z Firmy to wymyślili to chcą na tym trzepać kasę, z czegoś trzeba żyć. Skończyli z lewymi biznesami, wzięli się poważnie za uczciwsze zarabianie :wink:

Goście w furach po 100 000 zł śpiewają że nie liczy się tylko kasa.
Chyba sobie ostre jaja robisz :lol:
"Wierzę w radość, wierzę w miłość, wierzę w szczerość. Wierzę w dobroć, wierzę w przyjaźń a nie w pieniądz"

"Przeciwko kurestwu i upadkowi zasad, bądź elegancki, najważniejsza nie jest kasa"
Awatar użytkownika
cloner
Użytkownik zbanowany
 
Posty: 32
Rejestracja: 10 Mar 2010 14:24

Re: Muzyka

Postprzez RakuNH » 09 Kwi 2010 15:11

No to po co tak im zależy na kasie skoro nie jest najważniejsza? Zresztą to są zwykli pozerzy. Wyparli się swoje klubu przed koncertem w Tarnowie bo bali się akcji unii no i gadżety JP by im słabiej w Polsce schodzili jakby otwarcie mówili że są za KSC. Także dla nich kasa ma większą wartość niż pasja. Dlatego w tym super kawałku (fotka poniżej) postanowili że jednak nie kibicują :lol: Jak to dla szmalcu szybko poglądy zmieniają. A nuta "reprezentuje JP" ich całkiem pogrożą :lol:

http://i43.tinypic.com/69gt5h.jpg
Dobra no to w furach po 50 000 zł? Aż tak bardzo zmienia to sytuację?

Podaj mi marki w takim razie jeśli uważasz że taniej kupisz :wink:
Ostatnio edytowany przez RakuNH, 09 Kwi 2010 15:19, edytowano w sumie 1 raz
zygy napisał(a):Przy tym forum, to III RP i Okrągły stół, to mały pikuś. Kilku krzykaczy i napinaczy terroryzuje tu milcząca większość, która nie ma sił, żeby się babrać w tym bagnie
Awatar użytkownika
RakuNH
Forumowy bożek
 
Posty: 5454
Rejestracja: 13 Sty 2009 19:05

Re: Muzyka

Postprzez RakuNH » 09 Kwi 2010 15:24

To nie chodzi o to że powiedzieli "***** Cracovie" tylko nagle przestali być pro żydowscy. Wzięli pod uwagę że sprzedaż ciuszków jako KSC już im tak dobrze szła. Koncert był jakieś 2 lata temu i to właśnie po nim zaczęli się wypowiadać że nie kibicują :wink: No cóż. Chłopaki dorośli albo się pospinali że paradowanie w rzeczach AW w Tarnowie skończy się armagedonem :lol:
zygy napisał(a):Przy tym forum, to III RP i Okrągły stół, to mały pikuś. Kilku krzykaczy i napinaczy terroryzuje tu milcząca większość, która nie ma sił, żeby się babrać w tym bagnie
Awatar użytkownika
RakuNH
Forumowy bożek
 
Posty: 5454
Rejestracja: 13 Sty 2009 19:05

Re: Muzyka

Postprzez doliniarz » 09 Kwi 2010 18:59

cloner napisał(a):"Wierzę w radość, wierzę w miłość, wierzę w szczerość. Wierzę w dobroć, wierzę w przyjaźń a nie w pieniądz."
RakuNH napisał(a):Cloner myślałem że z tym JP to żart a Ty serio traktujesz ich jakieś żałosne przesłania.

Czyli mam rozumieć, że dla Ciebie kasa to jedna z głównych wartości, dla których warto żyć?
Jeśli tak to pomyliłem fora, nie chcę mieć do czynienia z pazernymi świniami.

o widzę, że ktoś i w tekstach firmy znalazł przekaz. Proszę cię, nie szukaj przekazu tam gdzie go nie ma.
A jak Raku słusznie zauważył co ma pisanie JP do pieniędzy? Prawdzie w JP jest litera P, to na pewno ona nie oznacza pieniądza. W 95% ich tekstów główny przekaz Firmy to JP oraz JP na 100%. Ten 5% oznacza normalny tekst zazwyczaj, któregoś z członków firmy występującego gościnnie u innych raperów gdzie się powstrzyma się od swego "przekazu" jak np. w utworze Fundacji: http://krwawy80.wrzuta.pl/audio/6F6XoSJ ... afal_mlody
Mimo wszystko jednak Firma to DNO i tyle.
Ostatnio edytowany przez doliniarz 09 Kwi 2010 20:18, edytowano w sumie 2 razy
Awatar użytkownika
doliniarz
Młodzieżowiec
 
Posty: 257
Rejestracja: 21 Lut 2010 11:34

Re: Muzyka

Postprzez Duche » 09 Kwi 2010 19:51

Najlepsze wg mnie kawałki Pei z jego najnowszej płyty "Czarny Wrzesień".

Peja - Wrogu Mój
Peja - Kontrargumenty
Peja vs Hip-Hop
Peja - Farenhejt 9.12
Peja - TDF
Peja - Czas Hardcoru

No i oczywiście słynny już kawałek Wszystko na mój koszt :D

Polecam przesłuchać wszystkie, które tutaj podałem. Wg mnie warto :)
"Nie rozumiem, jak można mieszkać w pałacu ze złota, podczas gdy tylu ludzi umiera z głodu, a następnie jechać i całować ziemię biednych krajów"
Diego Armando Maradona

Dorothea Wierer :*
Awatar użytkownika
Duche
Żywa legenda
 
Posty: 2561
Rejestracja: 13 Sty 2007 11:13
Miejscowość: Lędziny / Лендзины

Re: Muzyka

Postprzez RakuNH » 09 Kwi 2010 20:02

Czy ja wiem. Jeśli chodzi o nutę to Frajerhejt jest OK ale jakoś reszta mi nie leży w żadnym formacie. Może jeszcze Peja vs Hip-Hop. :wink: Nie będę piał z zachwytu :wink:

Jakbym nie rozumiał Polskiego to by mi się podobały dwie nuty Firmy :lol:
http://www.youtube.com/watch?v=Oo6YkiU3-ss

a szczególnie ta z gościnnym występem HG. Jednak tekst oraz obecność Popka znacząco obniża jakość :lol:
http://www.youtube.com/watch?v=qy4MvCpe ... re=related
zygy napisał(a):Przy tym forum, to III RP i Okrągły stół, to mały pikuś. Kilku krzykaczy i napinaczy terroryzuje tu milcząca większość, która nie ma sił, żeby się babrać w tym bagnie
Awatar użytkownika
RakuNH
Forumowy bożek
 
Posty: 5454
Rejestracja: 13 Sty 2009 19:05

Re: Muzyka

Postprzez Duche » 09 Kwi 2010 20:04

Nie lubię Firmy, żaden ich kawałek mi się nie podoba. To promowanie JP jest już niesmacznie śmieszne. Aż strach pomyśleć, że oni mają tylu fanów :(
"Nie rozumiem, jak można mieszkać w pałacu ze złota, podczas gdy tylu ludzi umiera z głodu, a następnie jechać i całować ziemię biednych krajów"
Diego Armando Maradona

Dorothea Wierer :*
Awatar użytkownika
Duche
Żywa legenda
 
Posty: 2561
Rejestracja: 13 Sty 2007 11:13
Miejscowość: Lędziny / Лендзины

Re: Muzyka

Postprzez RakuNH » 09 Kwi 2010 20:07

Hmmm... Czy ja wiem czy tak wielu fanów. Niekoniecznie ludzie w gadżetach JP są fanami Firmy :wink:

Ja też nie lubię firmy ale moim zdaniem te dwie nuty są względne i wpadają w ucho. Jakbyśmy tak samo rozumieli "upadek zasad" to bym powiedział że bardzo dobra no ale oni ten upadek zasad mają dziwny :lol:

No tylko ten Popek. Raper od siedmiu boleści :lol:
zygy napisał(a):Przy tym forum, to III RP i Okrągły stół, to mały pikuś. Kilku krzykaczy i napinaczy terroryzuje tu milcząca większość, która nie ma sił, żeby się babrać w tym bagnie
Awatar użytkownika
RakuNH
Forumowy bożek
 
Posty: 5454
Rejestracja: 13 Sty 2009 19:05

Re: Muzyka

Postprzez doliniarz » 09 Kwi 2010 20:11

Kilka dobrych kawałków Peja na tej płycie ma, ale ogólnie ta cała płyta jest raczej tylko dissem i ja ją tak raczej traktuję. Najlepsze są komenty pod jednym z tych utworów firmy. Wszyscy piszą, że Firmie chodzi o to, że JP oznacza jestem porządny :shock:. A co do Popka to on trenuje MMA i ponoć walczy w stanach. Zresztą są filmiki z tych walk na youtubie.
Awatar użytkownika
doliniarz
Młodzieżowiec
 
Posty: 257
Rejestracja: 21 Lut 2010 11:34

Re: Muzyka

Postprzez RakuNH » 09 Kwi 2010 20:16

CO do jestem porządny to chyba to wszystko wyjaśnia :lol: :lol: (to już nawet muzycznie nie jest dobre...)
http://www.youtube.com/watch?v=mAGO77KLDr4

Popek ma chyba 3 walki MMA w tym 1 przegraną. Tam niech zostanie a za rap niech się nie bierze bo jego nuty są tragiczne :roll:

Nie mam jakiegoś ulubionego zespołu HH i raczej podobają mi sie pojedyncze nuty. I Jeden 8 L też ma jedną dobrą :D
51 STAN
http://www.youtube.com/watch?v=kQ2fo2H-StA
zygy napisał(a):Przy tym forum, to III RP i Okrągły stół, to mały pikuś. Kilku krzykaczy i napinaczy terroryzuje tu milcząca większość, która nie ma sił, żeby się babrać w tym bagnie
Awatar użytkownika
RakuNH
Forumowy bożek
 
Posty: 5454
Rejestracja: 13 Sty 2009 19:05

Re: Muzyka

Postprzez doliniarz » 09 Kwi 2010 20:29

Awatar użytkownika
doliniarz
Młodzieżowiec
 
Posty: 257
Rejestracja: 21 Lut 2010 11:34

Re: Muzyka

Postprzez Duche » 09 Kwi 2010 20:40

Za Paktofoniką nigdy nie przepadałem. Może i teksty śp. Magika były życiowe, mądre, ale jednak dla mnie zbyt mdłe. Wszystko było jakieś takie nijakie jak na mój gust. Taki Peja zawsze wjeżdża na pełnej kur*ie i to mi się w nim podoba.
"Nie rozumiem, jak można mieszkać w pałacu ze złota, podczas gdy tylu ludzi umiera z głodu, a następnie jechać i całować ziemię biednych krajów"
Diego Armando Maradona

Dorothea Wierer :*
Awatar użytkownika
Duche
Żywa legenda
 
Posty: 2561
Rejestracja: 13 Sty 2007 11:13
Miejscowość: Lędziny / Лендзины

Re: Muzyka

Postprzez 19Kolejorz95 » 09 Kwi 2010 21:00

Dosyć długo słucham beefów, dissów...Beef między Peją a Tede hmmm...na początku myślałem, że wygrał TEDE, co prawdy Peja nagrał dwa dobre kawałki, ale TDF na mixtape AH24N2 też nie nagrywał gorszych...Co do tych ostatnich Pei nie słuchałem...Dla mnie najlepsze dissy tworzy Płomień81, chłopaki wiedzą co robią i o czym piszą po prostu klasyka...Tede ogólnie też ma pojęcie w tym klimacie, ale i tak Peja ma wiele więcej fanów, i on wygra tę walkę. Zresztą czytając komentarze o Tede na youtube że jest k**** itp to chyba nie przystoi...
Kilka beefów, w których mam zdecydowanego zwycięzce

Peja > Żurom
Płomień81 > Tede
Tede > Nowator
Lindsey Vonn:*
Awatar użytkownika
19Kolejorz95
Junior młodszy
 
Posty: 66
Rejestracja: 14 Lut 2009 21:27
Miejscowość: Kalisz

Re: Muzyka

Postprzez doliniarz » 10 Kwi 2010 10:46

A wracając do tematu
Duche napisał(a):Za Paktofoniką nigdy nie przepadałem. Może i teksty śp. Magika były życiowe, mądre, ale jednak dla mnie zbyt mdłe. Wszystko było jakieś takie nijakie jak na mój gust. Taki Peja zawsze wjeżdża na pełnej kur*ie i to mi się w nim podoba.

Rozumiem cię doskonale :D . Miałem podobnie. Dosyć długo słuchałem najwięcej Pei, a później także molestę. Zawsze mi się podobały takie ostre (oraz dołujące i pocieszające zarazem :shock: )kawałki i Peja i molesta mi to gwarantowały. Jednak trochę mi przeszło głównie przez to, że jego poprzednie 2 solówki nie za bardzo mi przypadły i otworzyłem się jakiś czas temu trochę bardziej na inne zespoły. Kilka utworów np. szkoła życia czy muza trzyma mnie przy życiu były super, ale większość trochę dziwna.Świetne też są 3 litery, SLU i uliczna sława z płyty Pei z slums attack

A te utwory co wymieniłem wczoraj to jakby mnie trochę uspokajały i wyciszały, ale mimo wszystko są kapitalne

Pewnie to Duche znasz, ale myślę że to może być w twoim guście:
http://www.youtube.com/watch?v=b79N6G3P ... 1&index=32
http://www.youtube.com/watch?v=_KVJnwUNXa8
http://www.youtube.com/watch?v=Y-hW5WNCt50 -teledysk masakra i tekst też (aby ten wyjący Miodu słabo)
Awatar użytkownika
doliniarz
Młodzieżowiec
 
Posty: 257
Rejestracja: 21 Lut 2010 11:34

Re: Muzyka

Postprzez Duche » 11 Kwi 2010 22:04

Kawałki Molesty rzeczywiście fajne, mają swój power, podobnie jak te od Rycha.

A 52 Dębiec słuchacie? Dla mnie ten zespół obok Pei ma najlepsze hip-hopowe utwory w Polsce. Czasem takie typowo prześmiewcze, ale fajnie się ich słucha. Hans ma dobry głos do tej roboty :P
"Nie rozumiem, jak można mieszkać w pałacu ze złota, podczas gdy tylu ludzi umiera z głodu, a następnie jechać i całować ziemię biednych krajów"
Diego Armando Maradona

Dorothea Wierer :*
Awatar użytkownika
Duche
Żywa legenda
 
Posty: 2561
Rejestracja: 13 Sty 2007 11:13
Miejscowość: Lędziny / Лендзины

Re: Muzyka

Postprzez doliniarz » 30 Kwi 2010 13:29

http://www.youtube.com/watch?v=AoaB49_o ... =topvideos
Odpowiedź chłopaków na zaczepki Pei. Włodi wypadł jak zawsze najlepiej, Eldo zresztą też dobrze. Ale niech oni w końcu skończą z tymi dissami bo ile można? Niestety Peja pewnie tego tak nie zostawi i odpowie i "zabawa" rozpocznie się na nowo.
Awatar użytkownika
doliniarz
Młodzieżowiec
 
Posty: 257
Rejestracja: 21 Lut 2010 11:34

Re: Muzyka

Postprzez RakuNH » 02 Maj 2010 19:21

Całkiem niezły Kawałek. Moim zdaniem zniszczyli Rysia :wink: Mnie tam szczerze bawią takie wojny także niech sobie ubliżają :lol:
zygy napisał(a):Przy tym forum, to III RP i Okrągły stół, to mały pikuś. Kilku krzykaczy i napinaczy terroryzuje tu milcząca większość, która nie ma sił, żeby się babrać w tym bagnie
Awatar użytkownika
RakuNH
Forumowy bożek
 
Posty: 5454
Rejestracja: 13 Sty 2009 19:05

PoprzedniaNastępna

Wróć do Hyde Park

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 7 gości