Marsz niepodległości - patrioci czy faszyści?

O wszystkim.

Re: 11.11.11 Marsz niepodległości - patrioci czy faszyści?

Postprzez kat. » 14 Lis 2011 23:07

interesujący głos z forum policyjnego ;)


Witam wszystkich,

Do zabrania głosu w tej dyskusji skłoniły mnie trzy kwestie:

a) też jestem na garnuszku budżetówki, tylko mój jest napełniany przez "MONar"
b) byłem na Marszu
c) prześledziłem zapisy wideo dostępne w Sieci.


Pierwsze pytanie. Panowie, do jasnej cholery, kto Was uczy "pracy z tłumem"? Jak można sobie pozwolić na tak nieprofesjonalne "wejście z buciorami" w spokojny tłum (pomnik Dmowskiego - tam byłem pod koniec Marszu)? Ludzie wokół mnie byli zupełnie neutralni ale po "wejściu" Policji poleciały mocne wiązanki. W mojej pracy często mieliśmy do czynienia z tłumem, z którego strony butelki, kamienie i wyzwiska to najmniejsze zło, jakie mogło się nam przytrafić. Gdybyśmy się zachowali wobec niego tak, jak Policja blokująca wejście na Plac Konstytucji (potem też wyjścia), to pożylibyśmy może z godzinę.

Drugie pytanie. O jakim sukcesie Wy mówicie? To była totalna klęska. Banda, może ze 200 gówniarzy, pusza Wam z dymem ileś tam radiowozów. Gazujecie się sami nawzajem, jak ostatnie niedojdy! Na filmach widać zagubionych, płaczących od gazu gliniarzy. Gdyby moi ludzie tak się załatwili na jakiejkolwiek akcji, to nie wystawiliby nosa za bramę bazy do końca zmiany! Przecież, gdyby przeciwko Wam ruszyło nie te kilku wyrostków tylko 5% tego tłumu, to by Was po prostu roznieśli na strzępy!

b]Trzecie pytanie. [/b]Żalicie się, że Wam zabronili lać z gładkiej lufy w taki tłum? Czy Wyście do reszty oszaleli? Widzieliście kiedyś, co się dzieje z kilkutysięcznym tłumem, który usłyszy strzały z broni palnej? Nie wiem, czy starczyłoby w Warszawie karetek, żeby wywieźć stamtąd wszystkich stratowanych. A jakby ruszyli np. w Waszą stronę, to wątpię żeby ktoś "brał jeńców".

Podsumowując. Dopiero na końcu winię szeregowych policjantów. Ktoś ich przecież powinien wyszkolić i wyposażyć. Nie wystarczy ubrać młodych chłopaków w ograniczającego ruchy żółwia i dać do ręki pałkę. Za burdel, jaki widziałem wyiniłbym tych, którzy zajmowali się dowodzeniem od szczebla drużyny i wyżej. Dlaczego? Dlatego:

1. Brak jest JAKIEGOKOLWIEK pomysłu na PREWNCYJNE zachowania.
2. PROWOKUJECIE tłum, co jest taktycznie po prostu niedopuszczalne!
3. Dajęcie się zaszachować GARSTCE gówniarzy, co z kolei jest wręcz żałosne.
4. Potem, "przy kamerach", lejecie kogo popadnie i jak popadnie dając popis braku opanowania i pożywkę dla mediów. A po takich akcjach wielkie zdziwienie, że 92% społeczeństwa uważa, że Policja "źle wykonuje swoje obowiązki".

Gdzie byli dowódcy? Kto tak fatalnie zaplanował ten burdel i kto poniesie za to odpowiedzialność?

Na koniec pytanie najważniejsze. Co się stanie, jeżeli kiedyś przeciwko Wam ruszy nie 200 gówniarzy, jak było w Warszawie, tylko 2000 równie zdesperowanych gości? Przecież Was zadepczą!

Niemożliwe? To zobaczcie na relacje z greckich ulic i przypomnijcie sobie o nich, kiedy za kilka miesięcy zadłużenie przekroczy magiczne 55% i Tuski podniosą VAT do 25%, a zaraz za tym pójdą cięcia socjalne. To Wy staniecie w pierwszym szeregu przeciwko wkurzonemu tłumowi. Zajścia z Marszu będą przy tym tylko lekką zaprawą!

Warszawa dała dowód, że w razie buntu wewnętrznego na miarę Grecji, Policja nie ma żadnego przygotowania i pomysłu, jak bez rozlewu krwi spacyfikować ulice. Co gorsza, w Polsce jest "potencjał w narodzie". Można piętnować "kiboli" i podobne środowiska ale należy się liczyć z tym, że w razie poważnej rozruby, w takiej Warszawie może stawić się nawet 100 tysięcy i więcej luda. I co wtedy zrobią? Wyślą nas żeby Was wspierać? Proszę bardzo - ale ja strzelać do rodaków nie będę!
Awatar użytkownika
kat.
Forumowy bożek
 
Posty: 5122
Rejestracja: 14 Gru 2010 11:35
Miejscowość: Marcówka

Re: 11.11.11 Marsz niepodległości - patrioci czy faszyści?

Postprzez Zann » 15 Lis 2011 13:10

Kat,wrzuć link do tego forum.
http://www.tylkoigrzyska.pl/
Zann
Młodzieżowiec
 
Posty: 261
Rejestracja: 12 Gru 2008 01:06

Re: 11.11.11 Marsz niepodległości - patrioci czy faszyści?

Postprzez kat. » 15 Lis 2011 13:24

Awatar użytkownika
kat.
Forumowy bożek
 
Posty: 5122
Rejestracja: 14 Gru 2010 11:35
Miejscowość: Marcówka

Re: 11.11.11 Marsz niepodległości - patrioci czy faszyści?

Postprzez Zann » 17 Lis 2011 02:23

?
Ostatnio edytowany przez Zann, 23 Lis 2011 12:25, edytowano w sumie 1 raz
http://www.tylkoigrzyska.pl/
Zann
Młodzieżowiec
 
Posty: 261
Rejestracja: 12 Gru 2008 01:06

Re: 11.11.11 Marsz niepodległości - patrioci czy faszyści?

Postprzez figaro56 » 17 Lis 2011 11:01

Czerwona ekstrema brzydzi mnie równie mocno jak ta brunatna. Najlepiej dla Polski jakby się tak wzajemnie wyrżnęli.
Szkoda mi tych chłopców z ONR-u. Jeszcze 2 lata temu można było sobie pokrzyczeć o "białej rasie" powysyłać "żydów do gazu" i hajlowali sobie chłopaki pod pomnikiem Dmowskiego aż miło. Teraz nałożyli im patriotyczny makijaż a rączki aż się rwą do nazistowskiego pozdrowienia. A to nie można, a to nie wypada. Do dupy z taką demokracją.
Nie rozumiem cię Raku. Jeszcze kilka postów temu marzyła ci się konfrontacja zbrojna z lewakami. No to masz durniów o nazwie Antifa i możesz się z nimi naparzać do woli. Tylko uważaj bo z roku na rok rosną w siłę a lewak jest ostry, lewak nie pęka. :lol: No chyba, że to bawi pod warunkiem stosunku sił 100 brunatnych na jednego czerwonego a w wypadku wyrównanych sił to już nie bo to ałła to boli. ;)
Ja w każdym bądź razie każdego 11 listopada zwanego inaczej Dniem Zadymy zajmę dobre miejsce na widowni z paczką popcornu w ręku.
figaro56
Żywa legenda
 
Posty: 4104
Rejestracja: 19 Lis 2008 23:39

Re: 11.11.11 Marsz niepodległości - patrioci czy faszyści?

Postprzez kat. » 17 Lis 2011 12:04

To lewacy specjalizują się w atakach na przypadkowych przechodniów w proporcji 20-1 tudzież pluciu na staruszków pod słynnym krzyżem. Z "dbającymi o siebie" kibolami troszkę trudniej im idzie. No chyba że mają w rękach kamienie.

Antifa to debile. Niestety, przez kilku takich idiotów, kibole będą teraz atakować wszelką młodzież alernatywną według zasady, że kto nie ubiera się w dres ten lewak (ironiczna wypowiedź z forum kibicowskiego). A przecież na marszu było wielu konserwatywnych metali i punków.

Co do salutu rzymskiego zwanego przez niektórych "hajlowaniem", z tego co wiem orzecznictwo sądów jest konsekwentne: fakt, ze "niektórym" źle się kojarzy, nie oznacza, że nawołuje z automatu do faszyzmu. Mnie też wiele rzeczy się niemiło kojarzy, ale nie latam z tym po sądach.

p.s. Nazi-fobia da się leczyć 8-)
Awatar użytkownika
kat.
Forumowy bożek
 
Posty: 5122
Rejestracja: 14 Gru 2010 11:35
Miejscowość: Marcówka

Re: 11.11.11 Marsz niepodległości - patrioci czy faszyści?

Postprzez Zann » 17 Lis 2011 13:53

?
Ostatnio edytowany przez Zann, 23 Lis 2011 12:24, edytowano w sumie 1 raz
http://www.tylkoigrzyska.pl/
Zann
Młodzieżowiec
 
Posty: 261
Rejestracja: 12 Gru 2008 01:06

Re: 11.11.11 Marsz niepodległości - patrioci czy faszyści?

Postprzez figaro56 » 17 Lis 2011 14:13

No cóż samą swastykę idąc tym tropem też można historycznie usprawiedliwiać i dopuszczać. Jeżeli pozwolisz to ja jednak w tej kwestii pozostanę przy swoim mimo iż nie mam w zwyczaju komentować wyroków niezawisłych sądów.
Masz jakieś twarde dowody, że w atakach na obrońców krzyża brały udział lewicowe bojówki a nie znudzeni żule po paru piwach żądni rozrywki.?
Owszem nazistowską fobię można leczyć jak również uporczywą manię widzenia za każdym krzakiem lewackiego bojówkarza.
Problem w tym, że ja nazywam faszystą tylko tego kto głosi hasła nazistowskie a wy widzicie lewaka w każdym kto tylko nie podziela waszych poglądów. Strach się bać kiedy nie daj Boże przejmiecie realną władzę. To może już nie mój fizyczny problem bo w ramach lewackiej czystki pozostanie wam co najwyżej zrównanie z ziemią mojego nagrobka na cmentarzu.
figaro56
Żywa legenda
 
Posty: 4104
Rejestracja: 19 Lis 2008 23:39

Re: 11.11.11 Marsz niepodległości - patrioci czy faszyści?

Postprzez kat. » 17 Lis 2011 14:38

Figaro - akurat do bronienia krzyża mi daleko, ale to przecież była ta sama "kolorowa" i "tolerancyjna" młodzież, awangarda "moralnej rewolucji" w Polsce. No chyba że chcesz powiedzieć, że to prowokacja drugiej strony barykady :D

http://www.youtube.com/watch?v=xLUSGr8c ... re=related

Co do swastyki to dla mnie sprawa jasna. Tak wygląda swastyka nazistowska:

http://upload.wikimedia.org/wikipedia/c ... ka.svg.png

Ta:

http://upload.wikimedia.org/wikipedia/c ... ka.svg.png

ani ta

http://upload.wikimedia.org/wikipedia/c ... astika.jpg

ani też ta

http://upload.wikimedia.org/wikipedia/c ... -badge.jpg


nie mają NIC WSPÓLNEGO Z III Rzeszą i gloryfikacją nazizmu.



Co do skojarzeń. Pentagram też kojarzy się "powszechnie" z satanistami, a znajduje się na flagach Maroka i Etiopii.
Awatar użytkownika
kat.
Forumowy bożek
 
Posty: 5122
Rejestracja: 14 Gru 2010 11:35
Miejscowość: Marcówka

Re: 11.11.11 Marsz niepodległości - patrioci czy faszyści?

Postprzez matti » 17 Lis 2011 20:02

Figaro dziwny jesteś! Faszystą nazywasz ludzi głoszących nazistowskie hasła! Tylko, że faszyzm i nazizm to nie to samo... Doktryna faszyzmu obowiązywała we Włoszech (nikt tam nie prześladował Żydów etc.). Nazizm natomiast to domena III Rzeszy, a jak już wiesz oni wykluczali istnienie na równi z nimi wszelkich innych ras! Tak więc nie myl pojęć bo śmieszysz wszystkich, którzy Cię czytają...

Co do salutu rzymskiego to też nie jest nic złego. To normalne pozdrowienie, oddanie komuś szacunku. No chyba, że ktoś utożsamia to wyłącznie z Hitlerem!
matti
Kadra B
 
Posty: 572
Rejestracja: 24 Lis 2006 06:52

Re: 11.11.11 Marsz niepodległości - patrioci czy faszyści?

Postprzez karlos » 18 Lis 2011 00:03

http://www.youtube.com/watch?feature=pl ... zDBR-ikjIA
http://www.youtube.com/watch?v=y78TgcRG ... re=related
http://www.youtube.com/watch?v=A8RonYbIc_Q

Filmiki z marszu (na razie liczba wyświetleń nie powala :roll: ), którego telewizja praktycznie wogóle nie pokazała. Z tego co rozmawiałem z kolegą, który w marszu uczestniczył, ogólnie ocenia marsz bardzo pozytywnie i z tego co widział uczestniczyło w nim również sporo rodzin i ludzi starszych. Krytycznie odniósł się do organizacji ze strony policji, która w dużym stopniu sprowokowała niektóre z negatywnych zdarzeń, a co najgorsze blokując wiele ulic uniemożliwiała tysiącom ludzi dołączenie do marszu.
Moim zdaniem to "Kolorowa Niepodległa" stara się stworzyć na siłę wroga czyli faszystów i nazistów, których podczas tego marszu trzeba było szukać ze święcą. A przez swoje lewackie bojówki zachęciła do przyjazdu wielu kiboli czy chuliganów, którzy tak naprawdę z marszem niepodległości mieli niewiele wspólnego.
Awatar użytkownika
karlos
Żywa legenda
 
Posty: 2898
Rejestracja: 12 Gru 2009 23:09
Miejscowość: Gdynia

Re: 11.11.11 Marsz niepodległości - patrioci czy faszyści?

Postprzez kat. » 18 Lis 2011 00:16

Akurat kibole, abstrahując od ich udziału w MN w Warszawie, uczcili święto niepodległości w wielu miastach Polski, więc nonsensem jest pisanie, że stawili się tak licznie w Wawie, by szukać okazji do rozrób (choć przyjazd niemieckiej antify był jednym z czynników mobilizujących)

Tu foty z mojego miasta:

http://www.nacjonalista.pl/2011/11/16/m ... -tarnowie/

Ostatnio przewinął się w mediach rzekomy pomysł Komorowskiego, by objąć marsz patronatem. Mam mieszane uczucia. Z jednej strony wytrąciłby michnikom argument o faszystach, z drugiej - jak by nie patrzeć jest to próba przejęcia czyjejś pracy/wysiłku, tzn. jest to działanie nieszczere, pragmatyczne. Czyli - niby pojednanie, które de facto znów podzieli.
Awatar użytkownika
kat.
Forumowy bożek
 
Posty: 5122
Rejestracja: 14 Gru 2010 11:35
Miejscowość: Marcówka

Re: 11.11.11 Marsz niepodległości - patrioci czy faszyści?

Postprzez karlos » 18 Lis 2011 01:16

kat. napisał(a):Akurat kibole, abstrahując od ich udziału w MN w Warszawie, uczcili święto niepodległości w wielu miastach Polski, więc nonsensem jest pisanie, że stawili się tak licznie w Wawie, by szukać okazji do rozrób (choć przyjazd niemieckiej antify był jednym z czynników mobilizujących)

Chyba mnie źle zrozumiałeś. Ja pisałem o kibolach, czyli tych którym zależy na bójkach, czy są gotowi na takie akcje jak podpalanie samochodów czy niszczenie mienia. Bo to, że kibice w wielu miastach uczcili święto niepodległości, to doskonale wiem, bo chociażby w Gdyni "Patrioci Arka Gdynia" wzięli bardzo liczny udział w paradzie z okazji dnia niepodległości. Gdyby tylko zamiast wykrzykiwać swoje hasła przyłączyli się do Mazurka Dąbrowskiego, który był akurat odgrywany w momencie ich dochodzenia do miejsca końca parady, to wogóle oceniłbym ich udział w samych superlatywach.

Odnośnie pomysłu objęcia patronatu przez prezydenta nad marszem, to uważam że to bardzo dobry pomysł, bo przecież w ten sposób prezydent sobie marszu nie zawładnie, a jest duża szansa, że dzięki temu zmieni się chociaż trochę nastawienie mediów. Dzięki temu byłaby szansa ponadto na to, że w marszu wzięłoby udział jeszcze więcej osób, bo przybrałby jeszcze bardziej charakter manifestacji swojego patriotyzmu, a hasła typu "Tusk ty matole, twój rząd obalą kibole" czy "Komorowski wracaj do Moskwy" może znikłyby, bo według mnie 11 listopada powinien być wolny od polityki, więc nie może być narzędziem Młodzieży Wszechpolskiej czy ONR do zdobycia poparcia dla swojej partii, która ma niedługo powstać. Ponadto dzięki temu byłaby szansa na likwidację tej manifestacji politycznej organizowanej przez Ruch Palikota oraz SLD, o co mam nadzieję już zadba Gowin, tak nielubiany przez Palikota ;) .
Awatar użytkownika
karlos
Żywa legenda
 
Posty: 2898
Rejestracja: 12 Gru 2009 23:09
Miejscowość: Gdynia

Re: 11.11.11 Marsz niepodległości - patrioci czy faszyści?

Postprzez kat. » 18 Lis 2011 10:27

OK, teraz rozumiem. I nie przeczę, że w MN uczestniczyli ludzie, którym w pierwszej kolejności zależało na fizycznym rozprawieni się z lewakami/ walkach z policją, a nie na godnym uczczeniu święta. Tylko że wiesz o co mi chodziło - część publicystów prawicowych próbuje zbiorczo zwalić winę za zamieszki na "kibiców", co jest trochę nieładne wobec tego, ile ci "kibole" wnieśli do wypromowania marszu i po tym, jak licznie się na nim stawili. Tak jakoś koreluje to z medialnymi niusami typu "pseudokibice zatrzymani za sutenerstwo/handel narkotykami/itd."
Awatar użytkownika
kat.
Forumowy bożek
 
Posty: 5122
Rejestracja: 14 Gru 2010 11:35
Miejscowość: Marcówka

Re: 11.11.11 Marsz niepodległości - patrioci czy faszyści?

Postprzez figaro56 » 18 Lis 2011 11:07

Matti mój brunatny kolego. Gdybyś jeszcze w czasach mojego dzieciństwa wyskoczył z tym "rzymskim pozdrowieniem" w stosunku do kogokolwiek w Polsce to bądź pewien, że najdelikatniejsze co by cię spotkało to naplucie w twarz. To pozostaje poza moją wyobraźnią jak ktoś kto uważa się za polskiego patriotę za pozdrowienie obiera gest tak jednoznacznie kojarzący się w tym tak ciężko doświadczonym kraju przez faszyzm, nazizm(jak zwał, tak zwał ) ze zbrodniarzami w hitlerowskich mundurach. Czy wy nie macie wstydu przed tymi którzy cierpieli w obozach koncentracyjnych, w kaźniach gestapo?. To ostatnie pytanie zadaję w imieniu mojej sąsiadki pani Władysławy która 4 lata była więźniem KL Ravensbruck a z którą miałem wczoraj okazję na ten temat porozmawiać. Na koniec pani Władysława stwierdziła tu cytuję "Jak już im Pan Bóg rozum odebrał to chociaż powinni mieć na tyle przyzwoitości żeby zaczekać aż ostatni z nas którzy te okropieństwa pamiętają umrze"
figaro56
Żywa legenda
 
Posty: 4104
Rejestracja: 19 Lis 2008 23:39

Re: 11.11.11 Marsz niepodległości - patrioci czy faszyści?

Postprzez friducha » 18 Lis 2011 11:47

bye
Ostatnio edytowany przez friducha, 22 Sie 2016 02:07, edytowano w sumie 1 raz
friducha
Mistrz Olimpijski
 
Posty: 1782
Rejestracja: 18 Sty 2009 17:00

Re: 11.11.11 Marsz niepodległości - patrioci czy faszyści?

Postprzez kat. » 18 Lis 2011 11:59

Pierwsze primo -nic nie pisałem o kamieniach. Drugie primo - owszem, znam zdarzenia z przekazu medialnego tudzież filmików na jutubie, i szczerze mówiąc średnio mnie to interesowało, bo jedni byli warci drugich. Trzecie primo - ja też spotkałem w życiu ludzi dobrych i złych i ten podział miał się nijak do ich poglądów.
Awatar użytkownika
kat.
Forumowy bożek
 
Posty: 5122
Rejestracja: 14 Gru 2010 11:35
Miejscowość: Marcówka

Re: 11.11.11 Marsz niepodległości - patrioci czy faszyści?

Postprzez friducha » 18 Lis 2011 12:02

bye
Ostatnio edytowany przez friducha, 22 Sie 2016 02:08, edytowano w sumie 1 raz
friducha
Mistrz Olimpijski
 
Posty: 1782
Rejestracja: 18 Sty 2009 17:00

Re: 11.11.11 Marsz niepodległości - patrioci czy faszyści?

Postprzez kat. » 19 Lis 2011 00:07

http://niezalezna.pl/19139-sad-dal-wiare-oprawcy

Sprawa jest głośna, więc pewnie wyrok zostanie odkręcony, ale to kolejny przykład, że sąd z automatu przyklepuje zeznania policji, w ogóle nie będąc zainteresowanym w dotarciu do prawdy
Awatar użytkownika
kat.
Forumowy bożek
 
Posty: 5122
Rejestracja: 14 Gru 2010 11:35
Miejscowość: Marcówka

Re: 11.11.11 Marsz niepodległości - patrioci czy faszyści?

Postprzez matti » 20 Lis 2011 14:25

Nazistowskie władze tego kraju, stosujące tę samą metodę co Hitler, Goebbels i Ribbentrop, czyli z oprawców robiące napastników kilka dni temu oskarżyły jakiegoś kibola o kopanie leżącego policjanta (a wszyscy wiedzą bo filmik jest na YT, że było odwrotnie).

http://sandroshia.hopaj.pl/28086

Jakby tego było mało mogliśmy się dowiedzieć z ust Donalda Thusk'a (namiestnika RFN w Polsce), że Obóz Narodowo-Radykalny (ONR), Młodzież Wszechpolska (MW) i inne organizacje narodowe są...bojówkami PiS-u!!! Niesamowite, jak to się stało, że partia opozycyjna przewodzi rzeszy faszystów z biało-czerwonymi flagami. A teraz dalsza cześć opowieści;

Mało tego...sam Duce Jarosław Kaczyński szedł na czele łysych kibolo-faszystowsko-nazistowskich ludzi, którzy dokonali tylu zwyrodnień m.in. opluli mundur polski podczas przemarszu historycznego, a kiedy "bracia od Merkel" przyszli tym oplutym z pomocą Kaczyński rozpoczął zadymę. W całej akcji ciężkich ran doznał jakże faszystowsko nastawiony kot Duce Kaczyńskiego (nie udało mu się wylizać i zdechł ku uciesze Jean'a Vincenta Rostovsky'ego i Radka Sikorsky'ego namiestników Francji i Izraela w Kraju Przywiślańskim).

Czekam na kolejne opowieści, może nasz rząd skorzysta i usłyszymy niedługo naszą "bajkę", która stanie się oficjalną wersją zdarzeń...
matti
Kadra B
 
Posty: 572
Rejestracja: 24 Lis 2006 06:52

PoprzedniaNastępna

Wróć do Hyde Park

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 93 gości