Marsz niepodległości - patrioci czy faszyści?

O wszystkim.

Re: Marsz niepodległości - patrioci czy faszyści?

Postprzez kat. » 14 Lis 2012 12:31

friducha napisał(a):Kat. ja wolność rozumiem tak "moja wolność kończy się tam, gdzie zaczyna się wolność drugiego człowieka". Chce iść na marsz? Niech idzie!


Dobra, to teraz powiedz mi, czy szykanowanie organizatorów, straszenie przewoźników, naloty na biura partii, wezwania na komendę potencjalnych uczestników w dniu marszu, przechwytywanie gości z Węgier niczym jakiś terrorystów, są zgodne ze standardami współczesnej, opiewającej wolność demokracji.

A później sama wskaż mi różnice, skoro rozmowa zgodnie z prawem Godwina musi się kończyć na panu "18". ;)

I jeszcze mam jedną zagadkę.

www.youtube.com/watch?v=UUXAVMlKkFI

Podaj mi szacunkową liczbę zabitych i rannych, gdyby przez tłum przetoczyła się fala paniki, że te wybuchy to nie petardy, tylko celująca na chybił trafił w tłum policja.
...to tylko wieczność pustką śpiewa
Awatar użytkownika
kat.
Forumowy bożek
 
Posty: 5122
Rejestracja: 14 Gru 2010 11:35
Miejscowość: Marcówka

Re: Marsz niepodległości - patrioci czy faszyści?

Postprzez figaro56 » 14 Lis 2012 18:14

Janko- A powiedz mi ty chłopie co takiego jest w programie ruchów gejowskich (Biedroń) i feministycznych(Szczuka), że mam się ich bać. Czego się boję w zapowiedziach ONR-u, Wszechpolaków i Zawiszy to wiem i mogę to wypunktować.
Kat - Partia powinna działać w poszanowaniu demokratycznych procedur. Jeżeli nawołuje do łamania prawa to nie dziwota, że jest pod szczególną "opieką". Co więcej takiego monitorowania jako obywatel szanujący prawo od odpowiednich organów oczekuję.
figaro56
Żywa legenda
 
Posty: 4104
Rejestracja: 19 Lis 2008 23:39

Re: Marsz niepodległości - patrioci czy faszyści?

Postprzez friducha » 14 Lis 2012 18:16

bye
Ostatnio edytowany przez friducha, 22 Sie 2016 02:13, edytowano w sumie 1 raz
**UWOLNIĆ ŚWISTAKA***zostawiam na wieczną pamiątkę tego sympatycznego młodzieńca.
friducha
Mistrz Olimpijski
 
Posty: 1782
Rejestracja: 18 Sty 2009 17:00

Re: Marsz niepodległości - patrioci czy faszyści?

Postprzez figaro56 » 14 Lis 2012 18:36

Friducha a gdzie miałaś broń. W futerale od skrzypiec? :lol:
figaro56
Żywa legenda
 
Posty: 4104
Rejestracja: 19 Lis 2008 23:39

Re: Marsz niepodległości - patrioci czy faszyści?

Postprzez friducha » 14 Lis 2012 18:42

bye
Ostatnio edytowany przez friducha, 22 Sie 2016 02:13, edytowano w sumie 1 raz
**UWOLNIĆ ŚWISTAKA***zostawiam na wieczną pamiątkę tego sympatycznego młodzieńca.
friducha
Mistrz Olimpijski
 
Posty: 1782
Rejestracja: 18 Sty 2009 17:00

Re: Marsz niepodległości - patrioci czy faszyści?

Postprzez figaro56 » 14 Lis 2012 18:52

A ja myślałem, że przemycałaś broń i sprytnie wywiodłaś w pole gliniarzy. ;) Ten futerał od broni pusty a futerale od skrzypiec rozpylacz. Szkoda, a już mi zapachniało Bondem. :D
figaro56
Żywa legenda
 
Posty: 4104
Rejestracja: 19 Lis 2008 23:39

Re: Marsz niepodległości - patrioci czy faszyści?

Postprzez kat. » 14 Lis 2012 18:54

friducha napisał(a):Straszenie przewoźników- możesz przybliżyć mi temat, bo nie słyszałam, a dodatkowo nie bardzo jestem w stanie sobie to "straszenie" wyobrazić... Za to wcale nie muszę sobie nic wyobrażać w zakresie zupełnie "niewinnych" przedmiotów skonfiskowanych podczas tych kontroli autokarów.

tutaj masz to i owo na ten temat:
http://www.naszdziennik.pl/wp/14824,zat ... ykany.html

wiem, wiem, medium mało wiarygodne, więc jeszcze rzepa:

http://www.natemat.pl/38439,policja-spr ... -autobusow


Do czego zmierzam? Działania służb wobec marszu były wybitnie konfrontacyjne, a nie "ochronne". Uprzedzając pytanie: tak, spora część uczestników była również nastawiona do policji konfrontacyjnie. Jestem pewien, że gdyby marsz ochraniał się sam, nie byłoby żadnych zamieszek. No chyba że Szczuka ze swoją międzynarodówką przypuściłaby szturm. :roll:


friducha napisał(a):Nie jesteś w stanie dowieść na podstawie zamieszczonego filmiku do kogo strzelała Policja


Ani chybi do bażantów. :roll:

Nie bądź cyniczna jak Zawisza, Friducho ;)

friducha napisał(a):Jak okiełznać temperamenty chuliganów i zapewnić bezpieczeństwo życiu i mieniu spokojnych obywateli? No chyba, że uważasz za usprawiedliwione naruszanie porządku publicznego i narażanie zdrowia i życia spokojnych obywateli w imię idei narodowej...? Bo cel uświęca środki. Czy to jest Twoja koncepcja?


Nie słyszałem, żeby jakiś uczestnik marszu atakował czy miał zamiar atakować "spokojnych obywateli". Niemiecka antifa (czemu jej nikt nie odważył się "legitymować" po przyjeździe jak delegację Węgrów, Angela by się wkurzyła? ;) ), tajniacy - tak, ale nie uczestnicy marszu.
Choć nie, przepraszam, jakieś były przepychanki kibiców klubów warszawskich, ale to nie "spokojni obywatele", o których się troszczysz ;)
...to tylko wieczność pustką śpiewa
Awatar użytkownika
kat.
Forumowy bożek
 
Posty: 5122
Rejestracja: 14 Gru 2010 11:35
Miejscowość: Marcówka

Re: Marsz niepodległości - patrioci czy faszyści?

Postprzez figaro56 » 14 Lis 2012 18:59

Tak "Rzepa" ostatnio bardzo zyskała na wiarygodności. :lol:
figaro56
Żywa legenda
 
Posty: 4104
Rejestracja: 19 Lis 2008 23:39

Re: Marsz niepodległości - patrioci czy faszyści?

Postprzez friducha » 14 Lis 2012 20:56

bye
Ostatnio edytowany przez friducha, 22 Sie 2016 02:14, edytowano w sumie 1 raz
**UWOLNIĆ ŚWISTAKA***zostawiam na wieczną pamiątkę tego sympatycznego młodzieńca.
friducha
Mistrz Olimpijski
 
Posty: 1782
Rejestracja: 18 Sty 2009 17:00

Re: Marsz niepodległości - patrioci czy faszyści?

Postprzez kat. » 14 Lis 2012 21:33

Ale czemu lewacy pani Szczuki, którzy brzydzą się biało-czerwonymi barwami i najchętniej przerobiliby polską flagę na tęczową muszą zakłócać święto niepodległości? Czemu nie wprowadza się tych samych standardów, co w przypadku parad pedałów, gdzie, aby uniknąć zamieszek, izoluje się niewielkie kontrmanifestacje, a nie skupia (konfrontacyjnie!) na głównym marszu?

widzisz tu napierające kordony i dziesiątki tajniaków w kominiarkach?

www.youtube.com/watch?v=g_Z-kmiDxUE&feature=related

Jeśli policja z góry zakłada, że będzie zadyma, i na zadymę się przygotowuje, to tak, zadyma zawsze będzie.

Eksperyment z nieobecnością policji pozytywnie wyszedł na stadionach. Ktoś poszedł po rozum do głowy i stwierdził, że owszem: obecność kordonów gliniarzy z pałami nie łagodzi obyczajów.
...to tylko wieczność pustką śpiewa
Awatar użytkownika
kat.
Forumowy bożek
 
Posty: 5122
Rejestracja: 14 Gru 2010 11:35
Miejscowość: Marcówka

Re: Marsz niepodległości - patrioci czy faszyści?

Postprzez friducha » 14 Lis 2012 22:17

bye
Ostatnio edytowany przez friducha, 22 Sie 2016 02:14, edytowano w sumie 1 raz
**UWOLNIĆ ŚWISTAKA***zostawiam na wieczną pamiątkę tego sympatycznego młodzieńca.
friducha
Mistrz Olimpijski
 
Posty: 1782
Rejestracja: 18 Sty 2009 17:00

Re: Marsz niepodległości - patrioci czy faszyści?

Postprzez kat. » 14 Lis 2012 22:51

:D

Ja wiem, że w Polsce antifa jest raczej "mityczna", ale nazywam tak ogólnie bojówkarzy od Szczuki, którzy odgrażają się, że hasło "faszyzm nie przejdzie" wcielą siłą. :shock:

Oczywiście zza kordonów policjantów, reprezentujących system, którego tak nienawidzą.

A jak im to wychodzi i jaką mają siłę bojową, to widać choćby po tym, co stało się na wrocławskim Wagenburgu.

Nie, bynajmniej nie rajcują mnie takie rozwiązania siłowe, zwłaszcza takiego dnia. Poznałem trochę antyfaszystowskich punków z mojego +/- rocznika i naprawdę byli to równi goście. Dzisiejsza tęczowa "antyfaszystowska" młodzież od Szczuki przynosi tej subkulturze tylko wstyd.
...to tylko wieczność pustką śpiewa
Awatar użytkownika
kat.
Forumowy bożek
 
Posty: 5122
Rejestracja: 14 Gru 2010 11:35
Miejscowość: Marcówka

Re: Marsz niepodległości - patrioci czy faszyści?

Postprzez Przechodzimur » 14 Lis 2012 23:06

Ja napisze jako szary "durny" obywatel Rzeczpospolitej. Pewnie jestem na meczu piłkarskim piknikowcem. Jednak jestem i daję zarobić. Zdecydowanie jestem patriotą , ale nie jestem ONR owcem, ani lewakiem. Jak byłem młodszy, to interesowałem się i Falangą , ale też chciałem zrobić tak, aby wszystkim było dobrze. Młodość ma to do siebie, że chce zmieniać świat. Nie można młodości czarować frazesami, to karygodne:>. Jednak wszyscy, od prawa, do lewa to robią, nikt nie tłumaczy spokojnie. Dlaczego mamy biegunowe społeczeństwo? Właśnie, dlatego, ze jako Polacy mało z sobą rozmawiamy o ważnych sprawach, dla Nas. Polaryzują Nas w rozmowach o pierdoły. Szkoda, że się dajemy:(
Przechodzimur
Młodzieżowiec
 
Posty: 252
Rejestracja: 08 Sty 2011 21:04

Re: Marsz niepodległości - patrioci czy faszyści?

Postprzez matti » 16 Lis 2012 14:17

Nie wiem nad czym tu dyskutować! Marsz Niepodległości 2012 i to co zostało powiedziane na Agrykoli to skutek tragicznej sytuacji gospodarczej Polski:

Młodzi ludzie kończący edukację nie mają szans na godną pracę (chyba, że mają znajomości to i po filozofii będą w banku pracować). Bo czyż godną pracą jest umowa śmieciowa? No właśnie! Wśród młodych, którzy zostaną w Polsce (nie wyjadą za granice) narasta olbrzymia wrogość do stworzonego przez władzę systemu. Możecie być pewni, że ONR, NOP czy MW będą rosły w siłę! W ciągu kilku dni do ONR-u zapisało się ponad 100 osób. A to o czymś świadczy... . Musicie się przygotować na to, że na ulicach (coraz częściej) będą się pojawiać ludzie walczący o swoje choćby poprzez wyrywanie kostki brukowej i rzucanie nią w policję. Powiem wprost Friducho i Figaro - nam, młodym ludziom pozostało albo walczyć z tym antypolskim systemem albo wyemigrować (38% młodych do 25 roku życia przymierza się do wyjazdu)!

Osobiście mam nadzieję, że powstanie partia narodowa. I już zapowiadam, że ją poprę.

A co do zamieszek to nie oszukujmy się...policjanci mają wiele na sumieniu. Goście poubierali kominiarki wbiegali w tłum, rzucali kamieniami... jak tak zachowują się funkcjonariusze w rzekomo "suwerennym" kraju to żal! Panowie Policjanci zapomnieli, że w dzisiejszych czasach nie ma problemu z nagraniem filmiku komórką. Takich filmików ukazujących zachowanie policji jest dziesiątki (zdjęć setki). Cały czas napływają nowe materiały, które tylko potwierdzają, że policjanci nie przyszli chronić idących a zrobić prowokację!
http://www.olimpijskienewsy.pl/- serdecznie zapraszam!
matti
Kadra B
 
Posty: 572
Rejestracja: 24 Lis 2006 06:52

Re: Marsz niepodległości - patrioci czy faszyści?

Postprzez friducha » 16 Lis 2012 17:28

bye
Ostatnio edytowany przez friducha, 22 Sie 2016 02:14, edytowano w sumie 1 raz
**UWOLNIĆ ŚWISTAKA***zostawiam na wieczną pamiątkę tego sympatycznego młodzieńca.
friducha
Mistrz Olimpijski
 
Posty: 1782
Rejestracja: 18 Sty 2009 17:00

Re: Marsz niepodległości - patrioci czy faszyści?

Postprzez matti » 23 Lis 2012 09:40

http://www.youtube.com/watch?v=fdsy-9tXUGI&feature=plcp

Warto posłuchać. Ktoś się nie zgadza?
http://www.olimpijskienewsy.pl/- serdecznie zapraszam!
matti
Kadra B
 
Posty: 572
Rejestracja: 24 Lis 2006 06:52

Poprzednia

Wróć do Hyde Park

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 22 gości

cron