Jakie macie hobby

O wszystkim.

Re: Jakie macie hobby

Postprzez figaro56 » 18 Kwi 2012 07:32

Jako dzieciaki wraz z kolegami zbieraliśmy amunicję z czasów II Wojny. :roll: Przypominam, że to był początek lat 60 a więc tego cholerstwa było w okolicach Grudziądza od groma. Z początku było to dosyć niewinne bo ograniczaliśmy się do pocisków pistoletowych i karabinowych ale rywalizacja wewnątrz grupy i chęć zaimponowania innym, że posiada się coś większego sprawiła iż arsenał zaczął niepokojąco wzrastać o granaty, i bomby lotnicze różnego rozmiaru. Do tego w piaskownicy urządziliśmy sobie swoistą giełdę gdzie wymienialiśmy się eksponatami. Możecie wyobrazić sobie reakcję dorosłych kiedy przyfilowali czym my się tam bawimy. Dom ewakuowany i saperzy zabrali te nasze zbiory a w domu jako, że w tamtych czasach nikt nie słyszał o wychowaniu bezstresowym tyłki puchły od od razów rózg, pasów i co tam mieli rodzice pod ręką. :D
figaro56
Żywa legenda
 
Posty: 4104
Rejestracja: 19 Lis 2008 23:39

Re: Jakie macie hobby

Postprzez friducha » 18 Kwi 2012 12:36

bye
Ostatnio edytowany przez friducha, 22 Sie 2016 04:48, edytowano w sumie 1 raz
**UWOLNIĆ ŚWISTAKA***zostawiam na wieczną pamiątkę tego sympatycznego młodzieńca.
friducha
Mistrz Olimpijski
 
Posty: 1782
Rejestracja: 18 Sty 2009 17:00

Re: Jakie macie hobby

Postprzez markos7207 » 18 Kwi 2012 13:10

Teraz też się pewnie badziałaś po rowach ...mariańskich może nawet i to z samym Dżejmsem, co ? ;) .

Przypomniałaś mi te papierki po słodyczach które też pamietam zbieraliśmy razem ze starszą siostrą, a przy okazji i to że kolekcjonowałem stare monety których też miałem całkiem, całkiem pokażną ilość.
Dopóki nie zajrzałem do internetu nie wiedziałem, że jest na świecie tylu idiotów - S.Lem

STOP szKODnikom!
Awatar użytkownika
markos7207
Forumowy bożek
 
Posty: 6357
Rejestracja: 18 Lut 2009 16:25

Re: Jakie macie hobby

Postprzez kat. » 18 Kwi 2012 13:26

Cortazar to dla mnie literatura zbyt wysoka ;) Poskakałem po "Grze w klasy" (zgodnie z intencją autora), ale prawie nic mi z tej książki we łbie nie zostało. Koleżanka polecała mi opowiadania, że niby przyswajalne nawet dla takich głąbów jak ja, ale jakoś nie sięgnąłem w obawie, że znów trzeba będzie się gimnastykować :D Z literatury iberyjskiej przede wszystkim Somoza, którego książki w sumie udają kryminały ;) No i Llosa Vargas oczywiście, z Marquezem to różnie bywało.

Ogólnie książek nie kolekcjonuję, ale jak na polskie uwarunkowania czytelnicze mam biblioteczkę dość sporą (do bibliotek nigdy mi po drodze nie było, nawet do wydziałowej zapisałem się dopiero na ostatnim roku :roll: ). Ostatnio omijam szerokim łukiem księgarnie, bo jak już wlezę, to zawsze zostawię tam jakiś banknot. Pal licho jeśli na Łelbeka, którego pochłonę jednym tchem, ale przy okazji nakupię jakichś duperel z promocji za piątaka (w nadziei odkrycia czegoś nieznanego) i nie przeczytam tego przez najbliższe 10 lat (o ile w ogóle). :roll:
...to tylko wieczność pustką śpiewa
Awatar użytkownika
kat.
Forumowy bożek
 
Posty: 5122
Rejestracja: 14 Gru 2010 11:35
Miejscowość: Marcówka

Re: Jakie macie hobby

Postprzez friducha » 18 Kwi 2012 13:27

bye
Ostatnio edytowany przez friducha, 22 Sie 2016 04:48, edytowano w sumie 1 raz
**UWOLNIĆ ŚWISTAKA***zostawiam na wieczną pamiątkę tego sympatycznego młodzieńca.
friducha
Mistrz Olimpijski
 
Posty: 1782
Rejestracja: 18 Sty 2009 17:00

Re: Jakie macie hobby

Postprzez markos7207 » 18 Kwi 2012 13:34

No proszę, Fridzia movie star :mrgreen:
Wysoka literatura to nie dla mnie, usnąłbym po kilku stronach ;) . Kiedyś bardzo lubiłem czytać ale to były książki głównie przygodowe i historyczne oraz rzecz jasna o tematyce sportowej ;) . Te ostatnie nawet kolekcjonuje do dzisiaj gdy znajdę jakieś perełki. W ostatnich latach dzięki internetowi szperam po norweskim podwórku i już kilka pozycji wpadło mi w łapki ;)
Teraz czekam na książkę o legendach nart alpejskich, Kjusie i Aamodt'ie(trudne w odmianie :P ) która ma ukazać się w sierpniu Aamodt og Kjus: 35 år som konkurrenter og brødre. Każdy ma jakiegoś hopla ;) .
Ostatnio edytowany przez markos7207, 18 Kwi 2012 14:11, edytowano w sumie 1 raz
Dopóki nie zajrzałem do internetu nie wiedziałem, że jest na świecie tylu idiotów - S.Lem

STOP szKODnikom!
Awatar użytkownika
markos7207
Forumowy bożek
 
Posty: 6357
Rejestracja: 18 Lut 2009 16:25

Re: Jakie macie hobby

Postprzez friducha » 18 Kwi 2012 14:07

bye
Ostatnio edytowany przez friducha, 22 Sie 2016 04:48, edytowano w sumie 1 raz
**UWOLNIĆ ŚWISTAKA***zostawiam na wieczną pamiątkę tego sympatycznego młodzieńca.
friducha
Mistrz Olimpijski
 
Posty: 1782
Rejestracja: 18 Sty 2009 17:00

Re: Jakie macie hobby

Postprzez Przechodzimur » 18 Kwi 2012 19:45

Kilka ładnych lat temu znalazłem się na dworcu PKP Wrocław Główny , właśnie w tym czasie kręcono tam film z okresu II Wojny Światowej ( nawet tytuł już mi wywietrzał :oops:, to mógł być nawet odcinek serialu ). Zaproponowali mi statystowanie, ubrali w łachmany, czapkę z daszkiem a do reki dali drewnianą klatkę z żywymi kurami. Mimo, iż minęło już tyle lat to telefon ciągle nie dzwoni z nowymi propozycjami a i kasy z tantiem-ów nie widać :cry: . Myślę, że to wszystko przez to, że idący z psem esesman potknął się o moja klatkę i prawie przewrócił. Złamał tak dobrze zapowiadającą się karierę :lol: .
Przechodzimur
Młodzieżowiec
 
Posty: 252
Rejestracja: 08 Sty 2011 21:04

Re: Jakie macie hobby

Postprzez markos7207 » 18 Kwi 2012 20:27

To mogę liczyć na autograf jak Wasza kariera nabierze rozpędu ? :mrgreen:
Dopóki nie zajrzałem do internetu nie wiedziałem, że jest na świecie tylu idiotów - S.Lem

STOP szKODnikom!
Awatar użytkownika
markos7207
Forumowy bożek
 
Posty: 6357
Rejestracja: 18 Lut 2009 16:25

Re: Jakie macie hobby

Postprzez Daniel » 18 Kwi 2012 20:27

Pojawiły się w temacie wspomnienia z dzieciństwa i różne zabawy (można w sumie nawet chyba wydzielić nowy wątek z tym). No to coś ode mnie ;) do dziś mam z połowy lat 90-tych pełno wyciętych z papieru narciarzy alpejczyków, każdy w kolorach takich, jakie były wtedy kombinezony danej kadry, do tego kijki z patyczków, które miałem na matematyce do nauki dodawania :D każdy narciarz ma pod nartami napisane nazwisko, są więc Tomba, Mader, Girardelli, Kjus, Aamodt, Kosir itp. itd, łącznie ze 30 :) później jak w drugiej klasie na pierwszą komunię dostałem zegarek ze stoperem przyszedł czas na nową zabawę - brałem deskę do prasowania, owijałem białym prześcieradłem (był to oczywiście śnieg:D), opierałem o tapczan lub szafę i narciarze po kolei zjeżdżali z dół, a ja stoperem mierzyłem czasy. Następnie odbywał się drugi przejazd, po którym trzeba było czasy zsumować.

Druga zabawa z tego okresu wykorzystywała różnokolorowe serwetki jakich trochę w domu było. Kładło się je na ziemię, przytrzymywało ręką, odpowiednio zakręcało i puszczało. Serwetka leciała wtedy przez cały mój pokój, następnie przez przedpokój i lądowała w kuchni. Na całej tej trasie były wyznaczone odpowiednie strefy - np. za lądowanie jeszcze w pokoju był jeden punkt, za koniec kuchni nawet z 10. Dystans jury był w połowie kuchni :D oczywiście po pierwszej serii odbywała się po chwili druga. Sumowałem punkty za lądowanie w każdej strefie i powstawały wyniki konkursu. Oczywiście była też klasyfikację generalna, punktacja była prawdziwa, jak w PŚ w skokach. Czasami odbywały się konkursy drużynowe, bo niektóre serwetki były podobne, wygrywały drużynówki zwykle białe :D Wspomniana trasa pokój->przedpokój->kuchnia tworzyła dużą skocznię. Była jeszcze skocznia normalna, z łazienki do przedpokoju, jednak rzadko używana, bo serwetki-skoczkowie często kończyły skok na drzwiach wyjściowych, dystans był za krótki w stosunku do możliwości lotu. Czasami zaś sąsiedzi z naprzeciwka wyjeżdżali i zostawiali klucz z prośbą o podlanie kwiatów. Dla mnie to była świetna szansa na rozgrywanie zawodów na skoczni mamuciej, czyli w mieszkaniu sąsiadów, gdzie skocznię tworzyły dwa pokoje i kuchnia. Zawody na "mamucie" nie odbywały się jednak często, niemniej dla mnie to był akurat plus - w końcu w prawdziwym Pucharze Świata również największe skocznie były wtedy rzadko.

Takie to były moje narciarskie zabawy w wieku 7-8 lat :) a zamiłowanie do sportów zimowych jak było mocne wtedy, tak i pozostało do dziś.
Ostatnio edytowany przez Daniel, 18 Kwi 2012 20:45, edytowano w sumie 1 raz
Daniel
Kadra A
 
Posty: 805
Rejestracja: 10 Lut 2007 15:37
Miejscowość: Toruń

Re: Jakie macie hobby

Postprzez Przechodzimur » 18 Kwi 2012 20:41

Markosie , myślę że od Fridzi to weź nawet dwa (jeden dla mnie). Mojego niewarto, za swój występ to nawet jednej z tych kur z klatki nie dostałem :lol: :lol:
Przechodzimur
Młodzieżowiec
 
Posty: 252
Rejestracja: 08 Sty 2011 21:04

Re: Jakie macie hobby

Postprzez figaro56 » 19 Kwi 2012 06:53

Przestańcie się łudzić. Myślicie, że jak Friducha będzie kroczyć po czerwonym dywanie z Oskarem w rękach to będzie jeszcze o nas pamiętać? 8-)
Jednego żałuję, że pomimo możliwości nie zająłem się swego czasu na poważniej fotografią. Teraz tak z perspektywy czasu trochę żal, że nie udało się utrwalić tamtego czasu na fotografii. Jedynie mój pobyt na Węgrzech w 1974 roku mam dobrze udokumentowany fotograficznie.
figaro56
Żywa legenda
 
Posty: 4104
Rejestracja: 19 Lis 2008 23:39

Re: Jakie macie hobby

Postprzez Przechodzimur » 19 Kwi 2012 08:01

Zawsze możesz Figaro nadrobić to teraz, wiadomo że tamte chwile zostały jedynie w Twojej pamięci( nie licząc Węgier z 1974 ;) ) . Zauważ jednak, ze za 3, 5 ,10 lat dokładnie tak samo będziesz postrzegał dzień dzisiejszy. Cyfrowa fotografia daje wiele nowych możliwości. Aparat w rękę i w plener 8-) .
Przechodzimur
Młodzieżowiec
 
Posty: 252
Rejestracja: 08 Sty 2011 21:04

Re: Jakie macie hobby

Postprzez kat. » 19 Kwi 2012 10:20

Czy okazania liczą się jako epizody aktorskie? Trzeba w końcu stać i grać badboya, tak żeby poszkodowany nie wiedział, która z buziek przed nim należy do gościa, który spuścił mu łomot. :roll:
...to tylko wieczność pustką śpiewa
Awatar użytkownika
kat.
Forumowy bożek
 
Posty: 5122
Rejestracja: 14 Gru 2010 11:35
Miejscowość: Marcówka

Re: Jakie macie hobby

Postprzez markos7207 » 19 Kwi 2012 12:11

Robiłeś za "okaza" ? ;) Różne bywają hobby :lol:
Dopóki nie zajrzałem do internetu nie wiedziałem, że jest na świecie tylu idiotów - S.Lem

STOP szKODnikom!
Awatar użytkownika
markos7207
Forumowy bożek
 
Posty: 6357
Rejestracja: 18 Lut 2009 16:25

Re: Jakie macie hobby

Postprzez friducha » 19 Kwi 2012 12:19

bye
Ostatnio edytowany przez friducha, 22 Sie 2016 04:49, edytowano w sumie 1 raz
**UWOLNIĆ ŚWISTAKA***zostawiam na wieczną pamiątkę tego sympatycznego młodzieńca.
friducha
Mistrz Olimpijski
 
Posty: 1782
Rejestracja: 18 Sty 2009 17:00

Re: Jakie macie hobby

Postprzez kat. » 19 Kwi 2012 12:20

Jechałem z kumplem gdzieś, chyba do Chełma, i staliśmy k. dworca w Lublinie. Gość nie mógł pić alko (pakował ;) ), więc miał w kieszeniach inne używki ;) Nagle podchodzą do nas mili panowie w mundurach i zanim skumaliśmy o co im biega, byliśmy zapakowani do kabaryny. Ja akurat byłem czysty (jakoś nigdy mnie pakowanie nie pociągało ;) ), ale kumpel się najadł strachu. :D

Puenta jest taka, że poszkodowany nie poznał kto go pobił 8-)
...to tylko wieczność pustką śpiewa
Awatar użytkownika
kat.
Forumowy bożek
 
Posty: 5122
Rejestracja: 14 Gru 2010 11:35
Miejscowość: Marcówka

Re: Jakie macie hobby

Postprzez figaro56 » 19 Kwi 2012 17:44

Friducha- nie mogę z tobą spokojnie gadać jak ty już zapominasz o mnie. A kto mi obiecał, że nauczy mnie dopingować ciężarówkom po hiszpańsku? ME w ciężarach za nami a ja dalej w tej kwestii w lesie.
Przechodzimur- znając swój talent do obsługi wszelkich urządzeń elektronicznych to ładnych parę lat minie zanim opanuję jako tako obsługę aparatu cyfrowego. W tym czasie już pewnie wymyślą coś nowego. Tak było z magnetowidem VHS. Zanim poznałem jak go zaprogramować aby zaczął nagrywać kiedy mnie nie będzie w domu to czas już było przerzucić się na DVD. :lol:
figaro56
Żywa legenda
 
Posty: 4104
Rejestracja: 19 Lis 2008 23:39

Re: Jakie macie hobby

Postprzez friducha » 19 Kwi 2012 19:12

bye
Ostatnio edytowany przez friducha, 22 Sie 2016 04:49, edytowano w sumie 1 raz
**UWOLNIĆ ŚWISTAKA***zostawiam na wieczną pamiątkę tego sympatycznego młodzieńca.
friducha
Mistrz Olimpijski
 
Posty: 1782
Rejestracja: 18 Sty 2009 17:00

Re: Jakie macie hobby

Postprzez figaro56 » 19 Kwi 2012 20:45

Ale wtedy nie padła jednoznaczna odpowiedź tylko coś w stylu a może tak, a może tak a najlepiej jak sama przy okazji sprawdzę. No to okazja była i cisza .... carramba. :D Nie śmiałbym podważać twoich kompetencji językowych ale obiecałaś no to się upomniałem o swoje.
figaro56
Żywa legenda
 
Posty: 4104
Rejestracja: 19 Lis 2008 23:39

PoprzedniaNastępna

Wróć do Hyde Park

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 20 gości

cron