Pogaduszki / temat do nabijania postów ;) /

O wszystkim.

Re: Pogaduszki / temat do nabijania postów ;) /

Postprzez Radik » 24 Mar 2012 00:00

Pierwszy post także wypada się przywitać : cześć i czołem towarzysze :)
Podobnie jak kolega Peter preferuje sporty kontaktowe( koszykówka, kopana) od siatkówki również nie stronie(kilka lat temu nawet jakieś tam sukcesy były) a od roku jestem zakochany w tenisie ;)
Jeszcze parę słów o mnie: Jak łatwo sie domyślić mam na imię Radek, niedawno skończyłem 18 lat, także niestety zaczyna się (chyba) poważne życie. Forum śledzę od dawna, ale nigdy nie było jakoś okazji się zarejstrować. Pasjonuje sie historią, zwłaszcza Polski, sportem (szeroko rozumianym) w tym oczywiście biatlonem. Z tego co się orientuje muszę mieszkać niedaleko od Raku(a), jako że żyjemy w tej samej dzielnicy Krakowa.
Także jeszcze raz chciałbym wszystkich serdecznie powitać привет!
Radik
Młodzik młodszy
 
Posty: 6
Rejestracja: 23 Mar 2012 23:36

Re: Pogaduszki / temat do nabijania postów ;) /

Postprzez Peter1993 » 24 Mar 2012 06:01

Witaj Radku to widze ze pokrewne dusze jestesmy ;P historie tez lubie ;D no i sport tak samo wiadomka
Awatar użytkownika
Peter1993
Junior młodszy
 
Posty: 59
Rejestracja: 13 Mar 2012 18:36

Re: Pogaduszki / temat do nabijania postów ;) /

Postprzez dan » 24 Mar 2012 10:48

Witamy nowego forumowicza. Dla mnie też poza sportem chyba historia to ulubiona dziedzina.
Awatar użytkownika
dan
Mistrz Olimpijski
 
Posty: 1766
Rejestracja: 28 Gru 2008 16:14
Miejscowość: Świętochłowice

Re: Pogaduszki / temat do nabijania postów ;) /

Postprzez Duche » 26 Cze 2012 11:04

Kiedys pisalem na forum, ze chcialbym isc pracowac na kopalnie i pare osob sie dziwilo, ze chce tak ryzykowac i ze mam zmienic swoje plany, no ale coz. Dostalem sie na KWK Ziemowit i juz pracuje tam ponad 7 miesiecy. Jestem bardzo zadowolony, fajnie jest na dole, inaczej, nie ma sie czegos w ogole bac :mrgreen:
"Nie rozumiem, jak można mieszkać w pałacu ze złota, podczas gdy tylu ludzi umiera z głodu, a następnie jechać i całować ziemię biednych krajów"
Diego Armando Maradona

Dorothea Wierer :*
Awatar użytkownika
Duche
Żywa legenda
 
Posty: 2561
Rejestracja: 13 Sty 2007 11:13
Miejscowość: Lędziny / Лендзины

Re: Pogaduszki / temat do nabijania postów ;) /

Postprzez matti » 26 Cze 2012 11:15

Gratulacje Duche. Ważne, żeby robić to co sprawia przyjemność. Jak Tobie się podoba praca w kopalni to dlaczego miałbyś tam nie pracować. A masz wykształcenie w tym kierunku i jakie zarobki na rękę? Jeżeli można wiedzieć?
http://www.olimpijskienewsy.pl/- serdecznie zapraszam!
matti
Kadra B
 
Posty: 572
Rejestracja: 24 Lis 2006 06:52

Re: Pogaduszki / temat do nabijania postów ;) /

Postprzez Duche » 26 Cze 2012 11:24

Wiesz, u mnie wlasciwie kazdy z rodziny na kopalni pracuje. W dodatku mam kopalnie pod nosem, jest fajnie. Wyksztalcenia nie mam gorniczego, jestem po technikum informatycznym, ale cale szczescie udalo sie przyjac. Zarobi w sumie fajne, ale moglobyc lepiej, ok 2500 na miesiac na reke (chyba ze sa jakies doplaty i zyski, to wiecej) + bony zywnosciowe ( jakies 400 zl ogolnie na miesiac). Nie ma co narzekac :)
"Nie rozumiem, jak można mieszkać w pałacu ze złota, podczas gdy tylu ludzi umiera z głodu, a następnie jechać i całować ziemię biednych krajów"
Diego Armando Maradona

Dorothea Wierer :*
Awatar użytkownika
Duche
Żywa legenda
 
Posty: 2561
Rejestracja: 13 Sty 2007 11:13
Miejscowość: Lędziny / Лендзины

Re: Pogaduszki / temat do nabijania postów ;) /

Postprzez Janko10 » 26 Cze 2012 22:24

Taka kasa praktycznie na początek to "kosmos" dla ponad 95% Twoich rówieśników w tym kraju. Dobry absolwent wyższej uczelni na starcie w dużej firmie to dzisiaj 2.000-3.000 brutto (są wyjątki ale nieliczne).
Skoro lubisz tę pracę to tylko pozazdrościć i pogratulować. :)
Ciągnęło mnie do sportu, ze względu na miejsce zamieszkania narty były naturalnym wyborem. Mogłem pływać, ale woda w pobliskim potoku była za zimna... Kamil S.
Awatar użytkownika
Janko10
Mistrz Olimpijski
 
Posty: 1722
Rejestracja: 06 Gru 2008 18:30
Miejscowość: Brzeg Dolny

Re: Pogaduszki / temat do nabijania postów ;) /

Postprzez RakuNH » 27 Cze 2012 10:38

Janko na początek dostaje 2, a znam ludzi, którzy robią wiele lat a mają teraz 3 z hakiem. Jak się nie ma w rodzinie żadnych układów (zawsze rodzina pewniejsza niż znajomi ;) ), to o dobrą kasę ciężko nawet z kilkoma dyplomami. Najlepiej kształcić się w tą stronę w której siedzi większość rodziny, a i to nie daje żadnych gwarancji - takie życie ;)
zygy napisał(a):Przy tym forum, to III RP i Okrągły stół, to mały pikuś. Kilku krzykaczy i napinaczy terroryzuje tu milcząca większość, która nie ma sił, żeby się babrać w tym bagnie
Awatar użytkownika
RakuNH
Forumowy bożek
 
Posty: 5454
Rejestracja: 13 Sty 2009 19:05

Re: Pogaduszki / temat do nabijania postów ;) /

Postprzez figaro56 » 27 Cze 2012 16:21

Janko kogo ty słuchasz. Duche to zakochany facet. Nie je, nie pije i tylko marzy. Świat dla takiego zawsze piękny. Poczekaj aż go ta Ola rzuci jak stary kapeć to pierwszy pojedzie palić opony pod sejmem. :lol:
figaro56
Żywa legenda
 
Posty: 4104
Rejestracja: 19 Lis 2008 23:39

Re: Pogaduszki / temat do nabijania postów ;) /

Postprzez friducha » 27 Cze 2012 16:33

bye
Ostatnio edytowany przez friducha, 22 Sie 2016 04:56, edytowano w sumie 1 raz
**UWOLNIĆ ŚWISTAKA***zostawiam na wieczną pamiątkę tego sympatycznego młodzieńca.
friducha
Mistrz Olimpijski
 
Posty: 1782
Rejestracja: 18 Sty 2009 17:00

Re: Pogaduszki / temat do nabijania postów ;) /

Postprzez kat. » 27 Cze 2012 16:50

Już po Lublinie czytałem "Złego" i jakoś nie zwróciłem uwagi na tę sarę... Ale, abstrahując już od bardziej chyba slangowej niż gwarowej "sary" Lublin to Kongresówka, więc mimo że to historycznie małopolskie miasto, więcej tam zapożyczeń z Warszawy niż Krakowa.

Na marginesie: pewien wykładowca na UMCS-ie stwierdził, że jakoś dziwnie intonuję i chyba jestem z Galicji :D Tarnów? No proszę pana, od razu słychać!
...to tylko wieczność pustką śpiewa
Awatar użytkownika
kat.
Forumowy bożek
 
Posty: 5122
Rejestracja: 14 Gru 2010 11:35
Miejscowość: Marcówka

Re: Pogaduszki / temat do nabijania postów ;) /

Postprzez Janko10 » 28 Cze 2012 00:08

RakuNH napisał(a):... Jak się nie ma w rodzinie żadnych układów (zawsze rodzina pewniejsza niż znajomi ;) ), to o dobrą kasę ciężko nawet z kilkoma dyplomami. Najlepiej kształcić się w tą stronę w której siedzi większość rodziny, a i to nie daje żadnych gwarancji - takie życie ;)

Zawsze nie lubiłem takich tekstów...
Najpierw trza zap... a potem myśleć o kasie... i przede wszystkim nie oglądać się na "plecy". To moja dewiza. Jakoś nigdy się na niej nie zawiodłem. Za to ciągle wkoło widzę ludzi, którzy po pierwsze myślą o znajomościach i dostaję drgawek jak to słyszę... Najgorsze, że to coraz młodsi ludzie. Oczywiście sporo kumoterstwa i nepotyzmu wkoło, ale takie podejście prowadzi moim zdaniem do osłabienia motywacji i do przeciętniactwa takich osób. Dostają po rodzinie te 3-4 i nic dalej nie robią, bo przecież jest super i bez znajomości by nie było to trza się trzymać co jest. Dodatkowo otoczenie to widzi i wyjść z tego trudno. Przeciętniactwo, minimalizm... O etyce już nie wspomnę...O du.. "takie życie"...
Ciągnęło mnie do sportu, ze względu na miejsce zamieszkania narty były naturalnym wyborem. Mogłem pływać, ale woda w pobliskim potoku była za zimna... Kamil S.
Awatar użytkownika
Janko10
Mistrz Olimpijski
 
Posty: 1722
Rejestracja: 06 Gru 2008 18:30
Miejscowość: Brzeg Dolny

Re: Pogaduszki / temat do nabijania postów ;) /

Postprzez kat. » 28 Cze 2012 10:23

Najlepiej zap......ć 12-14 h dziennie, a za młodu robić za Murzyna na stażach/wolontariatach za free, żeby cv ładnie się prezentowało. To jest dopiero życie, będzie co wnukom opowiadać :D
...to tylko wieczność pustką śpiewa
Awatar użytkownika
kat.
Forumowy bożek
 
Posty: 5122
Rejestracja: 14 Gru 2010 11:35
Miejscowość: Marcówka

Re: Pogaduszki / temat do nabijania postów ;) /

Postprzez RakuNH » 28 Cze 2012 11:15

A ja widzę ludzi, którzy poszli za swoją pasją i po 30 dalej nie znaleźli żadnej konkretnej roboty. Robią dorywczo za tysiaka czy półtora i mimo dyplomów konkretnej roboty znaleźć nie mogą. Musisz się pogodzić z tym, że rynek pracy jest w dużej mierze zabetonowany. Być może tak jest w Małopolsce a w Twoich stronach inaczej :D
zygy napisał(a):Przy tym forum, to III RP i Okrągły stół, to mały pikuś. Kilku krzykaczy i napinaczy terroryzuje tu milcząca większość, która nie ma sił, żeby się babrać w tym bagnie
Awatar użytkownika
RakuNH
Forumowy bożek
 
Posty: 5454
Rejestracja: 13 Sty 2009 19:05

Re: Pogaduszki / temat do nabijania postów ;) /

Postprzez friducha » 28 Cze 2012 11:25

bye
Ostatnio edytowany przez friducha, 22 Sie 2016 04:56, edytowano w sumie 1 raz
**UWOLNIĆ ŚWISTAKA***zostawiam na wieczną pamiątkę tego sympatycznego młodzieńca.
friducha
Mistrz Olimpijski
 
Posty: 1782
Rejestracja: 18 Sty 2009 17:00

Re: Pogaduszki / temat do nabijania postów ;) /

Postprzez kat. » 28 Cze 2012 11:54

friducha napisał(a):o co chodzi?


Mniej więcej o to, o czym piszesz wyżej.

Oczywiście można heroicznie brnąć w takie życie i potem opowiadać, jakim to byłem/am bohaterem, bo nie poszłam na imprezę tylko siedziałem/am w robocie itd. 8-) Każdy ma swoje priorytety. Faktem jest, że ludziom coraz częściej myli się "ja" i "moja kariera" (zresztą, korporacyjne pranie mózgu właśnie zmierza do postawienia znaku równości między tymi pojęciami) . Mieć albo być, jak pisał dziadek Fromm.

p.s. ja też nie lubię marudzenia o znajomościach.
...to tylko wieczność pustką śpiewa
Awatar użytkownika
kat.
Forumowy bożek
 
Posty: 5122
Rejestracja: 14 Gru 2010 11:35
Miejscowość: Marcówka

Re: Pogaduszki / temat do nabijania postów ;) /

Postprzez RakuNH » 28 Cze 2012 11:55

A czy ja narzekam? Mówię tylko jak jest w moim otoczeniu. Kiedyś pracowałem nawet z ulotkami z których się wszyscy śmieją i jak ktoś się odpowiedni wyszkoli i nabierze dobrej kondycji to może wyciągać ze 2 koła pracując 5-8 godzin dziennie (zależy od osiedla ;) ). Teraz niestety już moja złota fucha wygasła, bo wszystkie bolki są pozamykane na trzy spusty, są pudełka na ulotki i wedrzeć się ze śmieciami do środka to nie lada wyzwanie. Oczywiście była to niezbyt przyjemna robota, bo trzeba było uważać na dresów, straż miejską, dozorców i upierdliwych lokatorów, ale wiązało się to z większą kasą. Pamiętam też swoje rekordowe osiedle - zarobiłem 60 zł w 2 godziny :D Jak ktoś chce to znajdzie robotę, ale mówię tyle że nepotyzm jest na każdym kroku. Nie znaczy to że nie da się znaleźć pracy, ale znaczy tyle że jest o to trudniej.

Ja na razie roboty nie szukam, bo rodziny zakładać nie zamierzam i poza studiami mam wiele innych zmartwień. Poza tym ja nie wiedzę w nepotyzmie nic złego w przypadku prywatnych firm. Co złego jest w tym, że ktoś zatrudni kogoś zaufanego z rodziny? Jeśli to będzie zły pracownik to najbardziej to zaboli właściciela i to jemu powinno zależeć na dobrej kadrze. Bycie w rodzinie to po prostu bardzo ważny punkt w CV i tyle.
zygy napisał(a):Przy tym forum, to III RP i Okrągły stół, to mały pikuś. Kilku krzykaczy i napinaczy terroryzuje tu milcząca większość, która nie ma sił, żeby się babrać w tym bagnie
Awatar użytkownika
RakuNH
Forumowy bożek
 
Posty: 5454
Rejestracja: 13 Sty 2009 19:05

Re: Pogaduszki / temat do nabijania postów ;) /

Postprzez friducha » 28 Cze 2012 12:37

bye
Ostatnio edytowany przez friducha, 22 Sie 2016 04:56, edytowano w sumie 1 raz
**UWOLNIĆ ŚWISTAKA***zostawiam na wieczną pamiątkę tego sympatycznego młodzieńca.
friducha
Mistrz Olimpijski
 
Posty: 1782
Rejestracja: 18 Sty 2009 17:00

Re: Pogaduszki / temat do nabijania postów ;) /

Postprzez kat. » 28 Cze 2012 13:05

Friducha, nie chodzi mi o to, żebyś mnie zapewniała o swojej szczęśliwości i słuszności dokonanych wyborów, bo i nie do Ciebie przecież piję ;)

Dla mnie po prostu nieporozumieniem jest robienie wielkiej cnoty z uczestnictwa w szczurzym wyścigu. Nie wiem, może to wpływ chrześcijaństwa, że ze wszystkiego robi się dźwiganie krzyża, ale w sumie takie Japońce zap.......ją jeszcze bardziej i nie marudzą :D
Wiadomo, uogólniam, korporacja korporacji nierówna. Choćby jeśli chodzi o to wspinanie się po szczeblach. W wielu zawodach jeśli nie masz na starcie potężnych funduszy do końca pozostajesz "murzynem" z minimalnym, a jeśli napomkniesz półgębkiem o podwyżce, w kolejce czeka kilkudziesięciu absolwentów, którzy wezmę tę minimalną z pocałowaniem ręki. Zasadniczo potrzebuje się sprawnie działających automatów, a nie wybitnych jednostek. Oczywiście najlepiej automatów z zaszczepionym poczuciem wielkiej "misji" :D

Nepotyzm szeroko pojęty... Trudno wymagać od pracodawcy, żeby przy dwóch kandydatach o podobnych kwalifikacjach wziął anonimowego gościa z ulicy, a nie typa, za którego ktoś zaufany ręczy.
...to tylko wieczność pustką śpiewa
Awatar użytkownika
kat.
Forumowy bożek
 
Posty: 5122
Rejestracja: 14 Gru 2010 11:35
Miejscowość: Marcówka

Re: Pogaduszki / temat do nabijania postów ;) /

Postprzez Janko10 » 29 Cze 2012 00:59

kat. napisał(a):Najlepiej zap......ć 12-14 h dziennie, a za młodu robić za Murzyna na stażach/wolontariatach za free, żeby cv ładnie się prezentowało. To jest dopiero życie, będzie co wnukom opowiadać :D

Chyba mnie nie zrozumiałeś. :| Albo nie chciałeś zrozumieć.
Wolontariat (w standardowym, sensownym znaczeniu) jeszcze nikomu nie zaszkodził (moim zdaniem).

Co do reszty, pełna zgoda z Friduchą, wynikająca z podobnych doświadczeń.
Oczywiście poglądy dalej pozostają różne. ;)

kat. napisał(a):...
Nepotyzm szeroko pojęty... Trudno wymagać od pracodawcy, żeby przy dwóch kandydatach o podobnych kwalifikacjach wziął anonimowego gościa z ulicy, a nie typa, za którego ktoś zaufany ręczy.

To nie jest nepotyzm.
Ciągnęło mnie do sportu, ze względu na miejsce zamieszkania narty były naturalnym wyborem. Mogłem pływać, ale woda w pobliskim potoku była za zimna... Kamil S.
Awatar użytkownika
Janko10
Mistrz Olimpijski
 
Posty: 1722
Rejestracja: 06 Gru 2008 18:30
Miejscowość: Brzeg Dolny

PoprzedniaNastępna

Wróć do Hyde Park

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 104 gości