Wasze największe alkoholowe libacje (+ tematy "melanżowe")

O wszystkim.

Re: Wasze największe alkoholowe libacje (+ tematy "melanżowe

Postprzez Adrian Woźniak » 22 Lis 2013 20:08

Przyłączam się do Was, o ile będzie to medal ze złotego kruszcu ;)
Przegrywa tylko ten, kto się poddaje.
Adrian Woźniak
Mistrz Świata
 
Posty: 1121
Rejestracja: 12 Lut 2009 23:05

Re: Wasze największe alkoholowe libacje (+ tematy "melanżowe

Postprzez AntiJante » 23 Lis 2013 10:57

markos7207 napisał(a):To upijemy się razem, wirtualnie :) . Na razie musi wystarczyć świętowanie Króla Magnusa I

Magnus I styknie, ważne, żeby było za co pić ;)

(Hm, to musiałabym dziś pić od rana, bo na dobry dnia początek Rosja ograła Brazylię w siatkówkę.)
"Spoglądasz w czyste, błękitne niebo. Hymn cię uspokaja, znika niedźwiedź, znika nawet wspomnienie niedźwiedzia. Umarł Król, niech żyje król! "
~"Król niedźwiedzi"
AntiJante
Junior
 
Posty: 111
Rejestracja: 21 Lis 2013 23:24
Miejscowość: Wieś

Piwa & puby

Postprzez Bedrzich » 01 Lut 2016 19:30

Wracając jeszcze do wątku piwnego... Markos czy w Norwegii jest jakieś dobre piwo?? Zdałem sobie sprawę, że choć wypiłem w życiu dużo piwa i lubię złocisty napój (i wciąż jeszcze jestem szczupły), to jeszcze nie próbowałem za bardzo skandynawskich piw. Dwa razy tylko mi się kiedyś zdarzyło pić piwo duńskie. Już nic nie pamiętam poza tym, że mi smakowało ;)
No i jeśli jest w Norwegii dobre piwo, to może Raphael w nim zasmakował i postanowił znaleźć takie zajęcie, żeby je częściej spożywać :lol:
Bedrzich
Mistrz Świata
 
Posty: 1232
Rejestracja: 11 Mar 2012 10:11
Miejscowość: Gduńsk

Re: Raphael Poiree

Postprzez markos7207 » 01 Lut 2016 20:41

Ha, na to pytanie nie mogę Ci Bedrzichu udzielić obiektywnej odpowiedzi, bo po wypiciu jednej puszki jednej marki ciężko cos powiedzieć ;) . Raz ładnych kilka lat temu kupiłem sobie Ringnesa w sklepie z alkoholami świata, piwo jak piwo, mało chmielu było czuć i bardzo jasne to akurat było i przede wszystkim drogie ;) . Ogólnie alko w Norge jest kosmicznie drogi, no ale pensje są wysokie wiec Rafael pewnie nie narzeka. No i zawsze można skoczyć na większe zakupy do Szwecji :)

A tutaj masz ranking noszkowych piw ;) ---> http://www.side3.no/her-er-norges-atte- ... 40691.html
Ostatnio edytowany przez markos7207, 01 Lut 2016 20:45, edytowano w sumie 1 raz
Dopóki nie zajrzałem do internetu nie wiedziałem, że jest na świecie tylu idiotów - S.Lem

STOP szKODnikom!
Awatar użytkownika
markos7207
Forumowy bożek
 
Posty: 6357
Rejestracja: 18 Lut 2009 16:25

Re: Raphael Poiree

Postprzez kat. » 01 Lut 2016 20:44

Ostatnio w Krk zatrzymałem się przed restauracją z małym Carlsbergiem za 9 zł. Setki bym na pewno nie zapłacił, nawet za najlepsze z najlepszych. 8-) Z tego, co kumpel opowiadał, to nic szczególnego i łatwiej w Polsce zaopatrzyć się w twarde narkotyki, niż w Norge w alko. W polskich sklepach "specjalistycznych" czasem idzie "promocyjnie" za kilkadziesiąt zł kupić jakiś skandynawski wynalazek.


Bedrzich napisał(a): Dwa razy tylko mi się kiedyś zdarzyło pić piwo duńskie.


Ale chyba nie "probably the best..." z biedronki. ;)
...to tylko wieczność pustką śpiewa
Awatar użytkownika
kat.
Forumowy bożek
 
Posty: 5122
Rejestracja: 14 Gru 2010 11:35
Miejscowość: Marcówka

Re: Raphael Poiree

Postprzez Snill Jenta » 01 Lut 2016 20:46

Bedrzich napisał(a):Czy w Norwegii jest jakieś dobre piwo?

Nøgne Ø! Nie jest najtańsze (ok. 20 zł butelka), ale super, do dostania w dobrych sklepach piwnych - w Polsce ;) Piłam chyba "God Jul" (zrobiłam sobie prezent na święta) i było świetne :D
Tu ich strona ;)
Ostatnio edytowany przez Snill Jenta 01 Lut 2016 21:02, edytowano w sumie 2 razy
There comes a point where it all becomes too much. When we get too tired to fight anymore so we give up. That's when the real work begins. To find hope where there seems to be absolutely none at all.
Awatar użytkownika
Snill Jenta
Kadra B
 
Posty: 634
Rejestracja: 30 Cze 2015 09:06

Re: Raphael Poiree

Postprzez Bocian » 01 Lut 2016 21:00

Snill Jenta napisał(a): Nøgne Ø! Nie jest najtańsze (ok. 20 zł butelka), ale super, do dostania w dobrych sklepach piwnych. Piłam chyba "God Jul" (zrobiłam sobie prezent na święta) i było świetne :D
Tu ich strona ;)


Muszę poszukać w sklepach. Ze skandynawskich piłem tylko duńskie....nazwy nie wymienię, by kryptoreklamy nie robić ;)
Awatar użytkownika
Bocian
Żywa legenda
 
Posty: 3309
Rejestracja: 02 Kwi 2014 20:27
Miejscowość: Bikini Dolne

Re: Raphael Poiree

Postprzez Snill Jenta » 01 Lut 2016 21:02

Bocian napisał(a):Muszę poszukać w sklepach. Ze skandynawskich piłem tylko duńskie....nazwy nie wymienię, by kryptoreklamy nie robić ;)

Z duńskich To Øl, mam jeszcze butelkę w szafie :P
There comes a point where it all becomes too much. When we get too tired to fight anymore so we give up. That's when the real work begins. To find hope where there seems to be absolutely none at all.
Awatar użytkownika
Snill Jenta
Kadra B
 
Posty: 634
Rejestracja: 30 Cze 2015 09:06

Raphael Poiree

Postprzez Bedrzich » 01 Lut 2016 21:48

kat. napisał(a):Ale chyba nie "probably the best..." z biedronki. ;)


Nie, raz piłem jakieś piwo duńskie w "Degustatorni" - to taka knajpa piwna w Gdańsku i w Gdyni (tzn. jedna Degustatornia jest w Gdańsku, a jedna w Gdyni). Drugie kupiłem z 7 lat temu w gdańskim markecie i pamiętam, że było dosyć drogie, ale nazwy za cholerę nie...

Zaś "probably the best..." nie liczę, chyba każdy pił, więc czym tu się szczycić...
Za polecanki dzięki, spróbuję wobec tego jakie piwo pija teraz mistrz mojej młodości, dzięki któremu chwyciłem bakcyla biathlonowego :lol:
Bedrzich
Mistrz Świata
 
Posty: 1232
Rejestracja: 11 Mar 2012 10:11
Miejscowość: Gduńsk

Re: Wasze największe alkoholowe libacje (+ tematy "melanżowe

Postprzez Duche » 01 Lut 2016 21:59

Zaczęliście w temacie o jedzeniu temat alkoholu i jakoś nikt nie raczył go kontynuować. Moim zdaniem to błąd. O alkoholu trzeba rozmawiać :mrgreen:
"Nie rozumiem, jak można mieszkać w pałacu ze złota, podczas gdy tylu ludzi umiera z głodu, a następnie jechać i całować ziemię biednych krajów"
Diego Armando Maradona

Dorothea Wierer :*
Awatar użytkownika
Duche
Żywa legenda
 
Posty: 2561
Rejestracja: 13 Sty 2007 11:13
Miejscowość: Lędziny / Лендзины

Re: Wasze największe alkoholowe libacje (+ tematy "melanżowe

Postprzez kat. » 01 Lut 2016 22:20

Stary fiński kawał mi się przypomniał:

Dwóch finów pije wódkę z barze, pierwsza kolejka, druga, trzecia.
Przy piątej kolejce jeden z finów przed wypiciem mówi do drugiego "na zdrowie",
na co drugi odpowiada: "ty tu przyszedłeś pić czy dyskutować?"
...to tylko wieczność pustką śpiewa
Awatar użytkownika
kat.
Forumowy bożek
 
Posty: 5122
Rejestracja: 14 Gru 2010 11:35
Miejscowość: Marcówka

Re: Wasze największe alkoholowe libacje (+ tematy "melanżowe

Postprzez Duche » 01 Lut 2016 22:25

Przy wódce fajnie sie dyskutuje. Wtedy nie ma tematów tabu i idzie sie dużo ciekawych rzeczy dowiedzieć :P
"Nie rozumiem, jak można mieszkać w pałacu ze złota, podczas gdy tylu ludzi umiera z głodu, a następnie jechać i całować ziemię biednych krajów"
Diego Armando Maradona

Dorothea Wierer :*
Awatar użytkownika
Duche
Żywa legenda
 
Posty: 2561
Rejestracja: 13 Sty 2007 11:13
Miejscowość: Lędziny / Лендзины

Re: Raphael Poiree

Postprzez Snill Jenta » 01 Lut 2016 22:43

Post przeniesiony z biathlonu, do Bedrzicha ;)
Tyś z Gdańska, o. To odwiedź "Napoje Bogów" w Tesco na Chełmie albo "Smak" na Przymorzu (zaraz obok Biedronki, koło tego rynku) - tam mają wspomniane piwa :)
PS Degustatornia to mój ulubiony multitap, fajna jest jeszcze Pułapka ;)
Ostatnio edytowany przez Snill Jenta, 02 Lut 2016 15:24, edytowano w sumie 1 raz
There comes a point where it all becomes too much. When we get too tired to fight anymore so we give up. That's when the real work begins. To find hope where there seems to be absolutely none at all.
Awatar użytkownika
Snill Jenta
Kadra B
 
Posty: 634
Rejestracja: 30 Cze 2015 09:06

Re: Wasze największe alkoholowe libacje (+ tematy "melanżowe

Postprzez Snill Jenta » 02 Lut 2016 12:08

Jak ja się napiję, to umiem mówić tylko po serbsku i strasznie ciężko mi się przestawić na polski :|
W sumie jak jestem wkurzona, to też ;)
There comes a point where it all becomes too much. When we get too tired to fight anymore so we give up. That's when the real work begins. To find hope where there seems to be absolutely none at all.
Awatar użytkownika
Snill Jenta
Kadra B
 
Posty: 634
Rejestracja: 30 Cze 2015 09:06

Re: Wasze największe alkoholowe libacje (+ tematy "melanżowe

Postprzez maksim » 02 Lut 2016 15:21

I don't need you to worry for me cause I'm alright
I don't want you to tell me it's time to come home
I don't care what you say anymore, this is my life
Go ahead with your own life and leave me alone
Awatar użytkownika
maksim
Kadra A
 
Posty: 987
Rejestracja: 12 Gru 2008 11:52
Miejscowość: Szatander Bank/Korova Milky Bar - Częśtochowa

Re: Wasze największe alkoholowe libacje (+ tematy "melanżowe

Postprzez Snill Jenta » 02 Lut 2016 15:23

There comes a point where it all becomes too much. When we get too tired to fight anymore so we give up. That's when the real work begins. To find hope where there seems to be absolutely none at all.
Awatar użytkownika
Snill Jenta
Kadra B
 
Posty: 634
Rejestracja: 30 Cze 2015 09:06

Re: Wasze największe alkoholowe libacje (+ tematy "melanżowe

Postprzez dege3 » 16 Lut 2016 17:26

Drodzy Państwo ... Tegoż tematu nie opuszczę ... Niedługo MŚ , więc będzie okazja ku wypiciu ..

Jak ktoś chętny na jakiś trunek posiadający odpowiednią ilość procentów to jestem chętny :D
dege3
Junior młodszy
 
Posty: 75
Rejestracja: 08 Lut 2014 17:55

Re: Wasze największe alkoholowe libacje (+ tematy "melanżowe

Postprzez Duche » 20 Gru 2018 20:13

Z ciekawości pytam, jakie jest wasze zdanie na temat wódek smakowych? Wiadomo, malina, wiśnia, pigwa etc.

Ja ostatnio stałem się strasznym smakoszem owocówek, głównie Soplica i Saska mi zasmakowały.
"Nie rozumiem, jak można mieszkać w pałacu ze złota, podczas gdy tylu ludzi umiera z głodu, a następnie jechać i całować ziemię biednych krajów"
Diego Armando Maradona

Dorothea Wierer :*
Awatar użytkownika
Duche
Żywa legenda
 
Posty: 2561
Rejestracja: 13 Sty 2007 11:13
Miejscowość: Lędziny / Лендзины

Re: Wasze największe alkoholowe libacje (+ tematy "melanżowe

Postprzez Reaktywacja » 21 Sty 2020 17:04

Duche napisał(a):Z ciekawości pytam, jakie jest wasze zdanie na temat wódek smakowych? Wiadomo, malina, wiśnia, pigwa etc.

Ja ostatnio stałem się strasznym smakoszem owocówek, głównie Soplica i Saska mi zasmakowały.


Soplica pigwowa the best!!
To jeszcze nie czas Marie Dorin-Habert...
Awatar użytkownika
Reaktywacja
Młodzieżowiec
 
Posty: 305
Rejestracja: 05 Kwi 2016 15:55

Re: Wasze największe alkoholowe libacje (+ tematy "melanżowe

Postprzez michal_K » 08 Lip 2022 12:38

oo, wspaniały temat :D mnie najlepiej wchodzą albo mocne trunki domowe albo po prostu jakieś dobre piwko z niekomercyjnego browaru
michal_K
Młodzik młodszy
 
Posty: 3
Rejestracja: 08 Lip 2022 12:22
Miejscowość: Gdańsk

PoprzedniaNastępna

Wróć do Hyde Park

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 24 gości

cron