Marsz niepodległości - patrioci czy faszyści?

O wszystkim.

Marsz niepodległości - patrioci czy faszyści?

Postprzez figaro56 » 29 Paź 2011 10:58

Przy takich trybunach jak we Wrocławiu jak nie przyjdzie 2-3 tysiące głupków od Auschwitz to pies ich ganiał. Tylko te ceny biletów w polskiej lidze. :roll: U mnie na 1 ligę normalny 16 zł. Jak czytam te ceny ekstraligowe to mnie na dwa mecze w miesiące już na pewno nie byłoby stać a już na mecze reprezenrtacji tylko w sferze marzeń. Chyba na bundesligę będę jeździł bo tam taniej. :lol:

EDIT: Wyodrębniłem nowy temat, którego Figaro rzecz jasno nie był założycielem/ RakuNH
figaro56
Żywa legenda
 
Posty: 4104
Rejestracja: 19 Lis 2008 23:39

Re: Piłka nożna

Postprzez kat. » 29 Paź 2011 11:10

Uczepiłeś się tego Auschwitz jak za przeproszeniem rzep psiego ogona. Jak rozumiem ten jeden epizod dyskwalifikuje w Twoich oczach wszystkich 'kiboli", tak jak wypowiedź jednego łysego typka o Hitlerze, wszystkie marsze patriotyczne w najbliższej dekadzie.
Przecież wiadomo, że wczoraj we Wrocławiu circa 50 % widowni stanowili miłośnicy architektury, a nie piłki, i nie zasiadali bynajmniej w młynie. Poza tym bojkoty meczów przez kiboli zawsze pociągają za sobą mniejsze zainteresowanie pikników - tak, oni też przychodzą na stadion nie tylko dla piłki, ale dla atmosfery. Widać to było swego czasu na Legii (aż Walter musiał się ugiąć), teraz choćby w Zabrzu czy Kielcach.
Awatar użytkownika
kat.
Forumowy bożek
 
Posty: 5122
Rejestracja: 14 Gru 2010 11:35
Miejscowość: Marcówka

Re: Piłka nożna

Postprzez figaro56 » 29 Paź 2011 12:10

Kat albo masz klapki na oczach albo próbujesz ze mnie robić idiotę. Dobrze wiesz, że wśród części tak zwanych kiboli taki Auschwitz to norma a i wśród manifestantów tych marszów patriotycznych nie brak ludzi o faszystowskich poglądach. Powiedz dlaczego w Warszawie wśród manifestantów krążyli ludzie i prosili o nie wznoszenie antysemickich okrzyków. Po prostu chcą wyjść na lepszych niż są w rzeczywistości w oczach opinii społecznej. Wstydzą się swoich poglądów? .
Ja nie mówię, że wszyscy kibice są tacy ale tego kitu , ze to jeden czy dwóch wybacz ale nie kupuję. Za stary wróbel jestem aby się na takie plewy złapać.
figaro56
Żywa legenda
 
Posty: 4104
Rejestracja: 19 Lis 2008 23:39

Re: Piłka nożna

Postprzez RakuNH » 29 Paź 2011 12:22

A na kontrmanifestacji myślisz, że nie wprowadzali cenzury i nie chcieli się wyidealizować? ;)

Aktualnie dzięki lewicowej propagandzie marsz niepodległości już nie jest marszem żadnej sekty. Jednoczy się wiele prawicowych środowisk i jeśli by było jak mówisz, to Korwina powinni z miejsca pobić i wyrzucić z marszu. Przecież to liberał i żaden przesadny katol.
zygy napisał(a):Przy tym forum, to III RP i Okrągły stół, to mały pikuś. Kilku krzykaczy i napinaczy terroryzuje tu milcząca większość, która nie ma sił, żeby się babrać w tym bagnie
Awatar użytkownika
RakuNH
Forumowy bożek
 
Posty: 5454
Rejestracja: 13 Sty 2009 19:05

Re: Piłka nożna

Postprzez kat. » 29 Paź 2011 12:41

Gdzie ja twierdzę, że to dwie czy trzy osoby krzyczały o Auschwitz? Uważam jedynie, że jesteś bardzo jednostronny w swych atakach na środowiska czy to tych zagorzałych kibiców czy, ogólnie rzecz biorąc, narodowców, a fakt, że musisz powracać wciąż z uporem do tych samych argumentów i epizodów jak nieszczęsne Auschwitz, świadczy tylko, że zjawiska, o których piszesz, nie są wcale czymś nagminnym.

Kiedyś była taka sytuacja, że Lech wprowadził na swe sektory mającą wyjazdowy zakaz Legię. Byłoby skrajnym idiotyzmem kogoś zapraszać i potem na niego bluzgać, więc mimo dużej niechęci na linii Poznań - Warszawa z młyna nie poleciały żadne przekleństwa w kierunku (L). Ale że poznaniacy "kochają" Warszawkę, sektory piknikowe wciąż intonowały LTSK, bo co tu dużo mówić, większość tych "niefanatycznych" przyszła na mecz z Legią tylko po to, żeby dać upust swej niechęci :roll: I co? Mam do tego wracać i wracać, dowodząc, że "nieogarnięte pikniki" przejmują złe nawyki "kiboli", nawet gdy tym udaje się pójść po rozum do głowy? Zresztą, już nieraz wychodziło na jaw, że niezorganizowana, piknikowa publika robi większe bydło, niż trzymający się przynajmniej jakichś zasad "młyn".
Ale trzeba zrozumieć jedno - w KAŻDYM tłumie/zgromadzeniu znajdują się różni osobnicy, a psychologia tłumu działa jak działa.

figaro56 napisał(a):Powiedz dlaczego w Warszawie wśród manifestantów krążyli ludzie i prosili o nie wznoszenie antysemickich okrzyków.


No to już Cię nie rozumiem w ogóle. Idiota intonuje "Auschwitz" - źle, organizatorzy starają się ogarnąć tłum, by nie robił "przypału" - też źle. W tym roku wszelkie transparenty uczestników marszu muszą być zaakceptowane przez organizatorów. Ani chybi obawiają się, że połowa przyjdzie ze swastami, prawda? :roll:



Raku - mało tego, JKM popiera lewackie bądź co bądź dążenie do legalizacji trawska, choć w sumie świat się zmienia i o ile dziesięć lat temu dla szanującego się narodowca palacz marihuany był "narkomańskim ścierwem", to teraz pewnie połowa z nich "czasem sobie zajara". Zresztą, znane są przypadki "narodowych aktywistów", lądujących przez narkotyki w dworcowych holach, ale to nie temat o tym.
Awatar użytkownika
kat.
Forumowy bożek
 
Posty: 5122
Rejestracja: 14 Gru 2010 11:35
Miejscowość: Marcówka

Re: Piłka nożna

Postprzez figaro56 » 29 Paź 2011 14:47

Ależ świetnie Kat, że organizatorzy nie pozwalają wrzeszczeć te antysemickie hasła. Tylko to nie sprawia, ze antysemityzmu tam nie ma i ludzi o takich poglądach. To tylko zewnętrzna kosmetyka na użytek publiczny. Pytanie jak długo ludziom organizującym te marsze uda się trzymać pokrywę nad gotującym się garnkiem.
Wydaje się wam, ze macie monopol na patriotyzm? Ja także uważam się za patriotę ale wolałbym nogi sobie dać uciąć niż maszerować wspólnie z na ten przykład ONR-em. Marsz farbowanych lisów.
figaro56
Żywa legenda
 
Posty: 4104
Rejestracja: 19 Lis 2008 23:39

Re: Piłka nożna

Postprzez kat. » 29 Paź 2011 15:10

Wolę apolityczny i ugładzony ONR niż kogokolwiek, kto blokuje marsz niepodległości i atakuje szeroko rozumianą polskość pod przykrywką walki z faszyzmem czy jakąkolwiek inną. No chyba że myślisz, że naprawdę chodzi im o "walkę z faszyzmem" ;) Jeśli tak, to pozostaje poszukać połączenia Grudziądz - Warszawa i 11.11 stanąć ramię w ramię z zatroskanymi o nasze polityczne dobro niemieckimi anarchistami. ;)


p.s. NaRa jako antychrześcijaninowi jest mi równie odległy jak faszyzm czy lewactwo.
Awatar użytkownika
kat.
Forumowy bożek
 
Posty: 5122
Rejestracja: 14 Gru 2010 11:35
Miejscowość: Marcówka

Re: Piłka nożna

Postprzez figaro56 » 29 Paź 2011 16:57

Tu jest chyba pies pogrzebany, że to wam się tylko wydaje, że reprezentujecie szeroko rozumianą polskość a w gruncie rzeczy bardzo wąsko rozumianą polskość.
figaro56
Żywa legenda
 
Posty: 4104
Rejestracja: 19 Lis 2008 23:39

Re: Piłka nożna

Postprzez kat. » 29 Paź 2011 17:35

Owszem, biel i czerwień to brzydkie i ograniczające barwy dla miłośników tęczy.

Żeby nie rozmywać, to bardzo ciekawe derby Moskwy właśnie na Polsat Sport Extra lecą, Cracovia kończy mecz w ósemkę (co się tam stało, jakaś bijatyka? :D ), a Wisła przegrywa po 36 minutach z największym postrachem naszych eksportowych drużyn - Podbeskidziem BB 8-)
Awatar użytkownika
kat.
Forumowy bożek
 
Posty: 5122
Rejestracja: 14 Gru 2010 11:35
Miejscowość: Marcówka

Re: Piłka nożna

Postprzez friducha » 29 Paź 2011 20:18

bye
Ostatnio edytowany przez friducha, 22 Sie 2016 02:05, edytowano w sumie 1 raz
friducha
Mistrz Olimpijski
 
Posty: 1782
Rejestracja: 18 Sty 2009 17:00

Re: Piłka nożna

Postprzez kat. » 29 Paź 2011 20:35

Raku - chyba musisz wydzielić oftop nt. 11.11 do odrębnego tematu ;)

friducha napisał(a):Kat. pooglądaj sobie marsze "patriotyczne" w Wilnie, Rosji, w Danii i powiedz mi,że one nie są z gruntu faszystowskie...Szanuję historię mojej ojczyzny, każdy kto do mnie przyjeżdża z zagranicy musi odwiedzić Muzem Powstania Warszawskiego- byłam tam już z 40 razy, pokazuję im zdjęcia Warszawy przed i po wojnie i w swoim prywatnym przekonaniu zrobiłam dla promocji i zrozumienia Polski i Polaków więcej niż 1000 łysoli na jakiejkolwiek manifestacji.


Friducho - jestem jak najdalszy od ujmowania polskości wg tego starego dowcipu - "Polak - katolik - zabić Żyda - zabić biedronkę" (dla nieznających - każdego w tym ciągu zdziwi tylko biedronka). Powiedz mi tylko jeszcze, co te grupki "antyfaszystów", które dziś chcą blokować marsz "faszystów", zrobiły, by zagospodarować to poletko pt. świętowanie niepodległości, gdy rzeczywiście brali w nim udział nieliczni członkowie marginalnych organizacji. Czemu opiniotwórcza GW nie zorganizowała wielkiego, antynacjonalistycznego marszu niepodległości, który ośmieszyłby kilkudziesięcioosobowe grupki MW i ONR-u? ;) Pytanie retoryczne oczywiście.
Teraz, swoją propagandą, środowiska "antyfaszystowskie" same wypromowały marsz niepodległości i, paradoksalnie zmobilizowały szerokie grupy niemające nawet nic wspólnego z NR, więc totalnie nie rozumiem rozlegającego się larum, że polskość rozumiana przez uczestników marszu ich wyłącza. Sami się wyłączyli od początku będąc anty. Bo cool, jazzy i trendy jest uczestniczyć w paradzie równości, założyć koszulkę typu "jestem gejem" czy "nie płakałem po papieżu" (ja też nie uroniłem łzy), a nie maszerować z polską flagą.
Awatar użytkownika
kat.
Forumowy bożek
 
Posty: 5122
Rejestracja: 14 Gru 2010 11:35
Miejscowość: Marcówka

Re: Piłka nożna

Postprzez friducha » 29 Paź 2011 21:01

bye
Ostatnio edytowany przez friducha, 22 Sie 2016 02:06, edytowano w sumie 1 raz
friducha
Mistrz Olimpijski
 
Posty: 1782
Rejestracja: 18 Sty 2009 17:00

Re: Piłka nożna

Postprzez kat. » 29 Paź 2011 21:32

Widzisz, ja nigdy nie szufladkowałem się jako "lewy" czy "prawy", mam w ogóle problem z utożsamianiem się z jakąkolwiek opcją polityczną w Polsce (jeśli to w ogóle jest problem), i szczerze mnie wkurza, że w tym kraju nawet święto niepodległości musi dzielić Polaków na "pro" i "anty". Nie wiem, brakuje nam chyba w historii najnowszej jakiegoś jednoczącego wydarzenia, nie, nie była nim ani śmierć papieża z idiotycznymi pojednaniami "kibiców", ani katastrofa smoleńska, po której od razu rozpętała się kuriozalna awantura o krzyż. Coś takiego jak pomarańczowa rewolucja dla Ukraińców (wbrew pozorom, wobec abstrakcyjnej groźby rozłamu bardzo wzmocniła ich narodową tożsamość).

Nie robię też wielkich oczu, gdy ktoś o lewicowych poglądach deklaruje się jako patriota, według mnie narodowe święta nie powinny być nijak upolitycznione, powinny po prostu stać się manifestacją radości i dumy bez kordonów policyjnych oddzielających zwaśnione grupy. Ale niestety to lewackie (bo nawet nie lewicowe) wpajanie, że to co polskie = obciachowe, sprawiło, że święto niepodległości obchodzą ci, co obchodzą, a reszta będzie stać po drugiej stronie barykady. I wolałbym, ba, marzy mi się, żeby ta pierwsza grupa z roku na rok rosła, jednoczyła ludzi niezależnie od ich poglądów polit., religii, aż oskarżenie o faszyzm stanie się absurdalne nawet dla Michnika i jego klakierów.
Awatar użytkownika
kat.
Forumowy bożek
 
Posty: 5122
Rejestracja: 14 Gru 2010 11:35
Miejscowość: Marcówka

Re: Piłka nożna

Postprzez RakuNH » 30 Paź 2011 11:40

friducha napisał(a): niż 1000 łysoli na jakiejkolwiek manifestacji.


Jakiś uraz do łysych? ;)

Tak przy okazji prezentuję wam zbieraninę faszystów w komitecie poparcia: http://marszniepodleglosci.pl/komitet-poparcia/
zygy napisał(a):Przy tym forum, to III RP i Okrągły stół, to mały pikuś. Kilku krzykaczy i napinaczy terroryzuje tu milcząca większość, która nie ma sił, żeby się babrać w tym bagnie
Awatar użytkownika
RakuNH
Forumowy bożek
 
Posty: 5454
Rejestracja: 13 Sty 2009 19:05

Re: 11.11.11 Marsz niepodległości - patrioci czy faszyści?

Postprzez friducha » 30 Paź 2011 13:03

bye
Ostatnio edytowany przez friducha, 22 Sie 2016 02:06, edytowano w sumie 1 raz
friducha
Mistrz Olimpijski
 
Posty: 1782
Rejestracja: 18 Sty 2009 17:00

Re: 11.11.11 Marsz niepodległości - patrioci czy faszyści?

Postprzez RakuNH » 30 Paź 2011 13:35

friducha napisał(a):
11.11.11 Marsz niepodległości - patrioci czy faszyści?

Ładny tytuł, nie ma co... :roll:


A co Ci się w tytule nie podoba skoro w gruncie rzeczy przedstawia on sens całej medialnej dyskusji dotyczącej tego marszu i jest bardzo często spotykany? ;) Przynajmniej od razu wiadomo o co chodzi w całej dyskusji i nie widzę w tym tytule nic złego.

Bardzo mi przykro, że nie widzisz siebie na tym marszu i że czujesz się odrzuca. Z pewnością tęczowe flagi by się pięknie wkomponowały w te biało-czerwone, ale organizatorzy najwyraźniej nie lubią kolorów tęczy.
zygy napisał(a):Przy tym forum, to III RP i Okrągły stół, to mały pikuś. Kilku krzykaczy i napinaczy terroryzuje tu milcząca większość, która nie ma sił, żeby się babrać w tym bagnie
Awatar użytkownika
RakuNH
Forumowy bożek
 
Posty: 5454
Rejestracja: 13 Sty 2009 19:05

Re: 11.11.11 Marsz niepodległości - patrioci czy faszyści?

Postprzez kat. » 30 Paź 2011 13:47

Mnie się też nie podoba ta "idea", zresztą już pisałem, że z NaRa mi nie po drodze, ale nie wydaje mi się, żeby był przymus kumulatywnego spełnienia wszystkich warunków. Zresztą, nawet wśród komitetu poparcia można znaleźć osoby o różnych poglądach. Bo czy taki Kukiz nie śpiewał "ZChN zbliża się"? ;)


Bardziej już podoba mi się ten manifest ze strony promującego marsz autonoma

Jesteśmy grupką zapaleńców związanych z bardzo szeroko rozumianym ruchem nacjonalistycznym. Prawdopodobnie więcej nas różni niż łączy, od stylu życia poczynając, a na religii kończąc. Patrzymy jednak w pierwszej kolejności na to co w nas wspólnego - afirmacja aktywizmu, antykapitalizm i antykonsumpcjonizm, troska o przyszłość Ojczyzny, Narodu i kontynentu, ale także środowiska naturalnego, do tego chęć ciągłego rozwoju fizycznego i intelektualnego, zachowanie trzeźwości oceny świata i niechęć do nihilistyczno-materialistycznych trendów lansowanych obecnie wśród młodych ludzi w całej Europie i na świecie.

Pragniemy dać świadectwo oporu, zaakcentować je małą cegiełką jaką jest nasza skromna działalność propagandowa, a każdy kto dzięki nam otworzy oczy będzie dowodem, że warto się starać. W nadejściu nowej fali europejskich nacjonalizmów, odrzucających szowinizm i ksenofobię, otwartych na współpracę, widzimy szansę na złamanie Systemu, który dławi nasz kontynent i prowadzi do nieuchronnego końca naszej cywilizacji.
Awatar użytkownika
kat.
Forumowy bożek
 
Posty: 5122
Rejestracja: 14 Gru 2010 11:35
Miejscowość: Marcówka

Re: 11.11.11 Marsz niepodległości - patrioci czy faszyści?

Postprzez friducha » 30 Paź 2011 15:11

bye
Ostatnio edytowany przez friducha, 22 Sie 2016 02:06, edytowano w sumie 1 raz
friducha
Mistrz Olimpijski
 
Posty: 1782
Rejestracja: 18 Sty 2009 17:00

Re: 11.11.11 Marsz niepodległości - patrioci czy faszyści?

Postprzez RakuNH » 30 Paź 2011 15:31

friducha napisał(a):Widzę, że Cię musiałam bardzo rozdrażnić, bo cokolwiek napiszę od razu spotyka się z cynicznym lub drwiącym komentarzem z Twojej strony.


Ty zaczęłaś od wpisu o bodajże przekroczonym poziomie absurdu, tak więc staram się odwdzięczyć. No i oczywiście cynizm nie jest obrazą ;)
zygy napisał(a):Przy tym forum, to III RP i Okrągły stół, to mały pikuś. Kilku krzykaczy i napinaczy terroryzuje tu milcząca większość, która nie ma sił, żeby się babrać w tym bagnie
Awatar użytkownika
RakuNH
Forumowy bożek
 
Posty: 5454
Rejestracja: 13 Sty 2009 19:05

Re: 11.11.11 Marsz niepodległości - patrioci czy faszyści?

Postprzez kat. » 30 Paź 2011 15:47

Friducha - bo to raczej tercerysta, nie prawicowiec pisał. W kwestii postawy wobec globalizmu i tych nihilistyczno-materialistycznych trendów terceryści mówią raczej lewicowym głosem.

Co do słabości kk to 100 % a nawet 200 % racji. Pójdę nawet dalej: dla mnie kościół i w ogólności chrześcijaństwo są odpowiedzialne za lichą duchowość współczesnego człowieka. Liczy się po prostu ilość, a nie jakość wiernych, a tzw. potrzeby duchowe są zaspokajane przez bezrefleksyjny udział w obrządkach. Do tego dochodzi rozmycie najważniejszych wartości (naturalna konsekwencja postawinia na "ilość"). Teraz coś kościół niby mówi o niezgodzie na materializm i konsumpcyjny styl życia, ale niestety już obudził się z ręką w nocniku.
Zresztą, to temat - rzeka, więc oszczędzę sobie klawiatury. ;)
Awatar użytkownika
kat.
Forumowy bożek
 
Posty: 5122
Rejestracja: 14 Gru 2010 11:35
Miejscowość: Marcówka

Następna

Wróć do Hyde Park

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 25 gości

cron