Pogaduszki / temat do nabijania postów ;) /

O wszystkim.

Re: Pogaduszki / temat do nabijania postów ;) /

Postprzez friducha » 30 Cze 2012 22:22

bye
Ostatnio edytowany przez friducha, 22 Sie 2016 05:00, edytowano w sumie 1 raz
**UWOLNIĆ ŚWISTAKA***zostawiam na wieczną pamiątkę tego sympatycznego młodzieńca.
friducha
Mistrz Olimpijski
 
Posty: 1782
Rejestracja: 18 Sty 2009 17:00

Re: Pogaduszki / temat do nabijania postów ;) /

Postprzez figaro56 » 30 Cze 2012 22:35

Nie rozumiem Kat co chcesz wykazać poprzez ten artykuł. Co tu ma do rzeczy lewicowość czy prawicowość. Jest problem i ostatnie czego potrzebujemy to polityczne kłótnie.
figaro56
Żywa legenda
 
Posty: 4104
Rejestracja: 19 Lis 2008 23:39

Re: Pogaduszki / temat do nabijania postów ;) /

Postprzez kat. » 30 Cze 2012 22:43

Nic nie chcę wykazać. Sam się zdziwiłem, że guglując o Cyganach w Kowarach wpadłem właśnie na Urbana, a nie na jakiś art. choćby z "niezależnej".

A co ma do rzeczy lewicowość. Ano choćby w GW natrafiałem nieraz na arty o tym, jak asymilacja Romów znakomicie przebiega, tylko oczywiście trzeba im dać jeszcze więcej kasy i pomocowych programów. Pytanie jakie mniejszości muszą mieć przywileje, żeby nie podnosiły larum o dyskryminacji?


Wiem, Friducha, o co Ci chodziło (ja, nie Figaro ;))
...to tylko wieczność pustką śpiewa
Awatar użytkownika
kat.
Forumowy bożek
 
Posty: 5122
Rejestracja: 14 Gru 2010 11:35
Miejscowość: Marcówka

Re: Pogaduszki / temat do nabijania postów ;) /

Postprzez figaro56 » 30 Cze 2012 23:03

A może gdzieś udaje się coś zrobić i wypada taki fakt nagłośnić i pochwalić. Oczywiście gdyby nie ta GW byłoby to dla ciebie bardziej do strawienia. Zaczynam się o ciebie obawiać bo wyraźnie dostajesz fobii na punkcie GW. Ja się będę cieszył z każdego sukcesu na tym polu nawet gdyby usłyszał o tym w telewizji "Trwam". Pomyśleć, że wszystko z tego iż GW odważyła się nazwać idiotów kiboli po imieniu. :roll:
figaro56
Żywa legenda
 
Posty: 4104
Rejestracja: 19 Lis 2008 23:39

Re: Pogaduszki / temat do nabijania postów ;) /

Postprzez kat. » 30 Cze 2012 23:06

Tak, właśnie o to chodzi. :roll:
...to tylko wieczność pustką śpiewa
Awatar użytkownika
kat.
Forumowy bożek
 
Posty: 5122
Rejestracja: 14 Gru 2010 11:35
Miejscowość: Marcówka

Re: Pogaduszki / temat do nabijania postów ;) /

Postprzez figaro56 » 30 Cze 2012 23:59

Kat podnosisz problem asymilacji mniejszości romskiej. Wykazujesz, że idzie to jak po grudzie co twoim zdaniem zauważa nawet lewicowa prasa. Następnie piszesz, że w GW czytałeś o sukcesie na tym polu i teraz wytłumacz mi co ma w tym kontekście marnowanie środków finansowych do których rzekomo nawołuje GW. No chyba że ta asymilacja psu na budę warta ale tego nie sprawdzałeś chyba. Wystarczył fakt, że napisała o tym GW i nieważne dla ciebie to, że gdzieś się być może coś udało zrobić co powinno cieszyć i ciebie i mnie. Ja jak pisałem mogę czytać o takich faktach w "Niedzieli", "Naszym Dzienniku" czy w ogłoszeniach parafialnych i zawsze będą mnie cieszyć. Może były to mądrze wydane pieniądze ale chyba nie bo pisała o tym GW. :roll: Ta asymilacja będzie kosztować ale alternatywą jest pomysł pana z wąsikiem. Swoją drogą też nie bezpłatny.
figaro56
Żywa legenda
 
Posty: 4104
Rejestracja: 19 Lis 2008 23:39

Re: Pogaduszki / temat do nabijania postów ;) /

Postprzez kat. » 01 Lip 2012 09:56

Kolejny raz nie potrafisz napisać posta bez aluzji do AH. :D I kto tu ma jakąś fobię? ;)

Jak tak bardzo chcesz pomagać w asymilacji Cyganów, to przeprowadź się na wrocławski Brochów. Robią różne imprezy, itd., na co dzień też jest pełno atrakcji. Chciałbyś mieszkać na takiej cygańskiej dzielnicy czy po prostu jesteś hipokrytą?

Niusy będące jedynie podpórką dla głoszonych racji i mające charakter ocenny są dla mnie o kant d.... rozbić. I nieważne czy chodzi o GW czy ND bo oba media są ostentacyjnie tendencyjne i wprowadzają dość rygorystyczną selekcję wiadomości.

Nie, szczerze nie zależy mi na asymilacji Cyganów w PL. A przynajmniej jest 10000 spraw bardziej naglących i potrzebujących państwowego wsparcia. Odpowiesz mi na pytanie, czemu Cyganie mają mieć przywileje, jakich nie mają Polacy, i czemu jako Polak mam się z tego radować? Tylko wyjątkowo bez aluzji do Hitlera, proszę ;)
...to tylko wieczność pustką śpiewa
Awatar użytkownika
kat.
Forumowy bożek
 
Posty: 5122
Rejestracja: 14 Gru 2010 11:35
Miejscowość: Marcówka

Re: Pogaduszki / temat do nabijania postów ;) /

Postprzez karlos » 01 Lip 2012 12:11

Też jestem zdania, że państwo takim Cyganom nie powinno włazić w dupę. Jeśli ich tradycja nie pozwala im pracować, to niech umierają z głodu. Równość względem prawa nie polega na uprzywilejowaniu mniejszości.
Na szczęście u nas mniejszości narodowe to na razie marginalny problem, a Ukraińców i Białorusinów powinno się dać szybko zasymilować. Jednak co raz większa imigracja ze wschodu (również tego bardziej odległego) do naszego kraju wydaje się tylko kwestią czasu, więc już teraz warto byłoby pomyśleć o prawnych rozwiązaniach, które pozwoliłyby jak najwięcej zyskać z tej większej wielokulturowości Polski w przyszłości.
Mnie bardziej niepokoi podejście dużej części Polaków, którzy po wyjeździe za granicę często wyrzekają się polskości, bo jak inaczej nazwać zjawisko, w którym nie uczą swoich dzieci języka polskiego, bo po co :evil: .
Wymagajcie od siebie choćby inni od was nie wymagali
Awatar użytkownika
karlos
Żywa legenda
 
Posty: 2898
Rejestracja: 12 Gru 2009 23:09
Miejscowość: Gdynia

Re: Pogaduszki / temat do nabijania postów ;) /

Postprzez matti » 01 Lip 2012 15:32

Karlos to jest niestety naturalne. Nam się wpaja od najmłodszych lat nienawiść do własnego kraju. Co chwile słyszymy, że Polska to chory kraj etc. Ludzie chcą, żeby im państwo tylko dawało i nic od siebie sami nie chcą dać.

Friducho spodziewałem się z Twojej strony takiego wybrnięcia z sytuacji. Odniosę się do Twojego wcześniejszego posta o ludziach, którzy chcieli u Ciebie podjąć pracę. Oni mają właśnie takie podejście, że im się należy taka pensja (choć nic nie umieją). Bo on wyjedzie za granicę i tam tyle zarobi w tydzień!!!
http://www.olimpijskienewsy.pl/- serdecznie zapraszam!
matti
Kadra B
 
Posty: 572
Rejestracja: 24 Lis 2006 06:52

Re: Pogaduszki / temat do nabijania postów ;) /

Postprzez figaro56 » 01 Lip 2012 19:14

Nikt nie mówi o włażeniu Cyganom w dupę ale czemu nie pomóc ludziom którzy takiej pomocy chcą aby coś zmienić w swoim życiu. Nie chodzi o notorycznych naciągaczy, tych los jest mi też obojętny ale dać szansę tym uczciwym. Może ciężko w to uwierzyć ale to też obywatele Polski. Bardzo specyficzni ale jednak współobywatele. Trzeba nam w postępowaniu z nimi konsekwencji a ostatnie czego potrzebujemy to walka polityczna i rozgrywanie problemu romskiego w tej walce.
figaro56
Żywa legenda
 
Posty: 4104
Rejestracja: 19 Lis 2008 23:39

Re: Pogaduszki / temat do nabijania postów ;) /

Postprzez Janko10 » 01 Lip 2012 23:52

figaro56 napisał(a):Nikt nie mówi o włażeniu Cyganom w dupę ale czemu nie pomóc ludziom którzy takiej pomocy chcą aby coś zmienić w swoim życiu. Nie chodzi o notorycznych naciągaczy, tych los jest mi też obojętny ale dać szansę tym uczciwym. Może ciężko w to uwierzyć ale to też obywatele Polski. Bardzo specyficzni ale jednak współobywatele. Trzeba nam w postępowaniu z nimi konsekwencji a ostatnie czego potrzebujemy to walka polityczna i rozgrywanie problemu romskiego w tej walce.

O jakiej pomocy potrzebujących Ty gadasz... Mentalność Cygańska jest prosta jak budowa cepa: wszystkich nie Cyganów złupić na ile się da (wewnętrznie też się zresztą łupią...). Żyją jak chcą żyć, zostawić ich samopas, to może się gdzieś wyprowadzą... A, że obywatele Polski to sorry ale w d.... mam takich obywateli darmozjadów, których mam karmić, bo im duma i tradycja nie pozwala pracować. Jak tak, to niech zdychają z głodu z własnego wyboru.
Ciągnęło mnie do sportu, ze względu na miejsce zamieszkania narty były naturalnym wyborem. Mogłem pływać, ale woda w pobliskim potoku była za zimna... Kamil S.
Awatar użytkownika
Janko10
Mistrz Olimpijski
 
Posty: 1722
Rejestracja: 06 Gru 2008 18:30
Miejscowość: Brzeg Dolny

Re: Pogaduszki / temat do nabijania postów ;) /

Postprzez friducha » 02 Lip 2012 01:35

bye
Ostatnio edytowany przez friducha, 22 Sie 2016 05:01, edytowano w sumie 1 raz
**UWOLNIĆ ŚWISTAKA***zostawiam na wieczną pamiątkę tego sympatycznego młodzieńca.
friducha
Mistrz Olimpijski
 
Posty: 1782
Rejestracja: 18 Sty 2009 17:00

Re: Pogaduszki / temat do nabijania postów ;) /

Postprzez figaro56 » 02 Lip 2012 08:26

Friducha- no bo Kat się zaczyna. :lol:
Janko-generalnie się z tobą zgadzam. Z tą różnicą, że uważam iż trzeba dać szansę tym którzy chcą porzucić takie życie i co tu wiele mówić pomóc im.
figaro56
Żywa legenda
 
Posty: 4104
Rejestracja: 19 Lis 2008 23:39

Re: Pogaduszki / temat do nabijania postów ;) /

Postprzez friducha » 03 Lip 2012 14:49

bye
Ostatnio edytowany przez friducha, 22 Sie 2016 05:01, edytowano w sumie 1 raz
**UWOLNIĆ ŚWISTAKA***zostawiam na wieczną pamiątkę tego sympatycznego młodzieńca.
friducha
Mistrz Olimpijski
 
Posty: 1782
Rejestracja: 18 Sty 2009 17:00

Re: Pogaduszki / temat do nabijania postów ;) /

Postprzez matti » 04 Lip 2012 14:37

Friducho jeżeli napisałem o "chorym kraju: to przepraszam. Zawsze mam na myśli chore państwo!!! Czyli władzę.

A co do karier naszych rodaków za granicą to widzisz bardzo dużo osób jedzie. Większość jest dumna i wymachuje EURO czy Funtami przed nosami tych co tu (w Polsce) pracują. Śmieją się w żywe oczy, że ktoś tu jeszcze pracuje... Ponadto zmywak to rzadkość. Najczęściej nasi pracują jako budowlańcy
http://www.olimpijskienewsy.pl/- serdecznie zapraszam!
matti
Kadra B
 
Posty: 572
Rejestracja: 24 Lis 2006 06:52

Re: Pogaduszki / temat do nabijania postów ;) /

Postprzez RakuNH » 06 Sie 2012 17:03

Musze powiedzieć że czytając pewnie niektórym dobrze znane forum o igrzyskach jestem załamany wpisami mattiego. Przy krytyce Polaków jest pierwszy i wpisuje się po kilku sekundach a przy jakimś sukcesie (medal) albo małym sukcesie (dobry wynik) znika. Myślałem że on jest normalny a on się żywi porażkami Polaków. Dlaczego? Nie wiem, ale może matti wie... To tak żeby ożywić temat w którym jako ostatni wpisał się właśnie matti :D
zygy napisał(a):Przy tym forum, to III RP i Okrągły stół, to mały pikuś. Kilku krzykaczy i napinaczy terroryzuje tu milcząca większość, która nie ma sił, żeby się babrać w tym bagnie
Awatar użytkownika
RakuNH
Forumowy bożek
 
Posty: 5454
Rejestracja: 13 Sty 2009 19:05

Re: Pogaduszki / temat do nabijania postów ;) /

Postprzez jacek89 » 06 Sie 2012 17:43

Kij w mrowisko został oficjalnie wsadzony :) Na szczęście dla mattiego, jest czym się żywić ;)
jacek89
Junior młodszy
 
Posty: 91
Rejestracja: 15 Gru 2009 23:29
Miejscowość: Legnica

Re: Pogaduszki / temat do nabijania postów ;) /

Postprzez figaro56 » 07 Sie 2012 13:32

Nie jego opcja polityczna u władzy i trzeba dokopać jej za wszelką cenę. Im gorzej tym lepiej.
Radwańskiej chyba nie krytykował? :lol:
figaro56
Żywa legenda
 
Posty: 4104
Rejestracja: 19 Lis 2008 23:39

Re: Pogaduszki / temat do nabijania postów ;) /

Postprzez sakura » 20 Sie 2012 11:54

to ja wakacyjnie i bezinternetowo pozdrawiam spod wrocka
Awatar użytkownika
sakura
Młodzik
 
Posty: 49
Rejestracja: 30 Kwi 2012 18:32

Re: Pogaduszki / temat do nabijania postów ;) /

Postprzez leosiek » 31 Sie 2012 20:11

Wakacje się kończą, zaczyna się szkoła(przynajmniej dla mnie), w maju matura, biathlon dopiero za 3 miesiące :cry: , znowu czeka mnie użeranie się z moją klasą i belframi, a moja przyjaciółka, z którą się dzisiaj miałem spotkać trafiła do szpitala, forehand mi nie wychodzi, backhand nie lepszy i jak tu żyć :cry: :cry: :?:
leosiek
Młodzieżowiec
 
Posty: 376
Rejestracja: 20 Lut 2012 16:13

PoprzedniaNastępna

Wróć do Hyde Park

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 17 gości

cron